k Bon Marché De Benelux in de beslissende fase uys TROOST RAE! Stad en Omgeving. Oproep aan alle verenigingsbesturen De opvoering van „Eén of iwee vrouwen" Edenhats Trumanhats HCSC-nieuws Leger des Heils-nieuws KVH-nieuws Weer naar een opera? Hermes-nieuws Predikbeurten Bevorderd „Snip en Snap" brachten vrolijkheid De Schager Markt Dr. Drees opent Ministersconferentie wy weten, dat het centrale punt daarby is het monetaire vraagstuk, dat in het algemeen de landen in West- Europa, en trouwens daar niet alleen, voor grote moeilijkheden plaatst, en dat wij thans speciaal t.a.v. het verkeer tussen onze landen met voile ernst on der het oog moeten zien. De ogen van de wereld op ons gericht Wederopbouw Petten De Heemskerkse moordzaak Voor de politierechter Umuiden Urk Marktberichten KOOPT BIJ Scheepvaartberichien f~M(e>c£eic M. DOE GRATIS MEE) iiuii ch wU, mei keel Uw ye>züx! Met een opvoering van het bijspel „Eén of twee vrouwen" zal, zoals wy Zater dag J.l. berichtten, het toneelgezelschap van de Sociëteit „Het Concertgebouw" te Amsterdam de vriendenhand uitsteken naar de beoefenaren en vrienden van kunst (met grote en kleine k) in Den Helder. De heer Jac. Bos, directeur van onze Helderse operettevereniging „Harmonie" en lid van het Concertgebouworkest, heeft by zyn leden een warme animo opgewekt om eens iets te doen voor de stad aan het Marsdiep, waar de „cultuur" dreigt weg te kwynen. En als lid van een inderhaast samengesteld voorlopig „Actie-comité" stelt hy er anderzijds prys op, wanneer heel veel vertegenwoordigers van plaatseiyke verenigingen de voor stelling by wonen. De dames en heren van het Concertgebouw weten dan, dat hnn geste wordt gewaardeerd door de mensen die daarbij in de eerste plaats betrokken zyn. Van de zijde van het „Actie-comité" werden circulaires gezonden aan een aantal bestuursleden van plaatselijke verenigingen, in de verwachting dat zy deze zaak met hun mede bestuurderen zouden bespreken. Op deze wijze zullen wel de meeste verenigingen zijn be reikt, maar het is toch niet onmogelijk dat sommigen nog geen circulaire ont- vinden. Er liggen daarom aan het loket van de Helderse Courant, Koningstraat, nog een aantal formulieren, waarover vrij kan worden beschikt. Reeds een zevental werd ingevuld terugontvan gen. Het is wel gewenst, dat de rest uiterlijk in het begin van de volgende week binnenkomt, aangezien wellicht een kleine rantsoenering tussen de aan vragers moet worden toegepast. HET STÜE. In de fotokast voor ons bureau han gen negen aardige opnamen van een vorige opvoering. Daaruit kan men zich vast een beeld vormen van het geen de bezoekers op 18 Maart te wach ten staat. Omtrent het stuk zelf schrijft de heer W. Risseeuw, administrateur van het Concertgebouw, het volgende: „Iedereen heeft wel eens behoefte aan een luchtig boek. Dit was ook het geval met een der leden van de toneelclub. Hij las met veel genoegen „A wife or two" en informeerde bij de regisseur of dit boek reeds voor het toneel was be werkt. Toen dit niet het geval bleek te zijn, richtte Floor Middag zich tot de schrijver en verzocht het stuk te mogen bewerken, hetgeen hem prompt werd toegestaan. Het klinkt misschien een beetje gewaagd, maar wij bieden U in werkelijkheid een „wereldpremière" aan. Het verhaal heeft vele verwikkelin gen. Charles Marlowe is getrouwd, ge scheiden en weer getrouwd, nu met Margaret. Zij en de eerste vrouw van Charles zijn oude schoolvriendinnen, die het heel gewoon vinden de oude vriendschap te handhaven. Waarom ook niet? Omdat Charles het niet met Mary kon vinden? Malligheid! Charles is door een ongelukkige be legging in financiële moeilijkheden ge raakt en heeft zelfs Mary hierjn betrok ken. Bij een van haar visites bespreken zij de hopeloze toekomst. Op dit ogen blik komt Charles' schatrijke Oom Sam F. v. tl. MADEN SPOORSTR. 