Stad en Omgeving KVV-Helder een matige wedstrijd Succes verslaat B.K.C. na spannende doch matige strijd Gezellige bals in Formosa Winnende postduiven Instrumentarium gasfabriek Morgenavond: Cor de Groot Breezand KW won met 3-0 Slijkhuis indoorkampioen op de mijl Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom IJmuiden Driehonderd doden door instortende muur Perón over de Argentijnse politiek Viering koperen bruiloft Koningin en Prins Het Radioprogramma Zoals ieder jaar gaf dansschool Sie- beling ook nu weer haar eindsoiree's in Formosa. Vrijdag vooi; de jongere en Zaterdagavond voor de oudere club leden. Het was weer uiterst gezellig en er hing weer een echte feeststem ming. De zaal was vol met vrolijke mensen, die zich op de maat van de populaire of antieke wijsjes voortbe wogen, of alleen maar naar het dansen keken. Het was ook een prettig ge zicht het rhythme van de muziek te zien overgaan in het bewegen der be nen en dan paar na paar te zien voor bijglijden, rustig en beheerst of vlug en zwierig. Foxtrot en samba, afge wisseld met Engelse wals en tango, de sierlijke Weense wals en de wat antieke kruispolka en Spaanse wals. Een stijlvol een gracieus bewegen daar op de vloer, het is niet de felle jazz en de swing, maar een serieus bewe gen op het vaste rhythme. De artisten, die hun medewerking verleenden, hadden een groot succes. Het danspaar Yvonne en Tjemkanoff liet zien hoe echt en met overtuiging kan worden gedanst, dat dit niet een sport, maar een kunst is. De Fata Morgana, die ze uitvoerden, was prachtig; de aanwezigen, die voelden, dat dit waarlijk tot de „edele" dans kunst behoorde, gaven dan ook een applaus. Ook dansten Zij de samba, die wel wat nuchter door allen beke ken werd. Verder merkten mee Charlie op de Kogel, een jongeleur, die met zijn grappen en grollen en de kunstige handigheidjes boven op een rollende kogel het publiek enorm vermaakte. The Cocktails, twee jongens met een gitaar, brachten een serie aardige vlotte liedjes. Tot twee uur duurde het festijn, waarna allen voldaan, op weg naar de nachtkoets gingen. kleinen. De J^hez-aanhang juichtte reeds toen een hard schot van haar midvoor tegen de binnenkant van de lat rechtstandig naar beneden sprong, doch een geweldige duik van Zwart jes was voldoende om de bal nog juist op de doellijn op te vangen en hem het veeld inwerkten. Deze tegenvaller ontnam de Aerdenhouters korten tijd de moed, en kreeg Zwaluwen enkele malen kans om in het doelgebied der gasten door te dringen. Enkele scho ten van Van Dijk en Kalf waren te ongevaarlijk om de voorsprong van Zwaluwen te vergroten. Door de Johez-verdediging werd on voldoende aandacht besteed aan de rechtervleugel van de Zwaluwen, hier van wist Haanstra danig te profiteren. Uit goed driehoekspel tussen Van dér Vlugt. Hommerson en Hilfrink scoor de laatstgenoemde het 3e doelpunt voor Zwaluwen 03. Met deze voorsprong achtte Zwalü- wen zich veilig en .trok zich. steeds maar in de verdediging terug, waat- door de druk op het doel der gasten steeds groter wer. Uit een vrije schop op de rand van het strafschopgebied scoorde de rechts binnen het eerste tegenpunt, 13, doch Zwaluwen wist bij een uitval de voorsprong nog te vergroten, toen een lage voorzet van Haanstra door Hil frink in enen op het doel werd door gezonden ew de Johez-keeper totaal verrastte, 14. Wederom kreeg Johez uit een vrije trap een tegenpunt, thans van de voet