-we moeten de reporter nog waarschuwen voor die schaakwedstrijd", zei de radioman tegen zijn collega. „Zeg het maar even op het kantoor". De typiste die juist bezig was haar lippen uit de grondverf te halen en wier gedachten nog voor negentig procent bij hem waren, die haar gisteravond voor het eerst gekust had, nam de order onverschil lig aan. Zij nodigde de heer Jansen XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Ons kirt verhaal Oost en West strijden om Zuid-Slavie Het wondere beroep: Mannequin Radio-reporter Jansen aan de slag Er worden hoge eisen gesteld en hard werken is de boodschap |y|en hoort vaak de bewering, dat modeshows, zoals wij die vooral in het voor jaar zo vaak zien aangekondigd, een luxe zouden zijn. Niets is echter minder waar. Modeshows zijn geen luxe. De vrouw leert er, wat men bij elkaar kan dragen en hoe het bedragen moet worden. Modeshows bevorderen dus bij de vrouw zelfkennis en zelfcritiek. Want het critiekloze tijdperk, toen het de vrouwen niet kon schelen, welke kleding zij droegen, is gelukkig voorbij. Toch is die tijd er geweest. Vele vrouwen bekommerden zich weinig om hun uiter lijk en dachten aan goede, smaakvolle kleding slechts een onbelangrijke rol toe. De mannequin, die op shows meeloopt, verricht daardoor als „draag ster" en „toonster" van de uitingen, de scheppingen der damesmode een sociale functie van niet te onderschatten belang. Voor minder slank: prettige mantel r Probeer dat eensMevrouw Recepten van Kers, de radio-koolderaar D" falen van de directe actie heeft het Politburo waarschijnlijk be wogen tot het opstellen van een plan voor de komende lente, waarnaar vol gens betrouwbare rapporten de gehele Balkan reeds luistert. Verwacht wordt, dat het nieuwe offensief tegen Tito vier vormen zal aannemen: 1. Er zal een poging gedaan worden, Tito van de ondergeschikte figuren in zijn regering te scheiden. 2. De economi sche blokkade van Zuid-Slavie zal ab soluut worden gemaakt. 3. De propa ganda van de Kominform zal ver scherpt worden. 4. Er zal in Bulgarije en het door de rebellen bezette Grie kenland een „vrij Macedonië" worden gevormd, dat aanspraken geldend zal DE voetbaldeskundige Jansen las met enige bevreemding de uitnodiging om als radioreporter bij een. schaak wedstrijd op te treden. Hij had als schooljongen wel eens met een klasse- genootje een partijtje geschaakt, hij kende de stukken en wist ongeveer wat er mee gedaan moest worden. Daarmee hield zijn kennis van het schaakspel op en hij was juist van plan naar Hilver sum te schrijven, dat men zich in de reporterskeuze blijkbaar vergist had, toen hij met schrik bedacht, dat hij zich destijds als allround sportverslag gever gemeld had en dat men nu blijk baar als vanzelfsprekend had aangeno men, dat hij ook verstand van schaken zou hebben. Waarschijnlijk was de ge wone reporter verhinderd. Welnu, de heer Jansen had wel voor hetere vuren gestaan. Hij zou er zich wel doorslaan. Moordaanslagen contra economische hulp VRIJDAG 22 AfRLL 1949 tasten, een ander wil de snit van nabij IV/Iannequin, het beroep, waaromheen zoveel romantiek wordt geweven, is in werkelijkheid gen vak dat van de meisjes en vrouwen veel inspanning vraagt. Hard werken en lange dagen zijn schering en inslag. Ontelbaar veel dames denken, dat hun zusters, die met sierlijk gebaar de mooiste modellen tonen, een gemakkelijk leventje leiden van veel uitgaan en dat mannequins wel wufte, leeghoofdige wezens sul len zijn. In werkelijkheid ligt de zaak echter geheel anders. Wij hadden een onderhoud met de leidster van een groep show-mannequins, die ons ver telde, hoe het bij ons in Holland toe gaat. In ons land kent men geen scholen, zoals in Amerika, waar de aanstaande mannequin leert lopen en zich bewe gen. Hier begint iedere mannequin als „pasdame" bij een confectie-firma, die modellen voor het komende seizoen toont voor haar klanten. Een pasdame laat dan een japon even zien aan voor- of achterzijde, een kort ogenblik slechts en dan is zij wees- tussen