r ECZETOL De zon schijnt F £l Gasvergiftiging te Alkmaar Teraardebestelling van de heer A. Wiersma Calvé-demonstratie voor talrijke huisvrouwen Uit het politierapport Humanistische Gemeen schap Predikbeurten Wieringen Auto-ongeval Groslijst Partij v. d. Arbeid Nu met de baby naar buiten! Texel r\c v» Meditatie aan de slootkant Julianadorp Geslaagde uitvoering van „De Wioka's" Overzicht1 Schager markt 'f Zand Anna Paulowna IJmuiden De Luxemburgse grens, correcties De Bangert één bloesempracht Scheepvaartberichten Ter verkrijging van een gezonde huid, zonder puistjes of vetwormpjes MEDICINAAL HUIDWATER Gistermiddag werd onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer A. Wiersma, de populaire secretaris van de wandelsportvereni ging „De Jutter", die j.1. Zondag op 70-jarige leeftijd overleed, ter aarde be steld. Een lange stoet volgde de baar, die bedekt was met de verenigings- vlag en schuil ging onder een schat van bloemen. Leden van de Bond van Oud- Onderofficieren droegen de zo gelief de vriend van vele Heldersen naar zijn laatste rustplaats. Aan het geopende graf spraken zijn vrienden en collega's, en allen gaven blijk van hun grote leedwezen over het verlies van de altijd actieve Andries Wiersma. Namens de wandelsportver enigingen WGW, De Jutter en de Duinkanters, namens de Bond van Oud Onderofficieren, namens Hermes, HRC en Helder werd het woord ge voerd door de bestuursleden, die altijd zo prettig met de overledene hadden samengewerkt. Ook namens zijn vroe gere buren werden symapthieke woor den van «nagedachtenis gesproken. Nadat een familielid de vele belang stellenden voor hun deelneming en de vele hloemen had bedankt, was de kor te plechtigheid afgelopen. In de war me zomerzon lagen de stralende bloe men te blinken. Op de linten, die zacht jes op en neer waaiden in de lichte wind, zagen we de zwarte letters staan: „Rust zacht, geliefde vriend, we zullen je nooit vergeten". In de vergaderzaal van „Het Wapen van Den Helder" werd Woensdagmid dag voor een zeer groot aantal belang stellende leden van de Nederlandse Bond van Huisvrouwen, een demon stratie gegeven met producten van de Calvé-fabrieken te Delft. De slaolie kon natuurlijk niet op het program ma staan, omdat die maar in zeer be perkte mate verkrijgbaar is en ook nog niet die uitstekende kwaliteit van vóór de oorlog bezit. Daarom, zo ver telde de vertegenwoordigster van de fabrieken, wordt de slaolie ook vaak stijf en schuimt ze wel eens. De olie- fabrieken moeten namelijk nog een deel van het aardnotenvet aanvullen met cocosvet. Maar over de pudding, de custard en de maizena, evenals over de slasaus en het plantenvet en de zo graag gebruikte Calvé-frisse, viel heel wat te vertellen en te laten zien. Er kwamen diverse lekkere schoteltjes op de proppen en alle dames mochten proeven, wat meestal met een welge meend „heerlijk" gewaardeerd werd. Een slaatje van appelen en Brussels witJof met saus erover ontlokte een dame de opmerking: „Geef mij ma&r rijst,". Maar toch was ze wel van plan het slaatje thuis1 eens1 te proberen en vele anderen met haar. De pudding, die door eieren schuimig gemaakt was. werd met een algemeen „mmmm" be groet, waarbij we niet verder hoefden te vragen. Ook de Calve-frisse, een soort gelatine met appelen er in, was Verrukkelijk. Alle meegebrachte scho teltjes konden helaas maar een keer gevuld, omdat er zo heel veel dames de demonstratie wilden meemaken, maar anders hadden ze met plezier om nog een portie gevraagd. Van zo'n demonstratie is heel