Vitesse wint het voortournooi van Helder Pinkster met zon en wind Het lekencabaret „De Valreep" trad op voor de Partij van de Arbeid Veel spanning en goed voeibal Helder 2 wint N.H.V.B.-beker Kwartiermeester De Bruin won de vijfde ronde Prijxen voor de Sportweek Zomercompetitie waterpolo Qp weg naar huis Seizoenopening ie Huisduinen Grond voor Ambachtsschool nog rret overgedragen Texel Wieringen Burgerlijke Stand VAN MARSDIEP TOT IJ De weergoden waren gisteren met de jubilerende voetbalvereniging Helder, want het was geen strandweer en voor voetbal juist geschikt. Het is dan ook een bijzonder geslaagde dag geworden, waarbij de vier deelnemende clubs BFC, Vitesse, HRC en Helder hun uiter ste best hebben gedaan om zo goed mo gelijk resultaat te bereiken. Het eind resultaat is min of meer een verrassing geworden, want Vitesse uit Castricum werd winnaar en laten we direct zeg gen op verdiende wüze. Deze pittige ploeg zag om 10 uur kans HRC met 1-0 te verslaan, terwijl in de middaguren Helder met 20 het onderspit moest delven. Maar cadeau hebben onze ver tegenwoordigers het niet gegeven en daarom hebben wij kunnen genieten van goed spel en veel spanning. HRC—Vitesse Nadat de vier vlaggen van de deel nemende clubs gehesen waren, waarbij de clubvlag van HRC nietig aandeed, werd onder leiding van scheidsrechter Waalwijk van Doorn de bal afgetrapt. Er ontwikkelde zich direct een vinnige strijd, waarbij de eerste kans was voor Vitesse toen rechtsbuiten Zonneveld een vrije bal kreeg en deze juist voor doel langs schoot. Gaandeweg herstelde HRC zich en geholpen door de wind ontstond er een licht veldoverwicht, dat resulteerde in enkele goede schoten, maar doelman Zonneveld bleek uit het goede hout gesneden. Maar ook de backs van Vitesse met linksachter van Velzen aan het hoofd wisten met de ballen raad en gaven de roodhemden geen kans. Gevaarlijk waren de uitvallen van Vitesse, waarbij doelman De Haan steeds handelend moest optreden. De rust ging met blanco stand in. In de tweede helft wisten de roodhemden het initiatief aan hun zijde te houden en vooral op links leek het er soms op dat HRC zou doorbreken. Maar de achter hoede van Vitesse was voor HRC te machtig, mede omdat de rode voorhoe de nog iets te weinig stootkracht bezit. Een klein misverstand van Bot werd HRC noodlottig. Midvoor Zonneveld, de derde speler van deze naam in Vi tesse, had het bekeken en voordat de uitstekende invaller-doelman van HRC, Lingbeek, kon ingrijpen, was de stand 0—1. HRC vocht daarna voor de gelijk maker, alles ging naar voren, maar het mocht niet lukken. Met de stand 10 voor Vitesse kwam het einde van deze KFC 3 NA EXTRA-VERLENGING MET 1—0 VERSLAGEN. Het reserve-elftal van de wit-jakken is er in geslaagd in de Beker-finale KFC 3 met 1—0 te kloppen. Zij kwam dus voor 1 jaar in het bezit van de fraaie NHVB-Beker. Een waardig ge schenk voor de thans 40-jarige club der wit-jakken. Vóór dit resultaat echter bereikt was, hebben de elftallen een wedstrijd moeten spelen van 105 minu ten. Want toen de officieele speeltijd verstreken was, was de stand nog 00 en werd reglementair de wedstrijd ver lengd met 2 x 7J4 minuut. Toch was deze verlenging niet nodig geweest daar de witjakken de gehele wedstrijd sterk in de meerderheid geweest zijn en het KFC-doel soms op de wonderbaarlijk- c.e wijze aan een doorboring ontsnapte. Als de prima leidende scheidsrechter F. v.d. Kooy het beginsignaal geeft gaan de witjakken meteen op de K-veste af en met veel geluk wordt de bal wegge werkt. Echter onvoldoende, zodat Kwin- kelenberg, die