de gordijnen Verdwenen, Maar door de insiders wordt al spoedig opgemerkt, wie. het meest gracieus is van nature en ook de inkopers, die vaak aanwezig zijn, met het vak opgegroeide vakmen sen, geven hun ogen goed de kost. Op deze wijze wordt de pasdame, iie dc aanleg en de geschiktheid bezit, na kortere of langere tijd show-manne- cuin. Goed figuur niet alles Een goed figuur is niet voldoende. Er zijn vrouwen met een prachtig fi guur, waartegen toch een model „dood slaat", zoals een vakterm luidt. Er be hoort ook nog iets anders toe. Iedere vrouw kent het verschijnsel, dat zij bij het passen van de achtste of de tiende jurk zei: „Ja, dat is het", ter wijl d,e overige modellen toch zich zelf keurige japonnen waren. Men zou kunnen zeggen: Een man nequin moet gemakkelijk kleden. Alles moet haar staan enze moet zich in haar kleren weten te bewegen. In een sportjurk loopt ze vief, in een nud- uagtoilet schrijdt ze meer en evenals bij het groot avond-gala is haar gang. om nogmaals een vakterm te bezigen, ..vanuit de heupen deinend". Voor het beroep van mannequin wordt een flinve dosis algemene ont wikkeling vereist, evenals beschaafde, aangename manieren. Want op een show is er veel contact met het pu bliek. De toekomstige koopster wil de stof van een bepaald kledingstuk be- bekijken. Stel U voor, dat de draag ster van een volmaakt mooi model, U antwoord zou geven met een echt Rot terdams of Amsterdams accentOok talenkennis is een vereiste, want be halve de gewone-shows worden tegen woordig ook veel shows voor buiten landse clientèle gehouden en ook die moet de mannequin vlot te woord kun nen staan. Deze toenemende belang stelling uit het buitenland is een ver heugend teken, want dat bewijst, dat ons land meer en meer op weg is, pen belangrijke modecentrum te worden, met Amsterdam als middelpunt, waar vele confectionnairs op de grachten zetelen en zelfs eigen showzalen bezit ten, waar het precies eender toegaat als op tournee, waar thee geserveerd wordt en het bijbehorend gebak even min wordt vergeten. Het begin: pasdame Een groot deel van haar vakkennis dopt de mannequin op, al.t zij nog pas dame is. Al luisterend hoort zij, dat deze stof niet geschikt is om b.v. schuin verwerkt te worden, dat een andere stof geen plooien houdt en al dat ge leerde komt haar in haar latere loop baan te pas. En wie mocht menen, dat zij alleen tijdens de shows werkt, ver gist zich deerlijk. Vier maal per jaar wordt door een ontwerpster een col lectie samengesteld („monsteren" met een woord van insiders), waarvan de modellen op pasdames worden gereed gemaakt. In lente, hoogzomer, herfst en winter geschiedt dit monsteren, de collectie wordt dan door de show- .mannequin getoond op de verkoop show. Alleen de sterksten kunnen dit' werk volhouden. In het hoogseizoen vaak met de trein van zes uur uit Am sterdam vertrekken, om half tien hier of daar in de provincie modellen door- passen, daarop een middagshow en na een korte pauze des avonds nog eens een herhaling, betekent hard" werken. Vroeg naar bed is dan ook de bood schap. Het doorpassen is een belang rijke factor, die nog veel tijd vergt, want vóór de mannequin ermee in de show verschijnt., moet ze alle model len, die ze zal dragen, eerst op haar figuur nog eens voor de laatste maal proberen. De ervaren mannequins kie zen zelf bijpassende hoed, handschoe nen, schoenen en tas bij elkaar. Grote bekoring J^iet alle .mannequins echter zoeken in het modevak hun volledig beroep. Er zijn er ook, die alleen in voor- en najaar-shows meelopen en in de ove rige maanden kantoorwerk doen. De meest gevraagde mannequins zijn tus sen dertig en veertig jaar oud en zeer velen van hen zijn getrouwd. Bij een van hen zag ik belangrijke werken uit de wereldlitteratuur in de boeken kast, werken die eruit zagen, alsof ze veel gelezen waren ook. „Als je in dit vermoeiende beroep veel zou uitgaan", zei mijn gastvrouw, „verminderen j arbeidsprestaties zeer snel en word je totaal ongeschikt, om het werk goed