Nieuw voorstel van Wysjinski h ifiJÉi Kort Bestek t Republikeins kabinet gereed voor terugkeer naar Djokja VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Internationaal valsemunterscomplot opgerold Woensdag 8 Juni 1949 74e Jaargang No. 10600 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Berlijn onder Kommandaiura mei veio-recht 1 voor de Sowjetunie (idoel van het Atlantisch Pact China in de greep der communisten Ss<0 /Ó\0. 0 0 \Q O ;teliike commandanten praten zich vast Clement Attlee is optimistisch Vonnis van Lewis gehand haafd Weerbericht Sadistische bewaker uit Vught voor zijn rechters Radiorede van Prinses Wilbelmina Ronde ven Zaandam Guerrilla's bedreigen Kantoon Maatregel tegen Frans communistisch afgevaardigde Opruiende communistische pamfletten 25.000 personen ver lieten de stad Levenslang voor voormalig kampcommandant °arisienne smokkelde voor kapitalen vals geld TTn i i» Felle brand in Superfosfaat- fabriek Drie huizen door brand verwoest Helderse arrestant sloeg agent bewusteloos BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A_ KAPTEIN Directie: BIJLSMA en C. KRAK COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties „Juttertjes"' tot 15 woor den 1.—. eik woord meer 5 cent. Abonnementen per kwar taal 4.— bij vooruitbe taling. plus incassokosten De vier ministers van Buitenlandse Zaken zijn gistermiddag opnieuw bij eengekomen om hun besprekingen over de Amerikaanse Sowjetrussische plannen voor Berlijn te hervatten. De zitting is in tegenstelling tot de drie vorige niet geheim. Vernomen wordt, dat Wysjinski gisteren verdere voorstellen ten aan zien van het Berlijnse vraagstuk heeft gedaan. Wysjinski deed voorstellen voor het bestuur van Berlijn, welke voorzien in een herstel van het bestuur van de stad door de vier grote mogendheden |r- gezamenlijk door mi, iet"1 .Jian,zp „han- vqt^n" als eera'.', ..Jopter of draaiend als een ventilator. belast met de uitvoering van de ver kiezingsregelingen. Deze commissie zal op een partijbasis worden samen gesteld, in dier voege dat het aantal Duitse vertegenwoordigers uit de Sowjetrussische sector gelijk zal zijn aan het, totaal der afgevaardigden van de drie westelijke sectoren. Het plan van Acheson, dat geba seerd is op het principe van het West- duitse bezetingsstatuut, zou prac- tisch zelfbestuur aan Berlijn verlenen en alleen beperkte bevoegdheden aan het bestuursbureau laten. Het kostte mensenlevens En toen begon het gerucht; de een Wist het beter dan de ander: de Rus- t aen namen proeven met deze monster- o achtige projectielen, neen het waren cc proefnemingen van de Amerikaanse kit luchtmacht, en er waren zelfs lieden, doe die in alle ernst beweerden dat het de O' I vliegtuigen waren, afgeschoten of ge start van Mars. Deze bezetenheid kost te drie mannen het leven; en dat maakte de verwarring des te groter. Men werd zo zenuwachtig, dat de Amerikaanse luchtmacht tenslotte met enige reserve besloot om de zaak eens grondig te onderzoeken. Toen Sidney Shalett zijn journalis tieke speurderswerk begon, had de iH„t voornaamste luchtmacht ongeveer 250 rapporten over de geheimzinnige verschijnselen, h nauwkeurig getest op de betrouwbaar' ma heid van de waarnemers. Shalett f|?.nmoest, toen hij deze rapporten had be- y ftudcerd, in elk geval bekennen, dat wa' o er maar een greintje betrouwbaar nab. H< hoof ewijs was dat een of ander genie uit e V.S. zelf of een machtige vijand, 1 etzij op deze aardbol hetzij op een ??ar..idere planeet, „schoteltjes" het lucht- kmd - nm inspuwde de Amerikaanse ®°®''chtmacht niet in staat is geweest het «-schijnsel te localiseren. De lucht- Eel ichtofficieren hebben hem verzekerd, De gezagvoer,. vliegtuig meent, dat 40 h 56 van de 81 inzitten den van het vliegtuig verdronken zijn. Het toestel zonk binnen zes minuten nadat