wat te Ieren. De tips en wenken zijn niet van de lucht, en de goede raadgevin gen krijg je ook voor niets. Bovendien mag je nog proeven ook, hoe alles smaakt' wat de dame van de Calvé- fabrieken onder veel argusblikken brouwde. Zo'n demonstratie kan niet anders dan slagen, de dames gaan met een schat van nieuwe ideeën naar huis om maar gauw ook eens te proberen, vooral, waar ze elk een paar pakjes pudding cadeau kregen. Dit initiatief van de vereniging van huisvrouwen in Den Helder was zeer te waarderen. Een bewoner van de Banstraat stuit te bij het omspitten van zijn tuintje op een granaat. Hij heett het gevaar lijke apparaat op het bureau afgele verd. Amateur-tuiniers, woest op uw hoede- Aan het strand bi.i Kijkduin weid ten aangespoeld projectiel aangetrof fen. Het bleek een rookbom te zijn Een marine-patrouille heeft hem op geruimd. Bij de Windwijzer spoelde een busje met lichtpatronen aan. De beide laatstgenoemde gevallen mogen een waarschuwing inhouden, vooral aan de ouders, om hun kinde ren niet met hoog water aan het strand te laten pootjebaden. Bij eb is duidelijk te zien, dat het strand door allerlei gevaarlijke objecten (prikkel draad, scherpe stenen, brokken ijzer e.d.) wordt verontreinigd. Twee ondeugende jongens hebben in een brandsteeg achter de Kroon- straat een „fikkie" gestookt van oud papier. Het scheelde weinig of een houten schurtje was in brand geraakt Enkele planken smeulden al, maar voorbijgangers konden erger voorko men. Tenslotte een berichtje over twee ondernemende kleuters. De broertjes Cor en Bertus, vijf en vier jaar oud. zagen kans om in de trein te komen en daarmee deftig naar Anna Paulow- ra te reizen. Daar kwam een eind aan de pret. Met de volgende trein moes ten ze terug naar moeder. De kinder politie heeft de jeugdige ontdekkings reizigers weer netjes thuis afgeleverd. NEDERLANDS HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving: J. W. Rijk, Texel. Den Burg. Westermient K 97, klein handel in tabak, koffie en thee (geen inrichting) Opheffing: J. C. v. d. Kraats, Den Helder, Spechtstraat 10. (Ontleend aan Het Nederlands Han delsregister) Op de eerstvolgende bezinningsbij eenkomst van de Humanistische Ge meenschap Den Helder, a.s. Zondag morgen om half elf in de tuinzaal van hotel Bellevue, zal dr. O. Noordenbos uit Amsterdam spreken over het on derwerp „De humanistische traditie in Nederland". Ook niet-leden kun nen deze bijeenkomst bijwonen. DOLF VAN DER LINDEN KOMT! Het doet ons genoegen, te kunnen berichten dat de showavond, op Don derdag 28 April a.s. in Tivoli te ge ven door het radio-orkest van Dolf van der Linden, doorgang zal vinden. De belangstelling bleek zodanig te zijn, dat zowel de „Optimisten" als de leider van het orkest het laatste risi co nog wel durfden te aanvaarden, in de verwachting dat er nog stadgeno ten zijn, die 's avonds aan de zaal toe gangsbewijzen zullen kopen. Zaterdagmiddag a.s., dus morgen middag, van half vier tot vijf uur, be staat aan de kassa van Tivoli gelegen heid tot plaatsbespreken. Tevens zul len dan entréebewijzen verkrijgbaar zijn. Wij kunnen nog melding maken van een aardige geste van de fa. A. van Pelt aan de Zuidstraat, die voor elke vijftigste bezoeker gratis een fles limonadesiroop beschikbaar stelt. Spe ciaal voor de liefhebers van „sweet!" DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieu we kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch (jeugddienst): 19.30 uur ds. de Hoest; Palmstraat 10 uur ds. Borghardt; 19 uur de heer Wanders. Geref. kerk, Be- thelkerk, 10 uur ds. Swen; 17 uur ds. Hamming: Rehobothkerk 10 uur ds. Hamming; 17 uur ds. Swen. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds. G. Jansen (van Leeuwarden). Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur lees dienst. Geref. Gemeente, Janzen- dwarsstraat 8,10 uur en 16 uur lees dienst. Oud-geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur leesdienst; Donderdag 19.15 uur ds. W. v. Dijk. Doopsgezinde Gem., 10.30 uur ds. E. H. Boer. Luth. kerk, 10.30 uur ds. Smit—Duyzendkunst, van Leiden. Baptisten-gemeente, 10 en 15 uur evang. Hofhuis; 12 uur Zon dagsschool; 20 uur de heer G. van Leeu wen; Dinsdag 20 uur ds. G. Visser (Har- lingen), verder werken mede mevr. v. Hoven, sopraan en de heer G. Füldner, orgel; Vrijdag 19.30 uur bidstond en 20.30 uur Bijbelstudie-uur. Oud-kath. kerk, 10 uur Heilige Mis; 19.30 uur de Vespers, pastoor Verheij. Evangeli satie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur samenkomst; 12 uur en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur Bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur openluchtsa- menkpmst in de Visb«urt.en. 21 uur bidstond. Léger des. Heils. Zat. 23 April: 12.15 uur uitvaartdienst zuster Verbeke; 19.30 uur gedenkdienst. Leider majoor D. Korts; Zondag 24 April: 10. Heiligingssamenkomst. 12.15 uur Zon dagsschool, 16.30 uur Jeugdsamenkomst, 1845 uur Openluchtsamenkomst, 20. uur Verlossingssamenkomst; Dinsdag 26 April: 8 uur Soldatensamenkomst; 9.— uur Bekeerlingen-samenkomst. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Star of Hope, 10 uur en IS uur samenkomst; 15 uur Zondags school; Dinsdag 16 uur meisjeskrans; 19 30 uur bidstond; Donderdag 19 uur meisjeskrans;. Zaterdag 19.30 uur bid stond. Geref. kerk, 14.30 u. ds.' Swen. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 15 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. herv. gerrf. geen dienst. Dezer dagen had bij de o.l. school te H'Hoef een auto-ongeluk plaats, dat nog goed is afgelopen. De heer Jongkind, manufacturier alhier, kwam met zijn nieuwe bestelwagen vanaf de Rijksweg de Elft inrijden en geraakte bij het nemen van de bocht aldaar op onver klaarbare wijze over de kop, en wel zodanig, dat de auto met de wielen naar boven lag. Een motorrijder die net ter plaatse was, moest de heer Jongkind bevrijden daar deze zelf niet uit de wagen kon komen. Gelukkig bleven persoonlijke ongelukken uit. Wél was de wagen beschadigd. Naar we verna men was de snelheid matig 35 km, zodat het verwonderlijk was dat de wa gen over de kop sloeg. De Partij v. d. Arbeid, afdeling Wie- ringen, heeft de volgende lijst van can- didaten harer partij voor de a.s. raad samengesteld: 1. F. Bontkes; 2. M. Kooij Sz.; 3. J. Lont Ez.; 4. Tj. Brouwer; 5. B. Bakker; 6. L. Noorden; 7. N. Kat— Geluk; 8. D. C. v. Dord; 9. Jb. Smit; 10. C. Doves; 11. A. v. d. Welle; 12. P. Ottens; 13. E. J. Dekker; 14. Adr. Slag boom. AT--.2TX IN MODERNE KINDERWAGENS BRENGEN WIJ EEN ZEER GROTE CQLLECTCIE. Zie onze speciale Etalage en be zoek onze afdeling 1ste Etage. MAAK GEBRUIK VAN DE LIFT! s t' - W" Vjf - f *3» f t CANDIDATEN VAN DE P. vd A., De afdeling van de Partij van de Ar beid heeft de voorlopige groslijst van candidaten voor de gemeenteraadsver kiezing als volgt samengesteld: 1 Jac. Bruin, 2 S. de Waard, 3 C. H. Roeper, 4 Jac. Westdorp, 5 A. Dros, 6 Jac. Visman, 7 K. Beumkes, 8 W. Wassenaar, 9 R. Henstra, 10 C. Kaczor, HG. den BravenJorna, 12 N. H. de Jong, 13 A. Mechielsen,14 