Stad en Om^ewttg. Snelvries' Zij verkocht toch tompouces IJmuiden Urks café's gaan vroeger sluiten Vieringen Petten t Pufmerender Markt Veiligheidsraad komt nu Maandag bijeen Marktberichten Scheepvaariberichien Promoties bij de Koninklijke Marine De hoogste chef van de Marine Luchtvaartdienst (M.L.D.), de kolonel II. Schaper, is met ingang van 1 Januari j.L bevorderd tot schout-bij- nacht-vlieger. Met deze bevordering heeft de eerste vlagofficier zijn intrede gedaan in het korps officieren-vlieger van de Ko ninklijke Marine. Schout-bij-nacht Schaper, die op 8 September 1906 te Joure (Fr.) werd geboren, bezocht de kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam en diende enige jaren als stuurman bij de Hol landAmerika Lijn. In 1930 werd hij reserve-officier bij de Kon. Marine. Inmiddels had1 hij zijn hart aan de vliegdienst verpand en in 1931 werd hij beroeps-officier-vlieger. De bevordering van schout-bij-nacht Schaper onderstreept wel zeer duide lijk, hoe de Marine-luchtvaartdienst is uitgegroeid tot een belangrijk deel van onze zeemacht. Als jongste wapen heeft de dienst zich een plaats van be tekenis verworven in het gehele samenstel van de Nederlandse strijd krachten. Schout-bU-nacht Broekhoff. De chef van de geneeskundige dienst der Koninklijke Marine, de hoofdoffi cier van gezondheid der 1ste klasse P. C. Broekhoff, is met ingang van 1 Januari bevorderd tot schout-bij- nacht-arts. Schout-bij-nacht Broekhoff is Offi cier in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Overste Riemers nam afscheid Op 31 December j.1. heeft een bekende figuur van de Rijkswerf afscheid geno men, n.1. de hoofdofficier van de Ma rine Stoomvaartdienst der 2e klasse H. Riemers, die sinds October 1946 de lei ding had van de afdeling Werktuig bouw der Rijkswerf. Overste Riemers heeft een diensttijd bij de Koninklijke Marine achter de rug van bijna veertig jaar. Zijn verdiensten werden om streeks veertien dagen geleden reeds bekroond doordat H. M. de Koningin hem het Officierskruis van de orde van Oranje-Nassau toekende. Op Oudejaarsdag nam overste Rie mers afscheid van de officieren, ambte naren en werklieden der afdeling Werktuigbouw. Bij monde van de offi cier van de Marine Stoomvaartdienst der le klasse M. Deutekom, die voorlo pig zal optreden als Hoofd der afdeling Werktuigbouw, werd hem een herinne ring aan zijn diensttijd aangeboden, en aan mevrouw Riemers een bloemstuk. De heer Deutekom memoreerde wat de overste in de afgelopen drie jaar tot stand had gebracht, zowel op personeel- als op mateiWel gebied. Hij eindigde door de overste met zijn familie nog een lang genot van zijn pensioen toe te wensen, een wens waarbij wij ons gaarne aansluiten. De N.Z.H.R.M. in 1 943 Gedurende het jaar 1948 zijn de mo torreddingboten der Noord- en Zuid- Hollandse Redding Mij. 76 maal uit gevaren om assistentie te verlenen aan schepen, vaartuigen en Vliegtuigen, die zich in moeilijkheden bevonden. Deze waren van Amerikaanse, Belgische, Deense, Duitse, Engelse, Finse, Neder landse, Noorse, Poolse en Zweedse na tionaliteit. Gered werden 74 schipbreukelingen l.w. 43 Nederlanders, 23 Denen, 6 Bel gen en 2 Duitsers, waardoor het aan tal door de N.Z.H.R.M. geredde schip breukelingen is gestegen tot 7235. De vloot werd in 1948 