VET een WINKEL Kaaswinkel il w. %m UW OMZET VERGROTEN De NA CO vierde 25-jarig bestaan Belangrijke wedstrijden voor H.R.C., Helder en Watervogels Vele sprekers, w.o. Ir. F, Q. den Hollander Europees kampioenschap groot Biljart cadre 47-2 Jalianadorp Wieringen Anna Paulov/na Peilen Texel In de Polder: B.K.C.—Succes Urk Breezand Z. A. P. voor een zware wedstrijd Belangrijk programma in Res. I C Horloges vrij Scheepvaariberithien Nic. Tielrooy Steeds de nieuwste platen Keizerstraat 74 HUIZEN te koop Abonneert U op dit blad De Friese HERMAN NYPELS Het was gistermiddag in Heiloo een abnormale drukte. Op de driesprong bij de Rustende Jager stond de Rijks politie het verkeer te regelen. Talloze luxe wagens en een groot aantal bus sen werden in de loop van de middag in de naaste omgeving van de Rusten de Jager geparkeerd en trein en bus diensten voerden daarnaast verschei dene vreemdelingen aan. Voor de toevallige voorbijganger was het duidelijk dat er iets bijzonders aan de hand was. Er was ook iets bij zonders aan de hand, want de Naco' hield ter gelegenheid van het zilveren jubileum receptie, en met de Naco de heer Kistemaker die 25 jaar geleden te zamen met de heer De Raadt een autobusdienstje was begonnen. Noordholland kan niet zonder bussen. Dat een bedrijf een zilveren jubi leum viert is op zichzelf wellicht niets bijzonders. Inderdaad er zijn er vele die een 25-jarig bestaan mochten her denken. Als wij ons echter realiseren met welk een moeite in 1923 de heren Kistemaker en De Raadt te kampen hadden om een busdienst tussen Hoorn en Amsterdam op „poten" te zetten en als wij daarnaast bezien de positie die de Naco thans in 't personenvervoer in vrijwel geheel Noordholland inneemt, dan is dit zilveren jubileum wel iets bijzonders. De 20-persoons Ford waarmee de lijn HoornAmsterdam aanvankelijk werd onderhouden, is uitgegroeid tot 120 moderne bussen die maandelijks meer dan 700.000 km afleggen. In een van zijn speeches, die de heer Kistemaker op deze voor hem en zijn bedrijf zo belangrijke dag hield, zei hij dan ook niets te veel met de opmerking dat geheel Noordholland op zijn kop had gestaan als alle personeelsleden van 't bedrijf gistermiddag in de Rustende Jager te Heiloo aanwezig waren ge weest. De Naco is in het grootste deel van Noordholland onmisbaar gewor den. De Naco voorziet in een behoefte en daarom is het zo prettig te weten dat hier mensen aan het hoofd staan die het bedrijf willen perfectionneren en niet alleen ten behoeve van het be drijf of personeelsleden maar vooral ook ten behoeve van het publiek. Een bloementuin De grote zaal van de Rustende Jager was herschapen in een bloementuin. In deze zaal was naast de heer Kistema ker en zijn vrouw de voltallige raad van commissarissen van de Nederland se Spoorwegen met aan het hoofd ir. Den Hollander. Alvorens de officiële receptie een aanvang nam, sprak de heer v. Rijs wijk hartelijke woorden namens het personeel en werden enkele cadeaux overhandigd. Naast de cadeaux die de heer en mevrouw Kistemaker ontvin gen, schonk het personeel een fraaie plaquette aan het bedrijf. Het is de bedoeling dat deze plaquette geplaatst zal worden in de hall van het nieuw Fantastisch spel van v. d. Pol. Gisteren zijn te Scheveningen de wedstrijden om bovengenoemd kam pioenschap begonnen, zeker hét zwaar ste kampioenschap dat er is. De eerste dag was al direct vol sen satie. Onze