Welgeslaagde NIWIN-bridge-drive Stad en Omq&uwq Afstoffen - pianospelen-dirigeren! Langs de velden Superieure prestatie van De Vries-Rammes Uit het politierapport Burgerlijke Stand Twintigste opening der Speeltuin Tuindorp Strandvonder kreeg concurrentie Gevaarlijk! Van de havenkant Wie vindt de torpedo? 1 De duiven vlogen Hermes-nieuws HCSC-tafeltennis Uitslag verloting Geslaagd Aap op het dak Een praatje met Dolf van der Linden Julianadorp Op Sint Jorisdag In het kort Anna Paulowna Humanitas thuisfront Texel 'i Zand Fanfarecorps „Zijpe" concerteerde Veertig paren hadden ingeschreven voor dc bridge-drive, die Zaterdag j.1. in „Formosa."' werd gehouden ten bate van de Niwin. De bridgeclub HBC 1945 had, in samenwerking met de andere plaatselijke clubs, de organisatie op zich ge nomen, en zij heeft zich tot ieders tevredenheid van deze taak gekweten. Er werd in vier ryen gespeeld, in een bijzonder prettige sfeer. Omstreeks half twaalf was de strijd aan alle tafeltjes beslecht. Verbijsterend snel kon de wedstrijdleider, de heer P. Selier, de uitslag bekend maken, na daartoe ingeleid te zijn door de voorzitter van het plaatselijk Niwin-comité, notaris J. P. Loots. 9. Goes Het bleek, dat het paar sergeant De Vriesadjudant Rammes een uitzon derlijke prestatie had geleverd. In de A-lijn hadden zij moeten bridgen te gen „cracks" als het echtpaar Kuitems en het paar DomsBakker, maar zij kwamen glansrijk als nummer één uit de strijd. Een jaar van intensieve trai ning, steeds met dezelfde partner, werd cp deze avond wel prachtig beloond. Beiden waren uitstekend in vorm, cn voelden elkander aan als nooit te vo ren. Als eersten mochten zij een keus doen uit de mooie sortering prijzen, die het comité had weten te verzame len. Na de prijsuitreiking kon de heer Van Wijngaarden ons mededelen, dat de avond netto 130,60 had opgebracht (inclusief de gehouden verloting). Dit mooie resultaat zal de bridgers zeker genoegen doen. De uitslagen van de drive zijn verder als volgt: A-lijn: 1. De Vries—Rammes 581/2; 2. Doms—Bakker 49; 3. De Graaf— Speur 35; 4. NieuwstadBoeder 34'/»; 5. BenekerFeenstra 34; 6. Dekkers Mud 34; 7. Dukers—Rozing 3014; 8. SlemmerVan Praag 30; 9. Gomes Gomes 271/-; 10. Kuitems—Kuitems 27. B-lijn; 1. Smit—Swennen 49; 2. Grande—Steinberg 40; 3. De Graaf— Van Kempen 391/»; 4. MeijerWalle- boom 39 5. Planken—Planken 37; 6. Van den Berg—Spruit 35V2; 7. Sturk— Heijblok 32%; 8. Goes—Spetter 30^; 9. Muller—Muller 29%; 10. Krab— Bouman 27. C-lijn: 1. EindhovenMuller 42; 2. Heijblok—Heijblok 42; 3. De Vries— Van Gastel 40i/°; 4. Pieterse—Reijnders 38M; 5. Meijer—Nieuwstad 38; 6. Lam- mersKrijnen 34; 7. Van Konings- bruggen—Van Koningsbruggen 34; 8. De gewone feiten kunnen worden vermeld: een bus lichtpatronen aange spoeld en onschadelijk gemaakt, venten zonder vergunning, rijden zonder licht, stoppen zonder stopteken, niet op 't rij wielpad rijden, beten van honden en de jeugd. Die jeugd heeft trouwens weer iets nieuws verzonnen. Stenen voor de nieuwbouw werden pardoes in het water gegooid en andere stenen werden naar een binnenkomende trein gesme ten. De locomotief werd vooral flink onder vuur genomen. Schande! Waarom worden deze jongens geen lid van een hand- of korfbalclub. In het Timorpark zaten Zondag met het schitterende weer de genietenden rug aan rug. Alle mogelijke hoekjes, waar een paar grassprieten stonden, waren bezet. Arme grassprietenDe politie had er medelijden mee en poog de dé zonnebadliefhebbers het veld te doen ruimen, dit echter zonder veel succes. Maar de volgende keer gaan ze op de bon. want het moet niet te gek worden. Er is in