Stad en Omgeoin^ Dr. Saalborn besprak de Russische letterkunde DE FILMS VAN DEZE WEEK Dochter Van Dorus Rijkers zestig jaar getrouwd Willem Noske en Henk te Strake bezochten andermaal Den Helder KEELPIJN? Extra concert voor de Muziekkring Bridge-nieuws Achter de blauwe vaan „Masker in 't Blauw" Leger des Heils-nieuws Doktersdienst Cultuur zonder overgangsvormen Zeemacht 1-V.Z.V. 1 Zondagsdiensten Zijpe IJmuiden TIVOLI: Ditte, een mensenkind DE WITTE: Lost in a Harem Diamanten bruiloft in „Stormnest" Urk 1 ftllenqa ke«-«n vroeQGK bidan t eroa. Voor bet eerst sinds de bevrijdido zat da boottrein noor &enu& weer ;0« bew€Qtng$vrHh4(d v<ar> 3 Hatta Cé was. 6aparkt tot «cw HotetkamarVnat kippew* I aaat, voor de r-ocnan arj éok® itCb voorde deur. CWa rodCrmq „batte es nicht j iruweiii werd lid van da p vakbond van rwusici. Hu I spkU. piano -Nat «aJsJ Brodowsikf. Alleen ni'etso Dt blonde dimster Pita Hoywortb i/eroorzaok-t dei jriina köör ovnaanu r««t Aii iKbOtn brenat de aar vön cia vrouw I n -öpsprookM oor Al I is> aoed voor minstens een paar millioen cn dat ver- aoedt veel. d 1r-~ 'wskqV boufd^tèdciXke'^dT i"s 4^4C"V,'c^HOai-i stinken' 9'S motto. Maar de werksters werken noj altyd met. Dat dit concecrt iets moois zou worden, wisten allen, die Donderdagavond naar „Centraal" gekomen waren om Willem Noske en Henk te Strake te horen. Maar dat het zo iets volkomen gaafs en ontroerends zou geven, was toch nog een ver rassing. Deze twee mnsici, die de tweehonderd aanwezigen met hun subliem' viool- en pianospel zoveel te genieten gaven, demonstreerden ook thans, evenals op het NIW'IN-concert in April '47, hun uitnemende techniek, welke gepaard ging aan een uiterste muzikale opvatting. De muziekkring Den Helder, die deze avond organiseerde, heeft hiermede een belangrijk concert aan de rU toegevoegd. Het Prelude en Allegro, waarmee het programma werd geopend, deed wat oppervlakkig aan. Maar de Cha- eonne uit de 2e Partita van Joh. Seb. Bach was meesterlijk. Deze vioolsolo werd intens muzikaal en met over gave gespeeld, de forse dubbelgrepen en het ijle enkelspel waren vlrtueus. De beheerstheid van de jonge violist kwam goed tot uiting in de Sonate S'oor viool en piano van Beethoven. De pianist had in dit nummer niet al leen het accompagnement, maar een gelijkwaardige taak. De levendige aanvang was tintelend en afwisselend, het tempo dl menuette weloverdacht en wat ernstig. Maar het allegro vi vace was wel het allerbeste; een wil de cadans van felle kleuren ln het eanonthema, waarin violist en pianist elkaar trachtten te overtreffen, ont lokte het auditorium een daverende ovatie. Deze Beethoven - vertolking was subliem. Het kunnen van de twee musici ging hier boven virtuositeit uit. Direct na de pauze het vioolconcert van Wieniawski, dat bijzonder sterk werd gespeeld. Het wat syncopische allegro moderato ging over in een hartstochtelijke romance, met volle ronde tonen en jubelende hoogtepun ten. Stralend kwam het einde, waarin de pianist weer al zijn talenten ten toonspreidde. Henk te Strake speelde op verzoek het Scherzo in bes van Brahms. Technisch zeer knap en met een grote overtuiging, werd deze aoms wat vreemde compositie gespeeld. Van Bela Bartok bracht Willem Noske zes Roemeense volksdansen; deze muziek was niet de boeiendste van dit concert. Tot slot een viertal korte dansen, waaronder de bekende Spaanse dans Romance Andaluzza van Pablo de Sarasate, een Hongaarse dans van Brahms en twee Slavische dansen van Dvorak. Soepel en speels, maar toch ook fors en breed kwamen de tonen de zaal inzweven, waar in uiterste aandacht geluisterd werd, waar de adem Ingehouden werd tot de vreemde syncope kwam, die het eind betekende. Daarna was er het applaus, dat tot een zee van geluid aangroeide. Want allen begrepen, dat hier ïeis bijzon ders was gebracht. Willem Noske en Henk te Strake kwamen nog een keer terug en speelden een compositie van een hedendaags Hollands componist, waarna de aanwezigen staande ap plaudisseerden. Wedstrijduitslagen viertallencompeti tie Nederlandse Bridge Bond. Ie klasse: Wieringen 3Wieringen 2 6643; Wieringen 2—HBC 1945 1 49— 40; Wieringen 3—HBC '45 2 52—35. 