(tóffer enige flinke verkoopsters ZUIDSTRAAT 52 LAEEBER, TEXTIELHANDEL Ve "Betuwe TIEL Ten nieuwe kap W.J.Willems, kopen bij- Keizerstraat 48 r M. VAN PRAAG HERENTWEEDJASSEN JONGENSPLUSfOURPAKJES Ook met bodem N/CO DROOG Prijsuitreiking Toneelconcours Den Oever Hollandse Mij. afd. Anna Paulowna bijeen Hei nieuwe boek Heldersche Courant P. DE GRUYTER en ZN. N.V. tüAASPIflt Toneelvereniging „De Drie Leliën" ie Twisk won eerste prijs (f250.-) Scheepvaartberichien Julianadorp Bestuurswisseling Kenterende tijden ZUINIG MET BENZINE DAT IS DEVIEZEN VERDIENEN onze huisvrouwen zeggen: Jams van de „Mij. De Betuwe Tiel" zijn toch maar de fijnste, die ik voor mijn geld kan kopen. Koopkrachtige Lezers JF Grote sortering: ONS NIEUWE ADRES I is met ingang van Zaterdag VERKOOP VAN RADIOTOESTELLEN EN ONDERDELEN REPARATIE, OjVJBOUW EN NIEUW BOUW, INZETTEN VAN DE VISSERIJBAND ENZ. RADIO-TECHNISCH BUREAU HET Stofzuigerhuis Ook UW ADRES voor Lampekappen MORGEN li Hef huis voor de baby ZATERDAG 2 UUR OPENING Sluisdijkstraat 83-85 Speciale aanbieding Het is een goede gedachte geweest van het wedstrijdcomité van het To neelconcours te Den Oever, de acht deelnemende verenigingen uit te no digen voor een speciale avond, waar op de uitslagen van het gehouden con cours bekend gemaakt werden. Op 26 Febr. was de laatste uitvoering gehou den, zodat de deelnemers reeds enige weken in een zekere spanning ver keerden. De jury wist deze spanning nog te verhogen, door niet direct de uitslagen bekend te maken, doch door eerst de critische verslagen te laten horen, daarbij tevens aanmerkingen makende op de gespeelde stukken. De voorzitter van het wedstrijdco mité. de hger Joh. van Glabbeek, open de en sprak de wens uit, dat deze meer feestelijke bijeenkomst er mocht toe bijdragen het concours volledig te doen slagen. In dit verband stelde spr. het ook zeer op prijs, dat burgemeester Kolff het comité de eer had willen aandoen, de prijzen uit te reiken. Verder was de heer Glabbeek mevr Wagemaker-Smit zeer dankbaar voor het verzamelen van de prijzen. Vervolgens sprak de heer R. P. Goettsch, als voorzitter van de jury. Hij richtte zich in de eerste plaats met een dankwoord tot de commissie en in de tweede plaats tot de spelers, voor hetgeen er was gepresteerd. De beoordeling was niet eenvoudig ge weest. doch deze was tot stand geko men met een eenparigheid van stem men. Spr. stelde er zeer veel prijs op dit van te voren te vermelden, daar hij niet als Sinterklaas gezien wilde wor den tegenover de secretaris, de heer Vendeloo, die straks de critische ver slagen zou weergeven, als Zwarte Piet. En hier komt Zwarte Piet", zo be gon de heer J. W. V. Vendeloo zijn critisch verslag. In de eerste plaats werden de diverse stukken belicht waarbij er een paar volkomen gekraakt werden, o.i. zeer terecht. In de volg orde, waarin gespeeld is, kreeg daarna iedereen een beurt. Vooral de zwakke rolkennis kon in de ogen van de jury geen genade vinden. Aan het slot van zijn verslag gaf de heer Vendeloo, de spelers de tien ge boden mee naar huis, voor het doen slagen van een goede uitvoering. In de pauze volgde een reportage op rijm van de toneelwedstrijd, door