UW INKOPEN r „Eerste wereldburger" Garry Davis komt naar Nederland De midwinterhoorn klinkt weer in het land van Overijssel Raadplee g_ Zijn idee groeii uit tot beweging Oer-oud gebruik dat de boeren in ere houden Onze Schaakrubriek Ook Soedirman gevangen genomen Vissers in troebel water ft ONZE ADVERTENTIES VOOR Actie voor bestrijding van T.B.C. in Suriname De winkeliers en de etalageverlichting Van onze correspondent te Parijs). Toen de roodharige knaap Garry Davis zijn tentje opsloeg op het inter nationale terrein van het Palais de Chailiot, toen hij met zijn grijze ogen de nieuwsgierigen de eerste uiteenzet tingen gaf over zijn werk, onderwijl corned beef en de inhoud van vele an dere blikjes oppeuzelend, waren er slechts weinigen, die hem au serieux namen. Vrijwel een ieder meende, hier te doen te hebben met een knaap, die de aandacht van de wereld eens op zich wilde richten, teneinde zich straks te kunnen „distanciëren" in de film of in een andere goed betaalde baan. Al leen de meisjes vonden hem „zalig" en konden er niet genoeg van krijgen. Zij staarden hem aan met extase en pe- wondering en zijn foto's, welke al spoe dig in de bladen verschenen, werden uitgeknipt en opgeplakt. De diploma ten en journalisten haalden hun schou ders 'eens op, vonden het een verma kelijk incident en daarbij scheen het te blijven. Doch het schijnt, dat men zich terdege in deze oorlogsvlieger heeft vergist. Hij heeft een idee en dat idee begint thans reeds uit te groeien tot een beweging. Toen luitenant Careth Davis want zo heet hij in 1945 met een mooi insigne op zijn overjas omdat hij als bombardementsvlieger zijn taak goed had verricht, rondliep, voeled hij zich in zijn burgercostuum weliswaar op zijn gemak, doch hij bleef begaan met het lot der mensheid. Deze zoon van de Amerikaanse dirigent Mayer Davis probeerde 't vervolgens op 24-ja- rige leeftijd als acteur. Hij was al aar- lig op weg een goed artist te worden, toen hij zijn loopbaan in de steek liet voor zijn politieke wijsbegeerte: af schaffing van alle grenzen, de hele we reld één staat met één regering, en daardoor nimmer meer kans op oorlog. Hij begon zijn werk in New York door mee te werken aan de Wereldunie van Federalisten. „Doch", aldus Davis, die wij in zijn eenvoudige kamer in hotel des Etats Unies bezochten, „doch, ik merkte al spoedig, dat hun werk te lang zou duren. Ik zag de lont bij het kruitvat liggen en begreep, dat onmid dellijk de wereldopinie wakker moest worden geschud". Zacht en rustig, zonder enige pre tentie vertelt Garry ons dan dat hij opzettelijk de dramatische en symbo- lieke weg heeft gekozen om de we- ïeld-aandacht op zijn ideaal te vesti gen. Hij ging naar Europa, de haard van alle onrust en klopte aan bij de Amerikaanse Ambassade om zijn pas poort af te geven. Hij gaf hierdoor op 25 Mei ƒ.1. zijn Amerikaanse staatsbur gerschap op om de eerste wereldbur ger te wordenHij wilde vechten voor de vrede. Van bombardements vlieger naar vredesapostel. Voorwaar het is een lange weg. Davis bleef in Parijs om vorm te ge ven aan zijn politieke wijsbegeerte. Maar de maanden gingen voorbij en juist vóór de UNO-asse«blee begon was de tijd, dat hij in Frankrijk mocht verblijven, afgelopen. Hij vroeg een nieuwe verblijfsvergunning aan, doch die werd geweigerd. De rest van het verhaal kent u. Hij zocht een toe vluchtsoord op het souvereine grond gebied van de UNO en omdat hier een paar duizend diplomaten en journalis ten rond zwerven, plus duizenden Pa- rijzenaars vestigde hij de eerste aan-- dacht op zich. Later kwamen 20 vrien delijke Parijse agenten hem toch ar resteren. Enkele uren later werd hij weer vrijgelaten met in zijn zak een nieuwe verblijfsvergunning voor de tijd van 3 maanden. Daags na Kerst