VAN HOUTEN DE VROLIJKE VERHUIZING Obersturmfüh rer Sweerts was in Engelse dienst als ondervrager en vorderaar IWMYQÖRJOtó MEISJES Geheimen rond het England-Spiel (14) En in 1946 werkte de gewezen S.S.-man bij de Nederlandse douane-recherche I Een jaar gevangene, daarna zeeman Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur rJ Het Nederlandse merk met Wereldreputatie Wedstrijden voor Hemelvaartsdag. Geen feestelijkheden bij de koperen bruiloft Of gij achttien bent of tachtig, Uw Rheumatische pijnen doen' hun slopend werk - WÊSKÈS* PI ZAK VOt BRlivfN; Die slordige Liesje Het Radioprogramma DIERRE SWEERTS, DE CHEF VAN DUITSE SPIONNEN, die geduren de de oorlogsjaren zo wonderlijk goed op de hoogte bleek van alles, wat er in Spanje, Perzie en Afghanistan ge beurde, had bij al zijn drukke bezig heden voor het Reichs Slcherheits Haupt Amt zichzelf niet vergeten. Hij leefde er goed van en beschikte over uitstekende automobielen, waarop hij dan ook, als Obersturmführer bjj de S.S., recht meende te hebben Deze wonderlijke man kwam in Sep tember 1944, in zijn uniform gekleed, dwars door de geallieerde linies heen en meldde zich te Antwerpen bjj de Kngelsen. En hij had interessante pa pieren en mededelingen. De Britse militairen wisten niet precies, wat ze met deze vreemde vogel zouden aan vangen en zonden hem door naar O2O, het hoogst-geclassificeerde ondervragingskamp In Engeland. De heren van O2O wisten al spoedig terdege goed, wat ze aan Pierre Sweerts hadden. Ganse dossiers wer den er aangelegd van hetgeen hij ver telde: heel de Duitse spionnage-orga- nisatie kwam in kaart. MAAR TOEN SWEERTS vele maande# lang was leeggepompt ging zich aan hem het lot voltrekken dat vroeg of laat iedere gelegenheids spion treft: Men had geen werk en geen plaats meer voor hem. Voor te rugspelen op de vijand was hij te lang uit diens gezicht verdwenen geweest. Voor ander groot werk kende men hem te weinig. En daarvoor scheen hij de voorzichtige heren van de Brit se Intelligence Service toch ook te praatgraag en te dikdoenerig, te veel vermaterialiseerd en te weinig reoht- lijnig van optreden. Veroordeelde werd ondervrager. Hij werd min of meer bij wijze van noodoplossing toegevoegd aan de speciale unit voor het Veiligheids- werk in Nederland en Duitsland, waarover de reeds eerder genoemde Captain Pidcock het commando voer de. En zo kon het gebeuren dat Pierre Sweerts (die inmiddels zelf wegens landverraad in Belgie terdoodveroor- deeld was) in Tilburg dienst deed als ondervrager van verdachte personen. In dienst van de geallieerden en in het befaamde kamp O3—O, waarin later Van der Waals zijn schokkende levensgeschiedenis schreef, druipend van haat tegen de Nederlandse ille galiteit. Sweerts had toen de naam Van der Molen aangenomen. Een succesnummer wa3 hij als on dervrager niet. Daarom werd hij al spoedig belast met een taak, die hem beter lag: auto's vorderen in Duits land. Hij kwam met respectabele aan tallen wagens bij de Engelsen terug, maar men twijfelde er aan, of hij al les, wat hij vorderde, ook wel afle verde.... Later werd hij boodschap penjongen voor de Engelsen in Den Haag. Eigenlijk had hij niets meer te doen. Hij werd ondisciplinair, maakte misbruik van zijn Engelse papieren, vorderde auto's, huurde huizen, deed allerlei onbekookte dingen en werd de Engelsen feitelijk een kolossaal blok aan het been. Nog mooier! Toen in 1946 de Veiligheidsgroep van Captain Pidcock werd geliquideerd bleef Sweerts werkloos in Nederland achter als de tamelijk welgestelde heer Van, der Molen, die drie auto's bezat, waarmee hij, onder allerhand fantasti sche buitenlandse nummerborden, Qver de wegen stoof. Maar wie veel geld uit geeft en niets meer verdient ziet gauw de bodem van zijn