Gezellig: Dansen Gedenklepels Politie op vredelievende speurtocht Stad m Omgeving. De fa. Beemsterboer Feike Asma introduceerde het vernieuwde orgel van de Beihelkerk H.R.C. ontvangt de Deetjes WAT DE THEATERS BRENGEN Hoenderhok zonder knuppels »CENTRAAL« Ziekte in 't gezin Oorlogstuig in duistere hoekjes Buurtvereniging Molenstraat vierde feest De Nufsspaarbank in Januari Wet be.cJokt-tV«V 31 1341 uoor CjO«-de_ 1^e.a,V bericht U de ontvangst van de van H. M. Koningin Juliana Prijs per stuk f 1.90 DE WITTE: De jungle-koningin TIVOU: Warschau Concerfo Dokfersdiensf Helder naar K.V.V. Alkm. Boys-G.V.O. Winterconcert „Winnubst" Tafeltennis-uitwisseling Den HelderHoorn Geslaagd V.U.-excursie naar Parelvissers of Troubadour Bal-masqué H.R.C. Predikbeurten Het grootste deel van onze stad heelt nu al bezoek gehad van de agenten in burger, die komen om munitie en aan verwante artikelen op te halen. Ieder een werkt mede, dat is erg prettig. Want gelukkig gaan de mensen einde lijk inzien dat het fout is en vooral dom om al die rommel te bewaren. Wat heb. je er aan? Alleen maar last, want het neemt plaats in en je moet het telkens weer opbergen na een schoonmaak. Waarom het bewaard werd, weten de mensen dikwijls zelf niet. Nergens om, of ze vonden het lastig om het nrar het politiebureau te brengen. Ze namen niet eens de moeite om even het bureau op te bellen., Ze lieten het op zolders of in schuurtjes slingeren en het resultaat is dat een ongeluk, zoals nog kort geleden in Wieringen of dat andere ongeluk in de Crocosstraat, kan gebeuren. Ja, dan moet de rom mel weg, maar dan is het al te laat. Nu is er een kans, ditmaal kan ieder, die nog munitie of andere spullen die aan de oorlog herinneren in zijn bezit heeft, deze inleveren. De politie haalt het van huis, makkelijker kan het niet. Zij moeten een briefje tekenen, dat niets dergelijks meer in huis te vin der is en dat zij weten aan strafver volging bloot te staaan, als er later toch nog iets in hun bezit wordt ge vonden. Nu zullen dan eindelijk die oorlogs herinneringen gaan verdwijnen, en we kunnen niet anders dan blij zijn. Hoe veel levens heeft het bewaren en om gaan met dergelijke dingen al niet ge kost. In een statistiekje vonden we ge tallen van omstreeks 378 doden per jaar, dus meer dan elke dag een. De De gevallen van verwonding en ver minking zijn hierbij niet eens inbegre pen. Dat geeft toch te denken. De ouders zijn verantwoordelijk voor de gevolgen, wanneer hun kinderen rommel uit de duinen mee naar huis nemen en ermee gaan experimenteren. Dat risico mag niemand op zich nemen, dat voelt ieder weldenkend mens. Daarom moet de be volking zoveel mogelijk meewerken en de politie waarschuwen, als er soms nog dingen achtergehouden zijn. Nu kan het nog. Straks, als de actie is af gelopen, is men strafbaar, als er wat gevonden wordt. Laten de kinderen niets wegstoppen, de ouders moeten hen overtuigen van het gevaar dat er in schuilt. En wat hebben ze aan hul zen en patronen, aan lichtkogels en kruit? Er wordt alleen mee bereikt, dat de kinderen vertrouwd raken met zulk oorlogstuig. We zagen op het politiebureau het materiaal dat was opgehaald. Het was een onrustbarende stapel, die nog steeds aangroeide. Honderden scherpe patronen en hulzen, waar de slaghoed jes nog niet uit waren. Geweren, pisto len, revolvers, bajonetten, dolken, al lemaal wapens, die onder de vuurwa- ZATERDAG- en ZONDAGAVOND Ook de buurtvereniging Molenstraat heeft thans een eigen revuegezelschap, dat „De Molenwiek" werd gedoopt. De leden hebben met dit clubje, dat uit zes dames en drie herei} bestaat, kun nen kennismaken op de Donderdag ge geven feestavond, waarop de revue „Elck wat wils" werd opgevoerd. De aardig gezongen proloog (woor den