het vrouwelijk jurylid mej. P. Rezel- man. Na de pauze betrad de burge meester van Wieringen het podium, die met een toepasselijk woord de prijzen uitreikte. De prijsuitreiking'. Ie prijs f 250 met plaquette van de Gemeente Wieringen: „De Drie Leliën", Twisk met 174 pt.; 2e prijs f 175 met beker: Toneelgroep „Harmonie", Hip- polytushoef 169 pt.; 3e prijs f 125 met beker: Toneelgroep „Apollo", Den Oever 147 y pt.; 4e prijs Lauwerkrans van de NACO: Toneelgroep Excelsior, Den Oever 146 y,. Aalsum, 30-3 van East Londen naar Dur.- ban Abbekerk. R'dam—Sydney, 30-3 van Genua AÏgenib, R'dam—Buenos Aires, 30-3 bij Vltssingen geankerd Ba- rendrecht (t), 30-3 van Saltend te Fawley (bij Scuthampton) Boschfontein, 30 van Eas Londen naar Durban Co- lyto, R'damSavona passeerde 30-3 Gi braltar Hydra 30-3 van Antwerpen naar Barbados Jaarstroom Dakar—A'- 0«m, 30-3 van Havre Jobshaven, 30-3 van Port Gentil te Mundha Maaskerk, 30-3 van Freetown te Dakar Malvina (1) Hamble—Tampico, 30-3 225 mijl zuid- zuid-west van Bermuda Melampus, New York—Java. 31-3 te Port Said Molen- kerk, R'dam—Japan, passeerde 30-3 Kaap St Vincent Nieuw Amsterdam, New YorkR'dam, passeerde 30-3, 15,30 uur, Lands End Oranje 30-3 van Batavia naar A'dam Parkhaven, Buenos Aires Antwerpen, 30-3 te Funchal Raki 30-3 van Penang naar Belawan Randkerk, A'dam—Oost-Afrika, 31-3 te Genua Rempang, 30-3 van Kaapstal naar Buenos Aires Ruys, 30-3 van Mombassa naar Lorenzo Marquez Sarangan, 31-3 van Bahrein te Muscat Stad Lelden Mom bassaA'dam, passeerde 30-3 Straat Mes- sina Sommelsdijk. R'damVera Cruz, ro-3 van Antwerpen Straat Malakka, 30-3 van Sjanghai te Hongkong Tabinta, Java—A'dam, 30-3 van Port Said Wai- bolcng, R'dam—Java, passeerde 30-3 So- cctra Marken vermoedelijk 2-4 of 3-4 van Scengei Gerong naar Cherlbon Modjo- kerto, 29-3 van Noenoekan 30-3 te Don- gala Overijsel. vermoedelijk 31-3. 8 uur, van Btrkenh'ead naar R'dam Sa- marinda, 30-3 13,30 uur, van Honolulu naar Philippijnen Slamat, R'dam—Java, passeerde 30-3, 3 uur, Perim Ternatei 28-3 van Pladjoe naar Cheribon Tjipa- nas 30-3 van Manilla naar Sandakan Tosari, vermoedelijk 2-4 van Belawan naar K dam Mataram, R'dam—Java, passeer de 30-3, 20 uur, Gibraltar Weltevreden, vermoedelijk 2-4 van Batavia naar Cheri bon Zeeland (KRL), 26-3 van Makassar te Ealik Papan Abbedijk, 30-3 van Boston te Norfolk A'bireo, R'damAntwerpen passeerde 31-3 Vllssbln'gen Alcor, Porto Alegre—R'dam, 21-3 te Bahia Alkaid, 30-3 van Porto Alegre te Rio Grande Arends'dijk. 29-3 van New York te Buenos Aires en ver trek) 2-4 naar Rosario Nieuw Amster dam. New York—R'dam passeerde 39-3, 16.30 uur, Scillies Prins Frederik Hcn- d.ik 30-3 van Esbjerg naar Bilbao Veendam. 29-3, 21 uur,, van New York naar Havanna Abbedijk, 31-3 van Boston te Baltimo Almdijk, 31-3 van Vera Cruz naar Coat- ■/.acoalocs Amstelkerk 30-3 van Lagos te Port Harcour], Cottica A'dam—Pa ramaribo, 30-3 van Madelra Eemdijk. 31-3 van R'dam te Havanna verwacht Gadiia (t), TripolisLibanonR'dam, pas seerde 31-3 Kreta Hestia, 31-3 van Pun- ta Cardr.n te Barranquilla Koningsha ven, 30-3 van Londen naar Kopenhagen l.emsterkerk. HamburgKopenhagen pas- reeide 31-3 Holtenau Maaskerk 31-3 Dakar naar Plymouth Mariekerk. R' dam—Japan. 