Vijf jaar geëist tegen Willy Coert Een stroom Stad ett Omgeving. VOLVET SOP'- 'angs de Veu Wethouder Mooy van Callantsoog kreeg bloemen (chef Duif se politie Held er se werf) Nieuws in de Zo-en-Zo-straat Julianadorp ra mB van Slagzinnen en Gedichten Pakt papier en pen, en zendt nog heden In Urk Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Een pak vol De verwerkingsinrichting te Schagen Anna Paulowna Scheepvaartberichlen^ Getuigen xijn niet zo slecht over hem te spreken Was Willy Ewalt Coert, chef van de Duitse werf politie in Den Helder een slechte of een goede Duitser? Op deze vraag zal het Amsterdamse Bijzonder Gerechtshof over veertien dagen, wan neer het zijn vonnis over deze Duitser zal uitspreken, een antwoord moeten geven. Een antwoord, dat geformuleerd zal zijn naar Nederlandse maatstaven, want Willy Ewalt Coert zelf en waar- scbijnlijk elke andere Duitser zal de tenlastelegging, die hem beticht van daden In strijd met de menselijkheid, als geheel ongegrond aanmerken. Inderdaad heeft Coert, die te Am ster dam terecht stond, ettelijke malen zijn handen gebruikt tegen op de marine werf werkzame Nederlanders. Hij heeft enige hunner met de vlakke hand en met zijn vuist bewerkt. Deze feiten, die Coert niet bestrijdt, zijn hem als mis handeling ten laste gelegd. Andere ver grijpen komen niet op de dagvaarding voor. De getuigen, die hun verklarin gen aflegden, zowel die door het open baar ministerie als die door de verde diging waren opgeroepen, getuigden, dat Coert op de werf gunstig bekend stond. Geniepigheden kwamen bij hem niet voor. Eén getuige noemde hem de beste Duitser, die op de werf rondliep. Zelfs zij, die klappen van Coert hadden opgelopen, legden geen uitgesproken bezwarende verklaringen over hem af. Coert zelf, die in 1933 bij de „machts overname" in Duitsland werd ontsla gen, omdat hij lid was van een soc.- dem. vereniging, heeft zijn eigen visie op de uitgedeelde klappen. „In Duits land noemen we dit geen mishandeling, mijnheer de president". De president, rar. F. R. Mijnlieff, leg de er de nadruk op, dat in Nederland dit niet alleen mishandeling betekent, doch ook belediging, doch hij gaf toe, Najaarsconcert Mannenkoor Het najaarsconcert van het Helders Mannenkoor zal op Donderdag 9 De cember a.s„ 's avonds om acht uur, worden gegeven in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat. Aan het program ma wordt medegewerkt door het „Haarlems Solo-mannenkwartet", even eens onder leiding staande van de heer H. J. Arisz. Als solisten zullen optre den de heer Cor Smit, organist te Haarlem, en de heer G. van Koten, hoboïst van het Concertgebouworkest te Amsterdam. Het programma voor dit vocaal en instrumentaal concert bevat voor orgel.- het Praeludium en fuga in c van Bach, het Praeludium en fuga in e van Bach, voorts voor orgel en hobo de Sonate in a van Telemann, „Pastorale" van Saint-Saëns en „Aria" van Russell. Het solo-mannenkwartet zal een zestal werken ten gehore brengen. Het aan deel van het Helderse Mannenkoor bestaat uit zeven nummers, waaronder de te Nijmegen bekroonde werken „Hodie Christus natus est" van Pa- lestrina en „Het gebed voor de tem pel" van Roeske. Het belooft dus een avond te wor den, waarop „elck wat wils" geboden wordt. Velen zullen gaarne dit concert willen bijwonen, vooral omdat de en- trée zeer laag is gehouden. „Toonkunst" Naar wij vernemen, geeft het Toon kunstkoor o.l.v. de heer Herman Zaal een uitvoering op Woensdag 15 Decem ber a.s. in de Nieuwe Kerk. Gezongen worden „Déluge" van Saint-Saëns en „De Vespers" van Mozart. Rrrrrrringtelefoon! Een bevriende relatie bericht ons, dat in de Zo-en-Zo-straat iets gaande is, waar een „bende" copie in zit. Wij naar de