schatkist. „Van der Molen" ervoer het en ging op zoek naar werk. En ge raadt in geen tienen, waèr hij te land kwam. Pierre Sweerts werd te werk gesteld tij de Nederlandse douane-recherche dienst en hij deed zijn werk aanvanke lijk goed. Later kwam er ruzie. Later wilden de Nederlandse autoriteiten de ze terdoodveroordeelde Belg, die door de Engelsen gebruikt en vervolgens aan zijn lot overgelaten was, wel graag kwjjt. Men zon op een plan om hem met nette papieren over de grens te werken. Maar eer het zover was gebeurde er in Haarlem iets, dat door deze reke ning een streep haalde. In de stad aan het Spaarne had mijnheer „Van der Molen", die met buitenlandse wagens reed en van zijn hotel uit onophoude lijk met Brussel en Antwerpen telefo neerde om eerherstel, de aandacht van een slimme politieman getrokken. Die vroeg naar zijn papieren. Sweerts had er geen; ze waren in het ondervragings kamp in Engeland achtergebleven. Toen ging de politieman zoeken en hij vond slecht-nagemaakte formulieren voor een Belgisch paspoort. Men sloot Pierre Sweerts aan het ein de van 1946, vrijwel zonder dat er een aanklacht bestond, in de Haarlemse ge vangenis. Later werd hU overgebracht naar Amsterdam. Ongeveer een jaar bleef hij gevangen. Er kwam geen rechtszaak. Tenslotte liet men hem, zon der dat er vervolging of uitspraak was geweest, weer los. Zijn auto's waren in middels verkocht. En toen hij dat niet „nam" werd hem een vergoeding uit betaald. Het was niet de eerste vreemde behandeling, die hij onderging; het zou ook de laatste niet zijn. Intussen had de Nederlandse justitie aan de Belgische regering medegedeeld, dat zij Sweerts in handen had, die door de auditeur-militair van Tongeren was ter dood veroordeeld. Nederland was gaarne bereid de man, die een jaar ge leden werkzaam was bij de Nederland se douane-recherche, aan het Belgische vuurpeloton over te leveren. Maar Brussel wees het aanbod af. Brussel wenste géén uitlevering van de veroor deelde. Dat wil, naar ingewijden aan nemen, niets anders zeggen dan dat Belgie Sweerts thans beschouwt als de agent van een geallieerde mogend heid. Indien dit juist is betekent zulks een stilzwijgende rehabilitatie. Naar zee! QE NEDERLANDSE autoriteiten stel den echter al evenmin prijs op Sweerts als de Belgische. Hoe sterk de geruchten ook waren dat hü de geal lieerde oorlogvoering enorme diensten had bewezen r men wilde van hem af. En in het voorjaar van 1948 gebeurde het dus, dat Pierre Sweerts, voorzien van de papieren van een statenloze, ge ruisloos door de Nederlandse politie aan boord van een Panamees schip werd gebracht. Panamese kapiteins zijn vaak inschikkelijke kerelsSweerts ging het grote water op; zijn vrouw en zijn zoontje bleven in Utrecht achter. Langs de kusten van de Middellandse Zee trok de Panamees en over de wijde vlakten van de oceaan. En de gewezen Obersturmführer, de man die belang rijke oorlogsgeheimen had beheerd, de koerier tussen Berlijn en Madrid, de dienaar van de Engelse geheime dienst in Nederland, voegde zich in het won derlijk gezelschap der harde zeelui. Hij leerde wat een schip is, hij blokte halve nachten in lesboeken over navigatie, hij vroeg de kapitein en de stuurlui de oren van het hoofd. En werd derde stuur man! Maar mensen als Piefcre Sweerts zijn niet tevreden met de rang van derde stuurman op een Panamese vracht vaarder. Hun bloed drijft hen naar gro ter avontuur. Eer de zomer van 1943 was uitgebloeid stapte Sweerts in En geland aan wal. En ging eens praten in Londen. Op eigen schuit. Het zal wel voor altijd een geheim blijven hoe hij aan het geld kwam maar in de herfst van 1948 stond Pierre Sweerts aan het stuurwiel van zijn eigen kotter. Hij werd vrachtvaarder. Reder en kapitein van zijn eigen schuit! Hij zette zijn bestekken uit over de Noordzee en door het Kanaal, hij voer over het woelige water van de Golf van Biscaje, hij kwam voor de kust van Nederland. En leed daar schipbreuk. Zijn kotter ging verloren en hij zelf kwam met geen ander bezit dan de doorweekte kleren die hij droeg op het strand. Levend, maar arm. En zon der papieren. 