Stad en Omgeving- Kappers kwamen op het matje Kruistocht door Nieuwediep Dyspepsia! Wie was ioch deze schone? Politierechter deelde gevoelige straffen uit Oude naam herleefd „Musis Sacrum" heropend Om het schaakkampioen schap Showboaf op bezoek Minister Schokking bezoekt Den Helder Van de havenkanf Band Nederland-lndonesie KOOPT BIJ Onderhoud zeewering ,,Uur muziek" hedenmiddag Humanistisch Verbond Opvoering „Nicolienfje" 't Zand Texel Raadsvergadering IJmuiden Julianadorp Ledenvergadering P.v.d.A. Urk Wieringen In hef korf Scheepvaartberichien Voor de Bijzondere Politierechter in Alkmaar, mr. Peereboom, stonden gisteren verscheidene kappers terecht, die in str\jd met de loonregeling voor het kappersvak, zoals die door het college van Rijksbemiddelaars bindend is vastgesteld, te hoge lonen aan hnn bedienden uitbetaalden. Jacob v. d. V. uit Den Helder be taalde in Januari als werkgever in een dames- en herenkapsalon aan de aankomend tweede-jaars bediende M. een salaris van f 17,50 uit, hoewel dit maar f 13 had mogen zijn. Een an dere bediende, die reeds 13 jaar in het vak is, kreeg van v.d. V. een loon van f 36,Dit salaris had maar f 30,35 mogen bedragen. v.d. V. vertelde uitvoerig welke be weegredenen hem er toe hadden ge leid de kapster meer uit te betalen dan was toegestaan. Dat hij de andere bediende ook te veel gegeven had, zou volgens hem niet bewust gebeurd zijn. De officier, mr. dr. J. M. Vellinga, zei in zjjn requisitoir dat de werkge ver op de hoogte had kunnen en moe ten zijn van de lonen die hij moest be talen. Mr. Vellinga had bij het plei dooi van verdachte de indruk gekre gen, dat deze al lange tijd in over treding is. De officier eiste tenslotte f 150,— subs. 30 dagen. De Bijzon dere Politierechter veroordeelde v. d. V. tot f 100,subs. 20 dagen. Uitspraken Hendrik Jacob H., eveneens kapper uit Den Helder, betaalde aan twee bedienden respectievelijk f 10 en f 20 uit. Daar de lonen aanzienlijk te hoog waren en het hier twee personen be trof, eiste mr. Vellinga f 175 subs. 40 dagen. Mr. Peereboom veroordeelde H. bij verstek tot f 150 subs. 30 dagen. Gistermiddag om vier uur opende de heer C Vader de zware eikendeur van „Musis Sacrum" in de Koning straat, waarmede een einde kwam aan een trieste en troosteloze periode in de geschiedenis van dit pand. Het cuae „Musis Sacrum" was haast ver geten door de gaarkeukengeurtjes en de rompslomp van veilingen en voor al de laatste jaren was de afschuwe lijke gevel van de bouwval een doorn in het oog van vele Nieuwediepers. Die gevel is verdwenen. De nieuwe is geen daverend succes geworden, maar op last van hogerhand moesten de veranderingen tot een minimum beperkt blijven. In ieder geval is het een vrij toonbaar geheel geworden, al is de verbouwing hoofdzakelijk tot het inwendige beperkt gebleven. In de grote zaal kent men het oude „Mu sis Sacrum" nog ten dele terug. Het wegneembare tussenschot is nog aan wezig, zodat desnoods twee vergade- ïingen gelijktijdig gehouden kunnen worden. Links van de hoofdingang is een aardige bar ingericht, welke la ter nog kan worden uitgebreid. Ook de zaal is voor uitbreiding vatbaar. De heer Vader heeft voor de toe komst plannen om kegelbanen in te lichten. Voorlopig wil hij zich in de eerste plaats toeleggen op de verhuur van vergaderruimte en feestgelegen heid. De bar zal de gehele dag ge opend zijn. Desgewenst zal men de zaal met inbegrip van de bar kunnen huren. Het interieur is gezellig ingericht. Er werd een nieuwe dansvloer aan gebracht en er is een klein podium. Kleinere verenigingen zullen er een prettige vergaderruimte hebben. De verbouwing werd door de fa. S Ran. onder architectuur van de heer L Sok