De professor won de prijs Keurig herstel van Helder Veertig jarig Priesterfeest van .Pastoor Verhoeff Indien U nog weifelt niet ontbreken! I DEM sleepte overwinning uit het vuur DEM-HRC 2-1 Feestrede van PaferHenn Je Zang Jo Vincent - Hartehjke woorden Burgemeester Mijnlieff van NIWIN bal-masqué in Formosa IJmuiden Wieringen Alw, Forward met 5-0 verslagen Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom een advertentie te plaatsen in dit dag blad, kijkt er dan de ad verten tie-pagina's keens op na en Uw conclusie zal zeker zijn: in deze pagina's mag mijn advertentie Het zag er aanvankelijk naar uit, dat het Niwin bal-masqué van Zater dagavond min of meer op een misluk king zou uitlopen, gezien de resultaten van de voorverkoop der toeganskaar- ten. En ook toen het uur van aanvang leeds was aangebroken, dreigden de optimisten ongelijk te krijgen. De grootste optimist, de heer Van Wijn gaarden, kreeg dat ook, want de door hem verwachte veertig gemaskerden lieten voor de helft verstek gaan. Maar gelukkig waren er ook enige dozijnen ongemaskerde bezoekers, zodat om streeks negen uur de Formosa-zaal ge zellig bezet was. Het „orkest van de maand", als we het zo eens mogen noemen, „The Rhythm Fans", bracht de juiste stem ming er al spoedig in. En wie van de bezoekers nog niet goed mocht weten, dat het een Niwin-avond was, werd dat wel gewaar dqor de vlaggen en affiches langs de wanden. En zeker, toen één der gemaskerden, een pseudo- pmdaman, liet aankonuigen dat door hem pinda's zouden worden verkocht ten bate van de Niwiri. Een pseudo- professor, eveneens een zeer geslaagde figuur, hield onmiddellijk daarop een prachtige inaugurele rede over het r ut van de pinda's in het algemeen, en van Niwin-pinda's in het bijzonder. Beiden hadden succes, want de pinda trommel moest zelfs tweemaal worden gevuld. Honderdvijftig zakjes werden aan de man gebracht, zodat alleen reeds daardoor de avond van de pen ningmeester goed was. Het enige paar, dat in het strijdperk verscheen, vorm de een reizende Niwin-toko, waar men ook allerlei heerlijkheden kon kopen. Aan hun activiteit dankte de Niwin aan het eind van de avond de mooie bate van f 39.50. Het was voortdurend recht genoeg lijk op dit bal-masqué. De muziek was prettig, en de lady-crooner zong er aardig bij. En verder waren er de merkwaardige coïncidenties, die nu éénmaal eigen zijn aan een gemaskerd bal: een Nederlandse maagd, de sam ba dansend met een sultan; een dame uit 1813 in een vlotte foxtrot met een bloeddorstig zeerover; een pindachi nees. walsend met een zigeunerin. En de professor bewoog Zich al studerend tussen de paren door. en nam af en toe een gemakkelijk zitje midden op de dansvloer. Het was een aardig idee. om het publiek eens zijn mening te laten horen. Het liet geen twijfel over: professor Doolaard was de favoriet, en bij won dus de extra publieksprijs, een mooie kamerplant. Bovendien won hij de eerste prijs, een fraai lantaarntje. De pindaman kreeg de tweede prijs, een keukengarnituur met een bonbon- r.ière. Nummer drie was de Neder landse maagd, die een fles Boldoot rij ker werd. De zeerover ontving een doos post als troostprijs. De Niwin- toko kwam (en dat niet alleen wegens gebrek aan mededingers!) in aanmer king voor de paren-prijs: voor ieder een wollen shawl. Daarmee was het echter niet afge lopen, want op de prijzentafel prijkte nog een kleine collectie bijzonder aan trekkelijke prijzen. Daarbij was een kostbare wringer, die gewonnen werd doormevrouw De Bie, echtgenote van de Niwin-secretaris! Deze stelde t apparaat onmiddellijk weer ter beschik king, waarna het Amerikaans werd verloot. De Nutsspaarbank in December In de loop van December 1948 werd op spaarbankboekjes ingelegd 311.944,90 (vorig jaar 371.764,30) en terugbetaald 411.282,28 (vorig jaar 318.516,27). Er werd derhalve meer terugbetaald dan ingelegd 99.337,38 (vorig jaar meer in dan terug 53.248,03). