Stad en Om^emag, Westfriese blazers vergaderden Duizend Gereform. jongeren bijeen in de Bethelkerk Bilstra biljartkampioen 3e klas libre Spanning aan de Sportlaan Helder kon geen revanche nemen op Zilvermeeuwen Kerstvergadering van J, V.'s en M V.'s Modeshow in Kanarieland Julianadorp De heer Bruul herdacht Kerstsamenkomst Anna Paulowna Den Oever Texel R.K.A F.C. Wieringerwert Slootdorn Oudeschild IJmuiden W.G.W. ver pletterde Alkmaar Verleden week Zaterdag kwamen vele honderden jongeren uit het Zuidelijk deel van onze provincie te Amsterdam bijeen op de eerste Kerstvergadering van de afd. Noord-Holland der bonden van Jongelings- en Meisjesverenigingen op gereformeerde grondslag. De leden der J.V.'s en M.V.'s uit dit deel van onze provincie waren J.l. Zaterdag aan de beurt. Van heinde en verre waren zij nee r Den Helder getogen, om in de Bethelkerk aan het Julianapark deze Kerstver gadering mee te maken. De presidente van de bond van M.V.'s, mej. F. Jansen van Beek, was ook aanwezig op deze bijeenkomst, waarop in gesproken en ge zongen woord van de eenheid in Christus werd getuigd. Om kwart over drie werd de middag vergadering geopend door de afdelings. voorzitter, de heer G. van Maarleveld Jr. uit Alkmaar, die twee verzen van Fsalm 98 liet zingen, voorging in gebed, en na het lezen van psalm 98 zijn jonge hoorders met een enkel woord bepaalde bij de betekenis van hun gemeenschap pelijk jeugdwerk, dat moet worden voortgezet, ook al vindt het nimmer een einde. Omlijst door samenzang en declama tie van mej. R. Stadig, uit Alkmaar, was de toespraak van ds. Zwart, uit Halfweg, die de aangekondigde spreker verving. Ds. Guillaume, uit Amsterdam, vond in deze vriend van de jeugd een plaatsvervanger, die het juiste woord op de juiste tijd wist te spreken. In een eenvoudige, maar kernachtige rede be paalde hij zijn auditorium op het grote belang van het Kerstfeest, ook voor de .jongeren. Hij wilde daarbij één ding voorop stellen,, n.L de zondigheid van alle mensen. Het begrip „zonde" is in het spraakgebruik danig gedevalueerd, maar toch mag nooit vergeten worden dat de eigenlijke nood, waarin heel het mensenleven staat, de zonde is. Da Costa zei het zo: „Op de bodem aller vragen ligt der wereld zondeschuld". Ds. Zwart zeide, opzettelijk in ietwat sombere trant te beginnen, opdat daar na juist de grote betekenis van het kerstgebeuren in een duidelijker licht zou komen te staan. In de eerste kerst nacht werd Jezus, de Zaligmaker gebo ren. „Zalig maken" is om te beginnen een verlossen van de zonde en daarna een verlossen van de ellende. God maakt nieuwe mensen en plaatst deze te Zij ner tijd in een nieuwe wereld. „Een za ligheid, die geen oog gezien en geen oor gehoord heeft, en in geen mensenhart is opgekomen". Een aparte kerstbood schap voor de jongeren is er niet, om dat God alle mensen in het heil van Kerstmis betrekt. „Ik verkondig U grote blijdschap, die al den volken we ten zal". Dat zovele jongeren op hun vrije Za terdagmiddag naar Den Helder waren gekomen, vervulde spr. met dankbaar heid. Aan het eind van zijn toespraak wees hij de J.V.'ers en M.V.'ers op de noodzaak, om naast hun activiteit op het punt van de principiële vorming, ook in de wereld te getuigen. Na de middagbijeenkomst verspreid den de bezoekers zich, volgens een door de Helderse gastheren ontworpen plan, over verschillende gelegenheden, waar de koffiemaaltijd kon worden gebruikt. De