GLANSPOLI ili 100 -V«D__ gezellig dansen Fa. M. H. KLERCQ Zn. Stad en Omgeving- Woninginrichting De Belt DE FILMS VAN DEZE WEEK De Helderse Kweekschool Geen kieskringen meer Dc ouderwetse voor het onderhoud van uw blank-eiken, mahonie en old-finish meubelen is weer leverbaar. Per flesje 1. Spoorstr. 8-10, Den Helder Cabaretavond „Duinkanters" Mooie onderscheiding De „bijenkoning" jubileert Doktersdienst Predikbeurten Voor motorrijders Moderne Bezoekt onze meer dan Fa M toonkamers Zoon Het blindenconcert Hermes-jeugdtournooi Callantsoog Eerste bijeenkomst Bond van Landpachters Den Oever Plannen voor I Koninginnedag ER was Donderdagmid dag brand op de Belt. Dikke rookwolken deden ons het DKW-tje grijpen en Zuidwaarts pruttelen. Het leek een oliebrand bij de Shell, maar we zagen geen gejaagde burgers en hoorden geen schrikaanjagend brand- weergeloei. Het was ook een vredige band, al laaiden en lekten de vlammen met een bar baarse felheid. Ken oaar duizend liter verlopen smeerolie, van oorlogs schepen afkomstig, was op de Belt in een kuil ge stort en nu mocht het vuur zich eraan verzadi gen. Ontzaglijk was de hitte en indrukwekkend het spel van de lekkende vlammen tussen de kol kende rook. Urenlang vrat het vuur voort en geen schuimblusser stoor de het spel. De dikke, zwarte roetwolken trok ken over de Belt, over de duizenden kubieke meters vuil en afval, die daar op grote hoven liggen ver zameld. We klommen op zo'n hoop, die wel een terp geleek. Tussen de gebroken bloempotjes en verroeste deksels en al de andere rommel was zand gewaaid en daarin was gras gaan groeien Een beugel van een kin derwagen stak er boven uit en even verder stond, alsof dat zo hoorde, zulk een éénorig voorwerp, DAT prikkeldraad kwam van de Dijk, geloven wij. Want daar gaat een altijd-verzwegen wens in vervulling. Wat is onze prachtige boulevard lang haveloos gebleven. Ver spreide rommel op het bazalt en grillige stukken prikkeldraad her en ier Maar eindelijk gaat er een verandering komen. Mannen met tangen en leren handschoenen zijn een grondige opruiming begonnen. Al dat waar Poriref van de week: Zuster Vermeulen DE WITTE: TIVOLI Texel Burgerlijke Stand NIEUWS Nieuwe bonkaarten Burgerlijke Stand Sinds 1 Januari 1947 ontvangt de Stichting Kweekschool Onderwijzers- (essen) te Den Helder een gemeente lijke subsidie, ten bedrage van 1 cent per inwoner per iaar, boven de normale jaarlijkse bijdrage, als tegemoetkoming in de huishoudelijke kosten van de stichting. Thans is aan de betrokken gemeentebesturen voorgesteld, de bij drage zodanig te wijzigen, dat de Stichting een bedrag van f 300 per jaar ontvangt voor elke uit de betrokken gemeente afkomstige leerling, en boven dien een bedrag van f 10 per jaar voor iedere onderwijzer, die in de aangeslo ten gemeenten bij het openbaar of bij zonder lager onderwijs werkzaam is. De afzonderlijke jaarlijkse bijdrage zal dan tevens kunnen vervallen. Deze regeling heeft tot gevolg, dat de kosten van de kweekschool op een bil lijke wijze over de betrokken gemeen ten wordt verdeeld. De bijdrage per onderwijzer houdt in, dat ook de ge meenten waaruit geen leerlingen cie school bezoeken, meebetalen. Dat is re delijk, omdat de leerlingen zich ver plichten om na het voltooien van hun studie eerst uitsluitend in, de aangeslo ten gemeenten te solliciteren. B. en W. stellen aan de raad voor, deze nieuwe regeling (die bovendien voor de gemeente Den Helder nog enigs zins voordeliger is dan de huidige) te aanvaarden. Vóór de oorlog moesten volgens de Kieswet de gemeenten boven 20.000 in woners in drie kieskringen worden ver deeld. Na de