2e klasse: Wieringen 4Wieringen 5 70—31; Wieringen 4—HBC '45 3 46— 46; Wieringen 5—HBC '45 4 41—41. De stand luidt nu: le klasse 1. VBC 1 7 2. VBC 2 7 3. Wieringen 3 8 4. HBC '45 1 7 5. Wieringen 2 8 6. HBC '45 2 7 2e klasse: 1. Wieringen 5 8 2. VBC 3 7 3. Wieringen 4 8 4. HBC '45 3 7 5. HBC '45 4 7 6. VBC 4 7 In de le klasse is di keken en heeft VBC 1 nog slechts één punt nodig uit drie wedstrijden. In de 2e klasse zien we een spannende strijd tussen nog wel vier kampioenscandida- ten, waarbij VBC 3 en Wieringen 5 de beste kansen hebben. De wedstrijd tus sen deze beide viertallen zal hier wel de beslissing moeten brengen. 7 0 0 14 +215 3 2 2 8 26 3 2 3 8 29 2 3 2 7 37 3 1 4 7 —110 0 0 7 0 —139 5 2 1 12 99 5 0 2 10 69 3 3 2 9 69 2 4 1 8 47 1 3 3 5 —113 0 0 7 0 —161 zaak vrijwel be- Geslaagde filmavond N.C.G.O.V. Circa tweehonderd stadgenoten toon den hun belangstelling voor de film avond der Nat. Chr. Geheelonthouders vereniging, die Woensdag in het ge bouw Palmstraat werd gegeven. Nadat de bijeenenkomst op de gebruikelijke wijze was geopend, sprak de voorzitter, de heer C. J. Bijlsma, een welkomst woord, waarin hij mededeelde dat het alcoholgebruik nog steeds toeneemt. Het is sinds 1938 met één liter per hoofd per jaar gestegen. Hij deed daarop een ernstig beroep op alle Christenen om zich achter de blauwe vaan te scharen. Spr. was dankbaar dat de vereniging erin geslaagd was een nieuw filmappa raat met geluidsinstallatie te verkrijgen. Het programma vermeldde naast enige goede bijfilms de hoofdfilm „Het grote offer". Deze film, waarin uitmuntend spel werd geleverd, en vrolijke en aan doenlijke momenten elkaar afwissel den, liet op duidelijke wijze het ver- band zien tussen het alcoholisme en het toenemend aantal echtscheidingen. In deze film kon een dergelijk onheil dank zij het gebed van een kind worden voorkomen. In de pauze sprak de propagandist der vereniging, de heer Van Veen, een kort propagandawoord, waarin hij aan de hand van opgedane ervaringen, op overtuigende wijze een schets gaf van het leed dat door het misbruiken van alcohol kan worden veroorzaakt. Hij spoorde zijn hoorders aan, om krachtig tegen deze demon ten strijde te trekken. Na afloop treden twee nieuwe leden en twaalf donateurs tot de vereniging toe. „Harmonie" brengt operette Zoals wij reeds aankondigden, zal de zang-, reciteer- en orkestvereniging „Harmonie" op Maandag 7 en Dinsdag 8 Februari in Casino een operette-uit voering geven. Leden en donateurs kunnen dan genieten van „Masker in 't Blauw", een romantische operette in zes taferelen, met muziek van Fred Ray- mond. De eerste drie taferelen spelen in een Zuid-Europese omgeving, waar een kunstschilder op een bal-masqué in contact komt met een donkerogige schone. De gang van het verhaal brengt de toeschouwer in het vierde bedrijf naar Mexico, waar de geschiedenis van Armando Cellini en Evelyne Valera zich verder ontwikkelt. Er zijn twee dames en zes heren-solisten. Het aantal koorpartijen is vrij beperkt. De ballet ten, die in de operette voorkomen, werden ingestudeerd onder leiding van de heer Siebeling. De heer Jac. Bos heeft de regie en de muzikale leiding. Beide voorstellingen zijn uitsluitend toegankelijk voor donateurs. Men kan zich nog tot 4 Februari a.s. als zodanig opgeven bij de heer C. van Straaten, Tfector Treubstraat 93. Naar kapitein Verwaal ons mede deelt, hebben ook de