avondbijeenkomst. In de avondvergadering was zelfs het allerlaatste plaatsje in het kerkgebouw bezet. Het mannenkoor „De Lofstem" uit Broek op Langendijk was o.m. aan gekomen, niet om op deze bijeenkomst triomfen te vieren. Dat neemt niet weg dat men de voortreffelijk gezongen bijdragen bijzonder op prijs stelde. Er klinkt niet dikwijls applaus in een kerkgebouw, maar thans uitte men zijn waardering op overduidelijke wijze. De dirigent, de heer Paul Kok, mag vooral trots zijn op zijn bassen! Ga de Kerstpot niet voorbij, Hij maakt zo heel veel mensen (blij! (Kerstactie Leger des Heils) Tot ons genoegen Door de buurtvereniging Buijs Ballot straatMiddenweg werd Zaterdag avond in een stampvolle Casinozaal de vrolijke revue gegeven „Tot ons genoe gen". De heer J. Steenbeek, voorzitter, opende de feestavond, waarna een koortje het openingslied zong. Dit koortje kwam nog een paar malen te rug, in verscheiden variaties en met aantrekkelijke songs. Aan het dave rende applaus was wel te merken hoe gced dit optreden in de smaak viel. Ce Hollandse klompendans door vier paren werd prachtig uitgevoerd. We moeten zoiets meer zien. Ook het schetsje liefdeslist werd vlot gespeeld. Hoewel verlotingen meestal wat ver velend zijn, verliep de in de pauze ge houden verloting heel genoegelijk. Mis schien kwam dat ook wel door de bij zonder aantrekkelijke prijzen, zoals taarten, fruitmanden, worst enz. Ook na de pauze verliep het pro gramma erg vlot, de heel leuk ge speelde schetsjes „Buren" en „Neem een voorbeeld aan Vader" oogstten dan ook een daverend succes. Aardig werden een paar liedjes gezongen met soli, ze verdienden hun applaus wel. Tot slot was er de finale: Wein, weib und Ge- sang, een keurig ballet en een jubelend koor en echte wijn. In elk geval een groots besluit van de avond en ver scheiden malen moest het lied worden gebisseerd. De pianobegeleiding van mevr. Heijblok was goed verzorgd en zij en mej. Vedder, die de leiding van het ballet en de klompendans had, wer den met een mooi bouquet vereerd. Nog verscheiden dames, die aan het slagen van de avond meewerkten, werden op het toneel geroepen, waar de voorzitter hen en in t bijzonder de samensteller van de revue, de heer Holtman. huldigde. Er was een gezel lig bal na. De revue zal in Januari nog twee maal herhaald worden, wegens de cvergrote belangstelling. De baten van deze opvoeringen zullen ten goede ko men aan het Marine-sanatoriumfonds. Ook in deze tweede samenkomst bracht mej. Stadig met veel gevoel een tweetal gedichten, ter inleiding van de toespraak van de bekende leger-predi- kant ds. J. C. Koningsberger, die vele interessante en wetenswaardige dingen vertelde over de geestelijke verzorging van onze militairen in Indonesië. Hel der en boeiend, vol humor en getui gend van een grote practische zin was dit woord van een veldprediker, die ruim twee jaar zijn ambt tussen de Jongens met hart en ziel heeft vervuld. Hij gaf een treffende schildering van de moeilijkheden welke de geestelijke verzorging in zulk een uitgestrekt ge bied meebrengt. Zij vraagt mensen, die een ijzeren constitutie hebben, maar bovenal bezield zijn met een grote liefde en een ontembare ijver. Uit de woorden van ds. Koningsberger bleek nog eens duidelijk dat het begrip „gees telijke verzorging" wel zeer ruim geno men moet worden. Menigeen zal zijn practische adviezen dankbaar ter harte hebben genomen! Nadat „De Lofstem" andermaal enige