lil WEEKBLAD VOOR JONGENS EN MEISJES l+fércleoploésing; Westeuropese minisiers te New York Het geitjedat niet grazen wilde En hier het raadsel: D00R Residentie Een lastig geval -# li u Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur EN WER DE ZAK VOL BRIEVEN. Betogers richten zich tegen Bevin Dean Acheson brengt Duitsland ter sprake Het Radioprogramma AVONTUUR I" v I 't Was nog volop zomer, toen ik het geitje, waar ik je nu van ga vertellen, voor het eerst buiten ontmoette. Ik vond het dadelijk een aardig beestje en had het zo wel willen meenemen, maar dat kon en mocht natuurlijk niet. Met een kort eind touw stond hét vast gebonden aan een paaltje. Blijkbaar had het niets geen schik. Klagelijk mekkerde het, als vroeg het om hulp. Zodra ik het dier over zijn kopje aaide, maakte het de dolste sprongen. Hoe graag was ik erbij gebleven, maar ik moest weg. Dikwijls echter kwam ik terug en telkens, als het dier mij zag, hadden wij samen pret. Totdat ik op een goede dag verhuisde. Toen ik heel veel weekjes daarna nog eens het geit je wilde zien, was het verdwenen. „Jammer", dacht ik, „dat zie je nooit meer". Maar het gaat vaak zo heel an ders dan je denkt. Vorige week moest ik voor de ophaalbrug wachten. Ter wijl ik met aandacht volgde, hoe de schipper zijn schuit handig tussen de bruggenhoofden doorboomde, hoorde ik opeens naast mij het bekende ge- Deze week mogen jullie verborgen dierennamen zoeken in de volgende zinnen: 1. Om goed te leren breien moet je vaak oefenen, 2. Broertje heeft zich onder de tafel verscholen. 3. Na appels en peren komen er weer aardbeien. 4. Je hebt die lap aardig gebor duurd. 5. Ik lach er telkens weer om wan neer ik op het ijs val. 6. Vader dacht dat Bob eerlijk de ■waarheid sprak. Wie kan de zes namen vinden? Schrijf ze maar onder elkaar pp en zend de oplossingen vóór Zondag 10 April naar het bureau van dit blad- Wanneer je dit prijsraadsel niet dadelijk kunt inzenden, knip het dan even uit de krant en bewaar het, want dit raadsel zal de volgende week niet herhaald worden in de Jengdkoerier voor de oudere jongens en meisjes. Jacky en Wim. twee kleine broertjgg, haalden dikwijls ondeugende streken uit. Op een morgen, toen moeder het druk had en de bengels 't haar weer Zo lastig maakten, deed zij de keu kendeur open en stuurde de jongens de tuin in, „Nu moeten jullie maar een andere mama zoeken hoor! Zulke ondeugende jongetjes wil ik niet meer hebben". Jacky nam Wim bü de hand eu moeder zag haar zoontjes langzaam door de tuinpoort verdwijnen. Een paar minuten later werd er aan de voordeur gebeld en toen moeder Opendeed, zag zij Jacky en Wim staan, allebei met een vinger in de mond. „Wij zijn bij ÓP andere mamma ge weest, maar die wil ons niet hebben") zgi Jacky. mekker. En ja hoor, het was mijn ver trouwde geitje; ik zag het dadelijk aan zijn goede snuit. Maar stel je voor; nu reed hij deftig in een auto; een geit in een auto, Ik moest er hardop om lachen. Maar niet alleen waa ze daar. Naast het dier zaten twee aardige kinderen, een jongen en een meisje, Je zag da delijk, dat het broertje en zusje moes ten zijn. „Waar ga je met mijn vriend je heen?" riep ik door het gesloten portierraampje. Direct lieten ze dit zakken, „Kent U hem?" vroegen ze