oorlog mocht van deze re geling worden afgeweken,, zodat de ge meenteraadsverkiezingen in 1946 kon den worden gehouden, zonder dat de gemeente in kieskringen was verdeeld. Dat bracht verschillende vereenvoudi gingen mee. In plaats van drie hoofd- stembureaux was één hoofdstembu reau, tevens centraal stembureau, vol doende. Voorts konden voor de gehele gemeente gelijke stembiljetten worden gebruikt. Bij de wet van 16 Februari 1949 werd het de gemeente mogelijk gemaakt, deze regeling permanent te doen zijn. Daar om stellen B. en W. thans aan de raad voor, de sinds 12 December 1934 van kracht zijnde verdeling in kieskringen op te heffen. De wandelsportvereniging „De Duin- kanters" heeft een mooi programma voor dit seizoen samengesteld. Zo zal worden deelgenomen aan tochten te Purmerend, Maarssen, Santpoort, Hoorn, Nijmegen en Laren. Voor de Vier daagse te Nijmegen hebben zich veel „Duinkanters" opgegeven. Wanneer zij het trainingsreglement geheel naleven, zullen zij gedeeltelijk op kosten der vereniging worden uitgezonden. Ook wordt een z.g. uitgaansdag georgani seerd, waarop niet zal worden getip peld, maar een bezoek zal worden ge bracht aan de mooiste plekjes van het Gooi en de provincie Utrecht. Ter ge legenheid van de seizoenopening wordt op Zaterdag 23 April a.s. een feestavond in „Centraal" gegeven. Het cabaretge zelschap „Zonder naam" verleent zijn medewerking. Door de N.V. Solvolith Cy, werd, in blad „Focus", een belangrijke foto blad „Foclus", een belangrijke foto wedstrijd uitgeschreven, waarvoor vele duizenden foto's waren ingezon den. Gezien deze enorme deelname is het een mooie onderscheiding te noemen, dat de inzending van onze stadge noot Jac. de Boer werd bekroond met de 2e prijs in .de afd. Vak-fotografie. Deze inzending bestond uit een col lectie landschapsfoto's, welke een deel vormt van een serie, opnamen van de duinstreek in Noord-Holland en welke serie is bestemd voor versiering van in aanbouw zijnde nieuwe spoorrij- tuigen. „De Bietenkoning", dat is wel een bij zondere aanduiding. Er zullen ook wel veel inwoners van Den Helder zijn, die deze „bietenkoning" kennen. Het is na melijk Tinus van Amstel, die a.s. Dins dag 19 April de dag herdenkt waarop hij veertig jaar geleden bij de familie Gijsberts aan de Bassingracht in dienst kwam. Hij begon als knecht in de groentenkwekerij, hielp in de tuinen aan de Middenweg en bracht zoals nog steeds de groenten naar de vei ling. Vroeger had de fam. Gijsberts ook een grote bietenkokerij, waarin Van Amstel een stevig handje meehielp. Met z'n platte Wagentje, een pittig paardje ervoor, bracht hij de gekookte bieten door heel de stad. Iedereen ken de hem daarvan, en zo is hij aan zijn bijnaam „bietenkoning" gekomen. Later was in de bieten niet veel meer te ver dienen, omdat de groentenhandelaren ze zelf gingen koken. Toch behield Van Amstel voldoende werk in de z?ak, want hij werd na het overlijden van de heer H. Gijsberts aangesteld tot be drijfsleider. Hij wil zijn jubileum liefst stilzwijgend voorbijgaan, en daarom zal men hem net als altijd Dinsdag in de groentenveiling kunnen vinden. Stellig zullen velen hem daar even feliciteren, of hem anders de hand gaan drukken in zijn kosthuis Middenweg 101. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712 en dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. Op Tweede Paasdag van acht uur 's morgens tot twaalf uur 's avonds door de artsen G. van der Most, Weststraat 111, telefoon 2059, en A. J. F. Thorbecke. Javastraat 113, telefoon 2103. VOOR ZONDAG 17 APRIL (EERSTE PAASDAG) DEN HELDER. Ned. herv. gerri., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch (bloemen en fruitdienst)12 uur kinder-Paasdienst; Palmstraat 10 uur ds. Borghardt (bloemen- en fruit dienst); 19 uur ds. Borghardt (Paas viering met de Zondagsschool)Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hartkamp; 17 uur ds. Hamming; Rehobothkerk 10 uur ds. Hamming; 17 uur ds. Hartkamp. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tolle naar. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur leesdienst. Geref. Gem. Janzendwarsstraat 8, 10 en 16 u. leesdienst. Doopsgezinde Gem. geen dienst. Luth. kerk, 10.30 uur ds. C. C. G. Visser van Rotterdam (bevestiging nieuwe lidmaten). Baptisten gem,, 10 uur de heer G. v. Leeuwen (feestgods- dienstoefening)12 uUr Zondagsschool, 20 uur evang. Hofhuis. Oud-kath. kerk, 7 uur Heilige Mis; 10.30 uur Hoog mis; 19 uur de Vespers. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samen komst; 12 uur en 14.30 uur Zondags school. Leger des Heils, 10 uur inze gening van soldaten; 18.45 uur open luchtsamenkomst; 20 uur bijzondere Paasverlossingssamenkomst; 12.15 uur Zondagsschool; 16.30 uur jeugdsamen- komst. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Star of Hope, 10 uur en 19 uur samenkomst; 15 uur Zondags school. Geref. kerk, 14.30 uur ds. Hartkamp. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 14.30 uur ds. Salm (H.Doop). 'T ZAND: Ned. herv. gem., 14.30 uur ds. Rasch. VOOR MAANDAG 18 APRIL (TWEEDE PAASDAG) DEN HELDER. Ned. herv. gem.,'Nieu we kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat 10 uur de heer Wan- ders. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 u. evangelisatiezangdienst. óeref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur ds. F. Tollenaar. Chr. geref. kerk, 10 uur leesdienst. Geref. Gem., Jan zendwarsstraat. 10 uur leesdienst. Doopsgezinde Gem., 10.30 uur ds. Weth- mar (koorzang). Baptisten gemeente, geen dienst; Dinsdag 20 uur vrouwen- krans; Vrijdag 19.30 uur bidstond en 20.30 uur Bijbelstudie-uur. Oud-kath. kerk, 10 uur Hoogmis. Evangelisatie Vijzelstraat, Woensdag 20 uur Bijbel kring; Donderdak 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur openlucht- samenkomst; 21 uur bidstond. Leger des Heils, Zaterdag 23 April. 19.15 uur Bidstond; 20 uur straatprediking in de Spoorstraat. JULIANADORP: Ned. herv. gem 14.30 uur paasfeest Zondagsschool. Star of Hope, Dinsdag 16 uur meisjes- krans; 19.30 uur bidstond; Donderdag 19 uur meïsjeskrans; Zaterdag 19.30 uur bidstond. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm, zang der Zondagsschool. CALLLANTSOOG. Ned. herv. gem.. 14.30 uur Paasfeest Zondagsschool. De voorgenomen Paasrit van de mo terclub Den Helder naar 't Gooi gaat riet door. Tnplaats daarvan wordt op Tweede Paasdag een gezamenlijke rit gemaakt door West-Friesland, naar Volendam en omstreken, met 's mid dags een bezoek aan de sintelbaanraces te Alkmaar. Ook niet-leden kunnen aan deze tocht deelnemen. Vertrek Spoorgracht hoek Nieuwstraat om kwart voor acht. h Klercq Spoorstraat 8-10 Den Helder Nieuwe zending Sportcolberts Tweedpantalons Overhemden Herenhoeden Zelfbinders Gummi jassen Tweedjassen Grote sortering Lage prijzen Den Helder NOGMAALS VLISSINGEN EN DE MARINE. In de Vlissingse gemeenteraad heeft de voorzitter, mr. dr. B. C. Kolff, vra gen beantwoord naar aanleiding van het bericht, waarin gemeld wordt, dat nog niets zou zijn vastgesteld omtrent een eventuele overbrenging van de ma- trozenopleiding van Loosdrecht naar Vlissingen. De burgemeester verklaar de, positieve toezeggingen daaromtrent te hebben verkregen, zodat de terug keer dezer opleiding naar Vlissingen z.i. vaststaat. Hij herhaalde evenwel, dat omtrent het tijdstip, waarop dit zal geschieden, nog niets definitief is be paald. HELDER-NIEUWS. De wedstrijd Helder 1De Germaan wordt a.s. Maandag gespeeld, aanvang half drie. De Germaan is bekerleider. Dus een spannende strijd kan worden verwacht. De loting voor de komende jubi- leum-tournooien van Helder is als volgt: 2e Pinksterdag 6 Juni: 10 uur: HRC 1Vitesse 1; 11.15 ilur: Helder 1 BFC 1. In de middaguren spelen de winnaars en verliezers tegen elkaar. 