Stad en Omgeving HOOFDM* AKKERTJES Periodieke zeilwedstrijden voortgezet Muziekkring „Den Helder" besloot het seizoen H.R.C. in friendly game tegen B.F.Q Ltz. Sluijter werd gisteren winnaar IN HET KORT Kapitein Verwaal vertrekt naar Amstelveen Portret van de week: „Waterboer Jan Bruné Tentoonstelling in de Vakschool druk bezocht Doktersdienst De bus naar Duinoord Op weg naar huis Texel Urk IJ muiden migraine, schele hoofdpijn VAN MARSDIEP TOT IJ De bus naar Huisduinen Wieringen Loop der Bevolking Scheepvaartberichten 1 ■.Verwachting tot vanavond: zwakke tot matige, langs de Waddenkust nog krachtige tot stormachtige wind uit het Noordwesten". Hoe vaak zouden we het gehoord hebben door de radio? Bijna dagelijks nietwaar? We beschouwden het zo langzamerhand als ons goed recht om hier in Den Helder met tweemaal soveel wind te worden toebedeeld als elders in ons landje. We waren er geheel mee verzoend, wanneer we, fietsend door ons stadje, in welke richting dan ook, de bulderende wind altijd maar weer tegen hadden. Daarom maakten we ons gistermorgen, bij de aanvang van de tweede wedstrijd voor marinesloepen, bijna boos. Toen we om negen uur op 't Wierhoofd kwamen, bleek al dra dat Aeolus zeker niet van plan was, om ons vandaag een spannende zeilwedstrijd te laten zien: een labberkoeltje uit Noordelijke richting dat maar nauwelijks in staat was om de eerste rimpeltjes op het water te voorschijn te toveren. Maar de sloepen waren er. Twaalf In getal lagen ze op het startsein te wachten. Wij noteerden de volgende zeilers, resp. in de sloepen 1 t/m 12: Bootsman J. Th. A. v. d. Zande van de onderzeedienst; kwartierm. P. H. Giesbers van Hr. Ms. Neptunus, ltz. 1 N. W. Sluyter van het Kon. Instituut, bootsman C E Ufkes van het Kon. In stituut, bootsman W. Kolenbrander van Hr. Ms. O 21, kwartierm. T. de Bruin van M.O.K. Hilversum, ltz. 1 A. J. de Graaff van Argis, kwartierm. D. Dek ker van M.O.K. Hilversum, schipper H. Luiting van Hr. Ms. Neptunus, boots man H. Kamphuis van Hr. Ms. Jacob van Heemskerck, bootsman J. A. Bos man van de onderzeedienst, bootsman R. J. W. Franken van M.O.K. Hilver sum. Het begin was niet moeilijk. Stil water en een flauw briesje maakten het niet moeilijk voor de stuurlui om bij elkaar aan de start te blijven en- nauwelijks was te 9.15 het sein gege ven of bootsman Ufkes passeerde de lijn, op de voet gevolgd door zijn te genstanders. Te 9.25 passeerde de laat ste en allen waren onderweg. De baan moest deze maal tegen zon gezeild worden en wel van het Wier hoofd om de oost naar de rode ton met bol aan de ingang van het Malzwin, vandaar noordwaarts om de „dode hond", vervolgens om de zuidwest, tus sen de twee wrakboeien door en terug naar de startlijn. Vredig kabbelden de scheepjes voort en het was wel zaak om het vleugje wind zo goed mogelijk te benutten. Lang niet ieder slaagde daar even goed in: we zagen schoten die waren door gehaald of het een kieljacht gold, we zagen sloepen die naar onze smaak wat al te scherp zeilden waardoor vaartverlies ontstond, maar we moeten er direct op laten volgen dat we met beide voeten op stevige Helderse grond stonden en dus weer behoorden tot de „beste stuurlui". De eerse étappe ver liep in ieder geval vrij vlot en te 9.50 passeerde Ufkes als eerste de rode ton. De deelnemers zagen echter wel in dat t noodzakelijk was om voldoende hoog te te halen om met de eb die