De Gemeenteraadsverkiezingen Stad en Omgeving* „Harmonie" organiseerde welgeslaagd operaconcert in Casino Bruinvissen overmeesterden Z. A. R. Zaterdag heeft„Helder" haar grote dag De heer Schaafsenberg als slagvaardig invaller „Ons Genoegen' Texel Nogmaals: de Vogelvlucht Helderse Orkestvereniging Vergadering Chr-Hisf. Unie Waarschuwing Tussen Haaks en Kuitje Openluchtconcert Op weg naar huis K.V.H.-nieuws Wieringen De eerste polo-punten naar Den Helder Commando>overd(acht Mijnenveegdienst Hei jongeije blies, de irein verirok! INGEZONDEN De staking der stucadoors Anna Paulowna 1. P v d. A. 2. K. V. P. 3. C, P. N. 4. A. R, 5. V. V. D. 6. C. H. U. Totaal 1201 920 673 273 258 3325 5 3 3 1 13 1083 1071 472 263 265 19Q 5 4 2 1 1 3344 13 VAN MARSDIEP TOT Ij Purmerender markt- overzicht Scheepvaartberichten -mm Mocht „Harmonie" dan niet in staat geweest zijn tot het opvoeren van nog een operette in dit seizoen, geen der vrienden van deze vereniging' behoefde spijt te hebben van de oplossing, die het actieve bestuur had gevonden. Wanneer we niet zelf kunnen zingen, dan laten we het voor ons doen, was het parool. Vier begaafde solisten werden uitgenodigd om een opera-concert te komen geven. Dit muzikale feest vond gisteravond plaats, en het deed prettig aan dat bqna vierhonderd stadgenoten het wilden bijwonen. De avond is prachtig ge slaagd en de aanwezigen betuigden aan het slot hun waardering op bijzonder gulle en welgemeende wüze. Het dreigde aanvankelijk even miste lopen. De gehele middag hadden de so listen gerepeteerd met hun begeleider, da heer Nico Visser, maar een uur vóór de aanvang van het concert maakte de ze een leelijke valpartij. Zijn rechter hand werd daarbij zodanig geblesseerd, dat pianospelen onmogelijk was. Er bleek echter iemand in Den Helder te zijn, die „Harmonie" uit deze impasse wist te redden. De heer Theo Schaat- senberg kreeg om vijf minuten vóór acht het verhaal te horen, en hij ver klaarde zich onmiddellijk bereid om de pianopartij a 1'improviste voor zijn re kening te nemen. De dank daarvoor stak de heer Jac. Bos in zijn sympathie ke en geestige openingswoord niet on der stoelen of banken. Vol optimisme verzekerde hij de zaal, dat het wel goed zou komen. De vereniging stelde het bijzonder op prijs, dat wethouder Van Loo en de heer De Jonge, hoofdinge nieur van de Rijkswerf, deze avond bij woonden. De speech was kort maar krachtig, en de heer Schaatsenberg had dus zijn partij van het eerste nummer nauwe lijks ingezien, of het spel moest begin nen. De heer Visser had als welkome en trouwe secondant naast de pianist plaats genomen, om enkele voetangels en klemmen in de muziek aan te ge ven. Begonnen werd met een duet uit werden ontvangen. Het optreden van Ester de Vries getuigde van een zoda nige innerlijke warmte, dat wij haar bijdragen haast nog meer op prijs stel den. Albert Rees en de "bas Johan Smink lieten zich, behalve in enkele aria's, horen in een beroemd duet uit de „Parelvissers". Zij voerden dit uit De zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" repeteert op het ogenblik diuk, want de heer Krijgsman wil tij dig klaar zijn voor het concours te Huizen, waaraan de vereniging medio Juli hoopt deel te nemen. Hij verzoekt ons, de ouders van de kinderen erop te wijzen dat hun kroost geen enkele re petitie kan missen. Er wordt nu van zes tot half negen gerepeteerd, wat in deze zomerperiode geen bezwaar zal ontmoeten. Aangezien de vereniging binnenkort enkele financiële zaken met betrekking tot het