Stad ett Omgeving. Schoolkinderen zagen „Bezige handen' Vogeltocht op Texel werd groot succes PlüKSIfR! De boeren moeten zelf de bermen jn onderhoud nemen Overall of witte boord/ Hin-meisjes weten het naadje van de kous Groots tournooi van Helder De O. en O-wedstrijden f 1500 vóór 't Rode Kruis mna Paulowna Hippolytushoef Beroepingswerk Diefstal uit nood Geslaagd JONGENS Pakjes Regenjassen Blouses MEISJES Jurken Mantels Regemantels N^Mncelanden van Wieringen bijeen Opera-concert „Harmonie" Goede films op komsf „Victoria" Cabaret-Variété Joop Theunisz Duivensport VAN MARSDIEP TOT IJ Gisteren en eergisteren werden in Casino enige filmvoorstellingen gegeven roor de schooljeugd. Het programma was wel zeer gelukkig gekozen, omdat de hoofdfilm „Bezige handen" de jonge toeschouwers mooie en interessante dingen heeft laten zien over verschillende beroepen en ambachten. Nog altijd bestaat er bfl velen een verschil in waardering tussen de „intellectuele beroepen zoals men pleegt te zeggen, en een „gewoon vak". Het ideaal van talrijke ouders is nog steeds, dat hun zoon in het gezelschap van witte boord en actetas door het leven gaat, en dat hun dochter trouwt met zulk een boorddrager. ij r i j o die zij hadden, wanneer wéér een mooi Boord en actetas wegen vaak zwaar der dan het loonzakje, maar wat er ger is: zij worden dikwijls belangrijker geacht dan de bevrediging die men in de arbeid vindt. Men vraagt zich niet altijd af, .welke functie het meest in overeenstemming is met aanleg en ka rakter. Niet de kwestie: overall of witte boord? moet vooropgesteld wor den, en ook niet eens de vraag: welke taak wordt verricht?, maar: hoe wordt de taak verricht? Dit is een onderwerp, dat zich zou lenen voor een uitvoerige en grondige behandeling. Zeer zeker zou dat kun nen geschieden naar aanleiding van 't simpele filmpje, dat nu voor enige honderden Helderse scholieren is ver toond. Wij zullen ons ditmaal echter beperken tot het uitspreken van onze waardering voor het feit, dat deze kinderen vluchtig konden kennismaken met een aantal ambachten en beroe pen, welker beoefening niet alleen een grote bevrediging schenken kan, maar bovenal van groot nut is voor onze sa menleving. Het kan vooral in onze tijd geen kwaad, dat weer een kleine verschui ving gaat plaats vinden in de richting van handenarbeid, al of niet met be hulp van machines. Mensen met een goed verstand en een scherpe intelli gentie heeft de samenleving ook in dergelijke beroepen hard nodig. On derzoekingen hebben uitgewezen, dat de handvaardigheid in nagenoeg alle gevallen parallel loopt met de vaar digheid van de geest. Het gaat dus vooral om de belangstelling, die men heeft, en de lust om zich in een be paalde richting voor te bereiden en te oefenen. In het filmpje waren interessante opnamen verwerkt van de arbeid van zilversmeden en glasblazers, typogra fen en speelgoedmakers, wevers en rietbewerkers, stoelenmatters en me taalbewerkers, en verscheidene andere beoefenaren van nuttige ambachtenen beroepen. Wij hopen dat de jeugdige toeschouwers iets hebben begrepen van het plezier, waarmede al deze mensen hun werk verrichtten, en de vreugde werkstuk uit hun handen was geko men. Wanneer bij de jeugd het ver schil tussen overall en witte boord gaat wegvallen, komen wij een belangrijke stap dichter bü de objectieve beroeps keuze die tot heil is van de werkers persoonlijk en van de gehele samen