deze avond beneden vorm speelde, een kans kriigt. die bii niet benut. Even later maakt de K- keper weer een fout, doch de bal komt tegen de paal en wordt een corner. Deze levert niets on en meteen komt H. weer terug, doch het beslissende schot ontbreekt, hoewel daarna Dorlijn een paar harde schoten afvuurt die ra kelings naast gaan. Het gevaar van H. komt hoofdzakelijk van Horik di» een prima partij speelt. De enkele K-aan vallen bieden de H-verdediging geen moeilijkheden. Het is een lust om te zien hoe goed het positiesnel bij H. ver zorgd is. Met blanco-stand wordt ge draaid. Direct na de hervatting komt KFC geweldig onzetten. doch Roekol e.s. geven geen krimp. Geleidelijk aan werkt H zich los en zelfs gaat v.d. Neut er in zijn eentje vandoor doch ziin trek bal wordt "'et benut door de H-vooj- hoede. Helder wordt nu stukken ster ker en de K-defensie krijgt het zeer zwaar te verduren, doch doelpunten blijven uit, zodat de eindstand 0—0 wordt. In de eerste helft van de ver lenging zou Helder dan eindelijk suc ces hebben. Als Horik weer eens razend snel door de K-verdedieing is geellnt vol et een afgemeten nass naar PorlHn. die geen fouten maakt en op fraaie wiize de K-keener het nakilken reeft (101 Groot is de vreugde in de gelederen van de talrijke supporters en als ten slotte scheidsrechter vd Konv voor de laatste maal fluit verlaten 22 vermoei de spelers het veld en heeft de mees» technische ploeg de overwinning be haald. Voorzitter Sougó van de afdeling N Holland overhandigde hierna aanvoer der van der Boeaerde de fraaie bekor Hij prees de faire wiize. waaron door beide partijen gestreden was en wenst» de witjakken van harte geluk met ttit fraaie resultaat. Aanvoerder v. d. Bo gaerde bedankte hierna namens het elftal voor deze woorden. De witte reserve's nebben zich na e»n ongelukkig seizoen op een fraaie wiize hersteld e.i in deze Beker»nmp°ti'i- getoond dat het ook anders kan c» hun vereniging een bijzonder aangem me verrassing bereid die een belofte inhoudt voor de toekomst! uitstekende wedstrijd, die vol vaart was en aan beide clubs gelijke kansen bood. Dat Vitesse uiteindelijk won was te danken aan het benutten van een foutje en juist dat is belangrijk. Helder—BFC. Het spijt ons dat wij het moeten zeggen maar qua spel stond deze wed strijd op een lager peil. Wij misten de vaart en de goede combinatie, ter wijl ook de meeste spelers individueel achterbleven bij hun vorige wedstrij den. Over de wedstrijd het volgende; Helder begon direct met een paar goed opgezette aanvallen, die echter door de B.-defensie werden afgeslagen. Ook BFC liet zich niet onbetuigd en vooral hun linkervlegel was zeer ac tief. Bij één der H.-aanvallen dachten wij Dorlijn te zien doelpunten, doch zijn schot werd door l.back Schaap van de doelllijn weggetrapt. Even later was het weer Dorlijn, die keurig inkopte, doch nu was het de r.back Vredenburg die de bal wegwerkte. BFC ging nu verschillende malen op de H.-veste af en kreeg kort na el kaar 5 corners te nemen, die op niets uitliepen. Met blanco stand werd ge draaid. Helder kwam er nu beter in en ver schillende goede aanvallen werden op gezet, doch keeper de Rui van BFC was in geweldige vorm en liet zich niet verschalken. Toen er nog 5 min. te spelen waren, stichtte Horik ver warring in de B.-achterhoede, waaruit tenslotte Rottier, na snel doorlopen, de Rui passeerde (10). Reeds dachten wij dat Helder als overwinnaar zou eindigen, toen 2 min. vóór het einde de H.-defensie voor een vermeende overtreding aarzelde en 1.