concours moet afwikkelen, wordt ook de medewer king van de ouders ingeroepen wat betreft een vlotte betaling van de con tributie. Enkele deelnemers aan de op Texel gehouden Nationale Vogeltocht hebben tijdens de wandeling voorwerpen ver loren. Wanneer men op Texel (mis schien ook in Den Helder) een gascape, een leger-zijtas met nachtgoed, een met gped begrip voor de romantische doos sigaren of diverse toiletartikelen sfeer en in een voortreffelijke stemver houding. De stem van de bas was vo lumineus en krachtig, en had een gro te omvang. Zijn ademtechniek was uit stekend. Het viertal liét zich gezamen lijk horen in een kwartet uit „Rigolet- to", dat een bewonderenswaardige ver tolking genoot. Met een meeslepend enthousiasme en in een zeer soepele stijl werd dit gezongen, waarbij de heer Schaatsenberg vaardig accompagneerde. Het daverende applaus, dat aangroeide tot een staande gebrachte ovatie, gold overduidelijk ook hem, voor de keu rige uitvoering der dikwijls heel moei lijke pianopartijen. Bescheiden als altijd scheen hij daar- ♦van echter niets te willen weten. Het duurde hem lang genoeg vóór de heer Roos het doek als een veilig scherm zakken liet. Toch moesten de vijf me dewerkenden eerst nog een welver diende hulde, hun gebracht in het slotwoord van de heer-Bos, in ont vangst nemen. Voor de beide dames „La Traviata" voor sopraan en tenor, ging deze dank vergezeld van een uitgevoerd door Ester de Vries en Al- mooie boeket, waarop de aanwezigen bert Rees. Beiden zongen met veel be zieling en gaven blijk van een geschool de techniek. De soliste beschikte over een warme mezzo-sopraan, enigszins ge sluierd en met een melancholisch ka rakter. Zij contrasteerde que stem en qua persoonlijkheid met de sopraan Rina di Vieta. Deze met haar klare en lichte, en toch krachtige geluid, en haar frisse voordracht zong verschillende aria's, welke terecht met enthousiasme Men heeft nu kennis kunnen ma ken met de Helderse Orkestvereni ging, welke kennismaking naar wij vertrouwen een zeer aangename is geweest. Er zullen onder de bezoekers van het concert, dat verleden week Donderdag werd gegeven, amateur musici zijn geweest, die nog meer dan de anderen belangstellend zijn naai de verdere levensloop van het jonge orkest. Misschien nemen zij zelfs in overweging, om zich als werkend lid aan te sluiten. Dat zal de vereniging zeer welkom zijn, omdat een flinke uitbreiding voor de toekomst van groot belang is. Het orkest repeteert vanavond weer in de aula van de Co- meniusschool aan de 2e Vroonstraat, aanvang acht uur. Nieuwe leden zul len met open armen worden ontvan gen! nogmaals spontaan hun instemming lieden blijken. Abusievelijk werd gisteren onder „In het kort" medegedeeld, dat de Christelijke-Historische Unie gister avond een openbare vergadering zou houden. Deze vergadering vindt he den-(Donderdag-) avond in „Musis Sa- crum", Koningstraat, plaats. Aanvang acht uur. Als spreker treedt op de heer H W Tilanus, voorzitter van 'de C.H.-fractie der Tweede Kamer en voorzitter der CHU. Zijn onderwerp is: „De aanstaande raadsverkiezingen ende vragen van deze tijd". In het Politieblad wordt de aandacht gevestigd op Herman Caspar Joseph Ruhé, geb. te Amsterdam 19-3-1909, wonende te Koudhoorn, gem. Putten, die'als verdacht van oplichting te Amersfoort gearresteerd en daarna voor de Officier van Justitie te Utrecht geleid is. Ruhé liet in verschillende dagbladen een advertentie plaatsen, waarin hij aanbood een vrij huis te bouwen voor f 2500, waartoe hij niet in