het de zee had geraakt en men vreest, dat degenen, die niet onmiddel lijk eruit konden komen, mee naar de diepte zijn gegaan. Het schijnt, dat geen van de 18 kinderen gered zijn. Volgens berichten van de kustwacht waren 6 uur na het ongeluk pas 28 overlevenden gevonden. Volgens een lid van de bemanning schenen vele passagiers er voor terug te deinzen overeenkomstig het bevel van de gezag voerder in het water te springen. In deze streek komen veel haaien en an dere gevaarlijke vissen voor. Volgens de gezagvoerder kreeg het toestel ma- machinestoring, enkele minuten na het vertrek van het vliegveld. "Amerikaanse Senaatscommissie js j,aitenlandse betrekkingen heeft soortrapport over 't Atlantisch Pact de vird, dat het pact de V.S. niet beuri't °P eenzelfde manier te rea- offidP een aanval op Parijs of Ko- mor^n als op een aanval op New- zjjn ïoch ook geeft de president be- werieden die hij niet reeds bezit, dieits in het verdrag, met inbegrip 50de bepaling, dat een aanval tegen heondertekenaar moet worden be- Euwd als een aanval tegen allen, biroot of vermindert de constitutio- E bevoegdheden van hetzij de pre- ];nt hetzij het Congres, of verandert besprekingen tussen hen", aldus de nmissie. doel van het ver- ag zo zegt de commissie, is het in nd houden van vrede en veiligheid, dringt aan op ratificatie van het daar zij het beschouwt als de .nanier om een derde wereldoor- vermijden. vL daa- zag vree tsjangsjacj****"* JHOENAN/ KIA^GS' vANTOENG HANOI' l'.ZI» 1 DOOR COMMUNISTEN BEZET GEORGANISEERDE COMMUNISTISCHE GROEPEN SPOORWEGEN |V PELT-PA [49236 O :ns generaal Frank Howley heb- Westelijke commandanten van besprekingen gevoerd over de ïe spoorwegstaking. „Naar mijn menlhg is de situatie volkomen vast gelopen", aldus Howley, de Amerikaan se commandant. De drie commandanten hebben be sloten, dat alle Duitse civiele post tus sen de Westelijke sectoren van Ber lijn en de Westelijke zones door lucht brugvliegtuigen vervoerd zal worden, op grond van Duitse klachten, dat post verloren zou zijn gegaan. Attlee, de Britse minister-president, heeft onder groot gejuich van de 1500 gedelegeerden op de jaarlijkse confe rentie van de Labour-partij te Black- pool verklaard, da Bevins groot ge duld en kundigheid in de buitenlandse politiek thans hun resultaten afwer pen. Als voorbeelden noemde hij de Westelijke Unie. het Atlantische pact, de Europese economische samenwer king en de opheffing van de Berlijnse blokkade. Attlee zeide het te betreuren, dat Eire en Birma het gemenebest hebben verlaten, doch hij verheugde zich er over, dat India, Pakistan en Ceylon zijn gebleven. De economische toestand van En geland noemde Attlee bemoedigend. Het land heeft het laatste jaar onge lofelijke voortgang in de productivi teit gemaakt. Door deonvaste inter nationale toestand heeft Eneland ech ter meer aan zijn verdediging moeten besteden dan gewenst was. De binnenlandse politiek van de re dering achtte Attlee succesvol. Het zou nog enige tijd duren alvorens de genationaliseerde industrieën ten volle effectief zouden worden, doch de fun deringen waren goed en waarlijk ge legd. Het Amerikaanse Hof van Cassatie heeft de uitspraak van de federale districtsrechter Goldsborough, die John Lewis en de Amerikaanse mijn Werkersbond in April 1948 tot een tO' tale boete van 1.420.000 dollar veroor deeld had, bevestigd. Lewis had ge weigerd gevolg te geven aan een be vel van het gerechtshof, een staking over de mijnwerkerspensioenen te doen beëindigen. Verwachting tot Woensdagavond. Overdrijvende wolkenvelden met enkele plaatselijke buien en een kans op onweer. Matige wind tus sen Zuid en West. Lagere tempe ratuur. De bijzondere strafkamer van de Ar rondissementsrechtbank te 's Herto genbosch behandelde gisteren de zaak tegen Friedrich Meyerhoff, die ervan werd