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal, bij de aanvang van het jaar 9.500.265,31, bedraagt nu 9.340.128,59 (vorig jaar 9.324.520,66). Het aantal posten van inleg bedroeg in December 3381 (2072) en dat van terugbetaling 1908 (1588). Er werden uitgegeven 306 (138) nieuwe boekjes, terwijl werden ingetrokken 57 (5-f) boekjes. In om loop zijn thans 20.457 boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 13 (11) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Nutsspaarbank een eerste inleg van 1.De lediging van 337 spaar- busjes leverde een bedrag van 5612,33 aan kleine besparingen op. „Hulsdulner Belang" Voor de eerste maal in het nieuwe jaar kwamen de leden van „Huisdui- ner Belang" bij elkaar op een gezelli ge avond in Dennenheuvel. Het bestuur had zich daarbij weten te verzekeren van de medewerking van het dubbei- mannenkwartet „Euterpe", wat op zichzelf reeds een zeer geslaagde avond garandeerde. Inderdaad hebben c? heer Ploeg en zijn mannen weder om uiterst beschaafde zangkunst gebo den. blijk gevend van zeer serieuze studie en een muzikale opvatting. Alle werkjes werden bijzonder gewaar deerd, voofal „Vesperklokken" van Beethoven. Voorts werd een klein maar gezellig toneelstuukje opge voerd, waarin de jongere krachten wel eens te veel op de souffleur speelden. Nog even meer voorstudie, en een wat vrijer optreden, dan zal het spel een volgende maal zeker nog meer tot zijn recht komen dan nu reeds het geval was. De avond werd muzikaal opge luisterd door de „Pechvogels". De Wama's Woensdagavond komen de Wama's de beide populaire komieken, die ook in Den Helder bekendheid genieten optreden in Casino, waar de revue „Starten maar!" wordt opgevoerd. Ook ardere radio-artisten, zoals Coby Beek Ted Valerio en Tonny Cchifferstein. werken er aan mede. Plaatsbespreken Dinsdag en Woensdag van 111 uu ran Casino. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 300 kirten haring, 8 bot, 125 schar en 10 wijting. De besommingen waren: UK 97 f 151, 144 f 127, 120 f 191, 114 f 258, 115 f 210, 69 f 202, 9 f 26, 266 f 126, 145 f 82, 86 f 179, 169 f 157, 46 f 265, 72 f 201, 8 f 52, 184 f 169, 194 f 191, 169 f J37. IJm. 11 f 2900, Enk. 20 f 168. Opening auto lak- en spuitinrichtingr In ons nummer van Zaterdag schre- ven wij reeds over de grote vooruitstre- j vendheic. op Wieringen na de oorlog. F.en dezer dagen ontvingen we van de fa. Duijnker, automobielbedrijf te Hip- polytushoef een uitnodiging om de spuit- en autolakinrichting, die geves tigd is in de Koningstraat te Hippoly- tushoef te gaan zien. Hoewel in dit perceel het garagebe drijf was ondergebracht, dat echter door gebrek aan ruimte naar de Beltstraat in een groter perceel werd onderge bracht, werd de „oude" garage voor het autospuiten en -lakken ingericht. Een fraai bedrijf is het geworden, waar gewerkt wordt met de nieuwste machines, welke op dit gebied te vin den zijn. Ook specialisten in het vak zijn hier aanwezig. Dit merkten we trouwens direct op toen we het ruime gebouw betraden. Een bestelwagen der Fa. Teun Takes had als proefkonijn ge