31-3 van Singapore Meer kerk. JapanR'dam, 30-3 van Antwerpen Molenkerk, R'dam—Japan, passeerde 21-3 Gibraltar Mijdrecht (t) R'dam New Ycrk passeerde 3013 Wight Park haven Buenos AirësAntwerpen. 30-3 van Las Palmas (in plaats van Funchal) P rncius, 31-3 van Belawan naar Singa pore Sarpedon, 31-3 van Demerara te New York verwacht Stentor, Megara— A'dam, passeerde 31-1 Finlsterre Stuy- vesent, 30-3 van Curagao naar Paramaribo Trajanus 30-3 van Curapao naar New orleans Triton, 30-3 van Port of Spain mar Paramaribo rersoonljjke prestatie»: Regie: le Prijs 'verg. zilveren medaille: K. Doets van „De Drie Leliën"; 2e prijs zilveren medaille: C. J. Bosker van Toneelgroep „Harmonie"; 3e prijs bron zen medaille: A. Kluft van „W.K.T." Dames hoofdrollen: le Prijs verg. zilveren medaille: mej. G. Bosker Jd. van Toneelgroep „Har monie"; 2e pr. zilveren medaille: mej. E. Wit van „De Drie Leliën"; 3e prijs bronzen medaille: mevr. Wagemaker- Stam van „De Drie Leliën". Heren hoofdrollen: le Prijs verg. zilveren medaille: Ad. Wurkum van „De Drie Leliën"; 2e pr. zilveren medaille: K. Doets van „De Drie Leliën"; 3e prijs bronzen medail le: Joh. van Glabbeek van „Apollo". Dames bijrollen: le Prijs bronzen medaille: mej. T. Bosker van Toneelgroep „Harmonie"; 2e prijs idem: mevr. J. Blom-Blaauboer van O.K.K.; 3e prijs idem: mevr. H. J. Wurkum-Adam. Heren bijrollen: 'le Prijs bronzen medaille: M. Meurs van „De Drie Leliën"; 2e prijs idem' S. A. Duinker van Tqneelgroep „Har monie"; 3e prijs idem: J. Bakker van „Apollo". Toneel-agnkleding: le Prijs' bronzen medaille: Toneel groep „Harmonie"; 2e prijs idem: WKT; 3e prijs idem: Toneelgroep „Excelsior". Grime en kapwerk: le Prijs verg. zilver medaille: Th. Paardenkooper. Amsterdam; 2e prijs zilveren medaille: D. Steenman. Den Oever. le Prijs, beker: „Excelsior" Den Oever met 596,29 pnt. (Max. 600 pnt.); 2e prijs, beker Vissersfonds DETV; „Apollo" met 595,31 pnt.; 3e prijs, zil veren medaille Flevo-bode: „Harmo nie" met 593,46 pnt. Zoals wij de vorige week reeds schre- v 'en, waren onze verwachtingen ten aanzien van de Wieringermeer Toneel verenigingen, gezien hun kort bestaan, niet al te hoog gespannen. Toch zijri wij speciaal wat betreft D.W.O. nog enigszins teleurgesteld. W.K.T. nam in dit concours tenminste nog de 5e plaats in, waarbij zij beslag wist te leggen op twee persoonlijke prijzen, D.W.O. ech ter eindigde op de 7e plaats. De jury was van mening, dat „Hof ter Hove" voor D.W.O. te zwaar was, vooral daar voor de oudere rollen geen talentvolle jonge spelers beschikbaar waren. Dit concours moge echter voor beide ver enigingen een stimulans zijn de zaken nog energieker aan te pakken! Aan het slot van de avond dankte de heer van Glabbeek allen, die er aan hadden meegewerkt dit concours zo volkomen te doen slagen U.N.R.R.A. geliquideerd De UNRRA, de eerste internationale organisatie die is ingesteld om de uit de oorlog voortgesproten nodeil te leni gen. heeft officieel opgehouden te be staan. Het hoofdbestuur, dat voor de laatste maal te Washington is bijeengekomen, heeft medegedeeld, dat een bedrag