te doen. Daarom lees ik veel en.... graag". Het aanbod overtreft de vraag verre, Waarom zo zal men zich dus afvra gen gaat er zo'n grote bekoring uit van het vak mannequin? De Hollandse vrouw is van nature niet zo geschikt vcor dit werk, dat, wil het goed ge daan worden, een rustig, zelfbewust op treden, ja zelfs een voorname allure vraagt. Neen, het geheim van de grote aantrekkingskracht zal wel schuilen in het feit, dat welhaast iedere vrouw er naar hunkert, goed gekleed te gaan. En van de mannequins kunnen wij vrouwen zo het een en ander leren. In hun leven van veel reizen en trek ken dragen zij allen eenvoudige, spor tieve kleren, een heerlijk ruime jas, die over tailleur of deux-pièces valt, gemakkr'ijke sportschoenen met lage hakken en kleine eenvoudig hoeden. Koe vaak komt men in dit dwaze Holland niet een vrouw tegen op cie fiets, die bij sportieve kleren een hoed met een voile draagt? Glad verkeerd, dames, bewaart Uw voiletjes maa* voor groot-tenue. De Zaterdag, als een drukke week weer bijna achter de rug is, is bijna algemeen „was- en strijkdag". Hier een blouse nazien, daar een jurk oppersen. En de Zondag? De Zondag wordt voor de meesten gebruikt om eens heerlijk lang uit te slapen. Zo is het leven van de mannequin, zo was het en zo zal het blijven zelfs al zullen wij het tijdstip nog wel eens meemaken, dat we de modeshow per televisie thuisbezorgd krijgen. In Eindhoven heeft ffien daarvan de pri meur al beleefd. Maar zelfs daarvoor zijn mannequins nodig, om hun zuste- ren te tonen, wat men draagt en.... hoe men het draagt. JANNIE OLIEMANS—ADDESON. Er zijn plaatsen in het Hollandse landschap, waar het mogelijk is van twee lente-attracties tegelijk te genieten. In de buurt van Hillegom prijken de bloeiende perebomen tegen de achtergrond van kleurige bollenvelden. O. '8. 3O. V. /Z/S. Z9. DRESDENER SCHELVIS Vijf of zes kleine schelvisjes (schoon en zonder kop), zout, peper, 50 gram boter, enkele ui-snippers, 1 klein stukje kruidnagel, 2 eetlepels groene geraspte kaas (Zwitserse kaas), wat fijne beschuit, watar, en kele takjes peterselie en 1 hard ge kookt ei. Neem een pan met grote bodem-op- pervlakte, bestrijk de bodem met de helft van de boter, met wat zout en peper. Leg hierin de ui-snippers, het stukje kruidnagel, de peterse lie, zout en peper, de vis en bestrooi deze aan weerskanten met de fijne groene kaaspoeder. Leg de vis naast elkaar in de pan, giet er nu zoveel kokend water op, dat de vis er voor 3/4 onder staat. Bestrooi de vis met wat fijne beschuit, leg hier en daar, aan kleine stukjes, de rest van de boter op. Plaats de gesloten pan op 't vuur en laat de vis nu circa 15 a 20 min. zachtjes stoven. Bedruip de vis af en toe met het stoofvocht. Leg de vis dan op een schotel, maak het vocht goed op smaak en giet dit er over. Bestrooi het geheel met wat gehakt ei en gehakte peter selie. Geef er aardappelpurée en sla bij. GEMARINEERD GEHAKT Een pond varkensgehakt, zout, wat fijne nootmuscaat, 3 beschuiten, 1/3 liter water, 5 eetlepels azijn, 1/2 laurierblaadje, 1 takje selderij. 1 ui (aan snippers), 2 eetlepels to matenpuree, 1 theelepel paprika, 40 gr. vet, 40 gr. boter, 1 eetlepel bloem, gehakte peterselie en wat soepen-aroma. Meng het gehakt met de fijne be schuit en breng het goed op smaak met wat zout en fijne noosmuscaat. Maak er vervolgens 5 tot 6 ronde platte ballen van. Leg deze ballen naast elkaar in een pan, overgiet ze met het kokende water (recept), wat zout en laat het gehakt circa 15 minuten zachtjes koken, neem deze ballen er uit en leg ze in een bak of schaal. Breng de bouillon van het gehakt, onder toevoeging van de azijn, selderij, ui, tomatenpuree en paprika aan de kook en laat even doorkoken. Giet dit mengsel nu over het gehakt, dek het af en laat het een nacht staan. Neem de ballen gehakt dan uit het vocht, een wei nig uitlekken, afdrogen en even door de bloem halen. Laat vet en boter flink warm worden en bak het gehakt nu bruin van kleur, leg de gehaktballen in een andere