leving. Sommige mensen waarderen de in tellectuele beroepen hoger, omdat zij menen hierdoor een verheffing van het materiële naar het geestelijke te pro pageren. Dat is, juist omdat het zeer aannemelijk schijnt, uiterst bedriege- Iijk. Hun doel is goed, maar zij zullen het nimmer bereiken, wanneer zij niet eerst teruggaan naar hun uitgangspunt en dan een betere weg inslaan. Maandag 30 Mei 1949 is voor het Helderse personeel van de kousenfa- brieken Hin een gedenkwaardige dag geworden. In de vroege morgen reden vier lichtgroene NACO-bussen met een, voor de Maandagmorgen, zeer opge wekte bezetting in de richting van Haarlem. De Helderse HIN-meisjes gingen kennismaken met de geboorte plaats van de kousen, waaraan ze nu reeds enige jaren hun beste krachten hebben gewijd. De kousen, die in Den Helder worden verwerkt, worden na melijk in Haarlem gebreid. De rondlei ding in de fabriek mocht zich in een grote belangstelling verheugen en liep dank zij een perfecte organisatie vlot Van stapel.' Toch duurde het bijna 2 uren voordat de laatste groep weer in de bus zat. Dat de Haarlemse collega's zo vriendelijk waren om hun middag rust te verleggen, zodat alle Helderse meisjes in staat waren om het gehele bedrijf in werking te zien, werd op hoge prijs gesteld Een koffiemaaltijd in restaurant Groenendaal te Heemstede, waaraan de voltallige directie mee aanzat, viel er na de doorstane vermoeienissen Vanzelfsprekend goed in. Om de benen weer wat los te maken amuseerde daar na hoog en laag zich in de Groenen- daalse speeltuin. Men zag afdelings chefs en bedrijfsleider de toon aange ven op de rutschbaan en draaimolen. Des middags vertrok men in de richting Amsterdam waar een rond vaart werd gemaakt door de grachten en havens. De duidelijke uiteenzetting van de kapiteins van de comfortabele motorboten droeg er veel toe bij om de tocht tot een succes te maken. Zee ziekte kwam bij de Nieuwediepsters r.iet voor! Tijdens de terugtocht werd in Heiloo nog even gepauseerd en nam men af scheid van de Haarlemse directie. De rit huistoe duurde velen te kort; pand verbeuren, spraakwaterval en meer volksspelen maakten de tongen los. Er zijn zelfs enige nieuwe talenten ont dekt. Moe. maar voldaan, werd te acht uur het Helderse station weer bereikt. De dag, die op prettige wijze het nut tige met het aangename had doen sa mengaan, heeft tot gevolg dat elk HIN-meisje nu precies het naadje van de kous weet! De feestweek van Helder nadert in een snel tempo. Nog enkele dagen en het 40-jarig bestaan wordt gevierd op een wijze, die buitengewoon schijnt te worden. Het eerste belangrijke on derdeel van de komende feesten wordt op Maandag, 2e Pinksterdag, afge werkt. Er vindt dan n.1. een voor- tournöoi plaats, dat in feite heel be langrijk is en buitengewoon interes sant kan worden. Vier verenigingen gaan de strijd tegen elkaar aanbinden, een strijd, die voor alle vier open ligt. Om tien uur komt HRC I in het^eld tegen Vi- tesse, de ploeg uit Castricum, die in de laatste jaren goed van zich heeft doen spreken. De wedstrijden duren tweemaal een half uur, zodat dus in een uur tijd moet gebeuren, wat an ders in zes kwartier kan plaats vin den. HRC start als favoriet, maar Vitesse kan zeer zeker voor een verrassing zorgen. Om 11.15 komt Helder in het veld tegen BFC uit Bussum. Ook al een club die de laatste jaren veel contact met onze Helderse clubs heeft, al bleven competitiewedstrijden