de films van deze week Uw Rode Kruis Volgende week concerteert de H.O.V. Stad en Omgeving- De Graaff won ook de vierde ronde der periodieke zeilwedstrijden Fa. BEEMSTERBOER Kampioenschappen K.M. met 430 deelnemers zsssous GEZELLIG DANSEN Luiting toch nog goed gemutst! In hef korf Uifslag openbare verkoping Zorgt Den Helder ook voor een Rimbukist? Laatste jeugddienst DE WITTE: Van de duivel bezeten Tl VOL I Drie ondernemende meisjes Recordhouders van 1948 komen weer uit Portret van de week: Mej. E. CHARMES Dirigent van der Peet als clarinetsolist Beloning voor redder betracht NAASTENLIEFDE en biedt HULP, overal waar hulp nodig is. Marktberichten Fancy-fair „Kaspoca" moet een succes worden Vrijdagmorgen negen uur. Ze waren er weer. Alle twaalf, klaar om hun uiterste best te doen de reis rond „de dode hond" zo mogelijk nog vlugger af te leggen dan de vorige week. En aan het weer zou het niet liggen. Wie had na ro'n miserabele Hemelvaartsdag durven hopen op een mooie blauwe lucht met een heerlijk koeltje uit het Zuidwesten? Een uitgezochte dag! Het zou vandaag gaan tussen, sloep: 1 bootsman J. Th. A. v. d. Zande van de onderzeedienst: 2 bootsman C. E. Ufkes van het Kon. Instituut,3 kwm C. J. Jan sen uit Hilversum,4 schipper H. Luiting van Hr. Ms. Neptunus, 5 bootsman E. J. Jansen uit Hilversum, 6 ltz A. J. de Graaff van Argis, 7 bootsman J. A. Bos man van de onderzeedienst, 8 schipper Grootjans van Hr. Ms. Neptunus, 9 bootsman L. v. d. Linden uit Hilver sum, 10 bootsman J. Wind uit- Hilver sum, 11 kwm. P. H. Giesbers van Hr. Ms. Neptunus en sloep 12 off. v. vak diensten H. J. Steyn van Hr. Ms. Mer- cuur. Het was goed te zien dat de zeilers uit de eerste wedstrijden wijze lessen geput hadden: haast op een kluitje lagen ze bij elkaar, vlak voor de startlijn en nauwelijks had het schot te kwart over negen weerklonken of het hele dozijn was onderweg. Een ervan was de jury wat al te voorbarig: zijn steven was de lijn juist gepasseerd toen het startsein werd ge geven. Hij werd teruggeroepen, maar veel oponthoud gaf het niet en een mi nuut later zette hij zijn collega's na. „Tegen zon" was de opdracht en met een ruime wind zette het gezelschap koers naar boei no 1. De eb stond flink door, maar met dit windje en een beetje onder het walletje langs maakten ze flinke vaart, zodat schipper Luiting nog vóór half tien de eerste boei rondde. De volgende étappe gaf geen moei lijkheden, maar na de dode hond kwam het kruisrak en toen was oppassen de boodschap. Wij zagen hoe Luiting op dit traject de eerste plaats moest afstaan aan iemand die met grote kennis van zaken zijn slagen nam en toen ze wat naderbij kwamen, bleek dit de heer De Graaff te zijn die de leiding van de zeilvloot op zich meende te moeten ne men. Om twintig minuten over tien, ruim een uur na de aanvang, beëindigde De Graaff de eerste ronde, maar Luiting en Bosman hingen als klitten aan hem. waarna, op enige afstand, de anderen in een grote ploeg volgden. Hulde aan deTeso! En toen gebeurde het.... Juist pas seerde dit ploegje de haveningang en daar stak de Texelse boot zijn neus buiten de pieren om koers te zetten naar Oudeschild. Maar de gezagvoerder was niet van plan om de zeilvreugde te verstoren: de telegraaf ging op achter uit en hij hield zijn schip gaande tot de sloepen voorbij waren, waarna hij zijn reis vervolgd^ Het was met de door staande eb en in die kleine ruimte zeker geen gemakkeliike opdracht om met het schip te manoeuvreren en wij willen de kapitein dan ook namens het wed strijdcomité en alle zeilers van harte bedanken voor de door hem verleende medewerking. Inmiddels bleef het onze zeilers voor de wind gaan: het koeltje werd een frisse bries en het liet zich aanzien dat de tijden van verleden week nog aan merkelijk verbeterd