Ik sprak met wereldburger no. 1 In Duivendrecht Nederlandse film SCHUDT UW LEVER WAKKER DAMPO Niei tevergeefs- het eerste product Garry Da vis, de voormalige Amerikaanse oorlogsvlieger, is de tolk van de kleine man <hMG£ 4- Tante Pos op Kerstmis Met Kerstmis première Twintig jaar geëist tegen Bevewijker wegens verraad Sch eepvaa rtberich ten §nuifen wrijf Het Radioprogramma IN DE BAR, BENEDEN HET KLEINE HOTELLETJE aan de boulevard Mont- parnasse in Parijs waren de wanden versierd met carricaturale poppen, die op zeer verdienstelijke wijze de verschillende staatslieden van Europa weergaven, ongeveer zoals de gemiddelde man uit het volk hen zich langzamerhand voor stelt. Daarboven, in een kamer met een minimum aan comfort en luxe en met een nog onopgemaakt bed, trof ik Garry Davis. Een jonge man, zonder bijzon dere charme, gekleed in een soort khaki kampeercostuum, met blonde, borste lige wenkbrauwen, een voorhoofd waarop de zorgen als het ware gegroefd staan van een taak, die langzamerhand zijn krachten te boven gaat, een rustige, aar zelende stem, zonder enige demagogie, die niet beweert het panacee voor alle kwalen der wereld gevonden te hebben, maar die wel meent aan het diepste verlangen van millioenen en millioenen mensen uitdrukking te hebben gegeven. JOT DEZE MENING is hij zonder meer door de gebeurtenissen ge rechtigd. Wekenlang reden de prachtig ste luxe auto's van de duurste hotelsin Parijs heen en weer naar het Palais Chaillot, dat ten koste van millioenen voor de zitting der verenigde volkeren ingericht was. Meer dan 50 millioen woorden werden in die 82 dagen ge sproken, die f 3,60 per woord gekost hebben, maar in geen enkel dezer woorden heeft de kleine man zijn eigen gedachten weergevonden. Het zou zelfs nog teveel gezegd zijn, te beweren, dat deze ontzaggelijke woor- denberg ook maar een muis gebaard had. De enige woorden, die uit zijn eigen hart schenen te komen, waren die welke Garry Davis van de publieke tribune nog juist kon laten horen, vóór hij door de politie hardhandig werd verwijderd. „De gek van Chaillot" noemde de rechtse pers hem, met een toespeling op een bekend drama van Jean de Gi- raudoux. De communistische Humanité sprak even smalend over een „carna vals-pacifist" en een „demagogische boerterij". Maar toen op 3 December een comité de „Salie Pleyel" gehuurd had was deze enorme zaal te klein om het publiek te bevatten dat de „eerste wereldburger" wenste te horen en (wat zelfs De Gaulle en de communisten in maanden niet meer voor elkaar had den kunnen krijgen) zeven dagen later was de grootste zaal van Parijs, het Vélodrome d'hiver tot de nok toe vol met 24.000 mensen. Naast Davis stond de voorhoede der Franse wereld van kunst en letteren, Sartre, Camus, Rous- set, Breton, Claude Aveline, Paulhan, Sarasat, Bourdet, Magdeleine Paz, Si- mone do Beauvoir en sympahtiebetui- gingen waren binnengekomen van An- dré Gide en van Einstein. „De gek van Chaillot", in het stuk van Giraudoux, is een waanzinnige vrouw, die een aantal generaals, ban kiers en diplomaten in een grafgewelf opsluit en zodoende hoopt de oorlog te voorkomen. En is niet even dwaas de daad van deze vliegerofficier uit het Amerikaanse achterland aan de grens van Canada, die zijn nationaliteit op geeft om op de trappen van het palels van Chaillot te gaan kamperen? Garry Davis was in de oorlog piloot van een bombardeervliegtuig en werd neergeschoten bij de raid op Peenemun- de. „Ik ben hier gekomen", zegt hij, „omdat ik geen tweede maal bombar deerpiloot wil zijn" en het publiek juicht. Na de oorlog is hij een tijd lang in opleiding geweest voor acteur. Mis schien komt het daardoor dat hij, die geen Frans kent, de Franse tekst van zijn rede betrekkelijk gemakkelijk uit het hoofd geleerd heeft. Slechts bij moeilijke woorden moet hij even op zijn papiertje kijken. „Toen ik hen op het