JIITTERTJES f 380- Abonneert e op dit blad ir MOREE ZWAAR EIKEN HUISKAMER mmm coitof Nieuw huis voor Neêrlands jeugd Het boek nieuwe WAT DE THEATERS BRENGEN E. W. VET M. B. BOSCH DE WIT's VERF Polder Heernugowaard conira Haarlem Fa. MOREE J3 H. DE WIT Jeugdherberg te SchoorI gaat vandaag officieel openen TIVOLI: DE WITTE: DOE DAT NOOIT! Laatste gedeelte der zwem wedstrijden Tiny Jonker in training voor Kanaaltocht Te koop aangeboden Te koop gevraagd Ruilen Te huur gevraagd Personeel V Spoorstraat 116 Tel. 3003 J xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx GEKLEDE ZOMERJAPONNEN en MANTELS xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Bespreekt tijdig bij BATA Diversen J)E JEUGDHERBERG „Teun de Jager" in Schoorl, die vanmiddag door het hoofdbestuurslid van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale, de heer Holt huis, aan het plaatselijk bestuur zal worden overgedragen, is niet maar zo een stuk nieuwbouw, zoals er in ons zich herstellende land gelukkig weer dagelijks gereed komen. Neen, het werkstuk, waarop vandaag de vlag gehesen wordt, steekt bij vele anderen èn door zijn gedenkwaardig ontstaan èn zijn schone bestemming wel zeer af. Een iets uitvoeriger ingaan op deze gebeurtenis is dan ook alleszins gerechtvaardigd. TOEN ons de verheugende aankondi-nog een verdieping op. Maar dat is •1 i4- ging van het gereedkomen bereikte, zijn wij met onze tekenaar naar Schoorl gestapt om te zien wat „er" wel van geworden was. Al eens eerder beklom men wij n.1. die snel stijgende weg naar dat mooie punt in onze Noordhollandse lustwaranda. Wat onze tekenaar toen op papier zette waren de afbeeldingen van verlaten Duitse bunkers, garages en zware machinegebouwen, bekalkt met dreigende klauwen uitstekende adelaars, minderwaardige tekeningen en overmoedige, holle leuzen. De plek was echter uniek. Het bleek een der fraaiste punten van de prach tige duingordel van het Kennemerland, met aan de ene zijde heel ver de zon- lichtweerkaatsende Noordzee, daarvóór de ruige en soms dichtbeboste duinen en aan de andere kant het wijde Noord hollandse polderland met zijn groene weiden, robuste boerenbedrijven en tal rijke dorpen. De mogelijkheid om van deze Duitse onderkomens, eens via de geweldige radartóren, ingeschakeld in de strijd tegen vrijheid en gerechtig heid, een oord des vredes, een tehuis voor vrije jongeren te maken bleek mede inderdaad aanwezig. In gedach ten hoorden wij reeds het blijde lied, het getokkel van guitaren en zagen wij de meisjes en jongens zich vermakend met oude volksdansen of in groepjes oiscusiërend over datgene, wat uitgaat boven de zaken van alle dag. Wij moesten het toen reeds beamen: de NJHC heeft voor haar tienduizenden leden een goede keus gedaan door op dit plekje beslag te leggen. Maar wij begrepen ook, dat er nog enorm veel gebikt, gehakt, gegraven gemeten en gerekend zou moeten,worden, wil de dit gehavende bunkerpark werkelijk worden tot het toch zekere eisen vragend jeugdhuis, zoals ons dat met bouwtekeningen op het hoofdkwartier van de NJHC in Amsterdam getoond was. Maar men heeft het klaargespeeld! F)AT dit een lange en moeilijke weg geweest is, laat zich in deze tijd van schaarste aan bouwmaterialen en veel administratieve rompslomp gemakkelijk denken. Vader en moeder Brouwer, !e nog jonge jeugdherbergouders, die hier reeds op 17 Maart 1947 neerstreken en mede hun schouders zetten onder het pionierswerk, kunnen daarvan meepra ten. Vader Brouwer had het te druk met het lakken van de stalen ledikanten (de laatste loodjes!...) daarom fungeer de moeder Brouwer als gastvrouwe. Zij nodigde ons, in haar in een prettige