van 1.700.000 dollar, waarover het nog be schikt, aan het „internationale steun fonds voor de jeugd" is overgemaakt. SCHAGEN 31 Mrt. 20 paarden 400700; 56 magere geldekoeien 375 525; 20 kalfkoeien 650850; 4 vaarzen 400500; 18 pinken 225275; 30 mage re schapen 7090; 73 overhouders 45 60; 52 biggen 4570; 25 konijnen 1,50 10; 26 kippen 2 50-6. Het zomerprogramma van „Sportlust" De gymnastiekvereniging „Sport- lust" hield Woensdagavond een alge mene ledenvergadering in café Rol. Bij de opening dcor de voorzitter, de heer H. N. Kaptein, heette deze de aanwezige leden hartelijk welkom en memoreerde hij, dat de vereniging het laatste jaar flink vooruitgegaan is. Ze telt nu 164 leden en 70 donateurs. Hierna las de secretaris, de heer J. Marees, de notulen, welke onveran derd werden goedgekeurd. De ingeko men stukken behelsden verschillende uitnodigingen tot demonstraties en wedstrijden. Ook het jaarverslag was zeer gunstig. Uit het verslag van de kascommissie, bestaande uit de heer. H. Wolthuis en mej. A. Smit, bleek, dat de boeken in uitstekende orde waren bevonden. Wel was dit jaar vooral door de aankoop van materiaal een duur jaar geweest. De vereniging was f 126,51 achteruit geboerd, maai er was nog een bedrag van f 409.71 op de spaarbank. Een nieuwe kas commissie werd gevormd door mevr. v.d. Vlies, D. Romar en M. Keidel. De voorzitter werd zonder stemming herkozen. Ook de tweede secretaresse mevr. L. Smit-Crum werd bij accla matie herkozen. Hierna kwam het zomerprogramma aan de beurt. Dit bestond uit: Onderlinge wedstrijden op 27 en 29 April. Een openluchtdag in Den Helder op Hemelvaartsdag. Op 6 Mei adspirantendag in Barsin- gerhorn. Op 30 Mei zeskamp in Noord-Scharwoude. Op 10 Juni open luchtdag in Schagen. In Augustus een demonstratie tijdens de feesten te Julianadorp. Deelname aan de vaar- digheidsproef te Oudeslus en zo mo gelijk meedoen aan de Olympsche dag in Amsterdam. Ook zal er nog een rthletiekmiddag voor de leden in, Julianadorp worden gehouden. Alles tezamen dus een gevuld programma. Bij de rondvraag kwamen nog ver schillende zaken naar voren, die op be vredigende wijze werden opgelost, waarna de voorzitter de vergadering sloot. De Schager Markt Voor de Centrale werden aangevoerd 68 koeien. 16 stieren, 3 pinken, 376 nuchtere kalveren en 8 schapen. Op de leveringsmarkt van Maandag j.1. werden 187 nuchtere kalveren aange voerd. In totaal 563 stuks. De aanvoer van slachtvee bleef op de leverings markt onveranderd. Op de gebruiks- veemarkt was veel drukte, ook voor kalfkoeien was grote belangstelling. De handel was anders matig en duur. De hoogste notering lag veel hoger dan verleden week. De kooplust voor vetweiders was vrij kalm. De meeste weiders toonden weinig haast hoewel beste geldekoeien werden aangevoerd. De prima soorten koeien waren tot f 525. De verwachting dat de prijzen in April lager zullen worden is niet groot. De handel in vaarzen was stug, duur en prijshoudend. De handel in pinken was matig met een hogere notering. De aanvoer wordt van week tot week groter. Op de paardenmarkt was de aanvoer van slachtpaarden groter dan van rijtuig- en werkpaarden. De han del in slachtpaarden