diend. Keurige afwerking kenmerkte zich hier speciaal. Ook een luxe wagen zag er als nieuw uit. Hier bleek ook het vakmanschap weer. Wij geloven dat de heer Duijnker met deze autospuit- en lakinrichting tevens in een grote behoefte heeft voorzien in de kop van Noord-Holland. VAN DE POLITIE. Gevonden voorwerpen: een paar klompen, drie viskisten, een domme kracht en een autokrik. Inlichtingen bij de gemeentebode. coHTftAsreo. IN C»T WOI{> WONew V>eO GBZlKNÊw - Erf «v dit Wüis> woont tw- y<? (.Van onze Beverwijkse correspondent) De belangrijke ontmoeting tussen DEM en HRC op Adrichem is er een geworden van grote spanning. HRC, dat door het falen van Kinheim ver leden week weer een uitstekende kans op de titel gekregen had, heeft tot de laatste minuut fel voor de overwinning gevochten en de DEM-ploeg was ver langend te tonen, dat ze ook voor de ernstigste kampioenscandidaat niet Het is Helder dan eindelijk weer eens gelukt de beide punten thuis te houden. In een goed gespeelde wedstrijd werd Always Forward een 50 nederlaag toegebracht. De zege was volkomen verdiend daar Helder bijna de gehele wedstrijd sterker is geweest. Vooral vóór de rust domineerde Helder steeds voor de A.-veste en dat de ruststand met een 1—0 voorsprong inging, gaf geen juiste verhouding weer. Na de rust had de Helder-voorhoede echter meer succes daar het A.-doel toen vier maal doorboord yerd. Helder speelde weer eens met een gewijzigde opstel ling die over hêt algemeen behoorlijk heeft voldaan. De achterhoede met v/d Neut aan het hoofd was de situatie steeds meester, terwijl de middenlinie de voorhoede goed stuwde. De Helder- voorhoede was deze middag zeer bewe gelijk en vooral na de rust werden verschillende verrassende aanvallen op gebouwd. De opstelling van Puhl in de voorhoede bleek geen verzwakking daar deze speler over een behoorlijke dosis techniek beschikt en in samen werking *met de anderen menige ge vaarlijke situatie voor het A.-doel schiep. Always Forward is een hard wer kende ploeg waarin het goede spel van de oude rot Freezen nog steeds op viel. Doelverdediger Brandt heeft ver schillende -gevaarlijke schoten onscha delijk weten te maken en had aan de vijf doelpunten van Helder geen schuld. Na de tweede goal van Helder werd de wedstrijd enigszins fors en werden nogal vrije schoppen door scheidsrech ter Hoek uitgedeeld. De wedstrijd. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Eeken van A. brengt de bal aan het rollen. Bij de le Helder-aanval schiet Puhl te zacht in. Even later pro beert Puhl het met een hart schot, de A.-keeper is op zijn post. Bogaard is echter ook op zijn post. Hierna gol ven de aanvallen over en weer totdat Helder sterker wordt en de leiding neemt, 10. Steeds is Helder sterker, maar weet in deze periode niet te doel punten. Dan is A. F. aan de beurt maar Boogaard redt keurig. Steeds pro beert Helder te doelpunten, maar ook de A. F.-verdediging is op haar post. Bij een volgende Helder-aanval ont staat een scrimmage voor het A-doel. Wij denken reeds Helder te zien scorer^ doch op het laatste moment brengt spil Groot redding. Aan de andere kant brengt Hoebe opluchting doöp Stam de bal te ontnemen. Dan is Schouwenaar doorgebroken. Zijn pass gaat naar Rottier. Een schot volgt, maar riet naast de verkeerde kant van de paal. Met Helder in de aanval is het rust geblazen. Direct na 't begin van de tweede lieift is Helder alweer weg. Het schot van Rottier is echter te zacht om suc ces te boeken. A. probeert 't dan weer eens en een