G. Plantinga, 15 W. Bulder, 16 M. Bos, 17 L. Gieles, 18 D. Backer. DEN BURG, 19 April 1949. Aange voerd werden: 8 koeien van f 475 tot f 650 en 52 biggen van f 50 tot f 75. Voor de levering 75 nuchtere kalve ren, 33 koeien en 3 rammen. Dat het zulk mooi weer was, hadden we toch niet verwacht. Het was hele maal warm op de terug weg van Huisduinen en de zon stond zo uitbun dig te stralen in de hel blauwe lucht, dat onze lippen als vanzelf fluit- bewegingen begonnen te maken. „Drie kleine kleutertjes, die zaten op een hek...." Onwille keurig keken we rond en warempel zagen we vlak bij ons een hek, en we wisten niet beter te doen, dan de flets aan het sloótkantje te zetten en zelf op het hek te klan teren. Daar zaten we dan en keken uit over de groenende landen. Made liefjes bloeiden al met hun kopjes opgeheven naar de warmende zon. De gele harten blonken in de witte franje van de blaadjes. Het was een lust om te zien. Ook de paardebloemen kwamen al tevoorschijn, nog wel laag en haast verscholen, maar ze waren er toch. De struiken en jonge boompjes op de weg naar het kerkhof botten al uit, dikke knoppen, klei ne, lichtgroene blaadjes en aan een enkele struik al bladeren zo groot als een zinken kwartje. We konden tevreden zijn. Zelfs in Den Helder was de lente gearriveerd. Drie weken later dan in de rest van Nederland. Toen we met de Paasdagen eens in Bergen rond snuffelden, rcok het al zomers. De bomen met hun grote biadervrarh- ten gaven echt schaduw, de kastanjebladeren wa ren zo groot als een hand. Maar terug in Nieuwe- diep, moesten we erva ren, dat het hier nog winters was. Ja, nu na een paar dagen, nu zien we, als we goed kijken een lichtgroene waas over de bomen langs de West gracht en de Bassin gracht en de Keizers gracht. We zien, dat het gras op de dijk iveliger en groener is dan ■'en paar dagen geleden. We kunnen dus gaan ver wachten, dat we tegen Koninginnedag bladaren aan de bomen hebben Nog steeds zitten we op ons hek en kijken uit. Een vliegmachine ronkt laag over, zwenkt boven Huisduinen en vliegt vlak boven hef water verder. Even later komt het donkergrijze gevaarte van de andere kant. We kijken niet meer, het is eigenlijk helemaal niet belangrijk. Er is nu iets anders, dat onze aandacht gevangen houdt. Salamanders in het bruine slootje. Ha- nonkeltjes bloeien op het vieze kroos en uit de wirwar van ranken ev. sfelen komen zé van daan, de grauwe vrouw tjes en de groenachtige mannetjes met hun oranje buik met de zwarte stippen. Mooi zijn die dieren, de mannetjes vooral. Secondenlüng staan ze onbeweeglijk in het heldere water en dan opeens zijn ze met een zwaai van de lange siaart. verdwenen. Met de korte pootjes duwen en trek ken ze aan de ranken van de waterplanten en krui pen er in weg. Vlak on der het dunne kroos laagje gaan ze liggen en genieten van de zonne warmte. Als zé lang zo liggen, worden ze traag en dik. ze bewegen zich nauwelijks: als je ze op pakt, zijn ze haast be wusteloos van de warm te. Vreemd, dat zulke dieren net doen als de mensen, net zo onberede neerd. Of eigenlijk be doelen we dit andersom, wij zijn net zo onberede neerd als de dieren iilc- wijls. Hoe komen we zo dwaas? Terwijl we net van dieren helemaal niet zo dwaas «inden.... Voor een uitverkochte zaal gaven de Wioka's, de accordeonvereniging, Maan dag (2e Paasdag) een uitvoering in ca fé Rol. Voorzitter E. Zon, die tevens ais conferencier optrad, heette de aan wezigen welkom en leidde de verschil lende nummers van het programma in. Eerst traden de Wioka's