Meisj isie van nu... huisvrouw van straks! liaison „JAVA Stad en Omgeving- Nieuwe TESO-boot onbetaalbaar Strafschoppen brachten de beslissing bij de laatste O. en O.-wedstrijden Wie wint de pot? Interessante tentoonstelling in de Vakschool De Helderse Tennisclub maakt het uitstekend U Met de „Duinkanters" door de bloeiende Beemster Uitreiking bonkaarten Chauffeurs voor de balie Voor de politierechter Wel wordt een vrachtboot aangekocht Concert van „Halleluja" met de organist Feike Asma Nieuws van „Victoria" Adelborsten maken oefen- reis naar Scandinavië Toneelavond Landbouw school VAN IJ TOT MARSDIEP Candidaten voor de gemeenteraden gesteld Directe verbindingen Haarlem-Alkmaar v.v. Julianadorp „Kunstzin" op concours Woelen en Wentelen van Rheumatische pijn - Heel de lange nacht... ..Zonder beroep". Deze twee woorden kan men in allerlei otficiële be scheiden lezen, wanneer het gaat over een huisvrouw. Honderdduizenden dap per» huismoeders droegen tijdens de oorlog een persoonsbewijs bij zich, waarop met keurige lettertjes stond, dat zij „zonder beroep" waren. Een huisvrouw heeft geen beroep. Een tijdlang is ze van beroep „scholier" geweest, daarna misschien „kantoorbediende", maar wanneer eenmaal de huwelijksboot van wal is ge stoken, dan is zij bcroeploos geworden. Haar man heeft een beroep, hij zorgt voor de ontvangsten, de huisvrouw zal wel maken dat het geld opkomt. We horen ln gedachten al vurige protesten. Alle Helderse huismoeders voelen zich onrecht aangedaan, en zij komen aandragen met argumenten, bij honderden, bij duizen den tegelijk. „Zonder beroep", maar welk een verantwoordelijkheidWat een zorg en wat een rompslomp dikwijls. Nooit een achturige werkdag. Geen vak bond die voor je vecht. Noem maar op. De huismoeder heeft ook inderdaad ean bijzonder zware en verantwoorde lijk» taak. Niet alleen dat de organisa- ti» van het gezin goeddeels op haar schouders rust, de opvoeding van de kinderen en het scheppen van sfeer, maar daarbij komen nog zo ontzaglijk veel laten we het zo eens noemen technische vaardigheden, waarin de huismoeder bedreven moet zijn. Haar karakter en persoonlijkheid bepalen veel, maar haar practische bekwaam heid speelt tóch ook een zeer belang rijke rol. In deze richting gingen onze ge dachten, toen wij gistermiddag een kijkje namen in de juist gereedgeko men tentoonstelling, die vandaag en morgen in de Vakschool voor Meisjes wordt gehouden. Voor het eerst sinds 1938 werd zulk een tentoonstelling, waarop men een inzicht krijgt in het gehele vakschoolonderwijs, op touw gezet. Een zeer nuttig initiatief, waar voor zich overigens een vakschool voor meisjes wel bijzonder goed leent. Jaar in jaar uit wordt deze school dooeen flink aantal jonge meisjes bezocht, waarbij we graag willen aan nemen dat de ouders hun kinderen naar deze school hebben gezonden, overtuigd als zij waren van nut en noodzaak van zulk onderwijs. Toch zal het voor alle ouders goed zijn, wan neer zij vandaag of morgen (van 35 e» van 79 uur) een bezoek brengen aan deze tentoonstelling. Zij kunnen dan van A tot Z volgen, op welke wij ze de schooluren door hun kinderen worden besteed. Ook ouders, die over wegen, om hun dochter het onderwijs aan de Vakschool te laten volgen, kun nen op deze tentoonstelling veel om trent dit onderwijs aan de weet komen. Vrijwel alle taken, waarvoor de vrouw des huizes zich in de practijk geplaatst ziet, worden op de Vakschool onder de loupe genomen. Er wordt aan tte meisjes veel verteld, waarvan de re sultaten niet stoffelijk waarneembaar zijn. Zo kan dus deze veelomvattende en interessante tentoonstelling nog niet eens als volledig worden beschouwd. I>» bezoekers