woonkamer omgetoverde bunkerruimte met fleurige bloemen en veel boeken. In gedachte gingen wij toen met haar nog eens de lange weg, die begon in het prille voorjaar van 1947 en nu in de stralende Meimaand van 1949 een eerste grote mijlpaal ontmoet. De eerste stoot tot de gedaantever wisseling werd gegeven door de deel nemers aan een werkkamp van de In ternationale Vrijwillige Hulpdienst voor Noodgebieden. De werkers van deze dienst boden reeds hun hulp aan bij de herbouw van een door een la wine getroffen dorp in Zwitserland, de bouw van een kleuterschool in de arme „teen" van Italië, in Finland en Ma rokko. Nu kwamen zij naar hier. Zwit sers, Fransen, Engelse missionarissen en Hollanders deden het grove werk. On der hen waren handwerkers, maar ook een arts, een sterrenkundige, een kunst schilder en niet alleen mannen, maar cok meisjes! Trekkerswerkkampen wa ren ook van de partij, teiwijl het gro te werk werd gedaan door een bouw bedrijf uit Haarlem. Een speciaal woord van dank komt ook toe aan de trek kerswerkgemeenschap van Alkmaar. Tussen al die bedrijven door noteer de „Teun de Jager" reeds 2500 over nachtingen. En dat nog vóór de offi ciële opening! Na een kop trekkerskoffie maakten wij met moeder Brouwer een rondgang door deze nieuwste aanwinst van het Nederlandse jeugdherbergennet. Men beschikt over een drietal grote gebou wen met diverse ruime slaapzalen, plaats biedend aan 100 gasten, een flm dagverblijf, een grote keukan, een trekkerskeuken, douches, een ouderver- blijf en een kantoortje. Schilders gaven hier en daar nog een laatste streek] e lichte verf en wij stonden telkens weer verbaasd over wat men heeft weten e bereiken. En dat is op zich zelf weel een begin. Want er is een tienjarenplan ontworpen. Men wil de gebouwen later verder samenvoegen en denkt er »c voorlopig nog toekomstmuziek. Een fijn tehuis! DE4 Nederlandse en daarnaast de trekkers en treksters uit andere lan den wacht thans echter een tehuis op hun zwerftochten, dat er zijn mag. Dat hier in een grote behoefte wordt voor zien, nu de oude jeugdherberg in Groet en de prachtige „Zevensprong" bij Pet ten tengevolge van de oorlog wegvie len, blijkt voorts wel, als men weet dat vader Brouwer al 4000 vóóraanmeldin gen voor overnachtingen heeft moeten noteren. De belangrijkheid van deze jeugdher berg en van die tientallen anderen in ons land valt niet te onderschatten. Hun bijdrage voor een hechtere samenleving is enorm. Hier ontmoet de jeugd elkaar, hier leert men elkaar begrijpen en waarderen en werden in een gezonde sfeer bouwstenen gelegd, die in natio nale en internationale zin van grote be tekenis zijn» Moge het bestaan van „Teun de Ja ger" in het Schoorlse duin zó rijke vruchten afwerpen! Joriske uit de hei. Door F. M. Roeland. N.V. de RK. Roekcentrale Amsterdam. Joriske is een doodarm jongetje, dat met zijn moeder in een hutje op de hei woont. Zijn enige levensvreugde is zijn hondje maar als ook dat uit armoe ver kocht moet worden, ziet het er somber voor Joriske uit. Zijn moeder wordt ziek en het jochie trekt er met de har monica van zijn broer, die soldaat is in Indie, op uit. Hij haalt wat op, maar kan het niet thuisbrengen, omdat hij in een sneeuwbui verdwaalt en half be vroren op de weg ligt, waar hij door een auto wordt overreden. Voortaan zal hij het zonder zijn beentjes moeten doen. Zijn moeder is intussen overle den, maar de heer, die hem overreden heeft zorgt voortaan voor Joriske zodat alles toch nog goed terecht komt. Een met gevoel geschreven boekje maar zoals men uit het bovenstaande reeds ontdekt zal hebben over het alge meen geen bijzonder opwekkende lec tuur. Dinnie