het Timorpark een speelweide. Alleen deze mag in "alle vrijheid worden betreden, bezeten en belegen. Een meneer was zo gastvrij en nam een andere „meneer" als logé in zijn woning op. Hij vergat echter nadere in lichtingen over hem te vragen, wat hem duur te staan kwam, want de onbeken de logé vertrok met de fiets van de gastvrije meneer. In Alkmaar bleek hij de fiets aan een ookoper voor f 15 te hebben verkocht. De fiets is teruggege ven. maar de logé is.nog zoek. Een andere meneer, die op de gas fabriek werkt, hing z'n colbertje aan de kapstok. Dit is niet zo bijzonder, maar wel. dat na een paar uur uit de porte feuille. die in het colbertje zat. f 45 van de f 95 verdwenen was. „Eerlijk zullen we alles delen", zal de dief hebben ge dacht. Naar we hopen, zal hij het re freintje spoedig in de cel mogen zingen. In de Ambonstraat werd een slaper opeens wakker door een brandlucht. Hij stoof naar beneden en ontdekte een begin van brand in de kamer, waar een mat achter de kachel hing te drogen. De brandweer werd gewaarschuwd en kon het brandje met een paar emmers water blussen De schade bedraagt f 200. door de verzekering gedekt. De vorige week vermiste fuiken ble ken ergens anders weer uitgezet te zijn Activiteit van een paar jongelui, die op een maaltje vis belust waren? Bevallen: G. W. Hoek-Appelman, d. J. A. Bethlehem-Bakker, z. A E. Molier-van Scheijen, d. A. Pran ger-Schut, d. A. C. Weesing-Taffijn d. FC. Boonstra-v.d. Berg, d. J. E. Hoffman-Pauk, d. F. Terlouw- Gielis, d. G. Timmers-Bruin, d. C. A. Schekkerman-Landman, E H. Hauzeneder-de Jong. d. B. C. Pronk-Wensveen, z. J. Boers-Wil- lemse, z. S. Zee-Wittenberg, d. W. M. Darphorn-Hendrlks, d. Ondertrouwd: C. A. Verwaal en S. Zoethout SA. Lubsen en A. C. G. Woerlee H. Himpers M. A. Farenhorst H. de Haan en C. M van Straalen J. Zandbergen en A. Ruiter. Gehuwd: C. J. Tieman en A. van Lit A. Nohl en A. Ufkes N. A. Kries en N. Visser G. v.d. Wal en M. C. Tielemans C. J J. Groot pn T. Kwak J. Been en F. J. Jansen Overleden; A Wiersma, m„ 70 jr. Wed. L. P. Verbeks-van Steve- rinck, 88 jr. K. Buitenkamp, m.. 9 jr. Wed. L. P. Verbeke-van Steve- v„ 70 jr. V. Drijver-Kuiper, v., 89 jr. A. Telder, m., 87 jr. ZwagermanZwagerman 33 —Van der Kroft 31; 10. Hoppe—Hoppe 26%. D-lijn: 1. Van Brederode—Schra; 4334; 2. Schoemaker—Schoemaker 43; 3. De JongPieterse 39%; 4. Schot mansSchotmans 39'/i; 5. Feenstra— Snijders 38; 6. Visser—PolHng 33 34; 7. LootsVan Wijngaarden 31; 8. Hoebe Robertson 31; 9. Coppens—Kortekaas 301/2; 10. Van Wijngaarden—Robertson 3034. Wanneer a.s. Zaterdagmiddag de poorten der speeltuinen open gaan, dan is deze gebeurtenis van extra feestelijke aard, wat <le speeltuin Tuindorp be treft. Het is dan namelijk de twintigste maal, dat een schare opgetogen kinde ren wordt losgelaten op de schommels en wippen en de andere speelmate rialen, waarmee ze dan weer enige maanden vrolijk mogen zijn. De kin dertjes van toen zullen misschien Za terdag zelf voor de eerste maal hun kroost naar de tuin brengen. Een héél klein beetje weemoed zal hen bevangen bij het zien van de draaimolen en de zandbak, waarvoor het leven ander speelgoed in de plaats heeft gesteld. Maar er is toch ook reden tot vreug de. Twintig jaar lang heeft deze speel tuin de kinderen uit Tuindorp gediend bij hun spel. Zijn aanwezigheid heeft daarnaast voor de ouders altijd een grote waarde gehad. De twintigste her opening zal dan ook met enige feeste lijkheid geschieden. Om twee uur wordt een mars door Tuindorp gemaakt, met de muziekvereniging „Winnubst" voor op. Het is de bedoeling, dat alle kinde ren hierin meelopen. De kleintjes (tot acht jaar) kunnen daarbij met elkaar wedijveren, wie het mooist verkleed is. Het bestuur heeft enkele aardige prijs jes beschikbaar gesteld. Voor de politierechter in Alkmaar, mr. J. N. Alblas, stond «isteren Marie- us Adriaan R. uit Eierland (gem. Texel) terecht. R. nam op 17 Januari een 'aantal aangespoelde olankpn, die dus het eigendom van het Rijk zijn, mee naar huis Hij legde de planken, twintig in aantal bij zijn huis, waar zij 's avonds door Willem B. werden weg gehaald. R. maakte zich dus schuldig aan diefstal c.q. verduistering Niette min maakte hij voor de rechtbank een gunstige indruk. Daar het bier een vrij groot aantal planken betrof, eiste de officier, mr. A. W Holsteijn een flinke boete. n.1. f 50 subs. ?0 dagen. Mr. Alblas wilde rekening Muden met de minder gunstige financiële omstandig heden waarin R. verkeert en vermin derde de boete tot f 30 subs. 15 dagen. Willem B., voor wie R. de planken had gehaald, had zich te verantwoor den wegens heling. Tegen deze ver dachte. die overigens eveneens gunstig bekend staat, eiste mr. Holsteiin f 50 subs. 20 dagen Mr. Alblas maakte er f 30 subs, 15 dagen van. ONZE WIELRENNERS Begunstigd door prachtig weer hield D.O.K. haar wekelijkse trainingsrit. Daar enige renners in de Ronde van Medemblik moesten uitkomen, was de deelname gering. In de A-klasse (8 ronden, 73.6 kilometer) werd A. Wal raven eerste en S. Pranger tweede (n de B-klasse (6 ronden, 55.2 kilometeri was de volgorde; 1. Zijp, 2. Schipdam. Gistermorgen speelde een kindje van een Jaar of drie op de Brakkeveld- weg, vlak bij de Overweg. Het kind kwam in de buurt van een autobus, die even bij de halte was gestopt om passagiers in te laten en vermaakte zich door op een laddertje achteraan de bus te klauteren. De chauffeur was van deze gevaarlijke capriolen niet op de hoogte en reed weg. Een verschrik te voorbijganger liet hem stoppen. Het kind kwam te vallen en liep daar bij wat schrammen en builen op. Daar bleef het ditmaal bij. Hoe lang zullen we het nog moeten herhalen: Ouders, let op uw kinderen! Zaterdag gaan de speeltuinen open. Daar rijden geen autobussen. Kunt u de kleuters niet in huis, in de tuin, of waar dan ook onder uw eigen toezicht laten spelen, vertrouwt hen dan toe aan de speel tuin of aan de kleuterschool. Hr. Ms. onderzeebootjager „Johan Ivlaurits" verliet gistermiddag om streeks twaalf uur de haven, om op dc Noordzee te gaan oc-fenen. De bo dem zal waarschijnlijk gedurende het weckend te Rotterdam liggen. Hr. Ms. „Van Kinsbergen" kwam op zijn oefentocht met de adelborsten naar de rede van Texel. Het schip heeft gisteren wat heen en weer ge kruist, en wordt niet in de haven ver wacht. De mijnenveger Hr. Ms. „Schulpen- gat" oefende gisteren op de rede met een holstaaf. Twee Duitse coasters, de „Fanto" en de „Franziska", kwamen binnendoor naar Den Helder, met bestemming Duitsland, via Terschelling. Naarstig heeft Hr. Ms. „Mercuur" de wateren nabij Den Helder afgezocht r-aar de oefentorpedo, die vóór de Paasdagen werd gelanceerd door Hr. Ms. „O 24" en niet boven water kwam Het apparaat kon de wereld niet uit zijn, en de bemanning van het torpedo- werkschip heeft dus alle moeite ge daan, om het kostbare projectiel bin nenboord te krijgen. Tevergeefs ech ter, zodat men dè pogingen gisteren heeft moeten opgeven. Het is echter niet onmogelijk, dat een visser of spe- levaarder de torpedo op een gegeven moment ergens ontdekt. Laat hij dat dan spoedig aan de marine-autoriteiten mededelen. De traditionele beloning wordt voor de vinder beschikbaar ge steld. De postduivenvereniging „V.O.P." heeft haar eerste wedvlucht in het nieu we seizoen gehouden. De vogels werden te Dordrecht gelost en hadden een af stand van 128 kilometer af te leggen. De prijzen werden gewonnen door: J. Bruin 1. 