uitgebreid met de motorreddingboot „F. F. Sluys", thans gestationneerd te Enkhuizen, terwijl twee waterdichte reddingboot tractoren, de „Zeeolifant" en „Zeekoe" werden aangekocht, respectievelijk voor de stations Zandvoort en de Cocksdorp. De motorstrandreddingboot „Baron van Kattendyke" bevindt zich in aanbouw. De vloot bestaat thans uit 23 motor- reddingboten, 7 roeireddineboten en vletten, verdeeld over 23 stations. Post voor de „Evertsen" Op 7 Januari vertrekt H.M. torpedo- bootjager „Evertsen" uit Rotterdam naar Indonesië. Het schip zal op 13 en 14 Januari in Dakar vertoeven, waar de opvaren den correspondentie kunnen ontvan gen, mits deze zo spoedig mogelijk .wordt gepost, zodat zij uiterlijk 10 Januari 's morgens 11 uur in Amster dam kan zijn. De postkantoren ver strekken hierover nadere inlichtingen Van 2426 Januari zal het schip Kaapstad aandoen. Voor uitreiking van correspondentie aldaar moet uiterlijk 17 Januari gepost worden. De cor respondentie mag bestaan uit gewone en aangetekende brieven en briefkaar ten, die volgens het binnenlandse ta rief gefrankeerd behoren te zijn. Voor de NIW1N Zaterdag a.s. wordt in Formosa het bal-masqué ten bate van de Niwin ge houden. Kaarten zijn aan de zaal ver krijgbaar. Entrée voor gemaskerden f 0.75, voor ongemaskerden f 1. Het comité heeft drie aantrekkelijke prij zen disponibel voor individuele voor stellingen, drie voor paren en drie voor groepen. De Serenata's Ter verbetering van een vroegere publicatie, zij medegedeeld dat het nieuwe muziek-ensemble „Serenata" onder leiding van de heer Bohlen mor genavond zijn eerste uitvoering geeft in Centraal, Koningstraat. RIJKSZEEHAVEN NIEUWEDIEP Door de hoofd-ingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in het district Noord-Holland te Haarlem werd het onderhoud van de Rijkszeehaven het Nieuwediep opgedragen aan de fa. I, C. Kooijman te Harlingen. Economische Politierechter De Helderse brood- en banketbakker Riekele Johannes W. was in Maart '48 door de economische politierechter te Alkmaar, mr. Stoffels, veroordeeld tot een geringe geldboete en het sluiten van zijn banketbakkersbedrijf geduren de drie weken. Gistermiddag stond W. weer voor mr. Stoffels op het matje, waar hem door de officier, mr. Vel- linga, werd verweten dat hij in die drie weken toch koekjes, tompouces e.a. had gefabriceerd en verkocht. Verdachte zei dat hij in zijn zaak al leen maar bestellingen had aangeno men en door zijn knecht, een collega, banketbakker had laten vervaardigen. Mr. Vellinga ving zijn requisitoir aan met de opmerking, dat verdachte een somber verleden had op economisch ge bied. Voorts noemde hij het een ern stig delict wat verdachte had gepleegd en eiste twee maanden gevangenisstraf en sluiting van het bedrijf gedurende dezelfde periode. De verdediger mr. Leesberg voerde aan dat zijn cliënt bijna wel verplicht was geweest bestellingen aan te nemen en bij een ander te laten uitvoeren. Had hij dit niet gedaan, zo zei verde diger, dan waren zijn klanten vertrok ken en zou de straf feitelijk veel zwaarder zijn geweest dan de rechter wellicht had beoogd. Vervolgens tracht te verdediger juridisch te bewijzen dat zijn cliënt de opgelegde straf niet had ontdoken. Mr. Stoffels werd in het geheel niet overtuigd en veroordeelde