op en gaven onder leiding van de heer Joh. Strang enige nummers ten gehoré, die aardig werden uitgevoerd. Daarna kwam de jeugdafdeling voor de dag met een schets „Een fijne familie", waarin voor al het optreden van de kleine Jan Weidema veel bijval vond. Een zang en accordeontrio „De drie klokken" uitgevoerd door de drie gezusters Mooy begeleid door de twee gezusters Kant en Jo de Graaf klonk prachtig. De jongeheer P. Kuit, die zich ontpopte als een accordeon-virtuoos, gaf een accordeonsolo „Levensdroom". Een duo voor piano en accordeon uitgevoerd door de jongedames Ria Henderikx en Maria Smit klonk ook heel goed. De schets „De man, die niet liegen kon" bracht de lachspieren geducht in beweging. Nogmaals trad hetzelfde zang-en aceordeöntrio op met „Mijn pappie". Vóór de pauze trad de jeugd afdeling van de Wioka's op met enige aardige nummers. Sommige spelers waren niet ouder dan 8 jaar, terwijl de drummer nauwelijks boven de gro te trom kon uitkijken! Na dé pauze traden op „The Ka- lua's", het Hawaiïan ensembleuit Den Helder, die met het spelen van enige Hawaiïan-nummers veel succes hadden. Daarna werd nog een schetsje opge voerd „Op de huwelijksadvertentie", dat geweldig insloeg. De jongeheer P. Kuit gaf nog een paar solo's. Er werd nog een mooi tableau uitgevoerd, voor stellende het boerenleven. De jonge dames Ria Henderikx en Maria Smit gaven nog een krontjongliederenpot- pourri voor piano en accordeon en tot slot kwam het gehele Wioka-gezelschap nog enige nummers brengen met re freinzang van mej. Annie Mooy. Tot slot dankte voorzitter E. Zon allen, die meegewerkt hadden om deze avond te arrangeren en kregen mevr. Kuit Minnes en mevr. Strang bloemen, ter wijl de directeur de heer Joh. Strang ook een cadeautje ontving, 't Was een mooie avond, alleen de verloting duur de wel wat lang. Voor de centrale werden overgeno men 111 koeien, 5 stieren, 477 nuchtere kalveren. Het was voor de veehandel een bij zonder drukke dag. Het weer werkte uitstekend mee en er loopt al aardig wat vee buiten. De aanvoer van vee voor de vetwei- ding was zeer belangrijk, evenals trou wens de interesse onder de weiders De handel in kalf- en melkkoeien was goed. Goede kalfkoeien werden ge zocht. Beesten met goede papieren werden duur verkocht. De hoogste notering was dan ook f 900. Dit scheelde f 75 met de vorige week. Extra Groninger koeien werden ook aangevoerd door de handelaar Schoen alhier, welke beesten zeer veel bekijks hadden. De handel in geldekoeien ver liep vlot. De beste dieren werden er weer eerst uitgepikt. De middelsoorti- ge dieren bleven even langer onver kocht, maar tenslotte werd tóch vrij wel allés aan de man gebracht. Ruim zo hoog als verleden Donderdag. De hoogste notering van de geldekoeien is f 550. Voor pinken was ook veel ambitie, handel goed. notering prijs houdend tot f 325. Wij hoorden nog wel eens, dat de koeien om deze tijd veel duurder zijn dan het vorig jaar, maar dit is niet zo. Toen was de hoog ste notering (op 22 April 1948) voor kalfkoeien ook f 900 en de beste gel dekoeien gingen tot f 600. De pinken werden nu f 25 duurder verkocht. Op de paardenmarkt was vrijwel uitslui tend handel in slachtpaarden. De markt was niet druk bezocht voor handels paarden, hoofdzakelijk oudere trek paarden. Deze notering was van f 450 f 700, slachtpaarden van f 300f 600. Op de wolveemarkt werd heden niet verloren, maar toch verliep deze markt minder vlot dan bij de overige soorten. Stelletje-houders met 2 lam meren deden tot f 100. Op de biggen- markt