zouden worden. Te kwart over elf lagen de Graaff en Lui ting „nek aan nek", als we dat zo eens mogen noemen, bij de wrakton. Luiting zat wat lager en maakte zich blijkbaar bevreesd dat hij de ton niet'kon bezei len: hij ging door de wind. terwijl de Graaff kort daarop de ton rondde En toen was het een kwestie van minuten. Daar kwamen ze aanbruisen: de Graaf en Luiting haast een mijl vóór de ande ren. Te 11.25 liet het schot weten dat de eerste was binnengelooen. Ltz de Graaff legde de twaalf mijlen af in twee uren en tien minuten Een minuut later kwam schiriper Luiting binnen als num mer twee. bootsman Bosman werd drie en de heer Steyn vier. Om kwart vóór twaalf was de laatste zeiler thuis. Het gaat steeds beter en het gaat steeds vlugger. Een Salomo's-oordeel. Wij wipen nog even bij de jury aan en zagen een aantekening die ons grote vreugde schonk: „Aangezien bij de derde wedstrijd niemand de muts uit de sloep van schip per Luiting buitenboord heeft zien waaien en dus geen protesten binnen kwamen, heeft de commissie besloten, afgaande op de verklaring van Luiting, dat de muts vóór negen uur over boord was, de punten alsnog toe te kennen". Dat is goed nieuws. De straf leek ons ook erg zwaar. Luiting mist nog steeds de muts, maar geloof maar dat hij goed gemutst is. En er is niet met de muts naar gegooid; wij kennen alle leden van de commissie. ..Hoe is de stand Mieke?" zouden we willen vragen. Wel, de heer De Graaff heeft nu 39 punten en moet nog één wedstrijd zei len. Dan komen Sluyter met 33. Luiting met 31, Bosman met 30 en Steyn met 24 punten. Maar deze heren moeten nog in twee wedstrijden uitkomen. Er valt dus nog weinig te zeggen. De volgende week gaat het spannen. Wij houden U op de hoogte. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen G van Most, Weststraat 111, telefoon 2059 en A J. F. Thorbecke, Javastraat 113, te- tefoon 2103. Voor het afhalen der bonkaarten K/L 909 zijn Maandag de familiena men Vi t/m Wep aan de beurt. Het kantoor is 's morgens geopend van 8.3012 uur en 's middags van 14— 1C.30 uur. Evenals vorig jaar zullen de ge zamenlijke bedrijfsverenigingen der gemeente ook dit jaar weer athletiek wedstrijden voer het gemeenteperso- t eel organiseren. De datum ts nog niet vastgesteld. De zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" zal binnenkort, deel nemen aan een concours te Huizen. Waar gisteren in het verslag van de zeilwedstrijden van H.W.N. geschre ven werd over een- gebrek aan club liefde en saamhorigheidsgevoel, betrof dit de motorboot- en kanobezitters en niet de zeilers, zoals abusievelijk uit de openingsrede 'an de heer Roovers werd aangehaald Overigens hebben de wed strijden zelf wél bewezen, dat het met de clubliefde en het saamhorigheids gevoel in de H.W.N.-gelederen heus nog wel gaat! De voorkamer van het woonhuis der familie Van der Slikke aan de Pol derweg wordt bij de winkel getrokken, waardoor deze een noodzakelijke uit breiding ondergaat. Vandaar de gapende voorgevel aan de Polderewg. Juwelier Door notaris A. M. Engelmann wer den Dinsdagavond de volgende perce len publiek verkocht: Huis en erf, Vis- straat 3, groot 1.17 are en huis en erf, Visstraat 5, groot 1.38 a aan W. Brag- gaar qq voor 2492. Huis en erf, Pa rallelweg 17, groot 56 ca aan J. W. London q.q. voor 2125. Huis en erf, 2e Vroonstraat 28, groot 1.10 a aan J. W. London q.q. voor 1900. Huis en erf, Brouwerstraat 41, groot 64 ca aan J. van Os q.q. voor 1250. Huis en erf, Vijzelstraat 15, groot 67 ca aan A. M. Hanse q.q. voor 615. Huis en boet en erf, Schoolstraat 20, groot 82 boet en erf J. W. Thijssen voor 1601. Huis en erf, Steengracht 22, groot 88 ca aan M. Bregman q.q. voor 2920. SCHOUT BIJ NACHT F. STAM. De schout bij nacht F. Stam, die tot voor kort als