prachtige koornummers had laten ho ren, betrad mevr. LeverBrouwer, uit Den Helder, de kansel. Zij sprak over het onderwerp „Politieke belangstel ling", en deed al dadelijk uitkomen welk een belangrijke rol de „politiek" in het leven inneemt. Evenals ds. Koningsberger had zij veel ccntact met haar gehoor. Haar woord was soms geestig, maar had voortdu rend een ernstige ondertoon. Op over tuigende wijze bracht zij de jeugd bij, dat de politiek te belangrijk is om er de ogen voor te sluiten. De jongste oor log heeft wat dit betreft harde lessen geleerd. Zij wekte de gereformeerde jongeren op, om actief deel te nemen aan de verspreiding der anti-revoluti onnaire beginselen. Met het gemeenschappelijk zingen van „Zij zullen het niet hebben" werd om negen uur deze geanimeerde ver gadering besloten. Zaterdagmiddag werd in café San- derse een tentoonstelling van kanaries gehouden door de kanarievereniging „Onze kamerzanger". De voorzitter, de heer A. Stam, opende, daar wethouder Van Loo verhinderd was. Hij roemde de vereniging, die zulke mooie vogels had kunnen fokken, maar sprak tevens de wens uit dat nog veel meer belang stellenden en liefhebbers van kana ries zich zouden opgeven. Onder de aanwezigen merkten we op de voor zitters van de Sierduivenvereniging en van de Kleindiersportvereniging, wel ke laatste nog een klein speechje tot het bestuur van de kanarievereniging richtte. De collectie vogels bestond uit een zeer grote verscheidenheid van aller lei kleuren. Van oranje-rood tot wit geel, groen-bruin en bont, en allemaal floten en zongen ze, de bewegelijke c'iertjes In de twee afdelingen van de grote volière was een flink aantal zangertjes ondergebracht. Maar niet alleen kanaries, ook prachtig gekleur de mezen, vinken en mussen en zelfs een paar patrijzen scharrelden er rond. Langs de wanden stonden de rijen kleine kooitjes met zeldzaam mooie exemplaren, zelfs waren diverse tro pische vogelsoorten vertegenwoordigd. Uiterst kleine levendige verenballetjes met een uitbundig geschilderd kleedje aan. De zaal was gevuld met muziek uit de kleine vogelkeeltjes: het was jammer dat niet meer mensen dit moois hebben gezien. Bij de heer Rósa aan huis waren de vogels al gekeurd door de keurmees ter uit Amsterdam, van de Algemene Nederlandse Bond van Kanarieteelt en Vogelbescherming. Bij de keuring werd gelet op de kle"r houdine grootte, de veertjes en de kuif. We noemen enkele met het hoogste aantal punten: De citroenkleur van de heer G G. Rosa had 90 punten. De oranje van de heer Rosa hadook 90 punten. In de klasse rood-oranje werd een vo gel van de heer Rosa bekroond, deze had 92 punten. In de klasse oranje bont won de heer J. P. Schmidt een prijs met 86 punten. KERSTKAMPVUUR „DE KOEGRASSERS" De Padvindersgroep „De Koegras- sers", die, zoals bekend, haar hoofd kwartier heeft in een vroegere nood woning op het erf van de heer Minnes aan de Langevliet, zal a.s. Vrijdag 24 Dec. in het troephuis haar Kerstkamp vuur houden, waarbij de ouders uit genodigd zullen worden. De aanvang van het Kerstkampvuur is 7.15 uur precies. Sinds kt'ie tijd is het troephuis van binnen geheel opgeknapt en omgeto verd in een gezellig jeugdtehuis. Dank zij de medewerking van diverse ouders tn belangstellende Julianadorpers is het daarvoor benodigde materiaal ver kregen en ook werden voor dat doel rrkele giften ontvangen. Materiële bijdragen worden echter nog met vreugde ingewacht en gelde lijke