nieuwsgierig. „Pat zou ik denken! Het is toch hetzelfde beestje, dat een tijd je geleden nog langs het kanaal aan een paaltje stond vastgebonden. Daar scheen het niet veel schik te hebben", „Ja, dat is hij", antwoordde het meis je verheugd- „Hij is ook U nog niet vergeten. Hoor hem eens mekkeren. Wilt U soms eens zien, waar hij tegen woordig is? AJs V even meerijdt; het is niet zo ver hier vandaan- Vader vindt het wel goed". Een gezicht knikte vriendelijk achter het stuur en ik stapte in. Naast twee kinderen met een geitje in het mid den; geen alledaagse rit. Al gauw kwa men we aan een mooie boerderij, waar van alles te zien was. Kippen en gan zen liepen aan de voorkant in het gras. Achterom ging het naar de koestal, fn een keurig afgeschoten hok kwam een ander geitensnuitje om de hoek glu ren. „Hier is het veel gezelliger ypor hem. dan alleen langs het kanaal te moeten staan", zei hét meisje, dat Mies heette. Daar aan het water werd hij zo mager; hij wilde maar niet eten. Op weg naar school kwam ik er el ke dag voorbij- Eens pp een avond heb Ik hem mee naar huis genomen, Wat vonden ze het allemaal een lief dier. Vader wjst van wie hij was. nog wel een kennis van hem, Nog diezelfde avond heeft hij hem voor ons gekocht. Maar tochna een paar dagen wil de het geitje weer niet eten en blaat te vaak zo verdrietig. We dachten, dat het ziek was. maar zijn vroegere baas wist wei beter. Bij moest gezelschap hebben. &0 alleen aan bet water, daar kon pns geifje niet tegen. Paarom heeft vader m een PPM' weken een sneelkameraadje er bij gekocht, die U hier ziet staan, Vanaf die tijd heeft ons beestje weer schik- Eu eten doet het als de beste; dgt moest U eens zien". Dat het sghik had, hoefden ze me niet te vertellen," dsf zag ik zo wel. Toen ik afscheid nam. (noest ijc be loven, ons geitje van de zomer nog vaak te kqmen opzoeken. HERHALING LENTE-PRIJSVRAAG. De vorige week gaf ik de jongelui van 12 tot 16 jaar een Lente-prijsvraag op. Deze week wordt die prijsvraag nog even herhaald in de Jeugdkoerier voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. De vraag was; Wie kan voor de vol gende keer een aardir lente-gedichtje van vier regels maken? Deze prijsvraag Is dus alleen voor jongelui van 12 tot 16 jaar. Wij verloten mooie boeken onder de inzenders of inzendsters van de beste gedichtjes. ONZE MEDEDELINGEN. Nu de prijsraadsels geregeld werden herhaald, raakten veel kinderen vaak in de War en zonden het verkeerde raadsel in. In het vervolg wordt het prijsraadsel voor de kinderen van 6 tot 12 jaar dus alleen opgegeven in hun eigen Jeugdkoerier, die één keer in de veertien dagen verschijnt. Het wordt dus na een week niet meer herhaald in de Jeugdkoerier' voor de oudere dus om dat het prijsraadsel wordt jongens en meisjes. Denken jullie er overgeschreven of uitgeknipt! Er waren deze week weer twee briefjes zonder naam. Op een briefje stond een mooi plaatje van een schaap herder en het andere was van iemand die met de auto naar Heemskerk is geweest. De naam van de grote Nederlandse stad was AMSTERDAM en in de tan den van de kam kwamen de Woorden: auto, stal, egel, drie en maan. A M S T E R D A M U T G R T A E I |A _0 L_ E De prijzen werden gewonnen door: EUy Wurtz, Kerkweg 6 A, Heems kerk N.