71. Pim zit met de andere matro zen aan tafel te eten. De kok heeft hem een flink bord eten toegescho ven. maar het is verbazingwekkend gauw leeg. Dat komt, omdat Pim wel de helft in de lege emmer heeft laten glijden, die naast hem staat. Eerst was hij bang, dat de anderen iets zou den merken, maar alle matrozen heb ben het te druk met zichzelf en letten r.iet op onze kleine vriend. Als de kok vraagt, wie nog een tweede portie wil, steekt Pim hem ook zijn bordje toe. „Oh, ja jij bent die sterke hond lè?" roept de kok uit. ..die altijd dub bele porties eet". „Vierdubbel kok", antwoordt Pim en alle matrozen bar sten in lachen uit. „Klein maar dap per", roept er één uit. Maar de kok geeft hem een tweede bord vol met eten. Nu kijken de andere matrozen wel eens naar hem. maar Pim ziet toch nog kans om flink wat aardappe len in de emmer te deponeren. „Nu meet ik die emmer nog naar het ruim weten te smokkelen", denkt Pim bij zichzelf. ..Dat wordt het moeilijkst". Maar er komt al gauw een kans. Zo verblijft hij thans in een «tad in het Westen des lands. Luttele jaren ge leden een man van macht en aanzien. Een avontuurlijke waaghals, die hoog spel speelde en won. Om later alles weer te verliezen. Wrakhout op de hoge zee van het onbarmhartige leven der internationale belangen. UIAAROM DIT ALLES een zo ruime plaats vond in deze, aan het England-Spiel gewijde artikelenserie? Omdat de naam van Sweerts misbruikt is geworden als een schild voor de ver rader Anton van der Waals. Men heeft de dwaze veronderstelling geopperd, dat Sweerts de „Emiel Verhagen" zou zijn, die aan Van der Waals „de opdracht gaf" bij de Duitsers „voor de Engelse Intelligence" te werken. Om dat geheim te houden zou hij na de oorlog door de Engelsen uit Nederland per schip zijn weggehaald. Hij zou thans in Argentinië verblijven. De feiten, die wij omtrent Sweerts hebben gepubliceerd wijzen duidelijk uit dat zulke verhalen volstrekt on juist zijn. De Engelsen hebben Sweerts die in de oorlog od internationaal niveau werkte met véél belangrijker opdrachten dan het „sturen" van een banale V-Mann juist onverzorgd in Nederland achtergelaten. Als Sweerts nu eens werkelijk voor de Britse dienst compromitterende feiten had geweten, zouden de Engelsen hem dan hier hebben laten zwerven? Moet het waar lijk nog eens wéér gezegd worden dat de mensen van de Secret Intelligence héél wat knapper zijn dan sommige Nederlandse pennevoerders in hun kortzichtigheid vermogen te denken? Overigens: Pierre Sweerts is in Ne derland. Een handige rechercheur heeft 'm zó te pakken. Maar dan zal blijken, hoe volkomen mis het gokje was dat mr. Van der Starp waagde toen hij de afwezige Sweerts de rol van „Emiel Verhagen" toedacht. Het kenmerkende van de Verhagen-legende is juist dat de man (volgens Van der Waals) sprekend op Anton lijkt. Wel nu: Pierre Sweerts lijkt evenmin op Van, der Waals als Sinterklaas. Voor de oplossing van het England- Spiel of van enig deel van dSt afgrij selijke spionnage-drama moet men niet bij de Belgische gewezen Obersturm führer zijn. Hij heeft er totaal niets mee te maken. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND AGOVV—BW; VSV—SVV; Heeren veenNoad. PROMOTIE/DEGRADATIE WEDSTRIJDEN Promotie Tweede klasse: Zwartemeer Achilles. BEKERWEDSTRIJDEN Vierde Ronde: VelocitasHeracles; FeyenoordSlikkerveer; Helmondia MW; Quick NEnschedese Boys; Sp.