kampioen v. d. Pol bleek n.1. in bijzondere vorm. Hij maakte een serie van 336 en beëindigde de partij in vier beurten, waarbij hij zijn tegenstander, de Zwitsere speler Nussberger, liet staan op enkel 5!! Maar ook de Belg Gabriels scheen het de beste voornemens bezield. Hij speelde n.1. tegen zijn sterke landge noot van Hassel ook met een gem. van 100, want in vier beurten was van Hassel, die het tot 126 bracht, gesla gen. In zijn tweede partij, die Gabriels speelde, was het heel wat minder. Hij had toen 21 beurten nodig en Nuss berger kwam nu tot 142. Deze Zwitser was niet gelukkig op de eerste dag reeds de twee grote cracks partij te moeten geven. Onze landgenoot Metz behaalde twee overwinningen, n.1. op Kees de Ruyter en op de Fransman Dufetelle 400—330 en 400—122. Een zeer slechte partij speelden de Fransen Galmich en Dufetelle tegen elkaar, een partij die drie uur duurde en 51 beurten vorderde. Sensatie in de laatste avondpartij. Kees de Ruyter wint van v. d. Pol met 400399. Na de elfde beurt was de stand v. d. Pol 210, de Ruyter 190 Toen maakte v. d. Pol er 177, waarop de Ruyter een serie van 131 liet vol gen. v. d. Pol begon toen aan de/ laat ste 13, maar voor 12 car. had hij vier beurten nodig. Hij stond toen op 399, waarop tot aller verrassing de Ruyter met een serie van 77 de partij uit maakte. Een opwindende partij. De stand na de eerste dag was: 1 Gabriels 2 800 25 156 32.— 2. Metz 2 800 47 93 17.02 3 van Hassel 1 526 13 149 40.46 4 van de Pol 1 799 20 336 39.95 5. de Ruyter 1 730 43 131 16.9/ <5 Galmiche 1 682 60 117 11.36 7. Dufetelle 0 473 71 40 6.66 8. Nussberger 0 147 25 29 5.88 Gisteren werden de wedstrijden voortgezet. Het klassement na de tweede dag luidt: 1. Gabriels 4 1600 44 221 36 36 2. v. d. Pol 3 1599 32 336 49.96 3 v. Hassel 3 1326 31 149 42.77 4 Galmiche 3 1482 87 128 17.03 5. Metz 2 953 60 93 15.88 6 de Ruyter 1 1129 64 139 17.64 7. Nussberger 0 458 46 87 9.95 8. Dufetelle 0 733 92 49 7.96 te bouwen Naco-gebouw. £oals be kend heeft de directie van de Naco de bedoeling dit gebouw in Alkmaar op te trekken, daar Alkmaar, als centrum van de busdiensten, hiervoor de meest aangewezen plaats is. Verschillende sprekers uit Purmer- end en omgeving, o.a. de burgemees ter van deze plaats, de heer Kooyman, spraken hierover hun spijt uit. Voor de middenstand in Purmerend zal dit dan ook een gevoelig verlies beteke nen en het is wel aan te nemen dat het gemeentebestuur van Alkmaar zich zal beijveren voor dit bedrijf zo spoèdig mogelijk de gelegenheid te scheppen zich geheel en al in deze stad te ves tigen. Geen holle phrasen Het is ondoenlijk al de prettige woorden, de herinneringen en ver wachtingen die de vele sprekers van deze middag uitspraken, weer te ge ven. Duidelijk was echter wel dat de woorden van hulde en dank, die o.a. door de heren ir. T. Q. den Hollander (president-directeur van de N.S.), ir. Jurrianse (dir. NZH), de directeur van de Cebuto, de heer Heyting (hoofd van de Rijksverkeersinspectie) en nog vele anderen werden uitgesproken, geen holle phrasen waren. In de lof die de heer Kistemaker en de Naco werd toe gezwaaid deelde ook mevrouw Kiste maker, en in niet mindere mat' de heer De Raadt, de vroegere compag non van de jubilaris. Zo het al moeilijk is alle redevoe ringen te memoreren, moeilijker nog is op te noemen de namen van hen die van hun belangstelling blijk gaven. Wij willen