-H. (9 jaar). Alie Hildering, Westerstraat 13, Enk huizen. Peeter de Geus, Stroet B. 161, St. Maarten N.-H. Netta Ellen, Wilhelminalaan 24, Den Burg, Texel. Cees Blom, Westerweg 61, Alkmaar. Gefeliciteerd hoor! De boeken wor den toegezonden. VOOR JE DE STRAAT GAAT OVERSTEKEN EERST NAAR LINKS EN DAN NAAR RECHTS GEKEKEN 25. Pim, Pam en Pom zijn werke lijk een beetje geschrokken, pu ze ho ren dat Pepi een prins is! „Je, maar els je een prins bept, dan kuu je togh pwer niet zo bjj ons blij ven?" roept Pem weer, Wij zijn maai hele dpgdjfewsne iwu4«n pn u bent:,,.. ..Doe me één genoegen Pam", velt Pm pi hem in dt rede- Begin me alsje blieft niet met u san te spreken, Jul lie zijn mijn beste vrienden en ik zou me geen raad weten, ais daar nu ver- CUderjng in zqu komen, aJiéén pmdaf je nu gehoord hebt, dut ik een prins ben. Blijf me alsjeblieft precies zo be» bandelen, ais jullie altijd gedaan hebt", „Goed Pepi, dat beloven we, zegt Pim piofbtig en geeft hem een poot, „Mooi, dat is de rede, Hier bij jul lie wjj ik alleen maar Pepi zijn en nie mand anders. Mocht ik nog ooit in Afrika terug komen bij mijn Vader dar. wil ik wel weer een prins wezen, en dat zal ik dan ook wel moeten. Maar.... hier bij jullie wil ik alleen maar Pepi zijn en niemand anders!'' Voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. Deze week ontving ik een grappige tekening van Pieter Bijl uit Den Helder, Hij heeft een postbode getekend met een enorme zak post op zijn rug. Die post- bode komt de kamr binnen waar Tante Iet achter haar schrijfbureau zit te werken. Alleen het hoofd van Tante Iet is mg zichtbaar, maar de rest gaat verscholen achter een indrukwekkende berg brieven. De grond ligt er ook ai mee bezaaid en de papiermand loopt over. Ja, het gaat er soms wel op lijken» maar dat is niet erg hooi. Begraven, jullie mij maar onder de brieven. Ze zijn allemaal welkom. Wij gaan deze week beginnen met het briefje van Mia Molcmaii. Hartelijk dank voor het zilverpapier, meisje. Ik hoop maar dat je nu weer beter bent. Ja, ik vond je briefje erg leuk- Wat gezellig voor je dat je vriendinnetje ook meedoet. Corry Klik, jij bent dus het vriendinnetje van Mia. Wat leuk dat jullie bijna even oud zijn. Hoe komt het dat je binnenkort naar een nieuwe school gaat? Tineke Brinkman, het is zo best in orde hopt"! Hans Sweere, v/at heb jij een fijne verjaardag gehad. Maakt het pistool flink lawaai, Hans? Sijda ten Bokkel, schrijf ik je achternaam zo goed? Prettig dat je gaat mee doen, Sijda. Ja, sigarenbandjes kunnen wij wel gebruiken, 'als je er geen andere plannen meer mee hebt- Welbedankt voor het zilverpapier, nmisje, „Sneeuw klokje", ja. je zult de bloemetjes wel missen, in Amsterdam. Heb je geen bal- con, waar je zelf eens eep paar plantjes kunt opkweken? Ook in de kamer kun je plantjes in een zonnig hoekje zetten. Ik kan je wel helpen aan een paar stekjes van een „Kind op Moeder's schoot". Ken je dat plantje? Bctsy Bakker, welbedankt voor het zilverpapier, meiske Rilia van Leenen, wat heerlijk, dat je zo goed vooruit gaat. Ik zal je postzegels en sigarenbandjes zenden, meisje. Je hebt altijd een week de tijd om het raadsel in te zenden, maar dan moet je niet wachten op de herhaling van het raadsel, want dan krijg je 't