Stad m Omgeving- „Gijsbert Japickx" voerde „De Reafin" op Slechte start van Helder en HRC Een gezellige avond Vergadering K.N.M.V. „Olympiade 1936" een uitstekende film Muzika'e hulde De bokswedstrijden in „Centraal" Het schoolvoetbaltournooi 1949 staat voor de deur A.V.R.O.'s jubileumtrein In Tivoli KOOPT BIJ weg naar huis Op Z.A.P. kampioen Texel Hei Radioprogramma Marktberichten Helder verliesi mei 2-1 van Beverwijk Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Gelijk spel van H.R.C. iegen T.H.B. In Casino voerde het Frysk Selskip .Gijsbert Japicx", een toneelclubje uit de gelijknamige vereniging alhier, het aardige blijspel „De Reafis" op. Er l estond jammer genoeg niet die be langstelling, die we wel eens eerder gezien hebben en toch was het echt gezellig in de zaal met de groepjes om de tafeltjes. De heer Prins, voorzitter van de vereniging, opende de avond en heette speciaal een groep uit Alkmaar welkom. Daarna werd, wat laat, zoals tie voorzitter mededeelde, maar dat kwam van de langdurige generale, be gonnen met de opvoering van het Riet- voorntje. Het was het leuke verhaal van een eigenaar van een galanterie zaak, die het erg druk meent te heb ben en voortdurend ruzie heeft met zijn dochter, die trouwen wil met de bedrijfsleider. Zijn vrienden, een raar stel pretschoppers, proberen hem mee te tronen om een week met hen te gaan vissen en door middel van een vervalst briefje met een uitnodiging om naar Holland te komen, brengt hij vrouwen en kind van zijn uitje op de hoogte. Als hij naar Holland is, gaan thuis de zaken wel goed, maar dochter lief krijgt erge ruzie met haar geliet- de, zodat die verkering uitraakt. Ze probeert hem met een ander jaloers te maken, wat haar heel goed lUKt en hij wordt ongenietbaar. Er komen brieven uit Zaandam om geld en hoewel de vrouwen het gek vinden, sturen ze telkens het gevraagde bedrag. Dan komt de veldwachter op bezoek en probeert op een voorzichtige manier te vertellen, wat er gebeurd is met een groep vissers, die met een bus met vrouwen er in meereden naar Leeu warden en toen een ongeluK kregen. De baas was er ook bij, maar hij was maar licht gewond. De goede man v/ordt de deur uitgejaagd, omdat hij zo vreselijk liegt. Dan komt een vrouw op bezoek, die wat uitrusten wil van haar lange tocht en ze onderhoudt de aanwezigen met prettige kout over een stel vissers bij baar in de herberg, dis het zo vreselijk bont maken. Ze ver telt een paar bijzonderheden, waar de vrouw van de baas de vrolijk» vrien den van haar man in herkent. Maar de boekhouder en de bedrijfsleider hebben al iets door, mede door een brief uit Holland met de echte uitnodiging, die ze maar weggestopt hebben. De vrouw vertelt door over een derde visser, die alsmaar aardappelschillen moet en er v/el wat suffig uitzag. De twee be dienden hebben nu alles door en heb ben inwendig pret De vrouwen over wegen de mogelijkheid, dat manlief meegegaan zou zijn en bedreigen hem bij voorbaat maar toch geloven ze Re alist, dat hij in Holland zit. Dan zijn thuiskomst, er zijn gebak en een slokje en een fijn diner. Zelfs de vrienden mogen komen, wat ze ook doen. Ze zien er raar uit met een stijf been en een arm in de doek. Dan kofiit man lief ook thuis, iedereen juicht en hij gaat fantastische verhalen opdissen over Holland. Als ze hem naar zijn pleister op het hoofd vragen, vertelt hij een soortgelijk verhaal, wat de agent ook al gezegd had en de vrou wen vinden het wat verdacht. Dan kcmt die herbergierster weer op visite en herkent de drie mannen als haar logé's, de vrouwen begrijpen er niets van, maar vinden er toch iets geks aan Dan komt weer de agent om nu de drie mannen op te halen voor een verhoor. Nu heeft de vrouw het door en