De grote internationale vlootmanoeuvres UitsteRend geslaagde voorjaarswedstrijden van de Turnkring „Hollands Noorderkwartier" Voor het behoud van de wereldvrede Gecombineerde oefeningen in Wesieuropees verband ln het kort OKK-adspiranten en -dames veroverden prijzen Beloning Ned. Ver. v. Huisvrouwen Terug van Sint Quentin DOE DAT NOOIT! Inschijving tekencursus „Noorder Kunstkring" Van onze wielrenners Het lag voor het grijpen De grote Sportdag Aanvoer visafslag Grote deelname en verrassende prestaties Zoals de lezer uit de hierover verschenen berichten vernomen heeft, zal de Koninklijke Marine deze zomer deelnemen aan gecombineerde oefeningen, in samenwerking met onderdelen van de vloten en luchtstrijdkrachten van enige andere Westeuropese landen, namelijk Engeland, Frankrijk en Belgie. Wat zijn „gecombineerde oefeningen" en wat is de bedoeling van deze gecombineerde oefeningen? Het eerste gedeelte van deze vraag zal door een ieder gemakkelijk be antwoord kunnen worden. Het woord zegt het al. De strijdmacht van een be paalde staat is opgebouwd uit ver schillende onderdelen, welke onderde len elk apart een taak is toegewezen m het geheel, dat ten slotte zo nodig de belangen van deze staat moet kun nen verdedigen. Het is duidelijk, dat dit slechts dan mogelijk zal zijn, in dien zij voor deze taak geheel voor bereid zijn, hetgeen impliceert een langdurige en zorgvuldige opleiding en oefening van het hierbij benodigde personeel. Als nu de verschillende on derdelen deze voorbereiding in groter verband gezamenlijk uitvoeren, dan spreekt men van „gecombineerde oefeningen". Deze kunnen zeer een voudig van opzet zijn, doch ook een meer ingewikkeld karakter hebben, afhankelijk van het aantal en de ver scheidenheid der verschillende deel nemers. Dient men bij „gecombineerde oefe ningen" te denken aan het samengaan van twee of meer delen der gehele Nederlandse krijgsmacht, namelijk Marine, Leger en Legerluchtstrijd- krachten, binnen de zeemacht zelf zien wij in het klein een overeenkomstig samengaan der verschillende wapens. 7.0 zou men de oefening, waarbij een vliegtuig van de MLD een manche sleept, om de kanonniers van „Argis" in staat stellen hun kanons te leren richten, in zekere zin „gecombineerd" kunnen noemen. Op deze wijze voort gaande kunnen we steeas meer onder delen in de oefening betrekken, b.v. mijnenleggers om mijnenvelden te leg gen en mijnenvegers op deze vervol gens weer op te ruimen, bombarde mentsvliegtuigen die de vloot aanval len en jachtvliegtuigen om deze bom menwerpers af te weren, enz., zodat ten slotte een geheel ontstaat, waarin alle maritieme wapens aandeel heb ben De jaarlijkse vlootmanoeuvres van vóór de oorlog waren hiervan een mooi voorbeeld. Onze Marine, die kan terugzien op een roemrijk verleden, heeft gedu rende deze lange reeks van jaren een bepaalde werkwijze ontwikkeld, die, al of niet vastgelegd in bepalingen en voorschriften, min of meer bekend verondersteld mag worden bij de, ge middelde marineman. Hoe groter deze kennis, hoe groter de waarde van een vloot als homogeen verband en hoe beter zij de van haar verwachte taak zal kunnen uitvoeren. Hebben de grote manoeuvres van vloot, leger en luchtmacht aange toond, dat deze drie onderdelen elk voor zich gereed zijn voor hun spe- fieke taak, dan is de tijd aangebroken allen gezamenliik met elkaar te laten ageren. Dat zijn de „gecombineerde oefeningen". Internationaal Hetgeen hierboven gezegd is, geldt natuurlijk niet alleen voor onze eigen krijgsmacht, maar in even sterke ma te voor het samengaan met de strijd krachten van andere naties. Ook is het duidelijk, dat de methodes, in ge bruik bij de verschillende landen, niet altijd dezelfde zullen zijn. Dit is in de laatste oorlog wel heel duidelijk geble ken, toen Nederlandse marineschenen moesten samenwerken met eenheden van de Engelse of Amerikaanse Marine Afgezien