- buiten Kloosterman de kans kreeg Boekei onhoudbaar te passeren (11), met welke stand ook het einde kwam. Om tot een beslissing te komen moes ten 5 penaltys worden genomen, n.1. door iedere voorhoedespeler één. Helder was het eerst aan bod en wist alle vijf penaltys langs de Rui te plaatsen. BFC bejiutte er daarna maar drie, daar de Helder keeper Boekei op eminente wijze 2 penaltys wist te stoppen. H.R.C.—B.F.C. De verliezersronde tussen H.R.C. en B.F.C. was een spel van kat en muis. Aanvankelijk leek het, dat de Bussum* mers het nog wel zouden redden, maar toen H.R.C. door Knjjff de leiding had genomen, was de tegenstand van B.F.C. totaal gebroken. Toen de sym pathieke gasten in de tweede helft hun uitstekende doelman ook nog moesten vervangen, wat de fut er helemaal uit. Reeds in de eerste aanval in de tweede helft liep De Vries de bal in het net en daarna wist Brandsma nog tweemaal te scoren. De eindstand werd dus 40 voor H.R.C. Een ver diende en duidelijke overwinning. De tinale. Helder en Vitesse kwamen daarna in de finale tegen eikaar en laten we het direct zeggen de witjakken heb ben de minder goede beurt van 's morgens volkomen uitgevlakt. En niet alleen dege wedstrijd, ook de laat ste wedstrijden zijn door deze strijd vergeten. Dit was weer een Helder op haar best en zo durven wjj gerust te zeggen, dat Helder nog best mee kan ep een woor '.je meespreekt. De wed strijd was bijzonder spannend en had Helder niet zo'n last gehad van doelman Zonneveld, dan had de jubi lerende club zelfs deze wedstrijd ge wonnen. Het was meesterlijk wat deze speler wist te presteren, vooral de vrije schop van Hoebe werd door hem mees terlijk gestopt. De wedstrijd zelf was snel en rijk aan goede momenten. Het goede spel van Horik, Puhl en Boekei viel op, terwijl de overige spelers ook uitstekend voor de dag kwamen. De achterhoede van Vitesse was echter 't grote struikelblok. En door het op dringen van Helder kregen de Vitesse- voorwaartsen, waarin rechtsbinnen Valk en midvoor Zonneveld uitblonken toch nog gevaarlijke kansen, waaruit twee doelpunten ontstonden. Het eer ste ontstond in de eerste drie kwar tier, toen Beekhoven geblesseerd raakte en Valk heel handig de bal meenam en in het net schoot. Het tweede kwam na een veldoverwicht van Helder, waarna Zonneveld de bal vry kreeg en Boekei voor de tweede maal passeerde. Ook hier moeten we zeggen verdiend, omdat de aanval van Vitesse twee kansen wist te benutten en die van Helder niet één. Dat de paal en doelman Zonneveld daarvan de oorzaak waren telt in dit opzicht niet mee. De eerste dag van de Helder-feesten is achter de rug. Hij is bijzonder ge slaagd. Toch zouden wij nog gaarne voor de volgende week een kleine tip willen geven. Het kwam meerdere ma len voor dat er kleine kinderen in het veld liepen. Dat is gevaarlijk voor de spelers en voor de kinderen zelf. Wij adviseren: houdt een ieder achter de lijn. En dan het veld. Het is ons be kend, dat de v.v. Helder daar niets aan kan doen, maar het veld van Hel der is voor voetbal niet geschikt. Dat er geen ongelukken zijn gebeurd is ons een raadsel, maar wij vermoeden wel dat clubs als EDO en KFC volgen de week huiverig zullen zijn om daar hun spelers op te laten spelen. Mis schien is er in Den Helder wel een veld dat zich beter leent voor een der gelijk groots tournooi. waar het toch ook gaat om naam te maken naar bui ten. Jammer was het dat de derby Hel derHRC nu uitbleef. Misschien is er nog een gelegenheid om deze wed strijd alsnog binnenkort te spelen. Heel Helder zit op deze wedstrijd te wachten. Da vijfde ronde van de