ging nog al. Rij tuig- en werkpaarden van f 500— f 700; oudere paarden f 400f 550. De handel op de schapenmarkt is tamelijk lusteloos, hoewel de zaken wel eens slechter waren. Stelletjes wer den verkocht tot voor f 90f 110. Op de biggenmarkt het oude liedje: ma tige handel en niet goedkoop. Kippen en konijnen een stille boel, prijshou dend. Veel bezoek. Aan het begin der vergadering van de afd. der Holl. Mij. v. Landbouw bracht de voorzitter, de heer Jac. Lin- denbergh dank aan de afgetreden be stuursleden de heren Dr. Rezelman en C. Broersma voor hetgeen zij in hst belang van de afdeling deden. heette vervo'gcns de nieuwbenoem- den, de heren G. Schenk en Jb. Re zelman, welkom in het bestuur. Van de mededelingen, die de voor zitter deed. noteren we, dat op het Gewestelijk Arbeidsbureau thans ook goede krachten staan ingeschreven om te worden aangenomen als vast- arbeider. Hij ried. in verband met een andere mededeling, aan, met de arbei ders een arbeidsovereenkomst aan te gaan, omdat men anders, in geval van een conflict, zeer zwak staat. Dc hoofdschotel der vergadering vormde een aantal vragen, gesteld door het hoofdbestuur. De eerste "betrof het orgaan van de H. M. v. L. Dc huidige toestand, dat men meerdere vakbladei) leest en dan menigmaal hetzelfde onder ogen krijgt. vindt men ongewenst. Het liefst had men een flink eigen orgaan en heeft daar ook wel iets extra voor over. Kan dat niet. ,dan wil de verga dering de combinatie Landbode en orgaan van de Mij. laten voortduren. Het kalender- en zakboekje stelde men niet zo op prijs om daarvoor de uitgaven van de Mij. met ongeveer f 8000 te belasten. Batig saldo. Na de pauze bracht de heer Delvcr. die met de heer Pluister de rekening van de heer Van Balen Blanken con troleerde verslag uit. De ontvangsten waren f 3197.60. de uitgaven f 2977.63. Batig saldo f 219.87. Bij de veort'gézette behandeiing der Vragen van het hoofdbestuur bleek me nigeen wel van oordeel, dat het niet meer mogelijk is zó te boeren, dat ten slotte een kapitaal gespaard 'kan zijn, waarvan de rente groot genoeg is om stil te kunnen leven. Verzekering achtte men wel gewenst maar voelde in meer derheid niet voor verplichte verzeke ring. Bij de rondvraag stelde de heer G. H. Geerligs de vraag, of de H. M. v. L. nog wel een taak heeft, nu de minister advies vraagt aan de Stichting van dé Landbouw. De voorzitter betoogde zan wel. De St. van de L. bestaat bij de gratie van de Handelsorganisaties, wordt gevjrmd uit de bestuursleden daarvan en vraagt er zelf adviezen aan. De Stichting komt op voor de econo mische belangen, de H. M. v, L. ver zorgt de culturele behoeften. De heer Geerligs betreurde, dat niemand uit Anna Paulowna zitting heeft in de commissie voor het vast stellen van de arbeidsvoorwaarden. De voorzitter lichtte toe, dat het niet gewenst is die commissie al te groot te maken. Er zitten nu twee landbou wers en twee koeboeren in, gekozen uit verschillende delen van de pro vincie. Bovendien vraagt deze com missie ook nog wel advies aan de af delingsbesturen. De heer Maters bracht een persoon lijk geval ter sprake, waaruit de lezing te trekken viel, dat het zaak is de