zien, wat ijverige meis jeshanden onder de bekwame leiding van de leraressen en leraren tot stand hebben gebracht. Dat gaat van ogen schijnlijk eenvoudige werkjes als poet gen en schuren, via alle mogelijke an dere huishoudelijke bezigheden, naar het zelf maken van mantels en japon nen. De verzorging van de baby komt aan de orde en de behandeling van het wasgoed. Het drogen van truitjes en het verstellen van een borstrok. Het maken van appliqueerwerk en het ver zenden van postpakketten. De ver- brandingswaarde van diverse brand stoffen en het klaarmaken van rauw kost. Wat de vakschool op deze tentoon stelling zelf te vertellen heeft op het gebied van de kookkunst, wordt nog De Helderse tennisclub H.T.C. neemt reeds enkele weken met drie teams deel aan de competitie van de KNLTB. Wanneer een vereniging op sportge bied iets groots tot stand heeft ge bracht, dan werpt dit veelal vruchten af bij de wedstrijden. Zo is HTC I bui tengewoon goed gestart, waaraan de cpening van het nieuwe tennispark vermoedelijk niet vreemd zal zijn. In cie eerste match tegen Schagen werd 44 gespeeld, maar de twee volgende werden overtuigend gewonnen, resp. met 71 van Groen-Wit in Amster dam en met 80 van Score in Am sterdam. Dat zijn dus vijf punten uit drie uit-wedstrijden. De wedstrijd van Zondag a.s. tegen Schagen zal de be slissing moeten brengen. De winnaar is practisch kampioen, want aangeno men mag worden dat de resterende twee wedstrijden gewonnen zullen worden. Wij wensen de dames Flotat en Kuiper, alsook de heren Teitler en De Vries veel succes toe. Het gaat om het kampioenschap van de derde klasse. Schagen beschikt over sterkere dames, maar de HTC heeft betere he ren-spelers. Het tweede team, dat verleden jaar kampioen werd, is ditmaal niet zo for tuinlijk gestart. De eerste match in Zaandam, tegen LTV, werd het 62 verloren. De match tegen Game Fight werd met 62 gewonnen, maar de ont moeting met Inside 4 bracht weer een nederlaag (met 53). De strijd was echter telkens vrij gelijkopgaand. zo dat de balans met de returnwedstrij- t'en wel eens naar de zijde van I1TV 2 zou kunnen doorslaan. Het derde team, bestaande uit en kele jongere leden, werd opgesteld om competitie-ervaring op te doen. Het is in een vrij sterke afdeling te recht gekomen Hef verloor daar in driemaal met 8-.0 Doch de opzet werd bereikt, men deed en doet kost bare weH-rrijdervaringen op, en dat is veel waard. Het programma voor a.s. Zondag is els volgt: Scbager T.C.—HTC I; HTC 2 —LTV Zaandam 2; HTC 3—KZTV 2. Wij wijzen er nog op. dat er voor particulieren nog enkele uren be schikbaar ziin on het tennispark. Ge gadigden kunnen zich wenden tot de directeur, de heer Steilberg, Sluisdijk straat. aangevuld door een mooie leerzame stand van het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad. Wij maken ons sterk, dat menige volwassen bezoekster hier nog wel iets zal kunnen opsteken, waarvan zij in haar huishouding pro fijt zal kunnen trekken. Het doel van deze tentoonstelling is echter, aan te tonen dat het meisje van nu de huisvrouw van straksop de vakschool heel veel leert, wat haar gedurende haar verdere leven te stade zal komen. Na een bezoek van twee uur aan de vele aantrekkelijk inge richte lokalen geloven wij wel te kun nen verklaren, dat de directrice, mej. Kingma, met haar staf erin geslaagd is om het bewijs daarvan volledig te leveren! voor Brliilofien en Partijen Zaaltje disponibel v. 50 p. Prima Holl. en Ind. Keuken Niet minder dan 32 senior- en 13 junior-leden van de wandelsportver eniging „De Duinkanters" hebben Zondag j.L deelgenomen aan de toch ten te Purmerend over resp. 30 en 20 kilometer, dwars door de bloelende