conform de eis van de officier. Nagekomen giften Als nagekomen giften voor de Kin- derzegelactie moeten wij nog even ver antwoorden een bedrag van f 7.50, dat door bezoekers van het postkantoor werd bijeengebracht, en nog f 1 van de heer M. Wij menen in de geest van deze gevers, te handelen, wanneer dit bedrag wordt gestort in het fonds van de kinderzegelactie. Het lag voor het grijpen Gevonden: armband, broche, ceintuur, wieldop van auto, étui met toiletartike len, dameshoed en -handschoenen, hand beschermer, polshorloge, hangertje met steen, twee stukken zeil, handmof, he renhoed, kip, alpinomuts, medaillon met twee foto's, portemonnaie, trans formator, vulpen, want. Verloren: armband, broche, bankbil jet van f 10. ceintuur, wollen das, dek sel, jonge spaniel, paar bruine glacé handschoenen, halsketting, matrozen muts, twee mappen buitenlandse post zegels, portefeuille, kinderschoen, das speld, tabakskaart. dubbele rijwieltas, vulpen, want, zilverbon, ring met drie sleutels. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. De nieuwe marinecommqndant De commandant der Koninklijke Ma rine in de Nederlandse Antillen, de kapitein ter zee F. H. M. van Straelen, is eervol van zijn functie ontheven. Als zijn opvolger is aangewezen de kapi tein ter zee M. M. Meress, die inmid dels reeds naar Curagao is vertrokken. Landingsvaartuig op IJmuider pier lekgestoten Gisteravond omstreeks 7 uur is het 6000 ton metende landingsvaartuig „Pe likaan" van het type Atlantic" dat van Den Helder naar Amsterdam versleept moest worden, op de IJmuidense Noor- derpier lek gestoten. Het gevaarte maakte direct water in de machine kamer en moest naar de z.g. „bergings haven" overgebracht worden, waar het is drooggezet. De oorzaak van dit on geluk is dat het schip moeilijk manoeu- vreerbaar is en niet geladen was. De schade valt echter mede en men hoopt met pompen het schip droog te kun nen houden. Vandaag wordt het naar Amsterdam versleept om te dokken. TRAWLERS VAREN WEER UIT Op een gisteren alhier gehouden ver gadering van trawlervissers, aangeslo ten bij de Algemene Nederlandse bond van zeevarenden (EVC), ter bespreking van de nieuwe collectieve arbéidsover- eenkomc'; en de omroep van genoemde bond op de nieuwe loon- en arbeids voorwaarden niet uit te varen, is met grote meerderheid van stemmen beslo ten toch te gaan varen. Men achtte, het tijdstip voor de strijd niet gunstig. Reeds hebben twee trawlers zee geko zen. Op de laatste dag van het jaar 1948 kwam de Raad der gemeente Urk in openbare vergadering bijeen. De heer J. Bakker was afwezig Onder de in gekomen stukken bevond zich een schrijveh van de Provinciale Overijselse Waterleidingmaatschappij, waarin de mogelijkheid wordt aangegeven, om Urk van water te voorzien De burge meester zal zich met de autoriteiten in verbinding stellen, die daaraan de nodige medewerking kunnen verlenen. Met ingang van een nader te bepalen datum zal aan mej. H. Oudman, di rectrice van de Landbouwhuishoud- school eervol ontslag worden verleend in verband met haar vertrek naar Canada. De voorgestelde wijziging in de ge meentelijke strafverordening werd in zijn geheel aanvaard. Hierdoor zullen de vergunnings- en verloflokaliteiten voortaan een uur vroeger .moeten slui ten en wel van Maandag a.m. Vrijdag om 10 uur, op Zaterdag om 9 uur. Op Biddag en Hemelvaartsdag moeten deze lokaliteiten gesloten zijn. Op 2e Paasdag, 2e Pinksterdag, 2e Kerstdag en Koninginnedag mogen zij geopend zijn van 12 tot 7 uur, doch sterke drank mag dan niet worden verkocht. De boete voor het zich onwettig hou den in dergelijke lokaliteiten (voor hen, die op de zwarte lijst zijn ge plaatst) werd verhoogd tot 50.