Stad en Omgeving. Vaarwelsamenkomst in de Legerzaal Woningprobleem en Vreemdelingen verkeer eisen Callantsoogs aandacht Dr. Bavino Zaandijk rekent met Zilvermeeuwen af Veertien inbraken in West-Friesland opgehelderd Afscheid kapitein Verwaal Voor de derde maal: Dokter Bavino" Postduivennieuws Interessante filmavond van de VVV „Helders Belang" 71 Helderse sport op Hemelvaartsdag HCSC-nieuws Ook fe Huisduinen komf een politiepost Geslaagd Post voor militairen op zee Weer schooltand- yer zorging IJmuiden Zap doef hef uitstekend Wieringen Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Politie deed goede vangst De Harder weer opgesteld Draverijen te Duindigt Z.A.F. versloeg L.S.V.V. In de overvol bezette Legerzaal aan de Spoorgracht werd gisteravond de vaarwelsamenkomst gehouden bij het afscheid van kapitein C. A. Verwaal. Het eerste gedeelte van de samen komst stond onder leiding van de corps-sergeant-majoor Slort. Met ge bed. zang, muziek en gesproken woord legden de Heilssoldaten getuigenis af van hun geloof in Jezus Christus, die de weg ten Leven is. Onder leiding van corpssecretaris Van Doorn wer den verscheidene liederen gezamenlijk gezongen in de sterk aansprekende stijl, die kenmerkend is voor het I eger. Nadat de zangbrigade nog eenmaal onder leiding van de kapitein had ge zongen, werden enkele korte af scheidstoespraken gehouden. Namens het gehele corps sprak eerst Envoy Vermeulen. „Dit is geen avond, waarop de mens in het middel punt wordt geplaatst. Wij willen al leen God dank brengen voor hetgeen hij ons in kapitein Verwaal heeft wil len schenken. Onze officier heeft in de elf maanden, dat hij hier op zo energieke wijze heeft gewerkt, een warme belangstelling voor alle afde lingen getoond. Het is een periode van zeer veel zegen geweest". Envoy y®r_ meulen wenste de scheidende officier Gods beste zegen toe. Allen zongen staande lied 304 „Wij roepen uit door 't ganse land de lof van onze God waarop sergeant-majoor Van Doorn sprak namens de jeugdafdeling. Ook de penningmeester, de heer Geus, richtte hartelijke woorden van af scheid tot de bevelvoerende officier. Tegelijk namen de sprekers afscheid van luitenant F van de Noord, die thans een bevelvoerende taak te Vee- nendaal krijgt. Luitenant Van de Noord sprak een getuigend dankwoord, waarop kapi tein Verwaal, na een hartelijke per soonlijke toespraak, de aanwezigen be paalde bij het woord „Hoe lang hinkt gij op twee gedachten?" uit 1 Konin gen 18. Vooral de aanwezige jongelui drukte kapitein Verwaal op het hart, spoedig te kiezen wie ze dienen zou den. „Sluit nooit een verbond met de wereld. Laat God uw leidsman zijn in uw leven". Met zang en gebed werd de samen komst besloten. Feestavond Oud-onderofficieren. De afdeling Den Helder van de Bond van Oud-onderofficieren telt thans 235 leden, en daaruit spreekt een gezonde groei. Dat werd Zaterdag door voorzit ter Romer meegedeeld op de feestavond die in Casino werd gehouden. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de onlangs overleden heer A. Wiersma, die niet alleen een bekende figuur was in wandelsportkringen, maar ook een zeer gewaardeerd lid van de Bond van Oud-onderofficieren. Helaas heeft hij deze avond, in de voorbereidingen waarvan hij werkzaam aandeel heeft gehad, niet meer kunnen bijwonen. Zijn nagedachtenis werd nu door zijn bonds- vrienden, die in groten getale waren op gekomen, in een minuut stilte geëerd. Begeleid door de Musical Ramblers zon gen allen het eerste couplet van het Wilhelmus, waarop het de beurt was van het Postiljon-toneelgezelschap, dat een heropvoering gaf van het stuk „Dokter Bavino". Ook nu weer werd hetzelfde keurige décor gebruikt van de opvoering door „De Lagedijkers", op Vrijdag 6 Mei j.1. ten bate van de Stich ting' 1940'45. De spelers hadden ken nelijk profijt getrokken van de eerste opvoering, Zaterdag 6 Mei j.1. voor de eigen vereniging. De circa 350 aanwezi gen volgden het stuk met grote belang stelling. Met muziek van de Musical Ramblers werd nog enige tijd nagedanst. Uitslag wëdvlucht P. V. Nieuwediep op Zaterdag 14 Mei vanaf Vilvoorde afstand 227 km in concours 247 dui ven. Losgelaten om 12.30 uur bereikte de eerste duif om 4.6.30 haar hok, eige naar Klaassen welke zodoende 3 maal achter 'elkaar de eerste prijs behaalde. De prijzen vielen als volgt: Klaassen 1, 5, 6, C. de Wit 2, 3, 15, Kater 4. 24, 26, 33, 37, Zondervan 7, 28, 31, 34, Molenaar 8, 11, A. de Ruiter 9. 41, Ham 10, 43, Leen 12, 16, 19, Prins 13, Ligtenberg 14, Geervliet 17, 45, J. Dumaar 18, 35, Bakker 20, 48, Rab 21, Kok 22, 36, 42, 46, P. Wit 23, 40, vd Pruik 25, vd Werff 27, Nehus 29, Boon 30, A. Koorn 32, 44. K. Scheur 38, Gebr. Koopman 39, J. Woort 47, laatste duif 5.1.10. Donderdag inkorven van 5 tot 6.45 voor de vlucht Quiévrain Vrijdagavond Klokken stellen van 78 uur. De postduivenvereniging „V.O.P." heeft gisteren haar wedvlucht gehou den vanaf Quiévrain, afstand 293 km. De prijswinnaars waren: Ottevanger 1-13-14-16-27-36, Vroome 2-5-9-10-20, C de Wit 3-7-15-17-39. Bais 4-23-26, Wit-Buis 6-29-40, M de Boer 8-19-21 Steegers 11, W de Boer 12, J de Bruin 18-38, Hendriks 22, R de Boer 24-35 Hengsdijk 25-28-30, Bontes 31, Agema 32, C de Boer 33, Vlaming 34, Huf- kens 37. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer „Helders Belang" organiseert voor haar leden een aantrekkelijke film avond in „Centraal", op Vrijdag 20 Mei £..s. Een serie marinefilms zal worden vertoond, waarbij de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen, Marvo-of- ficier en. hoofd O. S. D. bij het Com- mandement der marine te Willemsoord een causerie zal houden. Wij zagen de ze films reeds eerder en hadden ook het genoegen de heer Vari Veen enige malen te horen vertellen over de Ko ninklijke Marine in, oorlogstijd. Zonder enige twijfel kunnen wij de bezoekers een bijzonder prettige en interessante avond voorspellen. UITREIKING BONKAARTEN. Voor het in ontvangst nemen van de bonkaarten K-L 909 zijn a.s. Dinsdag de familienamen Koo t.m. Kul aan de beurt. Het distributiekantoor is geopend van 8.3012 en van 13.3015 uur. Be halve de stamkaarten moeten de inwis selingsbonnen (links bovenaan bonkaart 905) wor'den meegenomen. ln Den Bosch behaalde B.V.V. op eigen terrein een kostbare 30 overwinning op V.S.V. Bij een fraaie voorzet op het doel van B.V.V. weet doelverdediger Saris het leder goed weg te werken. Er zjjn twee problemen in Callantsoog, die de volle aandacht van het gemeentebestuur eisen en dit zijn het vreemdelingenverkeer en het woning probleem. Ook hier het woningprobleem, want Callantsoog is zeer de dupe van de oorlogshandelingen en heeft voor 1949 slechts een bouwvolume