10. 41; Fritz 2, 31; Hufkes 3, 7, 17, 27, 28, 39, 43; C. de Wit 4, 21, 30, 38, 47; M. de Boer 5, 25, 42; Hengsdijk 6. 8, 13, 20, 35, 45; R. de Boer 9, 12, 15, 32, 34, 40; Van Dam 11, 24; WitBuis 14, 46; B. de Boer 16; H. de Vroome 18, 50; W. M. de Boer 19; Bontes 22, 36; Hendriks 23; Ottevanger 26, 29, 48; Vlaming 32; Pe trus 37, 49; C. de Boer 44. De pogingen van het eerste Hermes- herenteam en het derde dameselftal, om in een hogere klasse te komen, zijn mislukt. Alleen het vierde elftal van de heren heeft nog een kans. Zondag j I. werd met 30 van Amsterdam 7 ge wonnen, waardoor beide elftallen nu 6 punten hebben. In een beslissingswed strijd moet worden uitgemaakt, wie van de twee volgend jaar in de hoofdklasse mag uitkomen. COMMANDANT KAREL DOORMAN" De kapitein-ter-zee A. A. Fresco, commandant van Hr. Ms. vliegkamp schip „Karei Doorman" is eervol van dit commando ontheven en overge plaatst naar het ministerie van marine, afdeling marine-staf. Hij is belast met de functie van sous-chef-staf en hoofd van de marine-inlichtingendienst als opvolgers van kapitein ter zee W. Nu- boer. Kolonel Nuboer is overgeplaatst naar het bureau van de Nederlandse marine-attaché in Londen. HCSC 1 heeft Zaterdagavond de eer ste promotiewedstrijd om een plaatsin de 2de klasse van de Nederlandse Ta- feltennisbond in een klinkende over winning weten om te zetten. Horna 2 uit Hoorn werd n.1. met 73 verslagen. Voor deze wedstrijd bestond veel belangstelling. Alle aan wezigen hebben kunnen genieten van zeer spannende games. Vier partijen moesten er in 3 games beslist worden De mooiste hiervan was de 3de game ven K. Smit tegen A. Paay. K. Smit wist de geweldig snelle smashes van de sterkste Horna-speler A. Paay even snel terug te slaan zo dat er voor Paay geen doorkomen aan was. Hier speelde Smit als verdediger op zijn sterkst. De partij werd door K. Smit gewonnen met 12—21, 21—17 en 2119. Ook de partij H. Weemhoff B. van Ossenbrugge was van zeer goed gehalte. De keiharde aanvallen van B. van Qssenbrugge wist de snel reagerende H. Weemhoff verschillende keren in prima shots af te werken. Deze partij werd door H. Weemhoff gewonnen met 1821, 21—16 en 21— 15. Bovendien werd door hem gewon nen van A. Paay met 21—9 en 21—5. Ook de invaller van Horna. G. Hou- ter, verloor van hem met 2115 en 217. A. vd Spek verloor zijn partijen tegen B. van Ossenbrugge en A. Paay maar won van G. Houter. K. Smit won zijn partij van G. Houter met 21 13 en 2111 en verloor van B. van Ossenbrugge met 23—21. 1421 en 15 21. Ook het dubbelspel werd door HCSC gewonnen met 2112 en 218. Zo eindigde de stand dan in 73 voor HCSC. De returnwedstrijd zal a.s. Za terdag in Hoorn gespeeld worden. In dien HCSC gelijk speelt is de promo tie naar de 2de klasse reeds een feit. De prijzen van de verloting, die werd georganiseerd door de vereniging „Dor- cas", zijn gevallen op de nummers 2, 49. 109, 169, 196. 