Beemster. Het prachtige weer maakte het voor de wandelaars een onver deeld genoegen. Na afloop van de tocht werd de stemming nog verhoogd doordat „De Duinkanters" een mooie groepsprijs kregen, omdat zij met de mooiste en grootste groep waren uitge komen. Daar het toevallig ook de laatste dag van de kermis was, bleven „De Duinkanters" nog even in Pur merend, waarna onder vrolijk gezang 's avonds om half zeven de terugtocht raar Den Helder werd aanvaard. Voor de uitreiking der bonkaarten K/L zijn morgen de familienamen Gro t/m Hod aan da beurt. Vanavond Alkmaar— Weesp Maandagavond vonden op het HRC- veld twee wedstrijden plaats, in het kader van de O. en O.-wedstrijden voor militairen. Op het A-veld traden de mariniers als tegenstanders op van 't Terr. Batn. Naarden. De marine, gesteund door de vrij krachtige wind, zette direct een flink offensief in, hetwelk de kleine doelman der landrotten al spoedig voor moeilijke problemen stelde. De wedstrijd was dan ook nog geen 10 minuten oud toen linksbuiten Verleg „the navy" de leiding gaf. Naarden bleef aanvankelijk het antwoord schul dig, maar haar sporadische uitvallen waren niet ongevaarlijk. Na een half uur.spelen kwam dan ook de gelijk maker. Een voorzet van links werd door rechtsbuiten v. d. Burg onhoud baar ingeschoten. Hierdoor gestimu leerd kwam Naarden geducht opzet ten en even vóór rust had midvoor Jansen succes (12). Direct na de her vatting wisten de mariniers gelijk te maken door linksbinnen Zieltjes, waar na beide partijen probeerden de wed strijd in hun voordeel te beslissen. Doelpunten bleken echter niet goed koop en de tweede helft was ruim 35 minuten oud voordat rechtshalf v. Ee- ken Naarden de leiding gaf. (23). De mariniers gooiden begrijpelijkerwijze alles op de aanvalen midhalf Hofstra wist met een ver, hard schot de par tijen op gelijke voet te brengen. Bij het strafschoppen nemen toonden de sol daten zich betere schutters dan de ma riniers en zij gingen dus uiteindelijk met de overwinning strijken. Op dezelfde tijd vond op het B-veld de wedstrijd plaats tussen het tweede elftal van Haarlem en het elftal van het Wachtschip. Aanvankelijk leek het, dat het een grote Haarlemse overwin ning zou worden. De wedstrijd was n.1. nog geen kwartier oud toen de stand reeds 4—0 in hun voordeel was. Wil lemsoord vond het toen welletjes en ging de zaken wat steviger aanpakken In de eerste helft wisten zij echter be ter kansen te scheppen, dan ze te be nutten en half time bracht dan ook een ogenschijnlijk veilige 4—0 voorsprong voor de Haarlemmers. Na de rust bleek echter al gauw, dat die voorsprong niet groot genoeg was om de mannen van het Wachtschip te deprimeren. Binnen vijf minuten werd het 4—2 en men scheen niet van plan het daarbij te laten. Haarlem ging echter met man en macht verdedigen, zodat er vrijwel geen doorkomen aan was. Een der De heer J. V. uit Anna Paulowna had onlangs de bocht Krugerstraat—Pol derweg te kort genomen, waardoor een wielrijdster werd aangereden. Voor de kantonrechter verdedigde hij zich door te zeggen, dat de dame gemakkelijk had kunnen uitwijken. Volgens getui genverklaring en was hij dicht langs 't trottoir aan de linkerkant gereden. De kantonrechter gaf hem f 15,-«boete subs. 10 dagen hechtenis. Ook de scha de aan de fiets zal door V. vergoed moeten worden. Een andere chauffeur, die met z'n auto een paard en wagen aangereden had, doordat een van de dieren van de snel rijdende auto schrok en niet zo gauw op de berm te krijgen was, vond het niet de moeite waard te verschij nen. De getuige, de voerman van de wagen, was er wel. De onbesuisde rij der kreeg een tientje boete of 5 dagen .brommen". Dan