z» ='aat haar lieve man op z'n zere hoofd, bindt hem een schort voor en laat 'ïem aardappels schillen. Schillen zal hij en nooit meer uit. Het is een verbazend aardig stuk en als het met wat vaart en ongedwon genheid gespeeld wordt, zal het heel voel succes hebben. Hier was het suc ces na het eerste bedrijf niet bijster groot, het werd trekkerig en langzaam gespeeld, de leuke gezegdes en mo menten werden niet genoeg benut. Maar het tweede bedrijf was veel beter, de spelers waren over hun plan kenkoorts heen en kwamen er meer en meer in. Er werd in de zaal harte lijk gelachen en dat was soms wel wat hinderlijk, doordat dan de spelers niet konden worden verstaan. Maar hieruit bleek tenminste, dat het goed ging. Het derde bedrijf vooral was uuste- kend, er werd gegierd van het lachen in de zaal om de echt geestige momen Vanavond om half acht vergadert in de bovenzaal van Het Wapen van Den Helder aan, de Spoorgracht de KNMV-groep „Den Helder en Omsae ken". Op de agenda staat een bestuurs verkiezing en een bespreking van een toertocht m°t Pasen of een z ^rillen rit op de Zondagen die voor auto's en motoren gereden mag worden. Wel licht kan op deze vergadering de sug gestie worden opgeworpen of in het komende seizoen door de KNMV niet een Sterrit naar Den Helder kan wor den georganiseerd. Er staan ons in de Junimaand zulke sportieve evenemen ten te wachten (de jubileumweek van „Helder" de militaire sportweek van en O. en de jubileumzeilwedstrijden van de KMJC) dat de aandacht van ge heel Nederland op Den Helder geves tigd zal zijn. Wanneer door een Sterrit ook de belangstelling van automobilis ten en motoristen op onze stad kan worden gericht, zou dat naar onze me ning heel belangrijk zijn. Wellicht zal de KNMV-groep een dergelijke gebeur tenis niet geheel alleen kunnen orga niseren. omdat daaraan natuurlijk een ontzaglijke hoeveelheid werk verbon den is. Wij geloven echter dat zij bij voorbaat verzekerd kan zijn van de noodzakelijke steun van de andere zijde. ten. Als het clubje in een volgend op treden op deze hoogte blijft, zal het werkelijk een heel groot succes heb ben. De spelers, waarvan we speciaal de baas van de zaak, vertolkt door de beer Brandsma en de boekhouder Hoe- kema, gespeeld door de heer Heeringa, willen noemen als de besten, waren over 't algemeen nog wat houterig. Het spreken ging goed, maar aan de hou ding ontbrak nog de ongedwongenheid. Natuurlijk zijn net geen beroepsspelers en we mogen dus geen volmaaktheden verwachten, maar toch menen we deze raad te mogen geven, namelijk dat de volgende keer wat meer op houding en vrijmoedigheid moet worden gelet, dan zal het succes verzekerd zijn. In de pauze was er een prettige ver loting en na afloop, al was het wel wat laat om nog te beginnen, was er een genoeglijk bal onder leiding van de Musical Ramblers van Jaap Kwak. Het menselijk lichaam is een waar deloze verzameling stof, wanneer daar niet de geest is, die zich door middel van dit lichaam uit. Maar zelfs de meest harmonisch ontwikkelde geest is bij zijn uitingen gebonden aan de mo gelijkheden van het instrument dat lichaam heet. „Indien gij bidt, bidt dan cm een gezonde ziel in een gezond lichaam", zegt een bekende spreuk, die op velerlei manieren verbasterd is. Een harmonisch ontwikkelde geest in een harmonisch ontwikkeld lichaam, dat is één der idealen, die de mens zichzelf stelt, of die hij graag wil na streven op gezag van groter figuren dan hijzelf. Het menselijk leven is dermate ge compliceerd, dat de ontwikkeling der talloze facetten van lichaam en geest onmogelijk gelijktijdig kan geschieden. Men zal. er echter op moeten toezien, dat bij de groei van het één het ander fiiet wordt geschaad. Ook tussen de strevingen