beschuldigd in de rang van Ober- scharführer en later in die van Haupt- scharführer in het kamp te Vught vele gevangenen zwaar mishandeld te hebben. Verder werd hem ten laste gelegd, dat hij in Januari 1944 onge veer zeventig vrouwen, die in het kamp waren geïnterneerd, ingesloten heeft in een cel van de gevangenis van dat kamp, waarover hij als chef bewaker was aangesteld. In deze Cel, groot ongeveer 3.80 bij 2.30 m. werden de vrouwen gedurende bijna twaalf uur vastgehouden tengevolge waarvan tien personen om het leven kwamen. M. ontkende alle schuld en verschool zich voorzover dit mogelijk was ach ter zijn meerderen. De getuigen waren echter positief in hun verklaringen en noemden M. de ergste sadist van het kamp. 19 Juli wordt deze zaak voortgezet. Ten vervolge van haar Paasbood- schap zal H. K. H. Prinses Wilhelmina op Donderdag 9 Juni des avonds half acht over beide zenders een toespraak houden ter gelegenheid van de Pink- stertyd. Deze rede zal worden gevolgd door een vertaling in het Hebreeuws. De wereldomroep zal de rede uitzen den in het Nederlands, Engels, Frans en Hebreeuws, H. K. H. zal de rede persoonlijk uitspreken in het Neder lands, Engels en Frans. De Zaanlandse wielerclub DTS or ganiseerde de Ronde van Zaandam voor amateurs over 100 km. De uitslag luidt: 1 Van Benen (Am sterdam) 2 uur 23 minuten 4 seconden, '1 ronde voorsprong). Voor de tweede, derde en vierde plaats viel de beslis sing in de sprint: 2 Timmerman (Zaandam), 3 Witteveen (Amsterdam), 4 Pedri (Amsterdam). De positie van de Chinese regering is nog slechter geworden door een op leving van de guerrilla-activiteit over een front van 250 km., slechts 200 km. ten Noordoosten van de tijdelijke hoofd stad Kanton. Uit gewoonlijk betrouwbare Chinese bron wordt vernomen, dat de guerrilla strijders een even grote bedreiging voor Kanton vormen als de geregelde strijdkrachten, die zich op 650 km. ten Noorden van de stad nabij Tsjangsja aan de spoorlijn naar Hankou bevin den. Volgens genoemde bron bedraagt het aantal guerrillastrijders thans meer dan 400.000 en zijn enige van hun bevel hebbers onlangs van regeringszijde overgelopen. De Franse Nationale Vergadering heeft met 211 tegen 182 stemmen be sloten de communistische afgevaardig de Florimond Bonte zijn parlementaire onschendbaarheid te ontnemen. De procureur-generaal had om deze maat regel verzocht in verband met op naam van Bonte in het communistische weekblad „France Nouvelle" versche nen artikelen welke lasterlijk werden geacht ten aanzien van ministers. De Republikeinse ministers, die se dert de aanvang van de tweede poli tionele actie bij de guerrrilla's verblij ven, zijn thans gereed voor de terug keer naar Djokja, verneemt de cor respondent van Aneta te Djokja uit betrouwbare bron. Het zijn de minis ter van justitie, mr. Susanto, de mi nister voor de voedselvoorziening Ka- simo en de minister voor eredienst Kijai Hadji Maskur. In dit gezelschap bevindt zich voorts een aantal hoge Republikeinse autoriteiten. Men neemt aan dat aanstonds na de terugkeer van Sukarno en Hatta een alsdan bijeen te roepen zitting van het kabinet voltallig zal kunnen zijn. De correspondent van Aneta ver nam van officiële zijde te Djokja, dat Het Amsterdams bijzonder gerechts hof veroordeelde gisteren de 50-jarige J. Stöver uit Bremen tot levenslange gevangenisstraf. Veroordeelde was van Augustus 1941 tot Januari 1943 als Schutzhaft- lagerführer in het doorgangskamp Amersfoort op brutale wijze tegen de gevangenen opgetreden en is voorts in de periode December '44Jan. '45 als lid van de Gestapo vijfmaal als commandant van een vuurpeloton op getreden. Vijf en veertig illegale wer kers zijn op zijn bevel in Hoorn, Zaan dam, Amsterdam en Halfweg voor de vrijheid van ons land gevallen. Veertien dagen geleden had de ad