Nieuwe heren in het rode China SCHUDT UW LEVER WAKKER Hindostans oog merk: Macht! 27 Nederlandse auto's in de Rally Veteranen in de politieke arena sftK§la Achten veertig bloemenwagens zullen Truman begroeten Kauwgom werd inbrekers noodlottig Merkwaardige levens geschiedenis van het Driemanschap Geluid van sirene kan dai van dertig orkesten overtreffen 15.000 daklozen door overstromingen in Mexico De tien vooraanstaande Indonesische figuren De meesters Yan het elfde Hoogoven-Schaaktournooi Z.H. de Paus prijst het Amerikaanse volk Uncle Sami „Ik zeg al, John, drink het eerst eens* Mogendheden rondom Indonesië (IV) Het wil een Eastern Union, maar los van het Westen Gevaar, ook voor Indonesië Brandstoffenbon wordt ongeldig Beroemde kunstschatten komen naar De/ft WOENSVAC JANUARI lfl-W PRINS TEH Een directe afstammeling van Djingis Khan, die waarschijnlijk als bemiddelaar tussen Tsjiang Kai Sjek en de communisten zal optreden. Chuh Teh heeft vooral op die lange en langdurige mars een ongekende er» varing in de guerrilla-taktiek opgedaan die hij later (in samenwerking met Tsjiang, toen het om een gemeenschap- ni u leiders der Chinese communisten wier invloed door de jongste successen hunner legers geweldig is toegenomen en zich wellicht binnenkort over het grootste gedeelte van China zal uitstrekken zal meestal wel niet met de wcr- kelijkheid overeenkomen. Ze zien er op de meeste plaatjes een beetje „on behouwen" uit, maar dat is de buitenkant. Ze leven eenvoudig en de kledij in het ruwe Chinese winterklimaat is niet bepaald elegant. Ook zijn het geen zachtaardige saloncommunisten daarvoor hebben ze de laatste twintig jaar wat te veel meegemaakt maar men moet vooral niet denken, dat ze van cultuur, zelfs van Westerse cultuur, zijn gespeend. Wanneer we ons tot het be roemde driemanschap bepalen, te weten Mao Tse Xung, de eerste leider, Chuh Teh. de grote opperbevelhebber, en Chou En Lai, de organisator, dan kunnen we alvast constateren, dat de laatste twee in Europa hebben gestudeerd, terwijl de eerste weliswaar China niet heeft verlaten, maar zeer veel heeft gelezen en gestudeerd en zelf een dichter en schrijver is. Ook zijn het, wat hun afkomst betreft, helemaal geen typische vertegenwoordigers van het proletariaat. Integen deel. MAO TSE TITNG, de erkende leider van de Chinese communistische partij, is de zoon van een welgestelde boer. Het merkwaardige van hem is, dat hij niet, gelijk zijn vader, er alleen maar naar streefde om zijn bezit te vermeer deren, daarbij koud blijvende voor de grote ellende, waarin het merendeel der Chinese kleine pachters verkeerde, maar al heel vroeg (op zijn twintigste jaar, en hij is nu 55) uit volle overtui ging de noodzakelijkheid van een so ciale revolutie inzag en daarnaar ook bleef streven. Hij verslond alle moge lijke boeken, ook buitenlandse, over geschiedenis, sociale ontwikkeling, po litiek, literatuur marxisme en wat hem maar dienstig leek om zijn inzicht te verdiepen in wat hem zo na aan het hart lag. Met het stijgen van zijn macht is hij de eenvoud zelf gebleven. In gro te tegenstelling tot vele andere Chine se leiders interesseert persoonlijk bezit hem in het geheel niet. Hij leeft uiterst eenvoudig en matig, behalve wat het roken betreft. Hij heeft onder zijn eigen mensen, en niet minder onder degenen, die tot zijn gedwongen volge lingen behoren, een groot moreel ge zag. De veldheer. MERKWAARDIGER dan die van Mao fe intussen de levensgeschiedenis van Chuh Teh, de veldheer. Deze 62- jarlge werd pas communist op zijn 40- ste en het is altijd duister gebleven wat eigenlijk de grote ommekeer in zijn leven gebracht heeft. "Want een grote ommekeer was het Chuh Teh was de verwende zoon van een rijke landeigenaar uit Szechuan. Hij kon alles krygen wat zijn hart begeerde. Hij ging naar de militaire academie van Yunnan, waar zijn militaire kwali teiten al aanstonds uitkwamen. Opzijn dertigste had hij reeds een hoge mili taire functie onder Tsal Aao, de toen malige gouv.