bijdragen kunnen gestort worden hij de heer D. Marees (Blauwe Keet) Julianadorp. De feestelijke heropening van het troephuis zal waarschijnlijk plaats vinden in het begin van 1949. Blauw Wit heeft het in eigen huis niet tegen S.V.V. kunnen bolwerken. Met een uitval, die hem languit op de grond brengt, weet de Blauw Wit- doelman van Raalte een doelpunt te voorkomen. Onder flinke belangstelling werden Vrijdagavond in café Woud aan de Bin nenhaven de laatste partijen gespeeld om het persoonlijk biljartkampioen schap 3e klasse libre in het district Den Helder van de Nederlandse Biljartbond. Daar de heer Jac. Burgers door ziekte was verhinderd, sprak de heer C. Oly het openingswoord. Van de 41 inschrij vers (leden der verenigingen DOR Breezand, Biljartvereniging Breezand, De Poedel Julianadorp, en uit Den Helder Ons Genoegen, Royal, V.O.P. en H.B.C.) waren acht spelers van DOR, J. Bilstra (Royal) 7 7 J. Engel (V.O.P.) 7 5 J. van Dam (O.G.) 7 4 P Meuleveld (O.G.) 7 3 G. v. Zandwijk (D.O.R.) ..7 3 W. Wilms (Royal) 7 3 J. de Vries (D.O.R7 2 G. Bossen (Breezand) 7 1 (De kolommen geven resp. aan: ge speeld, gewonnen, gelijk verloren, pun ten, caramboles, beurten, gemiddelde, hoogste serie). Na een prettig toespraakje reikte de wnd. voorzitter, de heer C. Oly, de prij zen uit. Hij sprak zijn vreugde uit over het sportieve en aangename verloop der wedstrijden. In 't eerst hadden de zenu wen de spelers een tikje parten ge speeld, maar naarmate zij met meer concentratie speelden geraakte dat wel over. Er waren verschillende bijzonder spannende partijen. Het verheugde het bestuur, dat men zoveel belangstelling voor dit tournooi had getoond. Het aan tal biljarters, dat aan dergelijke wed strijden deelneemt, groeit gestadig, wat als een bewijs mag gelden voor de toe nemende waardering die voor de mooie biljartsport wordt gevoeld- De heer Oly bedankte nog de heer Woud voor het belangeloos beschikbaar stellen van de zaal en de biljarts, en de heer M. Looy voor de voortreffelijke wijze waarop hij de wedstrijdleiding heeft gevoerd. Namens de spelers sprak ten slotte de heer J. Bilstra een dankwoord. Zaterdagavond werd in de Nieuwe Kerk aan de Weststraat een Kerst samenkomst voor de jeugd boven de 15 jaar gehouden in samenwerking met het Leger des Heils. De gehele iienst werd gedragen door de opvoering van het spel „Kerst- cacht", door een groep jongens en meisjes in de kleding van de toenma lige bewoners van Israël. Hoe ontroe rend was het dit overbekende oude verhaal van Christus' geboorte te zien uitbeelden. Het oude verhaal, dat toch elk jaar weer nieuw wordt en waar door we tot in het hart gegiepen wor den, het licht in de duistere nacht. Diep tragisch was de geboorte van het Kerstkind in een stal in een voerbak. Enkele eenvoudige herders komen het aanbidden en verder weet niemand in liet land, dat er een Koningskind ge boren is. Van vreemde vorsten hoort tnen het later en gelooft het nog ulet eens. Maar wij weten het nu wél en we hebben het kunnen zien en ho/en, hoe jongens en meisjes het gebeuren beleefden in hun zang en declamatie en we kunnen er alleen maar blij om zyn. Er was samenzang o.l.v. Kapitein Verwaal en de velen, die gekomen waren, hebben geanimeerd meegezon gen. Tot slot hield Majoor Lahuis een korte toespraak <»ver het onderwerp: „De duisternis doorbroken". In deze in alle opzichten zeef donkere tijd noet men wel verlangen naar het licht, naar Kerstmis. In