vocaat-fiscaal, mr. J. C. Louet Feis- ser, de doodstraf tegen Stöver geëist. Enkele weken geleden hield de re cherche te Venlo een aantal personen aan, betrokken bij een valse-munters- complot. Na het voortglzette onder zoek is aan het licht gekomen, dat dit complot. Na het voortgezette onder men kon vermoeden en dat het zijn vertakkingen heeft over een groot deel van West-Europa. Gebleken is, dat grote hoeveelheden vals geld van uit Parjjs naar Nederland werden ge smokkeld door Odette H. Parisienne van geboorte en thans gehuwd met een zekere H. in Blerik. Odette werd aan de tand gevoeld en bekende, dat zij valse bankbiljetten van 20, 50 en 100 dollar in Parijs ging halen bij een Arabier, een zekere ïoussef. Aanvan kelijk smokkelde zjj deze biljetten in een kluwen wol verborgen, per trein, doch later maakte zij gebruik van een Venlo'se taxi, waarin zij het geld ver- stópte. Zij had achtereenvolgens 60.750. 2800 dollars, 10.000 mark, 40.000 mark, 2000 dollar, tweemaal 25.000 mark en nog eens 200 dollar gesmok keld. Na deze bekentenis toog ,de commissaris uit Venlo met de crimi nele recherche uit Den Haag naar Pa rijs, waar de politie inmiddels op 6 Mei een inval had gedaan in de druk kerij. Hier lagen de valse 20-mark biljetten in stapels vellen van zes me ter hoog. Het Nederlandse complot acht men met deze arrestatie thans volledig opgerold. Van de elf door de Venlose politie gearresteerde perso nen zijn er zeven in de gevangenis te Roermond opgesloten. Vier werden vrijgelaten, nadat gebleken was, dat zij niet wisten, met vals geld te doen te hebben. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat een krantenverkoper in München de eerste was, die ontdekte een vals markenbiljet ontvangen te hebben. Daarmede ontdekten de geal lieerde autoriteiten het spoor, dat moest leiden naar de bron van nage maakt geld. Op een gegeven moment moesten zelfs in de Westelijke zones alle 20-markbiljetten uit de circulatie genomen worden. Thans speurt de politie nog naar 45.000 valse marken en duizenden dollarbiljetten, die nog in Nederland verspreid moeten zijn. - s. Israëlische troepen bezetten neutraal grondgebied In de streek van de „Berg van de Boze Raad" ten zuiden van Jeruzalem zijn Israëlische troepen binnengetrok ken en hebben daar Arabische college gebouwen bezet, naarst het voormalig regeringsgebouw waar thans de ver zoeningscommissie der V.N. zetelt. De staf der bemiddelingscommissie is „verstoord" over deze actie, aldus 'n functionaris van deze staf. Men heeft de Israëli's verzocht zich terug te trekken en naar verluidt is de veilig heidsraad in kennis gesteld van de ontwikkeling. Tijdens een demonstratie met straalbommenwerpers „F 34" maakte één der piloten deze foto van zijn toestel Bangor, altijd smakken de Amerikanen van de smeuiïge bijzonderheden, die speciale stafreporters bij elkaar weten te grabbelen over de bruiloft van Rita en Ali. Ik mag u niet onthou den, dat „Time" zijn lezers weet deel genoot te maken van het geheim, dat de ouwe Aga Khan, de pa van Ali, na de plechtigheid zo'n honger had, dat hij in z'n eentje alvast ging eten. Onder tussen was Ali op zijn knieën gezonken voor Rita (ongeacht de vouw in z'n broek) en kuste haar muiltje. De Mos lems, waarover pa regeert, noemen Rita nu „Rehmat Khanum" en dat is geen scheldwoord, zoals u mocht ver moeden op het eerste gehoor, maar het beduidt: „Dame der Zegeningen uit den Hoge". En dan tot slot: ze kregen van de burgemeester een trouwboekje, waarin ruimte is voor twaalf kinder tjes. En nu wachten we dus verder maar rustig op de eerste berichten over de scheiding. In Moskou is een reso lutie aangenomen, waarbij wordt vast gesteld dat de Russische kranten veel lolliger moeten wordr i. 