marine-attaché te Wash ington was gestationneerd, wordt met ingang van 14 Juni a.s. bij de afdeling materieel van het ministerie van ma rine geplaatst. Hij is bestemd voor de functie van vlagofficier materieel. Nu in Den Helder grote gebeurte nissen op sportgebied voor de deur staan, fs het goed eens te denken aan onze militairen in Indonesië en dan vooral aan degenen die op eenzame buitenposten dienst moeten doen en daar verstoken zijn van alle vertier. Velen bezitten zelfs geen voetbal of iets dergelijks. Met weemoed zullen zij terugdenken aan de sportclubs in Holland, die alle voorzien zijn van de gewenste materialen. De voetbalclubs beschikken over de nodige ballen, shirts, voetbalschoenen etc., de hockey clubs hebben sticks, ballen en netten, de tennisclubs kunnen zich ontplooien en de bridgeclubs lijden geen mate riaalgebrekZo is het met de meeste sporten in Holland, maar onze militairen overzee (die misschien thuis niet eens bij een sportvereni ging waren aangesloten!) voelen thans het gemis. De NIWIN, die reeds vele goede banden tussen de mensen thuis en hun jongens *erzee heeft gelegd, wil hieraan iets doen. Over het gehele land wordt een actie gevoerd om nu eens met spoed een prachtige collec tie sportmaterialen naar Indonesië te kunnen zenden. De NIWIN wil dat doen in de vorm van z.g. rimboekis- ten, waarin een mooi assortiment sportartikelen wordt gepakt. De in houd van zo'n rimboekist bestaat uit voetballen, korfballen, voetbalschoe nen, tafeltennis- en kaartspelen en nog vele andere nuttige zaken meer. tot een waarde van vierhonderd gulden. Laat Den Helder in deze actie niet achterblijven! Misschien zien alleen de sportverenigingen gezamenlijk kans om het geld voor één rimboe- kist bijeen te brengen. Ook zij, die niet aangesloten zijn bij een sport club en een bedrag voor dit mooie doel beschikbaar willen stellen, kun nen dit storten bij de penningmeester van het plaatselijk NIWIN-comité, Nederlandse Middenstandsbank, Ko ningstraat 7. De zomertijd nadert en daarmede komt een einde aan de reeks maande lijkse jeugdiensten in de lutherse kerk. Zondagmorgen om half elf zal de laat ste jeugddienst van dit seizoen worden gehouden. Daarin zal voorgaan de hier ter plaatse welbekende ds. J. B. Os kamp, Ned. herv. predikant te Nijme gen. Zijn jeugdpreek draagt tot titel: „Ik verga van honger". De komende Zondag wordt in alle Lutherse gemeenten in Nederland als „Jeugdzondag" gevierd, onder 't motto: „Jeugd en kerk, samen sterk". Regionaal zijn de Lutherse jongeren van Noord- Holland afgelopen Zondag reeds bijeen geweest te Enkhuizen, terwijl de Pink sterdagen de Lutherse jongeren uit heel het land te Arnhem bijeen zullen zijn. Dit weekend valt daar dus juist tussen ten is dan ook uitermate geschikt om aan dit onderwerp te worden gewijd. Deze jeugddienst zal daaraan eveneens aan dacht schenken. De dienst is voor iedereen toeganke lijk, hoewel graag allereerst jonge men sen worden verwacht. Er zal solistische medewerking worden verleend door mevrouw G. ManPloeg, sopraan, ter wijl mevr. A. GraaffKamp het orgel bespeelt. „Van de duivel bezeten" is de naam van het filmwerk, dat tot en met Maan dag in De Witte draait. De Grote Prijs van de Internationale Critiek, een prijs voor de beste vertolking van een man nelijke hoofdrol en de titel Film van de maand, werden aan, dit werk toegekend en deze zijn volkomen verdiend. Hoe eerlijk een harde werkelijkheid naar voren wordt gebracht, kan men hierbij ervaren. Hoe tragisch kan iets schoons worden, wanneer alleen de hartstocht en niet het verstand meer gelden mag. Twee jonge mensen in de branding van de oorlog in de grote stad, ze zien elkaar en blijven bij elkaar. Redeneren niet, doen alleen. Hoeveel mensen er door in het ongeluk gestort zouden kunnen