van de bestaande taalmoei lijkheden, welke voor ons erkende linguisten in het algemeen nog wel overkomelijk waren, "bestonden er gro te verschillen in werkwijze Om een enkel voorbeeld te noemen: de metho- Het aantal schoolkinderen, dat heeft deelgenomen aan de verkeers- examens, heeft 402 bedragen. Daarvan moesten er 11 worden afgewezen, ter wijl 16 herexamen zullen moeten doen, omdat zij een gedeelte van het examen hebben verzuimd. Op 18 Juni zal de uitreiking der diploma's plaats hebben. Op de uren, dat het gemeentelijk zwembad aan de Dijksweg voor heren geopend zal zijn (dagelijks van 6.30— 7.30 en van 1820 uur) mogen ook jongens zwemmen en tijdens de uren voor dames (dagelijks van 7.308.30 en van 1618 uur) ook meisjes. Voor de uitreiking van bonkaar ten K/L 909 zijn op Woensdag 25 Jum de familienamen Slu t.m. Sz. aan de beurt- De repetitie van het R.K. Ge mengd Koor, die hedenavond zou wor den gehouden, kan door omstandig heden niet doorgaan. Zij zal nu vol- Rende week Dinsdag plaats vinden in een nader bekend te maken lokaliteit. De motorclub „Den Helder en Omstreken" vergadert vanavond 'om kwart over acht in „Het Wapen van Den Helder". De ritten op Hemel vaartsdag en 2e Pinksterdag zullen worden besproken. Mej. Els Kager te t' Zand slaagde dezer dagen te Utrecht voor de acte H'öbel-onderwijzeres. De Amerikaanse ambassadeur H. Daruch heeft Zaterdagmiddag een be zoek aan Texel gebracht. Uit een auto, die in de Californie- Straat geparkeerd stond, werd een stoffen damestas gestolen, inhoudende eer, paar witte leren dameshandschoe nen, twee zakken vruchten, een shirt en een paar inschuifbare bekers. de van seinen. Hierdoor ontstonden vaak grote misverstanden, welke het geheel uiteraard aanzienlijk verzwak ten en zelfs zeer gevaarlijke gevolgen konden hebben. Om in de toekomst dergelijke misverstanden te onder vangen en één werkwijze te hebben, zijn nu bovengenoemde oefeningen in internationaal verband ontworpen. Vier mogendheden. Nu iets over deze oefeningen zelf. Ze worden gehouden in de eerste helft van Juli. Zoals werd gezegd, nemen hieraan deel, behalve eenheden van de Nederlandse Marine, de Britse thuis- vloot versterkt met plaatselijke flotil- les, jagers, fregatten, onderzeeboten, mijnenvegers en kustpatrouillevaar- tuigen, eenheden van de Franse vloot, die op deze wijze haar jaarlijkse kruis tocht langs de N. W. kust van Frank rijk extra rendabel kunnen maken en ten slotte een aantal Belgische mijnen vegers. Van de vier landen worden voorts luchtstrijdkrachten ingezet, zo wel die van de Marine als van de Luchtmacht. De algemene leiding van de oefe ningen berust bij de Opperbevelhebber der Britse thuisvloot, Admiraal Sir Rhoderick R. Mc Grigor KCB DSO. Tijdens de oefeningen worden de te genover elkaar staande strijdkrachten beurtelings gecommandeerd door Vlag officieren der vier deelnemende Ma rines. Speciale aandacht zal worden be steed aan de samenwerking van de strijdkrachten bij de verdediging van convooien tegen aanvallen van onder zeeboten en vliegtuigen, benevens aan gemeenschappelijke mijnenveegopera ties. Tijdens de overtocht der deelne mende eenheden naar de verzamelha- ven, een plaats aan de Zuidkust van Engeland, worden afzonderlijke oefe ningen gehouden voor de onderdelen, terwijl in de verzamelplaatsen de schepen hun bemanningen gezamenlijk nog verder kunnen oefenen. Voor de eerste grote gecombineerde oefening zal een „convooi" met escorte uitva ren om de Zuid, naar de Golf van Biscaje. Het convooi wordt hier door onderzeeboten aangevallen, ten einde de schepen van het escorte in onder- zeebootbestrijding te oefenen, waarbij ook vliegtuigen van de wal ingescha keld worden. Franse en Britse kruisers en vlieg kampschepen zullen een bombarde mentsoefening houden, waarna de vliegtuigen van de laatsten luchtaan vallen op het convooi zullen doen. Daarna keert de gehele