naar harmonie dient har monie te bestaan. Wanneer we van deze gedachte uit gaan, kunnen we zeer veel lering trek ken uit het zien van een Olympische film, zoals die Zaterdagmiddag door de Helderse Sportraad in de Witte Bioscoop werd vertoond. Het deed ons genoegen, dat vierhonderd stadgenoten (jong en oud), op dit door omstandig heden wat ongunstige uur, gelegenheid hadden gevonden om deze voortreffe lijke sportfilm te gaan zien. De Olym pische Spelen te Berlijn in 1936 waren het onderwerp van deze boeiende en leerzame fen tegelijk artistiek verant woorde documentaire. Vijfduizend athleten, de bloem van één en vijftig naties, streden daar met inzet van al hun krachten van lichaam en geest, om de hoogste sportieve eer. Dat ook deze eer niet licht verbleekt, zullen de toeschouwers hebVn gevoeld, toen zij Jesse Owens en Woodruff in actie zagen. Uiterst knappe opnamen van at athletiekwedstrijden werden gevolgd door momenten uit de zeil- en zwem wedstrijden, die in schoonheid weinig voor elkander onderdeden. De strijd der honderd wielrenners passeerde de revue, en de tienkamp, de kamp der veelzijdigen op athletiekgebied. Prach tig waren de prestaties van de all round athleet Morris en een zeldzame lichaamsbeheersing legden de turners en turnsters aan de dag. Aantrekke lijk waren de flitsen uit de cross coun try voor paarden en had was het beeld, dat ook in 1936 de Marathonloop de toeschouwers bood. Aan het eind van de film zagen wij nog even onze toen malige nationale zwemfavoriete Ri° Mastenbroek in actie tegen haar sterk ste rivalen uit de gehele wereld. In teressant was hoe telkens het ,right or wrong' my country" onder de sud- porters der 51 naties opgeld deed. En zo maakte het ook nu nog diepe in druk, dat ons Nederlandse volkslied klonk op deze Olympiade, in het Ber lijn van 1936. Het commentaar van Aad van Leeu wen was enthousiast en helder en bet verhoogde nog de waarde van deze uitstekende film. Door het Helders Tannenkoor werd ender leiding van de heer H. J. Arisz j.1. Zaterdagavond om kwart over ze vijen een sernade gebracht in de tuin van dé burgemeesterswoning aan de Javastraat. De burgemeester dankte deze hulde aan het feit, dat hij de Donderdag tevoren 12 y2 jaar bescherm heer was van het koor. De heer en mevr. Ritmeester namen deze muzika le hulde in ontvangst, evenals de ge lukwensen die daarna werden uitge sproken door de heer Boogert. voorzit ter van Helders Mannenkoor. De bur gemeester dankte met enkele sympa thieke woorden. Als een Romeinse hoofdman over honderd trok de heer Arisz daarop met zijn mannen naar de overkant van de Javastraat, waar eenzelfde hulde werd gebracht aan de heer Leeuwens, aan wiens arbeid het koor in niet geringe mate zijn bloei te danken heeft. Aan gezien weinigen op de hoogte waren van hetgeen gebeuren zou, was de be langstelling van het publiek aanvanke lijk niet groot. Allengs echter groeide hpt aantal stadgenoten, dat in dit stil le halfuur tussen zonsondergang en duisternis naar sonore zang van 't koor kwam luisteren. Des middags had de heer Leewens reeds een groot aantal bezoekers ont vangen. die hem en zijn echtgenote kwamen feliciteren. Er waren ook zeer veel bloeméh. Onder auspiciën van de NBB orga niseerde onze plaatselijke boksvereni ging „De Ring" wedstrijden tussen Helderse, Alkmaarse en Amsterdamse boksers. Jammer was het dat door af keuringen etc. weer de nodige wijzi gingen in het programma gebracht moesten worden. Ondanks dat geloven wij te mogen zeggen dat de avond vrij behoorlijk geslaagd is. Er is fel en sportief gestreden tussen de diverse boksbeoefenaars, al waren de meeste partijen uit technisch oogpunt gezien niet al te fraai. Ook willen wij het pu bliek adviseren om voortaan