tot stand gebracht. Het schil derwerk is van de heer De Geus, de electrische installatie en het sanitair van de heer Borg. Ter gelegenheid van de feestelijke heropening werd gistermiddag een clruk-bezochte receptie gehouden in de grote zaal, die een bijzonder vro lijk aanzien had gekregen door de vele ontvangen bloemstukken. Namens c"e afdeling Den Helder van de bond van café-, restaurant- en koffiehuis- houders en slijters wenste de heer D J van den Berg de heer en mevr. Vader van harte geluk. De wedstrijden om het schaakkam pioenschap van Den Helder 1949 zul len weer spoedig een aanvang nemen. De schaakclub MSC, welke deze wed strijden weer organiseert, wil gaarne weten of hier ter plaatse nog schakers zijn die. hoewel geen lid van een schaakclub zijnde, aan deze wedstrij den zouden willen deelnemen. Zij kunnen zich hierover met een der bestuursleden in verbinding stel len, uiterlijk Maandagavond 28 Maart in het clublokaal, Tehuis voor Mili tairen, Kanaalweg. Na die datum is aanmelding uitgesloten. Ook schakers die nog geen lid zijn en ook niet aan de kampioenschappen willen deelnemen zijn op Maandag avond steeds van harte welkom. De nestor der Helderse schakers, de heer K. Geus, zal zijn titel in de hoofd klasse verdedigen. Daarnaast is ook 'n kampioenschap voor de le, 2e en 3e klasse ingesteld. De eerste wedstrijden zullen ver moedelijk op Maandag 4 April een aanvang nemen. Wij hopen onze lezers regelmatig over het verloop dezer wedsk^den op de hoogte te houden. Lambertus Martlnus Wilhelmus P., die aan de 18-jarige eerste-jaars leer linge K. een loon van f 7,50 betaalde, werd bij verstek conform de eis tot f 75 subs. 15 dagen veroordeeld. Cornelia B., eveneens uit Den Hel der, verkocht aan een 16-jarige jon gen sigaretten zonder bon. Zij had niet de moeite genomen naar Alkmaar te komen en werd daarom bij verstek tot f 50 subs. 20 dagen veroordeeld. De eis was f 75 Subs 25 dagen. Adrianus van der V. uit ZUpe, die als arbeider bij een wegenbouwmaat schappij van het werk was wegge bleven zonder daarvoor toestemming te hebben van 't arbeidsbureau, werd conform de eis tot f 25 subs 15 dagen veroordeeld. Gisteren heeft de showboat van de handelsonderneming „Vedela" uit Alk maar een bezoek gebracht aan Den Helder. De gepavoiseerde boot lag bij de Groene Brug in de Binnenhaven. Verscheidene zakenmensen zijn eens aan boord gestapt om een kijkje te nemen bij de aardige stands, die er te bewonderen waren. Het was een soort jubileum-tournee, die de gecharterde „Veluwe" ondernam, want „Vedela" vierde dezer dagen haar koperen jubi leum. Van alle fabrieken, die hun wa ren via deze firma aan de man brengen, waren keurige stands inge richt, veelal snoeperij en rookartike len. In de keuken stonden grote ke tels kwatta-chocolademelk te dampen. Binnenkort zal er weer wat meer ca cao in de handel komen, evenals pure chocolade, lieten we ons vertellen. Vanavond hopen Z. Exc. de minis ter van Dorlog en Marine a.i. en me vrouw Schokking in Den Helder te arriveren, waar zij de gasten zullen zijn van de Commandant der Marine en mevrouw Reijnierse. Vrijdag zal de minister enige marine-inrichtingen in het Commandement Willemsoord bezoeken. Morgenochtend om half twaalf wordt door het Corps Adelborsten een mars door de stad gemaakt, met muziek van de Mariniersskapel der Koninklijke Marine, tamboers en pij pers onder commando van de kapitein der mariniers G Nieuwland, kapel meester van de kapel. De route wordt gevolgd, die onlangs zou worden ge marcheerd, maar toen wegens het on gunstige weer aanmerkelijk moest worden bekort. We herhalen de route nog even: Buitenhaven, Hoofdgracht, Weststraat, Spoorstraat, Koningstraat, Singel, Ti- morlaan, Javastraat, Billitonstraat, Ceramstraat, Balistraat, Prof. Blok- straat, Lorentzstraat, Sluisdijkstraat, Zuidstraat, Ankerpark, Buitenhaven. De „Mercuur", het torpedo-werk - schip, dat de winter op de werf door bracht, kwam gisteren even naar de buitenhaven om kolen te laden. Later ging zij weer naar binnen, maar het gaf toch even weer het idee van de naderende zomer, met onderzeebo ten, de ronkende torpedovolgboot en de „Mercuur" op de ree. Waarschijn lijk zal de „Mercuur" op 4 April in dienst worden gesteld. De „Delfzijl" kwam gistermiddag juist tijdens 'n dikke mistvlaag bin nenvaren. Het betonningsvaartuig kwam terug van een tochtje langs de boeien. De afdeling Den Helder van de Band Nederland-lndonesie houdt Maandagavond a.s. haar jaarvergade ring in de bovenzaal van café San- derse, Koningsplein. Op de agenda staat o.m. de verkiezing van twee be stuursleden. Aanvang acht uur. Charmeuse onderjurken vanaf 3.90 Zuiver wollen garnituur 10.30 Corsetten met Binnenband, extra zwaar24.70 Ten burele van de Genie te Haar lem, Kenaupark 4, zal op Donderdag 7 April 's morgens om half elf de openbare aanbesteding plaats vinden van het doen van voorzieningen aan een gedeelte van de zeewering bij Fcrt Kijkduin. Exemplaren van het bestek zullen m.i.v. 1 April verkrijg baar zijn bij het Geniebureau, Van Hoogerwerfstraat 5, Den Helder. De kosten bedragen f 4 voor het bestek. Het eerstvolgende „Uur muziek" zal niet, zoals wij gisteren abusievelijk mededeelden op Donderdag 7 April a.s. in Casino worden gegeven, maar hedenmiddag. Aanvangstijden half drie en kwart vóór vier. Voor de Humanistische Gemeen schap Den Helder spreekt a.s. Zon dagochtend om half elf in hotel Bel- levue de heer C H Schonk uit De venter over „De zekerheden van de humanist". Voor zover de plaatsruim te het toelaat, zijn belangstellenden welkom. Ook aan ons loket zijn thans toe gangsbewijzen verkrijgbaar voor de opvoering van „Nicolientje knapt het wel op", die as. Zaterdagavond in Ca sino wordt gegeven ten bate van de NIWIN. De prijs per kaart is één gulden.. PLATTELANDSVROUWEN ORGANISEREN CURSUS ZIEKEN VERPLEGING Dezer dage kwamen de Plattelands vrouwen van de afd. 't Zand van deze Bond te 't Zand in vergadering bijeen. Mevrouw Jimmink opende de vergade ring en heette allen hartelijk welkom, alsook mevrouw de "VriesHamburger, die een lezing hield over „Breiwerk uit voeren en ontwerpen in verband met de Volkskunst". Ook diverse leden van de afdeling Callantsoog waren aanwe zig om over dit interessante onderwerp iets te vernemen. In de tweede helft van Mei zal te Oudesluis een jjursus „Ziekenverpleging in huis" worden ge geven in samenwerking met het Witte Kruis. Het vereiste aantal dames (16 in getal) had zich voor deze cursus opge geven. Het ligt in de bedoeling t.z.t. ook te 't Zand zo 'n cursus te houden. Van de Slagersvereniging Ons Be lang te Schagen was een brief ontvan gen waarin de opwekking om toch allen de slagersexpositie op de komende Paastentoonstelling te Schagen te be zoeken. De entréeprijs zal 75 cent be dragen. Hierna kreeg mevr. de Vries het woord. Bij lantaarnplaatjes liet zij een toelichting horen van wat de dames van hun breiwerk kunnen maken door vooral de eigen fantasie in te schake len. Zij legde vooral de nadruk op eigen werk, dat te verkiezen is boven het nabreien. 't Was alles bijzonder inte ressant; vooral het tweede deel van baar lezing lokte menige uitroep van bewondering uit. Het ligt in de bedoeling een cursus te houden van tenminste tien deelnemers, waarop de nieuwe inzichten naar vo ren zullen worden gebracht. In de pauze werden enkele Australische goe deren verloot; het batig saldo hiervan zal aan de tbc-bestrijding van Het Witte Kruis worden besteed. Na het zingen van het Bondslied sloot de voorzitster de bijeenkomst. 