neemt de leiding. Door Truida Kok. Uitgave Gebr. Kluitman te Alkmaar. Dinie is het oudste dochtertje van dokter Verlaet, die voor anderhalf jaar naar Indonesië moet. Dat geeft een grote verandering in het gezin van de Verlaetjes. Oom Henk neemt de prak tijk waar en Dinie heeft haar vader be loofd, dat zij moeder tot steun zal zijn en goed op de kleintjes zal passen. In dit boekje voor 10 tot 14-jarige meisjes komen allerlei prettige avontuurtjes voor. De kinderen gaan in Groningen bij tante Noortje logeren en tussen het verslag van alles wat zij daar beleven zijn de brieven opgenomen welke vader en Dinie elkaar geregeld schrijven. De anderhalf jaar vliegen om en de Ver laetjes worden tot een gelukkig gezin herenigd. Luister dan. Door Marian HesperSint. Uitgeverij C. A. Spin en Zoon, Amsterdam. Een alleraardigste verzameling, ver haaltjes en gedichtjes, raadsels en grap jes met prettige plaatjes. Er is zelfs een kindertoneelstukje bij. Zowel aan de tekst als aan de uitvoering is veel zorg besteed. Een boekje waarvan kinderen van omstreeks 10 jaar veel pleizier kun nen beleven. Met moeder in de keuken. Door Martine Wittop Koning. Hollandia uitgeverij en druk kerij *e Baarn. Een receptenboekje voor eenvoudige gerechten, ditmaal geïllustreerd door een negental foto's van meisjes, die haar moeder bij de bereiding mogen helpen. Wie zandtaartjes, puddinkjes, viskoek- jes, appelmoes, slaboontjes of pannekoe ken wil maken kan hier een gezellige handleiding vinden. De nieuwe keurverordening Het college van dijkgraaf, heemra den en hoofdingelanden van de polder Heerhugowaard kwam Donderdag middag te twee uur ten gemeentehui zo onder voorzitterschap van de heer Tromp in openbare voltallige verga dering bijeen. De jaarrekening 1948 gaf voor de polder een ontvangst van totaal ad f 150375,81. Hieronder zijn o.m. na volgende bedragen begrepen. Omslag 3090 ha f 22, totaal f 676650,66,, waar bij onbetaald f 344,03; pacht van dij ken en wegen f 2547,50. Het totaal aan uitgaven bedraagt f 140435,39. Hieronder vallen o.m. navoigenle pos ten. Electrisch verbruik, vast recht en meterhuur bemaling f 8245,75; uitke ring aan de Provincie volgens over eenkomst f 2500: onderhoud tochten en vaarten f 8601, 07; idem sluizen en duikers en bruggen f 3433,01; idem van andere werken f 5087,54. Het ba tig saldo bedraagt alzo f 9940.42. De wegenrekening geeft een omslag over 3395 ha f 13, totaal f 43935.71. Eind- totaal ontvangsten f 59759,73; idem uitgaven f 79982.49; alzo een nadelig saldo ad f 20222,76. We stipten verder aan dat voor aanleg en onderhoud der wegen werd uitgetrokken f 15096,20: materialen f 25736.97; diverse beno digdheden f 3075.84; Ned. Heide Mij. wegens boombeplanting f 13507,20. Voorts werden zonder enig com mentaar goedgevonden om geldlenin gen te sluiten ad f 11.000, wegens res tant der kosten boomaanplanting, en ad f 3300 tot dekking van de aankoop van een sneeuwschuif en een zand- strooier. Keur op de nieuwe keur Breedvoerig werd de nieuwe keur verordening besproken, die de leden ter bestudering was toegezonden. De vergadering was het met de heer Broersen eens, dat de formulering over het algemeen streng was, wat onge twijfeld z'n, goede zijde heeft. Inmiddels is het er wel zo mede gesteld, dat wanneer zo stipt als is voorgeschre ven, de hand aan een en ander zou worden gehouden, de boelfeheffing van die aard zou zijn, dat een aanzien lijke bron van inkomsten voor de polder was aangeboord. Over het punt dat de eigen slcrten volgens de nieuwe keur ook aan schouw onderhevig zijn, kon men het op voorstel van de heer van Graft al gemeen niet eens zijn met Haarlem. Ook