van de midhalf 2—4. In de resterende 10 minuten kwa men beide doelen nog enkele malen in gevaar, doch de keepers gaven de aanvallers met hun "schoten geen kans meer, zodat het einde van deze faire, doch sipannende strijd kwam met een verdiende 42 overwinning voor de Hoornse ploeg. Na een zeer zwaar vliegseizoen, waarin fel werd gestreden, is de Hel- derse Concours Commissie erin ge slaagd om door veel rekenen de behaal de kampioenschappen vast testellen. Als iets nieuws waren ingevoerd de aangewezen vogels met als hoofdprijs een rijwiel en als tweede een servies. De winnaars hiervan waren de heren: B. Hufkens (VOP) en L. Schoonhoven (Victorial. Wij laten hier de hoogst-geklasseer- d.en in de verschillende afdelingen vol gen: Oude duiven; Vitesse, C de Wit, 1282 punten. Fond, J. Riemers 483 punten. Generaal Oud, W. v. Leeuwen, 1691 punten. Jonge duiven, L. Schoonho ven, 1197 punten. Navlucht, J. Zoon, 941 punten. Generaal 1948, C. de Wit, 3461 punten. Kampioen vogels werden: KoningS- d.uif, tevens kampioen oude duiven, K. Martijn met H '47-630439, 596 punten. Kampioen doffers Oud: C. de Wit met H '47629706, 552 punten, Kampioen vogels Jong: L. Schoonhoven metH. '48318681, 489 punten. Kampioen vogels navlucht: Felkers Stein met H. '47—630391, 415 punten. De behaalde prijzen kunnen bij de penningmeester J. Hengsdijk, Visser straat 36, in ontvangst worden geno men op Donderdag 24 Februari na 18.30 uur. Teneinde zich zo goed mogelijk om trent de hoedanigheid van het door de gasfabriek geproduceerde gas te kunnen overtuigen, acht de directeur der Water- en Lichtbedrijven het noodzakelijk te kunnen beschikken over een calorimeter, welke aan de hoogste eisen van zuiverheid voldoet De behoefte aan een dergelijk toestel zal zich in nog sterkere mate doen ge voelen, wanneer, zoals zeer waar schijnlijk Is, in de toekomst gas van elders zal worden betrokken. De kos ten van aankoop van bedrijfsklaar op stellen van een registrerende „Sig- ma"-calorimeter worden geraamd op ongeveer ƒ1400. Voor dit bedrag vragen B. en W. aan de Raad een crediet. Ten gerieve van de leden der Mu- zickkring Den Helder, die morgen avond in Casino het piano-recital door Cor de Groot zullen bijwonen, geven wij hier nog even de tijdstippen van plaatsbespreken. De leden wier deel nemerskaarten genummerd zijn van 282 t.m. 381, kunnen morgenmiddag van 22.15 uur aan Casino terecht; de nummers 382 t.m. 410 en 1 t.m. 81 van 2.152.30 uur; de nummers 82 t.m. 181 van 2.30—2.45 uur en de nummers 182 t.m, 381 van 2.453 uur. MARINE VOETBALCOMPETITIE De uitslagen van de vorige week ge speelde wedstrijden zijn: Instituut Soemba 1—4; Sportschool—KVD 2—2; NeptunüsTorp. Atelier 22. InstituutSoemba 14 Voor de rust een weinig spannende strijd. Instituut heeft menige kans ge- bad, doch alles ging te langzaam. Na ongeveer een half uur eindelijk een mooie aanval van Soemba, waaruit werd gedoelpunt 01, welke stand tot de rust zo bleef. Direct na de thee een diagonaalschot op het Instituut-doel; keeper De Waard, door de zon gehin derd, stak er geen hand naar uit en de bal verdween in 't uiterste hoekje 0—2. Een zeer fortuinlijk doelpunt. Soemba trok zich nu in de verdediging terug, waardoor Instituut in de aanval kwam. Instituut drong te ver op en dat werd hun noodlottig. Twee uitvallen van Soemba en het was 04. Tien minuten voor tijd wist Instituut de eer te red den 14. SportschoolKVD 22 Om 16.15 uur liet