1948 de B. de Gisteren was het prachtig voorjaarsweer, en iedere rechtgeaarde huismoeder zal met stoffer en blik en spons en zeem aan het schoon maken zijn getogen. Of ze moest daarmee al klaar zijn, zodat ze rustig aan de wandel kon gaan. Want thuisblijven en nietsdoen (en eerlijk ge zegd ook schoonmaken) lijkt ons op zo'n uitgesproken lentedag volstrekt uit de boze. Daarom hebben wij papier en schrijfmachine eens gelaten waar ze waren en zijn per fiets een kruistocht door Nieuwediep gaan maken. De zon scheen warm en de handschoenen mochtenook een dagje verlof. Het was lente. We zagen onderweg geen schokkende gebeurtenissen, alleen maar doodgewone alledaagsigheidjes, die toch op deze feestelijke dag iets bijzonders kregen. Een paar mannen, oud al en grijs, visten aan de Bas singracht stenen uit het water. Ze klauterden langs de schuine helling en riskeerden een paarr natte .voeten. Maar ze kregen de .bemodderde stenen toch te pakken, en stapelden de stinkende dingen óp een handkar. Even verder lag een turfschip, de ruimen'al Kalf leeg. Zwarte mannen stapelden de turven op de auto's langs de wal. Een fijne nevel, gelig van het zonlicht, zweefde tussen de bomen, en het water lag daar stil en donker. De Bassingracht was mooi. gistermorgen in de lentezon. Toen kwamen we in de Jan in 't Veltstraat. Aan 't eind stond hoog en zwart de gasfabriek. De vieze smook uit de pijp maakte de blauwe lucht nog blauwer en zonniger. Daar stond ook de kerk. De gasfabriek en de kerk maakten, dat ook de Jan in 't Veltstraat mooi werd, zonnig en breed. Zelfs aan de Fabrieksgracht, waar de geur niet altijd aange naam is, heerste de lente. Het water lag rimpelloos. Een man maakte met een emmer grote kringen, die langzaam uitvloeiden. Op een schuit lag oud ijzer gestapeld en mannen zochten op het veldje nog meer roestig spul bij elkaar. In de verte gilde de trein, uit de tuinen kwam het geluid van kleden kloppen en de mussen kwetterden dat 't een lieve lust was. De lucht leek doorzeefd van zonlicht. In een paar tuintjes zagen we opeens rijtjes paarse crocussen met oranje meeldraden. In de nieuwe straten trokken de voddeman en de scharesliep langs de huizen. In alle tuintjes plekte zonnig en blank het wasgoed. Kinderen speelden in het zand bij de straatmakers op het trottoir. Ze lieten achteloos hun 'autoped staan, want hier was immers het strand? Bij het Timorpark werd hard gewerkt. Er was geen modderbrij meer en alles zag er overzichtelijk uit. Auto's reden af en aan met vrachten zand. De linieslootjes waren helder. Bruin was de bodem en zij deed ons denken aan de dagen, dat we hier stekelbaarsjes en sala manders vingen (ff spelevaarden met een bootje. Wilgenkatjes moesten dienen om moeders aandacht van de vuile schoenen af te leiden Dit was één van de zomerse dagen in Maart. Eén van de negen? In ieder geval een dag die ons even Den Helder deed zien, als ware het een vreemde stad. Op Donderdag 31 Maart a.s. hoopt de Gemeenteraad van Texel zijn eer ste vergadering van dit jaar te hou den. Het jaar 1949 wordt door hem wei goed ingezet, want het is een belang rijke vergadering. De aan de oiae o mende besluiten zullen bijna uitslui tend comptabiliteitszaken zijn. de re kening der gemeente over het jaar 19 l. alsmede de rekening van het Algemeen Armbestuur en het Algemeen Wees huis over dat jaar, de zesde en zeven de suppletoire begrotingen voor en de gemeentebegroting voor dienst '49 zullen de aandacht vragen. en W. merken bij de begroting voor dienst '49 op, dat't hun verheugt voor deze