scheeps macht nu gezamelijk terug, om wederom door onderzeeboten te wor den aangevallen en ten slotte (in het Kanaal) bovendien door bommenwer pers en motor-torpedoboten. Bij deze laatste oefening zullen vliegtuigen van de RAF en het „Coastel Command" als bescherming dienst doen. Mijnenleggers en mijnenvegers zul len ondertussen op eigen gelegenheid hebben geoefend. Uiteindelijk zullen alle strijdkrachten een haven aan de Zuidkust van Engeland binnenlopen, waar de oefeningen zullen worden be sproken en geanalyseerd. Daarna zul len de verenigde vloten zich versprei den, de niet Britse deelnemers zullen naar hun respectievelijke thuishavens terugkeren en ook op de weg daar heen worden nog oefeningen gehouden. Het behoeft geen betoog, dat deze eerste poging tot samenwerking der strijdkrachten van de Westeuropese landen een belangrijke stap is in de richting van een op alle eventualitei ten voorbereid zijnde strijdmacht en als zodanig een grotere bijdrage vormt tot het behoud van de wereldvrede.' Een flinke groep adspiranten van onze plaatselijke gymnastiekvereniging „O.K.K." heeft dezer dagen deelgeno men aan de gymnastiekwedstrijden te Barsingerhorn. De meisjes 2e graad be haalden een 2e verenigingsprijs en ver der de volgende individuele prijzen: 2e prijs voor C. Luidiuga, J. Kwast, M. Boerema, N. Rozenberg, M. Beneker, E. v. d. Plaat, G. Faber, H. Enting, W. de Jong, C. de Best; 3e prijs: A. de Leeuw, B. Licht, S. Bos, J. Meijer, S. Bartels, A. Wiedenhoff, W. Weisen- born, M. de Graaf, A. v. Lienen, A. Guijken, E. Doornkamp. De jongens 2e graad behaalden eveneens een 2e ver enigingsprijs en voorts nog individueel le prijs: J. Clowting, 2e prijs: R. Vis ser, R. Planjé, A. Beezemer, F.v. d. Heijden; 3e prijs: K. de Boer, H. Kri- gée, D. v. d. Eist, H. Verweij. Afgelopen Zondag hebben enige OKK-dames deelgenomen aan de wed strijden te Noord-Scharwoude. Allen kwamen voor een prijs in aanmerking! De gelukkigen waren resp.: le graad, 3e prijs: M. Schoemaker-Forrer; 2e graad, le prijs: J. Bedorf. S. v. Brui- nisse, N. Staleman-Out; 3e graad, 2e prijs: A. Schilderman, A. Tromp, B. Jole, A. Groof, I. Bruining, N. de Wer ker; 3e graad, 3e prijs: G. v. Zanten, P. Dol, T. Kooij. Een Helderse dame verloor haar portefeuille met geld en distri butiebescheiden. Maar geluk kig.... er was een eerlijke vinder. Hij stopte de portefeuille in de brievenbus en maakte daarmee de bezitster ziel «ver heugd. Toch controleerde si) voor de zekerheid even de inhoud. De distributiepapieren zaten erin, maar voor het Se^d was een briefje in de plaats gekomen. „Wel bedankt voor het geld", stond erop. De „eerlijke vinder" zal gedacht hebben: „Laat ik zor gen, dat ik m'n beloning vast binnenkrijg!" Het was het lieve sommetje van f 76.Schande lijk gedrag van een zelfkant burger, die zich ervoor schamen moet dat de frisse Helderse zee lucht ook in zijn longen komt. De Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Den Helder hield haar laatste ledenvergadering in dit seizoen. Voor af hield de heer A. v. d. Pluym een lezing over „Echfalon". Hij behandel de de grote nadelen van zeep voor wol en zijde, o.m. de kalkzeepvor- ming, die zich door zeep in oplossing met hard water vormt. Deze kalkzeep zet zich in loog vast, waardoor een inwendige slijtage ontstaat en ook de wol op de duur hard wordt. Alkali- vrije zeep vormt geen kalkzeep, ter wijl er zich geen vrije loog vormt. De wol blijft dus haar soepelheid be houden. Na afloop werd nog een kleine be spreking gehouden over de a.s. Land dag naar Bergen (d§ Volkshoge school) en het zomeruitstapje naar 't Gooi (met bezoek aan het Muidersloten het raadhuis van Hilversum) op 21 Juli, enz. De dames werden nog verrast met een gratis pakje „Echfalon", waarop de presi dente, mevr. Veen, deze geanimeerde vergadering sloot. Enige honderden Helderse duiven werden Zondagmorgen om zeven uur gelost te St Quentin In Frankrijk. Het weer was helder en de wind N.N.O. De vogels moesten een afstand afleggen van 362 kilometer. De eerste duif van „Het Noorden" kwam binnen om 12.51.48 uur, de laat ste om 13.9.29 uur. De prijswinnaars van deze vereniging waren: C. Bontes 1, 4, 8, 9, 19, 21, 22. 