zangbrigade en het muziekcorps van het Leger des Heils te Den Helder onder de heersen de griep te lijden. In verband daarmede kan de voor hedenavond aangekondigde jubileumsamenkomst in de legerzaal geen doorgang vinden. De geneeskundige, dienst wordt gedu rende dit weekend te Den Helder waar genomen door de artsen J. J. Fahren- fort. Westgracht 9, telefoon 2981 en P. v. d. Nieuwenhulzen, Plantsoenstraat 1, telefoon 2335. Spoedig na aankomst van de Nederlandse troepen keerde de bevolking van de kampong Djangga, aan de weg van Prapat naar Porsea op Sumatra, naar haar woonplaats terug. Deze jeugdige Batakker geeft uiting aan zijn vreugde op zijn zware bashoorn Er zijn weinig landen, die zich momenteel zo in de belangstelling der werelu mogen verheugen, als Rusland. Dat geldt dan de politiek van dit land. Maar er is ook een Rusland van de geest. De stem van dit Rusland moet worden beluisterd in dichters en prozaschrijvers. Daarop wees de heer J. W. van Vendeloo in zijn openingswoord voor de eerste lezing, die door dr. A. Saalborn uit Bussum werd gehouden voor de Heiderse Volksuniversiteit over de „Russische letterkunde". Flink gorgelen mei Superol. Eén tabletje opgelost in een glas watar doet wonderen. Met de revolutie van 1917 werd met één slag, aldus dr. Saalborn, de oude Russische cultuur, althans naar het uiterlijke, ten gronde gericht. Er ge beurden verschrikkelijke dingen. Gees telijke krachten, waarheden, diepten en werkelijkheden werden vernietigd en waardeloos gemaakt. Maar in het denken bleef de geest van het oude Rusland levend. Vóór 1916 v/as van de Russische let terkunde slechts weinig bekend. De vader van de docent was de eerste, die in het Nederlands studies over dit on derwerp het licht deed zien. Bij alle schrijvers, zoals Dostojewski en Tol- stoi, onderkent men de gedachte, dat het lijden moest worden aanvaard, om dat het een deel van het menselijk le ven is. Het lijden wordt de mens tot zijn beproeving door God opgelegd. Dat geldt voor het lijden in persoon lijke zin, maar ook voor het lijden in sociale zin. Met de revolutie worden deze ideeën weggevaagd. De mens moet niet dulden en berusten. Het lij den zal wel afnemen, wanneer alle mensen zich gaan instellen op de col lectiviteit, wanneer hun sociale ge zindheid wordt ontwikkeld. De overgang naar dtze nieuwe gei dachtenwereld ging wel zeer abrupt. Rusland heeft nooit de overgangsvor men gekend, die in de ontwikkelings gang van de Westerse cultuur waar te nemen zijn. Renaissance en humanis me zijn voor Rusland begrippen zon der inhoud. In de 18e eeuw heeft de tsarina het Classicisme als modegril willen navolgen. De Russische mens van de 19e eeuw voelde dit element echter aan als een vreemd bestanddeel,; als een lege formaliteit. Het oude Christendom uit het Oosten drukte op hem zijn stempel. Zij werden onder drukt door vreemde heersers en zwij gend hebben zij hun onderwerping ge duld. Ook Peter de Grote wilde Westerse ideeën in zijn land importeren, maar hij ondervond daarbij de grootste te genwerking. De controverse tussen de ..Slavische" en de „Germaanse" ge dachten wereld was nog te groot. De Europese mens zit vast aan zijn cul tuur, de Russische mens leeft er los van; voor hem heeft „bezit" maar wei nig waarde. Eigenlijk was ook Marx, die van het Westen kwam, hun vreemd. Dat wisten de mannen van de grote revolutie pok wel, maar hun doelein den lagen op politiek terrein. De Russische letterkunde objecti veert een machtig zieleleven. Dosto jewski en Tolstoi vertolken beide ieder op zijn wijze en langs verschil lende wegen in hun figuren de ge dachte dat de weg door het lijden heen \oor de mens de beste weg is. De vi sie van de dichters en prozaschrijvers r.a de revolutie is uiteraard een geheel andere. Een niéuwe wereld