Zo-en-Zo-straat, zo vlug mogelijk laverend tussen de flitsende rode achterlichtjes van de thuisvarende weijmensen door. De Zo-en-Zo-straat ligt daar als altijd, gespeend van op loopjes, brandweerlieden of poli- tie-agenten. Bij een vriendelijk woninkje bellen we aan, een dame doet open en antwoordt op onze vraag of er iets bijzonders in de straat gebeurd is, dat de buurvrouw van de overkant het stellig wel weet. Zijzelf was die dag niet naar bat ten geweest. No. zoveel aan de overkant; een hevig rinkinkend belletje brengt een vief trippelende buurvrouw naar de deur. „Of er wat ge beurd is? Niks hoor, beslist niet". „Maar Mevrouw weet U dat wel zeker, ik dacht toch dat hier een hele opschudding was geweest vandaag". ,Jhks hoor, ik weet nergens van". De deur gaat bijna diens, maar we duwen haar weer open: „Maar....", proberen we nog eens. „Nee, 't kan me niet schelen wat of U dacht, maar ik weet nergens van en Ik weet altijd alles." Boem, deur dicht. Als we terneergeslagen alt nimmer tevoren op de redactie zijn teruggekeerd, overwegen we de mogelijkheid of het kwaadaar dige „nieuwsblad" soms zo kwaadaardig was, omdat een nieuwtje haar (altijd opmerk zameneu» voorbij gegaan kon zijn... dat men hierover in Duitsland andere opvattingen heeft. Overigens bleek uit de verklaringen der getuigen, dat Coert een heel wat betere mentaliteit getoond heeft dan het groa der Duise bezettingstroepen in ons land. Hij heeft toegangsbewijzen voor het Sperrgebied uitgegeven in strijd met zijn instructie», heeft een jongeman uit de klauwen van Kotalla weten te bevrijden en bleek toegankelijk voor klachten. Mr. Röhling onderstreepte in zijn re quisitoir, dat hij het mishandelen van Nederlanders ln oorlogstijd, ook al wa ren zij van het onschuldiger karakter, zoals in dit geval, wilde gerangschikt zien onder oorlogsmisdaden. Hij requi- reerde een gevangenisstraf van 5 jaar met aftrek. Het hof zal op 8 Dec. uit spraak doen. 3e BEKENDMAKING Dat Jwaclijn] bij een kapper valt 1 nooit mee Bij ons bent U daarover beslist tevrée Drie volslagen kappers pakken er steeds flink aan, Dus kunt V gerust naar de vakspecialist gaan De vakspecialist J. v. d. VELDE, Keizerstraat 26 Telefoon 2735 De kapper waar iedereen zich thuis voelt Middenstanders bijeen Voor de middenstanders en kleine zelfstandigen sprak Dinsdagavond in zaal Sanderse de heer J. P. de Kruif, 2e voorzitter van het Ned. Verbond van Middenstandsverenigingen, over 't onderwerp: „Door organisatie naar be staanszekerheid". „Wij moeten een voorbeeld nemen aan de arbeidersorganisaties, deze heb ben zich door collectieve arbeidsover eenkomsten een bestaanszekerheid ge schapen, zij vormen gezamenlijk een belangrijk element", aldus spreker. „Wij moeten kunnen optreden, wij moeten een machtige stem vormen om de regering kenbaar te maken dat de middenstand op de rand van het mi nimum gekomen is, dat er niets meer van de winst afkan door de verlaging van subsidie van regeringszijde en de loonsverhogingen. Er is weliswaar een Kon. Ned. Middenstandsbond, maar deze beoogt niet wat wij willen. Wij willen niet meer de voor-oorlogse toe standen terug, waar alleen een vesti- ginswet op de kleinbedrijven bestond, zonder dat er voor gezorgd werd dat het behoefte-element bleef. Het be hoefte-element moet in de vestigings wet worden opgenomen: en zolang de KNMB de belangen behartigt met be houd van bestaande overeenkomsten en wetten, zullen wij trachten ons doel te bereiken door ons te organiseren buiten deze bond. Bovendien ligt het fn de bedoeling de afschaffing van het cadeau-stelsel te bewerkstelligen, een betere regeling voor de winkelslui ting te bevorderen, te trachten opge nomen te worden in de kinderbijslag