-generaal van Yunnan, die hem later een vette civiele baan gaf. Gelijk dat zo de gewoonte was, nam Chur Teh de gelegenheid te baat om zich rijkdommen te vergaren. Hij liet zich een weelderig huis bouwen, vulde dat met vrouwen en bijvrouwen, at, dronk en schoof opium en nam het er meer dan goed van. Tot hg op een goe de dag zijn huis aan de kant deed, al zijn vrouwen met een flinke toelage wegstuurde en zich met geweldige in spanning aan de opiumschuïverij ont trok. Daarna ging hij naar Hannover en vervolgens naar Parijs, waar hij ijverig studeerde. Hij kwam daar, ge lijk zovele Chinese studenten, onder de invloed van communisten, las Mark, Le- nin en Bucharin, sloot zich aan bij de communistische partij, verbleef twee jaar in Moskou en keerde in 1926 als een getraind communist naar China te rug. Daar heeft hij vervolgens dingen ge daan, die een ieder met verbazing ver vulden. Hij was eerst, gelijk de ande ren nog aangesloten bij Tsjiang Kai Sjek's Kwomintang, maar toen Tsjiang met de communisten brak, ontplooide hij eerst goed zijn militaire en strate gische talenten. Met behulp van een kleine bende (echte) bandieten en avon- efficiënt leger, dat het Tsjiang Kai efficiënt leger, dat het Tsjang Kai Sjek niet alleen zeer lastig maakte, maar ónder welks bescherming zelfs, in samenwerking met Mao, tijdelijk een Chinese Sovjet-staat (in Zuid-China!) werd opgericht. Chuh's leger groeide met tienduizenden en van de bandieten maakte hij gediciplineerde soldaten, die hem onvoorwaardelijk gehoorzaam den, al plunderden ze ook wel eens naar aloude gewoonte. Tsjiang Kai Sjek had vijf jaar nodig om met een grote overmacht deze las tige tegenstander te doen opbreken, waarop de beroemd geworden „lange mars" van het rode leger volgde, welke zowel Mao, als Chuh Teh en Chou En Lai hebben meegemaakt, en waarbij ze onder ongelooflijke jarenlange ontbe ringen een afstand van 10.000 kilome ter aflegden, om zich tenslotte in het verre Noordwesten te nestelen, waar ze vaste grond onder de voeten kregen en Vanwaar ze nu ook weer gestart zijn. pelijk belang ging) ook met veel suc ces tegen de Japanners toepaste, die hij steeds weer verraste. En de Nanking- legers zijn er nu alleen óp veel grotere schaal het slachtoffer van geworden. Chuh gaat van het beginsel uit: eerst de vijand hindêren, onver moede aanvallen doen, zijn toevoer af snijden, zijn verbindingen verbreken en hem eerst als hij moe en gedesorga niseerd is, in het groot aanvallen. De jongste militaire ontwikkeling heeft aangetoond, dat Chuh Teh, ook als het om een oorlog met mlllioenenlegers gaat, zijn naam als veldheer gestand doet. De mandarijnen-zoon j)E DERDE, DE 50-JARIGE Chou En Lai, is de meest „culturele" van het driemanschap. Hij is de zoon van een mandarijn en werd zeer Westers opge voed. Hij studeerde zowel in Frankrijk, Duitsland als Engeland en was de ty pische intellectueel onder de leiders van jong-China. Ook hij werd, even als Chuh Teh, in Europa communist, ofschoon hij al vóór zijn vertrek naar Europa een jaar in eert Chinese gevan genis doorbracht wegens afwijkende politieke denkbeelden. Toen Chou En Lai, die een zeer beschaafde indruk maakt, naar China terugkeerde, gaf Tsjang's bestuursperiode, zal nog moe- hem niet helemaal vertrouwde ver scheidene opdrachten, maar weldra scheidde hij zich van de Kwomintang af, organiseerde een communistische op stand en verbond zich vervolgens met Mao Tse Tung en Chuh Teh. Langdurige samenwerking £)EZE RODE VETERANEN