wat min der luidruchtig te zijn. Men meent de boksers door aanwijzingen te kunnen bevoordelen, maar meestal bereikt men het tegendeel. Ook mag men veilig aan nemen dat instructeur Hessels zijn leerlingen in de pauze's voldoende zal inlichten en wel wat deskundiger is dan het doorsnee publiek. Over de partijen het volgende: BakkerSchoot was een nogal wil de partij. Bakker verzuimde z'n dek king te veel en moest nogal wat tref fers incasseren, wat hem een punten- nederlaag bezorgde. Loos—Taphoorn duurde maar kort. De Nieuwedieper die over een harde punch beschikt bracht zijn tegenstander zo in het nauw dat de helpers de handdoek in de ring gooide. De Alkmaarder Vermanen had weinig kans tegen de Amsterdammer Lagfouw, die hem in de 2e" ronde dan ook k.o. sloeg. Nebbeling—Meeuwis was een aardig partijtje tussen twee pog jeugdige boksers. Meeuwis won tenslotte op punten. Sandbrink deed het lang niet gek tegen de goed en be heerst boksende IJsbrandie. Dat de Ringman een onbeslist haalde is zeer zeker een goede prestatie te noemen. Niggerdijker—Eikendijker was een ge vecht tussen twee nieuwelingen die een puntenoverwinning voor laatstge noemde opleverde. Wij willen Nigger dijker aanraden om in 't vervolg eerst zijn haar te laten knippen voordat hij een wedstrijd moet boksen. Het is een weinig verheffend gezicht om ieder ogenblik een soort haarnetje door de ring te zien vliegen en een pugilist met leeuwenmanen kunnen wij ook maar weinig waarderen. Na de pauze trad Josephs in de ring tegen de Waard. Laatstgenoemde is een stevige jongen, die zich van de onbekookte aanvallen van Josephs weinig aantrok en pas sloeg toen hij zijn kans schoon zag. Ge lukkig voor Josephs kwam de scheids rechter tussenbeiden en staakte dit on gelijke gevecht. Indien Josephs niet be ter zal leren zich te dekken geven wij hem weinig kans hoger op te komen. Rademaker—Ponné werd 'n puntenzege voor Rademaker. ZoonVrij was een snelle partij, welke verdiend door Zoon gewonnen werd. Maleveld won op pun ten van Volkers en -v. d. Helm maak te een goed gebruik van zijn, lange ar men tegen Veeristra en won op z'n ak kertje. Post en Niemans boksten een demonstratiepartij die weinig fraais te zien gaf, aangezien zwaargewichten het over het algemeen meer van hun kracht dan van hun techniek moeten hebben, althans bij zulke kolossen als deze twee. Als laatste partij bokste Bekker tegen Indenberke. Dit was wel één der beste partijen van de avond Twee watervlugge boksers die beiden over voldoende techniek beschikten om er een mooie wedstrijd van te ma ken. Het gelukte geen van beide bok sers om een ronde beslist op z'n naam te brengen en de uitslag onbeslist was voor beiden loon naar werken. Vermel den wij nog dat de publieke belang stelling vrij groot was. Nog enkele weken en het school voetbaltournooi 1949 neemt weer een aanvang. Schoolvoetbal. Welke herin neringen roept dat op bij duizenden jongens. Het zullen er vele zijn en daarnaast zijn het ook interessante her inneringen. Het is nu éénmaal een vaststaand feit, dat de schooltour- rooien op voetbalgebied populair zijn Populair bij de onderwijzers, de jon gens en het publiek. Reeds weken van te voren worden de kansen bespro ken en wanneer een school dan nog in het gelukkige bezit is van een spor tieve onderwijzer, dan zijn de jongens niet meer te houden. Wat is prettiger voor de jongens als meester meespeelt tijdens de oefencampagne. Wij weten nog wel van vroeger, dat we trots wa- ic-n op onze meester Veth en ook Mol niet te vergeten. En niet zelden ziet men de resultaten van een goed opge zette training, waarbij de leiding van meester een grote rol heeft gespeeld. Gelukkig is de tijd voorbij, dat onder wijzers niet voor sport voelen