—-. Het lagere personeel van de vis- afslag krijgt een gratificatie tot een gezamenlijk bedrag van 250.in verband met de gunstige uitkomsten. Besloten werd het overtollige mate riaal van het electriciteltsbedrijf met inbegrip van de oliemotor, dat vrijge komen is wegens liquidatie, te verko pen aan de firma Gosler te Amster dam voor een bedrag van ƒ20207.77. Vastgesteld werden de vergoeding ingevolge art. 101 L.O.-wet 1920 ten behoeve van de bijzondere scholen, de gemeenterekening 1947, alsmede de rekeningen van het electriciteitsbedrijf en het waterleidingbedrijf. .Ten slotte werden de gemeentebegroting en de begroting der bedrijven behandeld over het dienstjaar 1949. Een voorstel.van de heer Nentjes om door halvering der salarissen te komen tot een dras tische verlaging der kosten van ar menzorg en schoolartsendienst, werd verworpen met 7 tegen 3 stemmen. Op de begroting komen onder meer voor ƒ80.000 voor stratenaanleg in het uit breidingsplan en ƒ30.000 voor aanleg van een begraafplaats. Getracht zal worden dit laatste werk als D.U.W.- object te laten uitvoeren. Zonder wij zigingen werden de begrotingen ten slotte aangenomen. PREDIKBEURTEN. Zondag 9 Jan.: Ned. Herv. kerk, 10 en 5 uur ds. Gelderman; Ger. kerk (?uid), 10 iiqr d5- Doornbos, 5 uur ds. Homburg: Ger. kerk (Cfir. school), ltf uur ds. Homburg, 5 uur ds. Doornbos; Ger. kerk (onderh, art. 31 K. O.), 10 en 5 uur ds. Loopstra van 's-Gravén- hage; Chr Ger. kerk, 10 en 5 uur lees- dienst; Woensdag 12 Januari, 8 uur ds. C. Smits, van Driebergen. OPHEFFING. Aangezien van Rijkswege geen bij drage meer wordt verleend ten behoe ve van de gemeentelijke stortings- en ophaaldienst voor de Rijksbelastingen is deze dienst met ingang van 1 Jan. opgeheven. De belastingen moeten nu ten postkantore worden voldaan. De dankdag collecte in de Ger. kerk bracht f 2130 op. Het vorige jaar was dit f 2800. Ds, C. Smits van Driebergen, be dankte voor het beroep naar de Chr. Geref. kerk te Urk. Wordt de bijen-suiker duurder? Deze week kwamen 'in hotel Cen traal te Hippolyfushoef weer verschil lende imkers in vergadering bijeen. In zijn openingswoord sprak de voor zitter, de heer R. Kat, zijn voldoening uit over de goed bezochte vergadering. Een actueel punt van bespreking vormde de suiker-bestellingen. Hoewel de bijen-suiker momenteel reeds al hoog iri prijs is, zal met de totstandkoming der Benelux deze prijs waarschijnlijk nog meer stijgen. In al le gevallen zal de suiker dan niet meer accijns-vrij zijn. Hoewel de prijzen dus nog onzeker zijn, werden toch grote hoeveelheden suiker door de imkers besteld. De heer vd Ham drong nog aan op de inlevering van oude raten. Besloten werd, zo mogelijk deze maand nog een avond met lichtbeelden te organiseren. LAAGSTE INSCHRIJVER. Onze plaatsgenoot, de heer Jannes Bosker Ozn., was laagste inschrijver voor een gedeelte Ruilverkaveling