CASINO GEZELLIG BAL CENTRAAL Kerst-Show Stad w Omgeving. KERSTFUIF Z.V.S.V. Flossie begrijpt er niets van touteM-we&k VELTHUYS onder de iHel Ankers losf' BEIDE KERSTDAGEN GEZELLIG DANSEN Waarom in de rij staan? Kerstconcert Helders Meisjeskoor Moderne slaapkamer EeSkamer Modern bankstel Gothische eetkamer Gothische slaapkamer Gecapitonneerd bankstel WONINGINRICHTING BEVERWIJK Voelbalprogramma 2e Ke sfdag Predikbeurten Mag een goed begin het halve werk zijn, minstens zo belangrijk ia een ge slaagd einde. De leerlingen van de gemeentelijke zeevaartschool zijn erin geslaagd, om dit seizoen en tevens het jaar op een alleszins prettige manier te beëindigen. Wat de jongelui van hun Kerstfuif hebben verwacht, is ook zon der enige twijfel verkregen. Door de voorzitter der Z.V.S.V., de leerling G. Altena, werd het openings woord gesproken. Bijzonder op prijs werd gesteld de aanwezigheid van de heren L. F. van Loo (wethouder van enderwijs), K. Rijpma (commissaris van politie), J. Middendorp (directeur der zeevaartschool), alsmede van de leraren met hun dames en de gasten uit Scheveningen en Amsterdam. Bur gemeester Ritmeester was juist voor de opening aangekomen, en werd door de directeur in diens korte toespraak van harte welkom geheten. De heer Mid dendorp wees op de plaats, die de leer lingen van zijn school eens zullen gaan innemen. De zeevaart beleeft op het ogenblik een bloeiende tijd, maar het is niet zeker of dat zo zal blijven. Daarom zal het de toekomstige man nen van de koopvaardij duidelijk moe ten zijn, dat men alleen door goed zee manschap en goed internationaal ver trouwen het hoofd zal kunnen bieden aan de slechte tijden. Als stuurman bij de koopvaardij, zo vervolgde de heer Middendorp, vertegenwoordigt men z'n vaderland, daarom heeft een avond al» deze ook een andere betekenis dan alleen maar plezier hebben, het is als een entrée in 't practische leven. Met het zingen van het eerste couplet van het volkslied was het einde gekomen aan dit officiële begin. Geheel in tegenstelling met de ernst van het voorgaande was de proloog, een geestige en originele inleiding van het programma. De gehele avond overi gens was aan de humor gewijd en het dramatische nummer dat zo graag vordt ingelast was ditmaal vervangen door het optreden van mej. Diny de Rooy als het zangeresje van „My Own". Werd de zang uitstekend gewaardeerd, de Polonaise van Chopin, uitgevoerd door Dolf Boender, was een buitenge woon aangename onderbreking. De „Hawaiïan Serenaders" waren minder succesvol, hun wekenlange repetities liepen aan de grond door een weerbar stige luidspreker, maar het applaus was er niet minder om. Het is niet mo gelijk om op alle punten van het uit gebreide repertoire in te gaan, maar een mysterieus geval als „Het lugubere Oosten" verdient toch wel even ver melding. Een zwart gebaarde Sjah, glanzend van talloze versierselen, was de spil, waarom deze affaire draaide. Een groots nummer, bestaande uit louter nonsens, waarin de toekomstige zeelui eens fijn hun fantasie konden De sfeer van het Kersfeest De Nederlandse Bond van Huisvrou wen heeft Woensdag een uitstekend geslaagde kerstmiddag gegeven in zaal Sanderse. De zaal was geheel gevuld en aardig versierd. De voorzitster, me vrouw van Veen, opende de gezellige bijeenkomst en introduceerde de zan geres, mevrouw de Boer-Harder, met haar begeleidster, mevr. Calkoenvan Thienen. Mevr. de Boer zong eerst een paar Nederlandse