consulaat mijn Amerikaanse pas poort terug kwam brengen, dat zij te recht als het beste paspoort ter wereld beschouwen, ilst ont été.... hij zoekt naar het woord.... a-hu-ri" („Waren ze ontsteld"). De zaal dreunt van het lachen, maar op het gelach volgt een niet eindigende bijval. Deze practische dwaasheid schijnt het publiek opperste wijsheid, het begrijpt de symbolische betekenis ervan: wij moeten bereid zijn de eigen nationale souvereniteit ten bate van een internationale rechtsorde prijs te geven. Zo groot is de invloed van Garry Davis reeds in Parijs geworden, dat niemand minder dan de voorzitter van de UNO, dr. Evatt, zich genoopt voel de Garry Davis in een persoonlijk schrijven te antwoorden. De tekst van dit antwoord ging in het Vélodrome d' hiver in het hoongelach van het pu bliek vrijwel verloren. Men hoorde er niet anders in dan de erkenning, dat de UNO een instrument was der grote mogendheden en zich niet geroepen voelde om de vrede te brengen. VATUURLIJK is deze instemming met Garry Davis niet algemeen en zijn er vele groepen en bladen, die haar rechtstreeks gevaarlijk achten. Men vreest een opleving van het pacifisme, juist in de landen die allerminst agres sief zijn, met als gevolg een slecht geweten en een verminderde wil tot verdediging bij de meest bedreigden zoals dat ook in Engeland en Frankrijk bestond voordat Hitier overging tot zijn aanval. „Waarom gaat Garry Davis zijn en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETjES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. leer niet in Rusland prediken?" vraagt de Canard Enchainé, en vat daarmee wel de sterkste argumenten tegen hem samen. „Wanneer Rusland het begin sel van een wereldregering en wereld sou vereiniteit aanvaardt zal het in wei nig andere landen meer op tegenstand stuiten". Ik stelde, in het interview dat ik met hem had, enkele vragen aan Garry Da vis. „Bent u niet bang, dat de massa u enkel toejuicht, omdat uw voorstel len zo abstract zijn, maar dat ze terug zullen schrikken en niet bereid zullen zijn de nodige concrete offers te vote ren, zodra hun directe nationaal belang concreet in gevaar komt? Bent u een tegenstander van geweld onder alle omstandigheden, ook wanneer het de verdediging geldt van zulke vrijheden als die, waarvoor wij in het verzet heb ben gestreden? Bent u niet bang, dat een wereldregering, met de ontzagge lijke macht waarover zij beschikt, in een totalitair régiem kan ontaarden, dat iedere individuele en nationale vrij heid uitsluit? Is het niet nodig eerst over de sociale inhoud tot overeen stemming te geraken voordat men over de politieke constructie gaat praten? Welke practische stappen denkt u ver der te ondernemen, nu de bijeenkomst der UNO is gesloten?" De antwoorden van Garry Davis, kort samengevat, luiden: Wanneer de volke ren niet bereid zijn voorrechten prijs te geven en offers te brengen, hebben zij mijn boodschap niet begrepen, want juist de opoffering van mijn paspoort is een symbool voor de noodzakelijkheid van het offer. Ik ben geen tegenstan der van alle geweld, maar zie een groot verschil tussen het geweld, dat de po litie toepast om de wet te handhaven, en het geweld van boeven, die de wet ten breken. Een wereldregering zal de wetten moeten vaststellen, die door een internationale politiemacht gehand haafd worden. De gevaren van een we reldstaat zie ik wel degelijk, maar de gevaren van een nieuwe wereldoorlog voor mensheid en beschaving schijnen mij groter. Een wereldparlement en een wereldconstituante kunnen garanties tegen het eerste gevaar scheppen, maar wanneer wij beginnen atoombommen te gooien zal de mensheid van nieuw af aan moeten beginnen. Ik meen dat er eerst een internationaal parlement geschapen moet worden en dat dan in dat parlement de sociale kwetsie aan de orde gesteld moet worden, precies zo als dat gebeurt in de