12 Juni: EDO 1Watergraafsmeer 1 en KFC 1—Winnaar tournooi 6 Juni, eveneens in de morgenuren, 's Middags spelen de winnaars en ver liezers tegen elkaar. Het is nog te vroeg om op deze wedstrijden verder in te gaan. Maar vast staat, dat het twee uitstekende ournooien zijn, waamede de 40-jarigen reeds bij voorbaa succes hebben. De avond, waarop enige blinde kunstenaars in Den Helder zul len optreden, nadert snel. Er blijkt een bevredigende belangstelling te bestaan voor deze avond, die Donderdag a.s. in de Nieuwe Kerk wordt gegeven, en waaraan door zeer begaafde artisten wordt mede gewerkt. Over het algemeen wordt in dit kerkgebouw niet ge applaudisseerd, maar het kerk bestuur heeft voor deze bijzondere gelegenheid van deze regel willen afwijken. Het applaus vormt voor een blinde kunstenaar immers het enige houvast bij het bepalen van de waardering, die het publiek gevoelt Wij vestigen er de aan dacht op, dat aan ons loket kaarten voor volwassenen verkrijgbaar zijn ad 1.(tevens programma), en voor scholieren kaarten-annex- programma ad 0,50. De bezoekers steunen een prachtig doel, en kunnen zeker zijn van een wel bestede avond. Alle Hermes-junioren, zowel meisjes a, b en c, als jongens a en b, zullen op Tweede Paasdag in het' veld komen. Aan dit Hermes-jeugdtournooi zullen ook de jeugdelftallen van deZaanse hockeyclub „De Kraaien, de Bever- wijkse hockeyclub „D.E.M." en de Leeuwarder hockeyclub deelnemen. De wedstrijden beginnen om tien uur. VOORZIENINGEN AAN DE HELDERSE ZEEDIJK Te Haarlem werd door de genie aanbesteed het doen van voorzieningen aan een gedeelte van zeewering bij het fort Kijkduin te Den Helder. Er kwa men elf inschrijvingen binnen. Hoog ste was C. A. Lgngeveld te Alphen aan de Rijn voor f 187.000, laagste fa. Kuiper en Leeuwenkamp te Kolhorn voor f 174.900. Woensdagavond hield de onlangs op gerichte Afd. van de Bond van Land- pachters haar eerste vergadering on der voorzitterschap van de heer P. Zwaan, in café Vriesman alhier. In zijn openingswoord zette de heer Zwaan in het kort uiteen het doel van de Bond, er op wijzende dat gezamen lijk optredèn meer indruk maakt dan een enkeling. Nu hebben we de Pacht- dat van een enkeling. Nu hebben we de Pachtwet nog zei hij, die ons nog enigszins beschermt. Maar de tijd breekt aan dat deze wordt opgeheven en dan is georganiseerd zijn een eerste vereiste. Spreker hoopte, dat de nieuw opgerichte afdeling gunstige resulta- onderafdeling van het Nationaal Insti- ten mag opleveren. De wnd. secretaris, de heer J. H. van der Plas, las nog een schrijven voor, waarna men overging tot het benoemen van een definitief bestuur. Nu het ledenaantal nog niet groot is, werd be sloten om een bestuur te kiezen van 3 leden. De secretaris zal tevens pen ningmeester zijn. Na enige stemmingen werden de he ren K. Kos, T. Mooij Tsz. en A. C. Raap tot bestuursleden gekozen. De functies zullen onderling worden verdeeld. De heren Zwaan en Van der Plas, die het voorlopig bestuur vormden, wens ten wegens drukke werkzaamheden geen bestuursfunctie. Het nieuw gekozen bestuur heeft zich