en al leen dit feit is al aanleiding geweest van de grote successen, behaald met de achter ons liggende tournooien. Er wordt reeds gewerkt Voor een dergelijk monster-tournooi eenmaal rolt, is er achter de schermer, al veel werk verzet. Maar de organisa tors hebben meer met het bijltje ge hakt en ondanks het uitvallen van de heer Rudolph, zijn wij er van over tuigd, dat het ook dit jaar weer voor elkaar komt. De heer Quant, Ruyghweg 90, is nog steeds de penningmeester van deze actieve commissie. Hij is nog niet hele maal op zijn gemak, want volgens zijn mededelingen is er zoveel nodig om alles te regelen. Vooral geld. Wij zijn echter optimistisch. Ook dit jaar zullen de nodige contanten er weer komen. Mocht de Ruyghweg te ver zijn, stort uw gave gerust op ons bureau, dan komt het ook op de goede plaats te recht. Werk mee aan een prettige vacantie voor de jeugd. Nog even een woordje tot de elftal len. Verleden jaar zijn er verschillende wisselprijzen gewonnen. De heer Van Waalwijk van Doorn Lorentzstr. 66 wil deze gaarne terug ontvangen. De kans is n.1. aanwezig, dat een ander elftal deze prijs een jaar mag bewaren. Dit gebeurt dus even. Liefst deze week rog, De Bonte trein van de Avro stopte Vrijdagavond in Tivoli, en er waren heel veel mensen, die er getuigen van wilden zijn. De zaal (en ook het bal- con) bestond dan ook uit rijen ver wachtingsvolle gezichten. Het is voor velen een hele gebeurtenis, wanneer ze zelf eens kunnen zien hoe de radio mensen er eigenlijk uitzien. En om zelf eens mee te lachen met al die mensen, die je in een radiouitzending in de zaal hoort schateren, en je weet niet waar om. De meeste medewerkers waren be kend, sommigen van hun vorige bezoe ken in Den Helder, anderen van hun optreden vojr de radio. Maar de mees te toeschouwers hadden toch wel een nieuwsgierig gevoel, een beetje angstig misschien ook, want zijn die mensen, die voor de radio leuk en geestig zijn, dat ook werkelijk? We zouden denken van wel, gezien de opklaterende applausjes, de golvin gen van gegrinnik en af en toe het ge stommel van de voeten. Bij de opening bleek, dat er op gezelligheid en vooral op onbezorgd gelach werd aangestuurd, en wel, zoals het programma vermeld de: „In volle vaart". Inderdaad werd er vaart achter de afwerking van het programma gezet, het ging alles erg vlot en vlug, en soms was het ook werkelijk gezellig en kon het publiek onbezorgd lachen om een leuke zet of de malle grollen van mr. Doodle. Maar toch zijn niet allen, die gekomen waren, tevreden naar huis gegaan. Het programma was te eenzijdig er was te veel bestudeerde onbezorgdheid. De artisten toonden goedv bezien maar weinig respect voor het publiek, en het was voor hen maar gelukkig dat de fijngevoeligheid op dit punt niet groot bleek. In diverse gezeg des en liedjes werd een zeer grote do sis critiek op de mensen in het alge meen geuit. Niet dat de mensheid geen critiek zou verdienen, maar in elk ge val niet een bespottelijk maken. Het muzikale gedeelte, afgezien van de inhoud van diverse liedjes, was uit stekend. Het orkest onder leiding van Pi Scheffer, had een goede bezettingen speelde keurig vele geliefde melodieën. Ook de solopartijen hadden veel succes. Maar het beste van de avond, degene die uitstak boven alle andere, omdat hij werkelijk iets echts bracht, was de mu zikale clown Fantasio. Wat hij deed was behalve grappig om te zien, ook gaaf kunstwerk. Heel wat anders en stellig veel beschaafder dan de vrouwelijke helft van de Corita's, die ook 'n soort muzikale clown was. Daarom besluiten we met een lofzang op Fantasio en het Divertimento-orkest, want die waren beide „af". Kinder-Overalls vanaf f 5.75 Mans-Overalls 8.20 10.65 11.85 in te koppen en de overwinning onbe twistbaar te maken (42). Reeds in de kleedkamer kwam de Geel Zwartaanvoerder het Z.A.P.