nationale parle menten. Mijn plannen voor de toe komst staan nog niet vast, maar wel denken we er over een certificaat van wereldburger in te stellen, zoals vroeger de Nansenpas, en dan aan de UNO en alle staten ter wereld te vra gen dit te erkennen en de dragers er van alle burgerrechten toe te staan. De eerste staat die dit doet zal onge twijfeld enorme sympathie in de we reld verwerven. Ik weet nog niet of ik ook in andere landen zal spreken. Dat hangt er van af, of ik daar zonder nationaal paspoort wordt toegelaten". Hij voegt er met een moe lachje aan toe: „Ik heb alle consequenties van mijn spontane actie niet overzien, maar zal de dag zegenen dat ik me weer ge woon aan mijn studie en mijn beroep kan wijden...." Men hoeft met deze eenvoudige jonge man slechts een kwartier gesproken te hebben om te beseffen, dat deze woor den hem diepe ernst zijn. Garry Davis heeft, zonder politieke berekening en zonder enig persoonlijk voordeel, zonder eer of reclame na te streven, op zijn naief-Amerikaanse ma nier een getuigenis gegeven van wat zijn hart en zijn verstand hem inga ven. Het is de kleine man die spreekt en het is de kleine man, die hem toe juicht. De vraag is, of deze kleine man in onze wereld nog een reëele kracht kan worden. JEF LAST. Ja oom, dank u wel! Ik heb de hockeystick al gebruikt om mijn rechten te verdedigen. Grote verwachtingen. Drie milliard dollar voor Atlantisch Pact Waarschijnlijk zal in het kader van een nieuwe leen- en pachtwet 3 mil liard dollar toegekend worden aan de Europese landen, die het pact van Brussel hebben ondertekend en aan Canada, in het kader van het Atlan tisch pact, ten einde hun strijdkrach ten van een moderner uitrusting te voorzien, zo verneemt het Frans pers bureau AFP in welingelichte kringen te Washington. Juist v6ór de oorlog bedacht „de post in Zuid-Afrika een aardige Kerstverrassing voor degenen, die hun brieven niet voldoende frankeerden. Zoals dat ook bij ons de gewoonte is, worden in Zuid-Afrika dergelijke poststuk ken wel bezorgd, maar de ge adresseerde moet strafport beta len. Met Kerstmis deed „Tante Pos" in Zuid-Afrika echter an ders. Een gedrukt strookje pa pier, geplakt op de te weinig ge frankeerde poststukkenbehelsde de mededeling: „Als een grote uitzondering en in verband met Kerstmis wordt afgezien van de inning van de te weinig betaalde portokosten!" QE NEDERLANDSE SPEELFILM van vóór de oorlog gaf geen enkele aan leiding ons met trots te vervullen. Er werd voor de camera een beetje (niet van het beste) toneel gespeeld bij voorkeur Jordaan-stukken en de best geslaagde opnamen werden zonder veel fantasie aan elkaar geflanst. Het geheel heette dan film en kreeg de titel van „Bleke Bet", „De Jantjes", „Malle geval len", enfin noem maar op. Het was een gezellig geliefhebber bij de Nederlandse film, maar van werkelijk film maken had men over het algemeen weinig kaas gegeten. De oorlog maakte er een eind aan. En dat was achteraf beschouwd toch nog niet zo kwaad. Nu, na de oorlog was men zo gedwongen opnieuw te beginnen en dal heeft zijn goede kanten. De Cinetone-studio's in Duivendrecht werden hersteld en opnieuw ingericht en het wachten was op iemand, die de moed had met een na-oorlogse Nederlandse film te starten. JN HET LEVEN zijn de kleine ge beurtenissen vaak het belangrijk ste. Zo ook hier. In verband met een verkeersobstakel moest de filmprodu cer Guus Ostwalt een eindje omrijden en zo belandde hij in Rijswijk. Hij herinnerde zich, dat daar de schrijver Ben van Eysselsteyn moest wonen, met wie hij tien jaar geleden de jubi leumfilm „Veertig jaren" gemaakt had. Dus zocht hij hem eens op en hij vond zijn oude kennis druk bezig met het schrijven van een toneelstuk. Er werd wat gepraat en wat voorgelezen en een paar dagen later kwam Ost walt nog eens terug, nu met de Engel se schrijver Richard Llewellyn en de