pan. Roer bij het bakvet de bloem en laat dit even bruin kleuren, giet hierop door een zeef het vocht (azijnwater), laat enkele ogenblikken zachtjes doorkoken en giet dit bij het gehakt. Laat hef ge heel nu 10 min. zachtjes stoven, leg de gehaktballen op een schotel, breng het sausje goed op smaak niet wat zout en soepen-aroma. Giet de saus over het gehakt en bestrooi het geheel met wat peter selie. Geef er verse aardappelen en eventueel wat jonge spinazie bij. AMSTERDAMMSE SCHUIM-VLA. Een half flesje bessensap, '/a flesje water, 1 stukje pijpkaneel, 1 citroenschil, suiker naar smaak, wat maizena, 6 beschuiten, Y\ liter melk, 35 gr. suiker, 25 gr. maizena, 2 eier dooiers, 2 eiwitten. Breng 2/3 van de melk aan de kook, maak van de eidooiers, rest melk, maizena en de suiker een papje, roer dit mengsel bij de ko kende melk en laat even doorkoken en dan koud worden. Breng bes sensap, het water, kaneel, citroen schil en suiker naar smaak aan de kook, bind het een weinig met wat maizena (kaneel en ^citroenschil verwijderen). Klop de eiwitten stijf met wat suiker en roer dit luchtig door het maizenapudding-mengsel. Doe in een schaal 1/3 van dit pud dingmengsel, leg hierop 3 beschui ten, giet hierover de helft van de bessensapsaus, dek dit af met 1/3 van het puddingmengsel, leg hierop nu de rest van de beschuiten, over gieten met de rest van de bessensap- saus. Het geheel afdekken met dc rest van het puddingmengsel. Laat de vla volkomen afkoelen en dien ze goed koud op. Voor minder slanke dames ziet U hier een prettige ruime mantel met aangeknipte royale kraag en steekzak- ken. Voor een bovenwijdte van 108 cm. heeft U nodig ongeveer 3 m. stof van 140 breed. Is Uw stof maar 130, dan neemt U de zijnaad van de voorbaan iets minder schuin, zodat de onder kant een paar cm. smaller wordt. Vóór het knippen controleert U de maten van het patroon. We maken in de voor panden de figuurnaadjes en zetten de voeringzakken in. De zakopening wer ken we met een pat van dubbele stof af. We sluiten schouder- en zijnaden en stikken het achternaadje van de kraag dicht, waarna we het beleg te gen de voorkanten naaien. Het beleg van de kraag wordt aan één stuk g knipt, zodat de kraag bovenop geen naad krijgt. De achter-halsrand zetten we tussen kraag en beleg. Bij het verbinden van de mouwdelen wordt de bovenmouw op ellenbooghoogte even ingehouden. De mouw wordt met de binnennaad op het tekentje in het armsgat gezet. We brengen een schoudervulling aan en voeren de mantel. Heeft U liever in de zomer een losse mantel zonder kraag, dan neemt U de stippellijn als voorkant. U laat het be leg dan ook even langs de nek door lopen. De onderkant voor een topper is eveneens aangegeven. Bij een com- pletmantel staat het heel aardig, als U de voering van de japonstof neemt. Desgewenst zoudt U dan ook de zak openingen met deze stof kunnen passe- poileren. R.K. TUINDERS KRIJGEN LANDELIJKE BOND. De katholieke tuinbouwbonden in de bisdommen Haarlem, Breda. Den Bosch en Utrecht hebben overeen stemming bereikt over het stichten van een katholieke tuindersbond. De concept-statuten van deze bond zijn reeds gereed. X X schriftelijk uit, als radioreporter aan wezig te willen zijn bij de grote schaak- x wedstrijd, welke de volgende middag X om drie uur in hotel Bellevue zouwor- ■- den gehouden. Eerst na de wedstrijd zou ze in het hoofdkwartier op het matje worden geroepen om antwoord te geven op de moeilijke vraag hoe ze het in 's hemels naam in haar blonde hoofd had ge kregen om een dergelijke uitnodiging aan de voetbalreporter inplaats van aan de schaakcriticus te zenden. X X X 3 XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX J)AMES EN HEREN", zei een arge loze stem in de radio, „wij schake len U thans over naar Hotel Bellevue in Amsterdam waar over enkele minu ten de strijd om het kampioenschap van de Benelux wordt gespeeld tussen de Belgische schaakmeester Verstraeten en de kampioen van Nederland, de heer Koning. Onze reporter zal van deze wedstrijd