scheidsrechter Schaap aftrappen. KVD speelde de eer ste tien minuten met acht man, doch er kon niet langer gewacht worden, door hpt late aanvangsuur. Reeds spoe dig nam Sportschool de leiding uit een corner. Er ontwikkelde zich een aan trekkelijke strijd. Na een half uur wist Sportschool de voorsprong te ver groten 2—0. Nog voor de rust kon KVD de achterstand verkleinen 2i. In de tweede helft een weinig enerverende wedstrijd, zonder enige glanspunten. Sportschool, die legio kansen kreeg, bracht ze alle om zeep. Reeds dachten we aan een Sportschool-overwinning, toen bij een overigens ongevaarlijke KVD-aanval keeper Brugmans de bal niet klemvast ving, waarvan KVD dankbaar profiteerde 22. NeptunusTorpedo Atelier 22 Een klein overwicht van T.A. voor de rust. Aanval op aanval werd opge zet, doch het beslissende schot ont brak. Na een half uur zat de rechts back van Neptunus in 't nauw en wil de terugspelen op z'n keeper. Helaas werd het een gloeiende kogel die on houdbaar jn de. touwen ging 01, wel ke stand tot de rust zo bleef. Na de thée aanvankelijk weer een aanvallend T.A., dat wederom doelpuntte 02. Neptunus werkte zich los en kon twee tegenpunten scoren, 22, waarvan vooral de laatste een zeer mooi doel punt was. Even voor het einde kwam Richelman (Nept.) in botsing met keeper Van der Ende, waarbij eerst genoemde zijn been brak. Het einde kwam met 22. Vrijdagmorgen is kwartiermeester Kichelman naar het hospitaal te Over- veen vervoerd. Wij wensen hem van deze plaats af een spoedig en algeheel herstel toe. HUURVERLENGING VAN DE NOODSLACHTPLAATS KOEGRAS Op 31 December 1948 is de huur overeenkomst, welke krachtens raadsbesluit van 16 December 1947 werd aangegaan met de heer J. Be- nema te Anna Paulowna, betreffende het gebruik door de gemeente van de noodslachtplaats te Koegras, geëin digd. De heer Benema is bereid de noodslachtplaats met bijbehorende schuur ook voor het jaar 1949 aan de gemeente te verhuren en wel voor dezelfde prijs en onder dezelfde voor waarden, als voor het jaar 1948 heb ben gegolden, De huurprijs bedraagt 262.50. Ruim een jaar geleden zijn B. en W. in overleg getreden met de Inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst omtrent de wenselijkheid van oprichting van een centrale slacht plaats als voorbereidende maatregel voor de oprichting van een abattoir, waarmede de oplossing van het vraag stuk van de noodslachtplaats samen hangt. Zij hebben besloten hierom trent voorshands geen voorstellen te doen. In verband hiermede dient de ge meente voorlopig nog de beschikking te houden over de noodslachtplaats, zodat B. en W. aan de raad voorstel len om de noodslachtplaats andermaals voor een jaar te huren. aankoop ELECmUCITEITSKABKLh In verband met de voorbereiding van onderscheidene plannen voor de bouw van woningcomplexen, enz. met 't oog op de lange levertijd, wille B. en W. tijdig overgaan tot het De stellen van de benodigde electnciteits kabels en wel 3000 meter van ver schillende sooort, voor 'n totaal bedrag van 22.800. Ondanks het feit, dat het weer te zacht en regen niet medewerkte, zijn de wereldkampioenschappen schaatsenrijden te Oslo dit week-end door gegaan. Wij zijn hier onze landgenoot Broekman in de start voor de 500 meter (rechts), die hij met 2 min. 33,7 sec. won van zijn tegenstander Cronshey (I.S.U.) Deze laatste maakte een tijd van 2 min. 37,3 sec. Helder heeft de competitie besloten met een 3—0 