105 Nieuwe collectie HOEDEN: o.a. Moderne tinten Alle prijzen. Morgen spelen het eerste en tweede elftal uit, resp. tegen Jong Holland 2 in Alkmaar en Z.C.F.C. 3 in Zaandam. De uitslagen van verleden week zijn: And. Boys IGouwzee Boys I 1—1; H.C.S.C. I—Dindua III 9—0. Alleen HCSC kan nu nog het puntenaantal van E.V.C., n.1. 25, bereiken. Deze club kan dus, zonder zelf te spelen, morgen kam pioen worden, wanneer HCSC één of beide punten verliest. De stand der kopgroep in de 2e klasse is nu: E.V.C15 10 5 0 45—21 25 H.C.S.C. ..15 7 5 3 44—20 19 Gouwzee B. 15 7 4 4 38—32 18 And. B. 16 6 6 4 41—35 18 Het vertrek is gesteld op half drie vanaf Garage Moorman. Wanneer door terreinafkeuring slechts één elftal speelt dan zal dit elftal om 1.50 uur vertrek ken per NACO. Kapitein Verwaal schrijft ons: De tiendaagse veldtocht der kadetten van de William Booth Kweekschool is in volle gang. Huisbezoek wordt ge daan, elke avond opnieuw zijn er bij zondere samenkomsten in de Leger- zaal aan de Spoorgracht, en ook door het openluchtwerk worden vele men sen met het Evangelie van Jezus Chris tus bereikt. Te spoedig gaan de dagen van deze veldtocht voorbij, en zo zullen a.s. Zondag reeds weer de laatste sa menkomsten in het kader van deze veldtocht worden gehouden. Hiervoor zal overkomen brigadier W. F. Palstra, het hoofd der Kweekschool in Amstel veen. Bezoekt vooral deze belangrijke diensten welke resp. 10 uur v.m. en 8 uur n.m. aanvangen. Om 3 uur en 7 uur worden nog openluchtsamenkom- sten in de Spoorstraat gehouden. Zaterdagmiddag speelt K.V.H. 2 tegen Z.K.C. uit Zaandam, terwijl de kampioenen van K.V.H., dus het 3e twaalftal, uitkomt tegen Z.K.C. 3. Beide wedstrijden worden gespeeld op het terrein aan de Kemphaanstraat ais tenminste het terrein niet wordt afgekeurd. Dit is een unieke gelegen heid voor H.C.S.C. om eens korfbal te zien in competitieverband. Wij ver wachten dus, wanneer deze wedstrij- doorgaan, vele H.C.S.C.-ers. De wed strijden vangen aan om 2.15 uur. plotseling over uit Amerika. Deze houdt er nogal ouderwetse principes op na. Hij heeft b.v. een hekel aan echtschei dingen, maar weet niet beter, of Char les en Mary vormen nog steeds een paar. Mary laat hem in die waan, om uit de moeilijkheden te komen. Char les moet er noodgedwongen aan mee doen. Een en ander is natuurlijk niet naar de zin van Sir George Hamilton, Mary's echtgenoot, waardoor dan ook de no dige schermutselingen ontstaan. Deze worden nog vermeerderd, doordat Oom door het verhaal van een krank zinnigenverpleger helemaal op een dwaalspoor wordt gebracht. Hoe hij tenslotte achter de waarheid komt, schetst de schrijver U in het ver loop van zijn stuk. Moge U er evenveel genoegen aan beleven als de spelers tijdens de repetities!" Toen de excursie naar een opera in Amsterdam de vorige maal voor esn aantal belangstellenden op een teleur stelling uitliep, heeft de Volksuniver siteit onmiddellijk