voorgenomen tot werving van leden huisbezoek te gaan afleggen. Nadat de heer T. Mooy Tsz. de wens te kennen had gegeven om één of meer exemplaren van de Pachtwet aan te schaffen, om bij eventuele gevallen de leden van dienst ie kunnen zijn, werd deze eerste vergadering nog door de heer Zwaan gesloten. Het bestuur van de Oranjevereniging Oost-Wieringen heeft de plannen voor 30 April uitgewerkt, 's Morgens wordt begonnen met kinderfeesten op het Wi- ronterrein. De hoofden van scholen ho pen daarvoor een aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. O.a. staan er een voetbal- en een handbalwed strijd op. 's Middags om 3 uur begin nen er wedstrijden op rijwielen om geldprijzen. De start heeft plaats op het terrein van de heer M. Heyblok te Oosterland. Verder loopt de route langs de Akkerweg en de le nieuwe weg naar de Gesterweg. Hindernissen zul len daarbij moeten worden genomen, terwijl deelname open staat voor da mes en heren van 1680 jaar. 's Avonds is er een openluchtbal op het schoolplein van de OLS te den Oever, afgewisseld door volksdansen o.l.v. de heer vd Kwast. Ook gecostu- meerde deelnemers zijn welkom. Een jury zal een en ander beoordelen. Onnodig te zeggen, dat „Apollo" de feestelijkheden op de bekende wijze zai opluisteren. dat ook in een kinder stoel wordt aangetroffen. Wie weet welk een eer zaam en vooraanstaand burger indertijd op dit geëmailleerd stuk metaal zijn eerste wankele zii- pogingen heeft gewaagd. Allerhande gewogen r.n te licht bevonden arti kelen waren hier, op deze reusachtige vaalt, verzameld. Kilometers veroest prikkeldraad wa ren erbij, in verwarde kluwen en dikke rollen. Honderden spijkers en draadnagels lagen ver spreid. ,En daar kwam alweer een nieuwe lading aan. Een hoog-opgeladen wagen met takken. En het vuur bleef maar branden, urenlang. De rook trok weg naar het Oosten, tot ver over de Waddenzee. deloze, roestige en ont sierende draad gaat ver dwijnen. Het zal een op luchting geven. En aan de voet van de Dijk worden stenen gestort- Dag en nacht knaagt de stroom aan de zware zee wering. Waterstaat draagt zorg, dat land en water ieder op hun eigen terrein blijven. Dat zien we ook bij Kijkduin, waar de dijk tijdens de jongste orkaan geducht werd gehavend. De glooi ing werd provisorisch hersteld, maar straks zul len de stenen weer lig gen als vanouds. TOT besluit een tip voor onze lezers bulten Den Helder. Misschien komt U met de Paasda gen wel naar de stad. Dan moet U eens langs het gemeente-ziekenhuis .Parkzicht" wandelen. Even er voorbij gaat een landpad rechtsaf in de richting van Fort Erf prins. Achter het hekje staat een flink wit bord en daarop kunt, U lezen: ..Betreden bij duisternis is levensgevaarlijk. Cdt Gez. Tr." De comman dant van de gezagstroe- ven (herinnert V zich die troepen nog) waarschuwt de argeloze wandelaar voor verdwaalde kogels. Misschien moet dat bordje blijven staan in afwachting van een vol gende ruivering/ptriode in ons Wekelijkse hoekje: Zuster Vermeulen, oud- NU ee"s ee" VWIZ voormalige Rusthuis aan het Dijkje. Op 1 April was directrice van het verpleegstersloopbaan begon. Dat was het veertig jaar ^ZirwMrakreeg zij een betrekking in een groot zie- in Bergen op Zoom, Rotterdam en Amsterdam heeft Zuster Vermen- kenhuis teytrecht- was zij speciale operatiezuster bij prof. Van Rooy len gewerkt en J Heemstede de wijkkraamverpleging opgericht, in Haarlem Door haar wera aankomst ih Den He!der {n 1932 duurde het niet lang, of haar werd de leiding opgedragen van het pas-geopende Rusthuis. Samen met haar toegewijde medewerksters, de dames Geerligs en Smits, bezorgde zij