volstaan met op te merken dat naast vele notabelen uit diverse gemeenten in Noordholland meerdere belangrijke figuren van het vervoers wezen in Nederland aanwezig waren. De receptie werd gevolgd door een officiële feestavond. Tafels en stoelen gingen langs de kant, het Naco-orkest speelde vlotte en prettige melodieën en tot 'laat in de avond schoven vele bezoekers met hun dames of met char mante conductrices over de vloer. Voor de heer Kistemaker en de zij nen is deze 7e Januari een dag gewor den die nog lai^» in de herinnering zal voortleven. GECOMBINEERDE VERGADERING JVC EN JHC Op Woensdag 5 Januari vergaderde de voetbalvereniging JVC met haar onderafdeling JHC in het café „Prins Hendrik". Deze gecombineerde verga dering van de voetbal- en de handbal vereniging was druk bezocht en droeg een enigszins feestelijk karakter. Om ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer A. Hoornsman, de vergadering, waarna hij het woord gaf aan de heer A Speur, voor een uitvoerige toelich ting, waarom deze vergadering een feestelijk tintje was gegeven. Niet, om dat JVC zoveel reden tot feestvieren heeft, maar omdat het bestuur anders geen kans zag, zo'n groot aantal leden ter vergadering te krijgen. Hij drukte de spelers van het eerste elftal op het hart a.s. Zondag hun uiterste best te doen om de wedsrijd tegen Koedijk tot een goed einde te brengen, want an ders wordt de toestand voor het eerste elftal penibel. Na deze toelichting werd de vergadering vergast op een paar zangnummertjes met accordeon begeleiding door de drie gezusters Mooy. Hie. ia werden nog enige huis houdelijke zaken besproken. Ook de trainer, de heer B. de Boer, sprak een opwekkend woord, en trachtte de jon gens een hart onder de riem te steken. De heer E. Zon, de secretaris, deelde mee, dat een nieuwjaarsgroet van het, oud-lid P. Hoornsman, die op 't ogen blik in Indonesië vertoeft, was binnen gekomen en spoorde de leden aan tot briefwisseling, ook met het lid Th. Ka ter. Hierna werd een tijdje hersengym nastiek gehouden tussen enige leden van de voetbal- en enige dames van de handbalvereniging. De dames wonnen deze wedstrijd, maar het kwam o:*% voor, dat de vragen voor de heren wel wat moeilijker waren. Ook werd nog een verloting gehouden, waarvoor aardige prijzen beschikbaar waren ge steld. Met een dansje werd deze gezellige vergadering besloten. JAARVERGADERING PLATTEEANDS VROUWEN. Woensdagmiddag hielden de Platte landsvrouwen, afdeling Julianadorp, haar jaarvergadering in café Rol. De voorzitster, mej. A. E. de Vries, opende en hield een korte, maar mooie nieuw jaarsrede, die zeer in de smaak viel. De notulen werden voorgelezen en de penningmeesteresse bracht verslag uit over de financiën van het afgelopen jaar. Er was ben klein nadelig saldo, maar het afgelopen jaar was dan ook welbesteed. Bij de ingekomen stukken waren verzoeken van 't PEN en PWN of de huisvrouwen willen meewerken om zuinig met stroom en water te zijn. De secretaresse en de vice-voorzitster moesten periodiek aftreden, maar stel den zich herkiesbaar, hetgeen met al gemene stemmen gebeurde. De dames van de theecommissie werd gevraagd, of ze ook dit jaar weer voor het kop je thee wilden zorgen, wat ze aanna men. Mevr. Constantvd Eyk en mevr. HollanderVisser demonstreerde^ met haar breimachines, hetgeen grote be langstelling had bij de dames. Tijdens de thee werd de kas gecon troleerd door mevr. de GraafKaan en mevr. van Leeuwen. Hierna werd nog een half uurtje samenzang met piano begeleiding gehouden. Daar de rond vraag niets opleverde, sloot de voorzit ster om precies 4 uur. GROOTEBROEK, 5 Jan. 1949. „De Tuinbouw". 