wet, alsmede een regeling te treffen voor de omzetbelasting in verband met de Benelux". Vervolgens werd een geanimeerd debat gevoerd tussen de bestuursleden van de bestaande Middenstandsvereni- ging te Den Helder, de heren Breg- man en Prins, en de spreker van deze avond. Er moeten geen twee vereni gingen zijn die hier elkander het gras voor de voeten wegmaaien, geen ver- deel-en-heers-politiek. Ook de bestaan de vereniging was niet aangesloten bij de KNMB, dus zou tussen deze ver enigingen overeenstemming geenszins onmogelijk zijn. Om tien uur werd de fci'eenkomst gesloten, nadat was be sloten binnenkort een algemene debat avond te houden voor alle middenstan ders uit Den Helder en Omstreken, waar van de beide verenigingen snrekers zul len zijn, om daarna misschien tot een fusie te kunnen komen. Na deze inleiding werd door niet zeer vele belangstellenden overgegaan tot het oprichten van een Algemene Middenstandssvereniging voor Den Helder en Omstreken. Een voorlopig bestuur werd gevormd door de heren: G. Kooiman, voorzitter: J. T. Triest, secretaris (Piet Heinstraat 63. tel. 2316): M. Groenendijk, penningmeester. Nieuwbouw in de Spoorstraat De aannemersfirma De Vries uit Nieuwe Niedorp is in de Spoorstraat begonnen met de voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van vier winkels met vijf bovenwoningen op het terrein naast het distributiekan toor. Het complex werd ten behoeve van de fa. 's Troost en Kraan ontwor pen door de architect J. J. van der Leek. In de loop van de volgende week zal een aanvang worden gemaakt met het heien der palen. De bouw zelf zal circa negen k tien maanden in beslag nemen. Geslaagd Op Dinsdag 23 November slaagden voor het diploma linnennaaien A en B: Hillie Boots, Tinie Biegstraaten Net- tie Deurloo, Joop Gouwenberg, Annie Haagsma, Mieke Jonmans, Tinie Ko men. Gré Kwaaitaal, Tinie Orij, Gré Roozen, Annie Slykerman, Tinie van Woesik; allen leerlingen van de R. K. Meisjesschool, alhier. DE CONTACTAVOND VAN DE BAND. Het bestuur van de „Band Neder land—Indonesië" verzoekt ons mede te delen, dat de vanavond in „Centraal" te houden contactavond uitsluitend toegankelijk is voor leden, donateurs en genodigden. WARMENHUIZEN, 23 November 10,800 kg rode kool 1—T,#0; 16,500 kg gele kool 6—0,20; 20,500 kg witte kool 700 kg men: 7,20, idem nep H 5.50 en III 6,10: «050 kg peen: 1200 kf andijvie 116—u,io Feike Asma speelde Voor de Helderse orgelliefhebbers was het een bijzonder voorrecht, dat Feike Asma voor het eerst na vele maanden weer eens een recital gaf. Een goede honderd stadgenoten hebben gisteravond in de Nieuwe Kerk de kennismaking met deze orgel-virtuoos vernieuwd, en zij hebben daaraan vreugde beleefd. Asma is nu eenmaal een organist, wien geen werk te zwaar en geen orgel te onvolkomen Is. Altijd weer komt men onder de indruk van zijn meesterschap, dat het instrument zo geheel weet ondergeschikt te ma ken aan de intenties van de bespeler. Wanneer het orgel van de Nieuwe Kerk een levend wezen was geweest, dan zou het gisteravond smartelijk ge zucht hebben onder de onbarmhartige veeleisendheid van zijn meester Het scheen soms of het orgel zich in zeer emotionele en volumineuze passages hoorbaar ontoereikend betoonde. Voor de toehoorders was echter het con tact ruimschoots voldoende, zelfs in 't Allegro assai vivace uit Mendelssohn's eerste Sonate. Zij die dit werk kenden hebben het kleine tekort aan kleur, dat te wijten was aan het ontbreken van voldoende vulstemmen en 2-voets registers, wel aangevuld uit hun her innering. Datzelfde tekort belemmer de Asma in Handei's Besdur-Concerto. De organist gaf hierin uit de veelheid van zijn kunnen en hij zal onwillekeu rig verlangd heben naar de