staat was. Onder allerlei bedrieg lijke voorwendsels wist hij een inwo ner van Amersfoort te bewegen tot af gifte van een bedrag van ruim f 600, om, zoals hij zeide, met de bouw van een huis te kunnen aanvangen. Het vermoeden bestaat, dat Ruhé ook el ders slachtoffers gemaakt heeft. Zij, die eventueel met hem in relatie ge treden zijn, worden verzocht, daarvan aan de plaatselijke politie mededeling te doen. Gistermiddag kwam de WR 67 zonder schroef de haven binnen, opge sleept door de WR 310 en de WR 7. De WR 67 had het roer helemaal verlo ren en over de radio was de WR 7 op geroepen, die op haar beurt de WR 310 erbij haalde. De gesleepte was de heer Koster, één van de slepers was z'n va der. Het Rijkskabelschip „Poolster" liep gisteren de haven binnen en zal vermoedelijk wel enige tijd blijven. Er zal een kabel gelegd worden in het Marsdiep. Het werk in de haven is na tal loze voorbereidingen begonnen. De zandzuiger, die tegenover de PW mid den in de haven ligt, zuigt uit alle macht bakken vol modder De bakken worden naar de zuigpersinstallatie ge bracht, die voorbij de PW gemeerd ligt, welke de modder op het wad spuit om daar een begin met de afsluitdam te maken. Vlak voor de „Tromp", die naar stig bijgeplamuurd en opgeschilderd wordt voor de a.s. vlootmanoeuvres, lag een vat op de kade. Een man met een brandslang stond er bij, hij spoot Het gevolg waren dikke nevelgordij nen. die langzaam over het water weg trokken. De inhoud bestond uit een mengsel van mierenzuur en zwavel, dat in de oorlog veel gebruikt werd voor het leggen van rookgordijnen. Het vat is nu schoon Het Helders Fanfarecorps geeft a.s. Zaterdagavond onder leiding van de heer Joh. Bruul een openluchtconcert in de muziektent Julianapark. Aan vang acht uur. Uitgevoerd worden: 1 De mars „Helden der zee" van Hart man; 2 De ouverture „Orpheus in de onderwereld" vn Offenbach; 3 De wals „Wiener Praterleben" van Transla- teur; 4 De mars „Avanti" van Cori; 5 De mars „Aux flambeaux" van Meyer- beer; 6 Een fantasie uit de opera „Faust" van Gounod; 7 De mars „1'Etendard fédéral" van Fournival. Aan boord van het s.s. „Waterman" dat op 19 Juni a.s. in Nederland wordt terugverwacht, bevinden zich behalve de stadgenoten wier naam in ons num mer van Dinsdag j.1. werden gepubli ceerd, ook de heren J Hartsuiker, Dahliastraat 75, en J P Burger, Gouds bloemstraat 1. mocht hebben gevonden, dan behoren deze aan Vogeltocht-deelnemers toe. De official van de Nederlandse Wan delsportbond te Breezand, de heer D. P. de Jong, Zand vaart 125, brengt eventueel gaarne het contact tussen vinder en eigenaar tot stand. Wie een lichtgrijze regenmantel heeft verloren, kan zich ook bij hem vervoegen, want dit kledingstuk is terecht. Zondagmorgen trok KVH 1 met vier invallers naar Westzaan om deel te ne men aan het Roda-tournooi. Onze stad genoten speelden daar twee wedstrij den. Tegen Roda 1 (2e kl. KNKB) werd verloren met 31. Het was evenwel 'n aardige sportieve wedstrijd, waarin de invallers van KVH goed voldeden. Ook de wedstrijd tegen de Antwerpse ploeg werd door onze stadgenoten ver loren, eveneens met 31. Deze wed strijd was wat forser dan de voorgaan de. De wedstrijd die Roda tegen de Belgen speelde, eindigde in een gelijk spel 22. De Helderse korfballers hebben een prettige en leerzame dag gehad. Op 19 Juni gaan zij per bus naar Zeist om daar met 2 twaalftallen deel te nemen aan het Tovers-tournooi. Zij die inte resse hebben voor de mooie korfbal sport moeten Dinsdagavond of Donder dagavond eens