- elftal met een sympathieke speech en bloemen huldigen. De supporters hadden ook op een overwinning gere kend en boden een krans aan. Daar een der spelers, P. Klink, deze week naar Indonesië moet vertrekken, werd terstond een foto van het kampioens elftal gemaakt. De krote Z.A.P.-familie was natuur lijk zeer enthousiast, maar zal nog even moeten wachten met feestvieren. Des avonds werd echter wel receptie gehouden in het clublokaal Mereboer. Hiervan zullen wij morgen nog een verslag laten volgen. Aan boord van 't s.s. „Groote Beer", dat op 27 Maart a.s. uit Indonesië wordt terugverwacht, bevinden zich onze stadgenoten: stoker le klasse L. Tigge- lers, Bassingracht 109; korporaal-kok N. S. Visser, Piet Heinstraat 15; korpo raal-machinist P. F. de Loos, Havikstr. 19; schipper J. Reiff. Florastraat 12; korporaal-machinist A. B. L. Jansen; Krugerstraat 69; soldaat le klasse J. H. Moormann, Strandboulevard 6; ser geant N. Hemelrijk, Lombokstraat 29. le klas N.H.V.B., afd. C. Werden de wedstrijden tussen ZAP en Geel Zwart ('t Zand) toch' altijd al gespeeld in derbysfeer, bij de nu ge speelde wedstrijd was de spanning binnen en buiten de lijnen wel zeer groot. Een overwinning voor Z.A.P. betekende het kampioenschap voor deze club. Het gewicht van deze wedstrijd drukte z'n stempel op het spel van Z.A.P., dat dan ook niet tot de ge wone spelontplooiïng kon komen. De thuisclub won de toss en Neijens verkoos voor de wind te spelen. Reeds in het begin kreeg Van Oosten een mooie kans, maar zijn schot ging naast. Het eerste doelpunt kwam uit een corner genomen door Neijens en wel zo scherp, dat de bal rechtstreeks in het doel draade. Met een formida bel schot onder de lat zorgde Van Oosten er voor, dat het 20 wérd. Vóór de rust zou Geel Zwart echter nog tegen te scoren. Een handsbal van Stikkelman kostte een strafschop Deze werd gestopt, maar daar Davids zich vóór het nemen van deze straf schop in het doel bewogen had, moest deze overgenomen worden en Geel Zwart's middenvoor Dreihuis maakte geen fout. (Rust 21). Na de rust plaatste Driehuis uit een vrije schop de bal precies onder de lat (22) en daarmee steeg de span ning ten top. Geel Zwart zat er fana tiek op en was meestentijds in de aan val. Toch kwam het succes aan de andere kant. Weer een corner, geno men door Neijens. Van Oosten nam een zweef duik en kopte in (32). In het laatste kwartier heeft Geel Zwart geweldig hard gevochten om opnieuw gelijk te maken. Vooral de spil Timmer blonk toen uit door zijn prachtig kop- werk. In het laatste deel van de wed strijd moest de Z.A.P.-speler Vaars nog vervangen worden door Mc-Coy, tlie het genoegen mocht smaken één minuut voor tijd een corner van Kamp Geboren: Agnes J., d v Arie C. Kager en Theodora M. Witte. Ma rijke, d v Jacob C. Dros en Marretje Daalder. Wiebe A., z v Arie Boon en Jetje Dootjes. Simon, d v Pieter Vlaming en Willemina Drost. Cor- nelia C., d v Benjamin Penha en Neel- tje van der Slikke. Carel C. H., z v Hendrik Barhorst en Elisabeth M. op den Kelder. Ondertrouwd: Laurentius van Beek en Heintje de Graaf. Simon van der Slikke en Nellie Smidt. Gerrit Geense en Trijntje E. Krijnen. Overleden: Willem Kaan, 83 j., echtg. v. Alida Krijnen. Akke Zijl stra, 56 j., wed. v. D. Teepstra. GEVONDEN VOORWERPEN 1 zilv. broche, 1 gr. handschoen. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7 8 en II uur NCRV; 6,15 Sport, rubriek 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Het actueel geluid 7,45 Ir J A Hogen Esch 8,05 Programma-proloog 8,25 Jona luisterspel 9,10 Rotterdams Philharmo.! nisch-orkest 10,00 Gramofoonplaten 10,15 Hollands Strijkorkest 10,45 Avond, overdenking 11,15 Zang en plano 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6. 