dispositie van zün eigen orgel in Den Haag. Voor de melodieuze en zeer fijnge voelige werkjes als de koraalvoorspe len van Bach en Kellner en het „Visi on" van Rheinberger, had Asma vol doende mogelijkheden ter beschikking, ook in het pedaal. Tijden» het vertol ken van deze composities schiep Asma een verstilde sfeer, die in een zeer be hoorlijk contrast was met het bruisend enthousiasme, waarmee hij Handel en Mendelssohn tot leven bracht. Het concert werd geopend met een evenwichtige compositie van Bach's grote voorloper Pachelbel. Het slot nummer was, na een tere en melodi euze koraalbewerking van Jan Zwart, de zeer bekende Toccata over Psalm 146, welke niet alleen is geïnspireerd op de melodie van deze Psalm, maar bovenal op de woorden van het vers „Prijst den Heer met blijde galmen" Deze muziek is een prachtig voor beeld, hoe het orgel tijdens de gods dienstoefening dienstbaar kan worden gemaakt aan de gemeentezang. Het or gel bereidt het koraal voor en helpt de gemeente, de zin van het te zingen vers te verstaan. Wy hopen, dat Feike Asma spoedig nog eens weer kamt, De kerk zal ook dan niet vol zijn, maar hij kan zich overtuigd weten van de grote waardering van een kleine en toege wijde kring. Demonstratie Door de vereniging voor bedrijfs voorlichting Koegras Callantsoog werd Dinsdagmorgen op het land van de heer S. Eriks aan de Callants- oogervaart een demonstratie gegeven met een paar mestverspreiders. Er werd op verschillende manieren gede monstreerd, n.L met paarden ervoor en met tractoren. Eerst werd gede monstreerd met een lichte tractor. Hierbij bleek, dat de mest wel mooi verdeeld werd, maar dat de banen niet breed genoeg waren. Beter ging het met een zware tractor. Ook met paarden was het resultaat best. Er was veel publiek. Ook de leer lingen van de landbouwschool met hun onderwijzer waren aanwezig en allen volgden met grote belangstel ling deze demonstratie. Lezingavond Door de buurtvereniging „Het kleine dorp" wordt op Maandag 29 November, 's avonds 8 uur een bij eenkomst gehouden in 't café „Prins Hendrik", waarin de heer Jhr. Mol- lerus een lezing zal houden over „Een ballonvaart in 1947". Behalve de le den van deze buurtvereniging kunnen ook andere belangstellenden deze le zing bijwonen, indien men vooraf een introductie aanvraagt bij mevrouw Meinsma, Landbouwstraat, Juliana dorp. Wij twijfelen er niet aan, dat zij, die deze begaafde spreker eenmaal gehoord hebben, hem gaarne nog eena zullen beluisteren. IIN RHENUS esoouci Voor de luidklok De commissie, die zich tot taak ge steld heeft te trachten de nodige gel den bijeen te brengen om aan Juliana dorp een nieuwe luidklok in de toren te geven, vergaderde Maandagavond ten huize van ds. J. Papineau Salm. Hierbij bleek, dat van verschillende verenigingen en corporaties een gel- dlrjke bijdrage was toegezegd. Zelfa mocht de comnvssie een gift van H.M. Koningin Julia na voor dit doel ontvangen. Ook hebben een tweetal verenigin gen zich bereid verklaard een uitvoe ring te geven, waarvan het batig saldo voor de klok beschikbaar wordt gesteld. kwam reeds bij ons binnen. Was daar ook iets van U bij Weekoverzicht visserij De visserij op snoekbaars werd vori ge week vaak belemmerd door een dichte mist. Daardoor waren de mees te vaartuigen weer vroeg in de haven. Slechts enkelen oefenden de visserij ook des nachts uit. De resultaten wa ren evenwel weer onbevredigend te noemen. Grote vangsten kwamen niet voor. Per span was de aanvoer onge veer 30 tot 120 pond per dag. Ook de staande netvissers voerden weinig aan. De prijs van de snoekbaars liep iets terug. Hij varieerde van f 0.63 tot f 0.69 per pond. De rode baars noteerde van f 0.26 tot f 0.32 per pond. De animo