reeds sterk doorstond de volgende boei te kunnen bezeilen. Allen bleven in dezelfde koers doorliggen en niet lang daarna was Giesbers zeker een halve mijl voor. Die lastige eb Te kwart over tien maakte Ufkes ons heftig aan het schrikken. Hij ging door de wind en was werkelijk van plan om koers te zetten naar de tweede ton. Misschien had Ufkes gerekend op een neer onder Texels wal, waarvan hij gebruik kon maken, maar die zal hij niet onmoet hebben. Jammer, het ging zo goed. Spoedig volgden er meer die meenden dat ze hoog genoeg zaten en wel op hun „dooie akkertje" naar „de dooie hond" konden. Maar hetwater dat door de felle ebstroom wild tegen de boei opspatte, deed vermoeden dat het daar zeer levendig toeging en in een oogwenk was de groep zeilers over het hele Marsdiep verspreid. We zagen ze bij de Mok en in het Schul- pengat, terwijl slechts enkelen, waar van de nummers niet te lezen waren, om de oost bleven koersen om straks bij het oversteken niet door het tij te worden misleid. Steeds verder dreven enkelen in de richting van open zee en de wedstrijd commissie achtte het raadzaam om een motorboot uit te sturen tot het verle nen van assistentie. Twee gaven het op en werden door de motor binnen gesleept. Jammer, beiden goede zeilers, maar misschien te lang in Hilversum geplaatst geweest. Waarschijnlijk te veel boslucht opgesnoven en te goed van vertrouwen op het gebied van eb en vloed. Volgende keer beter, mannen. Te ongeveer half één zagen we de eerste de gewraakte ton nummer 14 passeren en met de fok te loevert uit koers zetten naar de wraktonnen. He laas was het zeilnummer niet te on derscheiden en wij moesten voorlopig gissen wie me zo'n enorme voorsprong huiswaarts keerde. „Aan de fok te oordelen is het Sluyter", hoorden we de commissie zeggen, en inderdaad toen de sloep wat naderbij kwam, was het cijfer „drie" duidelijk te onder scheiden Voor de eb en voor de stroom was de wrakboei snel bereikt, die scherp gerond werd en kort daarop, te 13.44 klonk het schot. Ltz Sluyter had de tocht volbracht en was verreweg het eerste binnen. Bootsman Kolenbrander was nummer twee, maar bezorgde ons nog een ang stig moment. Hij nam de wrakton zeer ruim en meende daarna dat hij het pleit al gewonnen had met het gevolg dat hij vlak voor de eindstreep nog een slag moest- maken om niet op het Wierhoofd te lopen Die wending ver liep niet helemaal volgens de regelen van de kunst en ltz de Graaff zat hem zeer dicht op de hielen. Maar het lukte: precies om twee uur passeerde Kolen brander de lijn, vijf minuten later ge volgd door de heer de Graaff. En toen kwam er een hele poos niets. Bosman, van der Zande en Luiting wis ten tenslotte de vierde, vijfde en zes de plaats te bezetten, terwijl door vier stuurlui nog ernstig werd gevochten om de reis tot een goed einde te bren gen. Vriendelijk bood de motorboot aan hen nuis-toe te slepen, doch zij keerde onverrichter zake terug: de he ren waren zeilende begonnen en wens ten zeilende te eindigen. Bravo, dat is mannentaal. En zo hoort dan de tweede wedstrijd weer tot het verleden. De heren de Graaff en Sluyter behaalden ieder 23 punten en hebben daarmee tot nu toe de leiding. De volgende week Vrijdag te 9.15 zal het startschot weer klinken voor de derde ronde. We hopen nu eens op een flinke bries en zullen ze ker weer op het Wierhoofd aanwezig zijn. Als u tijd hebt: kom eens