25; G. J. Witten- berg 2, 6, 7, 15, 16, 23; gebr. Buis 3, 17; J. Manshanden 5, 27; D. Blokker 10, 18; A. Rietveid 11, 12, 13, 29; W. Manshan den 14, 26, 28; J. Barendrecht 20; T. J. Kos 24, 30. De eerste duif van „Hollands Noord punt" werd geklokt om 12.59 uur. Hier waren de prijswinnaars: Felkers-Steijn 1, 2, 4, 7, 8, 16; Mulder 3, 9, 10, 11, 12; Zoon 5, 17, 18; H. Brons 6; Trijsburg 13; Maas 14, 19, 20; Martijn 15. Voor „V.O.P" was deze wedvlucht de laatste z.g. „Vitesse-vlucht" De heer J. Hengsdijk werd kampioen met 504 punten. Zijn winnende doffer was ge nummerd Holl. 47-316729; de kampioen duif van Wit-Boon-Buis was genum merd Holl. 47-317480. De prijzen yan de laatste wedvlucht werden als volgt verdeeld: Hensdijk 1, 10, 11, 40; Petrus 2, 9; Bais 3, 5, 14. 36; Wit-Boon-Buis 4, 31, 38; Hendriks 6, 8; W. M. de Boer 7, 27; Giezen 12, 16, 21, 23; Vlaming 13, 19, 20, 24; Vroome 15; Mastemaker 17; M. de Boer 18, 33; Ottevanger 22, 37; Ste- gers 25, 32, 34; Hufkens 26, 28; C. de Wit 29, 30, 35, 39. Te dikke olie in motor of versnellings bak ts om verschillende redenen sterk af te raden. En 'n motor voelt zich pas behaaglijk, als hij warm is. Rij den met een te koude motor doe dat NOOIT! Het bestuur van de „Noorder Kunst kring" stelt zich voor, om zo spoedig mogelijk een aanvang te maken met de tekencursus, waarover reeds enkele mededelingen werden gedaan. Voor deze tekenlessen komen in de eerste plaats jonge mensen in aanmerking, maar ook ouderen zullen de cursus kunnen volgen. De kosten zullen zeer gering zijn. Men acht het wel gewenst om voor af een contactavond te houden met de toekomstige cursisten, eventueel ook met hun ouders. Dat zal zijn op Woensdag 1 Juni a.s. Allen, die inte resse voor de tekencursus hebben, kun- l-itien zich voor het bijwonen van de contactavond opgeven bij de heren Wittebol, H. A. Lorentzstraat; J. de Wit, Ruyghweg 34; V'. Schoonhoven, Hector Treubstraat 77. De opgaven worden verwacht vóór of uiterlijk op Zaterdag 28 Mei a.s. De Helderse wielrennersvereniging „DOK" heeft weer een trainingsrit met klassementen gehouden. In de A-klasse was de uitslag: 1 Walraven; 2 Thijsen; 3 Bijl. In de B-klasse: 1 Kaptein; 2 Zijp; 3 Leenaars; 4 Geene. Op Hemelvaartsdag rijdt 't D.O.K.- lid C. Ris mede in de Ronde van Noordwest-Nederland, waarvan het parcours door Den Helder, Huisdui nen en Julianadorp loopt. Wij hopen, dat hij de Helderse kleuren dapper zal verdedigen In aansluiting hierop nog het vol gende: De deelnemende wielrenners krijgen vooral in de binnenstad enige moeilijke bochten te nemen. Wij wil len daarom het publiek dringend ver zoeken de honden vast en liefst binnenshuis te houden. Ook de grootst mogelijke voorzichtigheid met kleine kinderen verdient aanbeveling. Dat is niet alleen in het belang van honden en kinderen, maar ook van de renners. Op deze wijze kunnen af schuwelijke valpartijen worden voor komen. i AANBESTEDING VAN EEN BOERDERIJ De aanbesteding van dc. bouw van een boerderij nabij te Den Burg/ voor rekening van de heer J. Hin, door het architectenbureau Brandsteder, lever de het volgende resultaat op: C. H. Duin te Den Burg 38 500; Gebr. Tuin te 't Zand 39.349; J. Drijver te Oos terend 39.500; Van Wessem en Keij- zer te Den Burg 42.500; B. Voogt te Delft 50.470. Gevonden: autoped (rood); auto- ped (rood met luchtbanden); kleine voetbal; ceintuur (zwart leder); wol len das; hondje wit met zwart; klein bruin hondje met slappe oren, fox-ter- rier; nikkelen damesarmbandhorloge' zwart lederen handschoen; zwart jon gensjasje; bruin jongensjasje; liniaal; notitieboekje