een ooggetuigeverslag geven en na afloop de gespeelde partij analy seren". De zender werd overgeschakeld en duizenden schaakliefhebbers in den lande legden potlood en papier gereed, zetten zich gemakkelijk in hun stoel en staken een verse sigaar op in de ver wachting, dat de Nederlandse kam pioen wel zou winnen. JHjAMES EN HEREN", zei een beken de stem, „wij bevinden ons hier in de grote zaal van Hotel Bellevue te Amsterdam, waar de landenwedstrijd een aanvang zal nemen. De zaal is fees telijk versierd met vlaggen in de Bel gische en Nederlandse kleuren en bo- van het toneel, waar de kampioenen zo dadelijk zullen verschijnen, is een reus achtig bord aangebracht waarop alle zetten zullen worden aangegeven. Het publiek is in groten getale opge komen en er zijn vanzelfsprekend vele supporters uit het Zuiden, die met spanning naar de verrichtingen van hun kampioen zullen kijken. Wij kun nen vanuit ons hokje het publiek niet helemaal overzien, maar op de ere-tri- bune zitten de wehouders Van Duffe len en Pieterse en de burgemeester be- Reportage van de Balkan door JOHN TIMMLER ATHENE, April. Het wordt hoog tijd, aandachtig gade te slaan, wat er met maarschalk Tito gebeurt. Vele tekenen, met inbegrip van twee pogingen tot moord, wijzen er op, dat het Kremlin vastbesloten is, dit voorjaar een einde aan de rebellie in Zuid Slavie te maken. Tito zelf heeft onlangs zekere stappen ge daan, zoals het sluiten van Zuidslavisch-Griekse grens. En een bericht uit Washington zegt, dat de Amerikaanse Na tionale Veiligheidsraad ten aanzien van Zuid Slavie een be slissing van liet grootste gewicht heeft genomen. Over de twee moordaanslagen is het volgende bekend geworden: De eerste werd ondernomen in de laatste helft van Augustus. Een brug, welke gepasseerd zou worden dooi de zwaar gepantserde auto-colonne, waarmede de maar schalk een tournée door Slovenie maakte, bleek met dyna miet ondermijnd te zijn. De lading werd ontdekt, vlak in middeleeuwse diplomatie mislukte in October, toen ze- voordat Tito de brug bereikte. Het tweede experiment ven soldaten van Tito's garde, die door agenten van het Kremlin waren bewerkt, ontdekt en neergeschoten werden. maken op Zuidslavische gebieden met een overwegend Macedonische bevol king. Tito zelf schijnt de gevaren, die hem bedreigen, geenszins te onderschatten. Hij heeft zijn zuinigheidspolitiek reeds afgezwakt en zekere andere maat regelen genomen, die hem van de loya liteit van het volk moeten verzekeren. En hij heeft onlangs de weg naar ge makkelijker onderhandelingen met het Westen geopend, door de reeds genoem de sluiting van de Griekse grens. Het is een ontwikkeling van de grootste be tekenis, dat de befgachtige Zuidslavi- sche-Griekse grens nu is geblokkeerd door prikkeldraadversperringen, welke zijn aangelegd op Tito's bevel. De Griekse communisten, wier voornaam ste bases tot nu toe in Zuid-Slavie lagen, hebben daartoe geen toegang meer en wanneer zij toch de grens passeren, worden zij geïnterneerd. Het is nu bekend, dat generaal Markos, hun vroegere leider, de laan is uitgestuurd wegens zijn vriendschappelijke betrek kingen met Tito. Beweerd wordt, dat hij op het ogenblik in Belgrado de gast van de Zuidslavische regering is. Het Kremlin doet zijn uiterste best om een nieuwe bases voor de Griekse guerrilla's in. het kleine Albanië op te bouwen, door wapens en militaire uit rusting per schip naar de Albanese havens te zenden en zelfs door de in richting van een Russische „lucht brug" naar dit land. Maar Albanië is een uiterst slechte basis, al was het alleen maar omdat een groot deel van het volk in openlijke opstand is tegen Moskou's stroman, Enver Hodzla. En met de Zuidslavische grens ge sloten, hebben de Grieken misschien een kans dit voorjaar orde in hun huis te scheppen. Intussen maken Tito's gedragingen het maar.al te duidelijk, dat hij er van overtuigd is, niet eeuwig in een staat van vijandschap met alle andere mo gendheden te kunnen leven. En dit geeft een bijzondere betekenis