toe gewezen gekregen van 1000 M2, hetgeen hier op neer komt, dat slechts vier woningen gebouwd kunnen worden. Hoewel' de Ged. Staten goedkeuring hechtten aan het raadsbesluit, houdende aankoop van twee grootboekinschrjj- vingen Wederopbouw voor de bouw van een burgemeesterswoning, komt daar door de geringe toewijzing niets van. wel groot genoeg was, kon geen defini- Vrijdagavond hield de Sportraad in de gezellige zaal van Musis Sacrum een vergadering, bedoeld om de clubs in te lichten betreffende de komende Sportdag op Hemelvaartsdag. Voorzitter Luykx hield om 8.15 uur zijn vlotte inleiding, waarna de alge mene leider van de Sportdag, de heer Van Heuvel Reinders een uiteenzetting gaf van hetgeen straks te gebeuren staat. De afmars van de verenigingen, iedefe vereniging komt met 9 deelne mers, vindt om 13.31 uur plaats. Een duidelijke uiteenzetting volgde daarna over de openingsplechtigheid, waarna liet officiële programma plaats vindt. De jeugdvoetbalwedstrijd Den Hel derAlkmaar vormt het sluitstuk. De Heldersen gaan Dinsdagavond, dus morgen, om 7 uur op het WGW-terrein een oefenwedstrijd spelen. 26 Spelers zijn uitgenodigd, jongens van alle clubs tot en met 18 jaar. Het Stedelijk Mu ziekcorps verleent zijn medewerking. De padvinders zullen eveneens met raad en daad het publiek behulpzaam sfijn. Programma's en entreebewijzen kun nen in voorverkoop gehaald worden bij Cees van Loo, Keizerstraat. Het is te hopen dat het weer mee werkt, dan zijn wij er van overtuigd dat deze dag succesvol wordt. Zaterdag j.1. speelde de afd. korfbal van de Helderse Christelijke Sportcen- trale haar eerste competitiewedstrijd te gen ONI te Andijk. Bij het vertrek viel er een lichte motregen. Het terrein was dan ook nogal glad geworden en af en toe maakte een der spelers een rare salto waarbij soms smakelijk werd ge lachen. De eerste twintig minuten wil de het niet erg vlotten. Onderhand was het weer droog geworden en na 21 minuten spelen werd het eerste doel punt gemaakt, nog geen minuut later ging de bal voor de tweede maal dooi de mand, 2—0. De rust ging in met 3—0 voor HCSC. Na de rust werd het weer geleidelijk beter. Het laatste kwartier kwam zelfs het zonnetje er nog weer bU- De stand was inmiddels 5—0 en tien minuten voor het einde werd het zelfs nog 60. Met deze stand kwam het einde. A.s. Vrijdagavond wordt wederom een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen KVHS. terrein Kemp haanstraat, aanvang 7 uur. Met ingang van 1 Juni a.s. zal Huis duinen zich, evenals Julianadorp, kun, nen verheugen in het bezit van een eigen politiepost. Mocht er ooit in het gebied, dat begrensd wordt door de Li nie, doorgetrokken naar de zee, de dijk, het strand tot aan het fietspad, het fiets pad zelf, en de Jan Verfailleweg, poli- tiehulp nodig zijn, dan zal men zich kunnen vervoegen bij agent Carlebur aan de Duinweg. Ook de opgave van gevonden en verloren voorwerpen zal bij hem kunnen geschieden, evenals al le andere aangiften. De politie-autori teiten koesterden reeds het plan, om tot instelling van een post te Huisduinen oyer te gaan. De uitvoering ervan werd mede verhaast door de schandelijke ver nieling van het Kustlicht „Falga". i Gedurende de zomermaanden zal voorts overdag een politiepost aanwezig zijn aan het eind van het fietspad nabij paal 3. Daartoe zal de kleine