vele ouden van dagen een onbe zorgde levensavond. Wie haar bezig zag en van nabij heeft gadegeslagen, zal niet licht, de voortreffelijke wijze vergeten, waarop zij met hart en ziel haar taak verrichtte. Haar onweer staanbare humor hielp haar, en de oudjes ook, over veel narigheid heen. Nooit keek ze vreemd op, ivanneer iemand haar 's nachts uit bed belde. De zuster moest overal aan te nas komen, want zij was het middelpunt van die kleine gemeenschap. De mensen hielden van „hun" zuster, en ze vonden het fijn in „hun" rusthuis. Tot de bezettingstijd kwam, en de Duit sers onaanvaardbare eisen stelden. Het kwam zover, dat het rusthuis moest worden ontruimd. Zuster Vermeulen gaf de moed echter met op en begon opnieuw aan de Singel. Daar zette zij haar werk voort, dat ondertussen nog werd uitgebreid met de zorg voor onderduikers. Totdat ook zij moest eva cueren en wel naar Oostermeer in Friesland. Daar lag een prachtig werk terrein voor haar open, want de wijkverpleging ontbrak er geheel. „De zuster" was al gauw bekend in het kleine dorp. Ook hier verzorgde zy onder duikers en veel uit Duitsland gevluchte landgenoten kwamen met hun kapotgelopen voeten het eerst bij haar, op hun reis naar huis. In April 1944 werd het Rusthuis aan het Dijkje op last van de Duitsers afgebroken. Haar levenswerk lag in puin, letterlijk en figuurlijk. Maar zuster Vermeulen is niet bij dat puin blijven neerzitten. Ze kwam met nieuwe plannen. Haar vriendinnen, zelf ook verpleegsters, hielpen haar. En nu zal binnenkort op Texel het pension „De Koger Hoop" worden geopend, waarin ook buiten het seizoen rustbehoevende mensen een gastvrij onthaal zullen vinden. De bevolking van De Koog heeft haar in deze korte tijd reeds leren kennen. Velen weten al de weg naar de noodwoning, waar deze geboren verpleeg ster vijf dagen van de week verblijft. Een geboren verpleegster, inderdaad. Zij staaft de bewering, dat de mens pas na zijn vijftigste jaar tot volle ont plooiing komt. En zij is al zestig jaar! Zuster Vermeulen draagt de zwarte sluier niet alleen op het hoofd. Vooral in haar hart blijft dit symbool van haar werk altijd bewaard. En dat is toch voor een verpleegster het aller belangrijkste. NOORDWESTELIJKE DOORTOCHT „Noordwestelijke doortocht", ge speeld door de zo bekende filmsterren Spencer Tracy en Robert Young, wordt tot en met Zondag in 'de Witte ver toond. Deze kleurenfilm is ongemeen boeiend en suggestief. Het is echter wel goed, dat zij alleen toegankelijk is voor personen boven achttien jaar. Er vallen vrij veel doden en ook wordt er een geheel dorp totaal verwoest, wat voor mensen met sterke zenuwen niet zo erg is, maar waaraan de min der evenwichtigen zich beter niet kunnen wagen. Zij kunnen beter naar de film, die in de Witte het tweede deel van de week, dus tot en met Donderdag, gepresenteerd wordt. „Brief van een onbekende vrouw", een werkelijk bijzonder filmwerk met in de hoofdrollen Joan Fontaine en Louis Jordan. Het is het verhaal van een jong meisje, dat verliefd wordt op haar buurjongen, een musicus. In de loop der jaren komen zij een paar ma len met elkaar in aanraking, waardoor haar liefde voor hem steeds vuriger wordt. Hij echter beschouwt haar als één van de vele vrouwen, die hij ver overde, en weet niet eens haar naam. De laatste keer, dat zij elkaar zien, walgt ze opeens van zijn lichtzinnige trouweloosheid en loopt weg zonder zich bekend te maken. Als ze later in een ziekenhuis sterft, kan ze nog een brief schrijven, waarin ze hem zijn verleden en zijn gehele leven schildert, zoals hij het zich nooit ingedacht had. Maar ondanks dat blijft het