schot van l.half Nieuw- boer geeft Boogaard geen moeite. Bij een volgende Helder-aanval geeft Puhl een keurige pass aan Schouwe naars, die goed doorloopt en keeper Brandt het nakijken geeft (2—0). A. volt nu verwoed aan en Helder wordt enigszins teruggedrongen. De verdedi ging van Helder houdt echter stand. Bimpers verzet bergen werk, daar de A. rechtsbuiten nogal eens gevaariij k is. Dan kruipt Helder door 't oog van de naald als Boogaard is uitgelopen en de bal langs hem gespeeld wordt, doch v d. Neut en Toes brengen redding. Helder weet zich weer los te werken en bouwt een snelle aanval. De bal komt bij Gast, die ineens inschiet. Dit schot is keeper Brandt te machtig en Helder leidt met (30). Een keurige goal! Puhl herhaalt dit even later, als hij op de r.vleugel de bal bemachtigt en snel naar binnen zwenkt om de A.-keeper geen schijn van kans te ge ven (40). Helder neemt het nu wat rustiger op, waardoor A. weer even gevaarlijk wordt, doch de H.-achter- hcede geeft niet thuis. Kort voor 't einde gaat Rottier er vandoor. Een ver schot gaat langs keeper Brandt en verdwijnt in de uiterste hoek (5O)'! Hierna fluit scheidsrechter Hoek het einde en heeft Helder een paar kost bare punten bemachtigd. onder wenst te doen. Het is een pittige spannende wedstrijd geweest, die in goede verstandhouding gespeeld werd en die straf werd geleid door arbiter Fcrmanooy. DEM trapt tegen wind af, maar de roodjakken zijn al spoedig in de aan val en de DEM-verdediging krijgt ai terstond druk werk. Een rappe uitval bezorgd Appel na drie minuten echter reeds een pracht kans. Zijn schot wordt door de deklat gekeerd, waarna Slotemaker de terugstuitende bal naastkopt. HRC komt terug en daar Knijff op de linkervleugel enige vrij heid ondervindt, komt vandaar nog al wat gevaar. De gasten nemen een tweetal hoekschoppen. Bij de tweede kopt Knijff hard in. doch Groenland redt. Het HRC-overwicht blijft aan houden en nu kopt Rijkers na een cor ner juist over, terwijl iets later zijn hard schot door Groenland gestopt wordt. Als DEM opnieuw een corner afslaat, komt plots eer uitval. Slote maker geeft goed af aan Appel, die na „een ren hard op. doel schiet. De Haan kan de bal niet klemvast krijgen en Slotemaker jaagt de terugspringende hal in doel (10). DEM weet tot rust 'tegen het sterker spelend HRC stand t houden. Na de thee komt HRC terstond over donderend opzetten. Groenland slaat vallend een hard schot van Bark uit doel. Een hoekschop kort hierop wordt afgeslagen, maar na een fraaie combi natie geeft Bark dan Groenland ver diend het nakijken (11). HRC loopt nu storm voor de overwinning, maar de teruggetrokken DEM-verdediging weet niet meer van wijken. De DEM- uitvallen worden steeds veelvuldiger en een kwartier na rust zijn beide ploegen volkomen tegen elkaar opge wassen. DEM krijgt nu eerst haar eer ste' hoekschop te nemen, die in een vrije trap op de doellijn smoort. On middellijk hierop komen de blauw- broeken terug en Appel geeft de Haan het nakijken (21). De gasten zetten nu alles op de aanval; weer komt een gevaarlijke hoekschop, doch hard eaat de bal over de lat: een vlotte DEM- aanval strandt op buitenspel. Dan is DEM erweer vandoor en forceert een hoekschop, waaruit slechts een buiten spel-doelpunt ontstaat. De laatste tien minuten zet HRC alles op de aanval Groenland is overal en houdt zijn doel schoon. Spanjaard weet met snelle sprints en fel tackelend steeds weer het gevaar te bezweren en opluchting te brengen. De gelijkmaker hangt in de