't Is allemaal te stijf en te saai. Meer apen laten praten! In Frankrijk worden weer meer kindertjes geboren; het cijfer is hoger dan ooit sinds in de achttiende eeuw de burgerlijke stand werd aange schaft. Vóór de jongste oorlog was het cijfer 14,6 per 1000, thans 19,6. In de drie jaren na de oorlog is de bevolking toegenomen met ongeveer een millioen. De vliegtuigbouwer Messerschmidt smeedt de zwaarden om tot ploegscha ren: hij bouwt in zijn fabrieken huizen, die met grote stukken tegelijk in el kaar worden geplakt. „Ik zou liever ja gers bouwen, en ik zal ze bouwen, zo dra ik de kans weer krijg".Also sprach Messerschmidt, die het ijzer gaat smeden als het weer heet is. Nog niet genoeg gebrand? niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 1/rantendirecteuren zijn in het alge meen mensen van het sappige soort, die hun journalisten alsmaar loonsverhogingen opdringen. Maar Lord Beaverbrook, die aan de touwtjes (en de brandkasten) trekt bij de machtige T„ „Daily Express", vormt een uitzonde- 13 g!steren naar Kopenhagen gevlogen t a. i i j om haar zoon een zoen te brengen op ring. Aan een diner ter gelegenheid sSste veriaardac Zo ziin moeders' van zijn 70e verjaardag zei hij: „Ik zal zlJn ööste verjaardag. zo zijn moeders. tot het einde toe mijn slecht humeur bewaren en mijn onbillijke vooroor delen zweer ik niet af. Daar ben ik groot door geworden". Zijn hoofd redacteur zei: „Toen ik u voor het eerst zag kreeg ik een hersenschudding van haald (op verzoek van pa en moe) om dat 'ie uit de vaderlijke portefeuille 800 pietermannen had gepikt om een motorfiets te kopen. Een tweede had 'ie in bestelling. Dr. Drees, onze prime minister, heeft in een Zwitsers blad een artikel over het Indonesische pro bleem geschreven in het Esperanto. Als dat niet helpt.De 82-jarige, nog zeer kwieke moeder van Koos Vorrink Haags gezin kregen broer en zus (24 22 jaar) ruzie over een slagroomtaartje. De zus kreeg een kneuterige zenuw schokker en keerde een pan kokende melk over haar broer om. Die ging naar het ziekenhuis. Alwaar ontdekt werd dat hij gedeserteerd was uit het leger. Nou zit 'ie op dubbele blaren! Een paar huizen verder werd een 14- jarige knaap door de pliesie wegge- een af te kondigen order tot staking van het vuren zal geschieden door Sudirman, na een daartoe verkregen bevel van Sukarno. In de afgelopen week was te Djokja een goed georganiseerde pamfletten- actie merkbaar, waarin uiting werd gegeven aan anti-Nederlandse en anti Sukarno-Hatta-gevoelens. De pamflet ten waren opgesteld in het Indone sisch, Javaans en Chinees. Zij worden iedere nacht in de stad aangeplakt en iedere ochtend door patrouilles ver wijderd. Deze pamfletten bevatten o.a. de volgende zinsnede: „Verdelgt onze vij anden, de Nederlanders en Sukarno- Hatta, verspreidt het teken van de ha mer en de sikkel". In totaal waren op 7 Juni te Djokja voor evacuatie geregistreerd 45.000 personen, aldus een officiële mede deling van het departement van So ciale Zaken. Hieronder waren 17.400 Chinezen, 7900 werkers bij overheids diensten en hun gezinnen en 19.700 anderen. Tot en met 5 Juni waren uit Djokja afgevoerd rond 25.000 evacu- ees. De verdere evacuatie zal nog on geveer een week in beslag nemen. Uven een raar verhaal voor boven de achttien. Een Amsterdamse drukker jutterde het Nederlandse volk door middel van een millioen strooi- opwinding. Maar alles went". In een biljetten op om een gulden te sturen, waarvoor men zes „schuine kaarten" zou ontvangen. Nou, u begrijpt het wel het geld stroomde binnen. En ieder een kreeg zes onbedrukte kaarten, die schuin waren afgesneden. Had 'ie be loofd. Maar 't mag niet meer van de commissaris. De Franse dichter Bau- delaire, die in 1857 werd veroordeeld wegens het dichten van onzedelijke vaerzen, is door een Parijs hof in ere hersteld. Voor de rechter in Los Angeles stond Peter Noel terecht; hij had met één hand