moet wor den opgebouwd, en daarbij kunnen geen passieve, maar uitsluitend actie ve mensen worden gebruikt. Verschillende schrijvers en dichters, zoals Poesjkin en Gogolj. werden door dr. Saalborn besproken. Op zeer tref fende wijze las hij voor uit hun werk. Het werd een bijzonder leerzaam en boeiend uur. Wij hadden graag aan meer stadgenoten de vreugde toege wenst om dit te kunnen bijwonen Dinsdagavond a.s. wordt in de Vak school voor Meisjes de. tweede cursus avond gehouden. Morgenmiddag om twea uur speelt Zeemacht 1 op het Ankerpark-terrein haar laatste competitiewedstrijd in eigen huls tegen VZV 1. De cabaretavond, die vorige week Zaterdag in Casino werd gegeven ten bate van het Marine Sanatoriumfonds, en waaraan het revuegezelschap „Tot ons genoegen" medewerkte, zal van avond worden herhaald. Voor belang stellenden zijn vóór de aanvang der voorstelling nog kaarten verkrijgbaar. Op een propaganda-avond van de vereniging „Het Hogeland" worden Maandagavond in het gebouw Palm straat twee films vertoond n.1. „Was het zijn schuld alleen?" en „Het Hoge- landse werk in kleuren". In de eerste film wordt het reclasserings- en op voedingswerk der vereniging uitge beeld. De andere film geeft een over zicht van heel het werk der vereniging in al haar kolonies en tehuizen. De aanvang der voorstelling is half acht 's Middags om half vijf wordt een spe ciale kindervoorstelling gegeven. ARTSEN. N.H. NOORDERKWARTIER. In. d:en geen gehoor bij de eigen arts, zijn van Zaterdagmiddag 16 uur tot Maan dagmorgen 8 uur wél de volgende art- ser. aanwezig: Koning, Schagen, telef. 435: Van Wieringen. Schagerbrug, telef. 214; Verheul, 't Zand, telefoon 223; Vee nis, Breezand, telefoon 250; Beeker, Wieringen, telefoon 47; Hoogkamer, Middenmeer, telefoon 21; Bouman, Win kel, telefoon 335; Schreuder, Oude Nie- dorp, telefoon 212: Schut, Wieringer- waard, telefoon 262. N.H. NOORDERKWARTIER. In dien geen gehoor bij de eigen dieren arts. zijn Zondag a.s. wél de volgende veeartsen aanwezig: Dekker, 't Zand, telefoon 312 en Van der Kolk, Nieuwe Niedorp, telefoon 232. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Johannes P. C., zoon van C. Tol en van M. C. Komen. Geer- truida J. M., dochter van H. Dignum en van J. Pater. Ondertrouwd: N. Ligthart en A. Bakker. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren ulj 300 kis ten makreel 140 koolvis, 25 wijting, 20 poon, 75 schelvis, 15 tong, 15 kabeljauw, 10 verse haring en 25 kisten diversen Dit v/erd alles aangevoerd door één trawler, die hiervoor een besomming van 118,500 maakte In Tivoli hébben gisteravond ruim negenhonderd stadgenoten de eerste voorstelling bijgewoond van „Ditte, een mensenkind", de opmerkelijke Deense film, waarover wij reeds enige malen schreven. Wij vestigen er de aandacht op, dat Donderdagavond in TiVoli geen film wordt gedraaid, in vérband met de toneelavond van de Held'erse Volksuniversiteit. Zij die „Ditte" willen gaan zien, hebben daar toe dus uiterlijk Woensdagavond a.s. de gelegenheid. JJE STORM JAAGT over Den Helder. Smijt de brekers tegen het basalt van de dijkglooiïng, buldert door de kale takken van de weinige bomen die het „Stormnest" telt, schudt aan daken en deuren. Maar de mensen weten zich veilig. „Het Ujkt wel minder te stormen dan in vroeger jaren", zeggen ze dan, maar het is niet waar. We zijn wat verder van de natuur gaan leven, en vinden een storm alleen maar onaangenaam wanneer we tegenwind hebben op de fiets. Dat is wel anders geweest. De tijd is niet zo heel ver, dat wind en water, regen en onweer, nog als ontzaglijke machten werden ondergaan. Daarvan kan Doortje Rijkers getuigen, die met haar man Ko Vader net als zestig jaar geleden weer in de bruidsdagen is. En weer net als vroeger jubelt en juicht de storm om hun