voor voorn bleek iets af te nemen. Bracht ze twee weken geleden nog 7 et. per pond op, nu niet meer dan van f 0.02 tot f 0.04 per pond. Een klein partijtje bot werd afgeslagen voor f 0.40 per pond. Besommingen der snoekbaarsvissers van f 40 tot f 400 per span. Door 1 vaartuig werd 46 pond lijnaal aangevoerd. De prijs hiervan was f 1.50 per pond. Door acht vaartuigen werd Noord zeevis aangevoerd. De vangsten waren over het algemeen bevredigend te noe men. De prijzen daarentegen waren aanmerkelijk minder dan vorige week. Voor de grote en middel schol werd nog de maximumprijs betaald, voor de kleine schol niet. Hiervan was de prijs voor de dichte schol f 0.09 per ponA en voor de gestripte gemiddeld f 0.13 per pond. De prijs der schar was zeer laag, n.1. f 0.045 per pond. De grote en middel tong was gemiddeld f 1.00 per pond. De besommingen der vaartuigen waren van f 500 tot f 1500 per vaar tuig. Aangevoerd Werd de vorige week: 46 pond lijnaal, 86 pond bot, 8600 pond snoekbaars, 891 pond rode baars, 1780 pond blei, 4519 pond voorn, 52 pond karper en 41750 pond Noordzeevis. De totale omzet aan de afslag be droeg ongeveer f 18.000. VISSERIJ. URK, 23 Nov. 1948. Door 29 vaartui gen werd Dinsdag aangevoerd: 530 pond snoekbaars, prijs f 0.63f 0.65, 459 pond witvis, prijs f 0.03—f 0.30 per pond. Ds. GELDERMAN HERSTELD. Na een rustperiode van een half jaar trad ds. Gelderman, Ned. Herv. pred. alhier, weer voor zijn gemeente op met een predicatie uit de Klaagliederen van Jeremia 3. Onder zijn gehoor be vond zich ook de burgemeester van Urk, de heer G. Keyzer. NOORDER-MARKTBOND, 23 November 1350 kg Aardappelen; bevelanders 4,60; 16.000 kg rode kooi 7—7,70; 16,000 kg groene kool 6—8,20; 137,000 kg witte kool 5, succes witte kool 5—6; 6000 kg bieten: 1 6 en II 4,50; 1400 kg uien 6,80—7,40; 15,000 kg andijvie 9,90—18,20 33. Terwijl Pim en Pam staan te be raadslagen wat ze het beste kunnen doen, is de lade langzaam verder open gegaan. Een pootje is over de rand verschenen. Maar Pam staat al klaar met zijn verfpot, al bibberen zijn poten ock verdacht en achter hem staat Pim, die fluisterend instructies geeft. „Nu", roept h.ü plotseling en geeft Para een duw. En deze gooit met een fikse zwaai de verfpot precies over het hoofd van de onbekende indringer. 34. Het spook of wat het dan wel zijn raag, geeft een gil Een gesmoorde gil weliswaar, want de verfpot is over zijn hoofd heengezakt. Pim en Pam kij ken angstig toe, hoe de geest onder zijn verfpot staat te trappelen. Ze kunnen alleen maar een paar beentjes zien. En ze horen gesmoorde geluiden, die niet te verstaan zijn. „Wat nu?" fluistert Pim. Medio Juni van dit jaar gingen er wonderlijke geruchten door Schagen en omgeving. Het bleef niet bij geruchten, daar een deel van de in Noord-Holland verschij nende dagbladen de kolommen open stelde voor deze geruchten, die daardoor spoedig algemeen als waar werden gekenmerkt. Er zouden op de verwerkingsinrichting te Schagen ern stige onregelmatigheden hebben plaals gehad waarvoor de directeur de veearts B. te Schagen verantwoordelijk zou zijn. Door zijn handelingen zou hij de volks gezondheid van Schagen en omgeving ernstig in gevaar hebben gebracht, ter wijl hij door deze handelingen belang rijke financiële voordelen zou hebben gehad. Deze zaak diende Woensdag voor de Economische Politierechter te Alkmaar, mr. Stoffels, waarbij duidelijk bleek, dat, zoals wij reeds in Juni schre ven, een en ander schromelijk was overdreven. Wel bleek dat de directeur met de ambtelijke bepalingen slordig was om gesprongen en dat zijn toezicht niet serieus genoeg was geweest. Dit echter niet ten aanzien van de keuringen en verkoop van afgekeurd vlees. Integen deel, zijn