periodieke zeilwedstrijden voor sloepen der Ko ninklijke Marine is gewonnen door kwartiermeestér De Bruin. Er werd om kwart over negen met zon mee ge start, zodat de twaalf sloepen na het ronden van de wrakton flink konden opschieten, geholpen door de stevige Zuidwester bries en de harde vloed. Na het passeren van de „Dode hond" ging het minder eenvoudig, maar werd de strijd voor de kijkers aan de kant dub bel aantrekkelijk. Om even over twaalf was de twaalfde sloep binnen. De uit slag van deze vijfde ronde is als volgt; 1 Kwartiermeester de Bruin, sloep 7. 2 Bootsman Ufkes, sloep 4. 3 Bootsman Wind, sloep 6. 4 Schipper Luiting, sloep 1. 5 Kwartiermeester Dekker, sloep 5. 6 Bootsman Kolen brander, sloep 10. 7 Bootsman Jan sen, sloep 3.-8 Schipper Kuyk, sloep 11. 9 Bootsman Kamphuys, sloep 8. 10 Schipper Grootjans, sloep 2. 11 Bootsman van der Zande, sloep 12. 12 Kwartiermeester Boom, sloep 9. CEES RIS 9e IN DE ELFSTEDEN TOCHT Onze plaatsgenoot Ris heeft een aardig succes geboekt in de elfsteden tocht op de fiets. Ris heeft de gehele wedstrijd in de kopgroep gezeten en moest eerst op het laatste traject los laten, toen hij in zijn wiel werd ge reden. Tenslotte bereikte hij toch nog een eervolle 9e plaats, waarmede wij hem van harte feliciteren. Heden rijdt Ris mee met de ronde van Zaandam, een rit dus in zijn geboorteplaats. Wij wensen hem veel succes toe. ZAP WINT VAN SIJBEKARSPEL ZAP heeft weer een goede prestatie verricht door de uitwedstrijd tegen Sij- bekarspel met 31 te winnen. De Pol- dersen hebben hierdoor de kans in eigen hand gehouden. Het comité O. en O. deelt ons mede, dat reeds van vele zijden prijzen en financiële bijdragen werden ontvangen voor de jubileum-sportweek 1949, wel ke op Zaterdag 18 Juni a.s. wordt ge opend. Alle bijzonderheden omtrent dit grootse sportgebeuren zal men kunnen lezen in het programmablad, het „Sportweek-journaal", dat enige dagen van tevoren door geheel Noord-Hollands Noorderkwartier zal worden verspreid. Zo men weet. wordt dit jaar ook een huisvlijtwedstrijd gehouden, met daar aan verbonden een tentoonstelling tij dens de sportweek in de bovenzaal van het distributiekantoor aan de Spoor straat. In dit lokaal, dat verleden jaar de gemeentelijke wederopbouw-ten- toonstelling huisvestte, ts de laatste weken druk gewerkt aan de voorbe reidingen van de huisvlijttentoonstel- ling. Het aantal inschrijvingen is zo danig. dat het succes bij voorbaat reeds verzekerd is. Enkele stadgenoten hebben prijzen beschikbaar gesteld. Door bemiddeling van de heer Witkop, Koningstraat, ont ving het comité een beker, twee me dailles en twee flessen limonade. Van de fa. Albert Heyn, Van Galenstraat, zes blikken biscuits. Van de fa. Beem- sterboer. Keizerstraat, een fraaie pla quette. Voorts werden tal van prijzen ontvangen van fabrieken en bedrijven buiten Den Helder. De fa. Vroom en Dreesmann stelde het katoen voor de startnummers gratis beschikbaar. Flink wordt er iedere avond aan de Dijk getraind door het eerste zevental van de Helderse Bruinvissen. Dit is ook wel nodig, want de zomercompe titie heeft een aanvang genomen en zonder training kunnen geen behoor lijke resultaten verwacht worden. Reeds hedenavond gaan de Bruin vissen naar het Jan van Galenbad in Amsterdam om hun eerste wedstrijd te spelen tegen het vorig jaar gede gradeerde ZAR uit Amsterdam, de ploeg waarin Bob Bonte, de wereld kampioen op de orthodoxe schoolslag meespeelt. Andere rivalen zijn: De Ham I (Krommenie), Nereus 3 (Zaan dijk) en Dolfijn 1 (Amsterdam), welke laatste vermoedelijk de zwaarste