kerstliederen en gaf hierbij een kleine explicatie. Jammer was, dat in het voor zang te lage zaal tje haar mooie stem niet voldoende kon uitkomen. Toch was het mooi en de dames waardeerden haar met een klaterend handgeklap. Hierna hield mevr. Calkoen een inleiding tot het kerstfeest, waarnaar met de grootste aandacht werd geluisterd. Hoewel het kerstfeest in Nederland niet zo tot zijn recht komt, als bijvoorbeeld in noor delijker landen, moeten de huisvrouwen toch proberen het feest weer volgens oude traditie te vieren. De winter is bij ons verbrokkeld en St. Nicolaas neemt een heel grote plaats in, maar het kerstfeest moet weer het feest wor den, waar we na de vier adventsweken steeds sterker naar verlangen. Er moe ten echte kaarsen zijn en echte zang. die misschien primitiever is dan via radio en gramofoon, maar die de sfeer van zuiverheid en intimiteit behoudt. Kerstfeest is het feest van essentiële dingen, meer nog het feest van ver bondenheid. In de concentratiekampen bijvoorbeeld, was je enkel maar een nummer, een cijfertje van een heel groot getal en het was er koud. Deze gruwelen liggen gelukkig weer ver achter ons en we kunnen nu weer vrij ademen. We zijn verbonden met alle mensen en hebben ze lief, maar boven al is daar de liefde van God, die als Kerstkind op aarde kwam om ons te verlossen. Drie Duitse kerstliedjes werden ver volgens door mevr. de Boer gezongen. Haar goed gearticuleerde uitspraak deed deze soli goed tot hun recht ko men. Na de pauze heeft ze nog twee keren gezongen, een drietal Franse en een drietal Engelse kerstliedjes. De kerststemming, de stemming van ver bondenheid wordt nog verdiept door deze liederen die in alle landen het zelfde klinken en h tzelfde zeggen. Een mooi kerstverhaal stond ook op het programma en de vertelster kon ook niet anders dan veel succes heb ben. Het laatst werd het „Gloria in Excelsis Deo" gezongen, waarna de middag, die allen door z'n goede sfeer bevredigd heeft, was geëindigd. uitleven. Een luid gelach en een krach tig applaus was het loon voor dit vro lijk gemanipuleer. De conférence werd om beurten door de medespelenden verzorgd. Grap jes, verhaaltjes en een aardige declama tie hechtten de nummers aaneen. Voor al de heren Art Bark, die het leeuwen aandeel van deze revue had, en Guus Keesse, een droge komiek, hebben zich danig en tot aller amusement ge weerd. Na afloop van het programma sprak nog eenmaal de heer Altena. Deze be dankte alle medewerkenden voor het geen zij deze avond gebracht hadden, en wel speciaal Diny de Booy; haar werd als blijk van waardering een kleine bloemenhulde gebracht. Ook de heren A. Bark en G. Peters werden bedankt, en, lest best, de man achter de coulissen, J. Antwerpen, eveneens een mede-leerling en actieve medewerker. Hiermede werd een punt gezet achter dit programmagedeelte en kon het dansen een aanvang nemen. Dit uitstekend geslaagd bal dat onder mu zikale leiding stond van het Amster dams dansorkest „The Gusonians", be sloot een alleszns vrolijke en recht ge zellige Z.V.S.V.