gaan kijken naar het trainen. Geregeld is daar een grote op komst en U kunt dan ook eens een balletje meegooien. De trainingsavon den worden gehouden op het terrein aan de Kemphaanstraat en vangen aan om 7 uur. MARKTBERICHT Op de derde Texelse lammerenmarkt werden 1800 lammeren aangevoerd. De prijzen liepen van f 28,tot f 36,De ooien waren ongeveer gelijk in prijs als de vorige week, terwijl de rammen on geveer f 2,50 minder opbrachten. Hier uit bleek wel de vraag naar ooi-lam meren. Overigens was de handel enigs zins stug. Verder werden nog aange voerd 11 schapen van f 65.tot f 75, 14 biggen van f 55.tot f 70,en 5 koeien van f 550,tot f 750,Voor de levering 12 nuchtere kalveren. ELECTRIFICATIE Vorige week is de buurtschap De Wes ten op het electrische net aangesloten. Reeds jaren is men hiermede bezig ge weest, daar electrificatie van dit ge deelte van de gemeente wel dringend nodig was. De N.V. „T.E.M." heeft het leggen van de kabels in eigen beheer uitgevoerd en de twee hoogspannings gebouwtjes door aannemers laten bou- wpn. BOERENLEENBANK De leden van de Coöperatieve Boe renleenbank in Den Burg hebben hun jaarvergadering gehouden. Uit 't jaar verslag bleek, dat 't aantal thans 1076; het aantal spaarders 2932;voorschotne- mers 166; rekeninghouders 983 en het aantal dagboekposten 44398 bedraagt. In 1948 was er f 1.516.128,40 ingelegd en f 1,678.849,04 uitbetaald. Het saldo per 31 December 1948 bedroeg f 3.322.103,50 met een winstcijfer van f 23.863.80. Van dit bedrag zal f 13.000.worden toege voegd aan de reserve, zodat dit fonds momenteel f 300.000.bedraagt. Tevens zal van de winst een bedrag van f 50 worden beschikbaar gesteld voor het „Bouwfonds van het Witte Kruis". De jaaromzet bedroeg over 1948 f 18.437.283,69. Vijf-en-vijftig nieuwe leden werden gewonnen. Het is echter jammer, dat de jonge boeren- weinig belangstelling tonen voor de Boeren leenbank. Door de Minister van Economische Zaken werd aan de heer J. J. Bakker, Californischeweg te De Koog een ver gunning verleend tot het vestigen van een niet militaire cantine met verlof B in zijn perceel te De Koog. Zondag werd een vlucht gehouden door de duiven, welke een vlot ver loop had. De vlucht was vanaf Cor- beïl (Frankrijk); de afstand was 500 km. De duiven werden om 6.30 uur losgelaten. De uitslag is als volgt: G. Pathuis 1-4; W. Pathuis 2-3; H. Kaan 5-6; Cor Helsloot 7; N. Helsloot 8; Mast 9 B. Holtjer 10. Vandaag inkorven voor Orleans (Frankrijk) bij H. Kaan. Weest op tijd! Hoewel de Bruinvissen met een ge wijzigd zevental, vanwege het uitval len van de achterspeler Tijsen, naar Amsterdam gingen, hebben zij toch kans gezien ZAR met 10 te slaan. De tegenpartij bleek een sportieve ploeg te zijn, die jammer genoeg Bob Bonte in de gelederen miste. Het spel van de Bruinvissen was aanzienlijk beter dan op de Utrechtse polodagen, De jongens waren snel en gevaarlijk, doch de prima keeper van ZAR en de slechte schoten waren oorzaak dat de Nieuwediepers geen kans zagen om meer dan eenmaal te scoren. Lou Davidse paste zich nu beter aan, hij maakte deel uit van de voorhoede, tezamen met J. Leder en P. Gode. Wil denberg was naar de achterhoede ver huisd en zorgde met de beide andere achterspelers voor een goede stuwing. Vóór de rust waren de Bruinvissen iets in de meerderheid, doch na het Nu het eerste tournooi achter de rug is concentreren de Helder-mensen zich al voor de volgende ronde. En juist nu staat er voor de Heider- familie zelf iets groots te wachten, n.1. de feestdag. De