Franse filmregisseur Edmond T. Gre- ville. En nog een paar dagen later werd besloten tot de oprichting van de Dutch Inter-States Filmproduction Company, die als eerste werk het toneelstuk, dat Van Eysselsteyn in op dracht van het departement van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen schreef, „Niet tevergeefs", zou verfil men. „Niet tevergeefs" speelt in Drente tijdens de bezetting. In het centrum van de handeling staat een boerderij, waar een Joodse financier, een links georiënteerde arbeider en een student zijn ondergedoken. Alle bewoners ver schillen sterk in levensopvatting en politieke interessen, maar zij staan wat hun houding tegenover de Duit sers betreft schouder aan schouder. Er zijn verschillende «nflicten en tra gische momenten, maar de tragedie bereikt eerst haar hoogtepunt, wan neer de zoon van de boer, na twee jaar in het Duitse leger gediend te hebben, pp de boerderij terugkeert en eist, dat de onderduikers zullen ver dwijnen. De boer zelf staat echter op het standpunt, dat niet hij maar de onderduikers recht hebben op de boer derij en wanneer de moeilijkheden en het gevaar steeds groter worden, ziet hij zich tenslotte genoodzaakt zijn zoon te doden. Er is in Duivendrecht bard gewerkt aan deze film. Men maakte niet alleen een Nederlandse versie, maar ook een Engelse om zo de afzetmogelijkheden voor dit product van de Nederlandse filmindustrie te vergroten. De Neder landse spelers, die voor een deel ook in de Engelse versie optreden zijn: Franqoise Flore, Myra Ward, Matthieu van Eysden, Piet Bron, Hans van Ees, Jan Retèl, Han Bentz van den Berg en Jack Gimberg. De schrijver Ben van Eysselsteyn speelt zelf de rol van de Duitse Feldwebel Hans Müller. Voor de Engelse versie werden onder ande ren geëngageerd Carol van Derman, Raymond Lovell, Bruce Lister en Ju- lian Dallas. Men heeft de vaste wil om te beginnen met deze film definitief te breken met de minder waardige Nederlandse producten van vóór de oorlog en zo een Nederlandse filmindustrie te stichten, die op een behoorlijk peil zal staan en zich een plaats in de wereld zal weten te ver werven. Bij het streven naar dit doel wordt men gesterkt door de overtui ging, dat er ook hier op artistiek zo wel als technisch terrein voldoende krachten te vinden zijn om aantrek kelijke films te kunnen maken, die tij een vergelijking met buitenlandse rolprenten ons land geen oneer be hoeven aan te doen. Voor de specifiek Nederlandse film laat men dus in de eerste plaats ook eigen acteurs optreden. Daarnaast is bet de bedoeling om hier ook techni sche krachten uit het eigen land, re gisseurs, cameramensen, décorbou wers en belichtingstechnici, op te lei den. Zolang men in ons land nog niet over voldoende van deze mensen be schikt, zal er met buitenlandse krach ten gewerkt worden, zoals ook bij deze eerste Nederlandse film het ge val was. Maar ook nu al werden in het teohnische team enkele Nederlan ders zoals de ass.-productieleider Hans Keuls, de ass.-regisseur Paul Kij- zer en de mede-producent Piet Meer burg opgenomen teneinde hen in de gelegenheid te stellen naast in het vak doorknede buitenlanders de zo broodnodige ervaring op te doen. De opnamen, waarmee men eind September begon, zijn thans geheel achter de rug en in de studio's heeft men alweer een nieuwe film dit maal met Heintje Davids in de hoofd rol op stapel gezet. In de montage kamers wordt nu de laatste hand ge legd aan de afwerking van „Niet te vergeefs" en men hoopt zó tijdig gereed te zijn, dat de film met Kerstmis haar Nederlandse première zal kunnen be leven. En daarbij hoopt men vooral natuurlijk, dat deze eerste poging om de Nederlandse filmindustrie nu eens goed op de been te helpen inderdaad ,niet tevergeefs" zal zijn. De advocaat-fiscaal bij de Utrechtse kamer van het Amsterdams bijzonder gerechtshof eiste gistermorgen tegen Frederik