van een der leden, muziek en be geleiding van mevr. Van Hoepen-Bijl) bracht onmiddellijk de stemming erin. De avond kenmerkte zich verder door een vlotte en keurige afwerking van het programma, waartoe de heer B. Toes als conférencier ook zijn steentje bijdroeg. Verschillende schetsjes wer den opgevoerd, er was zang en mu ziek. Men amuseerde zich bijzonder met „25 jaar putjesschepper" en „Een lucratief baantje" en de bijdrage van mevr. Van Hoepen. De dames Groenen dijk en Hoek gaven een paar goede zangnummertjes weg, o.a. het popu laire „Chante chante encorc dans la nliit". Ook de declamatie door Cora Groenendijk werd op prijs gesteld. Met een „Molenbuurtbal" werd deze gezellige en beschaafde buurtavond be sloten. In de maand Januari werd op spaar bankboekjes ingelegd f 443.074,25 (vo rig jaar f 502.024,72) en terugbetaald f 462.485,19 (vorig jaar f 404.868,19) Er werd dus meer terugbetaald dan inge legd f 19.410,94 (vorig jaar meer in dan terug f 97.156,53). Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt nu f 0.507.177,55 (vorig jaar f 9.597.421.84). Het aantal posten van inleg bedroeg in Jaunari 3102 (3232) en dat van te rugbetaling 2624 (2456). Er werden uitgegeven 182 (247) nieu we boekjes, terwijl werden ingetrok ken 114 (105) boekjes. In omloop zijn thans 20.525 boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 19 (27) boekjes voor pasgeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1. De lediging van 306 snaarbusjes leverde een bedrag van f 5216.98 aan kleine sparingen op. penwet vallen en die men dus niet in zijn bezit mag hebben. Nu kunnen ze straffeloos worden ingeleverd. Ook springstoffen zagen we onder de ver zameling, en dan nog tientallen prach tig glimmende hulzen, keurig geschuurd en gepoetst. Maar de slagpijpjes zaten er nog in. Als zo'n ding eens raar te recht komt is het te laat. O, ze zijn al zo dikwijls gevallen.... Dat zeggen de mensen maar al te vaak, en ze zijn verontwaardigd als ze het glanzende koper zien verdwijnen, maar ze besef fen niet, dat de kruik lang te water kan gaan, maar toch vroeg of laat breekt. Handgranaten en pantservuis ten, op de schoorsteenmantel of boven de deur tentoongesteld. Wel een aar dig gezicht, wel interessant, zijn ze niet gevaarlijk? „Nee hoor, al een paar keer op de grond gevallen, maar er gebeurde niets". Zo nemen de mensen dikwijls grote risico's, en dat komt omdat ze het ge vaar niet kennen. Daarom is het goed, dat de politie in deze actie niet hoog van de' toren blaast, maar als vrienden bij de mensen aan de deur komt om hen op het gevaar te wijzen. Wij zijn eer» morgentje met een groep agenten meegeweest, en hebben toen kunnen ervaren dat vrijwel geen enkele bur ger het optreden van de politie niet cp prijs stelde. De mensen waren correct en vriendelijk, en vreesden geen ogenblik voor „represailles". Dat geldt zeker als een pluim op de hoed van de politiemannen voor de wijze wqprop zij hun taak in deze actie hebben op gevat. d&.' uu>er\serk. n*. Op 31 Januari werd Opa van 't Hoff te Alkmaar honderd jaar. Hij een telegram aan de jarige Prinses Beatrix, waarin hij haar een even en gelukkig leven wenste. Twee dagen later ontving Opa van 't bovenstaande door Prinses Beatrix getekende kaart. „Wanneer zjj het geheel vernieuwde orgel horen, zullen de gevers en „aan deelhouders" onmiddellijk ervan overtuigd zijn dat hun geld goed werd besteed" zo schreven wij Woensdag In onze aankondiging van het concert, dat gister avond door Feike Asma in de Bethelkerk werd gegeven bij de overdracht van het gerestaureerde orgel. De orgelcommissie had wel een bijzonder goede keuze gedaan door onze oud-stadgenoot te Inviteren. De virtuoze organist heeft door het uitvoeren van een serie prachtige