feestdag, die Zaterdag a.s. om 10 uur reeds aanvangt, is in feite een intieme Heider-dag. De reünie. Om 10 uur 's morgens komt de trein binnen met de reünisten, terwijl ook de Helderse reünisten op dat uur verwacht worden op het Stations plein. Gezamenlijk gaan zij naar Mu sis waar een gezellig uur doorge bracht zal worden. Onder het motto „Reünisten halen „ouwe koeien" op", hopen de aanwezigen tot 12 uur bij elkaar te blijven. Daarna gaan alle Helder-mensen naar 't kerkhof, waar een herdenking plaats vindt van de ontvallen leden. Deze herdenking vindt plaats bij het graf van de oud voorzitter A. Taylor. De receptie. Om 3 uur wordt de officiële recep tie gehouden in Casino. Wjj twijfelen er niet aan of vele clubs en instellin gen uit Den Helder en omgeving zul len aanwezig zijn. De leden en sym- pathiserenden van Helder wordt verzocht deze dag de vlag uit te steken. De feestavond. Om 8 uur vangt de feestavond aan in Casino. Het Gooise Theaterbureau verzorgt het programma met mede werking van de grote artiet Siem Nieuwenhuizen. Het programma van a.s. Zaterdag zit dus uitstekend in el kaar en een bijzondere dag voor Hel der ligt o.i. in het verschiet. Korte mededelingen. Het clubblad van verleden week was geheel gewijd aan het 40-jarig jubileum. Het zag er goed verzorgd uit en de inhoud was zeer lezenswaar dig. De dames-afdeling van Helder heeft strikjes gemaakt in de clubkleuren. Ieder Helder-lid moet getooid zijn met het Helder-strikje. Zaterdag 18 Juni wordt als slot de „Voetbalkoning" opgevoerd. Senior leden en donateurs kunnen kaarten halen op 14 Juni in de bestuurska mer op het veld. Dit wordt het slot feest, dus verder commentaar over bodig. Voor het grote tournooi tussen EDO, Watergraafsmeer, KFC en Vitesse, waarop wij Zaterdag terug komen, vindt voorverkoop van kaar ten plaats vanaf heden bij Henk Mes- ker, Cees van Loo en Gebr. Burger. Kapt. lt. ter zee G. P. Kuiler heeft aan boord van het marinereparatie- schip Hr. Ms. „Vulcaan" te IJmuiden het commando over de mijnenveeg- dienst overgedragen aan kapt, lt. ter zee D. J. Kommer, in aanwezigheid van de commandanten van hst 4e en 6e flotielje van de mijnenveegdienst lt. ter zee le klasse P. 't Hart #n lt. ter zee 2e klasse S. Moot. Na voorlezing van het overdrachts bevel van de minister van Marine, zei- de de scheidende commandant in zijn terugblik over de afgelopen twee jaar oun., dat het gedrag van aijn mannen over het algemeen goed is geweest. Hij sprak voorts over de moeilijkheden tengevolge van het personeel- en ma teriaaltekort. De nieuwe commandant zeide o.m., dat het aan het beleid van zijn voor ganger te danken ls, dat de dienst thans zulk een goede plaats in de marine in neemt. NEDERLANDS HANDELSREGISTER. Nieuwe inschrijving. De Phoenix. Ko ningstraat 10. Eigenaar: J. H. M. Nij- kamp. (Ontleend aan het Ned. Handels register). draaien toonden zij zich aanzienlijk sterker dan de vijandelijke partij. Van de Water kreeg slechts twee ballen weg te werken, waarmede hij geen moeite had. Direct na het begin schoot Wildenburg, doch zijn harde schot werd door de keeper keurig wegge werkt. Kort hierop kreeg v. d. Water de enige gevaarlijke bal tijdens de gehele wedstrijd. Hij sprong echter op zijn bekende wijze op, zwaaide met zijn armen en het gevaar was gewe ken. Verschillende malen werd het vijandelijk doel nog onder schot ge nomen, doch de rust kwam met 00. Na het wisselen waren de onzen nog sneller, de druk op het ZAR-doel werd steeds groter. Door een zware fout van de Amsterdammers