met adressen; rood lede ren portem.; bruin lederen portem.' kinderringetje met blauw steentje; da mesrijwiel; gouden damesring met rood steentje; snelbinder; doublé sier speld met parelhanger; bruin lederen kinderschoudertas; zilverbon f 2.50- zwempak met handdoek. Verloren: armband; broche; gou den broche met hangertje en dubbele parel; zwart etui inh. vulpen, vulpoot- lood, passer, witte halsketting en 2 potloden; beertje (speelgoed); cein tuur; regu om te ruilen (V. en D.); f 7.30 aan bankb. of zilverbons; 1 zijl verbon f 1; drie damesarmbandhor- logeS; glacé handschoen; kwitantietas met kwitanties; bruine portem.; rood bruine pet; bruine portem. inh. f 72.90; bruine portefeuille met inh.; 3 textiel- kaarten; nieuwe bruine kindersandaal; pakje shag; bruin kindertasje; vulpen. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. In verband met de opname van Den Helder in het traject van de wielren ners zal de route welke gevolgd zal «orden door de deelnemende vereni gingen aan de Sportdag op Hemel vaartsdag worden gewijzigd. Na .afmars om 13.40 uur van het Stationsplein zal gemarcheerd worden via Parallelweg, Overweg en Brakke- veldweg naar het HRC A terrein aan de Sportlaan. Aankomst aldaar 14 uur. Om 14.10 de openingsplechtigheid, waarna om 14.30 uur de gymnastiek verenigingen OKK en Turnlust een demonstratie zullen geven. Om 14.40 uur zullen de HA V-dames aantreden voor het nummer 100 m. hardlopen. Daarna zal in plaats van de aanvan kelijk vastgestelde hockeywedstrijd 'n handbalwedstrijd gespeeld worden tus sen een combinatie van HAV en To- r.egido van Wieringen tegen de Am sterdamse hoofdklasser Blauw-Wit. In de pauze van deze handbal wedstrijd zal Sportlust aantreden met gymnas tiek. Na de handbalontmoeting zullen Pro Patria en WGW een gymnastiek - uitvoering geven. Om 15.50 uur vindt ten slotte de jeugdvoetbalwedstrijd plaats tussen Den Helder en Alkmaar. In de pauze van deze match zullen de finales 100 en 1500 m. worden gelopen. Aan de 1500 m. zullen onder meer deelnemen HAV, Adelborsten en de A-klasser C Roos. Ten slotte volgt om 17 uur de sluiting. Aan de gemeentelijke visafslag te Den Helder werd gedurende de week van 16 t.m. 21 Mei 1949 aangevoerd: 1986 kg bot, 7103 kg garnalen, 918 kg kaan, 322 kg kabeljauw, 458 kg hors makreel, 24 kg muiets, 9592 kg schar, 14812 kg schol, 607 kg poon, 346 kg taïbot, 6303 kg tong, 1277 kg wijting. Begunstigd door het stralend zomer weer, hield de turnkring Hollands Noorderkwartier van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond haar jaarlyks turnfeest te Noord- Seharwoude. Grote, schokkende gebeurtenissen zijn er op dit feest niet voorgevallen, maar het is een goede dag voor de turners en turnsters geworden. De be langstelling voor de wedstrijden -'van de zijde van het publiek was maar matig, maar ook dat heeft de sfeer er niet uitgebracht. Aan de wedstrijden werd door ca. 460 dames en heren deelgenomen. Aanwezig waren de verenigingen Hercules-Hygiéa van Langedyk; Ta- venu, Heerhugowaard; Sparta, Win kel: Lyciirpps "^hTT^n: UTi Dirks- horn, Dokev A.-Paulowna. De West- Fries, Barsingerhorn; Oudesluis; Oiympia, Wienngerwaard; Texel Wieringen; Sportlust, Julianadorp; Z.S.C. uit Burgerbrug en Ons Genoe gen, Schagerbrug. Om ongeveer half tien werd met de wedstrijden begonnen. Als eersten kwamen de gastheren Hercules- Hygiea uit met de vrije oefening onder leiding van T. van Essen. Een half uur later had de heer Mo- .eraar al druk werk met de gang van zaken te leiden op het sportveld en schalden de oproepen en waarschu wingen lustig uit de luidspreker. Z.S.C. moest tot meerdere spoed worden aangespoord en deze of gene kreeg een reprimande om van het veld te ver dwijnen.... het werd één uur alvo rens onderstaande uitslagen vastston den. Heren le graad: le prijs A. Groenendijk (Dokev) 99,9 pt; 2e prijs N. Strijbis (Hercules) 92: le