dienst een sluitende begroting te kunnen aanbieden hetgeen niet wil zeggen, dat de toestand der gemeente- linanciën geen zorgen baart. De daar voor in aanmerking komende inkom sten zijn zo hoog mogelijk opgevoerd terwijl de uitgaven scherp zijn geraamd en op verschillende posten sterke be zuinigingen zijn toegepast, aldus B. er W. Hoewel in het algemeen de vel schillende belastingen tot de door het Rijk aangegeven normen worden ge heven, kon, aldus B. en W. zonder meer nog geen sluitende begroting worden verkregen; ook niet nadat over 1/30 gedeelte van de algemene reserve ad f 4287,88 was beschikt. Noodwendig moest derhalve een bijzondere uitke ring uit 't gemeentefonds worden ge' raamd. Bij de raming van deze uitke ring was men gebonden aan de voor de dienst 1948 voorlopig vastgestelde norm van f 40.000. Dank zij verschillen de voordelen, o.a. een verhoging met 20% van de algemene en bijzondere uitkering en een hogere opbrengst der ondernemingsbelasting, kon uiteinde lijk een sluitende begroting worden verkregen. De totale inkomsten en uitgaven be lopen een bedrag van f 1.214.226 99 op de gewone dienst en f 1.485.666,52 de kapitaaldienst. Voorts staat op de raadsagenda het overgaan van de armvader en -moeder in de dienst van de Sociale Dienst der gemeente Texel, i.v.m. de opheffing van het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur. Ook zal eervol ontslag worden verleend aan de heren J. C. Visser, als voorzitter, en A. Broekman, als secre taris-penningmeester van het Burg Armbestuur. Tenslotte de verlening van voorschot ten aan de bijzondere scholen op de exploitatievergoeding, verband houden dé met het bedrag per leerling. BOUWVERGUNNINGEN Behoudens goedkeuring van de We deropbouw werden door B. en W. de volgende bouwvergunningen verleend: de heer M. Boon tot het herbouwen van zijn boerderij in de polder Het Noorden „Klein Zeeland"; de heer C. Vlaming tot het herbouwen van een woonhuis met garage aan de Kogerweg te Den Burg; de heer P. G. Zutphen tot het verbouwen Van zijn woojihuis te Oudeschild; de N.V. T.E.M. tot het bouwen van 1 transformatorhuisje bij het Witte Kruis te Den Burg en twee transformatorhuisjes in de polder Eierland; de heer G. Buis, Dennen, tot het uitbreiden van zijn keuken en buf fet van het pension; de heer S. P. Hin te Den Hoorn tot het bouwen van een woonhuis aldaar; en de heer S. Wuis tot het herbouwen van zijn boerderij in de polder Het Noorden. MARKTBERICHT DEN BURG, 21 Maart. Aangevoerd werden 4 koeien van f 500f 650; 2 schapen van f 55f 65; en 28 biggen van f 60f 75. Voor de levering 20 koeien, 8 schapen en 56 nuchtere kal veren. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 475 kis ten hake, 215 schelvis, 250 koolvis, 100 schol, 100 kabeljauw, 250 wijting, 20 fijn- vis, 75 haring, 55 schar 25 makreel, 5 bot 15 wolf, 90 poon, 30 leng, 120 haai, 50 puitaai en 50 kisten diversen Besommingen: l trawler f 17,900: IJM 71 „Bloemendaal" f 14,730; 8 „En Avant" f 14,230; 73 „De Hoop" f 9590; KW 41 f 4360; 163 f 2038 gOMS HEBBEN WE er behoefte aan, om de klok een flink eind terug te zetten. Eens in de geest weer te keren naar een tijdperk zonder veiligheids raden en draadloos bestuurde bommen, zonder helicopters en autoradio's, kortom: naar die goeie ouwe tijd, die nog ergens diep in onze herinnering leeft. We stellen ons voor, om éénmaal in de week zo'n grote stap achteruit te maken, en heel dat moderne leven met Philishave's en Kings of Swing, met Fox-concerns en radar-installaties, met automatische vuurleidingen en te- letypes als fantastische toekomst muziek te beschouwen. Zo zetten we gistermiddag het was om kwart over drie de klok tweehonderdvijftigduizend