het plan opgevat om nogmaals naar Amsterdam te trekken. Nu is het de bedoeling, dat op Vrijdag 18 Maart of op Zondagmiddag 20 Mrt. een bezoek wordt gebracht aan de opera „La Boheme", „Faust" of ..Trou badour". De kosten komen op f 7 a f 8 en aanmeldingen kunnen ook voor niet-leden van de V.U. geschieden tot uiterlijk 14 Maart aan het adres Singel 53, telefoon 3121., De vertrektijden zijn voor Vrijdag op 17 uur en voor Zondag op 11 uur gesteld. Hermes I— S.C.H.C. IV (heren),' aanvang 14.30 u. op het A-veld. S.C.H C. IV uit Bilthoven is de kampioen van de 3e klasse F. Laten we hopen, dat het veld aan de Meeuwenstraat behoorlijk te bespelen zal zijn, zodat er in deze belangrijke promotiewedstrijd goed hockey zal worden vertoond. Hermes IIID.E.M. II (dames), aan vang 14.30 uur op het B-veld. Ook voor de Hermes dames van het derde team is dit de eerste promotiewedstrijd. Hermes IIGooi Hl (dames), aanvang 12.30 uur op het A-veld. Hermes IVFit III (heren), aanvang 12.30 uur op het B-veld. DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieu we kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat, 10 u. ds. Borgharbt; 19 uur de heer E. Wanaers. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hartkamp (H.Avondmaal)17 uur ds. Hartkamp; Rehobothkerk 10 uur ds. Swen (H. Avondmaal); 17 uur ds. Swen. Ge ref. kerk, art. 31, 8.30 uur en 17 uur ds. Tollenaar (H. Avondmaal). Chr. geref kerk, Steengracht, 10 en 17 uur leesdienst. Oud geref. kerk, Hoog straat 86, 10 uur en 17 uur de heer de Jong. Geref. Gem., Janzendwarsstr. 8, 10 uur en 16 uur leesdienst; Donder dag 19.30 uur ds. K. de Gier. Luth. kerk, 10.30 uur ds. J. Groeneweg' (jeugddienst). Doopsgezinde Gem. 10.30 uur ds. A, Vis. Baptisten- Gem 10 uur de heer van Leeuwen; 12 uur Zondagsschool; 20 uur evang. Hofhuis; Dinsdag 20 uur vrouwenkrans; Vrijdag 19.30 uur Bidstond; 20 30 uur Bijbel studie-uur. Oud-kath. kerk, 10 uur Heiligen Mis; Woensdag 19.30 uur lij densmeditatie; alles o.l.v. pastoor Ver- heij. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 u. en 19.30 uur samenkomst; 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur Bijbelkring; Donderdag 19 30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur open luchtsamenkomst in de Visbuurt; 21 u. Bidstond. Leger des Heils, Zaterdag 12 Maart 15 uur openluchtsamenkomst in de Spoorstraat; 19.15 uur Bidstond; 20 uur openluchtsamenkomst in de Kei - zerstraat: Zondag 10 uur Heiligings samenkomst; 12 15 uur Zondagsschool; 15 uur openluchtsamenkomst in de Spoorstraat; 16,30 u. jeugdsamenkomsl; 18.45 uur openluchtsamenkomst in de Spoorstraat; 20 uur verlossingssamen komst. Alle samenkomsten staan onder leiding van brigadier W F. Palstra met de kadetten van de William Booth Kweekschool: Dinsdag 15 Maart 21 u bekeerlingensamenkomst. JULIANADORP Ned. herv. gem., 10 uur ds Saim. Star of Hope Mission. geen dienst. Geref. kerk. 14 30 uur ds. Swen. HUISDUINEN. Ned. herv? gem. 15 u. ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. HTPPOLYTUSHOEF. Evangelisatie. 10 uur de heer A. van der Horst. 15. uur ds. Wiegers H A. Doopsgezinde gem., 10 an uur ds Goudsbloem. DEN OEVER. Evangelisatie. 