259, 266, 280, 300 en 308. Zij kunnen op Woensdagavond 27 April tussen zes en zeven uur worden afge haald bij 't „Honk", naast de Nieuwe kerk aan de Weststraat. De heer Sterk, klerk bij de politie- administratie, slaagde voor het diplo ma adspirant-inspecteur van politie. JUBILEUM BIJ DE BOER. Het is vandaag 40 jaa: geleden dat de heer IC de Leur bij de N.V. Druk kerij v./h. C. de Boer Jr. in dienst kwam. Directie en personeel hebben de jubilerende chef-zetterij vanmorgen een kleine huldiging bereid waarvan een verslagje in ons nummer van mor gen volgt. Dat een aap op een dak klimt, is niet zo wonderlijk. Het ligt in de aard van een aap. Maar wanneer deze aap zoiets doet in de Hel- derse Ceramstraat, dan is dat wel iets bijzonders. Want we hebben in Den Helder geen andere apen, dan de twee charmante keuve laars uit „Kort bestek". Rustig, o zo rustig, zat de aap op de nok, en bestudeerde de mensen, die tot hem opzagen. Er sprak iets van bevreemding uit die nuchtere openogen, voor de starende men sen met opgeheven kinnen. „Kom ook boven", wenkte hij met z'n sprietige staartje, "t is hier gezellig". Maar de baas van de aap vond het wachten min der aangenaam. Hij riep de hulp in van zijn hond, en toen deze vriendelijk naar boven keek, maakte de aap aanstalten om af te dalen. „Vandaag wijk ik alleen voor dierlijke aandrang"grinnik te de aap, toen hij langs de regenpijp naar beneden roetste. Hij bezigde de hond als rijpaard, en liet zich naar de Bloemstraat brengen. Naar huis, met nieuwe indrukken. ie Paasdag. Volop zon in Nederland. Volop zon ook op de Taludweg in Hil versum, waar vele wandelaars genieten van het heerlijke weer, dat zo onver wacht ons land komt verrassen. Tus sen die wandelaars: Uw verslaggever, die nog bezig is verschillende vragen voor het interview in zijn brein te rangschikken. Maar mijn druk op de bel maakt abrupt een einde aan mijn overpeinzingen en als de deur van no. open gaat, is het Dolf van der Linden zelf die zijn bezoeker welkom heet in zijn gezellige woning. Het is prettig met deze populaire dirigent te praten. Over zijn schooltijd, over de tijd dat hij in de zaak van zijn vader piano's hielp afstoffen. Het musi-' eeren zat hem echter toen reeds in het bloed en van stoffen naar spelen, dat was dan ook slechts één stap. Op be trekkelijk jeugdige leeftijd deed hij zijn intrede in de wereld van de pro fessionals. Als ons gesprek even onderbroken wordt om een „Chesterfield" op te ste ken. is er gelegenheid hem enkele vra gen te stellen. Wanneer vraag no. 1 gelanceerd wordt: „Hoe en wanneer bent U op het gelukkige idee gekomen om een orkest met een dergelijke be zetting op te richten?", dan blijkt, dat het reeds jaren geleden zijn ideaal was een eigen orkest te kunnen dirigeren „In 1945", zo zegt hij, „kreeg ik de grote kans en formeerde een orkest, waarvan samenstelling en bezetting zich zouden lenen voor het spelen van veie soorten muziek". „Mijnheer van der Linden, kwamen er veel moeilijkheden op uw weg of is de samenstelling nogal vlot verlopen?" Ja. dat bij elkaar zoeken en vinden van de musici ging niet zo gemakke- lijk, omdat nog velen zich toendertjjd in het buitenland bevonden". De Nieuvvediepers. Het spreekt vanjelf, dat ook de Hel- derse leden van het orkest rer sprake kwamen. „Zijn de Heldersen reeds van meet af aan in Uw orkest opgenomen?" „Dat zal ik U zeggen", zo vervolgt hij ons vraag- en antwoordeuspe), „in Augustus 1945 hielden wij onze eerste bijeenkomst en reeds toen was Den Helder vertegenwoordigd. Zij hebben du« de opbouw van mijn orkest van den beginne af meegemaakt". Zo terloops vertel ik mijn gastheer, dat juist de nieuwe Hollandse film .Een koninkrijk voor een huis" in Den Helder draait „De muziek voor deze film. mijnheer van der Linden, is die dcor U gecomponeerd?" „Niet alle melodieën, maar de illustratieve mu ziek is inderdaad van mijn hand. Het was voor mij een groot genoegen dit met mijn orkest te kunnen doen" De Nederlandse film. We blijven nog even over het onder werp de film praten, over de show- fiims, zoals Hollywood ze op de wereld markt brengt. Daaruit komt de vol gende vraag voort: „Kunt U mij zeg gen: hebt