met meer voor elkaar, Pieter Bijl, hartelijk dank voor je leuke tekening. Ik schoot geweldig in de lach toen ik haar bekeek, want de werkelijkheid lijkt er soms veel op. Piet. Henk en Piet van Zon, jullie zijn dus weer present. Fijn hoor! „Lollypop", welbedankt vopr de keurige postzegels, meisje! Martha Visser, voor alles wat je voor onze zieken zond, dank ik je hartelijk. Eppic Vink, jij mag met de oudere jongens en meisjes meedoen, omdat je al 12 jaar bent. Neen Eppie, de jongens doen nooit een postzegelverzameling weg, want zp'n verzameling heeft waarde. Je kunt wel dubbele postzegels ruilen. - Stiemi Ufkes, leuk dat je een diploma van gymnastiek hebt. Ja Stiemi, ik vind het prettig als je ons helpt sparen. Eddy Vries, je hebt een alleraardigst ge dichtje ingezonden, maar die prijsvraag was voor jongens en meisjes boven 12 jaar, dus je kunt npg niet meeloten, Eddy. „Tuimelaar", gezellig dat je weer meedoet. Ik heb je zusje en jou zo'n poos gemist. Hoe gaat het met de jonge duiyep? Mag je ze er hü houden? Trudie Voets, wat heb jij geweldig veel postzegels gestuurd voor onze zieken. Hartelijk dank, meisje. W;-l je Lena ook bedanken? Je bent nu dus al een beetje jarig geweest. Dat is ook wel eens grappig. „Duinroosje", ben je al 12 jaar? Dan heb je het verkeerde raadsel ingezonden, meisje. Hartelijk dank voor de keurige sigarenbandjes! Steef Overhand, leuk dat je de eerste ster hebt gekregen op de Padvinderij, Hef kom pas is heel goed getekend, steef. Nu doe je natuurlijk je best om de tweede ster te halen, ?s het niet? Hylkje Izakson, hoe gaat het met je broertje? Is hij erg ziek? Van harte beterschap gewenst voor hem. Ik vond het versje heel mooi, Hylkje. Herman Siert, allereerst veel dank voor het zilverpapier En dan dank ik je ook voor alle groeten die je mij oyerbraclit. Wil je aan allen thuis de groeten terug doen en ook aar je broer in Indonesië? Gelukkig dat het boek ZO ngar je zin was. Dik Rijkers, ja, jij behoort bij een andere groep dan je zusje- Daarom sta jij deze week weer in de Jeugdkoerier. Leuk dat jullie ook postzegels en bandjes gaan spayen. Weintje Stokhof, wat zul je heerlijk slapen m zo'n fris en nieuw geschilderd bed! Anneke wordt dus een snoesje. Zij heeft al eenflink gewicht zeg! Tot mijn spijt kan ik niet op je -verjaardag komen, Weintje. Ik hoop maar dat je een heerlijke dag zult hebben. Hennie ffpyblpk, misschien kun je ook een leuke bal voor Martin kopen. Die kan hij niet kapot maken. Wat zal hij er keurig uitzien met zijn nieuwe blouse. „Duin- yiooltje", ik vind je schuilnaam heel mooi, Maarten Moriën, dat was een uit stekend (dee yen je óm die postzegels aan dat zieke jongetje te geven. Zou hjj iets hebben aan gebruikte Nederlandse postzegels, Maarten? Dan kan ik hem wel helpen, Marry Walch, wat een gezellig briefje kreeg ik van jou. Ik zou Zaterdags best eens om de hoek willen kijken als jullie de toneelstukjes op- vperen. Wat lijkt mij dat leuk. 