te genstander zal worden. Wij kunnen dus binnenkort ook weer aardige wedstrijden op de Dijk te zien krijgen en wij twijfelen er niet aan of, evenals altijd het geval ge weest is, het Helderse publiek zal weer naar de Dijk trekken om hun belangstelling voor dit zeer mooie spel te tonen. De speeltijd is dit jaar ver hoogd van 2x5 minuten tot 2 x 7 mi nuten, zodat een wtdstrijd nu onge veer een half uur duurt. De opstelling van het competitie zevental ziet er als volgt uit: doel: H Th G vd Water; achter: J Baarda, C Tijsen en A W Gieles; voor: P T Gode, H W Wildenberg en J Leder. Reserve: L Davidse. Aan boord van het s.s. „Waterman", dat op de thuisreis is en op Zondag 19 Juni a.s. in Nederland wordt verwacht, bevinden zich onze stadgenoten L. P. D. de Winter, majoor-ziekenverpleger, Bassingracht 69, P. G. Koch, korporaal machinist, van Hogendorpstraat 43, R. P. de Maesschalk, stoker le klasse, Bothastraat 14, J. Oudkerk, korporaal, Ooievaarstraat 98, J. Pleune huzaar le klasse, Jacob van Heemskerckstraat 20, J. Bakker, soldaat, Jan in 't Veltstraat 111. Wanneer we ons houden aan het schoolversje, waarin staat: „Zon en wind zljh ons vrind!" dan moet we toegeven, dat onze vrienden ons met de Pink ster ons niet In de steek hebben gelaten. Wind Is er volop geweest en gis teren heeft de hele dag het zonnetje geschenen. Zulk ideaal weer als met Pasen is het echter niet geweest, en dat heeft velen weerhouden om naar buiten te gaan. De meeste stadgenoten beperkten zich tot een korte wan deling in de stad of naar de waterkant, een flink getal trok naar het duin. anderen zochten hun vertier in of bij Huisduinen, waar de seizoenopening op de gebruikelijke wijze werd gevierd. Het zag er Zaterdagmiddag niet zo een vaste politiepost te vestigen. De -heer Carlebur aan de Duinweg staat dag en nacht gereed. Telefoon heeft hij nog niet, maar ook dat komt bin nenkort voor elkaar. Om vier openden de exploitanten hun tent. Er was nog maar weinig pu bliek, maar men hoopte, dat het wel dra wat beter zou lopen. In 'leder ge val konden degenen, die reeds naar Huisduinen waren gekomen, niet wor den teleurgesteld. De eerste dag werd echter voor de exploitanten een de ceptie. 's Avonds was het terrein bijna voortdurend verlaten. Een trieste boel De volgende dag werd het wat beter. Vooral 's middags en 's avonds was het op het dorp zelfs vrij druk. Gisteren heeft men echter zijn schade kunnen inhalen. De busdienst van de heer Van der Wijst, die ook Zondag enige drukke uren had, was gisteren tot 't uiterste belast. De bussen reden een pendeldlaust. Bovendien kwamen er gunstig uit, toen de voorzitter van „Huisduiner Belang", de heer Wynia, in de zaal van „Dennenheuvel" de feestelijkheden opende. Hij sprak een optimistisch woord, in de eerste plaats ten aanzien van deze Vierdaagse feesten, en in de tweede plaats wat de toekomst van Hulsduinen betreft. Met genoegen zien de HuiScluiners het inwonertal van het dorp groeien. De exploitanten der ver makelijkheden waren bij de opening aanwezig. Twee hunner maakten zich de tolk van hun collega's ""door de heer Wynia te bedanken voor zijn sym pathieke woorden. Ook zjj hoopten na tuurlek, dat het weer nog wat zou op knappen. De commissaris van de po litie, de heer K. Rijpma, wenste ook 't actieve bestuur van „Huisduiner Be lang" veelsucces bij zijn arbeid toe. Ook hij verheugde zich over de groei van Huisduinen. De politie had daarin velen wandelend of op de fiets. De verschillende attracties (wij noemden ze reeds, alleen het Hoofd van Jut was toch niet komen opdagen) maakten