6500 kg Gele kool 6.90—9.30 1600 kg Peen 4.90; 200 kg Spruiten 39— 45; 500 kg Rode kool 8; 2100 kg Bieten 7 50; 1000 kg Uien gr. 7. Kllima Hawaiïngs traden op Voor een stampvolle zaal traden in Cinema de Haan The Kilima's, Coos Speenhof, de 4 Astra's, de Zeeuwse boertjes en Albert de Booy op. Goede wijn behoeft geen krans Goede artis- ten behoeven geen kroon zou gezegd kunnen worden. Goed was het gezel schap dat het Nederlands Theaterbu- raeu voor het voetlicht heeft gebracht, hierover zal het publiek het zeker eens geweest zijn. Er is Woensdag door een ieder die deze uitvoering bezocht ten volle genoten. Immers het daverend en aanhoudend applaus na ieder optreden heeft dit wel bewezen. Het applaus was verdiend en zeer zeker voor de Killi- ma's. De directie van Cinema de Haan had geen betere greep in de artisten- wereld kunnen doen. Vooruitstrevendheid Na de bevrijding heeft Wieringen in vele takken van het bedrijfsleven grote vooruitstrevendheid getoond. Niet al leen is dit geweest in de Middenstands- bedrijven doch ook bij de visserij en wel in 't bijzonder bij de landbouw, waar 'n zeer grote vooruitgang is op te mer ken. Het bestuur van de Visserijver eniging DETV projecteerde een geheel nieuwe en hyper-moderne visafslag waarvan we kort geleden in ons blad melding maakten. Thans vernemen we dat door enige veehouders melkmachi nes werden aangeschaft. Door „Ons Belang" te Wieringen, dat een jaar geleden door de landbouwers en vee houders gesticht werd, zullen deze ma chines worden geleverd. Te meer toont dit ook de ondernemingsgeest daar dit soort machines, de Co-op, nog niet eer der in de handel zijn geweest. Bij het n gebruik nemen van een der machines zullen we hierop nog nader terug ko men. Sportnieuws Succes I zal Zondag tegen BKC de strijd aanbinden op het terrein in de polder. Beide ploegen worden door het rode lichtje bedreigt. Daarom zal zowel Succes als BKC alles op alles zetten om een gelijk spel of zo moge lijk een overwinning te behalen. Een overwinning voor Succes betekent nu veel en hiervan zijn alle spelers dan ook doordrongen. Het is daarom zeer moeilijk om de eventuele kansen der beide clubs nader te bespreken. De opstelling van Succes is als volgt: doel: C. Rotgans; achter: A. de Hollan der en C. Lont; midden: E. Hartman, J. Idema en J. Doves; voor: H. de Hol lander, Alb. Schmitt. J. de Vries, A. Hartman en C. Rotgans. Reserves: A. Mast, J. v. d. Welle en N. Rotgans. Succes 5 gaat om 11 uur naar BKC 4. Succes 3 speelt op eigen veld om 10 uur tegen BKC 3. Het wordt dus ge heel en al een echt PoldersWiering- se sportdag. PREDIKANT BEROEPEN In de vacature-ds. M. Schenkeve'ld werd heden bij de Ger. Kerk te Wie ringen tot predikant beroepen cand. F. Minnema te Weesp. iOLLANDSE MAATSCHAPPIJ VOOR LANDBOUW, AFD. TUINBOUW De plaatselijke afd. Tuinbouw van de H. M. v. L. hield haar jaarvergade ring bij de heer Buisman. Als eerste agendapunt kwam het be stuursvoorstel in behandeling om per lid f 2.50 boven de gewone contributie te heffen, voor een bijdrage tot dek king van een tekort van de H. M. v. L. De vergadering ging hiermee accoord. Uit het jaaroverzicht van de secre taris