was er nog een chauffeur uit Middenmeer, die bij controle z'n rem men niet in orde had. Hij kreeg ook een tientje boete subs. 5 dagen. G. B. uit Den Helder, eveneens chauf feur, was op de Rijksweg uitgeweken zonder richting aan te geven, terwijl een autobus bezig was hem in te ha len. Verdachte zei de richtingwijzer v/el uit te hebben gehad en ook vroeg genoeg, maar dat het ding slechts 4 cm buiten de laadbak uitstak. De bus chauffeur had het niet gezien, omdat het stuur in de bus rechts zat en de wijzer ook nog met meel bestoven was, naar later bleek. Voor de twee feiten kreeg verdachte f 2 subs. 1 dag en f 10 subs. 5 dagen. backs maakte hands en scheidsrechter Helder wees onverbiddelijk naar de beruchte stip. Die kans werd prompt benut en onbereikbaar voor de doel- verdediger vloog de bal in de rechter hoek. Hard is er toen gevochten om de gelijkmaker en deze kwam, toen de midvoor een goede schietkans kreeg (44). Tot verdere doelpunten kwam het niet, zodat ook hier strafschoppen de beslissing moesten brengen. Even als op het A-veld toonden de mannen van de landmacht zich de beste schut ters en drie treffers waren voldoende om hun overwinning tot een feit te maken. Hedenavond om half zeven wordt op het Helder B terrein de wedstrijd tus sen ROGA uit Alkmaar en het 2e elf tal van de Centr. Mag. der LSK te Weesp gespeeld. ONBESCHOFTE HOUDING TEGENOVER POLITIEMAN Een der volgende verdachten uit ons ressort was Cornelis Petrus K. uit Anna Paulowna, die gedagvaard was omdat hij op 11 Maart, toen de wachtmeester J. de Boer zijn auto papieren ter inzage vroeg, een voor deze politieman beledigende houding had aangenomen. K. had tergend langzaam de papieren te voorschijn gehaald en ze aan wachtmeester de Boer overhandigd. Toen hij tussen de paperassen een guldenbiljet ontdekte, had hij dit eruit gegrist en gezegd „Goed dat ik het zie, want anders was ik het kwijt geweest". De offi cier merkte in zijn requisitoir op, dat verdachte zelf reeds eerder wegens diefstal veroordeeld is. De belediging was allerminst op haar plaats en des wege eiste mr. Holsteyn f 100 boete subs. dertig dagen hechtenis. De uit spraak was conform de eis. SCHIETOEFENINGEN BIJ HUISDUINEN. Te Huisduinen zullen van 16 tot en met 21 Mei van 8 tot 17 uur schiet oefeningen worden gehouden. Het luchtverkeer wordt gewaarschuwd, dat de lucht daar tot een hoogte van 3500 meter onveilig is. In de jaarlijkse aandeelhouders-ver gadering van de N. V. „TESO" heeft de president-commissaris medegedeeld, dat de gedachte van een nieuwe en grotere (een z.g. Ferry-) boot de eerste jaren niet verwezenlijkt kan worden. Hoe groot de behoefte aan een der gelijke boot ook is, voorlopig moeten de plannen hiervoor aan de kant wor den gezet. Een dergelijke boot kost n.1. f 1.300.000. Hoewel de reserve van het bedrijf behoorlijk is, is een dergelijke aderlating onverantwoord. Nu zal een oplossing worden gevonden in de aan koop van een vrachtboot. Dit zal de beide passagiersschepen ontlasten, het geen zeer gewenst is in het zomersei zoen. Voorts deelde de president mede, dat binnenkort een ziekenauto zal worden aangekocht. De rekening over het afgelopen boek jaar is, aldus spreker, enigszins teleur stellend, ondanks dat is een behoor lijke winst gemaakt n.L f 42.000. Hier- Op Vrijdag 20 Mei a.s. geeft de Ge reformeerde zangvereniging „Hallelu ja" o.l.v. de heer G. van der Kuijl, een concert in de Bethelkerk, met me dewerking van de sopraansoliste Coby Frankendaal uit Amsterdam en de or ganist Feike Asma uit Den Haag. Het koor, de soliste en de organist zullen in diverse combinaties te beluisteren zijn. Het koor zal a capella o.m. zin gen het „Herders