't Zal wel moeilijk zijn om steeds weer wat nieuws te bedenken. Netta Ellen, Rietje Ras en Rika Kiers, ik dank jullie hartelijk voor liet zilverpapier en de sigarenbandjes. Heinie Tebbes, Frans Ekkers, jan But, Roelie Idcma, Wiliy Cobusscn, Ary Berghout, „Madeliefje", „Pcppie" en Beppie Lucas, jullie allen heet ik hartelijk welkom in onze Jeugd koerier. Jongens en meisjes, de briefjes voer de volgende keer verwacht ik graag vóór Zondag 10 April- Denken jullie er ook om dat het prijsraadsel de volgende week niet mepr wordt herhaald!! Dag aJi-emaaH Hartelijke groeten van TANTE IET. Tijdens de grootste persconferentie, welke ooit aan boord van een schip is gehouden, heeft Ernest Bevln, de Britse minister van Buitenlandse Zaken onder meer verklaard, dat de ondertekening van het Atlantische Pact het culminatie punt zou zijn van de pogingen om een heid onder de vredelievende landen te brengen, aan te zetten tot saamhorig heid en voor komende generaties oor log te voorkomen. De steun van de landen alleen was niet voldoende, ook was de steun nodig van de enkeling. Het welslagen van de poging vrede en veiligheid voor de komende generaties te brengen hing er geheel van- af hoe de landen toonden samen te kunnen werken. Op dat ogenblik vestigde een ver slaggever Bevins aandacht op een rij posters, die zich tegen zijn aankomst verzetten. Hij haalde zijn schouders op en zeide dat dit hem eraan herinnerde, dat hij zelf postte. Hij had zelf rijen posters van verschillende aard georga niseerd. Onder het wakend oog van de ge heime dienst en een, sterke politie afdeling liepen 500 demonstranten met borden, waarop te lezen stond: „Blijf van Israël af" en „Wij willen vrede", voor het schip heen en weer. Zij hadden zich verspreid, voordat Bevin dé Queen Mary verliet. Betogers, die post hadden gevat in ie buurt van de aanlegplaats van de „Queen Mary", wierpen eieren en tomaten naar de auto, waarin Bevin had plaatsgenomen. Drie manifestanten Zijn aangehouden. Minister Stikker Bij zijn aankomst te New-York ver klaarde minister Stikker tegenover ver slaggevers: „Het Noordatlantische pact zal zeker vrede en veiligheid in West- Europa bevorderen". Ook de Belgische minister, Paul Henri Spaak, liet zich optimistisch uit. Hij zeide van oordeel te zijn, dat het pact „geheel binnen het kader der V.N. valt en een versterking der V.N. zal betekenen". Op de vraag van een ver slaggever of de Sowjet-Unie het hier mee eens zou zijn, antwoordde mini») Spaak lachend: „Vraag dat aan Om myko, hij is een autoriteit op dat bied". ge- De begroting van Overzeese Gebiedsdelen In de Memorie van Antwoord op de begroting van Overzeese Gebiedsdelen hebben vele leden de vraag gesteld, of binnejikprt de benoeming van een nieuwe minister van Overzeese Ge biedsdelen kan worden verwacht, dan wel of de regering het minder gewenst acht daartoe over te gaan vóór de zo nabij geachte souvereiniteitso ver dracht. Tevens werd gevraagd of de legering haar beslissing, dat de Repu blikeinse leiders voorshands niet naar Djokja zullen mogen terugkeren, hand haaft. Sommige leden zouden gaarne een uitvoerig bescheid ontvangen op dc vraag, in hoeverre plantages, fabrie ken en andere ondernemingen in In donesië intact waren gebleven en welke verwachtingen er bestaan met betrekking tot 'het herstel van de pro ductie. De Luxemburgse minister van bui tenlandse zaken, Bach, zeide, dat h, pact de goedkeuring wegdroeg van d overweldigende meerderheid van h»t Luxemburgse volk, de communist*-! uitgezondtrd. UKen De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Acheson, verklaard* op een persconferentie, dat bij het vraagstuk Duitsland met de ministers van Buitenlandse Zaken van de Noord etlantische landen, die in Washington prriveren om het Atlantisch Pact te tekenen, zou bespreken. Naar Acheson verklaarde, waren er drie voorname oogmerken achter iedere bespreking van het Duitse probleem: 1. Duitsland beletten, dat het nogmaals een bedrei ging van de wereldvrede zou kunnen worden. 