noteerden we, dat het afgelopen jaar voor vele tuinders niet gunstig was. Het vetzaad, dat niet op contract v.'erd geteeld, wordt slecht afgenomen en de pootaardappelen met zand-certi- ficaat zijn practisch niet te verkopen. De uitbreiding van de contract-teelt van vetzaad door bollenkwekers (voor wie het een nevenproduct is) dreigt funest te worden voor de eigenlijke tuinders. De teelt van aardbeien, sla- bonen en witlof was wel lonend. De door de beren L. Walraven en C. Tijsen gecontroleerde rekening van de heer D. Stins vermeldde aan inkom sten f 557,05 en aan uitgaven f 423,22; batig saldo f 133.83. (Hierbij is de schuld aan het hoofdbestuur van f 2.50 per lid buiten beschouwing gebleven). Het aftredende bestuurslid, de heer M. Cornelissen, werd herkozen en aangenomen een voorstel, in te dienen op de districtsvergadering, waarin ge vraagd wordt het daarheen te leiden, dat de veldsla-teeltcontraeten in han den van de tuinders komen. Voor de overalls en oliepakken. die van de Stichting van de Landbouw betrokken konden worden, bestond niet veel belangstelling meer. Bij de rondvraag informeerde de l eer G. Jongejan hoe het zou gaan met de witlofteelt onder de Benelux- evereenkomsten. De voorzitter ant woordde, dat het de bedoeling is. de tuinbouw te besehermen door heffin gen aan de grens. PROGRAMMA V. V. PETTEN Petten 1 ontvangt om 2 uur op eigen terrein Callantsoog 1. De geheel ge wijzigde opstelling is als volgt: J. Raven; Jap. Vriesman en C. v. d. Vlies; A. v. d. Vlies, J« Glas, K. Kwak; Jan Vriesman, D. de Graaf, D. Manne- veld, J. Geensen en T. de Waard. Res. G. Vriesman. Om 12 uur krijgt Petten 3 SRC 2 op bezoek. De opstelling van Petten 3 is: J. de Goede; B. Ooyevaar en H. Jeens- ma; G. Rademaker. P. Kooy en A. Oude- aarde; G. Vis, J. Zwaan, H. Bregman Jzn„ H. Bregman Pzn. en H. Jonker. Res. T. Koopman en H. Post. BURGERLIJKE STAND Geboren: Janna, d. v. Pieter J. Stoepker en Catharina Naeije. Geer- truida H. J., d. v. Johannes Lujjster- burg en Pieternella van Boven. Ber- nardus M.. z. v Leonardus J. Dijt en Barbara M. Zijm; Cornelis en Gerard z. v. Egbert S. Boekei en Jitske Wasse naar; Pieter. z. v. Jan Blom en Geer- truida de Graaf; Johannes, z. v. Simon Lap en Elisabeth de Waard; Gerarda, d. v. Jan Koorn en Janna P. Rozen- daal. Gehuwd: Jan Daalder en Cornelia M. Kalis. Overleden: Neeltje Hemelrijk. 76 jaar, wed. van W. Vlas; Dieuwertje Kuiper, 76 jaar, wed. van J. Gieles; Cornelia Visman. 84 jaar. GEVONDEN VOORWERPEN Een geldbuidel met vctersluiting, een rode kinderwant, een br. alpino, een blauwe plastic ceintuur, een paar gestropte wanten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Pieter, z. van Sj. Kra mer en A. Ras. Maarten, z. van S. Meun en H. Kramer. Overleden: Marretje Snoek, 80 jaar, echtgenote van F. F. W. J. B. Bode. VISSERIJ URK, 6 Jan. 1948. Door 16 vaartui gen werd Donderdag aangevoerd: 794 pond snoekbaars, 7173 cent; J95 pond witvis 433 cent en 32 pond karper 4651 cent per pond. B.K.C.