- club EmmaSittardse Boys; Neptunus WFC; HVC—Willem II; Emma—DWS; Wolkbreuk in Oostenrijk De hevigste wolkbreuk in Oostenrijk sinds 30 jaar heeft de dood van twee personen ten gevolge gehad. Er bestaat ernstig gevaar, dat de Donau buiten zijn oevers zal treden. De rivier is de laatste 24 uur 3 meter gestegen; te Brau- nau, Hitiers geboorteplaats, vormen boten op het ogenblik het enige ver voermiddel. Veel dorpen in Oostenrijk zijn ontruimd. Op 19 belangrijke pu*i- ten is het verkeer op de hoofdwegen gestremd. ONTAARDE MOEDER VEROORDEELD De Rotterdamse rechtbank heeft de 29-jarige vrouw C. H. U.den H. ver oordeeld tot één jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk, met aftrek van voorarrest en met een proeftijd van drie jaar, alsmede onder toezichstelling van de reclassering en een zenuwarts. Zij was verdacht van het dusdanig verwaarlozen van haar zes maanden oude baby, dat het kind overleed. MICKEY ROONEY HERTROUWT De filmactrice Martha Vickers zal deze week van haar echtgenoot A C. Lyles scheiden en binnenkort met Mic- 'key Rooney in het huwelijk treden. De minister van Binnenlandse Zaken heeft per circulaire aan de gemeente besturen medegedeeld, dat het naar zijn mening geen aanbeveling verdient alom in den lande feestelijkheden te organiseren op de dag van de 12i/0. jarige echtvereniging van het ko ninklijk echtpaar, aangezien H. H. K. K. blijk hebben gegeven de viering als een huiselijk feest te beschouwen. en ge voelt U een wrak en afgeleefd, ver vóór UW tijd Zorg ervoor die slopende kwaal te boven te komen; begin liever vandaag dan morgen de beproefd heil zame Kruschen-kuur, waaraan talloze 'lijders aan rheumatische pijnen een nieuw leven te danken hebben Kruschen is een zuiver natuur-product, een samen stel van zes minerale zouten met een erkend aansporende werking op de bloed zuiverende organen Daarom ls. Juist waar onzuiver bloed zich demonstreert in Rheumatische pijnen, Kruschen Salts de redder in de nood Begin ermee hoe eerder hoe beter; Iedere morgen de kleine dosis Maar wél regelmatig! Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist, „Vader, wanneer gaan wij nu ook eens verhuizen?" zeurde Mies voor de zoveelste maal aan vaders hoofd. „Er zijn er zoveel bij ons in de klas, die dat al eens hebben meegemaakt en ik nog nooit. Het is juist zo echt". „Kind, is het al niet erg genoeg voor mij, dat het tweemaal per jaar schoonmaak is? Moet daar nu ook nog de ramp van een verhuizing bijkomen? Praat er als jeblieft niet meer over. Onthoud het: wij verhuizen nooitals het aan mij ligt". Mies ging spelen. Vader las verder. Het toeval wilde echter, zoals dat wel meer gaat, dat juist veertien dagen later bij Miésjes vader de ver huiswagen voor de deur stond. Gela ten stond vader toe te zien. Onver wacht was hij overgeplaatst naar het zuiden van het land. Er was niets aan te doen geweest. Maar de jongens en Miesje waren uitgelaten van vreugde over dit pretje, dat ze voor het eerst van hun leven meemaakten. Alles stond op zijn kop in huis en dat op zich zelf was al enig. Bovendien mochten er nu dingen, die anders nopit werden toegestaan. In gangen en kamers, waar ze vroeger slechts met goed geveegde voeten binnenkwamen, holden ze in het rond en speelden verstoppertje ach ter hoog opgestapelde kisten. Ze echo den van voor tot achter en van boven tot beneden door het huis. Moeder en vader hielden de handen tegen de oren vanwege het lawaai. Toch wilden ze de kinderen niet de pleziertjes van deze verhuizing ontnemen, waarvan ze zich zo erg veel hadden voorgesteld. Geluk kig voor de ouders, naderde het inla den zijn einde, de motor van de grote auto stond al aan en na een kwar tiertje namen allen afscheid van de oude woning. De kinderen, die het