mis loont ook deze vergunning af. En dan. Wel, Davis is geen Amerikaan meer. Hij is niets. Statenloos, oftewel zoals Amerikaanse legeruitrusting voor Frankrijk Volgens de Parijse correspondent van de „Sunday Times" zijn de Verenigde Staten begonnen met militaire uitrus ting te zenden naar Frankrijk, ofschoon Washington het verlenen van militaire hulp aan West-Europa nog steeds in beraad heeft. In het betreffende tele gram wordt gezegd: „Frankrijk, dat zich in het bijzonder bezorgd heeft ge maakt over de gespannen toestand, heeft in de afgelopen week Amerikaan se uitrusting ontvangen voor meer dan drie divisies". ,.Op basis van de huidige productie, aldus het blad verder, zou het naar de mening van Amerikaanse deskundi gen twee jaren tïjds vergen om de nodige uitrusting te fabriceren voor het veilig maken van de defensie van West-Europa". China staat voor een beslissende slag De Chinese regeringstroepen verza melen zich haastig op een linie die Nanking tot op 95 km nadert. Het is mogelijk, dat hier de laatste belang rijke slag geleverd zal worden van de oorlog in Centraal-China. Men meent, dat de regering alle beschikbare man schappen ten Noorden van de Jangtse heeft opgeroepen voor de verdedi ging van deze linie, die achter de Hwairivier ligt. de laatste natuur lijke verdediging voor de Jangtse zelf. Naar verluidt zijn vele van de man schappen zonder oorlogservaring. Gemeld wordt dat vijf onafhan kelijke door communisten geleide ge meenten op 'n afstand van 50 km van Nenking strijden In Nanking zeif is het heel rustig. Men gaat door met zaken doen en het schijnt, dal de bevolking zich ver trouwd gemaakt heeft met het denk- h:eld. dat de stad spoedig in andere handen z-1 ovc-raaan. Volgers welingelichte kringen te Npnkmg* heeft de Chinese premier. ?oen Fo. zijn ontslag ingediend. hij het zelf noemt: wereldburger. Hij kan niet in Frankrijk blijven, omdat hij geen paspoort heeft, doch hij mag ook niet weg, omdat hij geen paspoort heeft. Enorme post. Maar al maanden lang ontvangt hij dagelijks duizenden brieven. Een deel hiervan zijn van romantische meisjes, een ander, groter, deel van oprechte aanhangers en een kleiner deel van werkelijk invloedrijke personen. Evatt heeft hem geschreven. Einstein, de uit vinder van de atoomenergie, thans wo nend in Amerika, schreef hem een ent housiaste brief. Mevr. Roosevelt schreef een artikel over hem, invloed rijke kringen in Frankrijk, o.w. de be roemde Franse verzetsleider kolonel Robert Sarrazac-Doulangé. de schrij- vers André Breton en Albert Camus staan volledig aan zijn kant. Uit alle delen van de wereld heeft hij bijvals betuigingen gekregen, vooral uit Frank rijk, Amerika, Engeland, Zuid-Afrika en zelfs uit Suriname en Curagao. Van invloedrijke personen uit twaalf lan den, waaronder ook Nederland en Zuid- Afrika, Italië en Zwitserland, kreeg uitnodigingen om te komen (zonder paspoort)1. Met man en macht werken Davis en zijn helpers, die alle werk zaamheden pro deo verrichten, thans aan het Boek der Wereldburgers, waar in de namen der aanhangers worden genoteerd en van een volgnummer worden voorzien. Er zijn zelfs onvoor- zichtigen bij, die Davis hun paspoort hebben opgezonden. Men kan lachen om de stunt van deze jonge Amerikaan, doch tal van invloedrijke kringen nemen hem thans wel degelijk au serieux, vooral nu op zijn ideaal een beweging wordt ge baseerd. Zeker heeft Davis grote lei derscapaciteiten, terwijl de chef van zijn persdienst, de journalist Russel, de pers weet te hanteren. Allereerst wil Davis thans de tot nog toe behaalde successen consolideren, door in diverse landen de bijvalsbetuigingen samen te bundelen tot een beweging. Daarna wil hij allereerst een reis maken naar Italië en Zwitserland. Vervolgens