handelingen als veearts wa ren volkomen oirbaar. Hij voorzag het personeel wekelijks van 7 ons vet, het geen geschiedde om diefstal te voor komen. De verkoop van vrijbankvlees zou ook niet op de juiste manier zijn geschied, terwijl hij gelegenheid had gegeven tot het slachten van wat vee op de inrichting. Mr. Stoffels veroor deelde verdachte tot een boete van f 1500 subs. 2 maanden, terwijl de noodslachter H., die wel behoorlijk aan zijn handelingen bij de vrijbank had verdiend, tot 4000 subs. 3 maanden werd veroordeeld. STICHTING '40—'45 Zoals we reeds berichtten, vormden ook dit jaar leden van verschillende toneelverenigingen gezamenlijk een toneelgroep om een stuk op te voeren ten bate van de Stichting '40'45. De opvoering van „Dokter Bavino" van het vorige jaar zullen velen zich nog herinneren. Nu zal het „De lelijke man" van P. Mossinkoff zijn, dat a.s. Zaterdag bij de heer Bossen in Bree- zand en op 11 December in Veerburg wordt opgevoerd. De heer C. Zwarts heeft de regie in handen. Het gemeentebestuur gaf voor deze avonden vrijstelling van belasting en stond een attractie toe. Door uw komst steunt u de Stiching! We hadden ?efGAV0Hö hoord. Tot een van de leraren van de Marine school behoort de man Pon- Nederlandse JeugdbaeLth trainde. Het lid van", sche Commissie van de *- landse Basketbalbond Perels. Volkomen bent- httr heeft deze bijzondere uit de tweehonderd adeih van het Instituut, enkel, "*1 geformeerd, die deze voor land vrij onbekende nort groot enthousiasme beoef rn,t Ook de mariniers, die in ding zijn voor sportinstm hebben basketbal op gramma staan. En zo ;aa~ PT°" dan vanavond, op vriend uitnodiging van het Hoofd de Marine Sportschool de vr van de Mariniers Bol ht Nieuwediep de sport, die in rika reeds millioenen beoefen""' telt en ontzettend populair Hoewel de zaal van de school niet volkomen bel"? woordt aan de vereiste alm.» gen (12 bij U Meter), bleek h toch zeer goed mogelijk ,n)", wedstrijden te arrangeren n ponnen werd met Adelborst^*", tegen Sportschool 2. Bij deze partij kregen we direct een goede indruk van d eigenschappen, waarover J speler van een basketball? strijd moet beschikken. Snelhui een soepel lichaam, vliegensvlug reageren en bovenal taktiek Vooral de laatste partij, 4^ borsten 1 tegen Sportschool 1 was prachtig. Ongetwijfeld deze sport haar weg vinden in Nederland. Zij lijkt mij buitengewoon «ah betekenis voor allen, die willen beschikken over een petroind lichaam. Met name voor unie voetballers ligt hier een uit/te kende gelegenheid in conditie (e blijven. Evenals reeds in verschillende steden van ons land, tijdens d« wintermaanden basketbal-compe titiewedstrijden worden gespetli, zo zal ook Nieuwediep zeker in de toekomst haar basketbal itril- pen. Zaak is slechts dat allen, dia deze prachtige sport een goid hart toedragen, zich verenigen, Wellicht kan de Helderse Sport raad, die zich ten doel stelt de sport te dienen in de meest uit gebreide zin, hieraan richting geven. In de heer Perels hebbm wij momenteel een bijzondera figuur in ons midden. Op onze vraag stelde hij zich gaarne be schikbaar voor hulp. Vanavond hebben we kunnen zien, dat bij slagen van dit streven, een goeds en mooie sport aan ons plaatse lijk sportleven zou kunnen wor den toegevoegd TOEAN TIK-T1K. Ket was een glunderende Wethouder Mooy, die Dinsdagmiddag de openbare vergadering van de Callanstooger raad bijwoonde. Een echt bruigomsgezicht. En dat was hij ook, Hij vierde n.1. juist zijn 30-jarige huwelijksfeest. De goede gang zaken eiste dus, dat Burgemeester Correljé hartelijke feli citatiewoorden uitte aan het adres van de feesteling en zijn echtgenote, daar bij de wens uitende, dat de heer en mevr. Mooy