kijken, we durven haast wel zeggen dat u enthousiast huiswaarts keert! U. F. v. V. Voor het afhalen van bonkaarten zijn a.s. Maandag de familienamen K t/m Kon aan- de beurt. De contactavond van de Verenig de Helderse Zangers wordt vanavond niet in Casino gehouden, maar in Centraal. Maandagavond om 7 uur wordt op het HRC B-terrein de wedstrijd tussen Hr. Ms „Heemskerck" en een elftal van de Luchtstrijdkrachten uit Bussum gespeeld, in het kader van de voorwedstrijden der Militaire Sport week. Vier Duitse kindertjes zijn bij bun Helderse pleegouders aangeko men. Zij hopen hier drie maanden te blijven en dan vol gezondheid en le vensmoed naar huis terug te keren. ITet vijfde kind moest men wegens ziekte nog enige dagen in het kamp „Amerika" bij Venlo achterlaten. Het woonhuis van de fam. Eel- man te Oosterend op Texel is onder hands verkocht aan de heer P. Vla ming, Kerkstraat, Oosterend. Voor kapitein C. A. Verwaal, de jonge energieke officier van het Le ger" des Heils, die op 17 Juni van het vorige jaar het bevel over het Hel derse corps op zich nam, staan twee grote veranderingen te gebeftren. In de eerste plaats is daar zijn huwelijk met luitenante S. Zoethout, dat op Dinsdag 17 Mei a.s. zal worden vol trokken. De plechtigheid ten raadhui- ze is gesteld op 's morgens kwart vóór twaalf, de inzegening in de Leger- zaal op 's avonds kwart over zeven. Zij zullen echter niet, zoals aanvan kelijk de bedoeling was, in Den Hel der blijven arbeiden, daar kapitein Verwaal zojuist zijn vaarwelorders van het Nationaal Hoofdkwartier heeft ontvangen. Met ingang van Don derdag 19 Mei a.s. krijgen zij beiden een taak aan de William Booth Kweekschool te Amstelveen. Hun op volgers in Den Helder worden de ka piteins Bergsma uit Amsterdam. Deze officieren zullen op Donderdagavond 19 Mei a.s. om acht uur in de Leger- zaal hun openbaar welkom houden. Reeds a.s. Zondagavond zal kapi tein Verwaal van het Helderse corps afscheid nemen. In de openbare vaar welsamenkomst, die om acht uur in de Legerzaal begint, zal ook luitenant F. van der Noord, die naar Veenen- daal vertrekt, afscheid nemen. Wie belangstelling heeft voor de Koninklijke Marine in vroeger jaren, moet maar eens bij de heer Bruné in de Jan in 't Veltstraat op bezoek gaan, ■want de verhalen, die hij er over kan vertellen, zijn uniek. Toen wij eens bij hem zaten, heeft hij allerlei voorvallen uit de oude doos gehaald en zo sma kelijk daarover verteld, dat we haast niet weg konden komen. Het was op een middag, dat de schoten van Argis over Den Helder daverden en de vlieg machine telkens weer over kwam brommen, en daardoor kregen we het meteen over dat fort. Toen hij een jaar of tien was, stond boven op de dijk een klein stellinkje met houten rasterwerk er om heen en grote stapels kanonskogels er bij. Als echte kwajongens klommen ze naar binnen en begonnen een knikkerspel met de kogels, waarop ze prompt achterna gezeten werden. Niet lang daarna tverd met de bouw van het fort Oostbatterij begonnen. Dat het gevaarte daar tegen de dijk nu Argis heet, wist de oude Bruné niet, maar hoe het er uit ziet, weet hij precies; hij was er met zijn neus bij, toen het fort gebouwd werd. In de eerste wereldoorlog lagen een stuk of wat kanonneerboten (die toen al zo oud waren als de weg naar Rome), voor de „Hoofies" op stroom om elk schip, dat ongewenst naar binnen zou komen, te kunnen beschieten. Het