worden, bedenken ze niet. Ze willen hun eigen leven, hun eigen hartstocht, hun eigen liefde. Zij, ge trouwd; en hij, een schooljongen van zeventien. Bitter is het en hard, om dit alles op het witte doek mee te be ieven en het is tegelijk een ontstellend heldere spiegel. Zo gaat het ook nu met vele jonge mensen, die niet rede neren,» maar doen. Als niemand ze tegenhoudt, zullen ze één voor één hun leven opeisen en het gaan beleven, op een eigen, egoïstische en onoverdachte manier. Een korte tijd zullen ze een geluk ervaren, dat later schijn zal blijken. Ze zullen dwalen als deze Frangois, met de handen in de zakken, door een kerkgebouw, door een met vlaggen versierde straat, tussen jui chende mensen en klinkende klokken en ze zullen het niet merken, omdat alles, wat ze meenden te hebben, ver loren is. „Van de duivel bezeten", een realistische film, die iets te zeggen heeft. De laatste helft van de week wordt „Martin Roumagnac" vertoond. Een film met twee sterren van formaat in de hoofdrollen: Mariene Dietrich en Jean Gabin. Ook hier is de leeftijd bo ven de achttien gehouden. De „drie ondernemende meisjes", die de naam op hun geweten hebben van de film, die deze week (met uitzonde ring van Woensdagavond) in Tivoli wordt vertoond, hebben het maar goed met hun moeder, mrs. Morgan (Jea- nette MacDonald) voor. Ze kroelen en zingen en doen allerlei aanbiddelijke pogingen om vader weer in hun mid den te krijgen. Deze man heeft echter een hevige concurrent in José Iturbi, die niet alleen charmant optreedt en fameus piano speelt, maar bovendien warme gevoelens koestert voor moeder Louise en haar mooie sopraanstem. De mogelijkheden voor een romantisch verhaaltje met muzikale onderbrekin gen zijn in voldoende mate aanwezig. Men heeft ze met vereende krachten uitgebuit en het resultaat wordt de toeschouwer getechnicouleurd voorge zet. De dames zullen zich met het ge heel meer kunnen amuseren dan de heren, die zich misschien verwonderd zullen afvragen waarom die José toch zo „weg" van Louise kon geraken. José krijgt overigens zijn zin en de vader ook, want.deze hertrouwt met een Frans mei$L De kampioenswedstrijden der Koninklijke Marine, die ook verleden jaar de beste sportslui van onze zeestrijdkrachfen bijeenbrachten, staan weer voor de deur. Athleten, zwemmers, schermers, tafellennisspelers en handballers be reiden zich voor, om a.s. Woensdag, Donderdag en Vrijdag met de gunstigste kansen tegen elkaar uit te komen. In het programmaboekje, dat wij zojuist ontvingen, zagen wij in de uitgebreide lijst van deelnemers onder de 430 namen verscheidene cracks, die straks ongetwijfeld van zich zullen doen spreken. Zo nemen aan deze wedstrijden o.m. deel: Okkerse (verleden jaar winnaar hoogspringen met aanloop, Derksen (winnaar 400 m. hardlopen), Meerman (winnaar 800 m. hardlopen), Hessels (winnaar 1500 m. hardlopen, thans uit komend op de 3500 m.), Pietersen (win naar discuswerpen, speerwerpen en ko gelstoten). de zwemmers Van Daatse- laar. Tjebbes en Esbach, de Marva's Schoon (athletiek), Hillenaar (athle- tiek) en De Bood (zwemmen), de scher mers Douw van der Krap. De Winter, Hessels en Goslings en verscheidene andere bekende figuren. Tal van deel nemers van verleden jaar komen nu niet uit, en anderzijds is er een groot aantal nieuwe mededingers, zodat ver rassingen niet uitgesloten zijn. Het gaat niet alleen om de beste in dividuele prestatie, maar ook om het geen iedere deelnemende marine-in richting weet te bereiken. De inrich ting, die het hoogste aantal punteh verwerft, ontvangt de wisselbeker van de Commandant Zeemacht Nederland, waarvan het Koninklijk Instituut de houder is. Het Marva-detachement met het hoogste aantal punten komt in het bezit van de wisselbeker van admiraal Helfrich, die