veel leuker Vonden met de verhuiswagen mee te rijden dan met vader en moeder in de trein, zochten een plaatsje in de ruime cabine van de verhuisauto. Met z'n allen zaten ze wel een beetje als haringen in een ton, maar het was toch wel echt zo. Leuker, veel leuker dan gewoon in die trein. Onderweg genoten ze volop van de reis, die zo veel nieuws te zien bood. De zware wagen had er een flinke vaart in. Vóór donker moest immers alles N al weer zijn uitgeladen in het nieuwe huis. Vreselijk nieuwsgierig moesten de kinderen eerst bij aankomst het onbe kende verblijf gaan verkennbn, zowel het huis als de tuin. Hun opgewonden stemmen galmden al gauw door de holle gangen en lege kamers. De grote moestuin wekte hun geestdrift. Hoe heerlijk spelen zou het hier worden. Hun blijde verwachtingen schenen ver overtroffen, vooral toen ze op de bin nenplaats een ontdekking deden; een grote stevig dichtgespijkerde gist, die de vorige bewoners hadden achtergela ten. ..Er zit van alles in" had de vrien delijke dame tegen vader gezegd, „wat voor ons oude mensen geen waarde meer heeft, meer waarmee Uw jongens net als vroeger de onze verrukt zullen zijn". Hoe de kinderen ook rukten en trokken aan de planken van de kist, ze weken geen duimbreedte van hun plaats. De oudste verhuizer moest er aan te pas komen met een breekijzer, om het deksel los te ma ken. „Jongens, ga eventjes opzij. Dat moet ik alleen opknappen. Je kunt trouwens nooit weten, wat er in zo'n oude wist wel zit. Er zijn wel meer griezelige vondsten zo gedaan". Ont steld weken de kinderen achteruit ,en voelden zich pas veilig achter de deur. Maar toen een luid gekraak bewees, dat het deksel het had begeven, werd de nieuwsgierigheid te sterk en stoven ze er op af. Neen, maar! Een winkel met feestartikelen scheen er in ver pakt te zijn. Wat al niet te voorschijn kwam. Mombakkessen in alle soorten, snorren, baarden, feestmutsen, sjerpen, lampions, vlaggetjes, slingerser kwam geen einde aan. Al gauw her kenden \%der en moeder hun eigen kroost niet meer. Zelfs de verhuizers kregen feestmutsen op. „Het lijkt wel een bruiloft", zei vader half lachend „in plaats van een verhuizing". „Maar vader, het is toch ook feest", zei Nico verheerlijkt. Mies en Jan wa ren het hiermee roerend eens. Tot laat in de avond duurde voor hen de pret. Toen ze eindelijk doodmoe te bed la gen in de vreemde kamer, kwam moe der hen nog even toestoppen en vroeg, „hoe vond je de verhuizing?" „Enig, mams", klonk het eenstemmig. „Wan neer doen we dat weer eens?" OPLOSSING PRIJSRAADSEL. De woorden die in de ladder ston den waren: 1. Sok. 2. Pan! 3. Ren. 4. Een. 5. Eik. 6. Uil. 7. Wit. 1 De eerste letters vormden dus het woord SPREEUW. Deze week werden de prijzen ge wonnen door. Nettie Nüman, Schulpweg 108, Vel- sen-Noord (9 jaar). Ceesje Modder, Dorpsstraat 111, Warmenhuizen. Cor Groen, Parallelelweg 4, Den Helder (10 jaar). Gerardina Lievendag, Oudorperdijk- je 49, Alkmaar. Marietje Stavenuiter, S. v. L. Park 18, Enkhuizen (11 jaar). Gefeliciteerd allemaal! De boeken worden toegezonden. PRIJSRAADSEL. Zeven vriendinnetjes hebben elk een naam die uit twee lettergrépen bestaat. Hier komen alle lettergrepen in alphabetische volgorde: An ba co da em hen hil jan lie ma na nel nie nie. Wie kan de hamen vinden? De oplossingen kunnen vóór Zondag, 5 Juni worden gezonden naar het bu reau van dit blad. Voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar. Hallo, jongens en meisjes, ons correspondentie-hoekje gaat weer een beet je korter worden. Wij nemen met onze briefjes nog te veel plaatsruimte in beslag. Nu eens even kijken wie er deze week het eerst aan de beurt is. Het briefje van Marianne de Roode ligt bovenaan en daar beginnen wij dan mee. Hallo, Marianne