waren schepen met één groot kanon en verder niets, twintig stuks bestonden er van. Nu is er nog maar één en die ligt op de werf als olietank^daar eigenlijk waren die sche pen hem een doorn in 't oog, want elke Zondag kwamen ze om de beurt binnen, waarop Jan Bruné ze van water moest voorzien. Want dat is jaren lang zijn baan geweest, waterverstrekker voor marine en werf, in dienst van de gemeente. Al in December 1929 ging hij met pensioen, waarna Piet Agema zijn werk heeft overgenomen, maar Jan loopt nog vaak een buiten kantje. De namen van alle marineschepen weet hij nog en de diverse Evertsen's kan hij prachtig beschrijven. Als hij daarover aan het praten slaat, kdn hij wel weken door gaan,, want al werkte hij bij de gemeente, de marine lag hem veel nader aan het hart. Toen hij met pensioen ging, bleek dat ook wel uit de huldiging, die hem van marinewege te beurt viel. Zij kenden hem allemaal, omdat hij 43 jaar lang de schepen van water had voorzien. Tal van derde klassers had hij tot hoofdofficier zien opklimmen. Bij zijn afscheid werd hem door admiraal Quant de eremedaille in brons, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. Dit ligt hem nog vers in het geheugen en hij wil er nog wel uren over vertellen, maar dat doen we een andere keer, als we nog eens een praatje met hem gaan maken. De tentoonstelling in de Vakschool voor Meisjes, die Woensdag en Don derdag j.1. werd gehouden, werd door circa 1250 volwassenen bezocht en bo vendien nog door een groot aantal leerlingen van ULO-scholen en meis jes uit de hoogste klassen der lagere scholen. Een aantal van de best geslaagde werkstukjes (o.a. mooie japonnen en leuke huisvlijtartikelen) werden onder de bezoekers verloot. De gelukkige prijswinnaars zijn de bezitters van de nummers 106, 162, 172, 280. 290, 298, 534, 571, 620, 744, 872, 938, 988, 1004, 1020, 1109, 1166, 1207, 1257, 1329, 1353, 1370, 1453, 1622, 1663, 1728, 1775, 1855, 1857, 1863, 1905, 1911, 1938, 1986, 1997. De prijzen kunnen tot eind Mei aan de school worden afgehaald tijdens de spreekuren. Dinsdags van 2.304 uur en Donderdags van 78 uur. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2i03 en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981. Op Zondag 15 Mei, Zondag 22 Mei, Donderdag 26 Mei (Hemel vaartsdag), Zondag 29 Mei, daar na dagelijks t.m. 4 Sept., en ten slotte op de Zondagen 11, 18 en 25 September 1949 rijdt de fa. Van der Wijst een dienst van de Fa zantenstraat via het station naar Duinoord en terug. Van Fazantenstraat: 10.05, 11.05, 12.05 (over Huisduinen), 13.05, 14.05, 15.05, 16.05, 17.05, 18.05, 19.05 (over Huisduinen). Vertrektijd van het station, vijf minuten later. Van Duinoord: 10.35, 11.35, 12.35 (over Huisduinen), 13.35, 14.35, 15.35, 16.35, 17.35, J8.35, 19.35 (over Huisduinen). Haags Kamerorkest met Carel van Leeuwen Boomkamp Nu het laatste abonnementsconcert van de Muziekkring Den Helder in "de Nieuwe Kerk werd gegeven, waren ook nog anderen dan de kringleden in de gelegenheid, het Haags Kamerorkest en de cellist Carel van Leeuwen Boomkamp te beluisteren. Daarvan hebben circa honderd stadgenoten gebruik gemaakt, zodat ruim vijfhonderd personen deze afsluiting van t Muziekkringseizoen heb ben bijgewoond. Het is jammer, dat in deze concertruimte niet kan worden ge applaudisseerd. De musici zullen uit de grote stilte in de kerk echter wel be grepen