2. Herintegratie van Duitsland in de gemeenschap van Europa als een constructief en vredelievend lid, 3. Het toekennen van meer verant woordelijkheid aan de Duitsers bij de regeling van hun eigen zaken, Acheson zeide, dat bijeenkomsten tussen de mi- nisters van Buitenlandse Zaken der landen van het Atlantisch Pact steeds vaker zouden worden gehouden en zij de tenuitvoerlegging van het pact, de economische voortuitgang van West- Europa en alles, wat de wereldvrede laakte, zouden betreffen. Zaterdagoch tend zou er een vergadering zijn van ministers van Buitenlandse Zaken van de Noordatlantische landen ter bespre king en, naar hij hoopte, goedkeuring van de tekst van het peet. Op deze vergadering zouden zij waarschijnlijk ook andere aangelegenheden, als de or ganisatie van de raad en neven-com missies, die zullen worden gevormd ter uitvoering van het Noordatlantisch verdrag overwogen worden. Het Engelse elftal Voor de wedstrijd tegen Schotland, welke Zaterdag 9 April in het Wem- bley-stadion zal worden gespeeld, werd het Engelse voetbalelftal als volgt sa mengesteld: doel Swift (Manchester City); achter: Aston (Manchester Uni ted) en Howe (Derby County)mid den: Wright (Wolverhampton Wande» rers), Franklin (Stoke City) en Cock» burn (Manchester United); voor: Mat» thews (Blackpooi), Mortensen (Black» pool), Milburn (Newcastle United), Persen (Manchester United) en Finney (Preston North End). Millioenenlegers in China Luidens een verslag van de staf te Nanking, dat aan het parlement is voor gelegd, heeft het nationalistische leger nog verscheidene honderdduizenden manschappen meer dan het communis tische leger. Het hoofd van do algemene leger» st&f, generaal Koe Tsjoe Toeng, hoeft ter vergadering van de wetgevende Joean verklaard, dat de totale getal sterkte der communisten, de plaatse lijke militie ten Zuiden van de Jangste inbegrepen de 3.950.000 manschappen niet overtreft, terwijl de nationalisti sche strijdkrachten, die vijf millioen sojdatep omvatten, tot ongeveer 4 mil lioen zijn geslonken. De generaal heeft er aan toegevoegd, dat het communistische gevechtsleger in totaal 2.570,000 mansfchappen telt. Vervolging tegen Amerikaans generaal Een woordvoerder van de staf der Amerikaanse luchtmacht heeft ver klaard, dat een vervolging is ingesteld tegen de Amerikaanse generaal Clay- ton Bissell, naar aanleiding van een in Augustus 1.1. te Washington gevoerd onderzoek na ontvangst van een ano niem schrijven. Deze brief maakt ge wag van zekgre transacties, die door dc generaal zouden zijn gedaan, toen hij attaché was bij de ambassade der Verenigde Staten te Londen. voor hedenavond HILVERSUM I. 301 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,15 Land- en Tuinbouw 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Nederlandse organisten 7,30 Het actueel geluid 7,45 Do Regerings-Voor» lichtingsdienst antwoordt 8,05 Program, ma-proloog 8,15 Studio-Steravond - 9,30 Familie-competitie 19,05 De vaar' der Volken 10,25 Piano-duo 18.