10 uur de heer O. Deen. Doopsgezinde gem., 14 30 uur ds. Goudsbloem. WESTERLA ND. Doopsgezinde gem.. 19.30 uur ds. Goudsbloem. De Speciaalzaak vóór HOEDEN De zaak voor de man van smaak, SPOORSTRAAT 49. Onze oud-stadgenoot, de heer H. J. A. Deymann, luitenant ter zee der 2e klasse KMR, is met ingang van 1 Feor. 1949 bevorderd tot luitenant ter zee der le klasse KMR. GESLAAGD Btj het laatst gehouden examen slaagden te 's-Gravenhage voor 3e Stuurman Grote Handelsvaart de heren A. C. Verbeek en G. A. Wortel, leerlingen van de Zeevaartschool Den Helder. OVERHEMDEN, vaste boord ook effen kleuren 6.95 OVERHEMDEN, 2 boorden 8.45 LEIDSE SAJETSOKKEN, tijdel. aanbieding z. punten 2.60 Er is gisteravond in Tivoli voor drie maanden tegelijk gelachen. Daar be hoeft niemand rouwig om te zijn, want het is met het lachen als met werken: met hoe meer pleizier je het doet, hoe beter het je afgaat. Willy Walden en Piet Muyselaar, deze popu laire ras-komieken, hebben dat plezier op gulle manier aangeboden. Zij wis ten soms de mensen te doen glimlachen om dingen, die buiten de schouwburg alleen maar hare gezichten veroorza ken. De ontspanning, die zij brachten, met hun betrekkelijk klein aantal me dewerkenden verried niets van de inspanning die het vlotte en welver zorgde programma hun moet hebben gekost. Het was niet altijd humor met een hoofdletter maar grappig en ge noeglijk waren veel scènes zeker. Het was amusement van zeer afwis selende aard, vooral omdat de artisten gelijk kameleons in diverse gedaanten voor het telkens van kleur veranderend voetlicht verschenen. De decors waren artistiek en de muzikale begeleiding van een klein pl.qegie onder leiding van de bekende pianist Tom Erïch was heel geslaagd. Een bijzonder nummer was het optre den van het 'anspaar Ida Ha.ios en Surany, dat zich gracic en lichtvoetig bewoog in de ruimte voor de kleurige doeken. Hun werk was beheerst en ge durfd, beschaafd en elegant, onverschil lig in welke dansvormen zij optraden. Het bleef probleemloos dansen, maar deze beweging om wille van de bewe ging was toch een lust voor het oog. Even probleemloos, maar minder knap. was de balletkunst van de „In ternational Lovelies", die het meer moesten hebben van hun charme dan van hun connecties met Terpsichore. Niettemin, het was speels en aardig, en ze toonden een rijke sortering in toiletjes in „new" en ,,very old" look. Van de schetsjes, die werden opge voerd.' sloeg „Alerta", de stunt met het anti-inbrekers-apparaat geweldig in. al dreef Hetty Berger wat al te veel op haar quasi-preutse maniertjes. Groot was het succes van de dames Snip en Snap, vooral in hun zogenaamde imi tatie van de „Andrews Sisters". Daar bij bleek pas goed het verschil tussen een radio-uitzending en een program- ma-in-natura. Hier kon men veel waar deren, wat voor de radio een flauwe boel geworden zou zijn. Het laatste nummer voor de pauze, de „ShoWboat" (in originele fluoresce rende kledij), en cte finale brachten alle medewerkers (van wie wij nog niet noemden het duo lenigaards Rod- ney en Sann) voor het voetlicht. Het applaus dat hun allen ten deel viel, be wees overtuigend, dat het programma inderdaad (zoals de titel luidde) „Tot genoegen" van de vele bezoekers was geweest. Marktoverzieht Voor de centrale werden aangevoerd 45 koeien, 495 nuchtere kalveren en 16 schapen. Was de eerste marktdag in de maand Maart een echte sneeuw-, hagel- en stormmarkt, deze week was het weer behoorlijk goed. Het is te hopen, dat het weer wat beter wordt want dit heeft op de handel veel in vloed. De handel in kalf- en melk koeien was