Jesaja staat geschreven: „Het volk, dat in duister nis wandelt, zal een groot licht zien". Laat ons dit licht verwachten en erin geloven. Zondagavond werd de dienst her haald voor de ouderen, waarin Ds. de Hoest de Kerstboodschap bracht. BRONZEN MEDAILLE VOOR PETER SCHENK In ons nummer van Zaterdag ver meldden wij onder het kopje „Ge slaagd" de namen van de te Eindhoven geslaagde leerlingen van de Modevak school „West-Frisia", leraar Peter Schenk. Door het wegvallen van enkele regels, werd het laatste gedeelte van dit bericht enigszins onduidelijk. Ook de leraar Peter Schenk nam aan genoemd examen deel. Hij slaagde voor Parijse Coupe coupeur en voor leraar Parijse Coupe coupeur met lof en eer der jury. Hem werd een bronzen medaille voor zi.m prestatie toegekend. KERSTAVOND Woensdagavond zal er in de gerefor meerde kerk te Den Oever een kerst avond voor iedereen worden gehouden Verschillende kinderclubjes zullen zin gen. evenals mej. Broere en ds. Post, terwijl ook enkele series lichtbeelden worden vertoond. Biljartver. Breezand, O.G., Royal en V.O.P. tot de finale doorgedrongen. Hun laatste krachtmeting had een spannend verloop. De heer Bilstra van Royal maakte de beste kansen op het kampioenschap, maar zijn rivalen ga ven zich niet zonder meer gewonnen. Alle acht finalisten ontvingen het di ploma van het district Den Helder, als mede een luxe voorwerp, eveneens vau het district. Voor de kampioen was door het Bondsbestuur een zilveren leg penning beschikbaar gesteld en daar naast door het districtsbestuur een luxe voorwerp. De einduitslag was als volgt: 0 0 14 700 169 4.14 30 2 10 673 190 3.54 26 0 3 8 644 247 2.61 16 0 4 6 562 205 2.74 15 0 4 6 647 234 2.74 20 0 4 6 631 245 2.57 14 0 5 4 577 246 2.34 12 0 6 2 553 212 2.61 21 TWEE JEUDGIGE AVONTURIERS De families Vogelzang en De Vries te St. Maartensvlotbrug hebben dezer dagen enkele angstige ogenblikken doorgemaakt, toen bleek, dat hun resp. zoontjes Kees en Martin nergens te vinden wa ren. Lang duurde de spanning echter niet, want al gauw kwam tot op luchting van de ouders, een tele foontje uit Schagen van Keesje's Oma, dat de jongelui daar waren aangekomen. De „heren", die beide 5 jaren oud zijn, waren n.1. „stiekum" per autoped via Belkmerweg, Stolpen, Basculebrug en Rijksweg naar Schagen gepeddeld, om een be zoek te brengen aan Keesje's Oma. Toen de heer Vogelzang de twee kereltjes per auto uit Schagen haalde, zongen ze onderweg bei den uit volle borst: „De jonjfens van Tromp en Piet Hein", „Die krijgen ze lekker niet klein" enz. Heel St. Maartensvlotbrug wacht in spanning welke plannen de „wereldreizigers" thans uitbroe den. De ouders hébben echter angst vallig de autopeds maar opge borgen. De Westfriese Bond van harmonie ën fanfarecorpssen hield Zaterdagmid dag zijn jaarvergadering in hotel Lee ring te Hoorn. Van de dertig aangeslo ten verenigingen hadden een-en-twin tig zich doen vertegenwoordigen. De vice-voorzitter, de heer D. Brug man, sprak enige gevoelvolle woorden ter nagedachtenis van de overleden ■praeses, de heer W. Bruul, waarna de aanwezigen een minuut stilte in ahct namen. Daarna memoreerde de voorzitter het concours te Schoord, dat de prach tig geslaagd is. Hij huldigde de vereni ging aldaar voor de organisatie. Naar aanleiding van de notulen werd geïnformeerd naar de onderhan delingen met het B.U.M.A. over een collectief contract. Het bleek, dat deze onderhandelingen zijn