nog vele gelukkige huwe lijksjaren mogen beleven. Later bleek evenwel, dat de Wethou der welbewust deze dag voor raads vergadering had uitgekozen, want hij troonde de gehele vroede schaar na afloop mee naar het terrein der feestvreugde. Onlangs is een aanbesteding gehou den voor het maken van een klinker weg en aansluitende grintwegen, voet paden en een parkeerterrein op het zomerwoningen-terrein. De fa. Daal der te Alkmaar was met 18737 de laagste inschrijver. Met het werk is men begonnen,. Het raadslid v. Twuyver (CPN) vroeg schriftelijk ontslag uit deze functie. Het stembureau heeft S. Scha gen als zijn opvolger aangewezen. De nieuwe legesregeling voor secre tarie-mededelingen, conform de richt lijnen van hogerhand, gaf geen reden tot opmerkingen. Enkele verzoeken om vergoeding van reiskosten voor leerlingen werden ingewilligd. Wachtmeester A. Jongkees mag voor f 5.10 p. week 'n gemeentewoning be trekken. J. Vos Jbzn. wilde zijn semi- permanente woning „Zonneheuvel" weer in Callantsoog brengen. De raad stelde hem voor f 14.32 p. j. een aan zijn stenen woning grenzend terrein beschikbaar. Daartegenover heeft P. Vos echter alle andere erfpachtorer- eenkomsten met de gemeente opge zegd. Een dezer percelen wees de raad voor f 19,15 toe aan zijn zoon J. M. Vos, die voornemens is daar dennen boompjes te planten. De onderwijzers, die zich in Cal- lanstoog zullen gaan vestigen, krijgen nu een reis- en verhuiskostenvergoe ding, doch geen inrichtlngsvergoeding waarvoor het RijksVerplaatsingekosten- besluit wel ruimte biedt. Men be sloot tot het invoeren van deze tege moetkoming, omdat het nieuwe school hoofd B. Ouwerling voortdurend nog heen en weer moet reizen naar Den Helder. De aangeboden begroting voor 1949, die door alle raadsleden, uitgezonderd de wethouders, zal worden nagezien, toonde aan, dat de gemeente maar nau welijks met de hakken over sloot is ge komen, De begroting sloot n.1. precies op 89650 aan ontvangsten en uitga ven. Een vijftal nollenbewoners W reeds lang geleden om aansluiting bil het P.W.N. verzocht. Na veel gepraat en gereken schijnt dat nu voor elkaar gekomen te zijn, niet in W minst wegens de daadwerkelijke hulp vaardigheid van de aanvragers onder- irng. De heer P. de Haan tenslotte vroei in de rondvraag, wanneer de raad tommelkuil achter de zomerwoninge nu eens zou opruimen. De voorzitter meende, dat fa. Daalder die rommelkuil wel 1 liquideren. Inmiddels had hij al verbod tot het deponeren van bulten de vuilnisemmers uitgevaar digd. GEMEENTE ZIJPE AANVAARDT BANK Gistermiddag vond te Petten de dracht plaats van een nionumen bank, welke is geplaatst aan de gang van het wandelbos. Deze bank werd aan de Se,n aangeboden door de oud-burgemee familie Eriks en voor de gem overgenomen door burgemeester Breebaart. Op deze plechtigheid komen der terug. Abbekerk, Rotterdam-Australie^. te Sydney - Alblasserdljk, New —Rotterdam, 24-11 te AJitwerp phard, Rotterdam—Pernambuco v v>j 23-11 Finiserre GrootekerK^ Katwjj*. East Londen naar Diu'ban -- te ge passeerde 24-11 Brunsbuttel, dam verwacht Lindekerk, w sf Rotterdam. 22-11 van Aden - n„r *0- sterdam, 24-11 van southampton w»et terdam, alwaar 24.11, 20-22 uur - Perna (t), 22-U van Ballk PPgj tk" Piadjoe Prins Willem v»n njej van Valencia naar Gandia V jj.il Ridderkerk, Rotterdam—Austr jj- van Fremantle - Tegelberg. W"1 ej tavia te Singapore - TJib®f^d«ni Jokohama te Shanghai y®® ton v 26-11, 8 uur vm, te SouthamP" wacht en 27-11 te Rotterdam Almdijk, 24-11 van Tampa .jj-es—"J verwacht Alwaki Bueno» Artod-, terdam, 23-11 van Las Palm,a» te sikj kerk, Australië—Rotterdam, 300' - Britsum, 24-11 van spezzta naar ^1;

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2