A. Verkerk, uit Beverwijk een gevangenisstraf van 20 jaar met aftrek. V. had in Beverwijk vijf Joden in zijn huis opgenomen en had een bedrag van 7500 gulden van hen in bezit. Hiervoor kocht hij een huis in Soest en nam daar nog 6 Joden in huis. Een der getuigen verklaarde over de gedra gingen van verdachte jegens deze Jo den, dat de honden het beter hadden dan zij. Toen V. tenslotte een bedrag van 50.000 gulden aan bezit van zijn Joodse onderduikers geheel ten eigen bate had aangewend ging hij naar Am sterdam en meldde aan de Zentralstel- le fur Jüdische Auswanderung, dat er in zijn huis te Soest 11 Joden zaten. Prompt werden zij weggehaald. Nie mand hunner keerde terug. Niets hangt in de Duivendrechtse studio's nog van het toeval af. Er wordt hard gerepeteerd en wanneer de opnamen eenmaal begonnen zijn, kan het gebeuren, dat een scène vier- tot zesmaal voor de draaiende camera's over gespeeld moet worden, om geen enkel détail te verwaarlozen en het beste resultaat te verkrijgen, dat te bereiken valt. GEARRESTEERDE POLITIEMAN OVERLEDEN Te Vught is overleden de ex-commis- saris van politie te Wageningen, Ver steeg. Deze politieman was uit een kamp in Vlaardingen ontsnapt en had de wijk genomen naar Spanje. Dezer dagen kwam hij terug en werd op het vliegveld Schiphol gearresteerd. Hij was toen reeds doodziek. Versteeg heeft in de oorlogsjaren de illegaliteit inten sief bestreden. STOOMSCHIP GESTRAND, Bij Borssele is een stoomschip ge. strand. Het is het Noorse s.s. „Sneland 1", komende van Narvik, bestemd voor Antwerpen. Onze zaai-aardappelen voor het volgende jaar worden met zorg bewaard. Te Kolhorn is een der modernste poter-bewaarplaatsen van ons land gebouwd. De bewaar plaats heeft dubbele glazen wan den, tussen welke warme lucht stroomt. Er wordt hard gewerkt: de aardappelen moeten op gezette lijden „omgezet" worden, daar de poters niet mogen uitlopen. Brandstolfenkaarten goed bewaren! Het ligt niet in het voornemen de brandstoffendistributie in de loop van dit stookseizoen op te heffen. Evenmin is het mogelijk reeds thans te beslis sen, of in het volgende stookseizoen de brandstoffen kunnen worden vrij gegeven. In verband hiermede vestigt het Centraal Distributiekantoor er de aandacht op, dat de brandstoffenkaar- ten TA 806 en TB 806 met de daarop nog voorkomende bonnen zorgvuldig moeten worden bewaard. Aalsum, 23-12 van Durban te East Lon. den Erinna (t), Tandjong Oeban—Aden, passeerde 22-12 Minicoy Alhena, R'dam —Buenos Aires, passeerde 22-12 Femando Noronha Delfland. Buenos Aires—A'- dam, 22-12 geankerd te Ilhoos Maas. kerk, West-Afrika—A'dam, 23-12 te Le Havre Malvina (t), Brisbane—Serong, passeerde 22-12 Thursday Ell Marte. kerk, Japan—R'dam, 23-12 te Port Soe dan Merwede, 22-12 nog te Durban Polyphemus. Batavia—A'dam. 22-12 van (Aden Oranjefontein, A'dam—Beira. 22- 12 van Las Palmas Reyniersz, R'dam- Batavia, passeerde 22-12 Dover Roe- biah, 22-12 van Port Swettenham te Pe- nang Stad Alkmaar, 22-12 van Narvik naar Antwerpen Talisse, Java—A'dam, 22-12 te Djibouti Tjipondok. 23-12 van Singapore te Batavia Westland. A'dam —Buenos Aires, passeerde 22-12 Las Palmas Bantam, Java—R'dam, 21-12 van Colom bo Drente, New Orleans—Batavia, 22. 12, 3 uur, van Suez Garoet vermoede, lijk 24-12 van Batavia naar Semarang Kota Agoeng, 20-12 van Soerabaja te Ma- kassar Kertosono, 28-12 van Batavia te Pladjoe verwacht Kota Gede, Java— New York, 21-12 te Singapore Kamer, lingh Onnes, 22-12, 15 uur ie Maiseiile, vermoedelijk 23-12 naar Batavia Sla mat, 22-12 te Batavia, vermoedelijk 24-12 naar Singapore -* Saiatiga, Java—New York, 22-12 van Suez Tjipanas, Houston Behrein 22-12 16,15 uur, van Gibraltar Van 't Hoff, 21-12 van Sorong, daarna 25-12 te Makassar verwacht Waterman, 25-12 van R'dam te Batavia verwacht Laurenskerk, Calcutta—R'dam, 21-12 van Colombo Almdijk, 23-12 te Antwerpen, 24-12 nm vandaar naar R'dam Bali 23-12 van Halifax te Boston Chama (tj. 18-12 van Singapore te Fremantle Coryda (t), Cu- raïao—Buenos Aires, passeerde 22-12 Kaap Frio Grootebeer, Batavia—A'dam, 22-12 v an Aden Loenerkerk, R'dam—Perzische sche Golf, 21-12 van Aden Maaskerk, West-Afrika—A'dam, 23-12 te Le HSvre Golf, 21-12 van Aden Nigerstroom, 33-12 van Port Bouet te Tacoradi Noordwijk. 