uur terug. Maart 1924. Het 5840ste nummer van de „Helderse Courant", Nieuwsblad voor Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna jaargang 52, helpt ons bij het graven in de historie. Maar eerst doet ze ons de schrik om het hart slaan. Want wat lezen we, midden op de voorpagina, met grote zwarte blok- letters? Het is de klemmende vraag: „Maakt Dyspepsia u radeloos?" Op die gewetensvraag moeten we het ant woord voor een moment schuldig blij ven. We kunnen ons nauwelijks meer de schone feeën herinneren, die inder tijd ons prille hart beroerden. Maar ene Dyspepsia? Neen, haar wezen blijft achter zeventig sluiers in onze herin nering verborgen. Maar gelukkig, de ndvertentie geeft zelf het antwoord: Gebismureerd Magnesium kan ons feil loos van deze Dyspepsia afhelpen. „Verkrijgbaar bij alle goede apothe kers en drogisten", staat er in kleine lettertjes ter attethie van kleine blauwbaards, bij. theek) QNS OOG DWAALT een kolom ver der, en daar ziet het, dat de scheep vaartwaarden ter beurze een ljalme stemming houden, maar dat de tabaks waarden er een tikkeltje gunstiger voor staan. Nog steeds zijn er stropers in de weer, bij Callantsoog in de buurt en de Helderse conciërge, die cokes uit de gemeentelijke schoolkachels zou hebben gestolen, is vrijgesproken. Aan de Weststraat heeft een Vrouw een toeval gekregen, en iemand uit de Balistraat heeft een vuilnisemmer bui ten laten staan. Op Janzenstraat 13 zijn negen kippen en een haan (eerste leg, staat achter die haan) te koop, en op Vosstraat 6 kunnen we terecht voor een „hele viool met étui". Aanstaande Zondag zullen de heer en mevrouw Heijman-De Girard de Mieiet van Co- hoorn, Havenplein 15, gaarne bezoek ontvangen, en het echtpaar Pronk, Breestraat 28, is 45 jaar getrouwd. De Apologetische Vereniging op Christelijke Grondslag heeft onze Doc tor Geelkerken uigenodigd, om over „Het Spiritisme" te komen spreken. Vrij debat! Dat lijkt ons wat! En op 28 Maart a.s. voetbalt Holland tegen Bel- gie. De Bie, Swaertenbroecks, Verbeek, Coppée, Gillis, Larnoe, Grymonprés en Houet zullen het Abe's voorzaten niet gemakkelijk maken. De wedstrijd wordt gespeeld te Amsterdam. De en- trée wordt aan uw eigen beleefdheid overgelaten. Misschien kunnen we dan 's avonds nog naar „Verdien je wat?" in Casino, met Mie en Ko in de hoofd rollen, en met vóór de pauze een schit terend cabaret. Na afloop hoki-poki en rebob. Zullen we? Maar laten we eerst even kennis nemen van een bericht onder de titel „Sportparkplannen". Daar lezen we, en de adem stokt ons in de keel: „Wij herinneren nog even aan de door Helders Belang in de zaal van Van Weelde op het Koningsplein op morgenavond uitgeschreven vergade ring, waar de sportparkplannen zullen worden besproken. Middels een adver tentie in ons blad is hierop reeds de aandacht van belanghebbenden geves tigd. Opgemerkt dient te worden, dat deze advertentie als uitnodiging geldt, aangezien dit niet bij afzonderlijk rond schrijven zal geschieden. Wij vertrou wen, dat alle belanghebbenden aan wezig zullen zijn". Geachte redactie van 25 jaar gele den, uw vertrouwen zal niet worden beschaamd. Een schouwburg, pardon: een sportpark moet er zijn. Dus wij komen. Belanghebbenden en belang stellenden. op naar Van Weelde. On danks vorst en sneeuwval. Ondanks de tweespalt onder de Duitse socialisten. Ondanks het proces-Hitier met zijn 230 getuigen. Al kunnen we ook in Tivoli op één kaartje vier films gaan bekij ken (De zwarte paardendief. Zelfver loochening, Dat komt van de liefde, en De Orkaan), en al mogen we zelfs indien we onze tijd daaraan willen geven naar een vergadering van de Nieuw-Malthusiaanse Bond. Neen, al die dingen