staat Duitsland op het programma, waar Heinz Wienecke in Hagen (Westfalen) zich aangeboden heeft de Duitse bewe ging te formeren. In de naaste toekomst ligt eveneens een bezoek aan Neder- .land en België in het vooruitzicht. Daarna wil hij een reis om de wereld maken zonder paspoort om overal de burgers op te wekken voor zijn ide aal: een bond van wereldburgers zon der paspoort, die gezamenlijk de we reldstaat zullen formeren als enige me thode om een volgende oorlog te voor komen, nader uit te werken en tot re aliteit te maken. Anarchisten uit Frankrijk, Spanje en vermoedelijk ook vele andere landen hebben Davis hun steun toegezegd en dat geeft te denken. Er is trouwens niet veel fantasie voor nodig om te be grijpen, dat Davis ongetwijfeld heel wat politieke avonturiers tot zich trekt, die wellicht niet eens een pas poort meer behoeven af te staan. Daar om is het verstandig om voorlopig heel voorzichtig te zijn, ondanks z!in prettige glimlach, ondanks zijn grijze ogen en ondanks zijn rode haar J'EJV OOSTEN van Deventer, in hei ruige land achter Bathmen, aan de voet van de Holtense en Markelosc „bergen", wordt nu, bij oude boerde rijen, verscholen achter donkergroene dennen, weer de midwinterhoorn ge blazen. Dat moest eigenlijk, volgens geijkte folklorebegrippen, al begonnen zijn kort na Sint-Andries (30 Novem ber), zoals het ook moet eindigen met Kerstmis. Maar de boeren in Salland en Twente hebben er niet zo'n haast mee, óf de hoorn, die vooraf in de wa terput of in de beek moet weken, om geluid te kunnen geven, is niet hele maal gebruiksklaar. Wij hebben het midwinterhoornbla zen weer eens meegemaakt op zo'n Overijsels boerenerf met antieke bouw sels en met boerenlui, die hechten aan oude gebruiken. De midwinterhoorn kwam uit de waterput te voorschijn Het is een vreemdgevormd instrument, dat een zéér melancholisch geluid kan doen klinken over het land, als er de avond is gevallen. De hoorn is onge veer anderhalve meter lang, wat omge bogen naar het uiteinde toe en ge maakt van twee uitgeholde helften van dik vlier-, berken- of wilgenhout, welke helften met liefst koperen ban den tegen elkander zijn gehecht. Er is een mondstuk aan gemaakt van vlier hout. De Overijselse boeren nemen de tijd voor zulke traditionele dingen van de middenwinter. Ze gaan daags hetzij op jacht, met vrienden-geweerdragers, hetzij aan het fretteren van konijnen, wat vooral bij de kleine boeren een populaire sport is en erg voordelig ook. Bovendien is nu zowat overal de slacht aan de gang. met het „vetprie- zen" door de buren en de vrienden, op slachtvisites. ^flJ ZITTEN, tegen de avond, in de grote kamer-kèuken om de kachel, die hier het open haardvuur al lang heeft vervangen. Maar de vloer is nog wel belegd met rode plavuizen, met een grote biezen mat er op tegen de koude voeten. Langs een van de wan den zijn, achter de betimmering van hout, de bedsteden, waarvoor blauw en-rood-geblokte gordijnen hangen en de kachel staat ver vóór een brede schouw, waaronder een antieke haard plaat tegen een blauw-betegelde ach tergrond. Het is er mooi licht, al kan de sfeei van nu niet meer halen bij het gele schijnsel der vroegere olielampen. En als we later buiten komen, bij de waterput, om met de midwinterhoorn aan de hele buurt kennis te geven, dat wij dat oude landsgebruik in ere hou den, dan is het nachtelijk duister zwar ter en dieper dan ooit. Het blazen op die hoorn gaat buiten stadse begrippen van hygiëne om. Want het putwater, waarin de hoorn heeft gelegen, om de naden van het hout goed dicht te doen trekken, is niet bepaald bacterie-vrij. Jan en AI- ■:an lurkt bovendien aan hetzelid' mondstuk en het wordt een concur rentie in het voortbrengen van ge- luidsrarigheden. Het doel is, een hele