-kerstfuif. VRIJDAG, le en 2e KERSTDAG Belangrijke avond voor onze middenstanders De laatste tijd wordt onder de Hel- oerse middenstanders steeds meer het streven merkbaar tot aansluiting bij een landelijke organisatie. Men gevoelt, dat de werkzaamheid van een plaatse lijke vereniging niet altijd voldoende is, wanneer het zaken van landelijke betekenis betreft. Het bestuur van de Middenstandsvereniging „Den Helder", dat op dit punt diligent is, heeft daar om een vergadering belegd, waarop' de heer Swagerman, secretaris van het hoofdbestuur van de Koninklijke Ne derlandse Middenstands Bond, zal spre ken over de waarde die gelegen is in aansluiting bij een landelijke organi satie. Bij monde van een wel zeer des kundig persoon zullen de belangstel lende middenstanders derhalve nader worden georiënteerd op een punt. dat voor iedere middenstander van belang is. Gezien het algemene karakter van de causerie heeft het bestuur besloten, de avond ook vrij toegankelijk te stel len voor middenstanders, die geen lid der vereniging zijn. De vergadering wordt Dinsdagavond 28 December a.s., aanvangende om acht uur, gehouden in „Formosa". MUSEUM DEN HELDER Men verzoekt ons erop te wijzen, dat het natuurhistorisch museum in de Eerste Vroonstraat a.s. Zaterdagavond (Eerste Kerstdag) en volgende week Zaterdag (Nieuwjaarsdag) niet geopend zal zijn. Uw Spoorkaartje voor elkè willekeurige dag ligt gereed bij Pass.bureau (Corr. Lissone Lindeman), Koningstr. 2, In de Nieuwe Kerk aan de Weststraat werd Woensdagavond een Kerstconcert gegeven door het Helderse Meisjeskoor o.l.v. Geert de Boer. Bovendien werk ten aan het slagen van de uitvoering nog mee de altzangeres Catharina Hes sels en de heer Schadee, orgel. En ge slaagd is de avond ongetwijfeld, alleen jammer, dat niet meer mensen van de ze prachtige zang en muziek hebben kunnen genieten. Het meisjeskoor, dat, zoals de direc teur in zijn openingswoord gezegd had, voor uitbreiding vatbaar is, begon met een voortreffelijk gezongen „Stille Nacht" onmiddellijk gevolgd door het wiegelied van Brahms, waarin de so pranen iets te zwak waren. Maar het Ava Maria van Hamma maakte dit weer goed, het werd zeldzaam mooi gezongen. De meisjesstemmen klonken zo zuiver door het hoge gebouw, het was goed deze heldere stemmen te ho ren. Maar nog iets meer aandacht moet worden besteed aan de oo-klank. die is wat te plat nog. Dat de directeur het koor eerst een grondige studie van de te zingen liedjes had laten maken bleek wel uit het feit, dat „Zondagmorgen" van Franz Abt, „Allerzielen" van Schu- bert en het „Wiegelied" op een voor beeldige manier werden uitgevoerd. De alten hadden hir vooral moeilijke par tijen bij, maar ze deden het prima. De heer De Boer mag trots zijn op z'n goe de krachten. Het ..Gloria in Excelsis Deo", waarin Rie Krabbe en Manna Schuszler de sopraan- en altsoli zongen was zeldzaam fijn. Maar boven alles uit stak het Engelenkoor uit de „Elias" van Mendelssohn. Dat was zo echt het jubelende en juichende van engelen vertolkt, dat de toehoorders in adem loze aandacht luisterden. Catharina Hessels heeft twee malen enkele liederen gezongen en we we ten, al is het in dit kerkgebouw niet de gewoonte te applaudisseren, dat haar zang de aanwezigen in hoge mate be vredigd heeft. Haar mooi getïmbreerde altstem en haar prachtige ademtech- niek maken het luisteren naar haar tot een waar genoegen. De heer Schadee bespeelde het orgel en maakte van deze afwisseling in het zangprogramma iets heel moois. De fantasie op „De Heer is mijn Herder" van Asma was wel het gaafste, de Toc cata van Krebs misschien niet spran kelend genoeg. De medewerkenden werden niet be loond met een klaterend handgeklap, maar mt een zwijgend opstaan, waar uit de grote waardering van alle aan wezigen bleek. VOOR DE OUDE REDDERS Het bestuur van de reddersvereni- ging „Moed, Volharding, Zelfopoffe ring" heeft de sympathieke gedachte gehad, om alle oud-redders ter gele genheid van het Kerstfeest te verras sen met een heerlijk krentenbrood. Zowel de leden te Den Helder als die te Texel en Callantsoog werden per soonlijk bezocht, welke geste natuur lijk op bijzonder hoge prijs werd ge steld. Kinderkerstfeest O. en O. De stichting „Comité O. en O." heeft Woensdag aan een kleine tweehonderd kinderen van oorlogsweduwen en mili tairen, die buitenslands vertoeven, een prettig Kerstfeest in de Marinecantine bereid. Een flink aantal moeders heeft mogen meegenieten op dit feest De blijde stemming onder de kinderen zal voor hen reeds een genoegen op zichzelf zijn geweest Met mej. Veth aan de vleugel wer den Kerstliedjes gezongen, ds. Bodaan, vlootpredikant, en pater Schimmel, vlootaalmoezenier, vertelden bij 't licht van de Kerstboom de met volle aan dacht luisterende jongens en meisjes over de betekenis van het Kerstfeest en de heer Landman, penningmeester van de stichting, vertelde een prachtig verhaal, dat de kinderen kennelijk boeide. Dank zij de medewerking van bakker W. en een vijftal limonade-le veranciers konden de kinderen op ge bak en limonade worden getracteerd. Bovendien werd heerlijke chocolade melk geschonken en kregen de kinde ren allemaal een zakje lekkers mee naar huis. „Om te bewaren voor de Kerstdagen", zei mijnheer Bouman. Of hij zijn zin krijgt? Bijzonder werd genoten van de goo cheltoeren van ab heer Nienhuys, één der bestuursleden van O. en O., die allerlei dingen zomaar kon laten ver schijnen en verdwijnen. Een alleraardigst idéé was de debu tantenwedstrijd. waarin drie jongens en drie meisjes op de planken versche nen. Twee oudere kinderen vormden de jury, waarbij zij werden geassisteerd door de O S. en O.-officier der K.M., luitenant ter zee der le klasse U. F van Veen. De kleine peuters stonden hier voor het eerst van hun leven voor de microfoon, maar ze sloegen zich er dapper doorheen. Onder dave rend applaus kon'den de prijswinnaars hun prijsjes in ontvangst nemen. Een zoontje van de heer Bouman trad nog even buiten mededinging op, in een verbazend aardig ooggetuigeverslag van een interland-wedstrijd. Wat spor tieve zin en flux de bouche betreft bleek de appel niet ver van de stam te ziin gevallen! Toen nog gezamenlijk „Stille nacht" was gezongen, was het feest weer ten einde. DOKTERSDIENST De geneeskundige dienst wordt op Eerste Kerstdag van 's morgens acht tot 's avonds twaalf uur te Den Helder waargenomen door de artsen dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13. telefoon 2030 en dr. R. Franssen, Javastraat 6. telefoon 2717 en op Tweede Kerstdag door de artsen P. Schoorl, Timorlaan 18. tele foon 3108 en G. van der Most, West straat 111. telefoon 2059. HET NIWIN-BAL-MASQUê Zoals wij reeds aankondigden, zal op Zaterdagavond 8 Januari a.s. in „For mosa" een bal-masaué worden gehou den, waarvan de baten geheel bestemd zijn voor de Niwin, De entrée bedraagt voor gecosturfieerden f 0.75 en voor on- geeostumeerden f 1. Kaarten zijn nu reeds verkrijgbaar in „Formósa'V De Schager markt 11 paarden f 300f 750; 8 tijdkoeien f 400f 525; 12 magere gelde koeien f 350—f 500; 5 kalfkoeien f 625—f 825; 10 vaarzen f 300f 450; 18 magere schapen f 60f 100; 11 overhouders f 40f 65; 5 bokken en geiten f 20 f 60; 40 biggen f 40f 65; 116 konijnen f 4—f 17; 57 kippen f 3—f 7. Voor de Centrale werden