Zondagslied" van Kreutzer; voor koor, soliste en orgel staat op het programma „Mirjams ze gezang" van Schubertj- voor koor, kin derstemmen en orgel „Psalm 150" van Pijlman; voor sopraan en orgel een aria van Bach en het „Laudate Domi- num" van Mozart; en tenslotte als or- gelsoll het bekende Concerto nummer 5 van Handel én een orgelsuite van Bonefaas. De duiven van „Victoria" worden a.s. Vrijdag (tussen half zeven en acht uur) ingekorfd voor Quiévrain. De klokken worden Zaterdag van zes tot zeven gesteld. De uitslag van de laat ste wedvlucht (plaats van lossing was Vilvoorde) was als volgt: C Bregman 1, 32; A Hubregtsen 2, 35; L Schoon hoven 3, 6, 8, 9, 25, 27, 28, 33; W van Leeuwen 4, 24; G J de Wit 5, 7, 22; gebr. Ramler 10, 20, 23; J Riemers 11, 26; L Bak 12; C Bruin 13, 29, 30, 31; J Kramer 14; J Verhaagh 15; J Duin- ker 16; B de Boer 17, 19, 21; C Brui- nink 18; Van Wijngaarden 34. De stand voor het kampioenschap is thans: 1 Ramler 195; 2 De Wit 189; 3 Bak 174: 4 Schoonhoven 149; 5 Kramer 134; 6 Van Leeuwen 129 punten.. Het vormingsschip voor adelbor sten Hr. Ms. kanonneerboot „Van Kingsbergen" vertrekt 23 Mei voor een oefenreis van Rcrtteram naar de Scandinavische wateren. Van 25 tot 30 Mei verblijft het schip te Oslo, waarna de adelborsten naar Amster dam vertrekken, waar zij op 3 Juni zullen aankomen. DIRECTEUR VW VOOR DE RADIO. De directeur van de VW „Texel", de heer G. W. Oskamp, zal op Donderdag 19 Mei, 's middags 2 uur. voor de AV RO een causerie houden over het on derwerp „Mogelijkheden en moeilijk heden voor pensionhouders tijdens het vreemdelingenseizoen". In het bijzon der zal de heer Oskamp de wenselijk heid van spreiding der vacanties in het licht stellen. van leverden de boten f 34000 en het busbedrijf f 8.000 op. Dit laatste be drag ontstond door de touringcais niet door de lijndiensten. Overstelpende drukte. Het bootverkeer loopt niet zoals het moet. 's Zomers is de toevloed van auto's en personen zo enorm gro het dikwijls ondoenlijk is. De aankoop van een grotere boot is ook a a lijk van de havenuitbrciding of een nieuwe ponthaven aan t Horntje. In 1938 bedroegen de ontvangsten f 358.367. In totaal werden er door de schepen in dat jaar 2509 reizen v.v. over het Marsdiep gemaakt. Het goe derenvervoer nam toe als gevolg van het feit, dat steeds meer fietsen wor den verzonden. In totaal werden uim 310.000 personen vervoerd en 54.uuu scholieren en zieken (gratis vervoer). In totaal dus ruim 364.000 personen un 1947 342.000 personen), een toenaming dus van 22.000 personen. 10.000 auto's en 80.000 rijwielen werden vervoerd. Ook op dit terrein een toename in vergelijking met 1947. Het busbedrijf vervoerde 540.000 personen. De verliep en winstrekening leverde een batig saldo op van f 51.805.20. De heer Mulder trad af als presi dent-commissaris, doch werd met zeer grote meerderheid van stemmen her kozen. Vervolgens werden nog enkele onbelangrijke agenda-punten afge werkt. Door de oud-leerlingen van de Land bouwschool op Texel, werd Zaterdag avond in de toneelzaal van hotel „De Oranjeboom" de revue: „Alles komt in orde" opgevoerd. De avond werd geopend door voor zitter J. Roeper, die allen een hartelijk welkom toeriep. Spreker hoopte, dat deze revue, evenals de vorige toneel avonden, een succes zou worden. Aan de heer Oskamp, administrateur der VVV werd een bijzonder welkom toegeroepen. Daar het in de bedoeling ligt, deze revue tijdens het badseizoen voor de vreemdelingen enkele keren op te voeren, hoopte spreker, dat zij de toets der critiek volledig zou kun nen doorstaan. De revue bestond uit enkele samenhangende schetsen over landbouw en veeteelt op ons eiland. In