hebben, dat hun kunst op prijs werd gesteld. Toen de bezoekers om half elf huis waarts gingen, zal in veler oren het Larghetto uit Elgar's Serenade opus 20 het sterkst hebben nageklonken. Diri gent en orkest waren vooral in dit deel prachtig op dreef. De heer Dl J. Bal- foort een zeer emotioneel type stimuleerde zijn mensen tot een bewo gen uitvoering. Volkomen homogeen en harmonieus verliep dit deel van een compositie, die door haar romantisch karakter voor dit ensemble scheen ge schreven. Moderner van opzet' en har monisatie was het Concertino Pastora le van Ireland. De strijkers hadden hierin vele moeilijke opgaven te ver werken. Met de vertolking ervan be wees het orkest ten overvloede zijn technische bekwaamheid en de gron digheid waarmede wordt gestudeerd. Minder bezieling sprak uit de wer ken vóór de pauze. De heer Balfoort was in zijn directie zeer volledig en nadrukkelijk, maar zijn indicaties wer den niet altijd opgevolgd. Het meest schonken de musici waarschijnlijk onder invloed van de repetities aan dacht aan accentuering en nuancering. Zowel Carl Ph. Era. Bach als Mozart kreeg daardoor een voor ons gevoel wat starre rhythmiek. In 't Concert in a van eerstgenoemde (mét Van Leeu wen Boomkamp als solist) hadden wij de delen 1 en 3 graag iets sneller ge hoord. Dirigent, cellist en orkest wa ren echter eensgezind, niet alleen wat het tempo betreft, maar ook in het krachtig aangeven van de hoofdaccen ten. De metalige klank van de cem balo droeg daartoe nog bij. De cellist speelde zijn partij waarin verschei dene moeilijke dubbelspel-maten en uitzonderlijk grote intervallen voor kwamen met een meesterhand. De klank van zijn instrument was dikwijls mooi getimbreerd, alleen over het al gemeen wat aan de bescheiden kanC In de Symphonie no 29 van Mozart, voor de uitvoering waarvan het orkest met enige blazers moest worden uitge breid, werden de partijen voor hobo en hoorn zeer muzikaal gespeeld. Het gehele orkest, dat een weloverwogen bezetting bleek te hebben, musiceerde in technisch opzicht uitstekend. De juiste sfeer werd vooral in het laatste deel zeer dicht benaderd. Om met het openingsnummer te be sluiten: het Concerto Grosso van Hel- lendaal vormde een goede inzet. Een compositie, vrij eenvoudig van con structie, met een prettige melodiek. waarin het Haags Kamerorkest mooi vol strijkwerk heeft laten horen. Uit stekend werk van de groep eerste vio len. de vier cellisten én de contrabas sist. De Muziekkring Den Helder kan te rugzien op een welbesteed seizoen, waarin menige artistiek hoogstaande avond werd georganiseerd. Dit laatste concert was een sluitstuk, dat veel voldoening gaf. Wij hopen dat vooral de niet-leden onder de aanwezigen zich daarvan rekenschap geven. Laten zij in overweging nemen, zich voor het volgend seizoen als lid van de Muziek kring aan te sluiten. Zij verzekeren zichzelf van een reeks mooie avonden, en dragen wellicht tevens bij tot een verlaging van de entréekosten per per soon. Aan boord van het s.s. „Volendam", dat op Woensdag 1 Juni a.s. uit Indo nesië in het vaderland wordt terug verwacht, bevinden zich onze stadge noten: soldaat le klasse M. L. Bakker, le Vroonstraat 16; stoker 2e klasse P. C. de Leeuw, Brouwerstraat 32; vlieg tuigmaker 2e klasse L. Bromlewe, Weststraat 106; soldaat le klasse J. Oudijk, Van Leeuwenhoekstraat 13; korporaal-vliegtuigmaker E. P. Struijk, Schoolstraat 