lucht, doch DEM houdt stand, nog een tweetal hoekschoppen worden af geslagen en als de scheidsrechter het einde fluit, zijn de Heldqrse kansen ongeveer gelijk geworden aan die van |DEM. DE VIERDAAGSE Het bestuur van de Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft besloten, de Vierdaagse afstand mars dit jaar in Nijmegen te organise ren van 26 tot en met 29 Juli. Er is feest in de Parochie Brecza vijf dagen lang. Een groot en groo s feest! Want twintig jaar geleden kwam er voor de r. k. Breezanders een einde aan de moeilijkheden, verbonden aan het kerkbezoek heel In de Spoorbuurt. De nu zo bloeiende parochie Sint Jan de Evangelist werd gesticht en de stich ter van de parochie en bouwer van de kerk, pastoor J. G. Verhoeff, is 20 jaar de herder van die parochie en viert naast zijn 20-jarig pastoorsjubilé zijn 40-jarig priesterfeest. Zaterdagmiddag begonnen de fees telijkheden. Aan de grens der ge meente (De Kooy) werd Pastoor Ver hoeff, die korte tijd afwezig was, ver welkomd door kerk- en armbestuur en sprak de heer P. Timmer hem namens de parochianen een welkomstwooid toe. Aangekomen bij de mooie kerk, waarop, zoals pater Henri de Greeve de volgende dag zou zeggen, heel deze streek trots is en die vooral van bin nen sober, maar fijn en smaakvol was versierd, werd de jubilaris door pater Nolascus ontvangen en voorafgegaan door misdienaars en bruidjes naar het altaar geleid, terwijl de aanwezigen hem een welkomstlied toezongen. Pater Nolascus, de ceremoniarius van heJt feest, hield een korte toespraak, waarna een Plechtig Lof volgde. Di. J. Sedelaar hield hierin een feestrede. Hoe moeilijk het viel aan hem, die op grond van een 30-jarige vriendschap ook graag de mens had gehuldigd, spr. voldeed aan het verzoek van de jubi laris, dat luidde: „Geen lofrede op mijn persoon, maar alleen op de ver hevenheid van het priesterschap. De dienst, die o.a. werd bijgewoond door pastoor Van der Eem (vroeger in de Spoorbuurt en thans te Vogelen- 105. Vcfl verwachting blijven Tom mie en Brommie op de brug staan. „Misschien mogen we wel meerijden" zegt Tommie. Maar als de jeep in volle vaart nadert §n geen neiging tot stop pen vertoont, kijken ze elkaar angstig aan. „Wat doen die lui gek" zegt Erommie. „Zouden z'e ons niet meer willen kennen nu ze in een auto rij den?" 106. Maar Tommie kan geen ant woord geven. In razende vaart is de jeep de brug gepasseerd. Pim, Pam en Pom hebben alle drie hun ogen stijf dichtgeknepen van de angst. Moet dit het einde betekenen van hun vriend- les? Maar neegelukkig niet. Kijk maar in het water. Tommie en Brom mie zijn ijlings over de brugleuning te water gedoken en kijken nu met verdwaasdeblik, de auto achterna. „Daar begrijp ik niets van", roepen ze allebei. V. HOCKEY-UITSLAGEN. Hermes 1—Kraaien 2 1—0; Hermes 2BHC 6 1—2; EechtropZand- voort 2 3—2; Eechtrop 2—Alliance 3 1—0; Amsterdam C—Hermes A 1—5. Dames: Ever Swift—Hermes 1 3—3. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 8 Jan. '49. 65000 kg rode kool 8.20—11.60; 44000 kg gele kool 6.908.30; 36000 kg witte kool 5.906.20; 14000 kg groene kool 9.10— 13.40; 23000 kg uien 5—8; 12000 kg peen II 5.70 en III 5.40—5.50. BLOKKER. 