aangevoerd: 4 stieren, 19 vette gelde koeien, 6 pin ken, 26 vette schapen. Een spel van lijn en kleur in 't hedendaagse interieur Fen prettig indirect verlicht Hts jumeaux, waarvan het hoofdeinde en nachtkastjes een nis vormen. Een fijn gebogen kaptafel, een royale 4-deurskast makkelijke 'toelen en sierlijke tafel vormen, u tgevoerd ln warm- getint notenhout, een zeer aparte slaapkamer 1850,- Het dressoir valt onmiddellijk op door zijn grote lengte (2 45 m) en zijn gebogen zijden, een massieve schuif tafel, staande op gebogen wangen en een echt gemak- kpliik garnituur stoelen, geheel gemaakt van notenhout, tonen U een echt huiselijke eetkamer1375— dat door zijn Epeda-vering onmiddellijk soepel veert, en geheel aan het lichaam aanpast, werd bekleed met prima effen velours Een garantie-bewijs voor 15 jaar zegi u voldoende over de kwaliteit. Het beeldhouwwerk aan het dressoir, de tafel en de stoelen en het mooie eikenhout, tonen U direct, dat hier een liefdevol vakman zijn best gedaan heeft. Hier door werd voor een billijke prijs een zeer mooie kamer gemaakt 11350— De maker van de vorige kamer vervaardigde ook een prachtige, zeer zwaar uitgevoerde en gebeeldhouwde slaapkamer. Deze kamer kost compleet met toilettafel met draaibare spiegels f 1375— Voor „harde werkers" of „luie mensen" etaleerden wij een prachtig geheel gecapitonneerd bankstel, met half ronde bank. De bekleding ls van een zware gobelinstof of andere stof naar keuze 11395, Ga eens genieten van dit wondermooie schouwspel in de zestien etalages van 120 MODELKAMERS Het is heus een reisje waard ==irz= De kegelsport leeft nog in Den Helder Er bestaan nog altijd een aantal ke gelaars in Den Helder die, alle moei lijkheden ten spijt, hun geliefde sport enthousiast zijn blijven beoefenen. Doordat door oorlogshandelingen alle kegelbanen in Den Helder zijn ver dwenen, zijn deze kegelaars verplicht hun oefenavonden te houden in Scha gen. Vóór de oorlog bestonden in Den Helder 12 bloeiende kegelclubs met in totaal ongeveer 160 leden. Deze clubs vormden een eigen district van de Ne derlandse Kegelbond. Helaas behoort dit alles tot het ver leden, doch mocht onze stad weer eens een kegellokaal rijk worden, dan is toch reeds een kern van kegelaars aanwezig, die spoedig tot het formeren van clubs kan overgaan. Uit de vroe ger bestaande verenigingen is n.1. een combinatie gevormd, welke de toepas selijke naam draagt „Van Alles Wat" en deze club levert nog ltijd presta ties, waarmee op wedstrijden terdage rekening moet worden gehouden. Dit moge blijken uit behaalde successen op laatstgehouden provinciale con coursen te Schagen, waar de Helder- sen meerdere belangrijke prijzen wis ten te veroveren. In de afgelopen weken speelde „Van Alles Wat" een onderlinge wedstrijd legen de kegelclub „Schagen", n.1. op twee avonden 60 woroen per persoon. Bij deze z.g. 120-ballen-wedstrijd is sportief gestreden en moest Schagen ondervinden, dat Den Helder het ke gelen nog niet heeft verleerd. Met 'n eindgemiddelde van 58.51 won Den Helder van Schagen, dat een gemiddel de van 57.65 maakte. Beide clubs le verden ieder drie uitblinkers op, die met een gemiddelde van méér dan 70 hout wisten te eindigen. Helderse kegelaars blijven de hoop koesteren, dat in onze stad, wel ke voorheen 10 kegelbanen rijk was, ééns weer een goede gelegenheid zal herrijzen, waar zij hun sport kunnen beoefenen en dat daarmee een moge lijkheid wordt geschapen, dat