nederlaag tegen KW. Het was een wedstrijd waarbij goed voetbal zelden te zien was. Beide par tijen kwamen niet boven het gemid delde uit. Het terrein was zwaar te bespelen door de modderlagen. De goede vorm die Helder de laatste Wed strijden had was deze middag totaal zoek.Vooral in de voorhoede werd hopeloos geknoeid en de ettelijke kan sen, die zich vooral vóór de rust voor deden, werden telkens om zeep ge bracht. De achterhoede en middenli nie van Helder speelden in goede vorm doch steeds kwam de bal weer terug, zodat de druk op de H.-veste daar door zeer verzwaard werd. Helder had de leiding kunnen nemen, want vóór de rust toen de stand nog 00 was kregen zij een penalty te nemen die echter door Hoebe te zacht werd ingeschoten zodat doelman Aafjes de ze penalty kon stoppen. Het was nog al een forse wedstrijd en het aantal vrije schoppen die scheidsrechter Ho- geboom uitdeelde waren legio. Er werd door beide partijen hard ge werkt en dat KW tenslotte met 3—0 won is te wijten aan het feit zij Vrou- we^Fortuna meer op haar hand had den dan Helder. Het was een wed strijd die zo gauw mogelijk dient te worden vergeten en het is te hopen dat, Helder in .de,, komende, wedstrij den voor de beker ééns een schutter in de voorhoedekrijgt, want daar ontbrak het deze middag vooral aan. De wedstrijd. Helder trapt af. Eerst enig verken nen van beide elftallen. Dan komt Helder los en een scherpe voorzet van Puhl weet de keeper tot corner te verwerken. Na een afgeslagen KW- aanval krijgt Wieren de bal maar schiet net naast. Bij een snelle KW- aanval redt Beekhoven op sublieme wijze, welk goede voorbeeld even la ter gevolgd wordt door Himpers en Pater. Dan zal Himpers de bal Tijdens de Amerikaanse indoorkam pioenschappen heeft Slijkhuis met groot gemak de mijl gewonnen in 4 min. 11.2 sec. Hij had meer dan 20 meter voor sprong op de Zweed Bengtsson, de eni ge die goed partij gaf ofschoon hij onze landgenoot geen ogenblik bedreigde. Derde werd Neil Pratt (VS) en vierde Twomey (VS). Toen Slijkhuis als eer ste door de finish ging bracht het pu bliek hem een grootse ovatie, en on middellijk daarna werd het Wilhelmus gespeeld. Niet minder dan 15 lopers verschenen aan de start, wat een geweldig gedrang veroorzaakte. Bengtsson kwam spoedig naar de vierde plaats, terwijl Slijkhuis nog in het peloton bleef. Slijkhuis had na 3/4 mijl ruim vier meter voorsprong op Negtsson en be hield die tot 2 ronden voor het einde. Toen begon hij uit te lopen en telkens lachend omkijkend en steeds vaart ver snellend, bracht hij zijn voorsprong op de Zweed op meer dan 20 meter in de jaatste ronde. De Belg Gaston Reiff wón de 3 mijl in 14 min. 8.1 sec. Op de tweede plaats kwam, met 7 meter achterstand, de Zweed Ahlden. 175. Pim, Pam en Pom weten niet, hoe ze de voorzitter bedanken moeten. Ze hebben de eerste prijs ge wonnen, die behalve uit een zilveren wisselbeker óók nog uit tweehonderd gulden bestaat. Terwijl Pim de voor zitter en de beer achtereenvolgens nog eens hartelijk bedankt, wordt hij plotseling aan zijn staart getrokkcu. hij 176. „Ja, wie doet dat?" wil uitroepen, maar bij het omkijken ziet hij Kobus, het konijn staan, die opge wonden in de verte wijst. .„Pim," fluistert hij. „We moeten hier van daan. Daarin de verte komt de veldwachter aan!" Angstig kijkt Pim in de aangewezen richting. Kobus heeft gelijk. Daar nadert de veld wachter met een vreselijk boos ge zicht. terugspelen op Boogaard maar de bal blijft liggen in de modder waardoor midvoor Bak een opgelegde kans krijgt, maar Boogaard weet te redden. Bij eén volgende H.