uit. Een Helder in vorm kan ook BFC verslaan, maar de vorm van Helder is een heel eind zoek. Misschien we ten de spelers, geïnspireerd door het feest, de vorm alsnog té voorschijn te halen! In de middaguren krijgen we de derby HelderHRC. De spelers gaan na de eerste wedstrijd eerst ge zamenlijk eten en dan 's middags te gen elkaar voetballen. Het lijkt ons een prachtige gelegenheid om te be wijzen dat de geest tussen beide clubs uitstekend is Een woord van dank voor het initiatief van Helder en aan HRC dat zij de uitnodiging heeft aan vaard. Heel Den Helder hoopt op een fijne, frisse derby. Laten de spelers van Helder en HRC zorgen dat het zover komt. De uiteindelijke overwinnaar speelt volgende week in het grote tournooi. Wij hebben het bovenstaarfde zon der moeite neergeschreven., Wij weten dat de spelers meer moeite zullen heb ben om het gestelde doel te bereiken, maar waar een wil is, is een weg en wij rekenen 5n dit geval op de werk lust van deze 22 spelers. De verlie- Zersronde vindt plaats om 2:15 uur (tussen haakjes ook nog een mogelijk heid om een derby te krijgen), terwijl de winnaarsronde om 3.30 uur begint. Wij wensen de spelers van HRC en Helder een goéde voorbereiding en veel succes toe in de komende strijd. DEZE BUNKER IS VERDWENEN.... Mei man en macht is de fa. Doorn bos bezig met het opruimen van de bunkers aan het strand en op de zeereep. Het betonnen bourasel, dat hierboven is afgebeeld, is bij ieder bekend. Het beheerste het beeld van het strand bij Huisduinen, niet alleen bij eb, maar ook met vloed, wanneer somt de golven over dit onverwrik baar brok beton heensloegen. Twee zware explosies en het was met de reus gedaan.... Zondag stond de bunker nog gaaf op het strand, maar nu herinnert alleen nog maar een klein kuiltje aan zijn aanwezigheid. De resten zullen ook deze week worden opgeruimd, zodat wanneer alles naar wens verloopt, het strand nog vóór de Pinksterdagen schoon zal zijn. De golven van de zee zulten de laatste oneffenheden wel wegnemen. Weesp was te sterk voor Haarlem Maandagavond vond op het HRC b- veld de laatste wedstrijd in de tweede ronde plaats tussen de elftallen van het 2e Terr. Batn. Haarlem en Centraal Magazijn Weesp. Het is een volkomen verdiende overwinning voor de Wees per voetballers geworden. De Haarlem mers hebben de overwinning zeker niet cadeau gegeven en probeerden door hard werken een zo redelijk mogelijk resultaat te bereiken. De Weespenaren waren echter superieur aan hun tegen-, standers, zonder zich tot het uiterste te geven. Het werd een 40 overwinning. Over het algemeen is het een strijd ge weest tussen de Weesper voorhoede en de Haarlemse achterhoede. De weinige malen dat er een Haarlemse tegenaan val kwam werd deze zo doorzichtig uitgevoerd, dat de bal meestal niet verder kwam dan de backs. In tegen stelling met z'n collega aan de andere kant heeft de Weesper doelman vrij wel geen gevaarlijk moment voor zijn veste beleefd. De Haarlemse doelwach ter komt zeer zeker een woord van lof toe. Aan de doelpunten had hij geen schuld en vele malen voorkwam z'n resoluut ingrijpen erger. Ook de beide backs hebben zich behoorlijk ge weerd. Over de wedstrijd het volgende: Weesp begon direct met een belege ring van de Haarlem-veste. Na 10 mi nuten spelen kreeg l.half Zonneveld (Vitesse) een op hem teruggespeelde bal goed voor de voeten en onhoudbaar verdween het leer in de goal. Weesp bleef