op het eiland Walcheren voor de som van f 91.000. ONDERHOUD PETTEMER- ZEEWERING De hoofd-ingenieur van de Rijks waterstaat te Haarlem zal binnenkort overgaan tot het aanbesteden van het jaarlijks onderhoud van de Pettemer- zeewering. De betreffende stukken kan men in zien ten burele van de hoofd ingenieur te Alkmaar en ten kantore van de technische ambtenaar, de heer E. de Bruijne, te Den Helder. Bij deze laatste kan men op 21 Januari inlich tingen verkrijgen. De cameraman van Multifilm uit Batavia, de heer Brijers, op de weg tas sen Kepandjan en Wlingi in gesprek met enkele Indonesiërs, die aan dc kant van de weg de Nederlandse colonnes rustig gadeslaan.' „Het beste in 1949" Het begin van 1949 gaf een vrij goed aanbod van runderen. De levering van vette koeien was beter dan de vorige week, Het jonge vee zoals pinken en graskalveren was in bescheiden mate aangeboden. De handel in verse melk koeien was stroever dan een week ge beden, maar de vraagprijzen blijven evenhoog staan. Op de geldemarkt was een betere mogelijkheid om te verkopen. Geldekoeien blijven goed prijshoudend. Handel in pinken was stil. Op de schapenmarkt was het stug. Er werd weinig boven de leverings- prijzen gegeven. Naar lammeren was in 't geheel geen vraag. Op de bokken- en geitenmarkt was de vraag iets beter, zodat door het kleine aanbod de prij zen konden verbeteren. Ook op de big- genmarkt waren de gang en de prij zen beter dan de vorige week. Biggen werden vrij vlug verhandeld. De paar denmarkt schijnt van week tot week stugger te worden. En pluimvee schijnt rnet de feestdagen wel uitverkocht te zijn. PURMEREND, 4 Jan. Aangevoerd 287 runderen, waaronder 63 vette koeien, 7 stieren, 2 pinken, 88 nuchte re kalveren, 36 schapen en 19 vette var kens voor de levering. 70 Melk- en kalfkoeien 475-850 (stil); .122 geldekoeien 360—520 (kalm)20 pin ken 300375 (matig); 3 graskalveren; 162 schapen 60—95, lammeren 40—45 (stug); 44 bokken en geiten 15-80 (vlug* .440 biggen 45—70 (vrij goed); 30 paar den 250—550 (stug); 2200 oude kippen en hanen, {ode en witte 3—3,25 p. kg; 200 longe hennen 5—10 p. stuk; 450 een den 1.503 p. st.; 600 konijnen 2—10; 30 ganzen 811; 15 kalkoenen 1217. Naar Aneta verneemt zal het oor spronkelijke voornemen tot een verga dering van de Veiligheidsraad op Don derdag of Vrijdag niet doorgaan in ver band met een vertraging in het reis plan van de „Queen Mary", die een aantal leden van de Veiligheidsraad en functionarissen der V. N. aan boord heeft. Vermoèdelijk zal alleen de com missie uit de Veiligheidsraad voor Pa lestina nog deze week_ bijeenkomen en zullen de voltallige vergaderingen van de raad, waarin de kwesties Indonesië en Palestina behandeld zullen worden, eerst Maandag a.s. beginnen. N Benkoelen, Tembilahan en Rengat gezuiverd Van officiële zijde wordt gemeld, dat op Sumatra o.a. Benkoelen, Tembilahan en Rengat zijn gezuiverd van T.N.I.- troepen. Hiermede zijn de operaties op Sumatra beëindigd. Voorts wordt officieel medegedeeld, dat te Panipaham, 20 km. Zuidoost van Laboehan Bilik, een Japanner is gearresteerd. Onder de officieren, die zich te Djokja hebben gemeld, bevond zich, behalve de reeds gemelde commandant der voormalige Republikeinse mili taire academie, de kol. Soewardi, ook de voormalige commandant der zes tiende brigade van de T.N.I., de lt.