7 Jan. Uien 78.20: groene kool 10.70—13 20; rode kool 9,80 —12,20; boerenkool 18; spruitkool 20— 56; witlof 2435; Gojidreinetten 58— 100; Present v. Engeland 60—98; Cox's Orangê Pippin 74—102; Zoete Ermgaard 5570: Glorie v. Holland 5568; Bram- ley 47—55; Comtesse de Paris 60—75; Conference 4055; Winterjan 5872; Westl. Louw 58—70; William Duchess 60—73; Prov. peer 58—75; Zwijndr wijnpeer 35—53. Watervogels-R.K.A.F.C. Voor de eerste maal in deze compe titie heeft Watervogels op eigen veld een nederlaag geleden. De eerste tien minuten zijn voor de bezoekers, die een goed veldspel laten zien, waaruit een doelpunt ontstaat, 0—1. De Watervpgel? mochten hun handen dicht knijpen dat het in deze j periode bij dat éne doelpunt bleef. Was de voorhoede der blauw-gelen even productiever geweest, meerdere doelpunten waren niet uitgebleven. Na dit offensief weat de thuisclub het •■pel te verplaatsen en uit .een goed doorgespeelde bal weet Schoneveld rret een verrassende trebbal de ge lijkmaker achter doelman Boeters te deponeren. 11. Tot aan de rust blijft de thuisclub sterker, doch tot doelpun ten komt het niet meer. Wel belandt de bal eenmaal in het Alkmaarse doel, doch even te voren was er hands ge maakt door één der gastheren. Na rust een klein AEC-overwicht met enkele Helderse uitvallen. Na 15 minuten srelen breekt Tijm keurig door, in plaats van zelf te schieten, gééft hij, de bal prachtig voor de voeten van Huiberts die geen moeite heeft zijn club de leiding te hergeven, 12. De Torren laten het er niet bij zitten zelfs v. d. Hert zit vlak achter zijn voor hoede aan. maar de verdiende gelijk maker blijft „it. Tijdetfe deze periode spelen de AEC-ers tamelijk nerveus, bang dat hun voorsprong verloren gaat wat hun spel niet ten goede komt. Na deze korte inzinking gaat het bi) de kaaskoppen echter weer beter zien we weer het snelle vlugge van voor de rust. Dan komt er voor 7 y ;SÖ! erS de grote tegenslag als de goed leidende scheidsrechter een bui- enspelgoval anders beoordeelt en de Alkmaarders gemakkelijk aan hun derde goal komen. Hierdoor gedepri- meerd speelt de thuisclub verder een er! oren wedstrijd en ze zijn niet geluk- schieT^Enkel ^"^-togen dl paal ^HeinfLmze"gUee,1vSr dd hele W. -ach terhoe de m e^keeper ?ustfg°tussPen" e"t het Vicrdc ^Inunt rustig tussen c.e touwen plaatst Even en spel voor zang) werd door het parochieel Sint Janskoor besloten met de cantate „ju. belt en juicht". Tot de laatste plaats was Zondag morgen de kerk bezet, toen de jubi laris zelf de plechtige Hoogmis 0p. droeg. Ook burgemeester en mevrouw Mijnlieff en wethouder Lubbert wa ren aanwezig. Pater Henri de Greeve, de bekende radiospreker, hield in deze dienst de feestpredikatie, eveneens gewijd aan de heerlijkheid en verhevenheid van het priesterschap. Weer luisterde het parochiekoor deze dienst op, maar wel een zeer grote verrassing voor allen, behalve voor enkele ingewijden, was, dat mevr. J0 Vincent was overgekomen en met haar prachtig geluid Panis Angelicus van César Franck, Laudate Dominum van Mozart en Gloria in excelsis Deo! bewerking Cath. v. Rennes) zong. Receptie. Pastoor Verhoeff recipieerde Zon dagmiddag in de zaal van de heer Bossen. Bij zijn binnenkomst zongen allen hem weer het Welkomstlied toe. Pater Nolascus wees er in zijn openings woord op, dat er nu gelegenheid zou zijn om te laten blijktV, dat men het priesterwerk van de jubilaris ook naar buiten uit weet te waarderen. De Deken uit Den Helder was de eerste spreker. Hij kwam de geluk wensen aanbieden van het dekenaat en noemde pastoor Verhoeff een der drie nestors van dit kerkelijk gebied, die elkaar op een paar'weken langer o! korter priesterschap kunnen be strijden, maar waarvan de jubilaris het grote voorrecht heeft gehad een nieuwe parochie te stichten. „Van een pastoor die bouwen moet, wordt