verleden jaar werd ge wonnen door de Amsterdamse Marva's. Programma. Woensdagmorgen 1 Juni om kwart over acht komen alle deelnemers sa men in de sportschool op de Rijkswerf, waar de kampioenschappen officieel worden geopend. Om negen uur be ginnen op het terrein Ankerpark de atletiekwedstrijden, terwijl aan de Sportlaan handbalwedstrijden worden gehouden. De handballers gaan 's mid dags door, terwijl om half twee de athleten verder gaan op het werf- sportterrein en om drie uur in de sportschool de eerste schermpartijen worden gehouden. In de gymnastiek zaal van het Koninklijk Instituut virt- den 's avonds om zeven uur tafelten niswedstrijden plaats. De tweede dag staat weer in het te ken van de athletiek en handbal, met in de namiddag en 's avonds scherm- wedstrijden, alsmede de voortzetting der tafeltenniswedstrijden. De derde en laatste dag brengt de finales: om negen uur athletiek op het Ankerparkterrein en handbal aan de Sportlaan. Daar vindt om elf uur ook de finale plaats van de Marine Voet balcompetitie (in het programmaboekje staat abusievelijk, dat deze finale aan de Sportlaan wordt gehouden). Vrij dagmiddag om half twee starten deelnemers aan de loop over 3500 me ter op het werfsportterrein; om kwart voor twee komen in het bad op de werf de zwemmers en zwemsters aan de beurt. Om vier uur Vrijdagmiddag is de prijsuitreiking, welke weer zal plaats vinden in de sportschool. De Commandant Zeemacht Neder land, schout-bij-nacht J. J. L. Wil- linge, heeft het ere-voorzitterschap wil len aanvaarden van de wedstrijd-com- Marine, kapitein ter zee I. W. Reij- missie, waarvan de Commandant der nierse, voorzitter is en de luitenant ter zee der le klasse SD J. C. H. Bol secretaris. De algemene wedstrijdlei ding berust bij ltz. Bol. Wedstrijdleider zwemmen is de ltz. SD II F. van den Heuvel Rijnders, idem athletiek ltz. SD III J. C. Crane, idem handbal ltz. SD III A. H. Reitsma. idem schermen, adj. der mariniers C. Vijlbrief, idem tafel tennis serg.-torpedomaker J. F. Stein- del. Niet in de laatste plaats voor hen hopen wij, dat de voorbereidingswerk zaamheden worden bekroond met goe de en sportieve wedstrijden, waarin alle deelnemers hun uiterste krachten zullen geven. Wie op de werf werk\ heejt stellig al eens met Mej. E. Charmes, de sociale werkster, te doen gehad, en ook zullen heel velen haar 's avonds in haar woning, Koningstraat 28, hebben opgezocht om raad te vragen, of misschien alleen om zich eens uit te spreken. Zij kenti alle werfmensen en hun hebbelijk- of onhebbelijkheden en zij kennen haar als de juffrouw, die meestal wel raad of een redelijke oplossing weet. Ze beklagen haar ook wel eens met de opmerking: „V zit altijd maar in de narigheid van een ander «e wroeten!" Maar dat neemt ze nooit aan, ze houdt van haar werk, doet het met hart en ziel en hoopt het zo lang mogelijk te kunnen voortzetten. Die moeilijkheden van anderen, ze zij.' soms zo erg makke lijk, op te lossen en als er iets werkelijk scheef zij, dan geeft het zo'n vol doening als alles goed afgelopen is. Neen, door geen geld, zou ze haar werk willen missen en dat typeert haar. Maar wat voor werk doet eigenlijk een sociale werkster, en wel die van de werf? Zij hoort allereerst de meest uiteenlopende klachten en ontboezemingen 'van het werfpersoneel aan en daarna probeert zij zo goed mogelijk raad en op lossingen aan de hand te doen. Maar wat doe je, als iemand verzucht, alle dagen rabarber te moe ten eten, of als een jongen komt vertellen, dat hij beslist nooit weer naar huis wil. Het ene is mis schien net zo moeilijk uit de weg te ruimen als het andere, want de achtergrond van de dingen, de omstandigheden en vooral, de gemoedsgesteld heid van de betrokken mensen, zijn factoren, die van groot belang zijn. Er is inzicht