ontslagbriefjes juist in te vullen. De heer K. Waiboer verzocht het bestuur te ijveren voor een betere postbestelling. De heer J. Kaan vroeg voortaan aan de leden vooraf een toe lichting op de te bespreken onderwer pen te sturen. Dat kan de behande ling vergemakkelijken. De heer Rentenaar wees er op, dat „mussendood" zo gestrooid dient te worden, dat daar b.v. geen duiven aan ten gronde gaan. Op zijn vraag over de afzet van poortaardappelen, gaf de heer Van Balen Blanken uitvoerig antwoord. De prijzen zijn tot schade van de eerlijke handel, door sommi gen zelf kapot gemaakt. Men praat nu van gehele vrijheid, maar die zal zwaar op de maag komen te liggen. De poters van Groningen. Friesland en Noord-Holland worden hel, meest gevraagd. In het Zuiden wil men er echter ook af en verkoopt tegen lager echter ook af en verkoopt tegen lagere prijs. Gaat het Noorden volgen, dan is het hek van de dam. Misschien kan cööperatievc afzet een oplossing brengen. D'hoog-conjunctuur heeft ons verlaten Hef gaat merkbaar reeds bergaf; Houdt het terdege in de gaten, Want straks gaat 't in volle draf.' Wij allen hebben 'n veer gelaten Zowel de eend als de zwaan; 't Ging ten koste van de „platen" 't Brengt wijzigirig in ons bestaan. Men heeft wat over kunnen sparen Maar uitgeven gaat o zo licht.' 't Zal blijken in de 'komende jaren. Wie of reserve heeft gesticht. 'n Appeltje voor de dorst bewaren Blijft een bekende goede spreuk Wc moeten een hoge zee bevaren, Maar is ons schip bestand tegen breuk? Voor jongeren staat de wereld open! Et is altijd nog wèl 'n kans. Maar zestigers kunnen 't risico lopen Dat 't soberder moet dan thans. Want als hun boot wordt lek geslagen En komt te verkeren in bange nood Za! er dan tijdig hulp opdagen? Kunnen z'hopen op 'n reddingboot? Een spaarzame, serieuze kapitein Omzeilt ook lang niet ied're klip; Maar door werken en paraat te zijn Maakt hij 'n kansje met z'n schip.' Zeilt dus nooit de mast overboord En let nauwkeurig op 't kompas! We hebben het al zovaak gehoord: ,,'k Wou, dat de tijd maar beter was!" Maar wisselwerking in 't leven Ileeft alle eeuwen door bestaan; Daarom zij ons aller streven: „haat geen windje door de zeilen gaan!" Kapiteins, schippers en matrozen, Kortom: allen van de levens-zee Zowel de sterken als de brozen 'n Behouden thuiskomst aan de ree! AMAT James Morier: Hadji Baba uit Ispahan (Van Loghum Slaterus N.V., Arnhem). Hadji Baba uit Ispahan is de titel van het boek, dat voor ons ligt, en dat maar niet zo een of ander boek is uit de overstelpende hoeveelheid, waarvan de boekhandels uitpuilen. Zeer zeker is dit Hadji Baba geen boek voor de grote massa, zeer zeker zal het geen best-seller worden, als wij ons niet ver gissen tenminste, en dat valt alleen maar te betreuren. Want James Mo rier, die Hadji Baba onder de oor spronkelijke titel „The adventures of Hadji Baba of Ispahan" schreef, heeft iets gegeven, dat verdient gelezen te worden in een veel bredere kring dan die, welke doorgaans voor boeken van deze soort belangstelling pleegt te hebben. Talloos velen zijn zij, die al reizende door de landen, die wij te genwoordig samenvatten met de naam Midden-Oosten, hun