(5 Avondoverdepking 11,15 Sweelilicjf» kwartet 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM II 415 rr. Nieuwsberichte)! om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Sport- praatje 6,30 Pierre Falla, orgel 7,08 Pepi radiostrip 7,10 Avondschool 7.45 André Kostelapetz en orkest 8,08 lil het Radio-Zoeklicht 8,15 Radioo Ph(l- harmonisch-orkest 9,00 Julius Caesar, hoorspel 10,05 Melodie en rhythme 10.45 Pijlers van Neêrlands welvaart -r 11,15 Reportage biljarten 11,25 Qranao» fconpiaten voor vrijdag (Zenderwisselng) HILVERSUM I 301 m Nieuwi0eri#ftte0 om 7, 8. 1, 6, 8 ep 11 uur VARA: 8,i« i JC'hpn Jong, orgel 11,25 Jan Vogel en orkest AVRO: 1,20 „Oude tableaux" VARA: 4,00 The Ramblers 6,15 De Vara feliciteert 6.30 Voor de Strijdkrachten 7,00 penk om de bocht 7,15 Sil- vestri-kwartet VPRO: 7,30 NederiaOO en zijn gewesten 7,15 Tien voor acht 8,05 Viool en piano 8,30 „Leven in Pen bedrijf" 8,55 Zo juist verschenen VARA: 9,00 Men vraagteii wij drajpn 0,30 Van koe toi grasbeter w# Buitenlands weekoverzicht 10,15 SwiPe and sweet VPRO: 10,40 „Vandaag" - 10.46 Avondwijding VARA: 11,15 Mevr A C Ploeg—Ploeg 11,30 6ymphoi)lscM concert Hilversum U, 41.5 m Nieuwsberichte" om 7 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: V» Pluk de dag 1,20 Vjooi en piano j,™ Piano en orgel 6,2o Actualiteiten |'T: Kinderkoor 6,45 Voor de jeugd G h V van Oosterhout 7,30 „pe dn landen" 7,45 Orgelsonates k?5 .n gewone man 8,12 „Avontuur in G95W' is" 9,20 G J Rooymans 9,30 Fr8!>®_ lyriek 10,10 Fluitsonates 10,45 Avon - gebed 11,15 Reportage btijarten W Amerlcana 62 IN PE TJEERD ADEM* „Uche.uchejaja juist", zei b»j, een beetje geïrriteerd ir) zijn notitieboekje kijkend. „Nee, nee, ik ben abuis. Jansen moet ik hebben, v/asr 'S Jansen?" Hij keek verstoord om zich heen, als verwachtte hij, dat men Jansen spoor loos had laten verdwijnen om hem in de war te brengen. ,Waar is Jansen!?" „Daar dokter!" riep de zuster, wij zend. „Ha- ha- ja-ja-m de échter op het hem aangewezen bed afstappend- „Kerel, wat zie je d'r smalletjes uit, Daar kal nog wel een weekje bijkomen-'' „M'n pillen bannen op, dokter", ver klaarde Jansen. „Praebtig prachtig dan mojt dat recept npg maar werden klaar gemaakt, zuster",. .Beat, dokter". De dokte? keek de bedden langs. Klaarblijkelijk had hij. hier geen an dere patiënten, ifij knikte de zuster vrienaeiük toe en wuifde met züh i echter arm een voor allen bestemde £rpet. „Hèhè... pardon,... par don Bastiaan ging beleefd op zij om bem door te laten en wendde zich met de hced in dc hand tot de zuster. „De portigr", zei hij. „vertelde me, dat hier iemand is binnengebracht, die op straat is gevonden en waarvan de identiteit De zuster knikte en wees naar Sleensma- „Bedoelt u deze man, mijnbeer?" vroeg zij vriendelijk- Bastiaan kwam pp zijn tenen nader bij en bekeek de patiënt. Zijn blik en die van de ingenieur kruisten elkaar en Bastiaan slaakte een zucht van ver» lichting. „Het is in prde, zuster," zei hij te gen d» hoofdzuster, die achter hem Mond. „Meneer is toch niet erg ge wond?" „ik geloef 't niet, meneer", zei de zuster geruststellend, toen zij het ver schrikte gezicht van de bezoeker zag, „js de patiënt famiiie van u?" vroeg zij nieuwsgierig. ..Ik ben bij meneer in betrekking", legde Bastiaan uit. Hij keek rond zich en zag aan de in spanning luisterende hoofden, dat alle patiënten het ge sprek volgden, „Kan ik mijnheer even alJeen spre ken?" vrpeg hij. „U kunt het-proberen", zei de zus ter, „maar veel zegt hij nog niet. 