voor hem de brief van de onbekende vrouw. Deze film brengt duidelijk naar voren hoe een vrouw kan Vechten voor haar lief de, maar ook, hoe een musicus zo kan zwelgen in zijn roem en charme, dat hij een over het paard getilde trouwe loze wordt. De muziek (van Mozart en Liszt) verhoogt de aantrekkingskracht van deze filmroman. EEN KONINKRIJK VOOR EEN HUIS In de Tivoli wordt deze week de nieuwste Nederlandse film „Een ko ninkrijk voor een huis" gedraaid. Het is ongetwijfeld interessant eens kennis te maken met de producten der Ne derlandse filmindustrie, speciaal die van na de oorlog. Onlangs werd in ons blad een uitgebreide beschouwing over deze film gegeven, zodat we thans met deze aankondiging volstaan. In de matiné's spannende cowboy-en showfilms, voor alle leeftijden. Zaterdag, le en 2e Faasdag Geboren: Arnold A„ zoon van Enne Tuinema en Helena van Kooten. Pieter, zoon van Pieter Forrer en Trijntje Boon. Petrus A„ zoon van Nicolaas C. B. Ran en Margaretha C. Zijm. Annetje, dochter van Hende- rikus Bruin en Trijntje Krul. Dirk zoon van Jan P. Slik en Jantje' Daal der. Ondertrouwd: Joannes Buisman en Cornelia M. C. Woestenburg. Gerar- dus C. Wolse en Willemina P. Eelman. Getrouwd: Everardus H. L. Hamer slag en Harmania L. Warmerdam. Jacob C. Janssen en Johanna van Maldegem. Cornelis Daalder en Janna M. Brouwer. Gevonden voorwerpen: 1 damespols horloge, 2 br. portemonnaies. WIJ ONTVINGEN: Een pracht sortering Dames- rokken in alle modekleuren en zwart, maten 38 t.m. 46 Prima wollen stoffen vanaf 14.75 in „CENTRAAL" met Johny Schouten's Orkest. Tot 1 uur geopend. De uitreiking der bonkaarten KL 909 zal in het distributieagentschap te Den Burg (geopend van 8.30—12 en van 13.3015 uur) plaats vinden op de volgende dagen: Woensdag 20 April, familienamen Hedes t/m Koorn; Donderdag 21 April, familienamen Koot t/m Ritmeester; Dinsdag 26 April, familienamen Roe per t/m De Vey; Woensdag 27 April, familienamen Vinken t/m Z. Men gelieve mede te nemen de dis tributie-stamkaarten, alsmede de in wisselingsbonnen links bovenaan de bonkaart 905. EERSTE NA-OORLOGSE LLOYD- RAPIDE M.s. „Kota Inten" zal geen emigranten varen In het belang van het burgerver- voer naar Indonesië heeft de regering besloten, de boeren-emigranten-reizen naar Canada, die de „Kota Inten" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd thans, na terugkeer uit Batavia, zou gaan maken, te doen vervallen. Het schip, dat nog steeds in charter voor de overheid vaart, zal in plaats daar van op 5 Mei a.s. van Rotterdam via Marseille naar Indonesië vertrekken. Geboren: Klaas, z. v. Lucas Visser en Trijntje Weerstand. Gehuwd: Albert Ras en Dirkje Post. Overleden: Aaltje Kramer, oud 88 jaren, weduwe van Fokke Post, eer der van Willem de Jong. Jacob Pas- terkamp, oud 51 jaren, z. v. Sjoerd Fasterkamp en Marretje Ras. GEMEENTELIJKE LANDBOUW- HUISHOUDSCHOOL. Aan de Gemeentelijke Landbouw- huishoudschool heeft de diploma-uit reiking plaats gehad aan 22 leerlingen, die met goed gevolg de opleiding aan deze school hebben gevolgd. Burge meester Keyzer heeft in het bijzijn van ouders en onderwijzend personeel de geslaagden toegesproken en haav de diploma's overhandigd. CHR. BOND VAN PERSONEEL IN PUBLIEKE DIENST. Voor de Chr. Bond van Personeel in Publieke dienst trad als spreker op in het Ger. Jeugdgebouw het hoofdbe stuurslid, de heer de Jong van Den Haag. Nadat de heer de Jong had 3e" sproken over: De lonen van het Ge- meentepersoneel in verband met de lonen van het Rijkspersoneel, werden nog verschillende andere zaken be* sproken.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2