het bijzonder werd aandacht besteed aan actuele problemen zoals de herver kaveling en de verbetering van polder wegen. Over deze twee zaken is van verschillende zijden reeds veel ge schreven en gesproken. De urgentie van beide kwesties werd op duidelijke en komische wijze naar voren gebracht. Vermeldenswaard is het feit, dat het voorkomt, dat een landbouwer zijn land soms op zeven kilometer afstand heeft liggen. Aan Texel als vreemde lingen-centrum werd ook de nodige aandacht besteed. Nog eens duidelijk kwam tot uiting, wat de zogenaamde „tuinwoaltjes" voor Texel betekenen. Dit stukje geschiedenis moet worden behouden. De verschillende schetsen werden aan elkaar gekoppeld, door conferen ces onder andere door de heer Roe per, en zang door de heer A. van Beek. Aan de toneelaankleding was de nodi ge zorg besteed. Er was bijzonder veel werk van gemaakt. Men had niet ge schroomd om op het toneel een „tuin- woaltje". een schaap en een paar var kens te brengen, hetgeen de realiteit zeer nabij kwam. Ook werden nog enige dansen uitge voerd in oud Texelse kleding. Ten slotte vermelden wij nog het zingen door 10 meisjes, dat zeer verdienstelijk klonk. Alles bij elkaar genomen was het een zeer geslaagde avond en kon de vereniging op een succesvolle uitvoe ring terugzien. Dat één en ander in de smaak viel, bewees de overvolle zaal aan het slot door een daverend applaus. Van 11.30 uur werd begonnen met een gezellig bal, waarmede de avond werd besloten. Het koude weer ten spijt, js badinrichting te Westzaan reeds in i drijf Zowel te Zaandam als te aiJ!" maar zijn groepen stucadoors in st king gegaan. In de gemeente Zijpe is de rijksn litie op munitiejacht geweest; het sultaat was ontzettend groot. Te Andijk werd in het gezin Bak ket een drieling, drie jongetjes, ge^" ren.O Zeer grote schade werd te Bo' venkarspel door hagelslag aan de tè velde staande gewassen aangericht6 vooral de bloembollen-akkers hadden' het zwaar te verduren. n In het vaarwater de Pijp te verwijk is een vierjarig kind onopge" merkt te water geraakt en jammerlijk verdonken. Te Velsen komen de AR en CHU bij de raadsverkiezing met 'n gemeenschappelijke lijst uit. Een der meisjes dat vorige week Woensdag op de Hoogdorperweg te Heemskerk door een auto werd aangereden, is thans aan de gevolgen overleden. De bekende Alkmaarse zwemmer A. Boxem is te Tilburg bij een ver keersongeluk ernstig gewond, q gemeenteraad van Schoorl besloot met 5—2 stemmen niet deel te nemen aan de steunregeling voor noodlijdende kunstenaars. DEN HELDER. P.v.d.A.: Ie lijst. 1. P. S. van der Vaart; 2. L., F. van Loo; 3. J. H. Smith; 4. K. Hoornsman; 5. C. Steenlage; 6. J. Kreuger; 7. C. A. Hamel-Dito; 8. C. Bakker; 9. J. J. Landman; 10. H. Meijer; 11. F. M. van der Woude; 12. S. Makelaar; 13. T. Th. Weenink; 14. L. Smit-Crum; 15. Jb. Kikkert; 16. J. A. Peters; 17. J. Rein- derman; 18. W. C. de Bie; 19. O. Smit; 20. K. Monster. P.v.d.A.: 2e lijst: 1. B. G. F. Maas; 2. J. Witmer; 3. H. Maarse; 4. H. D. Wolt huis; 5. G. Verwoert; 6. M. Janssen; 7. H. Schoonhoven-Krijgsman; 8. G. Pot; 9. C. Roobol. V.V.D.: 1. S. Prins; 2. J. J. Kistema- ker; 3. P. J. Diesbergen; 4. J. Bregman; 5. mej. A. Kingma; 6. F. Grijpstra; 7. G. Groot; 8. H. W. Reijnen; 9. D. J. de Graaf; 10. J. Beek; 11. E. Woud; 12. J. Verfaille. A.R.: 1. mr. J. Mulder; 2. W. de Boer; 3. P. v. d. Veer; 4. G. J. Eijlders; 5. H. W. Kramer; 6. K. Post; 7. S. Otten; 8. J. de Jonge; 9. G. L. Pruntel; 10. O. J. Boon. C.H.: 1. J. H. Keijzer; 2. J. van Zwijndrecht; 3. F. W. Schreuder; 4. K. Kievit; 5. H. G. Moen. K.V.P.: 1. P. Th. Luykx; 2. C. Ran; 3. P. C. v. d. Voort; 4. A. J. Mulder; 5. C. J. Bosch; 6. P. Nuijens; 