vrij goed. De prijzen waren niet lager dan de vorige week. Voor de mindere kwali teit waren ze wat gedrukt. Voor de geldekoeien was nog wel kooplust. Goede soorten worden wel verkocht. De notering was dan ook hoger dan de vorige week (nu tot f 500). Vaar zen waren prijshoudend. De pinkjes werden ook niet vlot verkocht. Deze handel was aan de stugge kant. De prijzen bleven vrijwel dezelfde als de vorige week (tot f 225). De handel in rijtuigpaarden was vrij goed en de no tering hoger dan de vorige weken (nu tot f 850). In oudere werkpaarden was ook wel handel met een notering van f 350f 500. Slachtpaarden deden van f 300f 650. Deze handel was iets be ter dan de vorige weken. De wolvee markt begint iets levendiger aanzien te krijgen. Ooien met lammeren gaven een echt voorjaarsbeeld. Er was wel wat vraag naar fok- en weidemateriaal, maar de ware stemming is er nog niet. Ooien met 2 lammeren deden van f 90f 100. Bij een matige aanvoer van biggen was er toch weinig gang in de handel. Er ging weinig of niets van de bestaan de prijzen af. Op de kippen- en konij- nenmarkt was een kalme handel en weinig drukte. De prijzen waren niet beter dan vorige week. Er was deze week weer veel belangstelling op de markt. Marktbericht. 21 paarden 350850, 18 gelde koeien magere 275500, 16 kalfkoeien 550 750, 14 pinken 150225, 15 schapen magere 6080, 80 overhouders 45 55, 21 biggen 45—65, 22 konijnen 2— 10, 14 kippen 36. De Renelux-ministerconferentie, die thans te 's-Gravenhage wordt gehou den, is gistermorgen door de Nederlandse minister-president, dr. W. Drees, in het gebouw der Eerste Kamer geopend. Hierby sprak de heer Decs een rede uit. Alvorens op het doel van ue/.o byeenkomst zelve in te gaan, stelde dr. Drees het op prüs nogmaals te uy- zen op de grote goodwill, welke de Benelux-samenwerklng ook In haar tot nog toe beperkte vorm gedurende de afgelopen jaren tot ver over onze gren zen reeds heeft verworven. verwachtingen koesteren. Zo is er meer. Een werkelijk economische unie is er echter nog niet. De grote stap, het verwezenlijken van vrij onderling ver keer, moet nog worden gedaan. Onze taak in deze conferentie zal het aller eerst zijn de moeilijkheden verder te onderzoeken en te doen wat mogelijk is om ze uit de weg te ruimen. Daarnaast en in samenhang daar mede is de belangrijke vraag op welk terrein wij een gemeenschappelijke economische politiek moeten voeren, en in welk opzicht ieder land vrij kan blijven zijn economisch en sociaal be leid naar eigen inzichten te voeren. Ten slotte zal nu of later ook moeten worden overwogen in hoeverre nieu we organen nodig zullen blijken om te bevorderen, dat snel gezamenlijk be slissingen kunnen worden genomen zonder dat te kort wordt gedaan aan De minister-president herinnerde o.m. aan, het feit, dat reeds tijdens de oorlog door de in Engeland verblijven de regeringen van de drie Benelux- landen het besluit genomen was om na Ce bevrijding een economische unie tot stand te brengen. Het was een kloek besluit om op deze wijze te trachten drie landen, klein van omvang, maar in het wereld verkeer allerminst zonder belang, tot een economische eenheid samen te voegen. Een eind zijn wij reeds gevorderd op de weg, die afgelegd moet worden. Bel- gie, Nederland en Luxemburg zijn in ternationaal tot nauwe samenwerking gekomen. Dat eenheid van invoerrech ten is bereikt is van betekenis, al