-FEESTAVOND BK.C. houdt Zondag 9 Januari een gezellige avond voor leden en dona teurs in de zaal De Poer. Op het programma staan muziek, zang, toneel, voordracht enzovoorts. Nadere fcijzonderher.en vindt men in een advertentie in dit blad. DODELIJK ONGEVAL TE LEID SCHEND AM Donderdag is in de Venestraat te Leidschendam de 12-jarige wiel rijder van der Salm door een achter- oprijdende vrachtauto aangereden. Door onopgehelderde oorzaak werd de knaap door het achterwiel van de vrachtauto gegrepen en o verf eden. Het slachtoffer is gisternacht aan de beko men verwondingen overleden. De chauffeur bevindt zich in arrest. NOORS DEMENTI De Noorse eerste minister, Einar Gerhardsen, heeft de berichten tegen gesproken, als zou Noorwegen zijn uit genodigd toe te treden tot de voorge stelde Atlantische Unie. Noorwegen had de vergadering van Scandinavische leiders voorgesteld, omdat, zo zeide hij, het werk in de Scandinavische defensie-commissie zo ver was gevorderd, dat „het natuurlijk was de zaak van de politieke kant te bespreken". De tweede Zondag in 1949 kan voor onze clubs wel bijzonder spannend zijn. HRC, Helder, Watervogels, Texel, BKC, Succes en Wieringerwaard spelen interessante wedstrijden, waarbij de uitslag zeer belangrijk is. Dat dit voor de ene club voor de onderste plaats en voor de andere voor do bovenste is zegt in dit kader maar weinig. 2 A; Elinkwijk had met Hilversum in de eerste match wel veel moeite. Nu zal het wel beter gaan. WFC kan DWV nog een onaangename middag bezorgen. Zaandijk zal met goede voor nemens starten tegen AFC, maar veel zal dat niet helpen. Vriendenschaar geven wij een klein kansje tegen Vo- lendam. De Spartaan zal HVC wel een kopje kleiner maken. 2 B: WatergraafsmeerRapiditas is voor de Amsterdammers. ZFCUW is wel de strijd hier. En ditmaal geven wij de Zaandammers een kans op re vanche. Alcmaria zal TOG definitief uitschakelen. West Frisia geeft Hercu les geen kans en de strijd SDWDe Kennemers is voor de thuisclub. 3 A. BKC en Succes treffen elkaar in De Polder. Een belangrijke strijd en een strijd met een apart chachet. Wij hebben iets meer vertrouwen in BKC, maar Succes is de laatste weken in goede vorm. Laat het een faire strijd worden, heren! Ado '20 kan Zilver meeuwen een hak zetten en die kans lijkt ons'groot. Vitesse '22 kan WE wel een punt ontnemen. KW achten wij op eigen veld sterker dan Bever wijk. Tot slot HelderAlways Forward. De witjakken doen er goed aan de ernst van de toestand in te gaan zien. Vele aanhangers en vooraanstaande per sonen troosten zich met de gedachte van goed spel en pech. Dit brengt ech ter geen winst. Zorg voor de punten Helder, straks is het te laat. 3 B: DTS zal de punten aan de Boys mee moeten geven. HRC krijgt het las tiger. Een uitwedstrijd tegen DEM is steeds moeilijk. Maar HRC voelt haar kans en met dat voor ogen zien wij het resultaat met vertrouwen tegemoet. Vooruit Racing, let op! Hollandia wint in Hoorn van GVO. Kinheim speelt haar laatste thuiswedstrijd, n.1. tegen Purmersteyn. En dat wordt een zege. Daarna spelen de Velsenaren nog te gen DEM, Hollandia en Alkm. Boys uit. 4 A. Wieringerwaard heeft tegen Zeevogels wel een klein kansje. Vrone en Berdos gaan een spannende match spelen, waarbij de thuisclub wel de beste papieren heeft. Texel achten wij sterker dan Nieuwe Niedorp, terwijl Schoorl van Randers verliest. WatervogelsRK AFC is een uiter mate belangrijke wedstrijd, waarbij de Heldersen terreinvoordeel hebben. Maar de Alkmaarders zullen goed voor de dag komen. Aanvang 12 uur. 4 B: WWOudesluis is voor de gast heren. Bergen wint van Andijk en W.- FriezenDe Rijp is eveneens voor de Zap heeft een lastige uitwedstrijd te gen Kaagvogels. Schagen 2 kan zich boven Watervogels 2 klasseren. HRC 4 heeft een kans zich te handhaven. SRC zal de kop wel behoudgn. 