de Roode, wil jij zo graag een schuilnaam hebben. Dat mag hoor! Bedenk maar eens een mooie naam. Woont je tante in Amsterdam? Ja, daar is heel wat te zien, zeg! Je moet toch ook eens naar het aquarium gaan. Dat is zo mooi. Pieter Bijl, neen, jongen, je kunt met mij geen sigarenbandjes ruilen, maar ik'kan je wel wat sigarenbandjes zenden. De bandjes die je dan dubbel hebt, ruil je maar weer met iemand anders. Schrijf maar eens of je bandjes wilt hebben. „Dwergje", wat leuk dat je met Pinksteren naar je correspondentievriendin gaat. Jullie kunnen het samen wel goed vinden denk ik. Karei van Wessel, ik ontving een briefje van Mevrouw P. K. Groot Krugerstraat 114, Den Helder, waarin zij mij schreef dat je bij haar wat bui tenlandse postzegels mag komen halen, 't Hindert niet wanneer je komt als het maar na de middag is. Ook ontving ik van Mevrouw Groot al wat buiten landse! ipoStzegels voor je, die ik je zal sturen. Martha Visser, ja meiske ik heb alles ontvangen en je bedankt in de Jeugdkoerier. Heb je het riet 'ge lezen? Ik was er heel blij mee. „Vergeet-mq-nietje", kijk maar eens onder de mededelingen naar je verzoekje. Ja, in mijn tuin is het nu ook 2o mooi De seringenboom ziet wit van de bloemen. Wij hebben er al heel wat afge plukt voor verschillende zieken. Leuk dat de duiven nu geregeld terugko" men. Cor Groen, hartelijk dank voor de mooie tekening van de spreeuw" Erg goed gedaan, Cor! Henk Nellestein, hoe gaat het met de planten' Blii ven ze mooi? „Sneeuwklokje", wat een leuk feest was dat. Heb jij ook mee gedaan aan die gecostumeerde optocht? Je moet mij er toch eens wat meer van vertellen, meisje! „Madeliefje", ik wist niet dat je nog zo'n klein znsie had. Ga je vaak met haar wandelen? Carla Smak, wat lief van Willie nm zoveel postzegels te geven. Ik ben er blij mee, Carla. Zeg, in dit briefie atnnt een, heel oude oplossing. Vreemd hè. Mia Moleman, ik dank iou harteiiit voor het zilverpapier. Gelukkig dat het boek zo naar je zin was Henk Zon, 't was best te begrijpen dat- je het vorige raadsel heel niet kon vinH„ Staan er al weer nieuwe voetbalwedstrijden op het programma of is het rfoil' nu te warm voor geworden? Aldert Pool, prettig dat je mee gaat dnon vind dat je netjes schrijft hoor! Doe je het op school soms een beetie te vl"«' Jan Schipper, ddt was weer een gezellige brief van jou. Is het sehin n„ weg. of zijn ze er nog steeds mee bezig? Bedankt voor het lucifersmerk t„ Dinie Wardenaar, prettig dat je weer meedoet, meisje - In.kf nn"' 't was keurig in orde hoor! Martha Koster, gelukkig dat het hnoir was. Ik dank je wel voor het zilverpapier, Martha. Lenie Blnm nt? mooi een zetfout, meisje. Ik hoop dat je naam nu goed in de courant staat Was Jast Kool, bedankt voor je tekening, jongen. Leuk gedaan hoor! Tonntk«~riSnS tophersen, een hartelijke groet voor jou. Ceesje Modder, natuurliik meedoen. Je geniet dus ook van rip st.rpiron t;on Pim D r,-r-. mag je van meedoen Je geniet dus ook van de streken van, Pim. Pam en PoI K Renske dat zij 't altijd voorleest. Hebben Joke en Nieckie een orrtHo» 8 Va" jaardag gehad? - Louis Bil, Piet Numan, Elly Bakker, Greetle l ilg«. ,v"" v. d. Outcnaar. M. Smit, Tineke Bos, Hcnnie Bos C'eesie Niimt» m' e1, G- man .Willem Baan, N. Snitjer, Gabrie Landman, Liesje Haaker -a Br,"k- fen, jullie allen zijn welkom bij ons. Jongens en meisjes, de briefjes voor ons volgende verwacht ik graag vóór Zondag 5 Juni. Dag allemaal! Hartelijke groeten van en Cobi Klif correspondentie-hoekje TAN4PE IET. Reeds dikwijls had Liesje van mama moeten horen, dat ze netter op haar kleren moest zijn. Dan kwam ze thuis met een winkelhaak in haar manteltje of een ander maal miste ze een knoop aan haar jurk. Moeder had gebromd en Liesje had met