goede zaken. De variététent van Joop Theunisz bleek verhoudingsgewijs niet eens de grootste belangstelling te trekken. Het programma, dat in dit keurige rei zende theater werd vertoond, had toch een groter waardering verdiend. De artisten leverden werkelijke presta ties van klasse. De bezoekers hebben zich er van kunnen overtuigen, dat de kleine troep van Joop Theunisz zijn goede naam niet ten onrechte draagt. Het spreekt vanzelf, dat de bezoe kers van het kleine lunapark ook even een frisse neus gingen nemen aan de boulevard of op het strand. Het eerste gedeelte van het strand was nog niet geheel opgeruimd, maar men kon zien dat er aan gewerkt werd. In de buurt van paal twee was het strand rom melig in een andere vorm. De Helderse bevolking kon daat een groot deel van het vuil terugvinden, dat. zij enige da gen of weken geleden in de vuilnis bak had gedeponeerd. Lege schoen- smeerblikjes, afgedankte bordenkwas ten, busjes waarin poetsgoed gezeten had, oude schoenen en nog tal van an dere heerlijkheden «lagen daar in een langgerekte strook slik. Het geheel bood geen aangename t n'ilik. De „Hygiea" heeft waarschijnlijk het tij niet mee gehad, toen zij haar vuiltje in de zilte baren loosde. Een volgende keer beter, zuilen we maar denken. Als voorzitter van de Partij van dc Arbeid, afdeling Den Helder, kwam de heer P. S. van der Vaart J.l. Zatar°fg avond ln de vaart met de aa^ondlg van „Goede Vaart", een «anfaeMielj» programma van het leken-ca Valreep" in Casino. Vaart was ook een van de goede din gen welke in dit gevarieerde program ma zaten en het talrijke aandachtig luisterend publiek kon gometen van vaak uitstekende declamatie en humo ristische schetsen. Tot de eerste behoorden het „Mei gedicht" „Roulette" en „Op het slappe koord", gebracht door een vrouwelijk en mannelijk lid van dit groepje lozen die het als amateur cabarettieis een heel eind hebben gebracht Grapige schetsen waren „Waar is Fifi" en vooral ook het negentiende eeuwse mannenkwartet waarin de ho - le romantiek en de burgerlijkheid in het zonnetje werden gezet. Menselijke zwakheden werden be licht in „Ons woningnoodje'„Diogenes op zoek naar een mens" en ..Daar moet je boven staan", een ontboeze ming van Prikkebeen. waarmede wij het van harte eens zijn. Daar tussendoor kwam natuurlijk het ook niet onder stoelen of banken gestoken politieke karakter van leken cabaret tot uitdrukking. Door het be rijden van overbekende stokpaardjes zowel ten opzichte van rechts als links, Gerbrandy, Weiter, Gortzak en Gott- wald, stak hierin weinig originaliteit, hetgeen intussen niets afdoet aan de ernst van sommige der gesignaleerde Het terrein aan de Burgemeester Houwingsingel, waarop te zijner tijd de nieuwe ambachtsschool zal worden ge bouwd, is nog niet door de Ne1- derlandse Spoorwegen aan de gemeen te overgedragen. Teneinde verdere vertraging te voorkomen, stellen B en W. aan de raad voor, hun machti ging te verlenen om het bewuste stuk grond onder bepaalde voorwaarden aan het bestuur der vereniging „Ambachts school voor Den Helder en Omstreken" te verkopen, zodra de gemeente het van de spoorwegen zal hebben overgeno men. Dit voorstel komt hedenavond in de raadsvergadering ter tafel, evenals het volgende, dat op de ambachtsschool be trekking heeft. Het bestuur heeft na melijk de medewerking van het ge meentebestuur gevraagd bij de uitbrei ding van de_ school met een avondcur sus voor voorbereidend middelbaar- technisch onderwijs. Sinds 1947 bestaat in Den Helder een particuliere cursus, die door gemiddeld zestien leerlingen