aanvallen, maar met kunst en vliegwerk wisten de Haarlemmers enige tijd 'hun doel schoon te houden. De druk werd echter te zwaar en de eerste helft was ongeveer een half uur oud toen midvoor Molle uit een voor zet van rechts de stand op 20 bracht, met welke stand ook de rust inging. De tweede helft gaf ongeveer hetzelf de spelbeeld te zien. Een geraffineerd aanvallend Weesp en een wanhopig verdedigend Haarlem. Van de vele kansen die de laatste helft bracht, be nutte Molle er twee en aangezien men toen wat egoïstisch ging worden bleef het daarbij, zodat het laatste fluitsig naal een 4r—0 overwinning voor Weesp bracht. Met dankbaarheid jegens allen, die verleden week hun medewerking bij de actie hebben verleend, deelt het be stuur van het Rode Kruis te Den Hel der ons mede, dat de huis-aan-huis- inzameling en de collecte in totaal f 1539,42 hebben opgebracht. De dank geldt in de eerste plaats de actieve leden van de transportcolonne, die de gehele week op pad zijn geweest, voorts de mannen van de brandweer, die Zaterdagmiddag tijdens de straat- collecte bijzonder verdienstelijk werk hebben gedaan de andere collectanten, de directrice van hotel Bellevue voor het beschikbaar stellen van het „hoofdkwartier", en de vele onbeken den. die hun offertje in de bus van het Rode Kruis hebben willen storten. Ondanks de stromende regen was de stemming onder de zeshonderd deel nemers aan de Eerste nationale vogeltocht op Texel bijzonder goed. Uit alle delen van het land waren de wandelaars naar de „Parel der Waddeneilanden" gekomen. Daar was een jeugdig stappertje van tien jaar en een oude „crack" van vijf en zeventig. Zij allen waren vol goede moed, en zagen er niet tegenop om een gezamenlijke avondwandeling te maken, toen het kampvuur moest worden afgelast. De nacht werd doorgebracht in diverse kampeerboerderijen, kamphuizen en enkele hotels. Zondagmorgen om half zeven ver schenen de eerste wandelaars aan de start bij de LO-school te Den Burg. De anderen kwamen allemaal om half tien. Dé burgemeester van Texel, mr. Rehorst, nam met een aantal leden van het gemeentepersoneel deel aan de tocht over 25 kilometer. Alle wande laars waren zeer tevreden over het parcours. Om ongeveer vijf uur passeerde de laatste wandelaar de finish, waarop kon worden overgegaan tot het uit reiken van de beschikbaar gestelde extra-prijzen. De eerste prijs was be schikbaar gesteld door de TESO, de tweede prijs door de VW, de derde door de fa. De Bruin, de vierde door h t gemeentebestuur en de vijfde door de jury. In de muzieknis werden de wande laars welkom geheten door de heer G W Oskamp, directeur van het VVV- bureau Texel, die met enthousiasme sprak over de schoonheid van het „Gouden Beitje", vooral in deze tijd van het jaar. De heer Krom, hoofd bestuurslid van de Noordhollandse Wandelsportbond én voorzitter van de jury, bedankte allen, die hadden mede gewerkt tot het welslagen van deze eerste nationale vogeltocht. Hij noem de daarbij in het bijzonder het ge meentebestuur van Texel, het VVV- bureau en de officials van de Neder landse Wandelsportbond, de heren De Jong en Muzerie. De heer Krom wek te de aanwezige niet-leden op, zich aan te sluiten. Hij deelde tenslotte mede, dat de Nationale Vogeltocht vol gend jaar weer gehouden zal worden. Alvorens de sportieve Texelse bur gemeester de prijzen uitreikte, sprak hij met veel waardering over de wan- matige krachtsinspanning wordt ver eist en ieder haar kan beoefenen. De prijswinnaars waren: 1. Leerlingen O.L.