be speurt de reiziger, die de grens tussen Belgie en Nederland passeert, nog wei nig van wat hij zich wellicht ook van de voorlopige stappen heeft voorge steld. Op het gebied van een groter gelijk heid van de accijnzen mogen wij goede de noodzakelijkheid, dat de volken zelf maatschappelijke en politieke in vloed kunnen uitoefenen. Een volledig succes zal de Benelux slechts kunnen worden indien onze volkeren de betekenis ervan ten volle gaan beseffen en in de practyk onder vinden. In beslissende fase. Konden wij op het Chateau d'Arden- nes volstaan met het geven van richt lijnen, thans is de tijd aangebroken voor he t nemen van beslissingen, welke van grote betekenis zullen zijn voor de volkeren, welke wij hier vertegenwoor digen. De verantwoording, welke op onze schouders rust, kar nauwelijks worden overschat. De Benelux wordt be schouwd als de toetssteen voor de Westeuropese economische samenwer king. Laten rij ervan overtuigd zijn, dat gedurende de komende dagen veler ogen in de wereld op ons gericht zijn Dr. Drees besloot met de wens, „dat men bij het behandelen van de proble men, die zich tijdens deze besprekin gen ongetwijfeld zullen voordoen, de moed en het vertrouwen zal vinden om zich allereerst door uniebelangen te laten leiden en dat de conferentie be vorderlijk moge zijn aan het spoedig tot stand komen van een zo nauw mo gelijke verbinding op economisch, so ciaal en daarnaast ook op cultureel ge bied tussen de lage landen aan de zee, die vroeger verenigd zijn geweest, die tweemaal in de loop der geschiedenis van elkaar zijn gescheiden, maar die door aard en ligging in elk geval als vanzelf op innige samenwerking zyn aangewezen." De uitslag van de op Woensdag 9 Maart gehouden aanbesteding van het maken van plm. 950 m2 klinkerweg met riolering, plm. 2425 m2 parkeer terrein op puinfundering, alsmede aan leg van een sportterrein met bijko mende werken op een terrein, gelegen te Petten, volgens bestek Z 9 (Weder opbouw „Petten"), luidde als volgt: Ingeschreven werd: P Daalder, Alk maar f 23.444; J Faus, Nieuwe Niedorp f 24.980; D P Kuiper, Petten f 28.460; Gortemuller. Diemen f 31.130; Zijlstra aannemers mij. Leeuwarden f 31.500; Th Polman, Heiloo f 32.000; G W Mel- chers, Amsterdam f 32.976; J vd Heide en D Bos te Amsterdam f 33.160; Th Veul, 't Zand f 33.500; Huiberts en Punt, Alkmaar f 34.900; C Zutt, St. Maarten f 35.000; C Nieuwenhuis, Hei loo f 37.400; N V. Geruisloze Weg, Heemstede f 37.785; H van Dijk, Edam f 49.359; fa. P Broeken. Breda f 58.000 Begroting f 30.4000. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijver, de fa Daalder. De naam van het wegens de te Heemskerk gepleegde moord gearres teerde echtpaar is niet S., maar O. De geruchtmakende zaak is in goede samenwerking tussen de Beverwijkse gemeente-politie en de te Heemskerk gestationneerde rijkspolitie tot ophel dering gebracht. Bij het onderzoek zijn ook ingeschakeld geweest de politie mannen die twaalf jaar geleden de zaak van de gefingeerde zelf moord hebben behandeld. Dat destijds niet aan misdrijf is ge dacht, spruit tevens voort uit de om standigheid dat de 32-jarige C. W. aan zwaarmoedigheid lijdende was, de zelf moord zich voltrok in een tijd toen het gezin leed onder de gevolgen van de heersende werkloosheid en boven dien de huwelijksverhouding niet al te rooskleurig was. De zaak is Maandag j.l. aan het