't Kijkt me beter, dat u hem nog even met rust laat". Bastiaan knikte- „Meneer moet een eigen kamer heb ben". zei hij- „wje is.... ebmeneer?"' vroeg do zuster nieuwsgierig. „U kunt door al dat verband niet veel van hem zien, Heeft u hem goed herkend?" „Het is jonker Van Waardenbürg", zei Bastiaan, „attaché aan een van onze gezantschappen". De zuster liet van verbazing bijna het urinaal vallen, dpt ze juist in OPD nachtkastje wilde zetten, „Nee, maar ik dacht Bastiaan keek eens rond zich. Hij zag in vijftien bedden eyen zovele hoofden,, die de halzen gestrekt hiel den en geen oog van hem af hadden, Gossiemjjne, die knul, die ze daar vannacht uit een plantsoentje opge vist hadden, was een jonkheer.,,. „Maar.,.." zei de zusterllop kan non „Jk vrees, dat meneer in handen van struikrovers is gevallen", Jegde Bastiaan uit. „Kan meneer vandaag nog een eigen kamer krijgen?" „Ja zeker, meneer", zei de zuster gedienstig. „Ik zou een en ander graag met de hoofdzuster wijlen bespreken", zei Bastiaan. „Als u zo vriendelijk wilt zijn. mij meteen eyen te wijzen, waar ik de administratie kan vinden, zal ik cok de financiële kant van de zaak eyen regelen," „Wilt u mij maar even volgen.,, me neer?" vroeg de zuster, naar de deur gaande. Bastiaan volgde haar op de voet en de nonnen in hét zaaltje begonnen na zijn vertrek van de eerste verbazing te bekomen. „Wat zei die kerel?" informeerde Jacob Bos, een man die half overeind in bed zat. „is 't ie van dc marechaus see?" „Weet ik 't?" vroeg züb buurman, „Die knul met dat hoedjp is Z'n be diende, 't Is vast wel een hoge mie ter!" De vrager strekte zijn bals #tl bracht zijn hoofd dicht bij het bed van zijn buurman. Hij kromde zijn rechter hahd bij wijze van toeter om zijn oor schelp. „Wat zee je, buur?" ,,'t Is vast een hoge mieter!" her haalde buurman fortissimo, „Is 't ie loodgieter?" De explicateur haalde misnoegd zijn schouders op. Veertien dagen moest hij in 't zie» kenhuis liggen. Hij had ruimschoots de tijd om alles te zeggen, wat hem op 't hart lag en nou hadden ze juist hem een dove maat gegeven. Pech had ie altijd in z'n leven gehad en dat zou i j wel houden. Een dokter in een wit jasje stopt driftig de zaal binnen. „Biersteker!" riep hij. „Present, dokter!" „Naar de onderzoekkamer'" hSVf! de dokter. De hulpzuster knikte- „Hij wordt direct gebracht, dokter Steensma's ogen gingen het zaslu rond- Op zijn nachtkastje stond een bóf T je met havermout, maar hij zag kans zijn rechter arm zover uit strekken, dat hjj er bij kan- «n Hij sloot de ogen en viel in w jichte slaap. FREULE TERVOOREN mij"' „U kunt van geluk spreken. heer Van Waardenburg", zei ecn B<) ter, toen Steensma uit het Bfl gehaald was en al zijn gewnch verwondingen nauwkeurig onder* waren. Worót

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 4