-school Den Burg; 2. O.V.A., Bak- kum; 3. H.V.Z., Alkmaar; 4. Duinkan- ters, Den Helder; 5. In tempo, Kol- horn. Gezien de stemming tijdens en na de tocht kunnen wij er zeker van zijn, dat de zeshonderd deelnemers ook vol gend jaar weer van de partij zullen zijn, temidden van nog vele anderen. LIJSTNUMMERING De voor de gemeenteraadsverkiezing ingediende lijsten van candidaten zijn als volgt genummerd: 1 P.v.dA 2. K.V.P., 3. C.P.N., 4. A.R., 5. V.VD" 6. C.H.U. IN DIENST Tegen 6, 7 of 8 September zijn voor eerste oefening opgeroepen: P. Blom en J. P. Onderwater bij 7e Reg. Inf.; P. Busé bij 6 R.V.A.. J. N. Cornelissen bij le regt. Pioniers; P. Noppen en J. J. de Wit bij 't Gardereg. Jagers. „VLAS- EN KORENBEURS" IN ANDERE HANDEN De ..Vlas- en Korenbeurs'' van de heer J. Buisman is in eigendom over gegaan aan de heer A. J. Kramer te Duivendrecht. Bij de Gereformeerde t kerk te* Wieringen is bij acclamatie beroepen candidaat G. N. Lam mens' te Den Haag in de vacature van ds. M delsport, omdat hierbij geen boven- Schenkcvcid. Adriaan Pieter de W. uit Den Helder stond gisteren terecht voor de Meer voudige Kamer te Alkmaar, gepresi deerd door mr. Krabbe, terzake van diefstal van verschillende voorwerpen van een bouwwerk aan de Helderse Buitenhaven, waar hij als electromon- teur werkzaam was. O.m. heeft hij zich een aantal tegels, kapstokhaken en gereedschappen toegeëigend. De W. heeft reeds een voorwaardelijke ver oordeling van 6 maanden met een proeftijd van drie jaar achter de rug. Sinds 30 December 1948 verkeert hij in staat van faillissement en, zo ver telde hij ter zitting, om zijn winkel, waarmee hij ten overvloede in zijn onderhoud voorzien moest, wat op te knappen, eigende hij zich de materia len toe. Mr. Holsteyn, de officier van Justitie, vond, dat verdachte niet stal, omdat hij het moeilijk had, doch om dat hij de voorwerpen wilde hebben. Daarom luidde de eis vier maanden gevangenisstraf met aftrek. Mr. Jon ker uit Den Helder, die als verdediger optrad, zeide, nog steeds vertrouwen in zijn cliënt te hebben. Uit de faillie te boedel heeft hij zich niet het gering ste toegeëigend, hoewel alles onder zijn bereik stond. PI. wees op de psy chische invloed van het faillissement bij zijn cliënt, en vroeg zich af, of het in werking treden van de voorwaarde lijke straf niet voldoende was. De recht bank zal op 14 Juni uitspraak doen. Vissen in verboden water. Klaas de V. uit Urk was bij de Alk, maarse rechtbank in beroep gegaan van een vonnis van de Hoornse kanton rechter, d.d. 14 Juli 1948, waarbij hij tot f 400 boete was veroordeeld wegens vissen in verboden water. De V. voer de aan, dat, toen hij in het verboden gebied in de buurt van Enkhuizen werd aangetroffen, hij te kampen had met motorpech, waardoor zijn botter over de grenslijn dreef. Wel zeven maal was de motor afgeslagen, zo zeide hij. Daarom had hij zich ook niet om zijn kornet bekommerd, dat dus nat en wel gan dek lag. Dat hij in het verboden gegied gevist zou hebben, ontkende hij. Twee getuigen, de schipper en de boots man van de politieboot R.P. 74 ver klaarden, dat de botter zich met een te grote snelheid voortbewoog, om te kunnen drijven en dat er rook uit de motor kwam. De officier was van oor deel, dat de waterpolitie heus niet op een paar meter kijkt, als het om een verbaal gaat en geloofde niet