afgesprongen, omdat het B.U.M.A. wenste, dat de Bond achterstallige vorderingen zou innen. De heer Nijdam bracht het jaarver slag uit, waarin speciaal gewezen werd op het euvel, dat de tweede concours dag altijd te druk bezet is. Ook de ver diensten van de heer Bruul werden in dit verslag nog eens in den brede op gesomd. De heer Leeuw van Zwaag kon tot zijn genoegen verklaren, dat het finan cieel beheer uitstekend is geweest. Er is een bezit van 238.11. Bij de bestuursverkiezing werd de heer D. C. Nijdam herkozen. In de vacature-Bruul werd benoemd de heer A. Leeuw van Zwaag. De heer Van de Garde van Schoorl v/as dankbaar voor de lof, die het be stuur aan Schoorl toegezwaaid heeft voor de organisatie van het concours, maar in het belang van de verenigin gen, die volgende concoursen gaan uit schrijven, wilde hij opmerken, dat de vermakelijkheidsbelasting een formi dabel struikelblok vormt. Voorts achtte hij de dameskaarten te goedkoop en dc taxikosten, die het bestuur in reke ning bracht, te hoog. De voorzitter gaf de raad voortaan ontheffing of in ieder geval verlaging der vermakelijkheidsbelasting te vra gen bij het gemeentebestuur. Wat de taxikosten betreft, het i» al tijd gewoonte geweest om bij een con cours de bestuursleden per taxi te ha len ook weer thuis te brengen. Anders is het voor hen onmogelijk om een concours te bezoeken. Het nieuwe bestuurslid, de heer Leeuw, deelde mede, dat h(j voortaan genegen is zijn medebestuurder met zijn eigen wagen gratis te halen en weer thuis te brengen, een mededeling die met applaus beloond werd. Beslo ten werd de prijs van de dameskaar ten te stellen op vijftig cent. De vergadering kwam daarna voor een dilemma te staan, want er bleek geen enkele pretendent voor het con cours; in 1949. Er werd druk over. deze moeilijk heid gediscussieerd en uiteindelijk bood de voorzitter van „Excelsior" aan zijn vereniging het voorstel te doen het concours te houden. Mocht deze poging niet gelukken, dan zal men trachten van Bondswege, of met mede werking van de Postharmonie, te Alk maar in de Muziektuin het feest te organiseren. Een voorstel om na afloop van de crewedstrijd de punten onmiddellijk bekend te maken, had aller instem ming. Minder enthousiast bleek de verga- Na de keurige overwinning op Vites- se vorige week behaald, waren onze verwachtingen omtrent Helder hoog gespannen. Echter zijn wij deze middag teleurgesteld daar het vertoonde spel der witjakken het peil der laatste wed strijden niet bereikte. Ook nu was Helder steeds sterker maar door on- productiviteit der voorhoede gingen Verschillende kansen verloren Ook het vrouwe Fortuna Helder deze mid dag in de steek en zo kon het gebeu ren dat Helder de beide punten aan Zilvermeeuwen moest afstaan. Wel maakte Helder nog gelijk maar de scheidsrechter besliste dat het tijd was. O.i. was hij abuis daar de speltijd nog niet verstreken was en tevens had hij geen tijd opgenomen toen er even ge- Stopt moest worden voor verwonding van een der Z.