indrukken op schrift stelden. Nooit was er iemand, die dit origineler, humoristischer en boeiender deed dan deze Morier, die ten tijde van Napoleon Engels gezant in Teheran was, de hoofdstad van wat thans Iran heeft, doch wat toen het Riik van de Sjah van Perzie was. Morier heeft zijn land gediend in verschillende rangen van de diploma tie en verschillende malen heeft hij jaren, achtereen in Perzie vertoefd. Niet alleen aan het Hof raakte hij be kend als geen ander, maar bovendien trok hij in lange zwerftochten het land door en maakte kennis met de bewo ners en met hun zeden en gewoonten. Daarbij kwam hij in de huizen der rij ken, doch ook in lemen hutten en stulpjes der allerarmsten. Daarbij ver toefde hij in het selamluk al is dit een Arabisch woord en geen Perzisch) van de gegoede stand doch ook sliep hij op de banken van karavanserais verspreid over het gehele land. Al de ze herinneringen en reiservaringen heeft James Morier opgetekend en ze verwerkt tot zijn boek dat thans in een Nederlandse bewerking van de Leidse Hoogleraar G. W. J. Drewes is ver schenen. Het oorspronkelijk werk werd l-i.ina een eeuw geleden gecomponeerd. Toch is deze vertaling niet geworden tot een boek, dat men verouderd of ouderwets zou kunnen noemen. Want in de eerste plaats koos Morier een vorm, die nog geen ander verteller voor hem koos. Hij creëerde zijn Hadji Baba. een slimme, uitgeslapen rekel en laat hem zijn avonturen, tintelend van humor, vertellen op een manier, die zijn weerga niet kent. Maar bovendien, kan de stof van een boek als dit, wel verouderen? Vinden wij niet veel, van wat ons' in tegenwoordige toestanden onbegrijpelijk voorkomt, verklaard als wij kennis nemen van het leven hon derd jaar geleden? Daar komt riog bij, dat Hadji Baba een zo overstelpend grote schat van geografische, geologi sche, demografische en sociale gege vens over het oude Perzie bevat, dat een ieder, die kennis neemt van dit kostelijk werk een blik werpt in een geheimzinnig land, waaromheen veel legenden zijn verweven. En dat hij daardoor zijn blik verruimt op een wijze, die het zelf zien en ervaren na derbij komt. Als het waar is. dat Lord Curzonvan dit boek zeide, dat ieder diplomaat, bestemd om naar Perzie te worden uitgezonden, het diende te lezen, om volledig geïnformeerd te zijn, dan wensen wij daaraan nog toe te voegen, dat dit zeer zeker niet alleen voor di plomaten geldt. De ernst van een gede gen leerboek, de humor van een Miinchhausen, het avontuur van een Paul d'Ivoi, zij zijn hier saamgesmol- ten tot een geheel, dat de kenner niet mag verzuimen, dat de leek zal willen bezitten en dat werd tot een boek, zo als er in Nederland slechts sporadisch een verschijnt. Voor IDEALE kwaliteit: Jams van de Er zit niet alleen stijging in ons abonnementen- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand ziet zijn belang en ad verteert in steeds toenemende mat$ in de vraagt voor direct goed loon. Zich aan te melden: a.s. Zaterdag nam. tussen 2 en 5 uur, in onze winkel Spoorstraat. FA. NEELS Fpawpwqiyppii'lM- Keizerstraat 71 PKINTED COTTON 10 dessins 90 cM. breed 1.62

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 4