22- 12 van Gdansk naar R'dam Omata (t), 19-12 van Ras Gharib te Suez Rijnkerk, R'damJapan, 23-12 van Antwerpen Stad Haarlem, 22-12 te Huelva, vermoede lijk 30-12 naar A'dam Themisto, H-12 van Pensacola komt naar R'dam TIENDUIZEND POLITIEKE DELINQUENTEN IN BELGIë Volgens verklaring van de Belgische minister van justitie, Moreau de Melen, bedroeg het aantal per 11 December in Belgische gevangenissen verblijvende politieke delinquenten 10.518. Van deze wachten 234 mannen en 11 vrouwen op de voltrekking van het doodvonnis, nadat hun verzoek om gra tie is afgewezen. 1319 mannen en 28 vrouwen werden tot levenslange ge vangenisstraf, 387 mannen en 13 vrou wen tot levenslange dwangarbeid ver oordeeld. De militaire gerechtshoven moeten nog uitspraak doen in 1008 ge vallen van politieke samenwerking met de bezetter. Onder uitbreiding mil actie. KAMP VUGHT WORDT OPGEHEVEN Het staat nu vast, dat het bewa- rings- en interneringskamp Vught met ingang van 15 Januari wordt opge heven. De strafgevangenis te Vught zal vooralsnog blijven voortbestaan. TEGENSPRAAK IN BRUSSEL Te Brussel wordt met nadruk het bericht tegengesproken, volgens het welk de Belgische minister van defen sie zou hebben verklaard, dat West- Europa bij een eventueel conflict de eerste verdedigingslinie zou worden. GIBSON AFGETREDEN Te Londen is medegedeeld, dat Geor- ge Gibson, die als getuige optrad bij het onderzoek naar beweerde corruptie in Engelse regeringskringen, afgetre den is als lid van de raad van bestuur van de „Bank of Kngland". Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met voor hedenavond HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur - VARA: 6,15 De var feliciteert 6,30 Voor de Strijdkrachte 7,00 Denk om de bocht 7,15 Jan gel en zijn orkest VPRO: 7,30 Ke dienstje 8,20 Muziek en declama VARA: 9,00 Men vraagt.... en wij dra 9,30 Kerstmistletoebereidselen Buitenlands weekoverzicht ,n 40 vieug'len van muziek - VPRO Kerstboodschap 10,45 Avondwijains1 VARA: 11,15 „In terra pax" NCRV- Kerstnachtdienst „„i„hten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberlcti om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,00 Pr^ y rade-orkest 6,30 Franse ïyneK Gramofoonplaten 7,30 Pools Are®' koor 7,45 Avondgebed 8,05 d wone man 8,12 Viool en Pian0 v"Tmer- Koorconcert 9,00 Amsterdams de_ muziekgezelschap 9,35 utrechts lijk Orkest 10,37 Actualiteiten - „De drie landen" - 11,15 Kerstliederen 11,40 Carillonbespeling 11,55 5. .v,tmi' ken luiden 12,00 pontlnficale Nact voor zaterdag HILVERSUM 301 m NieuwsberiC om 8, 6, 8 en 11 uur VARfL, 'voor de den in de winternacht" U00 j 30 Strijdkrachten 1,30 Om en ont Kerstmis 1948 4,45 Corry Vcm*- r. Kan en Cor Lemaire - 6,15 dracht - 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,60 De jonge Flierefluiters -r ie Kerstboodschap 7,45 Uitzending ^os Nederlanders in Duitsland v~ t Kerstklokken 8,06 Metropole pro- 8.35 Een winteravondsprookje menade-orkest 10,35 De bel Gr8. affaire van juffrouw de Bonk mcfoonmuziek „„„richten HILVERSUM n, 415 m NIeuN^R0. 11.» om 9,30, 1, 7,30 en 11 uur Kn Kinderkoor 12,13 Amusements-v 1,55 Rotterdams philharmonisch „j# NCRV: 6,00 Kerstwijdingsdienst Kerstliederen 6,45 Gramofoonpt 1<5 7,00 Nederlands Kamerkoor Kertt- Orgel 8,05 De gewone mani j,sO mis in Europa - 8,20 Lichtbaken „et Omroep-orkest 10,15 Het s' vond* licht 10,35 Kerstliederen gebed 11,15 Amusements-orkest

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4