hebben al dus meer dan twintig jaar samen gewerkt en zijn onder de moeilijkste omstandigheden bij elkaar gebleven. Of deze merkwaardige harmonie in stand zal blijven wanneer het grootste deel van dat grote Chinese rijk onder hun bewind zal staan, al dan niet in sa menwerking met de malcontenten uit Tsjiang's bestuursperiode, zal nog moe ten blijken. Maar intussen krijgt CSina en de buitenwereld voorlopig al thans met een drietal figuren van for maat té doen, die te lang en te hard nekkig hebben gestreden om zich ge makkelijk te laten afleiden van het ge stelde (Chinese) doel. en u zult morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in Jiw ingewanden doen stromen, anders ver leert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de Plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze regelen. Met een triomftocht zonder weerga zal de Amerikaanse hoofdstad de even sensationele ajs onverwachte overwinning van Truman vieren. Men verwacht, dat de plechtigheden op 20 Januari a.s. ter gelegenheid van het ingaan van Trumans nieuwe ambtsperiode ongewoon luisterrijk zujien zijn. Vermoedelijk zal met de 100.000 dollar, die het Congres voor dit doel heeft toegewezen, enkel een klein gedeelte van de onkosten kunnen worden gedekt. Na de plechtigheid, tijdens welke president Truman zal beëdigd worden, zullen in de gehele stad de feestelijk heden beginnen. In een open wagen zal de president dan een défilé van 50.000 personen openen. Ieder der 48 staten zal een bloemenwagen zenden. Van het kapitool zal men naar het Witte Huis gaan, waar een reusachtige tribune werd gebouwd. Deze tribune alleen al heeft 80.000 dolar gekost. Aan het hoofd van de afvaardigingen van iedere staat zullen de echtgenoten van de respectieve gouverneurs staan. Benevens de 100.000 dollar, die door het vorige republikeinse Congres zijn toegewezen, hebben de handelaars te Washington 225.000 dollar betaald om de onkosten te dekken. Ongetwijfeld zal de toeloop van 75.000 bezoekers te Washington op 20 Januari deze uit gave goedmaken. Het organisatiecomité rekent boven dien op 10% belasting, die op de brato- inkomsten van koffie „hot dogs" en sandwichventers zal worden geheven. Voor het presidentiële bal zijn alle loges voor 250 dollar verhuurd. De plaatsen voor het défilé werden ver kocht voor twee a tien dollar. De bron zen medaille van Truman zal voor 2 dollar worden verkocht. Bij een circus werden 5000 vouwstoelen geleend, ter wijl een ander circus zijn stoomsirene heeft afgestaan, waarvan het geloei 30 orkesten kan overtroeven. In het station te Washington zullen slaapwagens worden geplaatst, tenein de iedereen logies te verschaffen. In honderden stands zullen verloren voor werpen en kinderen kunnen worden afgehaald. In de staten Sonora en Sinaloa, in Noordwest-Mexico, zijn meer dan 15 duizend personen dakloos door de ge weldige regens in deze streek. Tal van dorpen, hoeven en landbouwonderne mingen zijn overstroomd. Het water van de Rio Vaqui is tot 17 meter bo ven het normale waterpeil gestegen. De inwoners zijn naar de nabijgelegen hoogvlakten gevlucht yi men vreest dat veel personen verdronken Over geheel Mexico wordt om verzocht voor de getroffenen. zijn' hulp „De Nieuwsgier" van heden meldt, dat aan de opstelling van een lijst met de namen van tien prominente figuren uit Republikeinse en Federalistische kringen door het BFO een stemming is voorafgegaan over 27 „candidaten". Volgens het blad werden bij de eer ste stemming door de 13 aanwezigen, 11 stemmen uitgebracht op Sutan Sjahrir, de sultan van Djokja en Agus Salim. 