houten ba rak, die nu nog aan de Kanaalweg nabij ae Kruisweg als werkkeet wordt ge bruikt, daarheen worden overgebracht De juiste datum is nog niet bekend. ge- Bij de te Haarlem op 11 Mei j.1. houden examens slaagde voor kantoor stenografie Nederlands 130 lettergre pen per minuut mej. C. M. van Amers foort. Voor het practijkdiploma machi- neschrijven slaagden: mej. W. A. M. Suidman, mej A. H. van Straaten en mej. A. Visser. Op 23 April jl. slaag de voor kantoorstenografie Nederlands 130 lettergrepen per minuut onze vroe gere stadgenote mej. G. Nienhuis, thans wonende te Heiloo. De Marine Voorlichtingsdienst ver zoekt ons het volgende mede te de len: Ter bespoediging van de afleve ring moet voortaan 't adres van brie ven, bestemd voor het personeel, dat dient aan boord van de in de Neder landse wateren varende schepen van de Kon. Marine, voorzien zijn van de naam van het desbetreffende schip, gevolgd door de plaatsnaam van de normale thuishaven. Burgemeester Correljé opende de vergadering met de mededeling dat de heer Schenk verhinderd was. Zoals ge zegd zal de bouw van de burgemees terswoning geen doorgang vinden, doch vermits er geen andere wegen tot op lossing van dit probleem gevonden wor den, uitstel vinden tot in 1950. Op 29 April heeft te Den Helder een vergadering plaats gehad ter voorzie ning in de tandverzorging op de scho len. Het resultaat van deze besprekin gen is, dat op 1 September 1949 de ver zorging der tanden ter harte genomen zal worden van de leerlingen der eerste twee klassen. Het grootste gedeelte der kinderen, t.w. 80 procent is verplicht verzekerd. De overige 20 procent zal een bijdrage dienen te betalen van plm. 2.25 per jaar. Medegedeeld werd dat de datum tot stemming der verkiezing van de leden der gemeenteraad plaats zal vinden op 15 Juli a.s. Op een in de vorige vergadering van de heer Haan gestelde vraag antwoord de de yoorzitter, dat de in de school ge plaatste verwarmingskachel over vol doende capaciteit beschikt. Dat het daar desondanks toch wel eens minder behaaglijk kan zijn vindt zijn oorzaak in het feit, dat de kolenpositie nog te précair is. Het is echter een verheugend feit te kunnen constateren dat het on derwijs te Callantsoog niet gestaakt is behoeven te worden. Ten opzichte van een nieuw ontwerp besluit betreffende de regeling van de jaarwedden der gemeente-secretarissen in Noord-Holland zal aan de Ged. Sta ten een gunstig advies gezonden wor den. Aan de gemeente-opzichter, de heer De Leeuw was verzocht een ontwerp begroting te maken van een urinoir aan de N.W.-zijde van het Dorpsplein. De raadsleden schrokken een weinig van de hoge prijs hiervoor, n.1. 500 en daar cm werd de bouw van dit onmisbare gebouwtje uitgesteld. Het voornaamste punt van bespreking vormde het onlangs gereed gekomen parkeerterrein. De voorzitter meende, mede in verband met het aanlokken van vacantiegangers, dat hier geen ho ge parkeergelden geheven dienden te worden. Vastgesteld werden de volgen de prijzen: motorrijtuigen 5 cent per keer, auto's 32 cent per dag of 20 cent per morgen, middag of avond, autobus sen gratis. De heer De Haan vroeg of deze rege ling wel geheel juist was, doch de voor zitter antwoordde hem, dat iedere ge meente op haar manier te werk ging. Zo geeft o.m. de gemeente Amsterdam gratis parkeergelegenheid, doch het brengt de gemeente Zandvoort 3500 per jaar op. Op een vraag of het parkeerterrein tief antwoord gegeven worden. De ex ploitatie van het parkeerterrein komt in handen van de heer J. Bakker. Aan het eind van het seizoen zal hiervoor aan de gemeente een redelijke prijs be taald dienen te worden. Aan de heer N. J. Kossen werd voor een half jaar ontheffing van een aan slag hondenbelasting verleend. Dit was tevens het einde der vergadering daar de rondvraag niets opleverde. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer aan de Rijksvisafslag bestond Vrijdag uit 380 kisten schol, 180 schar, 25 tong en tarbot, 20 bot, 6 poon en 10 kisten met diverse soorten. Besommingen: BU 4i f118; BU 58 £168; IJM 230 f884; 23 f1818; 213 f222; 247 f 135. Natuurlijk heeft U 't per soonlijk meermalen ge hoord. Jantje Kaas, onze marineman mag tijdens z'n dienstjaren graag een beetje of een hele boel kankeren op Nieuwediep We weten 't, als ie niet kankert is ie niet ge zond. We weten ook dat ie aan 't einde van z'n laat ste reis verlangend uit ziet naar 't moment waarop ie „anker op" kan gaan om ons stadje als een haas voor goed te verlaten. En meermalen zien we ze dan later toch weer terugkeren. Als we dan vragen, waarom ben je weer terug, dan kan Moeder daar ginder niet wennen, of een ander smoesje. En intussen ma ken ze elke morgen „mo del" hun rondje langs de Buitenhaven en voelen zich „senang" tussen Ha venplein en Ankerpark, waar ze voor het eerst naar zee gingen en uan hun laatste reis thuis voeren. Als Jutters weten we dit alles natuurlijk wel en daarom genoten we vanavond nog een tikje extra, toen de voor zitter van de Koninklijke Bond van Oud-Officieren vertelde, dat het leden-, aantal weer belangrijk was gestegen. Om nog maar te zwijgen van de velen, die vurig zitten te verlangen om terug te mogen komen. Maar dit wilden we u feitelijk niet allemaal vertellen. We waren dan Zater dagavond geïnviteerd op een feestavond van deze Bond in Casino. Daar heerste weer die gezel lige eigen sfeer, die ook in vroeger jaren zo het kenmerk was van deze vereniging. En om deze avond wat inhoud t« ge ven had men de amuse mentsafdeling van het P. en T.-personeel uitgeno digd het toneelstuk van Henk Bakker, Dr. Bavino op te voeren. Het ver trouwen, dat men hier mede in de Postiljon gesteld had werd door deze jonge vereniging op prachtige wijze gewaar deerd. Zij bewees, dat 't voor onze plaatselijke verenigingen, die een feestavond wensen te or ganiseren, niet langer nodig is hulp van buiten af in te roepen. Op dit dramatische toneelwerk van Henk Bakker kan men als amateur als het ware examen doen. leder die liefde heeft voor to. neelspel vindt in 44^ van de rollen van dit si uk in ruime mate gelegen heid te ervaren of deze liefde gepaard gaat met spelbegrip en aanleg. La ten we direct volmondig verklaren, dat de meeste spelers hier hoge djjfers haalden. Van de heer Jansen, die we vijf-en- twintig jaar geleden 0p de uitvoeringen van „Morgenrood" al zagen zal U dit niet verwonde ren. Zijn figuur in de Postiljon is van dubbele waarde. Hij is niet alleen de voortreffelijke hoofd rolspeler, doch ook de man, die onder de ove rigen, meest jongeren, die rustige sfeer schept, die de volle ontplooiing be vordert van het spel van de anderen. Dit gold spe ciaal voor 't meisje Kui per, in de rol