zijn auto bestuurd, zijn andere atm had gerust op de slan ke leest van een Greatje. Peter: „Hoe wel dat zo was, had ik alles onder con trole". Rechter: „Verdachte, ik ben ook jong geweest. In zulke omstandigheden heeft een jonge man helemaal niets onder controle". Dollar boete. Me neer Kalman in Miami is een proces begonnen tegen zijn apotheker, die de etiketten op twee flessen verwisselde. Een maand lang heeft Kalman zijn haar ingewreven met een laxeermid del, de fles haarwater-tegen-hoofdon- rein had hij (drie lepels per dag) in genomen. Als het nog twee dagen zonnig weertje is, zullen we een duik nemen in de woelige wateren, Theodoorl Een felle brand heeft hedennacht een gedeelte van het complex der Al batros superfosfaatfabrieken N.V. aan de Vondelingenplaat te Pernis in as gelegd. Snel ingrijpen van de Rotter damse en Pernisse brandweer heeft kunnen voorkomen, dat het gehele, zeer uitgebreide complex fabrieken, loodsen en opslagplaatsen met de aan wezige voorraden, in vlammen opging. Omstreeks kwart over éénmerkte een werkman uit de fabriek, dat er brand was uitgebroken in het oude ketelhuis, waar ammoniumsulfaat lag opgeslagen. De brandweer overzag de situatie onmiddellijk. Het oude ketelhuis was reddeloos verloren en het enige wat men nog kon doen was het vuur in te dammen. Door de twee Rotterdamse motorspuiten en de kleinere spuit van Pernis, alsmede een drijvende spuit die van de rivierzijde uit werkte, wer den talrijke stralen op het brandende gebouw gericht. Omstreeks kwart vóór vier kon gezegd worden, dat het gevaar voor uitbreiding geweken was. Gistermiddag is in het Gelderse dorpje Velddriel aan de Maas brand ontstaan, die binnen enkele minuten grote afmetingen aannam. Een dubbele woning brandde tot de grond toe af. Niets kon worden gered. Het vuur sloeg vervolgens over naar een naast gelegen huis met café en bakkerij. In middels waren de brandweren uit Den Bosch, Zaltbommel, Maasdriel en Ros- sum gearriveerd, maar zij konden niet verhinderen, dat behalve deze panden ook nog een huis met boerderij van de gebroeders Van den Broek verloren ging. Aan de overzijde van de weg hadden drie huizen eveneens vlam ge vat, maar hier konden de brandweren met inspanning van alle krachten het gevaar bezweren. De brand is vermoe delijk te wijten aan het spelen met vuur door kinderen. Agenten van het politiebureau War moesstraat te Amsterdam arresteerden Maandagmiddag een kolenwerker uit Den Helder, die in Amsterdam de bloe metjes buiten had gezet en in beschon ken toestand op zijn fiets zat. Hij werd naar het bureau overgebracht en heeft daar plotseling een agent zodanig in het gezicht geslagen, dat deze bewuste loos raakte. Ook later nog heeft de dronken man zich als een woesteling gedragen en getracht een inspecteur en een agent te molesteren. Hij is hierbij van een trap gevallen zonder zich ech ter noemenswaardig te bezeren. Ten slotte wist men hem in een cel te wer ken waar hij zijn roes uit heeft gesla pen. Gistermorgen wist hij natuurlijk van niets, maar daarmede is hij er ver moedelijk niet van af. BELGISCH MILITAIR-WAARNEMER GEWOND. Te Bojolli (20 km. ten westen van Solo) is de Belgische militaire waarne mer van de commissie der Verenigde Naties, kapitein Ch. Jonckheeren uit Brussel, licht gewond aan een der benen tijdens een beschieting van een lokaal, waar een voorstelling werd ge geven door de Niwin. Zijn toestand is gunstig. Hij Kreeg scherfwonden aan de rechterknie en het onderbeen. BON 06 VOOR BRANDSTOFFEN NA 10 JUNI A.S. ONGELDIG. De aandacht wordt er nogmaals op gevestigd dat bon 06 van de brandstof- fenkaart TA 806 uiterlijk a.s. Vrijdag' li- Juni bij de brandstoffenleverancier moet zijn ingeleverd. De geldigheids duur van deze bon zal niet worden ver lengd.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1