huis. Maar Doortje heeft nu niet naar buiten te gaan om de Blauwe Zeeridders naar de dijk te roepen. Er zijn haast geen blauwe zeeridders meer. De grote Dorus Rijkers is al twintig jaar dood, en de reddingboot die naar hem werd genoemd, ligt dag en nacht vaarklaar in de Buitenhaven. Maar in deze bruidsdagen, waarin het ook zo fel eii hevig stormt, staan de herineringen aan hoe het vroeger was, de grijze .Doortje nog helder voor de geest. Een enkel woord is vol doende om te merken, dat haar leven niet als een droom is voorbijgegleden. Wij „trotseerden" deze week de storm en hebben het diamanten bruidspaar opgezocht in hun hoekhuis aan de Soembastraat, waar de heer en me vrouw VaderRijkers inwonen bij hun zoon, die gepensionneerd zeeloods is. Tegelijk met ons kwam een jeugd vriendin de bruid feliciteren. Doortje Rijkers en Betje Bontes hebben zestig jaar geleden heel wat keertjes samen door Oud Den Helder gezwalkt. Sa men hebben ze, als jonge frisse mei den met een mengsel van bloed en zee water in de aderen, langs dé vloedlijn gejut naar wrakhout en stukgoed. Weer of geen weer, ze gingen er sa men op uit. En als het nacht was, en er zat een schip op de gronden, dan stoven ze in nachtgewaad door de nauwe straatjes, om de mannen te porren. En wanneer het „sjouwtje" achter de rug was, en de reddingboot weer veilig in de loods op het An kerpark, dan gingen Doortje en Betje samen de rode, witte en blauwe verf van de boorden net zolang oppoetsen tot geen vlekje meer te zien was. „En weet, je nog van die duigen?" vraagt Doortje olijk aan Betje. Maar deze wil daar niets Van weten. „Stel je voor, dan komt dat ook nog in de krant, nee da's gek, hoor!" En de bei de pittige oudjes hebben nog pret om de herinnering. Ze zijn een keer sa men petroleumvaten wezen jutten. Die waren met een harde Noordwester storm over de dijk heen geslagen. De gezworen vriendinnen gingen er 's nachts op uit, met een oliepak van vader aan. „Wanneer komt dat alle maal in de krant?" vraagt Betje. „Za terdag, mevrouw Van Tol", voorspel len we. „Nou, dan zal ik zorgen dat ik voor die tijd weer in Schagen zit", zegt ze met een knipoogje tegen haar oude vriendin, die het best leuk vindt weer eens met Betje te kunnen bab belen. Vader is geopereerd. Even later zitten we met de bruid alleen, bij de snorrende kachel. De bruigom ligt te slapen op de divan. Hij heeft zeven weken in het zieken huis gelegen om een staar-operatie aan zijn rechteroog te ondergaan, maar hij knapt nu al zover op, dat de dok ter hem voor de bruiloft naar huis heeft laten gaan, In zijn vrouw en schoondochter heeft hij prima ver zorgsters. „Ja, we hebben een echt fij ne familie", vertrouwd mevrouw Va der ons toe. „We hebben drie dochters en twee zoons gehad. Er zijn klein kinderen en achterkleinkinderen ge komen, en we zijn allemaal rijk met elkaar. Dat zul je zelden zo beleven". De jaren sinds haar huwelijk (Doortje was negentien jaar toen ze trouwde en haar man 21) zijn voorbij gevlogen. Daar was veel geluk, on danks het grote geldgebrek dat soms kwellen kon. Toen ze trouwden, was Ko stuurman bij de marine, voor Vijf gulden in de week. Later is hij portier op de werf geworden, tot hij twintig jaar geleden werd afgekeurd. „We hebben natuurlijk ook een hoop zorg gehad. Maar we zijn altijd tevreden geweest. Je moet de zware dingen net zo goed nemen als de lichte. We heb ben ons leven niet in eigen hand. Er is Eén die ons leven bestuurt, al is het soms moeilijk om te berusten". En dan betrekt het vriendelijke ge zicht, waaruit de wijze ogen ons toe- glanzen. „Het was heel hard, dat we onze oudste dochter moésten missen. Anderhalf jaar geleden. Dat was zo'n lieve meid en ze heeft haar ziekte zo geduldig en zonder één hard woord gedragen. Aan haar moet ik in deze