U voor de toekomst nog plannen om met het volledige ornest in Nederlandse films op te treden en dan niet alleen als „achtergrond"?" Kort en duidelijk geeft de dirigent in de volgende woorden uitdrukking aan zijn visie: „Ik ben waar het de Nederlandse film betreft vol goede moed en als deze industrie zich finan cieel op de been kan houden, zijn er mogelijkheden te over om ons orkest te benutten, hetzij als „achtergrond", hetzij als medespelenden". „Mijnheer van der Linden, aan ons gezellig babbeltje moet een einde ko men. Ik mag niet te veel.van Uw kost bare tijd vergen, Maar wilt U mij ten slotte deze laatste vraag toestaan: „Gaat U met het radio-orkest dit jaar nog op tournee naar het buitenland en zo ja, welk land komt daarvoor in aanmerking?" „Natuurlijk wil' ik daar graag antwoord op geven. In het ge hele amusementsbedrijf is helaas een grote achteruitgang te constateren, waardoor het voor een groot apparaat moeilijker wordt naar buiten te gaan wegens de hoge kosten hieraan ver bonden. Niettemin is de belangstelling in het buitenland steeds groeiende voor ons orkest en voorzover ons werk het toelaat, zullen wij een dankbaar ge bruik maken van de uitnodigingen, die ons bereiken." Hierna neem ik afscheid van Dolf van der Linden, de vlotte dirigent van een 40-mans radio-orkest, dat in bin nen- en buitenland bewondering af dwingt. Op mijn terugreis bedenk ik nog, dat het dan ook niet iedere dag gebeurt, dat een dergelijk ensemble een concert ln onze eigen stad aan het Marsdiep komt geven, een première voor de kop van Noord-Holland. Tot ziens in Tivoli a.s. Donderdag.,., J. G. AANVOER VISAFSLAG Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd gedurende de week van 19 t.m. 23 April aangevoerd: 138? kg bot, 7480 kg garnalen, 343 kg kaan, 185 kg kabeljauw, 9386 kg schar 12941 kg schol, 190 kg zwarte poon, 184 Kg tarbot, 4378 kg tong, 1084 kg wijting. Zaterdagavond werd een ouderavond gehouden van de padvindsters en ka bouters in café Rol. De zaal was tot de laatste plaats bezet. Bij het open gaan van het scherm zagen we de pad- vindstertjes om het kampvuur geze met haar leidster mevr. Salm en wei een berijmd verhaal gezongen ove* wat het clubje het vorig jaar op Texel had beleefd. Om ook deze zomer weer een uitstapje te kunnen maken, nu naar Gaasterland, is geld nodig en daarom werd een beroep gedaan op de aanwezigen om de verloting te hel pen slagen. Daarna werden enige ka bouters tot padvindstertjes geïnstal leerd. Enige kabouters voerden nu een toneelstukje op: „Zomernacht uit he boek „Aan Zonzijde" van mevr. v. Hille Gaerthé. Het werd aardig ge daan, alleen waren de alleenspraken voor zulke kleintjes wel wat lang. Tien kaboutertjes voerden vervolgens op het schetsje Tien kleine nikker tjes", dat beter voor hen geschikt was. In de pauze yerden lootjes verkocht. Er was een grote collectie prijzen, alle welwillend afgestaan door de ouders en de lootjes werden dan ook grif verkocht. Na de pauze voerden de padvindster tjes een sprookje op in drie bedrijfjes, Koning Merelbaard. Enkele welpen werden tot kaboutertjes geïnstalleerd, waarbij ze beloofden iedereen te zul len helpen, maar vooral thuis. Nu werd er nog een tablevu voorgesteld, waar bij op de achtergrond „Het Klaver blad", het embleem van de padvind stertjes prijkte. Tot slot sprak T)s. Papineau Salm een kort woord, waar in hij nogmaals het doel van de pad vinderij uiteenzette en tevens hoopte, dat er zich uit Julianadorp een assis tente zou opgeven, daar het werk voor mevr. Salm te zwaar werd. Mevrouw Salm heeft deze avond wel eer met haar werk behaald en de plant, haar aangeboden