orgclcomposities de vele mogelijkheden gedemonstreerd die het instrument thans een vaardig bespeler ten dienste stelt. De voorzitter van de commissie, de heer P. van Dalen, was door ziekte verhinderd. Daarom sprak ds. M. Ham ming na gemeenschappelijk gezang en gebed een openingswoord, waarin hij o.m. de commandant der marine, kapi tein ter zee I. W. Reijnierse en diens echtgenote, en de oud-organist van de kerk, de heer Joh. F. Asma, welkom kon heten. De heer J. A. van der Vliet las de toespraak voor, die de heer Van Dalen zich voorgenomen had te zullen houden, en waarin de voorgeschiedenis van de restauratie werd gereleveerd. Hij gaf voorts een overzicht van de aangebrachte wijzigingen, zoals die reeds in ons artikeltje van Woensdag werden omschreven. Als aanvullende mededeling kon nog gelden, dat het orgel thans 1300 pijpen telt. Namens de commissie droeg de heer Van der Vliet het instrument aan kerkeraad en ge meente over, waarna verder aan Feike Asma ae gelegenheid werd gegeven om het orgel te introduceren. De voor Vrijdagavond wat ongewone drukte in de Witte-bioscoop gold niet het fragment uit het proces Kravchen- ko of de massale installatie van pre sident Truman, niemand anders dan een zwartharig, charmant meisje in de Afrikaanse jungle gold al deze belang stelling. Het is Eyoka, de vrouwelijke Tarzan, die rondspringt tussen een stel oproerige inboorlingen en met hen een aantal avonturen beleeft die minstens even spannend als lachwekkend zijn. Het is goedkoop amusement, maar nochtans kan men zich met een beetje fantasie wel vermaken. Gisteravond reageerde het publiek spontaan op de talrijke staaltjes van moed, zo sterk zelfs, dat de hartverscheurende gil waarmede Nyoka van een steiger stort te bijna gelijktijdig uit de zaal weer klonk. Laat men zich echter niet ever deze „Tarzan-ster" ongerust maken. De volgende week brengt de Witte de oplossing van deze kreet, want dan wordt het tweede gedeelte van deze film gedraaid, n.1. „De vlucht naar de Vrijheid". Van Dinsdag- t.e.m. Donderdagavond bestaat het programma uit twee hoofd- fi'ms, „Mama pistol packin" en „De zwarte raaf". Deze week draait „Warschau Concerto" in Tivoli. Dit is iets heel bijzonders en overwaard ge-ien te worden. Het is de geschiedenis van de pianist, de als vlie ger in Polen rJ'enst doet en op de avond van het' bombardement op Warschau achter z'n piano zit. Dan componeert hij het beroemd geworden Warschau Con certo, geïnspireerd door het bombarde ment en ook door het meisje, dat zijn huis binnen vlucht in die vreselijke nacht. Door de hele film heen, die een eenvoudig verhaal is van de strijd tus sen plicht en liefde, lopen de boeiende accoorden van dit Concerto. De mu ziek, die in zo'n vreselijke nacht ont stond, getuigt van de liefde voor Polen, het vaderland van Stephan Radetsky. Anton Walbrook speelt deze mooie hoofdrol met Sally Gray. In het wel zeer uitgebreide voorpro gramma een vrolijke lachfilm en een interessante -reportage over New York. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Kelder waargenomen dor de artsen dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485 er. G. van der Kost, Weststraat 111, te lefoon 2059. Reeds bij het gemeenschappelijk ope- ningsgezang had de machtige stem van het koninklijk instrument zich laten horen, maar eerst thans konden de erica zevenhonderd belangstellende toehoorders gewaar worden dat de in nerlijke metamorfose vrij grondig is geweest. In Jan Zwarts bewerking van Psalm146 liet Asma horen, dat de klank van het volle werk aanmerkelijk is verrijkt en verbreed. De Trompet is niet meer het dominerend register, al drukt zij nog wel enigermate haar stempel op het instrument; haar tonen worden thans aangevuld en onder steund door