7. J. N. Zijp; 8. J. B. Ramler; 9. N. B. Zijp. C.P.N.: 1. B. Schreuder; 2. P. G. Vis ser; 3. G. van Dijk; 4. B. Bergsma; 5. H. Brons. Verkiezingen Woensdag 15 Juni. ANNA PAULOWNA. Gemeenteraads verkiezing Woensdag 8 Juni 1949 P.v.d.A.: 1. T. Schra; 2. G. H. Gerllgs; 3 mr. H. Jonker Hz.: 4. H Blaauboer; 5. W. M. Oudnhoorn; 6. D. J. Dekker; 7. J. H. Smit; 8, mevr. T. IJseliteln- Dekker; 9. D. Stins; 10. H. Busé; 11. P. Kos; 12. A. J. de Ridder; 13. mevr. G. Bijpost-Hakof; 14. D. Rezelman Cz.; 15. A. D. Kaan; 16. J. ten Wolde; 17. A. Raven; 18. J. N. Veenis. K.V.P.: 1. A. L. Kloosterman; 2. A. Meijer; 3. G. M. Berbee; 4. H. Stroo- per; 5. Adr. Zandbergen; 6. J. A. Smit; 7. Alb. Komen; 8. P. Vaars; 9. C. v. d. Zon; 10. H. Janson. V.V.D.: 1. G. H. Schenk; 2. C. D. Broersma; 3. D. C. Geerligs Jbz.; 4. V. Kaan; 5. Jb. Geerligs Jnz. A.R.: 1. J. Hooimeijer; 2. H. Veenstra 3. H. van Borstelen; 4. H. Simons; 5. C. Staring. C.H.: 1. D. Lubbert; 2. C. Timmers; 3. R. van Ingen; 4. C. Verschoor; 5. J. Boon. C.P.N.: 1. A. Glim; 2. Jb. Raven; 3. K. Jellema; 4. mevr. M. Burger-Hegge- laar; 5. J. J. Pennekamp; 6. C. Meel dijk; 7. Alb. Ties. WIERINGEN. KVP: 1. D. Engel; 2. A. de Waal; 3. P. F. Schoonen; 4. W. Beemsterboer; 5. G. P. van Bleisum. Prot. Chr. Groep: 1. ,T. A. Borgdorff; 2. A. de Visser; 3. D. van der Zwaag; 4. G. Waardenburg; 5. L. Ploeger; 6. J. van Zweeden; 7. J. Bakker; 8. M. J. Boekestijn. C.P.N.: 1. H. Bodde; 2. T. van dei- Laan; 3. A. Kuiper; 4. J. Overberg- Greiner; 5. J. A. Hofstatter; 6. A. de Leeuw; 7. A. G. van Eerden; 8. K. Drent; 9. K. Hoekstra. P.v.d.A.: 1. F. Bontkes; 2. M. Kooy Sz.; 3. J. Lont; 4. Tj. Brouwer; 5. B. Bakker; 6. L. Noorden; 7. N. Kat-Ge- luk; 8. D. C. van Dord; 9. Jb. Smit; 10. C. Doves; 11. A. van der Welle; 12. P. Ottens; 13. E. J. Dekker; 14. A. Slagboom. Wieringer Belang: 1. C. J. Bosker; 2. J. Lont; 3. N. Mulder Dz.; 4. G. Lont Sz.; 5. N. Kaan; 6. S. Wagemaker; 7. 5. C. Bakker; 8. Jb. Lont Dz.; 9. D. Minnes; 10. J. Scheltus; 11. B. H. Kraan; 12. S. Lont (Vet); 13. J. p Kreijger; 14. M. Heijblok Mz.; 15. A. de Haan; 16. P. Lont Dz.; 17. J. Veerdig. Datum verkiezingen op Wieringen- Woensdag 15 Juni 1949, TEXEL. Verkiezingen Woensdag 15 Juni 1949) P.v.d.A.: 1. Jac. Bruin Oudeschild; 2. S. de Waard, Den Burg; 3. C. H. Roeper, Spang; 4. J. Westdorp', De Cocksdorp; 5. A. Dros Bz„ Eierland; 6. J. Visman, Oosterend; 7. K. Beum- kes, 't Horntje; 8. W. Wassenaar, Den Burg; 9. R. Henstra, De Koog; 10. C A. Kaczor, Oudeschild; 11. G. den Bra ven-Jorna, De Cocksdorp; 12. N. H de Jong, Den Burg; 13. A. Machielsen, Den Burg; 14. G. Plantinga, Den Burg; 15. W. Bulder, Dijkmanshuizen; 16 m' Bos, Eierland; 17. L. Gieles, Den Burg; 18. D. Backer, Oudeschild. 15;VJ,.: 1- "F- R- Hin> Dijkmanshuizen; 21 H. Zijm, Den Burg; 3. R. J. Timmer, Den Burg; 3. F. de Grave, Den Burg- Ei. J. H. Schraag, Den Burg; 6. P. Smit', Den Burg; 7. M. C. Bakker, Den Hoorn; li. J. Boom, Den Burg; 9. P. de Graaf De Cacksdorp; 10. C. G. Bos, De cZlï dorp; 11. H. C. Bakker. Den Burg. Y^'P/V.1: s- Keüser Jz„ Hooge Berg; 2. G. Vrijdag-Keijser, Den Burg; 3. J. Bakker DPz., Den Burg; 4. C. J. van Hoom°01' BUlg: 5' 1 Bruijn' De" Prot-chr. groep: i. Joh. Daalder, Noorderbuurt; 2. S. van der Vis, De Koog, 3. A. Ellen, Den Burg- 4 K Breman, 't Noorden; 5. J. Vlaming,' Ze venhuizen; 6. N. Huisman Tz„ Den Burg; 7. J. Trap Wz., Oosterend; 8. K. Lap Jz., De Hemmer; 9. p Viseer Kerkeplaats; 10. P. C. van Exel, Beier land: 11. H. Mulder, Oosterend. <De C.P.N. komt ditmaal op Texel met met een lijst uit) De nieuwe dienstregeling, die met ingang van 15 Mei a.s. van kracht wordt, brengt voor nagenoeg alle de len