10 Stemmen kregen: Sukarno, Moh Hatta en Supomo, 8 stemmen kregen Assaat en Abdul Kadir, 7 stem men werden uitgebracht op Darma- setiawan en 6 stemmen op Kartodird- jo Urip (federalist, lid van het hoogge rechtshof) en Hakim. Voor beide laat- sten volgde een herstemming, waarbij de heer Kartodirdjo Urip 10 stemmen verkreeg en Hakim 3. NOG GEEN UITBREIDING VAN BESPREKINGEN Or RHODOS Officieel is verklaard, dat nog niet aan andere Arabische landen is ge vraagd deel te nemen aan de vredes besprekingen, welke thans op het eiland Rhodos tussen vertegenwoordi gers van Egypte en Israël worden ge voerd. Z.K.H. PRINS BERNHARD COMMISSARIS K.L.M. In de te 's-Gravenhage gehouden bui tengewone algemene vergadering van aandeelhouders van de K. L. M. is prins Bernhard op voordracht van de hou ders van prioriteitsaandelen B met al gemene stemmen benoemd tot commis saris der vennootschap. Een nabeschouwing Het elfde Hoogoven-Schaaktournooi werd gewonnen door dr. S. Tartakower, die "in de laatste ronden bijna alle par tijen won en een buitengewone energie aan de dag legde. Dit is een succes voor de door Tartakower vertegenwoordigde „oude garde" dat den jongen meesters te denken geeft. Er moet aan de speel- techniek der jongere generatie toch nog iets ontbreken. Het schijnt wel, dat dit „iets"' bestaat in een te grote neiging tot theoretiseren en een te geringe nei ging tot het opzoeken van nog onbe kende tactische verwikkelingen. Dit geldt voornamelijk voor spelers als Van Scheltinga, Golombek en Schmidt O'Kelly bezit deze eigenschap niet, hij speelt altijd op verwikkelingen. Maar hij was bij het begin van dit tournooi uit vorm en kon het aan het begin verloren terrein in dit korte tournooi niet meer inhalen. Van Scheltinga, die een zeer sterk speler is, heeft in dit tournooi onge woon kleurloos gespeeld en hij mag eigenlijk blij zijn nog tot de prijswin naars te behoren. Paul Schmidt kwam direct uit Has- tings en was aan het eind tamelijk ver moeid: hij kan er echter trots op zijn zowel van dr. Tartakower als van Van Schejtjnga te hebben gewonnen. Go lombek speelde goed maar te theore tisch en hij had bovendien het ongeluk een goedstaande partij tegen dr. Bergs- ma te verliezen. De jonge Nieuw-Zee- lander R. G. "Wade is een groot schaak genie; het ontbreekt hem echter nog aan ervaring en aan ontwikkeling van een eigen stijl. Hu heeft echter in Be verwijk reeds veel beter en zekerder gespeeld dan in Hastings. Op zijn leef tijd leert men zeer snel. Van Öe Hollandse spelers maakten Henneberke en Baaij een zeer goede in druk, de eerste door de energie en de taaiheid van zijn spel, de tweede door zijn grote strijdlust. Henneberke ont beert nog zeer de kennis der eindspe len; Baaij heeft nog veel practijk tegen sterkere spelers nodig. Op Java is dat mceilljkl Dr. Bergsma speelde zeer pas- sief. Van Steenis was uit vorm en le verde de mooiste paruj van bet tour nooi als verliezer! Daarvoor rijn de andere deelnemers hem dankbaar, waaronder ook PAUL SCHMIDT ..Wij erkennen het edele doel, dat heeft voorgezeten bij de plannen van het ERF*, heeft de Paus o.m. ver klaard In een toespraak, die hij hield bij de ontvangst van de beheerder van het ERP in Italië. Na te hebben gewezen op zijn eigen pogingen om hulp voor de ongelukki- gen te vinden, verklaarde de Paus dat bet ERP „er op uit is Europa welva rend te maken". De Paus prees de edelmoedigheid van het Amerikaanse volk en zeide verder: „Voor het vol ledig succes van dit werk voor hulp of herstel is het noodzakelijk, dat het einddoel vgn dergelijke ondernemin gen niet uit het oóg wordt verloren Dit einddoel bestaat niet alleen in eco nomische hulpverlening, doch ook in bevordering van het geestelijk leven van de mensen om het hun, met Gods hulp, gemakkelijker te maken deugd zaam te leven en hun hart tot de Schepper te verheffen". PROCES TEGEN OORLOGSMISDADIGERS Te Rastatt is een proces begonnen