voldoende fraaie en zuive re 2-, 2 2/3-, 4- en 8-voets registers en een krachtige mixtuur in het beneden- klavier. Het in zwelkast gebouwde bovenmanuaal telt een aantal aange naam klinkende registers, welke door Feike Asma in verschillende combina ties werden gebruikt. Ook het effect van zwelkast en generaal-crescendo kwam tijdens de bespeling duidelijk tot uiting. De organist gaf een orkestrale ver tolking van Bachs beroemde Toccata en fuga in d moll, waarop de zee - melo dieuze Aria met variaties van Handel (ock bekend van Asma's opname op do gramofoönplaat)volgde. Het forse Al legro vivace van Widor (eveneens op Decca opgenomen) en Dubois virtuoze Toccata gaven beide een overtuigende indruk van Asma's nimmer aflatende technische begaafdheid en onvermoei baarheid. Maar zeer weinige organis ten kunnen deze werken met zulk een ontembaar enthousiasme en een zo gro te beheersing der technische mogelijk heden tot hun recht doen komen. Dat hij echter ook tere en devote compo sities voortrefeflijk weet uit te voeren, bleek genoegzaam uit Zwarts bewer king van „Verlosser, Vriend, o hoop, o lur'", uit beide werkjes van Handel, een pastorale van César Franck, maar vooral uit zijn toepasselijke slotfanta- sie over ,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen". Na het vierde orgelnummer sprak ds. Hartkamp een kort woord, waarin hij het instrument namens kerkeraad en gemeente aanvaardde. Hij sprak de hoop uit, dat de bespeling ervan moge strekken ter ondersteuning van de be diening des Woords. Ds. Hamming sloot de samenkomst met gebed, waarna n-og gemeenschap pelijk het laatste vers van Psalm 72, „Zijn naam moet eeuwig èer ontvan gen", werd gezongen. Zondag ls het weer een belangrijke dag op voelbalgebled. De compc vordert snel en het ligt voor e tand dat de beslissingen nu spoedig zullen vallen. 2 A: DWV krijgt bezoek van De Spartaan en .zelfs een gelijk spe voor de Nieuwendammers te kort. in gewonnen is deze strijd nog lang-- WFC is aan haar eer verplicht Za dijk de punten af te snoepen. toch menen wij dat hier voor dük wel winst in zit. Hilversum heeft tegen Vriendenschaar wel een kansen kan tegen Velox voor de punten zor gen. Zo op het oog dus voor dnecan- didaten winst. HVC en Elinkwijk de len de punten. 2 B: Rapiditas kan zich buiten ge vaar stellen door van Alcmana te winnen. En die kans is wel aanwezig. OSV geven wij tegen*West Frisia een kans en UW wint van SDW, waar door 15DW officieel onderaan staat. TOGDe Kennemers is voor de Am sterdammers. Wordt het een SeUi spel dan is ZFC kampioen zonder te spelen. Hercules verliest van Water- efrnnfQTWPPr 3 A?Hier kunnen morgen de drie beslissingen vallen. Als Zilvermeeuwen van BKC wint, dan zijn de Zaandam mers kampioen. Als Succes niet wint „van WE dan staan de Wieringers de- i finitief onderaan. En als dan Vitesse I een punt van Alway3 Forward be- machtigd en ADO een bij Beverwijk I dan is ook BKC de dupe. Dit kan zo j lopen. Maar Succes kan ook winnen en 1 BKC is misschien tot een gelijk spel in staat en ADO en Vitesse geven wij niet veel kans in hun uitwedstrijden. Dus nog even volhouden, vertegen woordigers. Helder gaat nu, naar Krom menie en stelt zich via een gelijk spel in veiligheid. Afgesproken lui? 3 B: Ook hier volop spanning. HRC krijgt DTS op bezoek. De roodjes moe ten winnen en zullen dat waarschijn lijk ook wel, tenminste als er weer eens fris gespeeld wordt. Alkm. Boys heeft het lastiger tegen GVO. Maar ook hier ligt een Alkmaarse zege in het bereik. Schagen krijgt Hollandia op bezoek. Een pittige strijd wordt het aan de Loet. Maar Schagen zal het begrijpen dat hier gewonnen moet worden en dan komt het ook voor el kaar. Afgesproken, Slikker? Purmer- steijn achten wij tegen DEM niet kans loos. Het spel van de Purmerenders ligt DEM niet, de 1—0 overwinning in Beverwijk zegt al voldoende. 