1. DOORLICHTING OP T.B.C. In verband met enige recente geval len van tbc bij kinderen, is de school arts van de Schoolartsendienst Den Helder thans bezig met het onderzoe ken op tbc van alle schoolkinderen in de gemeente. BADSEIZOEN BEGINT MET PINKSTEREN Als badmeester is voor het komen de badseizoen benoemd de heer L. K. van Heerwaarden uit Den Burg. De betrokkene zal op Eerste Pinksterdag, 5 Juni, in functie treden. Die dagen zal het strand worden geopend. VERLOF B Aan de heer F. J. Kaczor te Oude- schild werd een verlof B ingevolge de Drankwet verleend voor zijn bakkerij aldaar. VISSERIJ. Door 115 vaartuigen werd Woensdag aangevoerd: 8052 pond kuilpaling, prijs f 1.16—f 1.24 per pond, 1366 pond lijn- of beugaal, prijs f 1.40—f 1.90 per pond en 24300 pond Nest, prijs f 1.70 per 100 pond. Door 102 vaartuigen werd Donder dag aangevoerd: 5894 pond kuilpaling, prijs f 1.14f 1.30, 1614 pond lijn- of beugaal, prijs f 1.26—f 2.01 per pond en 18690 pond Nest, prijs f 1.80 per 100 pond. VISSERIJBESOMMINGEN Aanvoer van Donderdag: 370 kisten ma kreel, 45 tarbot, 10 schartong tongschar, 33 haring, 120 kabeljauw, 50 koolvis, 20 leng, 23 hake, 30 wolf, 135 schol, 250 schar, 50 bot, 220 schelvis, 500 wijting, 20 haai, 15 poon en 25 diversen. Besommingen: trawler f 10.500,—; IJM 85 „Wijker" f 17.875,-; KW 84 f 1484,-; HD 79 f 4438,-; IJM 249 f 158,-; IJM 213 1211,-; IJM 241 f267,-; BR 41 f131,-; BR 58 f346,-; IJM 226 f291,-. Voor morgen i» het programma zover ingekrompen dat bet uit weinig dan restantjes bestaat. En Ju'st de" restantjes zijn voor enkele clubs hoogst belangrijk. Om een plaats in de 2e klasse. Alkm. Boys ontvangt IVV, een wedstrijd die voor de Alkmaarders niet meer be langrijk is. Daarom geven wij de II- pendammers de beste kans. Zilye meeuwen—Zaandijk is echter de grote strijd in deze afdeling. De Zaandam mers hebben het voordcel van eigen veld en wie het veld aan de Troelstra- kade kent weet wat dat betekent. Dit maal hebben we iets meer vertrouwen in de Zaandammers. In, de 2e afd. VVA- SDW en Baarn—Schoten. De strijd om een plaats in de 3e klasse gaat door met de wedstrijden PurmersteynDRC en DTSDFC. De Durgerdammers zullen de punten wel uit Purmerend meenemen, want Purmersteijn is reeds uitgeschakeld. De wedstrijd DTS—OFC wordt echter interessanter. Hier treden twee clubs aan die nog een kans hebben. T°^h menen mij dat de Deetjes in staat zijn de Oostzaners van zich af te schud den. En dan zal de strijd DRC—DTS de beslissing moeten brengen. Om een plaats in de 4e klasse speelt ZAP thuis tegen Sporters. Kom aan Poldersen, nu moet het gebeuren. De Horinezen moeten verslagen worden en als dan Schoorl en Sijbekarspel de punten delen wordt de kans weer heel mooi. En dus rekenen we daarop. Om de KNVB-beker. Voor morgen is er een tussenronde ingelast, die voor ons district als volgt luidt: HaarlemAjax, Alcmaria V. Volendam. Na deze tussenronde zijn er nog 32 clubs in Nederland over. Om de Noordhollandse voetbalbe ker speelt Helder 2 tegen HSV in Hei- loo. De witjakken zijn door de 21 zege in Enkhuizen tegen West Frisia 3 reeds geplaatst, dus kunnen het nu kalm aan dien. Gij behoeft niet steeds aan hoofdpijn te lijden t Eénoftwee'AKKERTJES'en wègisdepijn., AKKERTJES"zijn ware pijnverdrijvers. helpen direct.' Hoewel deskundigen het onbestaair baar achten, dat haring in het IJsselmeer kan leven, werd door