prijs J. Vergouwe (Dokev) 91.5; 3e prijs T. van Essen (Udi-Wik 82. Het keurcorps heren 1949 werd sa mengesteld als volgt: 1. A. Groenen dijk (tevens kampioen '49) (Dokev) 99,9; 2. N. Strijbis (Hercules-Hygiea) 92; 3. J. Vergouwe (Dokev) 91,5; 4. T. van Essen (Udi-Wik) 82; 5. P. Schoorl (Texel) Texel 76,1; 6. Jan de Groot (Lucurgus) Schagen 73,6; 7. K. Kaan (Hercules-Hygiea) 73,6; 3. A. Keyser (Texel) Texel 73,2; 9. H. Burger (Udi- Wik (Dirkshorn) 71.6; 10. J. v. d. Mo len (Ons Genoegen). Waar het keurcorps niet alleen uit turners van de le graad kon worden samengesteld, werden daarin ook op genomen de heren W. Molenaar (Spar ta) Winkel en J. v. Blaauboer (Lugur- gus) Schagen. De verenigingsprijzen werden ver overd door Lucurgus (Schagen) met 312,5 pt. en Udi-Wik (Dirkshorn) met 291,4 pt. Hoe het met de dames ging. Het aantal dames, dat aan de wed strijden deelnam, was veel groter dan het aantal heren (resp. 155 en 50) en er stonden dan ook riteer dames dan heren op de lijst van de prijswinnaars Het was met de heren wat later afge lopen dan wel verondersteld was en zo kwam de leiding ietwat in tijdnood te verkeren. Het was dan ook ca. 2 uur eer het programma voortgezet werd. Terwijl de dames turnden, deed zich nog een incidentje voort, dat veruit de meerderheid der aanwezigen ontgaan is. De brug, die sportterrein met de Dorpsstraat verbindt, raakte n.1. door oen weggeworpen sigaret aan het branden. Veel om het lijf had het niet, daar het spoedig werd opgemerkt. Een p*ar emmers water voorkwamen ern stige strubbelingen. De prijzen werden gewonnen door: Personele prijzen voor dames le graad: le prijs N. Sieuwerts—Tcrtte (Dokev) 95,5; le prijs N. Ruiter (Her cules) 96,5; le prijs B. Visser (Sparta) 91: 2e prijs R. Rentenaar (Hercules) 85.8; 2e prijs T. Rentenaar (Dokev) 58,8: 2e prijs C Bakker—van Eeten (Dokev) 86.7; 3e prijs N van Gende- renKranenburg (Dokev) 80; 3e prijs N SchoenmakerForrer (O.K.K.) 80.2: 3e prijs J. Fijnheer (Sparta) 78. Het keurkorps dames '49 werd sa mengesteld als volgt: 1. Kampioene '49 N Ruiter (Hercules-Hygiea, Oud- karspel 96,5;# 2. N. SieuwertsTotte (Dokev, Anna Paulowna) 95,5; 3. B Visser (Sparta, Winkel) 91; 4. R. Ren tenaar, Hercules-Hygiea, Oudkarspel) 39.8; 5. C. Bakkervan Eeten (Dokev Anna Paulowna) 86,7; 6. T. Rentenaar GenderenKranenburg (Dokev, Anna •idem) 85,8; N. SchoenmakerForrer «O.K.K., Den Helder) 80,2; 8. N. van Paulowna) 80; 9. J Fijnheer (Sparta, Winkel) 78; 10. N. Verhage (Dokev, Anna Paulowna) 77,5; 11. C. de Ridder (idem) 73,5; 12. F. Schrama (Texel, Texel) 73. De verenigingsprijzen werden ver overd door: le nrijs Dokev, Anna Pau lowna, 322,5; 2e prijs Hercules-Hygiea, Oudkarspel, 318.6; 3e prijs Sparta, Winkel, 312,5. (Het is niet mogelijk de prijswinnaars van de 2e en 3e graad op te nemen, daar dit veel te veel ruimte zou eisen. De ere-avond. Toen de heer Slot, de vice-voorzit- ler van de Turnkring de voorzitter, Mr Breebaart, was door ziekte afwe zig de ere-avond met een woord van welkom opende, sprak hij tot een totaal gevulde zaal. •Na de vaandelgroet werden de prijs winnaars voorgesteld. Hierbij 'kregen de nieuwe kampioenen met een extra woordje de tradionele bloemenhulde aangeboden en van het publiek een verdiend applausje En daarna was het weer gymnastische oefeningen in velerlei variaties. Om maar iets te noemen: de dames en heren der keur corpsen hebben hun kunnen gedemon streerd, de dames van Wieringen lie ten knotsoefeningen zien; een waar dige bekroning van een aan het turnen gewijde dag. Een bal besloot deze turndemonstra- ti* die ongetwijfeld een nuttige, pro pagandistische waarde zal blijken te be zitten. PERSONELE UITSLAGEN 3e Graad Heren: le prijs J. Chatillon, Her cules—Hygica, Oudkarspel, 47.3 p.; 2e prijs J. Vlug, idem, 44.5; 3e prijs J. van Dort, idem, 40.3; 3e prijs S. Voogd, idem, 39.8; 3e prijs H. Wuis, Tavenu, Heerhugowaard, 40.8. 