Te Rastatt is een proces begonnen tegen 23 Duitsers die ervan beschul digd worden Vele gevangenen in een nazi-concentratiekamp gemarteld en gedood te hebben. Het is het grootste proces wegens in kampen bedreven wreedheden, dat ooit in de Franse zone is gehouden en het eerste in de Westelijke zones waaraan behalve Fransen ook rechters uit België en Ne öerland deelnemen. De vermaard geworden Rally van Monte Carlo staat weer voor de deur. De meeste deelnemers zijn reeds vertrokken naar hun startplaatsen; de driedaagse rit zelf begint op de 25ste van deze maand. Het is voor de automobielwereld een sensatie geweest na zovele oorlogsjaren weer te kunnen meedoen aan deze grootste sportieve krachttoer, die Europa kent voor zijn sportieve rijders. Het vooroorlogse programma was in menig opzicht ongetwijfeld zwaarder; er waren immers de roemruchte startplaatsen Athene, Talinn, St.. John o' Groats, Palermo, die thans buiten de organisatie blijven moesten. Nu zijn de trajecten gelijk gesteld op 3100 kilometer, terwijl de verste punten Lissabon, Giasgow. Oslo en Stockholm werden. De Nederlandse deelneming is buiten verwachting groot geworden. 27 Auto's met de letters N.Z., waarvan 18 uit Monte Carlo, 4 uit Giasgow, 3 uit Stockholm, 1 uit Praag en tenslotte nog een zeldzame uit Oslo. De verwachting is. dat het dit jaar een niet zo moeilijke Rally wordt, aange zien het vrijwel nergens in Europa bard „Wintert", DAN DIT NEHROE, DE LEIDER van de nieuwe staat Hindostan op India, heeft te New Delhi een conferentie bijeengeroepen van Oosterse staten om maat regelen tegen Nederland te beramen. Hij heeft zelf het voorbeeld gegeven door geen Nederlandse vliegtuigen meer op zijn gebied toe te laten; velen hebben dat reeds nagevolgd. Wij moeten nog even wennen aan dit machtsvertoon. Vele de cennia lang heeft Engeland de lakens uitgedeeld in deze hoek van de wereld. Nu kunnen Hindostan en de andere vrïjgeworden staten eigenmachtig optreden. f\E VRIJMAKING heeft het Aziatï- ^sche prestige sterk aangewakkerd. Wij moeten niet uit het oog verliezen, dat het vroegere Brits Iadie een bevol king heeft om 500 millioen mensen, dat is 25 pet. van de wereldbevolking. Het naburige China, dat een bevolking heeft van dezelfde orde van grootte, wordt op het ogenblik bedreigd door een rode vloedgolf. Dat zelfde gevaar kan vroeg of laat de oude en nieuwe Zuidaziatische staten bedreigen. Men diene niet te vergeten, dat dit grote gebied grenst aan het (oorlog) indus triële centrum van de Sowjetunie; Taschkent, Karaganda, Transkaukasie en Sing-Kiang. De stad Novosihirsk, die in 1925 nog maar 15.000 inwoners telde, kent er nu 600.000. Kamerovo is in hetzelfde tijdsbestek uitgegroeid van 20.000 tot 135.000 zie len. Stalinsk, in 1933 nog een dorp van 4000 mensen, is nu de 200.000 gepas seerd. Twee steden in de Kutzbas zijn tot bevolkingscentra van meer dan 2.000.000 uitgegroeid. Er zijn daar dich te wegen-, spoorweg- en luchtnetten ontstaan. Kortom, hier is een reusach tige uitvalspoort opgebouwd. Strategen hebben uitgerekend, dat Iran, Afgha nistan, Pakistan en Hindostan binnen 16 weken onder de voet gelopen kun nen worden. Bedreiging Deze bedreiging beheerst de buiten landse en de militaire politiek van de genoemde landen, in het bijzonder van Hindostan, de grootste en volkrijkste van de nieuwe staten. Aangenomen, d:.t zij niet genegen zijn zich bij de Russen aan te sluiten en zelfs dat is, gezien de ontwikkeling in Birma, nog niet eens zeker! dan kunnen zij voor het alternatief staan: neutraal blijven of zich aansluiten bij de Westerse mo gendheden. Neutraal zijn deze nieuwe staten zwak. Zij hebben geen sterk leger, geen grote luchtmacht, zo goed als geen marine en geen koopvaardij. Om zich tot een