een Urker botter toch een dergelijke vis gevangen. Heel Urk stond perplex en dacht met wee moed terug aan de jaren, toen het IJs selmeer nog een zee was. De gemeenteraad van Alkmaar besloot met 175 stemmen toestemming te verlenen tot het houden van mo torraces op Zondag. E)e aanvoer aan de Alkmaarse kaasmarkt^ bedroeg gis teren 43.000 kg., verdeeld over 13 sta pels fabrieks- en 2 stapels boerenkaas, f* V Te Obdam is slechts één candida- tenlijst ingeleverd, zodat daar het hou den van een gemeenteraadsverkiezing overbodig is De Coöp. Zuivelfabriek .Excelsior" te Heerhugowaard bereik te met een omzet van 40.000 liter melk een record, wat temeer verheugend is omdat zes jaar gelden het voornemen bestond de fabriek te liquideren. Toen de politie de pastoor te Midden- beemster kwam waarschuwen voor de kerkdief die in Noord-Holland opereert, bleekhet offerblok in de R. K. kerk reeds te zijn opengebroken. Het gemeentebestuur van Bever wijk heeft afwijzend beschikt op een verzoek tot het inrichten van een ten tenkamp in de badplaats Wijk aan Zee. De heer A. Vonk die een halve eeuw in dienst was van het schoenmakersbe drijf Waardijk te Uitgeest, werd ver eerd met de bronzen eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau. Te Velsen-Noord is gisteren een nieuwe o. 1. school in gebruik genomen, welke de plaats inneemt van het door de Duitsers afgebroken gebouw. Het bekende jacht „Zeearend waarmede de heer C. Bruijnzeel te Zaandam in 1936 deelnam aan de Oceaan-wedstrijd van de Bermuda's naar Cuxhaven, is naar het buitenland verkocht. Reeds staat een nieuw jacht op stapel. Q Het echtpaar v. d, Broek- Tavenier te Oostzaan was gisteren zes tig jaar getrouwd. HRC—BFC. Na de inspanning Haarlem gaat HRC het weer iets 611 tiger doen, n.1. een vriendschap*,^' wedstrijd tegen BFC. De Bussum 1 komen over 3 weken ftok naar rf1* Helder om tegen Helder te spele het tournooi. Dus wel een aardig». 'a legenheid om met BFC kennis te ken. De aanvang is half drie elftal telt 2 invallers. et HollandiaHelder. Het verhei:„f dat Helder en Hollandia de strijd ev eens tegen elkaar gaan opnemen, ft"! is een goede oefenpartij en tev wijst het er op dat de geest tussen^8 twee rivalen weer perfect is. succes, Helder! Veel De heer Koos Vorrink, voorzitter van de Partij van de Arbeid die bil hef vliegtuigongeluk in Denemarken op 17 Januari zwaar gewond werd d zoverre hersteld, dat hij nu spoedig het Nyköbing F. Ziekenhuic ',,dL l vtrplttgd w$rdzal kunnen «erlaten. 'J De zomerdienstregeling van de Huisduiner bus is m.i.v. Zondae 15 Mei als volgt: Van station naar Huisduinen- 7.45, 8.15 (alleen op Zondag) gnn 10.10, 11.10, 12.10, 13.10, 14.10 '15 in' 16.10, 17.10, 17.45, 18.10, 19.15, 2o'ln 21.10, 22.10, 23.50 (alleen op Zon dag). Van Huisduinen naar station- 5.45 (niet op Zondag), 6.45 (alleen op Zondag), 7.10 (niet op Zondag) 7.55, 8.45, 9.15 (alleen op Zondag)' 9.45, 10.45, 11.45, 12.45, 13.10 (niet op Zaterdag en Zondag), 1345 14.45, 15.45, 16.45, 17.30, 18.00, 1845' 19.45, 20.45, 21.45, 22.45 (alleen op Zondag) Ingekomen. J. O. Schilderman en ge zin van Anna Paulowna, A. van Dijken van Lochem. G. van Dijken van Lochem. Mevrouw C. de Jonge van Rotterdam. Th. Folkers van Rotterdam. Mevrouw B. C. van Ledden van Wieringermeer. J, j, Duijnker van Amsterdam. Mevrouw H. Slik van Wildervank. J. Koster van Eindhoven. Mevrouw M. R, Gaemers van