veel gevraagd", zei spr. „Maar gij hebt een kerk en pastorie opgericht, die een voorbeeld zijn, aesthetisch en finan cieel. Wel zijn er moeilijke tijden ge weest, maar sinds een paar jaar biedt deze kerk geen zorg meer aan het bisdom. Uw kerkelijke Overheid dankt U voor wat U in die 40 jaar in de dienst van het bisdom heeft verricht en wenst U en Uw parochie niet ai- leen deze dag, maar een heel octaaf van innige en grote feestvreugde". „Zie ik heb U uitverkoren" zongen congregatie- en kerkkoor gezamenlijk, waarna de heer P. Timmer namens alle parochianen gelukwenste en hun dank uitsprak voor de arbeid van de priester, waarvan zij de vruchten moch ten mochten en mogen plukken. De in houd van de enveloppe, die spr. over handigde, was bestemd voor de vervul ling van des jubilaris vurigste wens; 'n nieuw altaar, dat dan de bekroning zou zijn van zijn levenswerk. Burgemeester Mijnlieff feliciteerde namens het gemeentebestuur, dat be halve door hem, ook door de beide wethouders, de heren Dekker en Lub bert, en de gemeente-secretaris, de heer C. Keyzer, vertegenwoorcugd was. Spr. herinnerde aan wat pater De Greeve die morgen had gezegd, n.1. dat de persoon van de priester achter hel priesterambt schuil gaat. Bij het contact van he? gemeentebestuur met die priester komt echter meer de mens naar voren en daarmee de ver schillen, die tussen personen bestaan. Wij hebben grote eerbied voor de wijze waarop U uw priesterambt ver vult, wij hebben, waarom het te ver zwijgen, ook wel eens overhoop ge legen, wanneer wij als mens tegenover elkaar kwamen te staan. Maar de njens moet ook kunnen vergeten «en verge ven. Ik ben daartoe bereid en geloof, dat ook van U te mogen verwachten. Ik wens U en uw parochie en de ge meente en ons beiden toe, dat wij ver der altijd harmonisch mogen samen werken tot nut van gemeente en parochie^ De heer G. Berbee sprak voor het armbestuur, de heer Steenvoorden deed dat in een zeer aardige rijm voor „het troetelkind van de pastoor" het St. Janskoor. Verder spraken de heer Lig- teringen voor „de Stille omgang" (bood drie gebrandschilderde ramen aan), G. Dorrestein voor dc misdienaars, de heer H. Strooper voor r. k. toneelclub en R. K. A. B„ mej. R. Schenkels, namens directrice en leden van het congrega tiekoor, H. van Lierop voor de N- K. J. B.; de heer Van den Berg voor de voetbalvereniging ZAP en P. de Graaf voor de verkenners. Patet Nolascus tenslotte voor de r. k. Ziekenverpleging De gelukwensen gingen vergezeld van geschenken of bloemen. Pastoor Verhoeff éindelijk het woord nemend, wilde het kort maken. Hij was te vol van emotie om zijn gevoelens van het ogenblik te kunnen openbaren. Zijn „schaapjes" zou hij straks in het Danklof wel toespreken en wilde zie" nu in het bijzonder tot de burgemees ter richten. „Ik voel me medeburgen Breezander", zei de jubilaris, „en denk nog vaak aan de prettige samenwer king met burgemeester Lovink. St. Jan- onze schutspatroon, heeft ook gezegd- „Hebt elkander lief" en ook ik wi gaarne op 9 Januari met een schone lei beginnen. U was, mijnheer de bur gemeester, daar straks niet diplorria* tiek, maar liet eerlijk Uw hart spreken. Ik ontving vele cadeaux, maar Uw woord was mij het meeste waard! Na dit dankwoord van pastoor hoeff kregen allen gelegenheid he persoonlijk te feliciteren. Voor de aanvang van het Plecht Danklof werd de pastoor nog een ser nade gebracht door de r. k. muz'e vereniging „Winnubst" uit Den Helder-

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2