2e Graad Heren: 2e prijs P. Band, Hercules —Hygiea; Oudkarspel, 44.6 p.; 3e prijs Jan Druyf, Sparta, Winkel, 41.7; le prijs Wil Molenaar, idem, 46.7. 3e Graad Heren: 3e prijs Piet Stins, UDI- WIK, Dirkshooro, 39.9 p.; le prijs Anne Een hoorn, idem, 46.6; 3e prijs Gert Dam, idem, 39.1; 3e prijs Wira van Loencn, idem, 39.1; le prijs Jan Burger, idem, 46.6. 2e Graad Heren: 3e prijs Jun v. d. Molen, UD1WIK, Dirkshorn, 10.7 p.; 2e prijs D. Brak, SSS/DINDUA, St. Maartensbrug, 42.5; 3c prijs A. C. de Beurs, ZSC, Burgerbrug, 41.1. 3e Graad Heren: 3e prijs H. J. Raat, ZSC, Burgerbrug, 40.8 p.; 3e prijs K. Vlam, idem, 39.1; 3e prijs W. Bouwes, «dom, 39.9; 3e prijs A. Appel, SSS/DINDUA, St. Maartens brug, 40.5; le prijs P. Dekker, idem, 47.2. 2e Graad Heren: 3e prijs A. Noot, Ons Ge noegen, Schagerbrug, 41 p. 3e Graad lieren: 2e prijs I'. Ott. Ons Ge noegen, Schagerbrug, 42 p.; le prijs C. de Boer, DOKEV, Anna Paulowna, 48.5; le prijs S. Keesman, Lycurgus, Schagen, 54.3; 2e prijs, N. Bakker, idem, 43.3; le prijs J. Watertor, idem, 43.3; le prijs K. Slot, idem, 46.4; 3e prijs J. de Boer, idem, 40.2. 2e Graad Heren: 2e prijs P. Kistemaker, UDI, Kolhorn, 43,9 p.; 3e prijs H. van Bel- vois, idem. 39.3; 3e prijs J. Bremer, Texel, Toxel. 41.2; le prijs J. Blaauboer, Lycurgus, Schagen, 51.6; 3e prijs J Boonacker, idem,. 41.1; 3e prijs J. Keesman, idem, 41.3. 3e Graad Heren: le prijs A. Bakker, De Westfries, Barsingerhorn, 48 p.; 3e prijs C. Bakker, idem, 40.3; 3e prijs A. Marees, idem, 39.3; 3e prijs H. Grin, idem, 39.4. 2e Graad Heren: le prijs D. C. Schenk, De Vvestfries, Barsingerhorn, 45.4 p.; 3e prijs J. Hoogland, Oudesluis-, Oudesluis, 41.2; 2e prijs A. Breed, idem, 44.2. 3e Graad Heren: 3e prijs D. Hartland, Sportlust, Julianadorp, 41.4 p.; 3e prijs Jb. Smit, Oiympia, Wieringerwaard, 40.9. 2e Graad Heren: 2e prijs Jo Mintjes, Oiym pia, Wieringerwaard. 44.1 p.; 2e prijs Fr. Schrijver, idem, 44.2. UITSLAGEN DAMES 2e Graad Dames: 2e prijs Fr. Oud—Wit, Hercules—Hygiea, Oudkarspel, 43.5 p.; 3e p.r-js 1 de Bruyn—v. d. Zei, idem, 39.9; 2e prijs G. de Ruiter, idem, 42.3; 2e prijs A. Langedijk, idem, 44.7; le prijs G van Nienes, idem, 45; le prijs J. Oud, idem, 45.2; le prijs N. Bakker—Van Dam, idem, 48.5. 3e Graad Dames: 3e prijs D. de Boer, SSS/DINDUA, St. Maartensbrug, 39.9 p,; 2e prijs T. de Boer, idem, 43; 3e prijs M. Rol, idem, 40.8. 2e Graad Dames: 2e prijs A. Bos, SSS/ DINDUA, St. Maartensbrug, 43.2 p.; 3e prijs G Kooy, idem, 40; 2e prijs T. Nierop, idem, 43; 2e prijs A. Brak, idem, 42.9. 3e Graad Dames: 3e prijs A. Klaver, ZSC, Burgerbrug, 40.7 p.; 3e prijs M. Rampen, idem, 40.5; 3e prijs N. Bregman, idem, 41.3; ie prijs M. G. Kalf, idem, 45; 3e prijs N. Keyser, Texel, Texel, 41; 2e prijs C. Keyser, idem, 43.7; 2e prijs D. v. d Ilurk, flercules- Hvgiea, Oudkarspel, 44.5; 3e prijs C. de Rui ter, idem, 40.7; 3e prijs A. Smit, idem, 39.3; 2e prijs N. van Dort, idem 43.1; 3e prijs N. Smit, idem, 40.8; 3e prijs M. Rutsen—Rein- ders, idem, 39.6. 2e Graad Dames: 2e prijs G. de Beurs - Friks, ZSC, Burgerbrug, 43 p.; 2e prijs A. D. 't Hart—Waiboer, idem, 42.7; 2e prijs A. d*. Boer—Hemminga, idem, 42.1. 3e Graad Dames: 2e prijs M. Bakker, ZSC, Burgerbrug, 42.1 p.; 3e prijs T. de Boer, idem, 40.1; 2e prijs N. Rotgans, idem, 42.9. 2e Graad Dames: 3e prijs A. Huizinga, Texel, Texel, 40.2 p.; 3e prijs J Eclman, idem, 40.4; 3e prijs C. v. d. Berg, idem, 39.9; 3e prijs A. Koorn, idem, 41.5; 2e prijs J. Oele, idem, 43.2; le prijs A. Rijk, idem, 45.7; le prijs N. Roeper, idem, 48; 3e. prijs G. Rentenaar, TAVENU. Heerhugowaard, 41.1; 3e prijs R. Kout, idem, 41.1; le prijs J. de Boer, idem, 46.8; le prijs VV. Varenhout, Ly curgus, Schagen, 45.8; 2e prijs A. Pronk, idem, 43.8; le prijs G. Aker, Sparta, Winkel, 50.1; le prijs L. Molenaar-Davidson, idem, 49.7. 