het oude liedje. Weinig vraag. Op de kippen- en konijnenmarkt ge wone handel. De markt was heel druk bezocht. V. d. MADEN Spoorstraat 105 Telefoon 2723 Kleding naar maat Kamgaren stoffen Prima coupe Levertijd 14 dagen CONCERT. Zondagavond om acht uur zal het fanfarecorps „Züpe" in café De Wit zijn eerste uitvoering geven. Het corps zal zes nummers ten gehore brengen. Daarnaast bevat het programma caba ret en opvoering van het spel: „De truc van Tinus Slachtoffers aan wisse dood ontsnapt Gisternacht heeft zich in de Snaar- manslaan een geval van gasvergift - ging voorgedaan, waarhij de slacht offers ternauwernood aan een wisse dood zijn ontsnapt. De 22-jarige groentehandelaar J. Verberne werd vannacht om vijf uur met hevige hoofdpijn wakker. HU merkte dat er een gaslucht in huis was en dat zijn echtgenote buiten ken nis was. Met veel moeite gelukte het hem het raam te bereiken waarna hij om hulp riep. Dit werd gehoor door een buurman, die de politie waar schuwde en zelf de eerste hulp ver leende. De politie begaf zich direct met een zuurstofapparaat naar het be wuste perceel, waar buren de vrouw met het hoofd buiten het raam hiel den om haar zo frisse lucht te geven. De man, die inmiddels ook het be- wustzijn verloren had, werd samen met zijn vrouw naar buiten gebracht, waar een zuster van het Centraal Zie kenhuis de slachtoffers zuurstof toe diende. Na enige tijd kwamen beide weer bij kennis, waarna zij werden overgebracht naar het huis van hun ouders in de Spoorstraat. Bij nader onderzoek is gebleken, dat het gaskraantje bij de muur open stond en de verbindingsslang niet goed was bevestigd. Gaat de visstand in IJsselmeer achteruit De afgelopen week was zeer ongun stig voor de palingvisserij. Niet alleen werkte het weer tegen, maar ook de vangsten waren van die aard, dat men de gedachte krijgt als zou de visstand in het IJsselmeer teruglopen. Vooral in vergelijking met het vorige jaar zijn de vangsten werkelijk beneden peil. Wanneer deze toestand ten minste blijft duren, zal het voor de visserij bedrijven dit jaar zeer moeilijk wor den, vooral wanneer men in aanmer king neemt dat de exploitatie-kosten eerder nog gestegen dan gedaald zijn. De beugers konden slechts eenmaal hun beug in zee brengen. Het resultaat was echter van weinig betekenis. De prijs was door de geringe aanvoer nog tamelijk hoog. Gemiddeld bracht ze nog f 2.70 per kg op. De aanvoer der fuikers was ook niet bijzonder hoog. Vangsten tot 80 kg gedurende twee da gen waren normaal. De prijs was hier iets beneden die van de lijn- of beug aal, n.1. f 2.28 tot 2.70 per kg. De week- besommingen waren zeer laag en va rieerden van f 20 tot f 200 per vaar tuig De aanvoer van nest was ook ge ring; ze-.ïioteerd&-,per 100-kg ongeveer f4.. Door twee vaartuigen werd Noord- zeevis aangevoerd. Ook hier waren de vangsten i.v.m. het slechte weer ge ring. De prijzen waren voor de tijd van het jaar redelijk. De kleine schol noteerde f 0.38 per kg. De schar was van f 0.18 tot f 0.20 per kg. Besom mingen waren tot f 200 per vaartuig. In totaal werd aan de afslag aange voerd: 35 kg lijnaal. 