van Vio- letta. Haar leed en ontr roering werden op voor treffelijke wijze uitge beeld. Van harte stemden wij allen in met de zeer waarderende woorden na afloop en de prachtige bloemen voor mevrouw Kuiper en haar dochter. STATUTEN GOEDGEKEURD De Staatscourant bevat de gewijzig de statuten van de vereniging „Dóór Eendracht tot Vooruitgang", alhier.' GESLAAGD. Bij dg te Haarlem op 11 Mei j.1. ge houden examens slaagde voor het prac tijkdiploma machineschrijven mej. G. Grijze. Zaandijk stelde tegen Zilvermeeuwen weer enkele oude krachten op en het resultaat was verbluffend. Met 5—1 werden de Meeuwen verslagen en zo op het eind betekent dit doorgaans ook de doodsteek. Alkmaarse Boys liet het tegen IW ook liggen, want de roodwitten verloren met 32. Daar door hebben de Ilpendammers nog een serieuze kans. De stand is nu: Zaandijk 6 3 2 1 106 8 Zilvermeeuwen 7 4 0 3 1715 8 I.V.V. 6 3 0 3 11— 9 6 Hilversum 6 2 2 2 1010 6 Alkm. Boys 7 1 2 4 9—16 4 De wedstrijd IVVZaandijk zal hier wel de beslissing brengen. In de tweede afdeling wist WA de belangrijke strijd tegen SDW tot een goed einde te brengen, n.1. 32. Waar schijnlijk is deze uitslag wel van be slissende aard. De Schotenaren kwamen met een 21 zege thuis tegen Baarn. De stand is: Schoten V.V.A. S.D.W. De Kennemers Baarn 18—14 13— 8 14—11 13—11 8—22 Om een plaats in de derde klasse speelde DTS tegen OFC. Tot I minuut voor het einde stond het 10 voor de Langedijkers, maar in de resterende tijd wisten de Oostzaners het net te vinden en de Langedijkers een kost baar punt te ontnemen. DRC klopte Purmersteijn in eigen huis met 2—1. De strijd DRCDTS moet hier nu de beslissing brengen. De stand is: D.T.S. 5 2 3 0 7 D.R.C. 5 3 117 O.F.C. 5 12 2 4 Pumersteyn 5 0 2 3 2 Zap speelde het klaar ook de twee de wedstrijd tegen LSW met 31 te winnen en daar Schoorl en Sijbenkar- spel gelijk speelden is de kans voor Zap weer iets beter geworden. De stand is n.1.: Sporters 4 2 2 0 6 Schoorl 5 2 2 1 6 Sijbekarspel 5 14 0 6 Z A.P. 5 2 2 1 6 L.S.V.V, 5 0 0 5 0 Vriendschappelijk speelde Helder in Hoorn tegen Hollandia en de witjak- ken kwamen met een 21 zege thuis. HRC gaf BFC een 30 nederlaag. Hieruit blijkt dat zowel SDW als De Kennemers gedegradeerd zijn naar de derde klasse. 63. De matroos, die denkt dat Pim komt?" vraagt Pim. „Moet ik dan óók een oersterke hond is, weet niet goed zeggen, dat ik het gedaan heb?" Ja wat met Pim te beginnen. „Ik zal de natuurlijk", roept Pepi uit. „Maar kapitein gaan waarschuwen", roept vraag één ding het allereerst". Wat hij uit en verdwijnt, de deur zorgvul- dan?" „Een dubbele portie bruine' bo- dig achter zich sluitend. „Kom er nen met spek", roept- Pepi uit. „Ik heb maar uit Pepi", roept Pim, zodra de een verschrikkelijke honger!" nu deur dicht is. ..Heb je het allemaal je het zegt, ik ook!" roept Pim Ik kunnen horen?" „En of. Hij was tof!" dacht eerst, dat het van de zenuwen reept Pepi uit, terwijl hij zich van was. dat ik zo'n akelig gevoel hier pleizier op de dijen slaat. „Dat gezicht bad", en hij wijst op zijn maag. „Maar van die matioos! Hij wist niet waar ik geloof nu, dat het doodgewone hon- hij aan toe was". „Ja, maar wat moet ger is", ik nu doen, als de kapitein straks De Hoornse politie heeft wel een zeer goede vangst gedaan. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werd er inge broken in het levensmiddelenbedrijf „Riwo". Een bedrag van ruim f 800 werd ontvreemd. De politie ontdekte sporen van rubberlaarzen in de tuin achter de woning en daar zij zekere achterdocht koesterde tegen de grond werker Adriaan Raams, die verblijf hield in een logement, ging zij tot ar restatie van de man over. De voetafdruk klopte met de laar zen die de man droeg en toen bleek, dat hij ook nog een pakje sigaretten uit de „Riwo" afkomstig in zijn zak had, viel er voor hem niets meer te ontkennen. De man had nog f 300 van het gestolen bedrag in zijn bezit. Sinds Januari is er in Hoorn en omgeving een hele serie inbraken gepleegd en de politie had alle aanleiding om Raams daarover een duchtig aan de tand te voelen. Het resultaat is geweest, dat hij tot dusverre veertien inbraken heeft be kend. Zijn systeem was de huizen binnen te dringen aan de achterkant. Op 15 Januari begon hij zijn opera ties met een inbraak bij de heer Knip aan het Keern te Hoorn. Hij stal wat geld en sigaretten. De volgende avond was het huis van de familie Entius te Zwaag aan de beurt. Daar ontvreem de hij uit een spaarpot f 120. Voorts brak hij te Hoorn in bij vis handel Beemsterboer aan het Achter om, waar de buit bestond uit f 60 en wat gasmunten, bij de winkelier Ho- man aan de Veenenlaan, waar hij f 270 stal en bij het sigarenmagazijn Worms- becher aan de Italiaanse Zeedijk. Hier nam hij f 150 mee. Voor de wedstrijd tegen het Engelse B-elftal, welke Woensdagavond 18 Mei in het Olympisch Stadion te Amster dam zal worden gespeeld, is het Neder lands Bondselftal als volgt samenge steld: Doel: de Munck (Sittardsc Boys). Achter: Van Bun (M.V.V.) en Schü- venaar (E.D.O.1 Midden: Van Schijndel (S.V.V.), Ter- iouw (D.C.V.) aanvoerder en Stoffelen ;Ajax). Voor: Overbeek (B.V.V.), Wilkes (Xerxes), Lenstra (Heerenveen), Tim mermans (A.D.O.) en de Harder (V.U.C.) Ook heeft hij een gouden ring gesto len bij de heer Rijpkema aan de Drie- boomlaan. Raams maakte ook verre uitstapjes. Hij fietste naar Midwoud waar hij de gebroeders Keizer en de heer De Graaf met een bezoek vereer de. Bij dezen werd een bedrag aan geld vermist. Voorts opereerde hij in Schellink hout om in het huis van de aannemer Dekker zijn slag te slaan tijdens afwe zigheid van de bewoners. Ia Blokdijk brak hij in bij de wed. Schoenmaker, in Avenhorn bij de sigarenhandel Van Wijngaarden en in Ursem bij de wed, Leegwater. Hier ving hij echter bot, want er was geen geld in huis. Raams is eenendertig jaar en heeft al diverse veroordelingen, o.a. wegens brandstichting achter de rug. Hij is geboren te Dussen (N.-B.) en heeft enige tijd te Wijdenes gewoond. Toen hij in November j.1. uit de gevangenis ontslagen werd, heeft hij zijn intrek genomen in een Hoorns logement. Hij werkte de laatste tijd bij de DUW. Hoogste uitkering tl. 18.30 De uitslagen van de op Zondag 15 Mei te Duindigt gehouden driverijen en rennen luiden: 1 Amliaprijs: 1 Kentuckey King (H. C. ten Hagen) tijd 3.03 km tijd 1.33.4. 2 Lady V; 3 Norak K. Totalisator: win nend: 1.20 (stal met Little Anton D) plaats: 1.60, 2.30, 4.20. 2 Alcione-prljs. 1 Luck Heny (J M vd Berg) tijd: 3.02 km tijd: 1.28.3: 2 Judge Scott Jr.; 3. Lucky Saint. Tota lisator: winnend: 2.50, plaats: 1.50. 2 50 3.90. 3. Alwinaprüs: 1. Juno Vita (W. H. Geersen) tijd: 3.00 km tijd: 1.26.5. 