-aanval constateert de scheidsrechter 'n over treding en wijst naar de stip. Penalty- ty voor Helder. Deze levert echter niets op.. Hierna neemt KW de lei ding 1—0. Er is dan 40 min. gespeeld en Helder trekt ten aanval, maar niets wil er lukken zodat de rust ingaat met 1—0 voor KW. Na de rust is het al meteen 20 voor KW. Helder niet ontmoedigd strijdt verder. De wedstrijd wordt for ser. Bij een snelle uitval wordt door de H.-achterhoede een overtreding be gaan en er volgt een penalty die door KW wordt benut 30. Hiermede komt het einde. DAMCLUB EXCELSIOR Excelsior trok met twee tientallen naar Wervershoof, waar D.i.D. ter gele genheid van het 10-jarig bestaan neder laagwedstrijden uitschreef. Na 4»/» uui spelen ging Excelsior met een kteine nederlaag naar hüis. De gedetailleerde uitslagen zijn: A. Grooteman—J. Pie- terse 2—0, J. Meester—H. Veenstra 1—1, Jac. GrootemanD. Jansen 1 1, G. NieuwboerD. v. d. Wallen 1 1, g. Koomen—T. Wiersma 1—1, p- Koning— J. A. van Vliet 0—2, M. Botman—J. A. Meijer 0-2, J. Spigt-H. J. v. d. Berg 20, N. ImmingK., Weijers 20, A. Meester—W. Weijers 1—1. Uitslag 11—9 voor D.i.D. D.I.D. II—EXCELSIOR II J. Koedooder—L. Schouten Lz. 1—1, J. van DijkJ. Schurer 20, p. Dudink P. de Bruin 1-1, Th. Tiet—Sj. v. d. Wal 0—2, K. Tiet—F. Jeninga 2—0, C.. Bakker—F. Tielens 1—1, p- Tiet—D. Kruithof 1—1, C. Commandeur—Joh. Hooimeijer 1—1. Uitslag 9—7 voor D.i.D. II. VIS SERI J-BESOMMINGEN Aan de Rijksvisafslag werden gisteren aangevoerd: 140 kisten schar, 158 schol, 13 tong en tarbot, 42 bot, 3* wijting en 21 kisten kabeljauw Het betrof hier de aan voer van de KW 133, welke f 4497 besomde De prijzen waren: tarbot f2,15f2,05; grote tong f 1,90—1,85, groot middel f 2,35 —f2,05, klein middel f2,35 klein I f2,45, klein II f2,75—f 1,65 alles per kg; grote schol f47—f40 middel f 41—f 36, klein f 18 —f8; schar f 10—f4,20; bot f14—f7; verse haring f7,50; wijting f 14f5,50; grote geel f38, alles per 50 kg; kabeljauw f 82—f 80 per 125 kg Een groot aantal toeschouwers, naar schatting 3500 personen, zijn getuige geweest tussen het treffen van Succes en BKC, de strijd die voor beide clubs zo belangrijk was voor de laatste plaats. De prestaties van beide clubs in de laatste weken waren van dien aard, dat het ons wel bijzonder moeilijk viel een favoriet aan te wijzen, hoewel wij aanvankelijk iets meer vertrouwen stelden in de Wieringers, die vooral de laatste wedstrijden hun naam veel eer aandeden. Het was het Heiderse pu bliek aan te zien dat deze wedstrijd niet een strijd was van hun favorieten, maar toch konden wij ook hier waar nemen dat het publiek steeds een fa voriet kiest en zo kregen wij toch een gezellige stemming langs het veld, waarbij de kansen zo ongeveer gelijk waren gesteld. Het weer was koud en daardoor waren er misschien niet zo veel bezoekers als verwacht werd. De scheidsrechter was de heer Hes- sink en als altijd floot hij ook ditmaal weer prima. Met het toekennen van het eerste doelpunt van Succes zijn wij het niet eens, omdat volgens ons Bos van Succes buitenspel stond, toen hij het laatste tikje gaf tegen de bal. Ove rigens was het duidelijk te constateren dat hier een egroutineerde scheids rechter in het veld stond, die de sfeer van de wedstrijd juist aanvoelde. Toen de stand