4 A: Wieringerwaard stelt zich in veiligheid door een overwinning op Vrone. LSW kan van Texel een punt incasseren. Zeevogels wint van Schoorl Watervogels ruikt de derde plaats en komt met de punten thuis uit Bergen tegen Berdos. Nieuwe Niedorp geven wij een kans tegen RK AFC. 4 B: Oudesluis wint van Bergen. Sporters laat de punten aan West- Friezen. Grasshoppers wint van Sij- bekarspel. Andijk verliest van Sint George, terwijl De Rijp van WW verliest. Alles wijst er op dat Sint GeorgeGrashoppers straks de beslis sing brengt. Res. 2 B: Helder 2 ontvangt RCH 2. Onder het motto: Nu of nooit moet Helder deze wedstrijd beginnen. Eerst dan is er een kans op de punten. Alc- maria 2—WFC 2, VSV 2—DWS 3, DWV 3Volendam 2. De stand is: OSV 2 17 22 Alcmaria 2 16 15 VSV 2 16 20 DWS 3 16 15 Volend. 2 16 20 WFC 2 16 12 RCH 2 17 20 Helder 2 _16 11 DWV 3 17 19 Waterg. 2 17 10 Spanning dus genoeg. Res. 3 A: VSV 3HRC 2. Een nieu. we nederlaag voor de teleurstellends roodjakken. West Frisia 3—Volendam 3, HolUn dia 2WFC 3, KFC 4—DWV 4, V0£ wijekers 4WA 2, Haarlem 3—Zaan dijk 2. Res. 3 B: De Kennemers 2—HRC 3 Siersma en zijn mannen gaan hier 1 punt meenemen. West Frisia 2—zfc 3 Meteoor 2—Zeeburgia 3. Assendelit 2—KW 3, Volewijckers 3—DWS 4 en AFC 4—Alcmaria 3. Res. 3 C: Helder 3 durven we gePn j winst te voorspellen tegen QSC 2, Zil- vermeeuwen 2WZ 2. WFC 4ZVV 2, ZFC 4—WSV '30, OSV 3-KVV 2. Donateurs en genodigden van de har. moniekapel „Winnubst" kunnen 0p Woensdag 9 of Donderdag 10 Februari a s. een bezoek brengen aan het tweed* winterconcert, dat onder leiding van de heer H. B. Schenkels in Casino wordt gegeven. Het programma vermeldt een Franse militaire mars uit de Algcrfr.s* suite van Sainf Saëns, de ouverture „Do barbier van Seviliavan Rossini het adagio uit het clarinet-concert in b van Mozart (solist de heer L, Toes) het divertimento „Eine kleine Nacht- musik" van Mozart en een fantasie uit de opera „Cavalleria Rusticana" van Mascagni. Al deze vertrouwde klanken zullen voor de pauze ten gehore wor den gebracht. Na de pauze volgt nog de klucht in één bedrijf „De levende mummie", met een dansje na. Beide concerten beginnen om klokke acht uur. Tijdens de uitvoering der muziek nummers kan niemand worden toege laten. Morgenmiddag zullen in het Ko ninklijk Instituut voor de Marine tafel- tenniswedstrijden worden gehouden tussen een achttal dames- en heren teams uit Hoorn en een even groot aan tal uit Den Helder. De bedoeling van deze wedstrijden is de versteviging van de band tussen de tafeltennissers uit bei de plaatsen en een verhoging van het sportieve peid door onderlinge kraent- meting. Zowel in Hoorn als in Den Helder bestaat voor deze „stedenultwis- seling" veel belangstelling. Tot de Hoornse spelers behoort o.a. de heer Th. Visser die onlangs t per soonlijk kampioenschap veroverde bij de wedstrijden t Haarlem, waaraan meer dan achthonderd dames en heren deel namen. Bij kou op borst en keel inwrijven met Da mpo. Groten bij griep en ziek- gevoel bovendien 'n „Mijnhardtje" Bij de te Haarlem op 29 Januari j.1. gehouden examens slaagde voor het kantoorstenografie Ned. 130 lettergre pen per minuut mej. E M A Delis. Voor het/ practijkdiploma machine- schrijven slaagden: mej. E M Kootker, mej. M J Deelstra, de heer K Tabeling en de heer L Leyen. Zij waren leerlin gen van mej. D M de Vroome, Van Hogendorpstraat 24, Den Helder. ^/ANNEER in de gemeenteraad zwaar wichtige problemen ter sprake ko men, zo van die medailles met een ver rassend aantal keerzijden, dan kan in de raadszaal zulk een ernstige, om niet te zeggen: geladen spanning heer sen. Pro- en contra-leden stellen