2 King Spencer; 3 Lady Zora. Totalisa tor winnend 1.30, plaats: 1.10, 1.30. Ge koppeld. winnend: 2.10. 4. Arabellaprys: 1 Happy Saint (W A. Leeuwenkamp) tijd: 2.56.2 km tijd- 1.27.2; 2 Joe Axkit. 3 Jaap Eden. Tota- lisator winnend: 10.50, plaats: 1.90. 2.20, 2.20 gekoppeld winnend: 18.30 5. St. Simonprijs: 1. Liberté (F. Del- brassinne) tijd: 3.02; 3 Brinio (J Claes); 3 Ramena (J. V. Yperen) To talisator: winnend: 1.40 (stal met Ra mena). 6. Duindigtprijs: 1. Etoile du Nord (G J Riem) tijd: 1.46.8; 2. Majesto (J. van Vperen); 3 Qualla (H. J. v. d. Kraats) Totalisator: winnend: 2. plaats: 1.50. 1 70' Gekoppeld: winnend: 2.30. 7. Alcantareprijs: 1. Grand Prix (F Delbrassinne) tijd: 2.19.3, 2 Sombreffe (G. J. Riem). 3 Col Des Aravis (H f'7 ™a'isft0r: 1.60. plaats 1.30, 2.50. Gekoppeld winnend 7.20. Ogenschijnlijk leek het wel, dat ZAP niet genoeg geestdrift bezat om zich geheel en al aan haar eerste wedstrijd van de tweede ronde te wijden, en het feit dat eerst na geruime tijd spe len het overwicht in een doelpunt kon den worden uitgedrukt bewees wel dat ZAP het niet zo ernstig nam. Aan een kant is het goed geweest, dat LSW eveneens weinig goede dingen deed en dat haar voorhoede schutters miste. Anders had het weieens minder gun stig kunnen aflopen voor de Poldersen. Na de rust werd beter aangepakt zo dat een verdiende 31 zege tot stand kwam. Het eerste half uur van de strijd kenmerkte zich door een gebrek aan enthousiasme, waarbij het wel leek of de spelers bang waren elkaar aan te vallen en de afwerking van de aanval len was, hoewel bij de gastheren iets beter, over het algemeen slecht. De be zoekers kregen enkele maal voor het Zap-doel kansen, die echter de overal opduikende spil vd Berg en door te lang treuzelen van de LSW-voorhoede ongedaan werden gemaakt. Na een half uur spelen passeert Tim mer een drietal achterhoedespelers van LSW, Na de thee pakken de Polder sen de zaken even beter aan en ver schillende goede aanvallen, via Neyens en Rozenbroek geven Timmer en van Oosten verschillende kansen om te scoren. Na pl.m. 10 minuten spelen wordt dan ook een kans benut, als van Oosten een voorzet van Neyens met een keurige omhaal in het doel schiet. Het antwoord der bezoekers laat niet lang op zich wachten. Uiteen doelworsteling verkleinen zij de ach terstand. Als tenslotte een tweetal ge vaarlijke corners oo het LSW-doel wordt genomen, brengt Rozenbroek met een fraaie kopbal de stand op 3-1- Hiermede is de zaak voor LSW be keken en de resterende tijd verstrijkt zonder dat de stand verandering on dergaat. OM DE BURGEMEESTER RITMEESTER-BEKER. Hedenavond 7 uur speelt Hr. M*- Heemskerck tegen 2e T. B. L. S. K- Bussum. De winnaar plaatst zich met de overige 7 elftallen in de volgende ronde. Terrein HRC b. Woensdagavond speelt 4e Div. K°n' Marech. A'dam tegen Terr. Batn. Haar lem 1, dus reeds een winnaarswedstry Deze wedstrijd wordt gespeeld op Helder b-veld, aanvang 7 uur. FEIJENOORD SPEELT GELIJK TE ANKARA. De derde wedstrijd welke Feijenoord tijdens zyn tournee door Turkije sp®® de, was een revanchematch tegen An kara. De Rotterdammers behaalde! een 11 gelijk spel, nadat de rust m® een I0 voorsprong voor de Tur:7 v/as ingegaan. Na de hervatting Feijenoord door een goed doelpunt va Van Kilsdonk gelijk maken.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2