271 kg fuikaal, 5000 kg nest en 778 kg Noordzeevis. De totale omzet bedroeg ongeveer f 1500. R.K. TONEEL „ANJA ERFT EEN SPOOK" Zijn hele Tweede Paasdag had de heer Janson opgeofferd om in „Veer- burg" het toneel in orde te maken en het lag dan ook niet aan hem, maar aan de grimeur die een trein later kwam dan nodig was. dat niet precies op tijd als we van „Ons Toneel" ge wend zijn, het doek openging voor de opvoering van „Anja erft een spook". Een wonderlijke geschiedenis dit „vrolijk griezelspel" van Will Braken- berg, minder flauw dan de meeste spookverhalen die ten tonele worden gevoerd en geschiet voor het doel van de R.K. vereniging „Ons Toneel", dat volgens het programma was: na de ernstige vastentijd een avond van ge zelligheid en luimige ontspanning te bengen. Is men daarin geslaagd? Wel voor een groot deel, maar niet voor ieder in de zaal ten volle. Er haperde zo nu en dan iets aan de rolkennis. wat natuurlijk aan de vlotheid van opvoering niet ten goede kwam. maar erger was, dat enige der medespelen der. heel slecht waren te verstaan, vooral als zij zittend spraken. Juist bij een stuk als dit, zo vol intrige en verwikkeling, gaan dan zo gauw de fijne puntjes verloren. Daarom, hoe goed de heer Homan zijn rol van Amand Stock ook speelde, menen we, dat hij er beter aan gedaan had. daar voor een ander in de plaats te stellen, zichzelf tot de regie te bepalen en bij de repetities eens achter in de zaal te luisteren. „Ons Toneel" heeft immers niet te klagen over een tekort aan le den? Niettegenstaande de dertien rol len die het stuk telt, waren deze gro tendeels in goede handen. Gré Kuijs maakte iets zeer goeds van de huis houdster, mevr. Grapendaal, en bleef voortdurend uitstekend in stijl. Jacques IMnnubst speelde de moeilijke rol van de geesteskranke Peter bijzonder goed. Paul Alkemade was een model butler en Attie Ran, als freule en Rie Kuiis. die wegens ziekte van les van Oosten de rol van journaliste-kamer meisje op zich nam, waren ten volle voor hun taak berekend. Het tweetal Claudius Kreukniet en Jozef Neute boom (Piet Preijde en Floor Alkema- oe) deden ons meermalen aan Watt en Half Watt denken. Ook bij deniet- pnoemden merkten we vaak aardige trekjes in hun spel op, maar het zou ons te ver voeren daarop in te gaan. D. „Sunny Boys" verleenden muzika le medewerking, ook bij het gezellig vo"gde dBt "a h#t toneelspel WITTE OVERHEMDEN m. vaste boord VISSERIJ-BESOMMINGEN Aanvoer: 1225 kisten kabeljauw, j0o schelvis, 400 koolvis, 160 wijting, 15 fljn_ Vis, 25 schartong, 15 bot iso schar, M schol, 50 leng en 150 kisten diversen Besommingen: 1 trawler f 25,880; ijjj 16 „Bergen" f 37,330; 241 f43; 213 278- HD 79 f 191 In een officieel communiqué wordt verklaard: „De Luxemburgse regering heeft 12 April 1949 aan cie regeringen van Groot Brittannie, Frankrijk en de Verenigde Staten medegedeeld, dat zij, wegens het feit, dat de administra tieve voorbereidingen voor de over neming van de Duitse gemeente Rot niet tijdig konden beëindigd worden, besloten heeft de in bezit neming van de gemeente Rot voorlopig uit te stel len onder het uitdrukkelijke voorbe houd van haar rechten, die voort spruiten uit de Parijse overeenkomst. Het Kammerveldwoud zal volgens plan 23 April 1949 door de Luxem burgse regering worden overgenomen. Met mooie voorjaarsweer heeft de fruitbomen in de Bangert en om geving in Lentetooi gezet en het geheel tot een waar paradijs om getoverd. De pruimenbomen staan of komen de volgende dagen geheel in bloei, terwijl de peren spoedig zullen volgen. De late peren, zoals de Winterjan, vertonen nu reeds hun bloesempracht, terwijl ook enkele vroege soorten niet ten achter bleven. Verschillende appelsoorten laten ook reeds de rose bloem trosjes zien en zullen dus weldra volgen. De bessen en kruisbessen bloeien volop. Voor hen die van natuurschoon houden is er weer veel, weer vee) te genieten. Het geheel is één sprookje en dwingt