traantjes in haar stem beterschap beloofd. Werkelijk, ze deed haar best en een hele week was voor bijgegaan, zonder dat er vlekken werden gemaakt of scheuren waren opgelopen. Nu echter kwam Liesje weer huilend thuis. „Mama, ik kan 't deze keer heus niet helpen, maar nu ben ik een knoopsgat kwijt". Wat was het geval? De kleine Lies had, zonder het te mer ken, haar manteltje scheef dichtge knoopt. Moeder had moeite genoeg, haar te vertellen en haar uit te leg gen, dat er deze keer nu eens echt niets zoek was. ONZE MEDEDELINGEN. Mevr. P. K. Groot in Den Helder, danken wij hartelijk voor alles wat zij voor onze Jeugdkoerier heeft gezon den. Wie kan Tiny Schol, Hector Treub- straat 61, Den Helder helpen aan plaatjes van Indonesië? Kinderen die een briefje schreven en hun naam .niet in het correspondentie hoekje vinden, krijgen deze week een briefje thuisgestuurd. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. VARA: 6.20 The Andrews Sisters. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Mej. mr. L. W. van Lindonk. 7.15 Silvestri-kwar- tet. - VPRO: 7.30 Reportage. - VARA: 8.05 Dingen van *de dag. 8.20 Opera-concert. 9.00 De Lindeboom (hoorspel). 10.30 Cor Steyn (orgel). 10.45 Van boek tot boek. 11.15 De liit-kit. 11.45 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. - NCRV: 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Dr. J. J- Smith. 7.15 Het nieuws uit Indonesië. 7.30 Actueel geluid. 7.45 Herman Nieland (piano). 8.05 Programma-proloog. 8.15 Radio Philhar- monisch-orkest. 9.00 Betekenis vaA de Ge- meentcraadfsverkiezingen. 9.20 Sans Souci. 9.45 Piano-duo's. 10.15 Geestelijke liederen. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Kamermuziek. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. - AVRO: 8.15 Promenade-orkest 9.30 Soft and sweet. 12.00 Pierre Palla (piano). 12.38 Mctropole-orkest. 1.15 Melodie en rhythme. 3.00 Klimop. 5.30 Cabaret-programma. 6.15 Sportkleding. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Radiostrip. 7.10 The Ro- mancers. 8.05 In het Radio-Zocklicht. 8.15 Opera-concert. 9.15 Vlaamse humor. 9.35 „Vlaanderenland". 10.00 De speeldoos. 10.25 Zang-declamatie. 10.40 Gramofoonplaten. 11-15 Hongaren zingen en spelen. 11.15 Harry James" en zijn orkest. HILVERSUM IT, 415 m. Nieuwsberichten om 8, 9,30, 1, 7, 8 en 11 uur. - KRO: 8,30 Vioogdienst - 12.33 Werken van Tohan Strauss 1.20 Amusements-orkest. - NCRV: 6.00 NC llV-kwartet. 6.30 „Vrij en Blij". 7.15 Repor tage. 8.05 Programma-proloog. 8.15 Busch strijkorkest. 8.45 Voordracht. 9.05 Ensemblj „Selecta". 9.30 Nederlands, Kamerkoor. 10.1-5 ,.De Vaart der Volken" 10.35 Gramofoon platen. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Be roemde concerten. VOOR VRIJDAG HILVERSUM 1, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.15 Fragmenten. - AVRO: 12.00 The Rhythraischc c.ub. 1.15 John Renova and his Music. 3.20 Filmmelodieën. 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. - VPRO: 7.30 Voordracht. 7.50 Den voor acht. 8.15 Orgelconcert. 8.30 ótfstrialisatie". 8.55 Zo juist verschenen. 5 ARA: 9.00 Men vraagt.... en wij draaien- 930 Hoorspel. 10.00 Buitenlands weekover zicht. 10.1.5 Swing and sweet. - VPRO: 10.45 Avondwijding. - VARA: 11.15 Dr. W. F. 11.30 Gramofoonplaten. HILVERSUM H, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - KRO: 8.15 Iluk de dag. 12.33 Promenade-orkest. B.00 Amusements-orkest. 6.20 Actualiteiten. 6,4' Klankbeeld. 7.15 Mej. D. J. ten Haaf. 7.30 Aang. 7.45 „De drie landen". 8.05 Gewone man. 8.12 Omroep-Kamerorkcst. 8.55 Zuid- amkaanse dichters. 9,10 Kaïnermuziek-concert. Lezingen-cyclus. 10.00 Radio Philhan- monisch-orkcst. iq.45 Avondgebed. 11.15 A I»

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2