door de kaboutertjes, was zeker verdiend! Zaterdagmiddag botste een auto van de firma Doornbos, die de draai bij de twee bruggen niet goed nam, tegen een der betonnen palen van de burgleuning. Gevolg een deerlijk ge havend spatbord. Bij de schoolvoetbalwedstrijden in Den Helder behaalde het elftal van School I te Julianadorp een derde prijs. Eerst werd met 60 gewonnen van VGLO VI, daarna met 10 ver loren van Hippolytushoef en in de ver- liezersronde werd met 10 gewonnen van Rehobothschool. De adspiranten van JVC speelden Zondagmorgen thuis tegen Oudesluis a. Ze moesten met 52 het onderspit delven. De handbalsters van JHC speel den te Sint Maarten vriendschappelijk tegen de verschillende elftallen van DES. JHC a won met 51 van DES a; JHC II won met 30 van DES II en JHC I won met 50 van DES I. Er werd door de Julianadorper meisjes uitstekend gespeeld. Onze vroegere plaatsgenoot Maar ten Purmer, in dienst bij de K.L.M., is geslaagd voor het examen als eerste boordwerktuigkundige. Naast de Band Nederland-Indonesie en de bestaande „thuisfronten" is ook door Humanitas een thuisfront opge richt. De afd. A.P. van de Vrouwen bond Van het NVV heeft overwogen ook hier een afdeling op te richten en in een vergadering, gepresideerd door mevr. IJselstein, lichtte de heer Boefje, secretaris van Humanitas, de aanwezi gen in over het doel van deze vereni ging. Zij wil zich niet bemoeien met politiek, doch slechts maatschappelijk werk verrichten en hulp verlenen in gevallen van persoonlijke nood. Naast verschillende andere doelen is dan nu colt het thuisfront gekomen, dat in dienst zijnde of afzwaaiende soldaten, die zich niet wenden tot de andere, kerkfiijke thuisfronten, met raad en daad, geestelijke en andere hulp wil bijstaan. Spr. eindigde met de wens. dat hier, in samenwerking met de Band Nederland-Indonesie. ook een afdeling van Humanitas Thuisfront zou worden opgericht. Op deze vergadering kwam ook de weder-oprichting van een afd. van het Centraal Genootschap ter sprake en het deelnemen aan de landdag van de Vrouwenbond, die te Vierhouten wordt gehouden. MEIFEEST VAN DE P. v.d. A. De afdelingen A. P. en Wieringer- waard van de P. v.d. A„ VARA, Land- arb.bond, Vrouwenbond NVV, Me reu- ruis en Overheispersoneel vieren ge zamenlijk op- 2 Mei in Veerburg het ileifeest. Behalve de feestrede van de heer Hippe uit A'dam, staat op het programma de opvoering van „Zond vloed" door de toneelclub „Kunst na Arbeid" en zang van het pas opgerich te koor „De Stem des Volks". BISSCHOPPELIJKE BENOEMINGEN. De Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot pastoor te Warmond de weleerw. heer J. Th. A. M. Gussenho- vente Den Burg en de weleerw. heer C. P. G. Persoon, die kapelaan was te Amsterdam (HH. Nicolaas en Bar- bara). ZONDAGAVOND. We hebben in dit hoekje zo af en toe 's iets mogen zeggen over sPort We hebben dat gedaan op beschei den wijze en met de wetenschap dat er behalve sport nog zeer veel belangrijke en belangrijker dingen in 't leven zijn. Niettemin hebb«n we, vervuld van idealen en met de vaste overtuiging, dat goede sport iets moois bevat en van hoge op voedkundige waarde kan zyn onze wijze getracht de rechten 'van goede sport te verdedigen en zo mogelijk erkenning te vinden hij de overheid. Toen na de oorlog Hare Majesteit een oproep tot ons volk richtte alle krachten in te spannen voor dé stoffelijke en geestelijke opbouw van ons vaderland, toen hebben wij hier in ons kleine Helderse sport- wereldje gemeend ook iets te kun nen doen, bij het opruimen van ie puinhopen. Natuurlijk niet de puin hopen, die men kan zien, maar rte meer onzichtbare