reeds 21 was voor Succes was midvoor Metselaar in vrije positie gekomen en werd openlijk gehaakt. Maar scheidsrechter Hessink wilde gten strafschop toekennen in deze be langrijke strijd omdat hij aanvoelde dat een dergelijke straf te zwaar zou zijn/en teveel de strijd kon beïnvloe den) Hij liet gewoon doorspelen, het enige middel op dit moment. Is de overwinning verdiend? Als wij deze vraag moeten beant woorden dan zeggen wij: ja, de cijfers 2-1 geven onszes inziens een juist beeld van de krachtsverhouding. Niet dat Succes zoveel sterker was maar de wapens van taktiek en techniek waren in Succes beter vertegenwoordigd dan bij BKC. Misschien drukken wij het nog beter uit als wij schrijven dat Succes minder slecht was dan BKC. Want ontegenzeggelijk waren hier tvvee zwakke clubs aan, het spelen. De taktiek van BKC om een rechtse speler aie kan uitblinken door zijn snelheid op een linksbuitenplaats te laten spelen was wel een van de grootste fouten. Maar eveneens was het een onvergefe lijke fout van BKC om met een 21 achterstand toch te blijven volharden met drie man in de voorhoede. Neen, dit. BKC, dat overigens veel aan kracht heeft ingeboet, is geen derde klasser meer. Succes maakte ook geen geweldige indruk, maar toch kregen wij dë indruk dat de Wieringers met een taaie volharding en met de kleine kern van behoorlijke spelers iets meer kunnen presteren dan BKC en dit ook inderdaad gistermiddag getoond 'neb ten. Vóór de rust had BKC de wind mee en ondanks dat was er van een vcldoverwicht geen sprake. In de voor hoede werd teveel op Blok gespeeld, die zich op de linksbuitenplaats geheel niet thuis voelde. De ballen die nog langs de pittige achterhoede van Suc ces kwamen waren veelal voor de be trouwbare doelman IJzer. Na 13 minu- ter spelen redde IJzer een hoog schot van Buning tot corner. Prins nam deze keurig en via het hoofd van Buning werd de stand 1—0 voor BKC. In deze r.eriode was BKC wel iets beter en door toedoen van het stugge verdedi gen van dë onverslütbare T°dema ep geholpen door Lont kon erger worden voorkomen. De uitvallen van Succes waren echter niet van gevaar ontbloot en hoewel in de voorhoede het gemis van een doorzetter als Schmitt terdege werd gemist, moest Paardekoper toch Vle zeilen bijzetten om erger te voor- Komen. Daarnaast verrichtte ook doel man IJsselsteijn goede dingen. Na 34 minuten kwam toch de gelijkmaker. Veerdig kreeg de bal van de zwak spelende rechtsbuiten van Succes en op handige wijze passeerde hij de ach terhoede van BKC, een tam schot op doel volgde en volgens ons stond toen Bos buitenspel, diezelfde Bos die het laatste tikje gaf om de bal in het net te laten komen. De stand was 11. In de tweede helft kwam er van het verwachte offensief van Succes eerst ook niet veel terecht. Na 18 minuten spelen, toen rechtsbuiten Hollander een voorzet van Rotgans keurig in het net liep en dus de stand op 21 bracht, ging het veel beter met de Wieringers. Eerst toen bleek welke belangrijke steun nog een Iedema kan bieden en de grote dosis handigheid van een Hartman, die ditmaal een bijzonder faire indruk maakte. De aanvallen van Succes wisselden elkaar af en steeds moest de achterhoede van BKC er aan te pas komen. Het laatste kwartier wist BKC het spel weer te verplaatsen, maar de verkeerde tak tiek van verdedigen bleef gehandhaafd en kostte uiteindelijk de gelijkmaker. Succes hield de stand 2—1 en is een eind op weg