kreeg Wildenburg een vrije worp direct op doel te nemen. Hij lag echter in een zodanig ongunstige positie, dat zijn schot niet anders dan gestopt kon worden door de op alle eventualitei ten voorbereide doelverdediger. Ook een hard schot van Gode stuitte op de keeper af. Toen kwam Baarda vanuit de achterhoede aanzwemmen' met de bal, Gode ging snel naar voren en zwom vrij, kreeg de bal toege speeld en zijn keiharde schot was de ZAR-doelma:. te machtig (01). Even later had Davidse nog een pracht kans, maar zijn schot ging net over. De druk op het vijandelijke doel bleef groot, doch de Bruinvissen zagen geen kans meer nog eens te scoren. Met deze 1—0-overwinning op ZAR zijn dan tevens de eerste 2 winstpunten in Den Helder. Wij menen wel te kunnen opmerken dat de Bruinvissen met het zevental, zoals het Dinsdag speel de. lang geen slecht figuur in de com petitie zullen slaan! De stationschef van IJmuiden had het nakijken toen een acht jarig IJmuidense bengel de trein van 13.55 uur voortijdig liet ver trekken, door op een fluitje te blazen. De jongen werd door een spoorwegbeambte in zijn kraag gepakt, hetgeen klaarblijkelijk het misnoegen opwekte van een Amsterdamse visserman, die niet geheel nuchter bleek te zijn. De man werd door de inmiddels ge alarmeerde politie tot de orde geroepen, waarna zijn bescher meling in het bijzijn van zijn ouders duchtig werd onderhou den. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). Geachte redactie. Uit Uw antwoord op ons ingezonden stuk van 25 Mei is komen vast te staan dat wij principieel niet verschillen over de opvatting van de staking in het stucadoorsbedrijf. Als organisatie zijn ook wij van me ning dat de stakers meer het gevoel dan het verstand laten spreken. Dit mag ons niet weerhouden om ook de oorzaken van een dergelijk conflict op te sporen. Als U in een dergelijke motivering een verdediging van de staking ziet, zijn wij zo vrij om met U van mening te verschillen. Als U schrijft „Vrezen de organisa ties misschien een strijd enz.", dan zeggen wij U, dat juist ten aanzien van de tarieven het college van Rijksbe middelaars het been stijf hield. Wij bevonden ons toen op het dode punt en verder praten had geen zin. Ons bondsbestuur had toen besloten om doorvoering van onze eisen te ver langen en dit streven zo nodig door middel van staking kracht bij te zetten. Over het uniforme ontslagbewijs is ook onze organisatie niet te spreken. Zij staat volkomen aan de zijde van de leden. De door de werkgevers voor gestane ontslag-regeling is buitenwet telijk en zal ook door ons niet worden erkend. Elk nadeel, dat hieruit voor onze leden voortvloeit, zal op de be treffende werkgever worden verhaald. Reeds enige jaren is de bond voor de verbetering van de lonen der stuca doors in bespreking met de bevoegde instanties. Bij beschikking van 12 Mei 1949 is er weer een voorlopig resultaat geb#ekt. Ook met deze beschikking zijn wij niet tevreden, maar wij aan vaarden haar als basis voor verdere onderhandeling. Als organisatie vechten wij voor de vervulling van de wensen die het ge hele bouwbedrijf heeft. Wij doen dit langs de weg van overleg. Het had ook anders kunnen zijn: er is niet veel voor nodig om alles in vuur en vlam te zetten door staking. Wij gaan de moeilijkste weg, de weg van overleg. Iedere dag moet strijd gevoerd wor den om dispensatie te verkrijgen 'om het loon met 10 of 25 pet. te verhogen. Steeds moet de drang om een derge lijke verhoging, die door de werkge ver moet worden aangevraagd, door