en verant woordelijkheidsgevoel voor nodig om op de vreemdste plaatsen en onder wonderlijkste om standigheden afdoende te kunnen ingrijpen. Vaak blijkt het van sroot belang te zijn, wanneer de gezinsleden van de betrokken arbeiders wat meer weten omtrent het leven op de werf, over de werkzaamheden en het doel er van, over de manier waarop gewerkt wordt en hoe alles er uitziet. Dik wijls vertellen de mannen het niet, omdat ze denken, dat het de vrouwen toch niet schelen kan, maar dat is niet waar. Ze stellen'er terdege belang in en de kinderen ook. Daarom is mej. Charmes zo blij, dat er af en toe excursies naar de werf georganiseerd worden en dat schoolkinderen, en allerlei anderen een idee krijgen van hetgeen op de werf te koop is. Eén keer maar was er een klas van de ambachtsschool bij, anders zijn er nooit Helderse mensen en kinderen op de werf rondgeleid om eens te kijken, waar hun man of vader nu werkt en wat hij doet! Ook het woningpro bleem geeft haar handenvol werk. Momenteel zijn er ruim 1000 man meer personeel dan voor de oorlog en van de 2600 gezinnen, die van de werf hun weekgeld ontvangen, hebben er ruim 200 geen woning. Ook dit, en misschien wel juist dit, geeft een terugslag op de mensen. Juffrouw Charmes gaat van het standpunt uit, éérst de mensen en dan de werf, omdat ze wel weet, dat als het met de mensen in orde is, hun prestaties er evenredig mee zijn. Zij heeft een prachtige taak en verdient daarbij van alle kanten te worden geholpen. Wel zeer spoedig na het concert van Helders Mannenkoor, waarop de Hel derse Orkestvereniging debuteerde door het verlenen van haar medewerking, kunnen wij thans de eerste eigen concertavond aankondigen. Terecht hebben de dirigent, de heer J. C. van der Peet, en zijn orkestleden uit het toen ge presteerde de moed geput om nu maar spoedig door te zetten. Met nog meer ambitie dan ooit tevoren werd gerepeteerd, want de H.O.V. wil goed voor de dag komen. Wij twijfelen er ook niet aan, of het zal slagen, a.s. Donderdagavond in de Lutherse kerk. De leden hebben inmiddels ieder een stapeltje programma's ontvangen met de bedoeling deze zo vlot mogelijk aan de man (of aan de vrouw) te brengen. Ook bij de secretaris, de heer K. Breg man, Polderweg 53, kan men program ma's (die tevens bewijs van toegang zijn) voor een zeer civiele Prijs ver krijgen. De H. O. V. wil namelijk zich zelf de eerste maal nog niet zo ontzag lijk duur verkopen! Men zal tevreden zijn, wanneer de onkosten worden ge dekt en vooral, wanneer de bezoekers tegen elkaar kunnen zeggen. Die H. O. V. heeft het ér knap afgebracht! Wij zijn zeer belangstellend. Niet in de eerste plaats naar dq prestaties van het orkest; dat wachten wij rustig en in goed vertrouwen! af. Vooral echter naar 't getal der bezoekers. Het is nu eenmaal zo, dat een profeet niet gauw geëerd is in zijn eigen vaderland, en het is bovendien niet alleen het Helderse publiek, dat al half tevreden is Wanneer met klinkende namen wordt geschermd. Het zijn Donderdag 2 Juni a.s.Ain de Lutherse Kerk, bijna allemaal profeten die in hun eigen vaderstad optreden, Zoals we indertijd berichtten, heeft de heer Corn. Smit van de Westgracht op 28 November 1948 een jongetje, dat in de Buitenhaven gevallen was, gered. Het kind speelde met vriend jes'op een van de vlotten en gleed in het koude water. Door de stroom dreef hij af en een hem toegesto ken jas kon hij niet meer grijpen. Toen kwam de heer Smit aanrennen, gooide z'n jasje uit en sprong in de haven. Hij bracht het ventje op het droge en daarmee was behalve een nat pak alles afgelopen. Gistermorgen echter heeft de burgemeester namens het Carnegie-Heldenfonds aan de heer Smit als beloning voor zijn prachtig staaltje van menslievendheid een ge tuigschrift overhandigd, wat