interesseren ons nu niet. We gaan een sportpark bouwen, en wanneer we geld tekort komen dan zijn daar nog altijd philantropische in stellingen als de Credietbank „Het Oosten", Andreas Bonnstraat 22, Am sterdam (binnen vijf dagen, met of zonder borg) en de Zuider Credietbank, afdeling 62 (zegge; twee-en-zestig), yjAT ZIJN ER TOCH een mogelijk heden in dit leven. Zelfs reeds in dit leven Anno Domini 1924. We kun nen werkelijk alle kanten uit. Wanneer we mager worden, kopen we een paar pond van die zuivere reuzel bij Albert Heijn (52 cent per pond, bij aankoop van f 2 een pond versgebrande pinda's cadeau), en mochten we eens te dik worden, tegen de verdrukking in, dan zijn daar altijd nog die verrukkelijke reclame-corsetten (met 2 jarretelles) van 99 cent( dus minder dan een gul den) bij onze trouwe Kannewasser. En wat zegt u? Wanneer we toch last van de zenuwen mochten krijgen? Dan is er gelukkig nog die Koortswerende en Eetlustopwekkende Kina-Wijn. „Hel- dria" houdt ons haar in het gareel. En allen, die „lijden aan prikkelbaarheid en wilszwakte, gebrek aan energie, neerslachtigheid, levensmoeheid, sla peloosheid, hoofdpijn, angst- en dwang- toestanden, hypochondrie, nerveuze hart- en maagaandoeningen, sexuele zenuwziekten, moeten de uitvoerige brochure nr. 1 van Dr. Weise over Zenuwziekten lezen. Gratis verkrijg baar bij Dr. Gebhard en Co. te Arn hem". We slaan de krant maar dicht. Al krijgen we geld toe, we willen die brochure niet eens in onze prullemand hebben. Zenuwziekten en levensmoe heid. En dat in 1924. Zonder atoom bommen (etc., zie aanhef). En Adolf Hitier nog als een pietluttig verdach- tetje voor de Duitse rechter. Levens moeheid, erwijl „Tekal" de meest ver zwakte en kapotgeslagen zenuwen vol komen weet te herstellen.... Hoe be staat het! Die goeie ouwe tijd toch.... De afdeling Julianadorp van de p vd A. hield Maandagavond een Roff bezochte ledenvergadering in „Prins Hendrik". De voorzitter Spraw zijn voldoening uit over de goede od komst, waarna de notulen werden Ji lezen en onveranderd goedgekeurd Deze ergsdering was belegd voor het bespreken van de voorstellen Voo~ het Congres, dat in April zal worden gehouden. Deze congresvoorstellen werden dan ook nagegaan en aan de afgevaardigde naar dit congres h heer F. vd Woude, werd vrij mandaat gegeven. Deze had ook de gewestelij. ke vergadering in Alkmaar op j i 2a terdag als afgevaardigde bijgewoond en bracht hierover een verslag Uj? dat ieders goedkeuring kon wegdragen* Verder werd besloten de 1 Meidag te vieren door het houden van een enigszins feestelijke vergadering, waar. op een toneelstukje zal worden opge! voer J en waarop een spreker het woord zal voeren. Enige nieuwe leden kon- den worden ingeschreven en daar dê rondvraag weinig opleverde, kon de voorzittel de vergadering mooi op tijd sluiten. DE VON GEUSAU VERKOCHT De directie der Eerste Urker Stoom boot Maatschappij heeft de Stoomboot Von Geusau verkocht. De boot zal over enkele weken naar Blankenberghe in Belgie vertrekken. Het Urker Fanfarecorps Adrianus Valerius gaat op 20 April a.s. naar Zwolle om aldaar een concert bij te wonen van de Engelse Fairy Aviation Works Band. De heer H. de Boer kwam in de N.O.