de arbeiders gedaan worden. Bij uitzondering wordt het door de patroon aangevraagd. Dit vechten maakt de arbeiders kriegel; ook zij willen rustig hun werk verrichten, waardoor zij in staat zijn de grootst mogelijke arbeidsprestatie te leveren en daardoor hun inkomen te vergroten. U begrijpt dit zijn ook opcenten, maar geen „zwarte". U ziet, ons zelf iets te verwijten, be hoeven wij niet Wij zijn iedere dag paraat en bereid om onze belangen te behartigen en te bepleiten. Daarom hadden wij U gaar ne inlichtingen gegeven over de wen sen en stemmingen die er in ons bedrijf zijn. Ook wij weten daar wel wat van. Over de toon kunnen we van me ning verschillen, maar voor het bou wen aan een gezond geheel moeten bei de partijen werkgevers en werkne. mers naast elkaar staan en niet de één door de ander in het harnas wor den gejaagd. Namens het bestuur van de Alg. Ned Bouwarbeidersbond Jan WITMER secrt (Discussie gesloten. Red.) LIJSTEN AANTAL STEMMEN 1946 ZETELS 1946 AANTAL STEMMEN 1949 ZETELS 1949 DE NIEUWE RAAD; Zitting zullen hebben, voor: de Partij van de Arbeid de heren T. Schra G w r.„v Blaauwbroek en W. M. Oudshoorn; de KVP de hem A™^' Jonker, H. Meijer, G. M. Berbee, H. Strooper; de C.P.N.' de heren A ril K1°0St,crman. A- de Anti-Rev. de heer J. Hooymeijer; de V.VD de heer r w'e? Raven; verliest zijn zetel, dus wethouder D. Lubbert treedt af hü De CHU de heer Op 't Veld voor de heer A. Meijer en bfl H» póJm 6 KVR verdwijnt de heer Blaauwbroek voor J. Meijer. Partij van de Arbeid komt De brandweer van Harenkarspgt heeft prima werk geleverd te Waar. land, waar een schuur in lichte laai, stond en groot gevaar voor café Jonker dreigde. Hoewel het café reeds vlam had gevat, kon het toch behouden, blijven. Te Enkhuizen is een coloradokever aangetroffen. In hetzelfde stadje stelde een raadslid vragen aan B. en W. omtrent de wenselijkheid van de afschaffing van straatvegen op Zon dagmorgen. B. en W. vragen de raad van Enkhuizen een crediet van 144.000 voor de bouw van 12 duplex- woningen. In de vergadering van de Kring van Veilingverenigingen in West-Friesland gaf de voorzitter, de heer A. Boer Sz., als zijn mening te kennen, dat geen reden tot pessimisme behoeft te be staan voor wat betreft de opbrengst en prijs der aardappelen. De Kring be sloot tot invoering van een uniforme regeling voor het fust voor alle aangesloten verenigingen. Woensdag 15 Juni zal te Alkmaar een zangconcours worden gehouden vanwege de Kring Noord-Holland van de Kon. Bond van Chr. Zang- en Ora- tcriumverenigingen. In de zaal van het Kunstenaarscentrum Bergen is een tentoonstelling van het werk van de schilder Henri ten Holt geopend. Bij de overdracht van het schip „Heemskerk" aan de rederij, heeft de heer H. Nielen, burgemeester der ge- meente Heemskerk, de vlag zijner ge meente aangeboden. De heer C. Oud, directeur van het Staatsvissershaven- bedrijf te IJmuiden, heeft op zijn ver zoek per 1 Juli a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking gekregen, met dank betuiging voor de door hem den lande bewezen diensten. Het viel te verwachten dat Pur- merend op de morgen van Pinkster drie veel bezoek zou krijgen. Dit is elk jaar het geval en ditmaal was de belangstelling zelfs bijzonder groot. Echter de veehandel heeft niet veel aan deze vacantiegangers. Vele vee houders lieten wegens de hooibouw verstek gaan. De handel in verse melk koeien verliep dan ook heel stroef. Eveneens was dit het geval met de geldekoeien, de weiders en de vette koeien. De prijzen