rol len gegaan na een onenigheid in het öoor Th. C. O. bewoonde huis, waar een huishoudster in dienst was, nadat de echtgenote het gezin had verlaten. Toen deze laatste Maandag vanuit Amster dam in de woning terugkeerde, is tijdens het twistgesprek tussen man en vrouw door een derde iets opgevangen over het op 19 Januari 1937 te Heems kerk gepleegde misdrijf. De politie is hiervan op de hoogte gesteld, heeft het echtpaar gearresteerd en beiden tot diep in de nacht verhoord. Geleidelijk kwamen daarbij de bekentenissen los, nadat hieraan voorafgaande de echte lieden elkaar over en weer hadden be schuldigd en ieder voor zich had ge tracht zijn/haar aandeel in het misdrijf z-oveel mogelijk te verkleinen. Nog hetzelfde jaar van de moord (1937) zijn beiden in het huwelijk ge treden. HET ZEIL WAS NIET VOOR FIETSTASSEN. Een zeilenmaker in Wieringen maak te van het hem toegewezen zeil zo nu en dan een fietstas. Hij h'ad er in het geheel vijftien klaar gemaakt, maar de officier was terecht van me ning, dat de nog altijd schaarse grond stoffen alleen voor die dingen mochten gebruikt worden waarvoor ze bestemd waren. Een zeilmaker moet zeilen ma ken en geen fiettassen, waarom de officier mr. dr. J. M. Vellinga f 40 boete subs. 24 dagen eiste, waarmede de politierechter mr. Peereboom zich kon verenigen. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 800 kis ten kabeljauw, 260 koolvis, 450 schelvis, 325 schar 100 poon, 200 schelvis, 100 wij ting, 50 fljnvis 10 makreel, 25 leng, 10 haring, 70 bot en 30 kisten diversen Besommingen: 1 trawler f 14,700; IJM VI „Norma" f43,320; G D IJ 102 „Nep- tunus" 1 4920; KW 39 f2100; 86 f3120; 227 2430; 125 f 3240; 163 f 1935: 151 f 1540; 162 2640; IJM 75 f 7660 228 f 1400; 226 f 540' 248 f 570; 230 f188 VISSERIJ URK, 9 Maart. Door 6 vaartuigen werd Woensdag aangevoerd: 52 pond snoekbaars 65 cent en 208 pond witvis 7—50 cent. Alles per pond. Dezer dagen werd de brandweer gealarmeerd voor brand ten huize van mej. M. Gerssen. Na een kwartier was men het vuur meester. De schade be draagt ongeveer f 1500. LANGEDIJKER GROENTEN CENTRALE 54000 kg. rode kool 12.80—21.90, 80.000 kg. gele kool 14.5018.71, 40.000 kg. witte kool 9.4010.40, 600 kg. witlof 1 52—60, 2 41—51, 12000 kg. uien 8.609.60. NOORDERMARItTBOND 115.000 kg. rode kool 12.80—21.40, afw. 7.50—15.40, 140.000 kg. witte kool 9.4010.40, 25000 kg. gele kool 12—20, afw. 8.10—13.20, 14000 kg. uien 3.80—9.80, 6000 kg. prei 2.50 3.50. ALKMAAR, 9 Maart 1949. (Alkm. Exportveiling). Andijvie 7074; Spina zie 7478; Worteltjes 1020; Spruit- kool extra 65—80, I 50—63; II 29-N2; Rode kool 1120; Gele kool 914; Prei 1221; Uien 7; Bieten 4.509; Rabarber 51; Knolselderie 57.50; Selderie 11— 14; Aardappelen 6. ZWAAG. Spinazie 6272; Uien 3.50 5; Prei 2027; Savoye kool 1128; Gele bew. kool 15,70; Rode kool 15,80—17.30; Boerenkool 28; Spruitkool 3483; Wit lof 32—67; Knolselderij A 11—14 en B 9; Goudreinetten 5589; Present van Fn- geland 591.13; Zoete Ermgaard 6875; Jonathan 631,03; Comtesse de Paris 5567; Doyenne du Comice 1.121.34: Winterjan 7581; St. Remy 74. WOGNUM, 9 Maart 1949. 8500 kg Witlof I 59—66, II 49—59 en III 24—47; Aardappelen: 3.904.90; Spruitkool 68— 82, afw. 42—70; Rode kool 18.20; Gele kool 14.50—14 80; Uien 8.80—9.80; Drie lingen 7.80; Prei 1718; Jonathan 56 90; Goudreinetten (fabr.) 4859. HEM, 10 Maart 1949. Rode kool 10.30 —15.80; Uien 7.80—9.80; Prei 22—23; Witlof I 60—65; Witlof II 51—59; Goud reinetten 6978. AVENHORN, 8 Maart 1949. 