zich te handhaven. DE ENGELSE LEAGUE. Uitslagen van de Leaguewedstrijden luiden: Eerste divisie: Aston Villa—Manches ter United 2—1, Bolton Wanderers— Derby County 4—0, Burnley—Chelsea 3—0, Charlton Athletic—Middlesbrough 2—0, LiverpoolBlackpool 1—1, Man chester City—Newcastle United 1—0, Preston North End—Everton 3—1, Shef- field United—Portsmouth 3—1, Stoke City—Birmingham City 2—1, Sunder- 1 andHuddersfield Town 0—1, Wolver- hampton WanderersArsenal 13. Een 9 meter hoge muur ig te Cicade a Praia op een der Kaap Verdische eilanden op een menigte mensen te recht gekomen, die in de rij stonden voor(maaltijden, die van regeringswege verstrekt worden. 300 mensen werden gedood, velen gewond. TARUFFI vestigt twee wereldrecords. De Italiaanse coureur l'aruffi heeft gisteren twee wereldrecords gevestigd !"mde,f»cc klasse- Hij reed 5 km in min. 26.58 sec., gem. snelheid 203 459 km per uur, en 5 mijl in 2 min. 18.79 sec. Gem. snelheid 199.504 km per uur. mm we brief van kardinaal mindszenty. Naar verluidt, heeft kardinaal Minds zenty een brief aan het Hongaarse episcopaat gezonden, waarin hij op de bisschoppen een beroep zou hebben gedaan te trachten met de regering tot overeenstemming te komen, daar !Ltuln!VvrhoudinB tusse" kerk staat „pijnlijk en gevaarlijk" zou zijn. arrestaties in india. In India zijn 300 personen gearres teerd bij naar het schijnt een lande lijke politieactie tegen communisten die er van worden beschuldigd tot sta kingen te hebben aangezet. Met het oog op de vage geruchten, die sedert enige weken in Argentinië en in het buitenland over de economi sche en politieke toestand van Argen tinië de ronde doen, heeft president Perón een rede gehouden, waarin hij na deze geruchten krachtig te hebben tegengesproken, bevestigde, dat de Argentijnse regering haar tot dusver gevoerde politiek zal blijven volgen. Hij keerde zich vooral tegen hen, die door het in omloop brengen van die geruchten een beurspaniek hopen uit te lokken. Ook bracht hij critiek uit op de communistische en socialis tische politici, die volgens Peron er steeds op uit zijn te beweren, dat hij Argentinië van het buitenland afhan kelijk wil maken. Naar w'; vernemen worden plannen beraamd om aan koningin Juliana en prins Bernhard ter gelegenheid van hun koperen bruiloft als geschenk een nieuwe parkaanleg bij Huis ten Bosch aan te bieden. Aan deze aanleg zou ons volk eventueel provinciegewijs kunnen medewerken. Men is op deze gedachte gekomen, omdat de regering voorne mens is Huis ten Bosch te restaureren. DIENSTPLICHTIGEN KUNNEN MARECHAUSSEE WORDEN Wederom heeft de minister van oor log bepaald, dat een aantal dienst plichtigen ditmaal van de lichting 19491 dat hans hier te lande voor eerste oefening in werkelijke dienst is, zal kunnen worden toege laten tot een eerste vrijwillige verbin tenis als beroepsmilitair met bestem ming voor het wapen der Koninklijke Marechaussee. Ook zij, die bestemd zijn voor uit zending naar de tropen, of voor op leiding tot enige rang of tot een bij zondere functie, kunnen voor deze overgang naar het beroepspersoneel van het wapen der Kon. Marechaus see in aanmerking komen. SECRETARIS DER GENERALE SYNODE UIT AMERIKA TERUG. Ds. E. Emmen, scriba der Generale Synode van de Ned. Hervormde Kerk, is na een verblijf van vier weken in Amerika, in Nederland teruggekeerd. Ds. Emmen vertelde bij aankomst dat er op aangename en Christelijk ver antwoorde