3e Graad Dames: 3e prijs D. Zwaag, Sparta, Winkel, 40.1 p.; 3e prijs A. Stammes, idem, 40.2; 3e prijs G Melchior, idem, 40.9; 2e prijs T. Groenlecr, idem, 42.6; 3e prijs N. Kaay, idem, 39; 3o prijs A. Wit, idem, 40.9. 2e Graad Dames: le prijs G. van Ekeren— Pool, Oudesluis, Oudesluis, 46.9 p.; le prijs C Blok, idem, 53.4. 3e Graad Dames: 2e prijs G. de Moes, Oudesluis, Oudesluis,. 42.3 p.; 2e prijs N. v d. Ham-Slikker, idem, 42.5; 2e prijs A. Eriks, idem, 42.5; 2e prijs J. Slikker, idem, 42.7; le priis T. Slob, idem, 45.5; 3e prijs A. Stam mes-Vriesman, idem, 41.5; 3e prijs T. Post, DOS, Den Oever, 40.5; 3e prijs M. Smit, idem, 40.9; 3e prijs L. Kuiper, UDI, Kol horn, 40; 2e prijs B. Erkelens, idem, 42.4. 2c Graad Dames: 3e prijs N. Burger, UDI, Kolhorn, 40.3 p.; 3e prijs A. Meyer, idem, 41.6; 3o prijs M.h Kossen, idem, 40.8; 3e prijs M. Lont, DOS, Den Oever, 41.9; 3e prijs J Visser, idem, 41.9; 3e prijs T. Bakker, idem, 41.7; le prijs G. Kaan, idem, 48.5. 3e Graad Dames: 3e prijs R. Okkerse, DOKEV, Anna Paulowna, 39 p.; 3e prijs J. T. Heiligenberg, idem, 39.9; lo prijs A. Heiligen berg, idem, 45.2; 3e prijs B. de Waal, idem, 39.7; 2e prijs M. Brommer, idem, 43.8; le prijs M. Dekker, idem, 45.9; 3e prijs A. Kant—Eriks, UDIWIK, Dirkshorn, 40.5; 3e prijs J. Bakker, idem, 39. 2e Graad Dames: 3e prijs Jauny Warde naar, UI WIK, Dirkshorn, 40.6 p.j le prijs Sijbrands, idem, 47.8; le prijs G. Groenveld, idem, 45,3; le prijs H. de Vries, idem, 47.7; le prijs J. Ypma, idem, 47.5; le prijs R. van Essen—Brommer, idem, 48.6; 3e prijs L. Slab- bekoorn, DOKEV, Anna Paulowna, 41.7; 3e prijs J. Boerman, idem, 40.2; 3e prijs T. Blaauboer, idem, 40.1; 3e prijs S. Boer, idem, 40.6; 3e prijs D. van Teulingen, idem, 39.9; 3e prijs D. Kleyer, UDT WIK, Dirkshorn, 40; 2e prijs A. Stammes, idem, 43; 3e prijs H. de Vries, idem, 39.9; le prijs R. Sijbrands, idem, 50.4; 3e prijs N. Kant, idem, 41.7. 2e Graad Dames: 2e prijs N. de Klerk, DOKEV, Anna Paulowna, 43.1 p.; 2e prijs Z. Loer, idem, 43.9; 2e prijs T. Langerijs, idem, 44.9; le prijs L. Pluister, idem, 47; 2e prijs T. de Waal, idem, 42.9; 3p prijs M. Geluk, idem, 40.7; 2e prijs L. Bakker, De Westfries, Barsingerhorn, 42.6. 3e Graad Dames: 2e prijs C. Schenk, Do Wetsfries, Barsingerhorn, 43.6 p.; 3e prijs T. Boonc, idem, 41.1; 3e prijs G. Stammes, idem, 41.6; 3e prijs M. Bakker, idem, 39.3; 3e prijs H. Biesboer, idem, -^1.1; le prijs C. J*m"" mink, idem, 49.7; 3e prijs M. Bakker, Wie ringen, Wieringen, 41; 2e prijs Jac. Does burg, idem, 42.5; 3e prijs E. Lont, idem, 40.4; 3e prijs N. Smit, idem, 40.7; 3e prijs de Jong, idem, 40.5. 3e Graad Dames: 2e prijs T. Kooy, Wie- riAgen,*Wieringen, 43.8 p.; le prijs J. Land man, Wieringen, 45.8; le prijs M. de Groot, idem, 46.9; le prijs N. Lont, idem, 45.4; le prijs G. Kragt, idem, 48.1; le prijs R. y' d. Veen, idem, 47,3; 2e prijs T. de Klerk, Oiympia, Wieringerwaard, 43.1; 2e prijs O* Hoogeveen, idem, 42.3; 2e prijs R. Groes, Hercules—Hygiea, N.-Niedorp, 42.6; 2e prfa S Rezelman, idem, 41.8: 3e prijs R. Grin, idem, 39. 3e Graad Dames: 3e prijs N. Bregman, Sportlust, Julianadorp, 39. le p.; lo P'08 Jimmink, 45; 3e prijs A.. Smit, idem, 41-4, 2o prijs I. van Ypercn, idem, 42.7; 2e prj'J H. Tromp, OKK, Den Helder, 42.7; 2e pm* A. Schilderman, idem, 43.6; 2e prijs B. Jol®» idem, 43.1; 3e prijs P. Kooy, idem, 43.1; 2o prijs N. de Werker, idem, 42.1; 2e pnj» A. Groof, idem, 42; 3o prijs P. Dol, idem» 41.5; 2e prijs L. Bmining, idem, 42; 3e ph)s G. van Zanten, Ons Genoegen, Schagerbrug» 39.7; 3o prijs J. Veter, idem, 39.8. 2e Graad Dames: le prijs I. v®n nesse, OKK, Den Helder, 47.6 p.; lo Pri's Staleman—Out, idem, 46; le prijs J. Be<*° idem, 48.5. 2e Graad Dames: 2e prijs R. Blom, Ons Ge noegen, Schagerbrug, 44.3 p.; le prijs J- idem, 47.1; 2e, prijs C. Vries, idem, le prijs G. Jimmink, idem, 46.2; 3c prijs Stad, idem, 39,8.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2