-polder in aanrijding met een auto. Hoewel hij er zelf met de schrik af kwam, werd zijn fiets vernield. VERNIEUWDE KERK IN GEBRUIK GENOMEN Het was Zondag voor de geref. kerk hier ter plaatse een blijde dag toen haar geheel gerestaureerde geref. kerk iNoorderkerk) weder in gebruik kon worden genomen. Deze plechtigheid ge schiedde door ds. Homburg. Het gebouw biedt thans ruimte aan 400 personen, zodat met de Zuiderkerk mee het aan tal zitplaatsen nu is uitgebreid tot bijna 2000. VISSERIJ URK, 22 Maart 1949. Door 6 vaartui gen werd Dinsdag aangevoerd: 147 pond voorn 56 cent, 138 pond spiering 11 15 cent, 3 pond bot 61 cent en 3240 pond nest 33'/» cent. Alles per pond. Op Wieringen werden een zwart vulpotlood en een paar rood-witte da meswanten gevonden. Inlichtingen bij de gemeentebode te Hippolytushoef. De petroleumzaak van de wed. Asjes te De Haukes is onderhands ver kocht aan de heer F. Koopmans, Belt straat Hippolytushoef. Aalsum, 22-3 van Kaapstad naar Port Elisabeth Adinda (t), Pladjoe—Saigon, passeerde 22-3 Nantoenga-eilanden Al- hena, R'dam—Buenos Aires, passeerde 22-3 Si Paulsroek Aletta (t), Pladjoe—Saigon, 22-3, 750 mijl oost van Singapore Al- gorab, R'dam—Buenos Aires, passeerde 22-3 Ouessant Alwaki, R'dam—New York, 22-3 bij Vlissingen uitgaand Arendskerk, 23-2 van R'dam te Sydney Beverwijk, 23-3 van Philippeville te Sfax, daarna Casablanca Boissevain, 23-3 van Mauritius te Penang Breda, Curagao— A'dam, passeerde 22-3 Scillies Boskoop, A'damValparaiso, 23-3 te Cristobal Buys Ballot CuragaoR'dam, 22-3 100 mijl zuid-west Bishoprocks Ena (t) 22-3 van Mirl naar Singapore Erinna (t), 22-3 van Singapore naar Pladjoe Grootebeer, Java—A'dam, passeerde 22-3 Algiers Heelsum, A'damJava, 22-3 van Safaga Kertosono, BataviaNew York, passeerde 22-3 Malta Lawak, 23-3 van Madras te Calcutta Lekkerkerk DakarA'dam, 21-3 te Antwerpen Leopoldskerk, Cal cutta—R'dam, 22-3 te Suez Lutterkerk, R'damPerzische Golf, 22-3 van Port Said Maasland, Buenos Aires—A'dam. 22-3 te Las Palmas Madoera, JavaA'dam, 22-3 van Belawan Malvina (t), 22-3 75 mijl noord-oost van riores Molenkerk 22-3 van Antwerpen haar R'dam Murena (t), 22-3 van Napels naar Suez Nieuw- Holland, 22-3 van Adelaidè naar Mei- bourne Omala (t) 23-3 van Batavia te Soerabaja Papeiidrecht (t), 22-3 van Isle of Grain naar R'dam Polydorus, BataviaA'dam, 23-3 te Belawan Prins Willem III, BurrianaAntwerpen, pas seerde 22-3 Wight Randkerk. A'dam- Oost-Afrika passeerde 22-3 Casquets Stad Maassluis, 23-3 van Narvik te Em- den Stad Maastricht, BonaA'dam, passeerde 22-3 Finisterre Tarakan, New York—Java, 22-3 te Halifax Tjibesar, 23-3 van Yokohama te Shimizu Tosari, 22-3 van Batavia naar Belawan en R' dam Zeeland (KRL), 23-3 van Soer- baja naar Makassar Zeeman Singapore —Los Angeles 23-3 te Manilla Adinda (t), 18-3 van Singapore naar Pladjoe Alamak Buenos AiresR'dam, 22-3 te Antwerpen Alcyone, 22-3 van Antwerpen naar Hampton Roads (V O) Alkaid, R'damBuenos Aires, 22-3 van Rio Garnde Alpherat Buenos Aires— New York, 21-3 van Montevideo Al" blasserdijk 21-3 van Mobile te Browns- ville Arkeldijk 22-3 van New Orleans naar Antwerpen en R'dam Blommeri- dijk, 22-3 van New York te Boston Boschfontein, 24-3 van A'dam te Kaap stad verwacht Corilla (t) 22-3 van M>» naar Engeland Garoet," wegens mis1 23-3 voorgaats Nieuwe Waterweg Leu- vekerk, 22-3 van Abadan te Karachl - Marlekerk, R'dam—Japan, passeerde 22-3 Minicoy Merwede, R'dam—Calcu»a 22-3 te Genua Nleuw-Amsterdam 2Z-3 van Havana te New York vertrekt 24-3 van New York naar R'dam' - Prins W»- lem V, 22-3 van R'dam te St John Rakit 21-3 van Makassar te Batavia Ternate, 18-3 van Batavia naar Pladjoe I'iba, MontevideoAntwerpen, 22-3 om uur in de Wielingen geankerd wegen mist Tjipondok, 21-3 van Singapore naa Brisbane Dalerdljk R'dam—Vancouver, passeer 22-3 Mona-elland Kertosono 'a New York, passeerde 23-3 Kaap Bon n» Casablanca Hermes, Corral—Montevi deo. passeerde 22-3 Mar del Plata j' para, San Francisco—Kaapstad, 22-3 v Panama-Kanaal Meerkerk Japan—" dam, passeerde 23-3 Gibraltar Selian"- Buenos Aires—A'dam, 23-3 te Rio de nelro verwacht

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2