wijze over zuiver kerke lijke aangelegenheden gesproken is. Hij voegde er aan toe, dat de Ameri kaanse ambtsgenoten wel begrip to nen voor de standpunten der Ned. Hervormde Kerk, Ook heeft ds. Em men lezingen gehouden over de ge schiedenis van de Ned. Hervormde Kerk voor verscheidene groepen stu denten. OPROEP VAN POLITIE TE BAARN In de nacht van Zaterdag op Zondag j.1. werd op de Rijksstraatweg Amers foortAmsterdam onder de gemeente Baarn het lijk aangetroffen van een 80- iarige vrouw, die in nachtgewaad haar woning had verlaten. Het lijk vertoont sporen, die er op wijzen, dat zij door een motorrijtuig is aangereden. Vermoedelijk treft de bestuurder geen schuld. De hoofdinspecteur van politie te Baarn verzoekt een ieder; die inlichtin gen kan verstrekken over dit ongeval, zulks te willen doen aan het bureau van politie te Baarn. BINGHAM KOMT GETUIGEN OVER OVER 'T ENGLAND-SPIEL. Dinsdag 22 Febr. zullen door de par lementaire enquettecommissie o.m. wor den gehoord de vader van de Engelse majoor Bingham, die een zeer belang rijke rol heeft gespeeld in het „England- Spiel" door zijn hoge functie bij de En gelse inlichtingendienst, en dr. W. Har ster, in bezettingstijd Befehlshabei; van de SD en de Sicherheitspolizei in Ne derland. COMPLOT IN BOLIVIA ONTDEKT Volgens berichten uit La Paz, de hoofdstad van Bolivia, heeft de Boli viaanse minister van binnenlandse za ken mededeling gedaan van een uitge breid complot met vertakkingen in ver schillende delen van het land. Vooraan staande politici zouden o.m. gearresteerd zijn. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 7. 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Sport- rubriek ti.30 Voor de Strijdkrachten 7,13 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Het actueel geluid 7,45 Landbouwrubriek 8,05 Programma-proloog 8,15 NCRV- kwartet 8,30 Luisterspel 9,05 Met band en plaat voor U paraat 9,45 Zuid- Alrlkaanse verzen 10,00 Hollands Strijk orkest 10,45 Avondoverdenking KJ' Populair Avondconcert HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6, 8 en u uur VARA: 6,20 Gramofoonplaten 6 45 Parlementair overzicht 7,00 Mensen uit mijnva- cantie7,30 Viool en piano 8,05 Dingen van de dag 8,15 Pennies from heaven 8,50 De Ducdalf 9,10 Radio Philharmonisch-orkest 10,10 Lezingen dcor J van der Kieft 10,25 De nieuwe notenkraker 11,15 Dansmuziek VOOR DINSDAG HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten 8. 1 7, 8 en 11 uur - KRO: 8,15 Pluk de dag 12,33 Amusements-orkest 1,25 Piano-dUo 6 20 Sportpraatje 6 30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Een kwartierjte guitaar 7,50 „Dit is leven' 7,50 Rubriek van de' Wederopbouw 8.05 De gewone man 8,12 Koning „Lear (treurspel) 10,10 Omroep-Kamerorkest 10,37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Amsterdams Ka.n'ermuziekgezel- schap HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten °m 7 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 8." Ochtendvaria —10,15 Arbeidsvitaminen 12,00 De Papavers 1,20 Het promenade- oikest 6,13 Tom Erich (plano) - 6'£° Prof Den Hollander 7 00 Kobus kwin 7,15 Achter het voetlicht 7,30 Radw muziekjournaai 8,05 In het Radio-Zoek- licht 8,15 Bonte Dlnsdagavondtrein 9.35 Als Ik déér nog aan denk Buitenlands overzicht 10,00 Maria za- mora en haar Zuid-Amerikaans orkest 10,30 Cello en piano 1115 Werken v»o Mozart

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2