toonladder te blazen. Maar jawel, je kunt gemakkelijker solist worden bij de dorpsfanfare, dan te leren blazen op de midwinterhoorn, waarvan de klanken niet veel verschillen met het klagelijk gerucht uit de koestal, als de stier zich niet lekker voelt. Het gemis aan artistiek muzikaal ef fect wordt in elk geval ondervangen door folkloristische vreugd in dit oude land. De hoorn-klanken, op natuur lijke wijze versterkt door de zand stenen wanden van de waterput, grom men in bas-toon zo ver weg, dat an dere boeren, op grote afstand, van de weeromstuit op gelijke wijze gaan antwoorden. En dan komt er toch wel een bijzondere midwinter-sfeer over de enken aan de voet van de Twentse heuvels, waar men langs de boerde rijen gaat over mulle zandwegen en' langs bemoste akkerwallen. Ver van de auto-wegen af, links en rechts daarvan, klinken nu hier en daar, als signalen uit een grijs verleden, de vreemde tonen van de midwinter hoorn, volgens oud advents-gebruik, geblazen boven de waterput. RUSSEN BOUWEN ZENDER. NIEUWE Na het opblazen der zendmasten van radio-Berlijn te Tegel in de Franse sector zijn Russische genie-soldaten en Duitse technici begonnen met het weg halen van materiaal. Volgens welinge lichte kringen zijn de Russen thans bezig met het bouwen van een zen der van 100 kw, die in de toekomst de uitzendingen van radio-Berlijn moet overnemen. Deze zender zou gebouwd worden te Fürstenwalde in de Russi sche zone, 40 km ten oosten van Ber lijn. DE INEENSTORTING Eind Augustus is het grote meester- tournooi voor Tsjechische schakers in Bratislawa gehouden. De kampioenen Pachmann en Opocensky, die meerma- 1< de kampioenstitel veroverden, wa ren niet van de partij. Twee meesters van de oude garde Zita en Richter be zetten met lO'/t uit 15 de eerste plaats. Daarop volgden dr. Ujtelky met 10 en Kottnauer met 9 punten. Ujtelky, ook in het eigen land vrij onbekend, had gedurende het gehele tournooi de lei ding en slechts door een ongelukje ontging hem de hoogste prijs. Toch blèef hij de sensatie van het tournooi. Hoe een partij, in schijnbaar vrij gelijkstaand middenspel, plotseling uit kan zijn, blijkt uit het onderstaande uit dit tournooi. De witspeler is een van de jongste meesters en eindigde met 8'/s punt Siciliaans Wit: J. Podgarny. Zwart: ing. Oleza. 1. e2e4 c7—c5 2. Pgl—e2 g7—g6 3. Pbl—c3 Lf8g7 4. d2d4 Pb8—c6 5. Lele3 c5 x d4 6. Pe2 x d4 d7—d6 7. Lfle2 Pg8—f6 Al is de partij anders opgezet, toch is er nu een bekende stelling van de dra- kenvariant ontstaan. 8. 0—0 0—0 9. Ddl—d2 Beter wordt hier geacht: Pb3, omdat na de tekstzet Pg4 mogelijk is. Tevo ren kon deze zet niet gespeeld worden, omdat dan op Pg4 volgde: 1. Lg4:— Lg4; 2. Fc6: of 1. Lg4:—Ld4: 2. Lc8:. In beide gevallen verliest zwart een stuk. 9. Pf6g4 10. Le2 x g4 Lc8 x g4 11. f2—f4 Lg4—e6 De loper staat daar niet best. Wel moet hij van g4 weg, want na f5 staat hij afgesloten. Zwart heeft het plan, en voert het uit, de loper naar c4 te bren gen. Afruil op e6 behoeft hij niet te vrezen, hij zou dan een open f-lijn en sterk pionnencentrum hebben. De lo per had echter beter bij de konings vleugel kunnen blijven. 12. Tal—dl Lc6c4 13. Tfl—f2 Dd8d7 14. f4—f5 Pc6—e5 15. h2—h3 Het paard mag natuurlijk niet op g4 worden toegelaten en gelukkig belem mert de loper zijn sprong naar c4. 15Tf8d8 16. b2b3 Lc4a6 17. Pc3d5! Lg7—h8? Zwart is om een goede zet verlegen, maar deze is toch te afwachtend niets zeggend. Op e6 volgt 17. fe6: fe6:; 18. Pf6t Lf6:; 19. Tf6: Te8; 20. c4 en wit staat veel beter en na f6 krijgt wit met Pe6 en c4 een overheersende po sitie. 