zich op scherp en voeren een edele politiek van aanvallen en verdedigen. De aan vallen, meestal komende van deze zij de der bruin-grijs-groene tafel, onder scheiden zich in diverse vormen. Kan de heer Luijckx op een critisch-be- schouwende wijze met zijn gedachten naar voren komen, de heer Prins se rieus-informerend, de heer Mulder scherp-juridisch, en de andere leden belangstellend en medelevend, het zijn toch dikwijls verkapte aanvallen die door het college over het algemeen op trefzekere wijze worden gepareerd. Burgemeester en wethouders tonen ook een geroutineerd aanvoelen van offensiefjes, die worden ingekleed in een fleurig en bemoedigend jasje van waardering. Zo zijn er offensieven in de vorm van galante zetjes, andere kenmerken zich dóór 'een flitsend, en verrassend karakter, maar er zijn er ook die de indruk vestigen, opgezet te zijn met de bedoeling om de te genstander of te matten en in tijdnood te brengen. Zo kan inderdaad de strijd der gees ten die wel eens over meer dan twee fronten wordt gevoerd even spannend en interessant zijn als een wedstrijd met handen en benen. Wan neer de geesten tegen elkaar in het strijdperk treden, dan is dat echter wat minder „spectaculair", je ziet het mooie er niet aan af", en daaraan zal het wel liggen dat zich in de raads zaal maar weinig supporters laten Raadsreflexen zien. Dat laat de raad overigens vol maakt onverschillig. De gemeenteraad is een vereniging zonder donateurs, en de verkiezingen komen tegen de vijf tiende Juni wel weer in het middel punt der belangstelling. Het komt zelfs voor in de jongste vergadering nog dat de raad niet eens pottekij- kers kan gebruiken. Dan blijven de deuren van de zaal der vroedheid dicht, en mogen publiek en pers tegels tellen in de hal. Slechts de periodieke troostwoorden van de heer Boon, de beminnelijke chef-bode, verzachten dan het leed van de vruchteloze wachttijd. De pers amuseert zich met spitsvondige rekensommetjes: een uur van niets doen plus een uur later op het bureau plus een uur vertraging wegens tegen werking des slaperigen geestes. maakt samen drie uur. Hoe haal je zulk een achterstand ooit weer in? JTINDELIJK gaat de telefoon en dan klink het verlossende woord: „Pers en publiek". Niemand twijfelt aan de betekenis van deze klanken. Geen is er die veronderstelt, dat publiek en pers misschien in de foyer worden ver wacht, of dat een fraaie touringcar voorstaat om het hele gezelschap naar een oord des vermaaks te brengen. Al len schieten ijlings de trap op. ontdoen zich van hun overtollige kledij en be stormen de bastille, in blijde verwach ting van een spannende wedstrijd tus sen getrainde breinen. Zal er weer een „rechtzaal-sfeer" hangen? Wordt het een felle derby, waar de vonken van afvliegen, of krijgen we een geza pig carrousel-rijden van allemaal ha- merslukken? Het laatste lijkt onwaar schijnlijk. Er zijn wel een paar agen dapuntjes, die het hoenderhok in ge spannen afwachting van de knuppel doen verkeren. Er komen echter geen knuppels aan te pas en ook de medailles (met der- zelver keerzijden) blijven rustig in de kast. Het wordt eerder een uurtje van college door het college, dat wordt gestimuleerd door schrandere vragen en opmerkingen van de collega's die niet tot het college behoren. Er komt een stemming zoals in een schoolklas wanneer de meester jarig is. Er wordt verteld over interessante dingen en de toehoorders bewijzen hun oplettendheid (en hun vreugde over het feit, dat ze nu eens niet in de contramine behoe ven te zijn) door het stellen van wel overwogen vragen. 