de red der zeker verdiend heeft. ALKMAAR, 25 Mei (Exportveiling). Aard appelen: Bevelanders 3—7; slabonen (z. dr.) 2; peulen 2; tomaten A 1,27; tomaten (Bon ken; 78-1,06; bloemkool: IA 58-80; 1 40- 5.5; II 25—35; spinazie 8—36; postelein 22— 32; sla I 2—6; andijvie 42—46; radijs 3,50 —9 rabarber 5—11,50; rode bieten 6,50; bos- peen 32—54; uieil 5—7; asperges (dik) 78- 85; prei 6—7; soepgroenten 4—6; selie 3—5; aardbeien 20—46 per doos. LANGEDIJKER GROENTENCEN- I'RALE, 27 Mei. 33.000 kg. aardappe len 2837, kleine 2330, 10.000 kg GROOTEBROEK, 24 Mei 1949. „De Tuinbouw". 1300 kg Vroege aardappe- en; Eersteling groot 37—42, drieling 32 —34 en kriel 18-275000 kg Late aard- .ppelen: Bevelanders 2.402.90, Noor derling 5.90 en Eigenheimers 2.30. en het zijn dan voor het merendeel musici die ook elders nog geen lau weren hebben geoogst. Wij zouden het Helderse publiek met klem willen op wekken, nu eens niet te kijken naar die lauweren en die profetenmantels, maar met sympathie en belangstelling het werk te volgen van een groepje stadgenoten die met ambitie zijn be gonnen, goede vórderingen maken en het wellicht nog ver kunnen brengen, wanneer de morele steun van velen aanwezig is. Het orkest speelt „Aria en menuet" van Telemann, een sympohine van Stamitz, een oude melodieuze suite van een onbekende Engelse componist en de sympohine nr. 1 van Mozart. Laatstge noemde werken voerde de H. O. V. reeds uit op de concertavond van Hel ders Mannenkoor. Dan treedt de diri gent, de heer J. C. van der Peet, als solist op in het Adagio uit het Clari- net-concert in A van Mozart. De orge- liste mevr. A. GraaffKamp is soliste in Handei's prachtige Concerto in g voor orgel en orkest, en zij speelt voorts het Allegro vicace uit Widor's brillante vijfde symphonie. Stadgenoten, laten wij de H. O. V.- ers niet teleurstellen en hen samen verder helpen op het pad, dat zij met zoveel enthousiasme hebben ingesla gen. Vanmiddag, vanavond, morgenmid dag en morgenavond staan de poorten van „Kaspoca" nog wijd geopend voor degenen die het werk der Katholieke Sportcentrale goedgezind zijn. Door er een bezoek te brengen, en er een beet je geld achter te laten, steunt men het mooie en belangrijke werk dat door en voor een flinke groep uit de Helderse jeugd wordt gedaan. Sinds de komst van kapelaan Th. Dekker is deze ar- béid belangrijk uitgebreid en steeds meer vruchtdragend geworden. Wit- Geel-Wit groeit nog steeds, en dat be tekent dat telkens nieuwe» materialen moeten worden aangeschaft en ook dat er gebrek komt aan ruimte. Wanneer er geld is, kunnen deze moeilijkheden worden overwonnen. Het zal er komen, daarvoor staat de activiteit der KSC- leiders borg voor. Tot nu toe heeft men het zonder enigr subsidie kunnen redden, het ziet er naar uit dat men in eigen kring zoveel goodwill weet te kweken, dat men ook in de toekomst zichzelf zal kunnen bedruipen. Toen deken A. H. Harst, na een sti mulerend welkomstwoord van de heer C. M. Schneiders, de fancy-fair open de, bracht hij hartelijk dank aan ka pelaan Dekker, die zovelen met ent housiasme heeft weten te bezielen en talrijke trouwe en actieve medewer kers om zich heeft verzameld. Dat ook de autoriteiten de gang van zaken met waardering gadesloegen, bleek uit de aanwezigheid van burgemeester Rit meester, kapitein ter zee I. W. Reij- nierse en kapitein ter zee t.d. S. G. Barendregt, die deel uitmaken van de raad van aanbeveling. De voorzitter van het organisatie comité, de heer Schneiders, bedankte allen voor hun spontane medewerking. Hij kon terecht trots zijn op het resul taat van de gezamenlijke arbeid. „Kas poca" is een bijzonder aantrekkelijke fancy-fair en dat zal W.G.W. straks on getwijfeld In de kas kunnen merken!

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2