-kol. Lemfedng.k - BUITENLANDERS EN NSB-ERS IN REPUBLIKEINSE DIENST Te Semarang is uit Serangan via Madioen een contingent politiek ver dachte personen aangebracht, dat naar Batavia is doorgezonden. Het gezel schap bestond uit 52 personen (man nen, vrouwen en kinderen), Nederlan ders, Duitsers en een Tsjech. Onder de Nederlanders waren N.S.B.-ers, die m de Republiek vooraanstaande posi ties hebben bekleed. Enkelen uit het gezelschap waren docent aan de Repu blikeinse militaire academie. WARMENHUIZEN, 4 Januari 92 000 kg rode kool 8,20—12,50: 24,000 kg gele kool 6,908,80 42,000 kg Deen9e witte kool J,90—6; 12,300 kg uien 8 en nep 5; 100 kg andijvie 26 GEHEIMZINNIG STERFGEVAL TE AMSTERDAM In het Wilhelmina gasthuis te Am sterdam is gisteravond de 28-jarige zeeman T. P. onder verdachte omstan digheden overleden. De Justitie heeft daarom onmiddellijk het lijk in beslag genomen. Naar is komen vast te staan is de zeeman op Oudejaarsavond uit een café in donker Amsterdam kort na sluitingstijd verwijderd. Hij ging naar zijn huis op de Oudezijds Achter burgwal en vertelde zijn vrouw, dat hij op straat vóór het café door drie mannen vreselijk was mishandeld aan het onderlichaam. Toen hij op Nieuw jaardag uit zijn bed wilde stappen stortte hij neey. Hij moest naar het W. G. worden overgebracht. MINISTER VAN SCHAIK OP CURAgAO AANGEKOMEN Minister Van Schaik en zijn delega tie zijn Maandagavond op Curagao aan gekomen en ontvangen door de gouver neur en verschillende militaire en bur gerlijke autoriteiten. Met uitzondering van de democraten waren alle verte genwoordigers van de politieke partijen aanwezig. Dr. Da Costa Gomez zelf was niet aanwezig, doch zijn aanhangers hebben een kleine demonstratie gehou den, nadat zij bloemen hadden aange boden. HARRIMAN BIJ SPAAK OP BEZOEK Averell Harriman, de reizende am bassadeur van het Plan Marshall, zal a.s. Zaterdag te Brussel een onderhoud hebben met eerste minister en minister van Buitenlandse Zaken Spaak, in diens kwaliteit van voorzitter van de raad van de O.E.C.E. Harriman en Spaak zullen zich in het bijzonder bezig hou den met de .moeilijkheden, die gerezen zijn over de coördinatie der programs op lange termijn van de 19 aan het Plan Marshall deelnemende landen. Op de weg tussen Kepandjan (bij Malang) en Wlingi: de bevolking komt de Nederlandse militairen klappers aanbieden. Met hun grote messen hebben zij de zware bast er reeds afgekapt en een opening in het vruchtvlees gemaakt. De soldaten behoeven de vruchten slechts aan de mond te zetten om het koele klapperwater te drinken. Garry Davis, die zich zelf wereld burger noemt, staat de laatste tijd in het middelpunt der belangstel- ling. Dezer dagen verklaarde hij, dat er in 1950 in de gehele wereld verkiezingen zullen worden ge- houdeif^voor een wereldparlement. Davis is hie* gefotografeerd na een onderhoud met de Franse president Vincent AurioL De bevolking van N.