320 kg Spruitkool 46—58; 11400 kg Rode kool 13.20—16 20; 13200 kg Gele kool 11— 14.60: 8250 kg Bieten I 6 en II 4.70; 4050 kg Witlof I 56—63 en II 48—58; 500 kg Prei I 12—13; 82400 kg Peen II 7 en III 2.60—6. W ARMENHUIZEN, 9 Maart 1949. 82000 kg Rode kool 12.80—19.70; 11100 kg Gele kool 11.50—14.70; 14700 kg D. witte kool 9.40; 800 kg Bieten 6.80. Charmeuse Onderjurken vanaf 3.90 Zuiver wollen garnituur 10.30 Corsetten met binnen band, extra zwaar 24.70 Alphard, R'dam—Buenos Aires, passeer de 9-3 Fernando Noronha Alpherat, New York—Buenos Aires, 9-3 van Rio de Janeiro Bali, New York—Java. 9-3 van Penang Bengkalis, 9-3 van Makassar naar Noenoekan Bachhus 9-3 van Buenos Aires naar Montevideo Be verwijk 10-3 van Rouen te Bougi Blij- dendijk, 9-3 van New York naar Port land Maine Boschfontein, A'dam—Kaap stad, 10—3 te Las Palmas Gadila (t), Port Said—Port de Bouc, passeerde 9-J Kreta Delfland, A'dam—Buenos Aires, 9 -3 te Rio de Janeiro Grootekerk, A' dam—Beira 16-3 te Port Said Haarlem 9-3 van Antwerpen naar Trinidad Kèi- lehaven 8-3 van Tabou te Sassandra Leuvekérk, 9-3 van Khorramshar naar Basra Limburg, 9-3 van Batavia te Singapore Loosdrecht, R'dam—Saffi, passeerde 9-3 Kaap Roca Maetsuycker, 10-3 van Carnavon te Singapore verwacht Manoeran, 10-3 van Semarang te Ba tavia Markelo, A'dam—Oost-Afrika, passeerde 9-3 Algiers Murena (t) Cu- ragaoGenua. 9-3 800 mijl West Gibraltar Nestor, 9-3 van Tanger naar Algiers Nigerstroom, 9-3 van A'dam te Hamburg Oranje, A'damJava 9-2 van Port Said Oranjefontein Beira—Adam, passeerde 9-3 Finisterre Ovula (t), 9-3 van Cebu te Pladjue Polyd'erus, 10-3 van Ban- Juwangi te Panarukan Salatiga, 10-2 van Halifax te Alexandrie Stad Vlaar- dingen, 9-3 van Narvik te Emden Stén tor, 9-3 van Volos te Izmir Talisse 10-3 van Baltimore te New York Tjibadak, 9-3 van Hongkong te Batavia Utrecht, 9-3 van Makassar naar Bangkok Ve- nus, 9-3 van Pireaus te Chios Water man Sabang—Surabaja, passeerde 9-3 Btlawan Drente, 9-3 van Batavia naar R'dam Friesland 04-3 van R'dam te Batavia ver wacht Garoet, Java—R'dam 9-3, 15 uur, van Djibouti Hagno, R'dam—Haifa. 11-3 te Malta verwacht Marken, 7-3 te Sin gapore vermoedelijk 9-3 naar Batavia Kedoe, R'dam—Java, 9-3, 12 uur. van JVIarseille Kota Inten 9-3 van Sabang, 12-3 te Batavia verwacht Ternate. R' dam—Java, 6-3 te Singapore Willem Ruys, Batavia—R'dam. 9-3 van Singapore Zeeland, 9-3 van Pangkalpinang naar Batavia Zeeman, 8-3 van Calcutta, 14-3 te Singapore verwacht MEDEMBLIK, 8 Maart 1949. 4800 kg Rode kool 12.8015.90; 6000 kg Witte kool 10.40; 2900 kg Bieten (rond) 6 6.40; 21000 kg Peen 2.50—2.70 veevoer. 1 201.50; 1200 kg Uien (driel.) 1.50 1.60; 980 kg Witlof I 59—65, II 49—54 en III 32—40; 20 kg Spruiten 59; 500 kg Eigenheimers 3.60; 400 kg Koopmans- blauwe 4 20. Alle inwoners van: Alkmaar, Alphen a. d. Rijn, Amersfoort, Baarn, Beverwijk, Bussum, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Heemstede, Den Helder, Hilversum, Leiden, Sliedrecht, Soest, Utrecht, Umuiden, Zeist, Zaandam, Koog Zaandijk, Wormerveer, Krommenie, Assendelft, Wormer, Oostzaan ontvangen een vel met merken- zegels in de bus. Hieraan is een wedstrijd verbonden. Lees de inlichtingen-op het zegelvel.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2