veel van verdachtes verhaal. De eis luidde be vestiging van het vonnis van f 400 boete. Mr. Leesberg Jr. pleitte onschuld omdat verd. zich beroept op overmacht, die volgens spr. wel degelijk aanwezig was. Daarom vroeg pleiter vrijspraak. Uitspraak op 14 Juni a.s. Bij 't laatst gehouden examen slaag de te 's-Gravenhage voor 3e stuurman Grote Handelsvaart de heer D. Takes, leerling van de Zeevaartschool te Den Helder. Voor de Grote sortering De heer Jb Dekker bracht een voor stel naar voren om zelf een bouw fonds te stichten en daar de onkosten uit te dekken, naar hetzelfde voor beeld als een kerkgenootschap hier ter plaatse. Een en ander zal onderzocht v/orden en de leden krijgen de gele- geheid om zich te beraden vóór dat Ti,f Knni las de notulen voorstel ter tafel komt. De secretaris M. Kooi las ae nu hart ve De hoofdingelanden van W,ering!® vergaderden in het Hotel Centraal te Hippolytushoef onder voorzitterschap van de heer J. Lont Cnu De voorzitter riep alle aanwezigen een hartelijk wel kom toe en sprak zijn blijdschap over uit dat alle leden aanwezig wa- voor, welke met een opmerking van de heer Jb Dekker werden g°ed&~ keurd. Er was een schrijven binnen gekomen van het Provinciaal bestuur waarin werd goedgekeurd het vei van de hoofdingelanden om de schouw te mogen uitstellen tot Maart 19. Punt 5 vermeldde een voorstel tot wijziging van het «lijkprofiel, ge roemd in het besluit van hoofdinge landen 20 December 1948, tot het af graven van de Dijk, aan de Zuidkant van Wieringen. De heer M Kooi deelde hieromtrent mede, dat een voorstel zal worden in gediend bij Ged. Staten, hetwelk werd voorgelezen. Alle leden konden zich er mee verenigen en daarom zal het verzonden worden naar Ged. Staten. Nadat de heer Kooi uiteen gezet had de noodzakelijkheid van een geldlening, werd met algemene stem men aldus besloten. De kas van het Heemraadschap Wie ringen was als volgt: ontvangsten f 44119,53K, uitgaven f 39294,12, batig saldo f 4825,41Vi. Punt 7 was de begroting van het Heemraadschap, dienstjaar 1949. Totaal der ontvangsten en uitgaven f 40081,92^. De lasten worden niet verhoogd, die blijven gehandhaafd op f 11- Hat wordt een opbrengst van 1840 maal 11 is 1 20.240. Nadat de heren H Lont en Jb Dek ker een paar vragen hadden gesteld, werd de begroting goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat e. een voorstel was om een fonds te stichten ten behoeve voor bijzondere uitgaven van het gemaal. Graag had de zang-, reciteer- en or kestvereniging „Harmonie" haar leden en donateurs nog een operette-uitvoe ring aangeboden, maar dat bleek in dit seizoen jammer genoeg niet meer mo gelijk. Men heeft echter gezorgd voor een waardige vervanging in de vorm van een opera-concert, waaraan wordt medegewerkt door vier zangsolisten terwijl ook het koor een nummer zal uitvoeren. De vier solisten zijn de sopraan Rini de Vieta, de alt Ester de Vries, de te nor Albert Rees en de bas Johan Smink. Met pianobegeleiding van de heer Nico Visser (de bekende pianist en accordeonist van de „Musical Ram- blers") zullen zij een aantal aria's, du etten en kwartetten uit beroemde opera's ten gehore brengen. Zo zullen de bezoekers o.m. fragmenten kunnen beluisteren uit de opera's „La Tra- viata" (Verdi), „La Bohème" (Puc- cini), „Les pecheurs de perles" (Bizet), „Die lustigen Weiber von Windsor" (Nicolai), „Die Entführung aus dem Serail" (Mozart) „.Carmen" (Bizet) en „Rigoletto" (Verdi). Het koor zingt 't prachtige .Bruidskoor" uit de „Lohen- grin" van Wagner. Het concert wordt gegeven op Woensdag 8 Juni a.s. in Casino, aan vang aoht uur. Belangstellenden, die geen lid of donateur zijn van „Har monie" kunnen de uitvoering bijwonen tegen een entréeprijs van één gulden, belasting inbegrepen. Zij dienen zich eventueel te vervoegen bij de adressen Meeuwenstraat 19 of Hectór Treub- straat 93. Gelegenheid tot het bespre ken van plaatsen bestaat Dinsdag 7 en Woensdag 8 Juni van 11-12 uur aan de zaal. Het zal het bioscooppubliek interes seren, dat enige goede films op komst zijn. Een enkele daarvan kan reeds zeer kort na de première in Neder land te Den Helder worden vertoond, wat op zichzelf de moeite waard is. De omstandigheden- zijn nu eenmaal zo, dat menige prominente film eerst in Den Helder kan worden vertoond, wanneer theaters in de grote steden ertnee klaar zijn. In de Pinksterweek wordt in Tivoli de veelgeroemde film „Johnny Belinda" (die nu nog in ver schillende Amsterdamse bioscopen loopt) gedraaid. Onze medewerker „Long-Shot" wijdde aan deze film kortgeleden een uitvoerige beschou wing. De week daarop komt „Blue Skies" met Bing Crosby en Fred As- taire, voor de liefhebbers om van te watertanden. Dan staat op het Tivoli- programma „Mijnheer de Gouvernan te", die nu al voor de twaalfde maal in het Amsterdamse Corso wordt ge prolongeerd. Andere actuele films, die in de komende maanden in Tivoli zullen worden vertoond, zijn „De zaak Paradine" (eveneens onlangs bespro ken), „De roemrijke daden van Dan- ny Kaye „De Prinses en de piraat" (met Bob Hope in de hoofdrol). Voor de postduivenvereniging Vic toria" was de uitslag van de wed vlucht vanaf Pont St. Maxcence als volgt: L. Schoonhoven 1, 4, 9- J. van der Plaat 2; Gebr. Ramler 3, 15, 28- 'L v' d' HaTa8. 6; J- Rtemers 5, 8, 12', 2®' d® W'1 7, 14; B. de Boer 0, C. Biuin li; D. Bregman 17- w van Leeuwen 13, 20; L. Bak 16' 1q' 21' a' He hl ^'oèWerS 18J' Kram" 21, A. Heyblok 26; J. v. d. Haat* 97- L' D?Sto24' 32' J' Huinker 29, 31- p'. v. Rijn 34; C. Bruinink 30 Donderdagavond wordt' van half zeven tot acht uur lngekorfd voer Corbeil. De klokken worfen Zaterdag tussen zes en zeven uur gesteld. De rondvraag had veel animo. De heer M Lont vroeg naar het onder houd van de bermen langs de wegen, waarna aldus werd besloten. De boeren moeten zelf de bermen in onderhoud nemen, stekels afmaaien en bU wedcropkomen bespuiten. Dit zal aan de boeren bekend ge maakt worden. Hierna werd een vraag gesteld over de wegen. Hier deelde de voorzitter mede, dat Daal ders Aannemersbedrijf zeer spoedig de wegen zal afwerken. De heer P Keizer zou gaarne in de Normert, op bepaalde plaatsen bordjes plaatsen „Verboden vuilnis neer te werpen". Dit voorstel had de volle aandacht van het bestuur. De heer Kool stelde voor een gedeeltelijk verbreden van de Kleitelweg. Het bestuur deelde mee, dat de bomen voorlopig blijven staan, omdat bepaalde instanties van mening waren, dat er toch geen groot wegverkeer daar ter plaatse is en het natuurschoon daar ook onder te lijden zou hebben. Een vraag van de heer Tijsen over de t.b.c.