puinhopen, spe ciaal onder de jeugd. We waren zo de opinie toege daan, dat een van de wegen waar langs de jeugd weer gevoerd zou kunnen worden naar een hoger niveau, de weg zou zijn door 6e wereld van de sport. Het gebied, waarop de jonge mens zich, na dè dagelijkse sleur van plichten, naar lichaam en geest in vrijheid zou kunnen ontplooien. Vrijheid na tuurlijk binnen de grenzen van be schaving en goede manieren. We hadden gehoopt bij dit streven er kenning en waardering te zullen vinden bij de overheid en de poli tieke partijen. We begrepen, dat de nood op an der terrein dringender en groter was en dat in het eerste of tweede na-oorlogse jaar niet onmiddellijk uitvoering gegeven kon worden aan het begrip, dat sport een deel der overheidstaak is en dat de overheid goede sport dient te steunen, door aan de sportverenigingen goede en voldoende terreinen beschikbaar te stellen. Langzamerhand echter dachten we aan de beurt te komen, mede ge zien de uitgaven die onze gemeente zich kennelijk kan permitteren, wanneer het een situatie betreft, die afbreuk zou kunnen doen aan het aesthetisch aspect van ons goe de Nieuwediep. We gingen hier en daar 's op be zoek en trachtten bij vooraanstaan de figuren duidelijk te maken, wat wij met sport beogen. We vertel den, dat alleen in het laatste jaar het aantal ingeschreven leden van de sportverenigingen, hier ter plaatse, gekomen is van 2200 op drieduizend. Het was alles vergeefs, noed vergeefs. Onnodig fe zeggen, hoe in de ogen van de sportwereld, allen die geroepen zijn ons te steu nen en te helpen, naast de waar dering die wij hebben voor hetgeen tot stand werd gebracht, onze te leurstelling over hetgeen zij ver zuimden, enorm is. En daarom lezers, waren we één dezer dagen sprakeloos. De verkiezingen zitten in de lucht en de grote groep, die nimmer enige steun of hulp kon krijgen, wordt weer heel even belangrijk. We werden zo langs de weg door één der vroede vaderen op de schouder getikt en men vroeg ons- „Zeg, vertel me nou 's, hoe willen iullie dat nou hebben met die sportvelden?" Zeggen kon ik niets, lezers! ik kreeg alleen een gedachte. De ge dachte aan dat schuitje, dat ons stadsvuil altijd met een voor-eb naar zee brengt. Sommige partijen beweren, dat zij de verkiezingsstrijd altijd met eerlijke middelen hebben gestre den. We zouden willen zeggen, laat 't dan zo blijven. De houding van allen, die 'rij machte waren ons te helpen en die dat verzuimden, was voor ons treurig. Wij sportmensen hebben ten aan zien van de komende maanden maar één hoop, namelijk dat 't an ders en beter zal worden. TOEAN TIK-TIK. Zaterdagavond gat het fanfarecorps Zijpe in zaal De Wit haar eerste uit voering voor een uitverkochte zaal. Het ten gehore gebrachte toonde wel dui delijk aan, dat de heer Kreyger erin ge slaagd is om er een corps van te ma ken, „waar muziek in zit". Tot het wel slagen van de avond droeg verder bij n cabaretgezelschap, waarin de heer J. Hendriks enige zeer -aardige solo- rummers ten beste gaf. Na de pauze zorgde J. de Wilde ervoor dat De Truc van Tinus een dolle klucht werd. TE VEEL EMOTIE BIJ VOETBAL WEDSTRIJD Zaterdagavond werd in de trein, die om 21 uur uit Amsterdam te Alkmaar aankwam, een man aangetroffen, die in staat van bewusteloosheid verkeer de. De man, die een 31-jarige inwone van 't Zand bleek te zijn, werd Ppr ziekenauto naar het St. Elisabet - ziekenhuis overgebracht. Hij was naa de voetbalwedstrijd Nederland-Frank rijk geweest en de emotie had he daarbij parten gespeeld. Hij kon wee spoedig uit het ziekenhuis worden on - slagen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2