nadat de secretaris had medege deeld, dat zonder dit punt de goedkeu ring onmogelijk 'kon vcflgen, bleef dfi vergadering in zijn houding volharden en wenste niet het hoofd te buigen voor Haarlem. De heer van Graft gaf hierbij nog de verklaring, dat de ver gadering deze zaak toch wel zeer prak tisch bezag, wat Ged. Staten niet zou den kunnen betwisten'. Behoudens dan dit punt. werd de keur algemeen goed gekeurd. Nadat de rondvraag ncrg enkele pun ten had opgeleverd, werd de vergade ring gesloten, om in comité nog een paar punten te behandelen. Jlet een speciale rit per versierde trein, waarin zich vele autoriteiten en een groot aantal genodigden bevonden, is de geëlectriflceerde spoorlijn F/indhovenMaastrichtHeerlen officieel in gebruik genomen. Op de verschillende stations langs deze lQn werd de trein met het gezelschap enthousiast verwelkomd. De drukte Mi de ontvangst op het station Lutterade. Aan de president der Ned. Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander, werden herinneringsborden liiiirhortin JODY EN HET HERTENJONG Het is alweer enige tijd geleden, dat Miss Rawling's boek „Jody en het her- tenjong" mij enige uren van kostelijke verstilling schonk. De maanden hebben de woorden van dat boek doen verble ken, maar de geest ervan is levend ge bleven. Het verhaal is teloor gegaan, het beeld van Jody is samengevloeid met zovele andere in het onderbewust zijn, en het broze hertje heeft zich teruggetrokken in de rij van voorstel lingen, die - een ogenblik van ontroe ring gaven. Overgebleven is alleen de scherpe tekening van een kind, dat niet meer spelen kan omdat het volwassen is geworden. Het zelfgemaakte molentje, dat zo prachtig wentelen kon in het water van de beek, is een onnozel ding geworden. Een paar stukjes hout met wat taaie blaadjes. Je moet het telkens met de hand een duwtje geven, wil het blijven draaienEn aan het eind van het boek, wanneer het hertje dood en jody groot is, droomt het volwassen kind nog éénmaal van de jongen en de jaarling. Hij ziet hen beiden gaan en verdwijnen voor immer. Gisteravond speelden Jody en het herten jong samen op het witte doek in Tivoli. Daar was het kind weer, dat zo vol overgave kon genieten van de kleine mooie dingen in het leven. Eer lijk en onbezoedeld koestert de jongen zijn idealen. Hij snelt met het hertje, o heerlijk geschenk, door de bossen en over de velden. Samen ondergaan ze de weelde van het prille leven. Maar dan komt onherroepelijk het leed. Het speelt een spel van kat en muis met de jeugd, die nog niet heeft leren dragen. Zelfs het hertje, dat aan Jody de mooiste uren van zijn leven heeft be zorgd, doet hem verdriet. Het vertrapt het opkomende gewas en vreet aan het jonge groen, waarvan Jody en zijn ouders straks moeten leven. De jongen kan van de jaarling alles verdragen. Hij zwoegt en ploetert om het onheil te herstellen, om zijn geluk te behou den en zijn jeugd, maar het is tever geefs. Jody zelf moet zich van zijn vriendje ontdoen. Hij jaagt de jaarling weg, diép het bos in. „Ik wil je nooit meer zien," schreeuwt hij het dier na, en hij roept dat zo luid, omdat hij het zelf niet gelooft. Nog éénmaal komt de jaarling terug, het geluk schijnt weer te keren, maar dan moet Jody zelf het genadeschot lossen. Met een harde slag sluit zich de deur achter zijn jeugd. Jody is een man geworden, die slechts dromen mag over een jongen en een jaarling, die onbezorgd samen spelen aan de rand van een geheimzinnig bos. Met een glimlach ziet hij ze getweeën gaan, zij aan zij over gindse heuvel rug, en verdwijnen voor immer. Een simpel verhaal, dat in de film, evenals in het boek, momenten