8 en 11 uur VARA: 6,20 Ma. lando'— 6,45 Parlementair overzicht 7,00 Eenzaam avontuur" 7,30 Nelly wa. genaart piano 8,05 Dingen van de dag 8,15' Pennies from Heaven 8,50 D» Ducdalf 9,10 Radio Philharmonlsch-or. kest 10,10 Lezingen door Jef Last 10,25 De nieuwe Notenkraker 11,15 Dansmuziek VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7 8 en 11 uur KRO: 8,15 Pluk de dag1'— 11,00 Muziek houdt fit I,25 Viool en piano 6,00 Operettes van Strauss 6,20 Sportpraatje 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Een kwartiertje guitaar 7,30 „Dit is leven" 7,50 Ru. brlek van de Wederopbouw 8,05 Da gewone man 8,12 Amsterdams Kamer muziekgezelschap 8,30 Lijdensmeditatie 9,30 Radio Philharmonisch-orkest 10,37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed II,15 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1 6, 8 en 11 uur AVRO: 8,15 Ochtendvaria 9,35 „Aubade" 12,09 Het promenade-orkest 1,20 The Sky. masters 6,15 Tom Erlch, piano 6,30 Dr W H C Tenhaeff 7,00 Radiostrip 7,15 Achter het voetlicht 7,30 Zang. en samenspel 8,05 In het Radio-Zoeklicht 8,15 Bonte Dlnsdagavondtreln 0,35 Als ik dar nog aan denk! 9,45 Bui. tenlands overzicht 10,00 Pierre Palla's parade 10,25 Muziek 11,15 Opera- concert ALKMAAR, 18 Maart (Exportveiling) Spinazie 60—66; worteltjes 10—18; groene kool 18—24; spruitkool: extra 70—83i I 55 —68 en II 30—50; rode kool 18—25;' gele kool 7,50—15; prei 9—15; uien: afwijkend 1—3,50 en middel 5; bieten 6—7; witlof: I 66—83 en II 48—66; rabarber 48—61; knoiselderie 35; radijs 1826; selderie 9,50—16,50; selie 9—15; aardappelen 3,50— 5; Appels: Goudreinetten 52—77; stoof, peren 62—93 HOORN. (Visafslag). In cje week van 12 t/m 19 Maart werd aangevoerd: 1028 pond snoekbaars 6074 cent, 303 pond baars 5666 cent, 662 pond voorn 8—13 cent; 501 pond grote blei 1824 cent; 20 pond snoek 48 cent en 8 pond karper 63—62 cent. Alles per pond. De eerste wedstrijd in de voorronde voor de KNVB Beker is het Helder niet gelukt de punten thuis te houden. De Beverwijkers wonnen met 21. De zelfde cijfers dus waarmee Helder in de competitie de roodbroeken versloeg in Beverwijk. Het was geen daverende strijd, daar was het spel van beide elftallen te slecht voor, hoewel vóór de rust Hel ler nog het beste van het spel had en reeds na 11 minuten de leiding nam door een keurige goal van Dorlijn. Hel der probeerde een nieuwe opstelling. De linksback Teeckelenburg was weer opgesteld en deze speler bleek nog niets verleerd te zijn. Zijn ingrijpen en weg werken is nog steeds goed te noemen. De nieuwe midvoor van Helder, de Haan, deed soms wel aardige dingen doch mist nog de nodige snelheid om succes te hebben. Zijn spelverdelen viel wel op. Bal, op de 1-buitenplaats kon niet boven het middelmatige uit komen. Deze speler is nu eemaal geen voorhoede-speler en behoort in de ach terhoede thuis. Dorlijn en Puhl hebben als binnenspelers hun taak naar beho ren vervuld. Ook Rottier was nogal eens verrassend. Toch miste deze voor hoede de kracht om op het juiste mo ment door te bijten. Een euvel dat zich ook in de afgelopen competitie wel voordeed. Himpers, Vonk en Beekhoven waren behoorlijk, evenals v. d. Neut. Keeper Boekei, de nieuwe aanwinst van Helder, kon ons Bogaard nog niet doen vergeten. Echter gaf hij wel blijk goede talenten te bezitten. Bij de eerste goal van Beverwijk ging hij niet ge heel vrij uit. Bij Beverwijk waren ook. geen uit blinkers, hoewel keeper Brandjes op een goede wedstrijd kan terugzien. Het was jammer, dat hij kort vóór het ein de het veld moest ruimen wegens een verwonding. De achterhoede en mid- 16. Pim, Pam en