18. f5—f6! e7e6? Dit is de beslissende foutzet in deze voor zwart moeilijke stelling. Op ef6: 19. Tf6: staat zwart niet fraai. De dame kan niet spelen. De tekstzet kost ech ter een stuk. De commandant van het Indone sische republikeinse leger, generaal Soedirman, is, volgens heden te Ba tavia ontvangen Nederlandse berich ten, te Djokjakarta gevangen geno- Het uitvoerend bestuur van het on afhankelijk verbond van bedrijfsorga nisaties en de in deze bond georgani seerde Rotterdamse havenarbeiders hebben het nodig geoordeeld een ern stige waarschuwing te richten tot de regering om zich niet verder op de weg van het gewelddadig optreden te gen de Indonesische Republiek te be geven. Zij doen een klemmend beroep op de Nederlandse arbeiders, op hun organisaties en op de bestuurderen dezer organisaties om te trachten met ter zijdestelling van alles wat hen scheidt tot een gemeenschappelijk optreden te komen teneinde de onheilen, die zoals zij zeggen, in het bijzonder de arbei dersklasse door bovengenoemde ont wikkeling bedreigen, af te wenden. Inmiddels hebben de Vakorganisaties hun standpunt bepaald of zullen dat in de loop van vandaag alsnog doen. Ten Zuiden van de Haarlemmerweg, buiten de ringspoorbaan, is men bezig met de uitvoering van een uitbreidingsplan voor Amsterdam, waar op een gebied van ong. 6 km2 11.000 woningen zullen worden gebouwd, terwijl tevens een ontspanningsgebied met een kunstmatige plas van 90 ha en omliggende parkstroken wordt aangelegd. Men is thans bezig met het graven van de eunetten (geulen, welke later, met zand'worden gevuld 'oor de aanleg van verkeerswegen), waarvoor men gebruik maakt van dc grootste demontabele electrische cutterzuiger ter wereld. Deze is geheel van Nederlandse makelij en kan per dag een stuk kanaal van 100 m. lengte. 40 m. bredte en 2.80 m. diepte uitgraven. Het uitgebaggerde veen wordt gebruikt voor het ophogen van de plantsoenstroken. Een vooraanzicht van de in werking zijnde zuiger. 19. Pd5—e7t Kg8—f8 20. Le3h6f Kf8—e8 21. Lh6g7 Lh8 x g7 22. f6x g7 Zwart geeft op, na Ke7: beslist Dg5ï. Ook zonder zwarts 21ste zet was de partij verloren, de loper h8 verdwijnt zonder enige compensatie. Een partij stelling ThomasWolf Karsbad 1923 Wit aan zet maakt remise. •astman '1IEA uotd-p ap ua 9JHd 'i !SP9P 'H ZJd U^d iSlOA goyi do) t-a—tqN '£DX£q z :e3x*Pd 'Iea—80a T :snp 'uauumi uauuiM ;atu aadot apjaajjaaA }3ui uotdpuBj uaa jep 'uaja/A. jaoui aajfeqas japat jep 'jtaj jaq do jsnraq Suissoido aa 'SuinaisfTjjed Sutssojdo Overeenstemming over de Ruhrkwestie De conferentie der zes mogendheden over het Ruhrvraagstuk heeft Zondag avond laat het grootste gedeelte van haar werkzaamheden beëindigd, dank zij een plenaire vergadering geduren de de gehele dag. Men heeft de instel ling van een internationaal gezag voor de Ruhr besproken. Blijkens een offi ciële mededeling zullen de afgevaar digden der zes heden of morgen nog eenmaal bijeenkomen voor de herzie ning en de definitieve opstelling van de tekst. „Wü helpen democratisch Berlijn" luidt het opschrift van een door een versierde locomotief getrokken trein met briketten, die de Rusten naar de Oostelijke sector van de stad zonden in het kader van de propaganda tegen de Westelijke mogendheden. Het zijn Surinaamse mangelen, waarmede het Wilhelminafonds ter be strijding van de tbc in Suriname (niet te verwarren met het Wilhelminafonds voor de kankerbestrijding) haar actie is begonnen. Dit Wilhelminafonds, dat in Augus tus 1947 werd opgericht, op initiatief 'van prof. Heringa, die tijdens een reis naar Suriname een indruk van de me dische toestanden daar had gekregen, stelt zich ten doel de inventaris voor een ziekenhuis in Suriname bijeen te brengen. De verkoop van uit Suriname ont vangen pinda's (een partij van 15000 kg), die met een kleine bijslag ten behoeve van het fonds worden ver kocht, is reeds begonnen in de waren huizen van de Bijenkorf en de Hema •n