heeft van een zeldzame diepgang. Jody en het hertenjong, zij appelleren beiden aan gevoelens, die in de ziel van iedere volwassene sluimeren, mits het kind in hem levend is gebleven. Een rijkdom, die onvervangbaar en niet te verwer ven is. Een schat, die nimmer terug keert bij degene, die hem verspeelt. A. O. SPANNING! „Staatsvijand no. 1", een adembene mend sensationeel relaas over de strijd van rechercheurs tegen valse munters. De onderwereld van Los An- geles en Detroit komen op de voor grond, de gangstermethoden, die hard zijn en egoïstisch, worden veelvuldig gebruikt. Een rauwe film, bestemd voor de liefhebbers van spanning en sensatie. Deze film draait tot en met Maandag, daarna wordt de niet min der spannende kleurenfilm „De rode hengst" vertoond. Het verhaal van een jochie, die zo heel veel van zijn paard houdt, dat hij het dier ten koste van alles verdedigt om het maar te be houden. Races en gevechten van het paard met een beer zijn opgenomen, zo fantastisch, dat men niet anders kan, dan ervan genieten. Het leven van het paard Red wordt prachtig weergegeven. Te dikke olie in motor of versnellings bak is om verschillende redenen sterk af te raden. En 'n motor voelt zich pas behaaglijk, als hij warm is. Rij den met een te koude motor doe dat NOOIT! De datum voor het 3e en laatste ge deelte der zwemcompetitie, georgani seerd door Noord-Holland benoorden het IJ is thans vastgesteld op Zondag 15 Mei a.s. in de Overdekte te Alk maar. De organisatoren hebben weder om voor een aantrekkelijk programma gezorgd, dat er als volgt uitziet: 50 m. borstcrawl dames, 100 m. schoolslag heren, 50 m. borstcrawl meisjes, 50 m. schoolslag jongens, 3 maal 50 m. per. wisselslag dames, 3 maal 50 m. pers. wisselslag heren, 3 maal 25 m. wisselslag estafette meis jes, 5 maal 50 m. borstcrawl estafette jongens. Figuurzwemmen leden DAW Alkmaar. Uit bovenstaande blijkt dat verschil lende Izware nummers zijn ingelast, Lw. de persoonlijke wisselslag. Wij twijfelen er echter niet aan of Noor delijk Noord-Holland zal alle zeilen bijzetten. De ploeg bestaat uit deelne mers van de verenigingen AZ en PC, de Zwaardvis, Sportver. Zeemacht en de Helderse Bruinvissen (allen uit den Helder). Verder Sportclub de Wiel uit Schagen en zwemvfer. Wieringer- waard. Met spanning zien wij de uit slagen tegemoet, daar enkele zeer goe de zwemmers medezwemmen. Van begin April traint Tiny Jonket, de 18-jarige Zaandamse zwemster, die op 20 Augustus van het vorige jaar van Alkmaar naar Zaandam zwom, teneinde in de komende zomer een poging te wagen het Kanaal over te steken. Ze is thans zo ver gevorderd, dat ze aan een stuk 25 tot 30 baantjes van 50 meter lengte zwemt bij een watertem peratuur van 13 14 graden Celsius. Zodra de weersomstandigheden het toelaten, zal zij met de grote training beginnen. De eerste Zondag, dat het goed weer is, zal Tiny van IJmuiden naar Zaandam zwemmen. Werkt het v/eer niet mee, dan zal het Juni wor den. Oefenmeester De Ruyter begroot te de kosten voor deKanaaltocht op f 12.000.Het is de bedoeling eerst naar Engeland te gaan en van laar te starten. ^zxocccc juaunn' /jjOOOeoce-r Wiblo-corsetten, goede pasvorm, ijzersterk, met leer versterkt, kort mo del 15,10 Corset met binnen band vanaf 21,40 Extra versterkt corset voor zware figuren 30,35 Corsetten, geheel naar maat, zonder binnen band 35,— m. binnenband 39,90 SLUISDIJKSTRAAT 73 De adressen Bureau enz uit sluitend 's middags na vier uur Wegens emigratie: een eiken orgel (2 spels) Liebig f 175,—, mooie eiken boekenkast f 50,—, eiken theemeubel, 2 crapauds en 4 stoelen f 250,—, eikne dressoir 4 stoelen f 250,—, eiken dressoir