1 B: KGB heeft tegen Strandvogels weer een kans. HOSVWinkel is voor de thuisclub. Berkbout wint niet van SEW, maar MFC zal zich herstellen te gen Valken. 1 C: VZV moet nu toch gaan oppas sen. Reden waarom wij Foresters geen kans geven. Vios en Geel-Zwart delen de punten, evenals Koedijk en JVC. Kaagvogels verliest van ZAP, maar een verrassing is hier zeer zeker mo gelijk. Zeemacht houdt de punten thuis tegen SVW. RES. 1 C: Alkm. Boys 3 wint van Randers 2, maar bij een derby is alles mogelijk. Schagen 2 achten wij iets sterker dan Watervogels 2, maar ook hier zijn wij niet zeker. Alcmaria 4 wint van MFC 2 en HRC 4 geven wij een goede kans tegen DTS 2. 2 C. Petten is sterker dan Callants oog en zal dat ook bewijzen. SRC heeft met Conzelo weinig moeite, maar Dirkshorn heeft het moeilijker tegen Hugo Boys. Hollandia T. en Wiron hou den de punten thuis tegen resp. Texel se Boys en Kolping Boys. RES. 2 E: Andijk 2Valken 2, Gras shoppers 2N. Niedorp 2, SEW 2 KGB 2. RES. 2 F: Oudesluis 2—BKC 2. ZAP 2—RK AFC 3. 3 E: Alkmaar 2—DTS 3, Kolping B. 2Alkm. Boys 4, Randers 3Bergen 3, RK AFC 4—Schoorl 2. 3 F: Succes 3—BKC 3, Helder 4— Rangers 1. 3 G: Flevo 1Wiron 2. 3 H: Hollandia 4—Bavo 2; Sijbekar- spel 2—Berkhout 2, SVW 2—VZV 2, RK VVS 1—HOSV 2, Spartanen 2— St. George 2. 3 J: Texelse Boys 2ZDH 1, Cocks- dorp 1Oosterend 1. 4 H: Vrone 3—SVW 3, KSV 1—HSV 3. Berdos 4Hugo- Boys 2. 4 I: Conzelo 2KSV 2, Dirkshorn 2 Winkel 3. Hugo B. 3—Hollandia T. 2. 4 J: Petten 3—SRC 2 ZAP 3—St. B. 1. 4 K: Watervogels 3—Helder 5, ZAP 4Wiron 3, BKC 4—Succes 5, HRC 6 Geelzwart 3. 4 L: JVC 2Kaagvogels 4, Sint B. 2 Oudesluis 3. 4 M: Winkel 4—AWB 1, Flevo 2— AWB 3, Conzelo 3—KSV 3, SRC 3— VZV 3. gastheren. Sijbekarspel verliest van St. George. RES. 2 B: Helder 2 gaat naar Volen- dam 2, waartegen een gelijk spel o.i. al een goede prestatie is. RCH 2Alc maria 2, OSV 2—WFC 2, VSV 2—DWV 3, DWS 3Watergraafsmeer 2. RES. 3 A. HRC 2 neemt revanche te gen KFC 4. VSV 3—Hollandia 2, Volen- dam 3Volewijckers 4, WFC 3Zaan dijk 2, DWV 4—WA 2, West Frisia 3 —Haarlem 3. RES. 3 B: Ook HRC 3 heeft een goe de kans tegen Assendelft 2. Alcmaria 3 West Frisia 2, Kennemers 2Meteoor 2, ZFC 3—Volewijckers 3, Zeeburgia 3 —AFC 4, KW 3—DWS 4. RES. 3 C: Helder 3 geeft ZFC 4 geen kans. Alkm. Boys 2Zilvermeeu wen 2, QSC 2—WFC 4, VVZ 2—OSV 3, WSV 2—KW 2. Twee doodstraHen voor Silbertanne-moorden Vrijdag stonden twee leden van het commarido Feldmèijer terecht voor het Amsterdamse Bijzonder Gerechtshof: De 31-jarige Bart Slop uit Voorburgen de 33 jarige Willem Albertus Polak uit Utrecht. Beiden gaven de hun ten laste gelegde feiten toe. Het waren 4 sluip moorden, waarvan één te Beverwijk en één in de Beemster. Polak was bij alle vier betrokken geweest en had in drie gevallen zelf op de slachtoffers gevuurd. Slop was aanwezig geweest bij drie der represailles en had daarbij steeds scho ten gelost. Tegen beiden eiste de advo caat fiscaal, mr. M. H. Gelinck, de doodstraf. Uitspraak tegen hen zal woc den gedaan op 21 Januari a.s. Alle soorten horloges, polshorloges, zak-uurwerken en stop-watches mo gen met ingang van vandaag zonder vergunning worden verkocht, aldus meldt een circulaire, uitgaande van het Bedrijfsschap voor de Uurwerk branche. De grossiers hebben dit rondschrijven gisteren in hun bezit gekregen, de détailhandel ontving het vandaag. De prijsregelingen blijven ook thans