werd bezocht. Er bestaat dus behoefte aan zulk onderwijs. De leerkrachten, van bedoelde particuliere cursus zou den er geen bezwaar tegen hebben, wanneer deze cursus onder beheer van het ambachtsschoolbestuur wordt ge bracht. Dit komt B. en W.'als de beste oplossing voor. Zij vragen thans de instemming van de raad. POSTDUIVENNIEUWS Zaterdag 4 Juni was voor P. V. Nieuwediep de eerste wedvlucht van af Frankrijk, n.1. St. Quentin, afstand 362 km. Op deze vlucht wist R. Rui ten met 7 minuten voorsprong op de eerste prijs beslag te leggen, en mede doordat het een aanget. duif betrof, was het een mooie prijs, n.1. een haardstoeltje of wringer met bok naar keuze. De uitslag was als volgt: R. Ruiten 13942; M. Ruiten 29 32; Leen 3—47—48—49; Prins 4—13— 28; Gebr. Koopman 5; A. Koorn 6—29 3645; Klaassen 717—1937; A. de Ruiter 8—12—24—31; Kater 1014 2041; C. de Wit 11—21—34—46; K. Scheer 15; Bakker 16; Geervliet 18— 26; Molenaar 22—30; Ham 23—35—38; Kok 2540; J. Dienaar 27; Cornielje 33; Steinman 43; Rab 44. Eerste duif 22142; laatste duif 3838. Woensdagavond van 5—6.45 inman- aen voor Noyon, Fr. Klokken stellen Vrijdagavond 78 uur. gevaren waarom men dikwijls te makkelijk lacht. Als spreker in het kader der komen de verkiezingspropaganda, waarvan deze avond de inzet vormde, verde digde de heer Van der Vaart het be- leidt van het socialistisch gemeentebe stuur in de laatste drie jaren en wekt» zijn partijgenoten op zich geheel to ge- ven om een continuering van dit beleid door een gunstige verkiezingsuitslag mogelijk te maken. AANBESTEDING INVENTARIS HUISHOUDSCHOOL Architect P. de Graaf heeft namens de Stichting voor Nijverheidsonder, wijs voor Meisjes op Texel aanbeste ding gehouden van de levering van de inventaris voor de nieuwe huis- houdschool in Den Burg. De inschrij vingen waren naar verhouding tot de uitvoering, n.1. gehjpl van eikenhout of beukenhout vervaardigd, dan wel een bepaald percentage van beide. Voor de inschrijving toonden bekende firma's flinke belangstelling. Laagste inschrijfster werd de fa. de Groot en Van den Berg te Bilthoven voor de uitvoering van het vaste meubilair in 90 pet. beukenhout voor 5960. Voor het losse meubilair was laagste inschrijver, uitvoering geheel in beukenhout, de fa. Iddink uit Ede, voor 3208.96. De inschrijvingen ble ven beneden de ramingen. In ver band met de rijksgoedkeuring werd de gunning aangehouden. AANBESTEDING BOUW VAN EEN WOONHUIS Door G. C. Kikkert uit De Westen alhier werd aanbesteding gehouden van de herbouw van zijn in 1947 ver brande boerderij (schuur) en de stichting van een woonhuis daarbij. Wegens het grote aantal inschrijvin gen vermelden wij alleen de laagste inschrijvers. Timmerwerk: M. Koorn voor de som van., 9114. Metselwerk: C. Keijser voor de som van 10.442, Schilderwerk: J. J. Vonk voor de som van 1560. Sanitair: S. v. d. Vis voor de som van 2834. Electra: J. Agter voor de som van f 524. Totaal 24.494. De gunning werd aangehouden. OP ZOEK NAAR MONUMENTEN Naar wij vernemen, zal op 7, 8 en 9 Juni a.s. de Rijkscommissie voor de Monumentenzorg een tocht langs de Waddeneilanden 'maken, teneinde de zich aldaar bevindende monumenten te bezichtigen. Vandaar zal een be zoek aan Texel worden georacht Na een rondrit over het eiland, zal -de restauratie van de Ned. Herv. Kerk in de Binnenburg te Den Burg worden bezichtigd. Van Texel gaat de com missie naar Vlieland. PROV. BIJDRAGE VOOR HET VLIEGVELD Voor het uitkeren van een bijdrage aan de gemeente Texel ten behoeve van de aanleg van een nieuw vlieg veld stellen Ged. Staten van