waren ook lager, zo wel voor de verse- als voor de gelde koeien. Voor het jonge vee was ook weinig animo, en met de fokkalveren ging het eveneens kalm. De wolvee markt was goed voorzien van lamme ren, ondanks dat er van Texel in het geheel geen aanvoer was. De vraag naar lammetjes was heel wat minder vlug dan de vorige week. Er werd wel voor export gekocht, maar het ging heel kalm aan. Naar vette lammeren was voor Belgie in het geheel geen vraag. Voor de schapen was de markt wel niet vlug, maar met de ooien ging het nog wel. Voor bokken en geiten was weinig belangstelling. Ook met de biggen was het slecht; er was een flink aanbod, maar de prijzen zijn bij enkele weken terug 10 teruggelopen. Ook de kooplust was voor de fokzeugen niet te best. Op de paardenmarkt was voor het leven nog niet veel te doen. Op de pluimveemarkt was het ook niet best, daar de prijzen zowel voor de oude kippen als voor de haantjes lager wa ren. Aangevoerd werden: 424 runderen, waaronder 18 vette koeien, 2 stieren, 485 nuchtere kalveren, 22 schapen en 30 vette varkens, voor de lexering. 151 melk- en kalfkoeien 500800, handel kalm; 230 geldekoeien 360—600, stugger; 20 pinken 250330, stil; 53 nuchtere kalveren (fok) 3270, matig," 3 stieren; 439 schapen 55—70, kalm; 1090 lammeren 2840, stugger; 84 bok ken en geiten 1070, stug; 832 biggen 4068, stug; 28 fokzeugen 275—425, stug; 51 paarden 350650, stug. 600 oude kippen en hanen, rode en witte 2.40—2.60 per kg; 400 idem blauwe 2.402.60; 9100 jonge hanen, rode en witte 1.60—1.75, 1800 idem blauwe 2- 2.15; 350 jonge hennen 57 per stuk; 200 eenden 2—3.50; 350 konijnen 0.50— 6.50; 12 ganzen 5—7; 5000 kipeieren 0.12%0.13; 4000 eendeieren 0.07)+ 1 stapel kaas 40+ wegende 292 kg, prijs 74.—. Mevr. Lovink, echtgenote van de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, zal op 20 Juni per KLM naar Indonesië vertrekken. Alcor, R'dam—Porto Alegre, 7-6 van NateJ (Brazilië) Bloemfontein, 8-6 van Bwt den te Durban Cistula, 8-6 vaA PladjO Singapore Delflland, A'dam—Buenoe Ai passeerde 7-6 St Paulsrock Johan van denbarnevelt', Batavia—A'dam, passeerde Oucssant Larenberg, Cuba—R'dam, 8- 6 Bishoprocks Lievevrouwekerk, R Calcutta, 7-6 te Port Said - Lindekerk, J br>—R'dam, passeerde 7-6 Ouessant 8-6 van Tarakan te Manilla Mariekerk, lombo-R'dam, 7-6 te Alexandrie sterdam, 8-6 van R'dam te New York Nlc Holland, 8-6 van Melbourne te Sydney m gerstroom, 7-6 van Pointe Noire te Nijkerk, Dakar-Havre, 7-6 Golf van BiscW» Oranjefontein, 7-6 van Durban naar den Rempang, A'dam—Java, 7-6 van A 81 Sibajak, Java—R'dam, 7-6 te Saban8 Stad Maastricht, 7-6 van Gibraltar naar J»' Willem Ruys, Java—R'dam, 7-6 ter van Port Soedan (Rode Zee) Zuider P.'dam—Java, 7-6 100 mijl oost Kaap d® Zwijndrccht, 8-6 van R'dam te Lulea. Algenib, Buenos Aires—R'dam, passen?anftn, S* Vincent (KV) - Amsteldijk, 7-6 te Port Said Friesland, Batav^^ p Tork, 6-6 20.30 uur van Colombo tosono, New York—Java, vermoedelijk Alexandrie Ternate, 1-6 van O New Orleans Zijpenberg, R'dam—B9»" passeerde 7-6 Gibraltar. ««jd Arendskerk, Sydney—R'dam, 7-6 van Po* naar Napels. Britsum, 11-6 van Marl* Duinkerken vernacht. Hcdel, 7-6 van werpen naar Hamburg Maailano, Aires—A'dam, 7-6 van Rio de Janeiro lyphemus, Batavia—A'dam, 8-6 te Suez— r Tohan Willem Friso, 7-6 van Port Aln*" k Hamburg. Singkep, Java—A'dam, 8-6 Gibraltar Tiba, Bahia Blanca—B passeerde 8-6, 7 uur, Ouessant Zeem*1» T ogeles-Cristobal, passeerde 7-6 Acaimlc®'

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2