ieders bewon dering af. Was het met de Paasdagen reeds buitengewoon druk in dit fruit- centrum, de komende dagen en Zondag 24 April zal dit zeker niet minder zijn. De Bangert met haar goed. onderhouden woningen en. vele bruggetjes, met haar vele, mooie doorkijkjes, met hier en laar een schuitje in het groen verborgen* wacht U. Laat niets U dezer dagen weerhouden en be zoekt deze lusthof van West- Friesland. Aldebaran, A'dam—Baltimore, 20-4 5,40 rr.ijl west scilties Alkaid. Buenos Aires K'dam, 20-4 van Babia Arendskerk, 21-4 ie Brisbane Averdijk, 20-4 van New York. naar K'dam Bantam New York —Java, 20-4 van Suez Berkel, Monrovia R'dam, 20-4 ten anker Baai Crubion (Spanje) Beverwijk, 20-4 van Londen te Immingnam Boschfontein, 20-4 van Zanzibar' te Tanga Ceramj 20-4 van Kaapstad naar Port Elisabe'h Colytto, 21-4 van Bona te Barrow verwacht Congostroom, 21-4 van Luanda te Port Amboin Corilla (t), 20-4 v. Gibraltar naar Lands End Groo'iekerk. 20-4 van Dur- ban naar East Londen Hilversum, 20-4 van Gentil te Pointe Noire Hugo de Groot, 20-4 van Tacoradl naar Norfolk via St Vincent Ittersum. 20-4 van Be- nuela te Pointe Noire Jupiter, 21-4 van A'dam te Bremen Kamerlingh Onnes; Java—R'dam passeerde 20-4 Sagres Kedoe, 20-4 van R'dam te Batavia Lat wdk, 20-4 van Port Swetlenham naarSin- gapore Lemsterkerk, 21-4 van Antwerpen te R'dam Limburg, 204 van Karachi te Bahrein Loppersum. 20-4 van Hamburg naar A'dam Marken, 17-4 van'Semarang te Makassar Modjokerto, 20-4 van Ba tavia naar Belawan, vermoedelijk 27-4 van daar naar R'dam Nürena (t), SueZ-r, Min, 20-4 passeerde Singapore Ondina (t), 20-4 van Las Palmas naar Curacao Oranjefontein, A'dam—Beira, 20-4 te Te- nerifle 'polyphemus, 20-4 van Baak Papan naar Menado Poelau Laut, A' damJava 20-4 van Algiers Prins Wllr lem II, 21-4 van Antwerpen te R'dam Reyniersz, 19-4 van Sorong naar Pulu Tudju Riouw 21-4 van Rangoon Je Singapore Roepat, JavaNew York,- passeerde 20-4 Algiers Rottl, A'dam— Houston, passeerde 20-4 Horta Schie- dijk New York—Java, 20-4 van Suez Socrates, 20-4 van A'dam te Hamburg Stad Leiden BurcelonaAntwerpen, pos seerde 20-4 Dover Straat Malakka, 21-4 van Singapore te Penang Straat Soen- da, 21-4 van Kalianget (e Makassar Swartenhondt, 21-4 van Menado te Ma- lce.ssar Talisse New York—Java, 20-4 nog te Bahrein Tiba, Antwerpen— Montevideo, 20-4 550 mijl noord-noordoos Pernambucö Tarakan Halifax—Java, 21-4 <e Colombo Tjim'enleng, 21-4 van Soerabaja te Semarang Tjipondok, 20-» van Brisbane te Adelaide Vanderwaais, Batavia—A'dam 21-4 te Colombo Friesland, 20-4 van Makassar te Ban Papan Mataran 20-4 van R'dam te Ba tavia Slamat, vermoedelijk 29-4 van B tavia naar Pladjoe S'ad Dordrecm. 20-4 van R'dam naar Gibraltar utTf J 19-4 van Belawan naar New Y01K Waienburgh, 21-4 van Klngslynn te dam zeeland (KRL), 17-4 van P®' roekan te Soerabaja Zonnedijk, 20-4 v« I'.'dam naar Hamburg Aalsdijk, 20-4 van Mobile naar Gal- vestone Alamak 21-4 van Hamburg Narvik Albireo,' R'dam—Buenos Air passeerde 21-4 Madetra CotUca, 2M Curajao naar Trinidad Ehho R polt dam, Ras Tanura—R'dam 21-4 van r_ Said Hermes, 20-4 van Recife naar nidad Heibergen Bona—A'dam seerde 21-4 Ouessant Linge, ao Monrovia passeerde 21-4 Finlsterre „j pendrecht, R'dam—Abdan 21-4 H|> n zuidwest van Kreta Pericles, 20-4 Cristobal naar Curagao Phrontis, van New Orleans naar New F0' Schle, 20-4 van Mobile naar Housto TIberius. 21-4 van Puerto Cabello Guaira IJsel, 21-4 van Curagao Aruba pas-

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2