f 15,—, divan (met prachtige mo quette bekleed) f 60,—, eiken si— kamer-ameublement f 250,— (z g a n), 2 teilen en wasketel f 15,—, harmonica (8 bassen) f 25, prach tige haardkachel f110,— en eiken schrijftafel f 40,— Janzenstraat 82 Een lichtblauwe dameszomer mantel (z g a n) mt 40-42 (korte dame), 60 punten en f 10,— Adr: Bureau van dit blad. Een paar suite-deuren .Loods- gracht 19. In goede staat zijnde Radio f 85,—. Hector Treubstraat 37. Prima kinderstoel f 12,50. Van Galenstraat 111. Z g a n moderne kinderwagen Dahliastraat 57. Een hutkoffer Zuidstraat 35, Den Helder. Een huis, wat spoedig leeg komt. Br onder nr 707, Bureau van dit blad Groot huis, geschikt voor 2 gezinnen voor klein huis. Brieven onder nr 708, Bur. van dit blad. Woningruil Amsterdam. Ie en 2e bovenhuis, A'dam, elke etage bevat 2 kamers en keuken. Ook afzonderlijk, voor woning Den Helder. Adres: Brakkeveldwcg 36 Den Helder. Voor jonge mensen, /.onder kinderen, zit-slaapkamer met ge bruik van keuken. Adres: Scha- genstraat 26: Mevr. Huchshorn, piano-lerares, Violenstraat 37, vraagt werkster voor enkele ochtenden in de week Flinke jongen ffevraagd voor drukkeriiwerk. Drukkerij „Het Noorden", St. Bossestraat 55. Vader met zoon, 22 jr, zoekt huishoudster. J. Koster. Tand technisch ^Inrich tip g. PlaQtfoeo, VET heeft KRI-NI-MO (geen tweede zo) de 100 ferimpvrije g OVERALL, in extra zware kwaliteit 15.72 KRI-NI-MO STOFJASSEN mooie beige kleur 13.25 KHAKI DAMES- JASSEN 11.01 WITTE DAMESJAS- SEN 18 pt. 8.68 LANGE WITTE JASSEN krimpvrij 15.95 BAKKERSBUIZEN 7.75 KRUID. JASSEN 8.95 BAKKERSBROEKEN 9.65 VERPLEEGSTERS- SCHORTEN prima graslinnen 6.16 Spoedig leverbaar: MANCHESTER JASSEN MANCHESTER MOUWVESTEN ZEIL J OPPERS met rits KHAKI OVERHEMDEN Laat V inschrijven!! ZEILTRUIEN, zuiver wol, mooie kwaliteit 17.96 DAMESONDERGOED cam. en dir. interlock samen 5.54 DAMESDIRECTOIRES grote maten, 6 pt. 4.21 geplatteerd, 3 pt. 2.36 MEISJESCAMISOLES rose tricot, 3 pt.. vanaf 77 ct. bijpassend directoictje 98 ct. MEISESONDER- JURKEN 2 pt. 2.28 JONGENSONDER BROEKJES, interl., 3 pt. v.a. 1.25 LANGE ONDER BROEKEN prima interlock 4.56 BORSTROKKEN, k. m. prima interlock, 8 pt. 8.56 Wie rekent koopt bij: WAAR MEN EEN RIJWIEL HOORT ROEMEN de naam le klas merkrjjwielen. 100 service Schitterende uitvoeringen Zie de etalages SLUISDIJKSTRAAT hoek RUYGHWEG 1 DRESSOIR 1 SCHUIFTAFEL 2 FAUTEUILS 4 STOELEN BEKLEED MET ZWARE MOQUETTE WONINGINRICHTING v. Galenstraat 59 Telef. 3372 zijn op aantrekkelijke wijze geëtaleerd bij IDe zaak voor elegante damesconfectie KEIZERSTRAAT 27 voor een reclamevoetbehandeling van 95 cent. Gratis voetbehandeling bjj aankoop van een abonnement. afdeling voetverzorging. SPOORSTRAAT 33 DEN HELDER. Wie wil jongelui, die wensen te trouwen, aan woonruimte helpen? Br onder nr 0012, Bur. v. d. blad. Net Fries meisje, 23 jr, zoekt leuke en vlotte vriendin. p/a. J. E. Wolzak, Singel 101. Gevraagd reparatie voor cor setten en bustehouders; worden vakkundig gerepareerd. Met 2 dagen klaar, weer als nieuw. Al leen Maandag en Dinsdag te Den Helder en Donderdag van 9—12 uur te Schagen, Hoogzijde 8. Mfvt. Koog**, ftUrtNNrt 42 Gebruikt VOOR UW BOOT WAAROM? Natuurlijk óf omdat U deze verf al jaren tot volle tevredenheid gebruikt óf omdat Uw buurman ze gebruikte. PRIMA KWALITEIT. BILLIJKE PRIJZEN. GRONDVERF ƒ2.20 p. kg., GLANSVERF wit en lichte tinten 2.90, bruin 3.10, LAKGROEN vanaf 3.20 tot ƒ3.50, STANDGROEN ƒ4.30, LAKROOD 4.50, ALUMINIUMVERF ƒ4.— per kg. BLANKE LAKKEN, merk „Vadug" 3.50 per kg. netto. KOPERVERF 2.90 per literbus. BINNENHAVEN 89 VISSTRAAT 1.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3