-Holland in 1947 In het Prov. Blad van Noord-Hol land wordt een overzicht gegeven van de loop der bevolking in elke gemeen te van deze provincie in 1947. De cij fers hebben, in het bijzonder voor de grote gemeenten, niet veel waarde meer, omdat er al weer een jaar is voorbij gegaan sinds de opgaaf van 31 December 1947; zo zien we voor Haarlem opgegeven 158.715. Het aantal is nu de 160.000 al voorbij. Bijna alle gemeenten zijn in inwonertal toege nomen, een enkele Marken slechts met 1 persoon, een andere, Midwoud, handhaafde zich een jaar lang op 1169; en Avenhorn bleef op 1598 staan. Enige zeer kleine gemeenten ziju in 1947 in bevolking achteruit gegaan. Dit zijn: Andijk, dat elf inwoners verloor; Haarlemmeriiede en Spaarnwoude viel van 3571 op 3538 terug; Hoogwoud van 2632 op 2585, Nieuwe Niedorp van 2049 óp 2046, Opperdoes van 1399 op 1385, Oudendijk van 441 op 427, Soher.- merhorn van 1207 op 1192, St. Maarten van 1511 op 1485; St. Pancras van 1583 op 1574, Spanbroek van 2232 op 2223, Wervershoof, Wieringerwaard en Zuid- en Noord-Schermer deelden dit lot. Opvallend is de groei van Wierin- germeer van 3449 tot 4369. Katwoude heeft zich gehandhaafd els de kleinste gemeente van de pro vincie, al heeft ze nog kans gezi.en haar aantal inwoners van 250 tot 256 op te voeren. Mist belemmert scheepvaart Opnieuw is door de mist stagnatie opgetreden in het scheepvaartverkeer. 1300 vrouwen en kinderen, die gis termiddag aan boord waren gegaan van het in de Amsterdamse haven lig gende m.s. Johan van Oldenbarnevelt dat om vijf uur naar Batavia zou ver trekken, zullen nog even moeten wach ten alvorens zij het Noordzeekanaal zullen opvaren: de mist maakte het vertrek onmogelijk. De vrouwen en kinderen reizen naar Indonesië teneinde zich daar bij vader of echtgenoot te voegen. Voor de 110 kinderen onder de 3 jaar, die even eens aan boord zijn, heeft de Mij.Ne- c'erland een speciale luiercentrale in gericht. Een staf van kinderverzorg sters zal gedurende de reis de taak van de moeders verlichten. Kapitein van het schip is gezagvoer der W. F. Rappange, die met dezè reis zijn eervolle staat van dienst bij de Nederland besluit. De kustvaarder „Oranje", die gister tegen 9 uur binnenkwam, is tot nu toe het laatst aangekomen schip te Rot terdam, terwijl 's nachts omstreeks vier uur de Engelse „Dalewood" als laatste schip vertrok. De diensten op Engeland hebben tot nu toe geen ver traging ondervonden. Verscheidene schepen zijn voor dc mond van de Nieuwe Waterweg voor anker gegaaft om het optrekken van de mist af te wachten. Abbedijk, 4-1 van New York naar Phi- ladelphia Amstelveen. R'dam—Calcutta 4-1 van Antwerpen Alphard, 4-1 van Porto Alegre naar R'dam Bloemfon tein Kaapstad—A'dam, passeerde 4-1 Kaap Blanke Drente, New Orleans—Java 5-i te Belawan Garoet, 5-1 vanMakassar le Ballk Papan Merwede, 4-1 van Dur> ban naar Lorenzo Marquez Oranjeiori teln 4-1 van Kaapstad naar East Lonae« Polyphemus Makassar—Londen, pas seerde 4-1 Ouessant Radja, 5-1 van til- nldad te Kaapstad Roepat, New York- Java, 4-1 van Colombo Salando. 5-1 v»1 Genua te Casablanca verwacht slote'" dijk, JavaNew York, 6-1 te Singapo verwacht Straat Soenda, 4-1 van lo- renzo Marquez te Zanzibar SumatrB. Batavia—A'dam 4-1 van Belawan bian 4-1 van Batavia naar Semarang Tawali, 5-1 van Socrabaja te Makassar Tibla (t,) 5-1 van Singapore te Kaapstad NOORDERMARKTBOND, 5 Jan. 14000 kg uien 5.40—8, 77000 kg Deen se witte kool 5.90—6.20, 14.000 kg rode kool 8.20—12.20, 3000 kg gele kool 6.90 —8, 1200 kg groene kool 15.1016.20.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2