-spelers. Zilvermeeuwen beschikt over een hard werkende ploeg met als uitblinkers rechtsbinnen Plooy- er en linkshalf Klok. Scheidsrechter Bloemberg was er nog al eens naast met zijn beslissingen en kon ons niet erg bevredigen. De wedstrijd Helder wint de toss dus Zilvermeeu wen trapt af. Het is eerst van beide kanten nog even terreinverkennen Helder gaat tot de aanval over en na een misser van Wieren wil Gast 't proberen, doch schiet naast. Dan trekt Zilvermeeuwen weer ten aanval en moet doelman Boogaard handelend optreden na een schot van linksbinnen de Graaf. Een vrije trap tegen Helder wordt door Puhl onder schept en dan krijgt Helder weer 'n kans, die door buitenspel verloren gaat. Helder wordt sterker. En steeds kruipt het Zilvermeeuwen-doel door het oog van de naald. Even hierna redt Boo gaard schitterend. Helder probeert het nu opnieuw en eindelijk heeft zij suc ces. als Toes Helder de leiding geeft. 10. Doch spoedig is het gelijk. 11. Hiermede is het rust. Direct na de ruit komt Zilvermeeu wen opzetten. Maar ook Helder laat zich niet onbetuigd. Vooral Kiesewet- ter is prachtig op dreef. Schouwenaars mist een pracht kans. Als iedereen verwacht dat Helder een doelpunt zal maken, weet Z. met een snelle aanval te doelpunten, 12. Z. blijft aanvallen, maar zonder succes. Kiese- wetter gaat nu. midvoor spelen, maar heeft weinig steun. En met het bovengemelde ongel dige doelpunt breekt het einde aan. Witjakken „let op uw Saeck". Aan de hoge verwachting die het pu bliek van deze wedstrijd had, is volko men door de spelers beantwoord. Tot ver na de rust was het onzeker welke ploeg zou winnen. Het waren de Alkmaarders die het geluk hadden de leiding te nemen met een felle schuiver van Meyer. Wel probeerde Texel door 'n enkele omzetting in haar elftal een gelijk spel te forceren, maar toen Heynis de AFC voorsprong ver grootte, was deze tegenslag te groot. Met de wind in de rug is het de thuisclub die de eerste aanvallen on derneemt. De Texel-halflinie zet haar voorhoede met prachtig doorgegeven ballen aan het werk. waarin linksbui ten Huizinga de gevaarlijke man is. Schitterende voorzetten belanden voor het doel van AFC doch er wordt te weinig geschoten. De blauw-gelen weten het spel te verplaatsen maar brengen het niet ver der dan enkele aanvallen, die wegens buitenspel worden afgefloten. Met Texel in de meerderheid breekt de rust aan met blanke stand. Na de hervatting oefent Texel een grote druk op het AFC-doel uit, een hard schot in de hoek stopt keeper Boeters keurig. Dan weten de Alkmaar ders uit deze druk vandaan te komen en de Texel-keeper wordt nu aan de tand gevoeld. Nadat er 22 min. is gespeeld, nemen de Alkmaarders de leiding, na 8 min. gevolgd door een tweede goal, en spe len verder een gewonnen wedstrijd Evenals in Alkmaar was het weer een prettige wedstrijd onder goede leiding van scheidsrechter J. Wit. dering over een voorstel van v na Arbeid" te Zuid-Scharwoude '0rnUfl5'' crewedstrijd af te schaffen. De voorstelster vond, dat door overvolle programma de ereweck- in het gedrang komt en dat de kJ?? teil van ten gehore gebrachte nu mèrs niet een erewedstrijd waardig Rs Breedvoerig werd van gedachten 6 wisseld, maar uiteindelijk werd het voorstel verworpen met vijftien zes stemmen. te6ea Getracht zal echter worden een goed mogelijke verdeling der corwT over beide concoursdagen te verim" gen, desnoods met harde maatregeK* „Kunst na Arbeid" stelde ook vo!i de dirigenten te ontheffen van hT plicht op erewoord te verklaren d« er geen vreemde krachten in corpswerken. Men vond dit een stuf tende formaliteit en de vergader»» bleek het daarmee volkomen eens zo dat het voorstel werd geaccepteerd De contributie werd weer bepaald op 10 en men besloot het volgend jaar de jaarvergadering te Alkmaar te houden. De secretaris deelde mede, dat het hem na veel moeite gelukt is al twee