Pom luisteren ademloos naar het verhaal dat de aap aan hen doet. „Mijn Moeder kon niet wennen aan het klimaat hier, ze had het altijd zo koud en bovendien had ze heimwee naar Afrika. „En toen is ze doodgegaan'. De drie hondjes voelen de tranen in hun ogen komen. Ver beeld je eens, dat Zij Moeder Woeffie zouden moeten missen. Stilletjes krui pen ze dicht bij Moeder die hen stevig tegen zich aandrukt. Maar dan ziet ze het treurige gezichtje van het aapje en zegt vriendelijk: „Kom jij er ook maar bij. Arm kind, ik zal je maar eens een beetje verwennen. Hoe heet je eigen- bik?'' „Ik heet Pepi" zegt het aapje zachtjes. „Kom maar hier Pepi, zegt Moeder Woeffie dan. „Ik geloof dat liet het beste is, dat je maar voorlopig bij ons blijft. In ons hok is nog wel een plaatsje voor je. Wat zeg jullie ervan jongens?" „Ja! Reuze! Knots!" roepen Pim, Pam en Pom door elkaar. denlinie der roodbroeken waren 't sterk ste deel van het elftal. In de voorhoede konden rechtsbuiten v. Luit en 1-bin- nen Goderie ons nog het meest beko ren. Scheidsrechter van Dorth leidde op correcte wijze. Over de wedstrijd kunnen wij kort zijn. Reeds na 11 min. spelen nam Hel der de leiding door een keurige goal van Dorlijn na een goed aangegeven bal van de Haan (10). Na 35 min. was de stand alweer gelijk toen bij een voorzet van r.buiten v. Luit de H.-ach- terhoede weifelde en keeper Boekei missloeg, waardoor midvoor Woortman de Beverwijkers liet juichen (11). Met deze stand brak de rust aan. Na de rust was het B. die het eerst de toon aangaf doch ook Helder probeerde het met snelle uitvallen, echter zonder suc ces. Na 23 minuten spelen kwam een hoge bal voor de H.-veste. v. d. Neut zou wegkoppen, doch kopte de bal ach terover langs de uitgelopen Boekei, zo dat Beverwijk op gelukkige wijze aan de leiding kwam (12). Wat Helder ook nog probeerde, de roodbroeken ga ven geen pardon en zo kwam het ein de met een onverwachte nederlaag voor Helder. H.R.C. is slecht gestart in de beker competitie. Tegen T.H.B. uit Haarlem, een matige vierde klasser, werd ter nauwernood gelijk gespeeld in een wedstrijd, die het aankijken niet waard was. Er wordt veel geschreven ever het feit, dat de bekerwedstrijden aantrekkelijker gemaakt moeten wor den. Wij willen adviseren: laten de clubs eerst eens trachten zelf iets te doen om deze wedstrijden meer cachet te geven. Wat H.R.C. nu presteerde, had met voetbal maar weinig te ma ken. Zonder systeem, zonder techniek en daarbij van verschillende spelers een grote dosis nonchalance. Dat een speler alleen voor de doelman staand 'n fout maakt, nog daar aan toe, maar dat na de mislukte poging om pen doelpunt te scoren dezelfde speler staat te lachen, dat is voor ons een teken, dat het bij hem geen ernst is om het hoogste voor zijn club te berei ken. Misschien dachten de roodhem- den, dat zij deze vierde klassers wel konden hebben en het dus wel iets kalmer aan te kunnen doen. Laten wij direct zeggen, dat deze matige vierde klasser niet minder was dan H.RC> waarmede wij o.i. voldoende hebben gezegd. Over het veldoverwicht en misschien een enkele maal een weinig pech zou den wij nog wel het een en ander kun nen zeggen. Wij doen dit niet, wani de wedstrijd was dit niet waard. Wij zullen volstaan met te vertellen, dat Nieuwstadt na veel geknoei en gepin- gel van H.R.C. eindelijk kans zag djs doelman van de gasten te verschalken. En dat nog vóór de rust T.H.B. kans zag een van de vele misverstanden in ds achterhoede van H.R.C. af te straf fen. En toen mocht H.R.C. nog niet eens mopperen, dat de scheidsrechter een strafschop over het hoofd zag voor hands van Koster. Neen, zo wordt het bekervoetbal niet populair.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2