-bestrijding bracht beroering in de vergadering. De voor zitter deelde mede, dat het de taak is der afd. Bond Tbc-vrij vee, om een verzoekschrift te richten aan de ge- zondehidsdienst, in deze intern e en voor de boeren zo'n belangrijk doel, rm reageerders van de hand te doen. De heer Lont deed een verzoek, om bomen te plaatsen op eigendomsgron- den, voor beschutting tegen Noorden wind, hetwelk hem werd toegestaan. Hierna kwamen nog vragen naar vo ren over de inzaai der bermen, van de toegang naar de Dijkweg e.d. De heer N Mulder Dz. klaagde er over dat bij storm het zeewater Wie ringen binnendringt op de plaatsen Stroe, Vatrop enz. De voorzitter deelde mede dat er al reeds een verzoek is gezonden naar de Zuider zeeraad om de zeedijk op verschil lende plaatsen te verzwaren, omdat het hier 25 ha land betreft. Bovengenoemd gezelschap trad in da Wielerbaan op met een daverend pro gramma. Zaterdagmiddag werd een speciale kindervoorstelling gegeven. De kinderen hebben kunnen genieten van de muzikale clowns en de sprekend# pop en de verschillende prestaties van Joop Theunisz op klein en groot fiets- materiaal in de lucht. Ook de beide an dere avonden verzorgden zij voor het publiek een prettig programma. Vooral ook als conferencier behield Joop Theunisz de beide avonden geheel het contact met het publiek. Als geheel een paar avonden vol van vreugd# en gezelligheid. De duivenver. „Luchtpost" te Wie ringen hield Zondag 29 Mei een vlucht vanaf Pont St. Maxence, dat is een afstand van 440 km. Deze vlucht werd voor de Wieringer duivensport een rampvlucht. De vlucht verliep zo slecht, dat er van de 66 duiven maar 9 terug kwamen. Dit is nog nooit zo slecht geweest. De duiven werden om 6.30 uur losgelaten. De eerste duif werd geconstateerd om 13.53.42 sec., dat was met een snelheid van 982,4 meter per minuut. De uitslag was als volgt: H. Kaan 1, 2 en 5; Cor Helsloot 3; W. d« Waal 4, 6; W. Pathuis 7 en 9 en Nico Helsloot 8. Onze plaatsgenoot, de heer D. Ta kes Nzn„ slaagde dezer dagen met goed gevolg te Den Haag voor derde stuur man bij de grote vaart. De heer A. P. Dockheer, hoofdcom mies ter secretarie te Rijssen (O.), is met alg. stemmen benoemd tot ge meentesecretaris van Langedijk. Een groep Belgische kunstenaars heeft Ber gen bezocht teneinde kennis te nemen van het werk der „Bergense school". Cl Verwacht wordt, dat Huize „Voorhout" te Alkmaar, het bekende rusthuis voor bejaarde lieden, dat jarenlang aan zijn bestemming werd ontatrokken, in Sept. weer geopend zal worden. De V.V.V. en de Middenstandsvereniging te Heiloo organiseren van 27—30 Juli een avond vierdaagse voor tourrijwielen, waarbij vier tochten door de mooiste streken van onze provincie op het programma staan. 1 1 in een vergadering van de oordc arktbond te Langendi.jk werd medegedeeld, dat dit jaar geen mini mumprijzen voor vroege aardappelen zullen gelden. Op 1 Mei j.1. telde Bergen 8392 inwoners. Vrijdag a.s. oudf de Kamer van. Koophandel te kmaar voor de leiders van de groot- ednjven in haar district een zaken- lunch. n Aan de Langediik wordt ern- stig gedacht aap de aankoop van een kroosopruimmachine. In de haven van Hoorn meerde het koninklijk jacht „Piet Hein". Evenwel was de koninklijke familie niet aan boord. in Hoogkarspel zal een bui- zentrekkerij worden gevestigd. In Velsen-Noord wordt morgen °en zelfbedieningswinkel geopend. Ee« familie te Beverwijk, die van 'n week end uitstapje terugkeerde, bemerkte, dat zieh in haar woning een man bevond. He politie heeft de indringer gearres teerd. Op derde Pinksterdag wordt te Zaan dam een korte baandraverij (met tota- lisator) georganiseerd.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2