zij clubs van buiten kunnen ontvangen voor het l ovden van hun wedstrijden. De bloei der kegelsport in onze stad staat of valt met het al of niet aanwe zig zijn van een goede inrichting daarvoor. Dat die spoedig kome Er is op voetbalgebied a.s. Zondag weinig te beleven. In Den Helder speelt HRC tegen het N.H. KNVB-elfal, het geen dus nog een aardige wedstrijd kan worden. Het elftal publiceerden wij reeds en zoals bekend spelen er 2 spelers uit Schagen in, alsmede Drie huis van Geel-Zwart. Er zal belangstel ling genoeg zijn voor deze match, te meer daar HRC deze strijd serieus op vat als oefenwedstrijd voor de grote strijd tegen Kinheim. Aanvang 2,30 uur. Voorts wordt gespeeld: ZVVSW; RKAFC—Zeevogels en Hollandia 2- Haarlem 3. Eerste Kerstdag. Den HELDER: Ned. Herv. Gem. Nieu we kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. W. de Hoest: 14.30 uur Kerstfeest (klein tjes); 10 uu Kerstfeest (groten). Palmstraat, 10 uur ds. J. Borghardt; 15.30 uur Kerstfeest (kleintjes); 19uur Kerstfeest (groten). Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hamming. Ré- bohothkerk, 10 uur ds. Hartkamp. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk. Weststraat. 8.45 uur ds. F. Tollenaar. Chr. Geref. kerk, 10 uur leesdienst Oud. Geref. kerk, Hoogstraat 86, 10 uur en 17 uur leesdienst. Geref. Gem. Janzendwarsstraat 8, 10 uur en 16 uur de heer A. Verguurt van Leidén. Lutherse kerk, 10.30 uur ds. C. C. G. Visser van Rotterdam (feestliturgie en koorzang). Doopsgezinde Gem. geen dienst; 15.30 uur Kerstfeest Zondags school. Baptistengemeente, Hoog straat 87. 10 uur de heer G. van Leeu wen; 15.30 uur Kerstfeest van de Zon dagsschool. Oud. Kath. kerk, Vrij dag 24 uur Nachtmis; Zaterdag 10 uur Hoogmis; 19 uur de Vespers. Evan gelisatie Vijzelstraat, 7 uur Kerstwij- dingsuur, 9 uur Openluchtzang (Vis- buurt); 19.30 uur samenkomst. Lege' des Heils, 6 uur Kerstnachtwijdings- dienst; 20 uur Kerstspel. - - HUISDUINEN: Ned. Herv. Gem., uur Kerstfeest. JULIANADORP. Ned. Herv. kerk, W uur ds. Salm. Star of Hope Missiom 10 uur prediking; 17 uur Kerstfeest Zondagsschool. CALLANTSOOG: Ned. Herv. Gem., 14.30 uur ds. Salm. Tweede Kerstdag. DEN HELDER: Ned. Herv. Gem.. Nieuwe Kerk, Weststraat. 10 30 uur ds. Immink uit Barsingerhorn; Palmstraa 10 uur ds. Wesseldiik uit Alkmaar. C-eref. kerk, Bethelkerk, 10 uur Hartkamp en 17 uur ds. Hamming; hobothkerk, 10 uur ds. Hamming en uur ds. Hartkamp. Geref. kerk ar 31, 8.45 uur en 17 uur ds. F. Tollen' Chr. Geref. kerk, 10 uur en 17 uur leesdienst. Oud Geref. kerk, Hoöjr straat 86. 10 uur en 17 uur leesdienst- Geref. Gemeente, Janzendwarsstra 8, 10 uur en 16 uur leesdienst. therse kerk, 10.30 uur eerw. heer J- Schendelaar. Doopsgezinde Ge - 10.30 uur ds. van der Sluis. Bap Gemeente, Hoogstraat 87, 10 uur avans- Hofhuis; 20 uur Kerstfeest voor ^ot. een. Oud Kath. kerk, 10 uur mis. Evangelisatie Vijzelstraat, uur samenkomst; 15 uur Kerstfeest t de jongeren; 19 uur Kerstfeest v ouderen. Leger des Heils, 1° r Kerstheiligingssamenkomst; 16 Kerstspel voor de jeugd: 20 uur liekerstfeest. jo JULIANADORP: Ned. Herv. kerft' uur ds. Bodaan: 19 uur Kersteest. Star of Hope Mission 10 uur pr«dlK"rg Dinsdag 16 uur meisjeskrans; P f?30 19 uur Bidstond. Geref. kerk. uur ds. Hamming. jo HUISDUINEN: Ned. Herv. ker*. uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. Herv. 15 uur Kerstfeest.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2