aan de recente actie van de Amerikaanse Na tionale Veiligheidsraad. Tot nu toe was de Amerikaanse practijk. Zuid-Slavie enige essentiële grondstoffen, zoals olie, „onder de toonbank" te verkopen. Maar voor het overige werd er wei nig verschil gemaakt" tussen Belgrado en Praag, Warschau en de andere hoofdsteden der satelliet-staten. In het bijzonder werden uitvoervergunningen voor industriële uitrusting, welke Zuid- Slavie dringend nodig heeft, perma nent geweigerd. Op voorstel van het State Departement heeft de Nationale Veiligheidsraad nu besloten tot ver- strekking van practisch alle door Zuid- Slavie gewenste uitvoervergunningen. Maar Zuid-Slavie beschikt slechts over Weinig „harde valuta". De nieuwe vrijheid om goederen in het Westen te kepen zal dus niet onmiddellijk van groot nut voor Tito zijn. In het algemeen gesproken verhin dert het feit, dat hij nog altijd t-n communistische dictator is, Tito van deelneming aan coöperatieve Westerse ondernemingen als het plan Marshall en het Atlantisch Pact. Maar het feit, dat hij openlijk zijn onafhankelijkheid van het Kremlin geproclameerd heeft, wordt beschouwd als rechtgevend op een tegemoetkomende behandeling, in dien hij zaken met het Westen wil doen. Wanneer hij dit bijvoorbeeld wenst, zullen Zuid-Slavie vrij zeker leningen op gunstige voorwaarden ver strekt worden. Een poging, zich in de binnenlandse aangelegenheden van Zuid-Slavie te mengen, zal echter in geen geval worden ondernomen. En lipt doel is natuurlijk, een onafhanke lijk Zuid-Slavie in stand te houden. Want een ongedekte Balkan-flank is een van de beste middelen om Mos kou van een aggressieve politiek jegens het Westen af te houden. (Nadruk verboden - Copyright P.A.-V.N.D.) vindt zich hier op het platvorm om zo dadelijk de aftrap.... herstel, de eerste zet te verrichten. Aha, daar komen de spelers juist de kleedkamer uit. De dikke Belg voorop en daarachter onze nationale kampioen. Het orkest.... pardon, dames en heren, het orkest schijnt nog niet aanwezig te zijn. De kampioenen worden met een daverend applaus ontvangen en zetten zich aan het voor hen bestemde tafeltje. Koning heeft blijkbaar de toss gewonnen want hij speelt met wit. Het tocht hier ge weldig en de Belg speelt vóór de rust met de wind in de rug. De burgemees ter gaat naar het tafeltje, neemt een pion en schuift die tweenee drie hokjes naar voren. Het is van hier moeilijk te zien, maar ik zal 't even informeren. Ja, ik hoor 't al, 't zijn twee hokjes, dames en heren. Daar schiet de Belg naar voreneen zwarte pion. hupgoed zo Ver straeten. ook twee hokjes. Aha. daar komt onze kampioen los. Hij stijgt te paardherstel, hij werkt met zijn paardoei wat een sprong, dwars over een ander stuk heen. Een formi dabele zet. maar nou komt de Belg op zetten. Toe nou, Verstraeten, pak nou je kans. Ja, daar gaat ie, een zwart paard in dezelfde richting, buitenspel voor zover, ik het zien kan. Nee, de scheidsrechter heeft niet gefloten, het zal wel in orde zijn. Ai, daar gaat de witte koningin over het veld.... ge weldig zoals die vooruit schiet.... goal!!.... pardon.... nee, jammer, er schijnt iets tussen gekomen. De Bel gische voorhoede komt in actie. De koningin moet terug, jammerjam mer, daar was een kansje geweest. Kijk, daar gaat een zwarte loper. De Belg is in prima conditie, maar onze kampioen is op z'n hoede. Aha, daar heeft de Koning zijn koningin te pakken en gaat er mee vandoor, dwars dooi de middenlinie Goéd zo, meneer Ko ning, nee. niet treuzelen nou, pak nou z'n dinges Ja. daar gaat ie, vlak voor die zwarte.... goal!!!.... nee. corner!! QP dat moment werd in de huis kamer plotseling de verbinding ver broken. Aan de verbaasde luisteraars werd medegedeeld, dat het ooggetuigeverslag wegens een technische storing moest worden afgebroken en dat de lijn waar schijnlijk niet vóór het einde van de wedstrijd hersteld zou zijn. Tot zolang zouden er gramofoonplaat- jes gedraaid worden. Tj- A.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3