van het land zeer belangrijke ver beteringen. In de eerste plaats moet hier dan genoemd worden het in elec- trische exploitatie nemen van de lijn Eindhoven-Roermond-Maastricht/Heer len en dan de verbinding Maastricht. Heerlen door het Geuldal. Comfortabele electrische treinen zullen dan do Zuid- Oosthoek van ons land een snello ver binding geven met het centrum en het Westen, een verbetering, waarnaar lang is uitgezien en die met 15 Mei een feit zal zijn. Voorts zullen er Diesel-electrische exprestreinen gaan rijden tussen het Westen des land en Groningen, Leeu warden en Enschedé en Vlissingen, waardoor deze steden dagelijks, be halve op Zaterdag en Zondag, enkele zeer snelle verbindingen krijgen met Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. De reisduurbekorting, die door het in leggen van deze Diesel-electrische treinen werd verkregen, varieert met de af te leggen afstand van 48 minu ten tot een uur en 24 minuten. De derde verbetering is de opvoering van de rijsnelheid en de bekorting van de stationnementen. Op vele trajecten leverde dezp maatregel een belangrijke reisduurbekorting op. Ten slotte werd op trajecten, waar dit nodig werd ge acht de frequentie vergroot. In Noord-Holland worden de treinen Haarlem-Uitgeest v.v. gevoerd naar en van Alkmaar, waardoor elk uur een rechtstreekse verbinding Haarlem-Alk maar v.v. is ontstaan. De dienstregeling op het traject Alkmaar-Den Helder wordt uitgebreid met een trein v.v. in de middag- en een trein v.v. in de avonduren: Alkmaar v. 16.18Den Hel der a. 17.00 en Alkmaar v. 23.05—Den Helder a. 23.47. In omgekeerde rich ting: Den Helder v. 15.11Alkmaar 15.55 (alleen op werkdagen) en Den Helder v. 22.18Alkmaar a. 23.03. Van Amsterdam naar Enkhuizen wordt in deze richting een regelmatige tweeuurdienst gereden met toevoeging in de middag forensentyd. MARKTBERICHT. DEN BURG. 9 Mei 1949. Aangevoerd werden 17 koeien van f 550 tot f 700; 13 pinken van f 275 tot f 350; 28 big gen van f 55 tot f 80 en 8 kalveren van f 32 tot f 50. Voor de levering 32 nuchtere kalveren. RAADSVERKIEZING. Het Hoofdstembureau zal op Don derdag 12 Mei a.s. te 12 uur in een openbare zitting in het raadhuis be slissen over de geldigheid der op Dins dag j.1. ingeleverde lijsten van candi daten voor de stemming ter verkie zing van de leden van de gemeente raad. VERGUNNING. Door de Kamer van Koophandel te Alkmaar is vergunning verleend tot uitoefening van het runder-, varkens- en lamsslagersbedrijf in het perceel Oudeschild 139 te Texel door de C. en H. Boekei. De harmonievereniging „Kunstzin zal deelnemen aan het concours van de Westfriese bond van Harmonie- ®n Fanfarecorpsen, dat op 26 Mei (Hemel vaartsdag) en op Zondag 29 Mei te Andijk (West) zal worden gehouden. Kunstzin, dingt mee in de tweede afdeling Harmonie op Zondag 29 Mei- We geloven wel, dat vele supporters de Harmonievereniging zullen vergezel len. omdat die pijnen U het slapen onmogelP maken Om nog niet te spreken van da geradbraakte gevoel omdat K8 stee nachtrust te kort komt.... Neem toch Kruschen Salts! Daarmp8 drijft ge Uw pijnen het lichaam Iedere morgen maar wel regelmatig de minimale dagelijkse dosis Proeve doet ge het nauwelijks - maar vocie doet ge de weldadige werking al 8aU door al Uw nu zo pijnlijke ledema'e Kruschen's aansporende werking op 'eve'' nieren en Ingewanden draagt alles "U 8 Uw bloed le zuiveren van de schadelu zuren die de verwekkers zijn van pijn. Uw stramheid en ongemak heerlijk middel, een uitkomst reeds vo millloenen lijders aan Rheumatlsc" pijnen: Kruchen Salts Vraag het bij Uw Apotheker of Dro? (Ingezonden Mededeling).

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2