militaire macht te ontwikkelen hebben zij tientallen van jaren nodig. Een gemakkelijke (maar minder effec tieve) vorm van machtsontplooiing ligt in samenwerking. Daar stuurt Hindo- Dieven, die kortgeleden diverse in braken pleegden in Naarden en Bus- sum, plakten overal op de plaatsen van hun bezoek stukjes kauwgom. Dit bracht de politie op een belangrijk spoor. Daardoor kon de Amsterdamse lecherehe tot arrestatie van een der daders, de 22-jarige T. en D. te Amster dam overgaan. Deze was na, 22 maan den „zitren" in October uit de gevan genis ontslagen. De tweede dader is nog voortvluch tig- Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat de bon 01 van de brandstof- fenkaarten TA 806' en TB 806 na Za terdag 22 Januari 1949 niet meer gel dig is. Deze bon moet dus vóór die datum, bij de handelaar zijn ingeleverd. stan op aan. Deanimo by de andere is echter niet sterk. Het heeft bij Paki stan kwaad bloed gezet, dat Hyderabad bezet is en dat Kashmir niet met rust gelaten wordt. Daar spreekt een nei ging tot imperialisme, tot machtsont plooiing uit, die ook dé andere staten kopschuw heeft gemaakt. Die andere staten hebben trouwens teveel inwen dig! zorgen om zich te kunnen bezig houden met buitenlandse vraagstukken, die (gelukkig!) nog niet actueel zijn. Vormen de Zuid- en Zuidoostaziati- sche staten, waartoe dan ook Indonesië behoort, een Eastern Union, in de geest van de Westerse Union uit Europa in. samenwerking met de vroegere over heersers, dan vrezen rij de oude macht hebbers, die het land door de voor deur hebben verlaten, langs de achter deur weer binnen te halen. Het ligt voor de hand, dat een door het Westen geleide of met het Westen samt- wer kende Eastern Union luchtbasis zou wensen, van waaruit de Rode Uitvals poort (Sin-Kian enz.) in bedwang ge houden zou kunnen worden. En daar tegen verzet zich het Aziatisch presti ge. Vandaar, dat de Russen dat gevoel van prestige aanwakkeren, omdat het au fond de staten zwak houdt. Hindostan is „mabok koesasa", zoalsde Indiërs zou Uitdrukken: dronken van macht; maar dronkenschap is zwakte.... Het wil een Aziatisch blok los van het Westen. Dit is een groot gevaar, ook voor Indonesië! Dit jaar zal de belangstelling' van heel kunstlievend Nederland gericht zijn op het Prinsenhof te Delft, waar een tentoonstelling zal worden georga niseerd van de KathedraalsChatten te Straatsburg. De volledige, originele beeldgroepen zullen naar Delft worden overgebracht en ook een wereldberoem de Gouden Schrijn zal te Delft zijn te bewonderen. Deze schrijn bevatten de de gebeenten van de H.iï. Gervasius en Protatius is Straatsburgs goud» smidswerk en een der meest gewaar deerde heiligdommen van het aartsbis dom Freiburg im Breisgau. Het is de erste maal, dat deze schrijn in Neder land wordt tentoongesteld. Wij geven hierbij een foto van een der bekendste beelden. Zij zijn bijna alle van de hand van een geheimzin nige Nederlander, van Leyden ge naamd, die in het midden der 15e eeuw uit ons land is getrokken en wien men ter versiering van de kathedraal te Straatsburg zeer belangrijke en om vangrijke opdrachten heeft gegeven. Van deze Nederlander is in eigen land geen werk bekend. Merkwaardig is, dat er bijna 500 jaar moesten voorbij gaan vóór zijn artistieke prestaties voor de eerste maal hier te lande konden wor den bezichtigd. HANNES SCHNEYDERS BANTAM- KAMPIOEN VAN NEDERLAND De Amsterdammer Hannes Schney- ders veroverde .Maandagavond co Ne derlandse bantam-titel door Theo Nol- ten, de titelhouder, in vijftien ronden op punten te verslaan. De Nederlandse weiter Giel de Rcode behaalde een puntenoverwin- ning op de Franse Pierre le Mentec. Het gevecht ging over 10 ronden.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3