Rheden. Mevrouw T. Voorthuijsen van Blaricum. Vf. Kloosterman van Wieringermeer. W. de Bie van Groenlo. H. Boer van Barsingerhorn. Vertrokken: E. Plieger naar Hoen- koop. L. Visser naar Anna Paulow na. A. Landman en gezin naar Wieringermeer J. T. de Jong en gezin naar Wonsera^eel. Mevrouw S. Varwijk naar Kuinre. K. Schip hof en gezin naar Wieringermeer. P. Kraak en gezin naar Nleuwveen. J. Metselaar naar Zaandam. D. Schoenmaker naar Uitgeest. J. Kluft en gezin naar Berkhout. A. Wesselink en gezin naar Wieringer meer. H. Sibum en gezin naar Wie ringermeer. P. C. Voorthuijsen en gezin naar Wieringermeer. Me vrouw J. de Krijger naar Heerhugo waard. J. van der Winden en gezin naar Naaldwijk. A. van der Horst en gezin naar Nieuweschans. J. A. J. Maissan en gezin naar H. I. Am bacht. Mevrouw M. van Wieringen naar Alkmaar. K. Terpstra en gezin naar Canada. H. van der Wal en ge zin naar Canada. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Jan Wubbo, zoon van R. Kuiper en E. Hooiveld. Petrus Hen- ricus Maria, zoon van P. Glim en C. J. J. Weber. Teonis, zoon van T. Terlouw en L. Gouw. Roelf, zoon van C. Tijsen en E. M. de Jonge. Simon Wubbo, zoon van P. Ottens en H. Kuiper. Pietertje Anna, d v D. Rotgans en G. Kooij. Janny, d. v. B. Leutscher en T. Knottnerus. Felke, zoon van K. Helder en T. de Bruin. Gerard, zoon van J. Hoekstra en C. A Bruul. Klaas, zoon van M Braaks- raa en S. Eilander. Tjitske, dochter van C. van de Kreeke en E. Ellens. Ondertrouwd: A. de Jonge en J- Stevens. P. Ruijter en M. Koorn. Getrouwd: W. G. Willemsen en T- Brouwer. J. Leijns en M. Kort. R. Hummel en A. Bosma. T. ée Vries en L. de Vries. Overleden: G. Vrieswijk, oud 71 Ja ren, wedn. van T. Hofma. M. Rot gans, oud 77 jaar, wed. van N. Omis. ONDERWIJS-BENOEMING. Aan de openbare lagere school te Hippolytushoef is in de vacature mej. S. E. M. Verberne benoemd als tijde lijk onderwijzer de heer E. J. Wilhelm te Castricum. OP DE THUISREIS. Met het s.s. Volendam, op 3 Mei 1949 vertrokken uit Tandjong Priok, vermoedelijk 1 Juni a.s. te Rotterdam aankomend, zijn op de thuisreis de dienstplichtige soldaat le klas H. Groenenberg uit Middenmeer en kor poraal J. D. Steeman te Den Oever. BOUWVERGUNNING. Aan de heren P. Takes en J. C. Bel lis alhier is vergunning verleend tot het bouwen van hun woonhuizen aan de Vlieterstraat te Den Oever. Aldabi, R'dam—Rio do Janeiro, 12-5 470 mijl noord St. Vincent - Albena, Bueno» K'dam, 12-5 dwars van Lissabon Alwaki, dam—New York, 12-5 dwars van Start "olT« g Amstelkerk, Dakar—Plymouth, passeerde 1 Fmisterre - Arkeldijk, New York-Antwerpe»» passeerde 12-5 Bishop - Bali, 12-5 van lombo to Djibouti Klipfontein, ®eira-- dam, 12-5 te Kaapstad Mariekerk, Man» P'dam, 12-5 te Singapore Meliskerk, JaP R'dam, 12-5 van Port Said naar ^'exanr(je Salawati, Antwerpen—Belawan, 12-5 Cape Palos Sibajak, R'dam—Ba a 12-5 van Aden Waterland, Buenos A** A'dam, 13-5^ te Bahia. c Aagtekerk, R'dam—Brisbane, 12-5 te J - Abbekerk, R'dam—Sydney, 11-5 \2-S bourne Alnati, R'dam—Buenos Aires, te Rio de Janeiro Arendskerk, dam, 12-5 van Melbourne Bosclifontein» A'dam, 12-5 van Genua Congostroom,^^ Lem- van Lobito naar Port Amboin T)on (t), 13-5 van Liverpool naar Brake .0 sterkerk, Bombay—R'dam, 12-5 te - Meerkerk, R'dam-Japan, 12-5 van SUj«„5 Danzig—R'dam, passeerde Stad Arnhem, Holtenau, %r

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2