7ELFS toen de heer Schreuder een spijker met een kopje sloeg, scheen ieder bem dat te gunnen. De mannen, die de gashouder onder handen nemen hadden tegenover hem zo'n beetje la ten doorschemeren, dat die reparatie toch maar lapwerk was. Straks is-ie klaar, maar dan kun je op sommige plekken er *0 met de hamer doorheer, slaan. Inderdaad verdient zo'n eier- schaaliconstructie of zo u wilt blader deeg-samenstelling voor een gashouder geen aanbeveling. Stel je voor dat-ie ploft", mompelde iemand op de publieke tribune. Toen de gaslucht in de raadszaal al te sterk dreigde te worden, stapten al len „en bloc" op het drinkwater over. De heer Prins kwam vrijwel onmid dellijk met het idee, dat water van Texel te laten komen door middel van een pijpleiding, net zo als de Engelsen hun benzine over het Kanaal brachten Er waren raadsleden die vreesden dat er wel ontzaglijke pompen nodig zouden zijn om het water door zulk een diepte te persen; anderen herin nerden zich de wetten der communice rende vaten en geloofden dat die Marsdiepgang de meeste moeilijkheden niet zou opleveren. De heer Mulder suggereerde iets over een luchtbrug en een ander dacht aan een pendeldienst met de Texelse boot, maar de wethou der temperde al die stoutmoedige plannen door te vertellen, dat de ge meente Den Helder haar watervraae- stuk niet op eigen houtje kan oplos sen. We wonen wel in een waterland- je, maar drinkwater schijnen we straks toch tekort te komen. De man op de publieke tribune mompelde toen iets in de geest van: „Dan gaan we maar op de ouwe klare over!" Er kwam een eind aan deze leerzame en onderhoudende, doch dorstwekken de discussie. Tien minuten later kon den de droge kelen worden gelaafd w,ntto»vi,l d, h,™, ï0rh'ci RAADSREFLECTOR. Het bestuur van de Helderse Volks universiteit is voornemens een excur sie te organiseren naar een opera- uil voering in de hoofdstad, en wel naar de „Parelvissers" of de „Troubadour". Dit was reeds lang in de pen, maar tot dusverre is er nog niets van gekomen. Het is niet de bedoeling, dat beide ope ra's zullen worden bezocht, maar één van beide. Uit de aanmelding, die snel zal moeten plaats hebben, zal het be stuur kunnen afleiden welke van bo vengenoemde opera's de grootste aan trekkingskracht uitoefent. Op grond daarvan zal de keuze worden bepaald. De voetbalvereniging H.R.C. houdt op Zaterdag 19 Februari haar jaarlijks bal- masqué in Casino. De entree bedraagt voor gecostumeerden 0.75 en voor ongecostumeerden 1. Kaarten kunnen Maandag a.s. worden afgehaald bij de Kelderse Lunchroom. OP ZONDAG 6 FEBRUARI Geref. Kerk (Zuid) 10 uur ds. Hom burg. 5 uur ds. Doornbos. Geref. Kerk (Chr. school) 10 uur ds. Doornbos. 5 uur ds. Homburg. Ned. Herv. Kerk, 10 en 5 uur ds. Gelderman. Geref. Kerk (onderh. art. 31 K.O.)10 en 5 uur ds. G .Spijker. Chr. Geref. Kerk 10 en 5 uur Dienst. GNGEBANDEROLLEERDE SIGAREN. Door de politie te Urk is 'n zekere S. uit Kampen aangehouden, die een hoe veelheid van 1000 ongebanderolleerde sigaren vervoerde en te koop aanbood. De sigaren zijn in beslag genomen en proces verbaal opgemaakt. Ook tegen een tweetal personen te Urk is proces verbaal opgemaakt die reeds sigaren hadden gekocht. VISSERIJ URK, 3 Februari Door 44 vaar tuigen werd Donderdag aangevoerd. 2698 pond snoekbaars f 0.55f 2914 pond witvis f 0.05f 0.44 en 430 pond sardien f 0.12 per pond. BEWAPENDE ARBEIDERS IN SOWJET-ZONE. De communisten in de bedrijven der Russische bezettingszone, die trouw de richtlijnen der partij volgen, zullen vergunning krijgen wapens te dragen, aldus het blad „Telegraf", dat te Ber lijn met Britse vergunning verschijn en dit bericht ontleent aan het nieuws bureau DPD. Ingevolge die beslissing, aldus blad, zijn thans te Leipzig 1214.'00 arbeiders bewapend. Voorts word volgens hetzelfde blad nog vernomen, dat binnenkort alle SED-ambtenaren een revolver zullen krijgen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2