Noord- Holland de Provinciale Staten voor een lening van 27.000 aan te gaan. Voorts stellen zij voor een lening tot eenzelfde bedrag aan te gaan voor deelneming in het aandelenkapitaal van de op te richten N.V. tot exploi tatie van het vliegveld. Aflossing in veertig jaar. Geboren: Aeilko, z. van ,T. Kamst en A. de Groot. Freerk Cornelis, z. van G. J. Brandsema en O. Bontkes. Petronella Francisca, d. van C. J. van der Made en P. Ver biest. Lubbina, d. van H. Bugel en A. Kuik. Geertje Janna Cornelia, *1. van C. Hooiveld en G. - M. van Buuren. Maria Agenita Anna, d van S. J. de Boer en F. A. Verscho ten. Marijke Andrea d. van W Siemonsma en G. van Es. Ondertrouwd: Jan Lont en M. Kooij. J. Kaptein en J. de Groot. R. p. Korver en E. C. Moei lijker. Gehuwd: A. de Jonge en J. Ste- Venn B WilIemsen en N. Siegers. P. Ruijter en M. Koorn. j. Lont en M. Kooij. H. Schepers en A G H. van der Sleen., J. Kaptein en j' de Groot. DIENSTPLICHT Aan de dpi. P. c. L. Poortman van do lichting 1949 uit deze gemeente is uitstel van eerste oefening verleend om studieredenen. UK EN HERIJK. Op 15, 16 en 17 Juni a.s. zal in deze gemeente in een lokaal van „Concor- dia te Hippolytushoef de herijk van "a'en, e" gewichten piaats vinden Vóór 1 October 1950 moeten alle ma- mcteH *TChten ri'n afgestempeld met de letter s. Maten en gewichten welke zijn afgestempeld met het af- keuringsmerk (een gearceerde drie- taUM.™0"" Te Hoorn, Medemblik en Enkhui zen zullen Vrijdag a.s. militaire de monstraties plaats hebben om de be volking op die manier in aanraking te brengen met het leger. De heer H. C .Boerema, wachtmeester der Rijks politie te Sijbekarspel, herdenkt Woens dag zijn 25-jarig politie-jubileum. ,0 Te Wognum is he 14 maanden oude dochtertje van de familie Hooreman. in een teil met water verdronken. V Een dame uit Enkhuizen beloonde de vinder van haar te Wijdenes ver loren tas, inhoudende f 40, met een., pepermuntje. Een te Grotebroek woonachtige 10-jarige jongen kwam voor de ouderlijke woning ten val me' het droevige gevolg, dat hij met bet hoofd onder het achterwiel van e®n passerende auto geraakte. Hij was op slag dood. Te Zaandam is een 27-jarige fiet* sende dame uit Westzaan met haa 21/2-jarig zoontje onder een auto ge" raakt. De vrouw is later aan de be komen verwondingen overleden* he kind bekwam een hersenschudding- De Zaanse wielrenner Bouk Schelhn- gerhoudt heeft afgezien van deelne ming aan de Tour de France. Het Ambenarengerecht te Amster dam heeft het besluit, waarbij de g®" meenteraad van Beverwijk weigerde de heer H. J. de Groot in zijn functie van gasdirecteur te herstellen, vernm tigd en de gemeente veroordeeld tot be taling van het volledige salaris haar tevens verplicht tot betaling va_ een schadevergoeding van f 1000. Daar^ mede is de zaak echter niet in het r®' wyk ne, want middelerwijl heeft Bever' reeds 'n andere gasdirecteur benoem V Het staat thans vast, dat .de ^an delsschooL te Alkmaar in een gebouw zal worden gehuisvest. komt ten Zuiden van de Bergerwcg' Nog dit jaar wordt met de bouw be gonnen. Doordat de stroom niet rv uitgeschakeld, is in een woning aan Rembrandstraat te Alkmaar een elee trische melkkoker door het dresso' heengebrand. Het begin van hran kon juist op tijd worden geblust. O de algemene begraafplaats te Ko'e<W heeft burgemeester Schellinger e zitbank onthuld. Op de landen.)®' in de Beemster, welke in de °orJlt zijn geïnundeerd doet zich thans dat he' vreemde verschijnsel voor. grasgewas langzaam maar zeker s' ;terf'

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2