onverminderd van kracht, aldus meldt het A.D. Aldabi, Buenos Aires—R'dam, 6-1 van Montevideo Alwakl, 6-1 van New York ten anker bij Hampto'n Koads Amstel- diep, Java—A'dam, passeerde 6-1 Kaap St Vincertt Amsteikerk, 7-1 van Manoca te Lagos Bloemfontein, KaapstadSouth- ampton passeerde 6-1 Las Palmas Duivendijk, R'damVaneouver, 6-1 te Antwerpen Grootekerk 6-1 van Mom- bassa naar Suez Helena, Cura?aoAnU werpen, 7-1 te Fonta Delggda Japara (KRL), 7-1 van Sin^ipore re Manilla Johan van Oldêrtbarnevelt, A'dam—Java, passeerde 6-1 Dover Kamerlingh Onnes. R'dam—Java 7-1 te Fort Said Laren- berg, Duala—A'dam, 6-1 te Las Palmas Laurenskerk, CalcuttaR'dam 6-1 te Suez Nieuw Holland, 6-1 van Melbourne naar Sjdney Nigerstroom, 6-1 van Lagos naar Cotonou Noordam, R'damNew York, passeerde 6-1 Nantucket Nijkerk, Beira —A'dam 6-1 van Genua Oranje, A' dam—Java passeerde 6-1 Malta Poelau Laut, 6-1 van Singapore naar Pangkal Pinang Prins Willem van Oranje, Na pels—R'dam, passeerde 6-1 Ouessant Rendkerk, 6-1 van Kaapstad naar Las Palmas Riouw, Galveston—Charleston, passeerde 6-1 Keywest Ruys, 6-1 van Singapore te Batavia Salando 6-1 van Casablanca naar Nederland Sarangan, 7-1 van Iiloilo te Cebu Stad Alkmaar, 6-1 van Bremen naar A'dam Stad Maassluis, 6-1 van Narvik te Antwerpen Amsteldijk, New York—Java, 6-1 van Singapore Bantam, Java—R'dam, 6-1 te Marseille, vermoedelijk n m vandaar Borneo, 4-1 van Portland Or naar Puget Sound Chama (t) 4-1 van Singapore naar Manilla Cleodora (t), 5-1 van Mel bourne naar Singapore Etrema (t.) 7-1 van New Orleans te Liverpoöl Gany- medes, 4-1 van Punta Arenas naar Mon tevideo Manoeran, 4-1 van Newwest- minster naar Bombay Ossendrecht, 4-1 van Cardiff te Tacoradi Waikelo, R'- Batavia, 5-1 te Port Said Weltevreden, Java—R'dam, passeerde, 6-1 8 uur, Gi braltar Alamak, R'damMontevideo, passeerde 6-1 Fernando Noronha Alblasserdijk, 5-1 van R'dam te Havana Alkaid, Porto Alegre—R'dam, 6-1 te Vittoria Arends- di]k, 5-1 van Antwerpen te Tampa Ba- rendrecht (t) 9-1 van Curajao te R'dam verwacht Beverwijk, R'dam—Alexari- drië, 6-1 n m van Malta Blommersdijk, F. damNew York, 7-1, 0,20 uur, te Ant werpen Katwijk, 5-1 van Zaandam te Duinkerken Murena (t), 8-1 van Gran- gemouth te R'dam verwacht om te dok ken Soestdijk New Orieans—Java, 6-1, 16 uur, van Alexandrië Stad Arnhem, 5-1 van R'dam te" Immingham Stad Dordrecht, 6-1 "van Huil te Lissabon Stad Haarlem, 6-1 van Huelva te A'dam verwacht heeft TRAININGSPAKJES met muts, v. alle leeft, „iets goeds" 10.50 DAMESKOUSEN links geweven, 4.91, 3.95 2.12 DAMESSCHORTEN 4.18 2.38 1.68 CAMISOLES DIRECTOIRES 1. onderbroeken prima kwal. 3.75 BORSTROK!! EMDEN half wol, lange mouw 6.98 FLANELLEN HEMDEN 4.19 WINDJACKS, v. jongens 9.53 ^SPOORSTRAATneJ Hoogstraat 99 3350 Weezenstraat 31 3000 Torenstraat 19 2600 J. GEURTS, Ruyghweg 2. Aangeboden met kleine woning voor een burgerhuis. Brieven onder No. 281 bur. van dit blad. i Vandaag weer veckrjjgbaar FRIES ROGGEBROOD SUIKERBROOD FRIESE KRUIDKOEK KEIZERSTR. 99 Dit bereikt U door regelmatig U adver tentie te plaatsen in dit dagblad llll LOOP NIET OP GOEDKOPE SOKKEN! Vooral nu is het zaak zich de beste sokken uit te zoeken, van die sterke en lekker warme sokken. Gezonde voeten, in krimpvnje, versterkte sokken, die langer mee gaan. Ttomt U eens bjj ons kjjken Spoorstraat hoek Koningstraat.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3