juryleden, namelijk de heren en De Klerk, voor het concours te engageren. Tijdens de rondvraag deelde de heer Roemer van Wijdenes mede, dat zijn corps in 1950 gaarna in aanmerking komt voor de organisatie van het con- cours, zodat op de volgende jaarver- gadering geen moeilijkheden van dien aard zijn te verwachten. Om vijf uur sloot de heer Brugman dc bijeenkomst. WIJDINGSSAMENKOMST In de gereformeerde kerk alhier zal Woensdagavond a.s. om acht uur een wijdingssamenkomst worden gehouden, welke geheel zal staan in het teken van het naderend kerstfeest. Uitgevoerd zal worden het kerstdeclamatorium „Gloria in Excelcis Deo". Medewerking aan deze avond wordt verleend door da Christelijke Zangvereniging „De lof. stem". KERSTWIJDINGSBIJEENKOMST Woensdagavond zal in de gerefor meerde kerk een kerstwijdingsbijeen- komst voor alle gezindten worden ge houden. Er zal een kerstdeclamatorium worden uitgevoerd, hetwelk getiteld ij „Venite Adoremus". De bijeenkomst vangt om half acht aan. ONGEVAL Toen de 20-jarige R. de V. naar huis fietste, geraakte een ijzeren kettinkje, dat hij bij zich had, tussen de spaken. De V. sloeg over de kop en liep bij deze val een lichte hersenschudding op. Hij werd naar het gemeente-zieken huis te Den Helder overgebracht. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer was gisteren 245 kisten wij ting, 625 makreel, 582 haring^ 10 schelvis, 135 kabeljauw, 80 schar, 30 fijnvls, schol en 5 kisten diversen Besommingen: IJM 96 „Vios IV" 1 12260; 129 „Shamrock" f4980 271 f 360 75 f8460; KW 51 f 5720; 164 f 5900; 162 f 3840 58 f 3810; 125 f 5280 EX-LANDWACHTER MOEYES IN CASSATIE Voor de Bijzondere Raad van Cas satie werd Zaterdagmorgen in her nieuwde behandeling genomen de zaak tegen A. P. Moeyes uit Alkmaar, die door het Bijzondere Gerechtshof te Amsterdam tot 12 jaar met aftrek werd veroordeeld. Deze zaak werd aangehouden, opda een psychiatrisch rapport zou kunnen worden ingewonnen, aangaande requirant's geestvermogens. De uitslag luidde, dat M. verminderd toereke ningsvatbaar kon worden geacht. Ge durende de bezetting pleegde hij jer' rnsd, waardoor zijn slachtoffer doo de S.D. werd gearresteerd en de dow vond. De procureur-fiscaal, mr- Ba» hoven, concludeerde, het psychiatnsc^ rapport in aanmerking nemende, 7 jaar met aftrek. RAMLER OP SCHOT In een matige wedstrijd heeft w. een 91 overwinning op Alkmaar haald. Reeds binnen 2 minuten Spaans een goede pass naar Ranje' met een goed schot gaf hij zijn cly leiding, 10 en na 8 minuten is dezelfde speler die uit een voorzet Amersfoort de stand op 20 bracn 10 minuten was het reeds 3—0 Ramler met een ver schot, weilke A-back van richting deed veran de bal achter de keeper verdwijnen- Alkmaar wist echter enige d°or te forceren en een goed schot van linksbuiten ging net naast. „war- kwam men echter niet en na een j tier maakte Ramler er 4—0 va®' minuten later was het Lafère die pass gaf naar Ramler en het was Na de aftrap was het de A-mm die Bouma even op de proef maar 't schot werd netjes weg?ekeUrit Ook een schot van Ramler werd gekeerd. Na 33 minuten benutte Ier een vrye schop 60 en 5 "^„rze' later maakte Spaans, uit een van Amersfoort er 70 van- bracht de stand op 09. „•nnnen Na de rust speelde W. een ge^ vej- partü en is het Alkmaar dat e diend tegenpunt wist te maken. Op 2 Januari kan W. met ee pS- winning op Succes haar kamp feest gaan vieren.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2