dagen aldoor denken". Oude portretjes komen voor de dag. een foto van vader Dorus op de fiets. Leuke kiekjes uit de evacuatietijd, waaraan overigens de herinneringen niet zo bijster prettig zijn. „Zestig jaar getrouwd! Wat wij betreft waren het er veertig", glundert de bruid, terwijl ze nog een kopje thee inschenkt. „Ik heb het nog best naar mijn zin, en hij ook wel hoor", met een knikje in de richting van haar slapende echtgenoot. „De dagen zijn ons nog te kort. We hebben de hele dag door visite, en dat is leuk hoor. Maar ik kan wel eens op zien tegen die trouwdag. We maken er tenminste maar geen groot feest van, want je kan hier zoveel mensen niet bergen. We hebben Maandag toch al zo'n dikke dertig eters!" Het zal dus overmorgen, wanneer het 60 jaar geleden is. dat Jacobus Mat- theus Vader en Doortje Rijkers elkan der trouw beloofden, een hele drukte geven in Soembastraat 60. We zullen hopen dat ze tegen deze storm even goed opgewassen zijn als tegen die andere, die nu net als vroeger om het huis joelt. Doortje zal het nu binenshuis «afkunnen. En er zijn haast geen Blauwe Zeeridders meer. Maar de herinnering aan hen is in Doortjes hart lavend gebleven. Lost in a Harem, die Vrijdag tot en met Maandag in de Witte draait, is wel zo'n zotte klucht, dat je er om lachen moet, of je wilt of niet. Een avontuur van twee komieken en een meisje, die in het paleis van een sultan verzeild raken en nog wel in eer. harem, en die niet weten wat voor zottigheid ze moeten fantaseren om er weer uit te komen. De band van Jam- my Dorsey verzorgt de weinig toepas selijke muziek in het paleis van een zo grote statigheid, maar dat hindert alle maal niets. Het is een prachtige show van muziek en balletten, alleen om de sultan te vermaken, maar een lust voor het oog van de toeschouwer. En door al die prachtige vertrekken en door de diverse gevangenissen rollen en huppe len de twee droge komieken, Abbott en Costello, die iedereen de lachstuipen op het lijf jagen. Een film, waar niets an ders in zit dan pretentieloze dwaasheid, die je nog thuis doet nalachen. Van Dinsdag tot en met Donderdag een kleurenfilm/met in de hoofdrollen Mariene Dietrich en Ronald Colman. Deze namen spreken voor zichzelf, en de titel „Kismet" evenzo. BURGERLIJKE STAND Geboren: Albertje, d. van Tiemen Woord en Marretje Post. Gerrit, z. van I.cuwe Post en Aagje Schenk. An- dties, z. van Dirk Ras en Annegina Post. DALING VAN SNOEKBAARSPRIJZEN De prijzen van de snoekbaars verto nen de laatste tijd een geringe daling. De oorzaak hiervan moet men zoeken in de slechte positie van de export van binnenvis. Een der grootste afne mers van snoekbaars, Tsjecboslowakije, heeft de laatste tijd de invoer drastisch verminderd, met als gevolg dat de prijs var deze vissoort moest dalen. Een tweede oorzaak is de binnenlandse af zet. In het binnenland is n.1. weinig vraag naar deze grote soort snoek baars. Slechts voor de kleinere soor ten is een goede afzetmogelijkheid te vinden. Daarmede is het prijsverschil te verklaren tussen de grote en kleine snoekbaars. OUDERAVOND ln de Chr. scholen werd een ouder avond gehouden. Evenals andere jaren bestond ook nu de gelegenheid tot be zichtiging van het werk der kinderen. Op deze avond werden twee onderwer pen behandeld. Het eerste door on derwijzer Achterberg over: De Goede Herder en het tweede door Hakvoort over: Het belang van het Onderwijs. VISSERIJ Aangevoerd op 20 Jan. aan de visaf- slag Urk door 23 vaartuigen: 2737 p. snoekbaars f 0.58—f 0.60 p. pond; 1089 p. witvis t 0,03—f 0,40 p. pond. Qc van cia lek ■stars- zaytü» «rulhoÊ.n.'-'ÖG Nica+sloat beai.Dao»- woest-O* J ze met. wiaae tz wuilioen aa-, teocqavt Man ■z-oat1-/ liin d« dvia t-'hiilips Oppen hqtvvOS'.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2