Amsterdam, Rotterdam en Den Kaag. Een volgend plan betreft de verkoop van Surinaamse rijst, waarvan een eferste zending voor verscheping in Pa ramaribo gereed ligt. Om te vermij den, dat deze rijst in de zwarte handel zou kunnen komen, zal de distributie door middel van bedrijfsgroepen plaats vinden, waarbij elke bonafide organisatie per hoofd een kilo rijst kan testellen, die dan, met inbegrip van een gulden bijslag, op een verkoop prijs van twee gulden per kilo komt. Voor een partij van 500.000 kilo, die verwacht wordt, is reeds voor een groot deel ingeschreven. Voor het Nederlandse geld, dat op deze wijze bijeen wordt gebracht, zul len in Nederland de goederen voor Su riname worden aangekocht, om, teza men met een actie die in Suriname zelf plaats vindt, de tbc-bestrijding tot een succes te maken. Fransen geven Stolpe aan Russen terug In een officieel communiqué van het Franse militaire bestuur wordt be kend gemaakt, dat de Franse autori teiten besloten hebben de landerijen en de Stolpe, die aan de grens van de Sovjet-zone liggen, aan de Sovjet- Rusische autoriteiten terug te geven. Stolpe was op 29 October 1945 door de Sovjet-autoriteiten aan de Fransen toegewezen voor het aanleggen van een Frans vliegveld. Nu het Franse vliegveld Tegel gereedgekomen is, heb ben de Fransen generaal Loekjants- jenko meegedeeld, dat zij bereid zijn de vroegere status van Stolpe te her stellen. Zeshonderd doden bij overstroming 600 personen zijn om het leven geko men en duizenden dakloos geworden tengevolge van de overstromingen in het dal van de rivier de Parnaiba en in het district Leopoldina, 192 km ten noordoosten van Rio de Janeiro. Vliegtuigen zijn er niet in geslaagd voedsel en medicamenten over te brengen en er dreigt een epidemie. De overstromingen, die de ergste in de geschiedenis van Brazilië zijn. heb ben het weg- en spoorwegverkeer stil gelegd. Na St. Nicolaas werd door de bonden van winkeliers in huishoudelijke en luxe artikelen, speelgoederen enz. en: een enquête ingesteld betreffende d« opening der winkels na 18 uur en de gevolgen van het verbod van etalage verlichting tussen 16 en 18 uur. Bijna algemeen waren deze zaken geopend; een grote meerderheid van de winkeliers zag hierin een belang van het publiek en slechts 54 pet er kent hierin een voordeel voor de win keliers. Een hoog percentage der winkelier! (71,2 pet) ziet zich echter zeer bena- deld door het verbod van etalage-ver lichting in de z.g. spertijden. Daaren tegen is een grote meerderheid van deze middenstand bereid zich extra be sparingen in stroomverbruik elders te leggen, wanneer de minister on~® fing van dit verbod van etalageverll ting zal verlenen. Naar aanleiding van deze enque'te door de federatief samenwerken bonden (Katholiek, Christelijk en gemeen) nogmaals een dringend v zoek aan de minister gericht. HERDENKINGSPOSTZEGELS IN 1949. In verband met de viering in van het 75-jarig bestaan van de reldpostvereniging zal ook hier e de in dat jaar de uitgifte worden^ vorderd van één of meer franke gels met toeslag. Bijzonderheden len zo spoedig mogelijk volgen. WEELDEBELASTING PERSONENAUTO'». Naar de KNAC verneemt is de gekondigde weeldebelasting op Pn nenauto's heden in werking 8e 1 w. waardoor de lasten op personen mobielen met ongeveer 10—12 P de verkoopprijs worden verhoog BLOEMENTENTOONSTELLING TE LISSE Evenals andere jaren orgaisee^t£jrie Stichting „Bloemlust" te Lisse wee bloemententoonstellingen. Daai Kerstdagen op Zaterdag en Zon a len, zal de Kersttentoonstelling December worden geopend. RADIO-BLOEMENDAAL WEER Iï( AETHER ie Na vijf jaar onderbreking k° ygn zender van de Gereformeerde Ke Bloemendaal op Eerste Kerstdag nieuw in de aether.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4