Sluyter in het gezicht van de haven De heer Tilanus sprak voor de C.H.U Stad ett Omgeving. Vandaag over een week: Reclasseringsdag Morgen: EDO-Watergraafsmeer en •KFC-Vitesse m Winnaar 6e ronde periodieke zeilwedstrijden Kapsalon Rietveld gemoderniseerd Nieuw bestuur M.S.C. Breuk met A R. betreurd MIJMHftRDTJES Plannen voor overdekte zittribune van H.R.C. Promotiewedstrijd H.T.C. Het grote Helder-tournooi vraagt onze aandacht Verloting uniformfonds Stedelijk Muziekcorps Polowedstrijd aan de Dijk In het kort Texel Amphibisch oefenkamp voor mariniers Bonte avond ten bate van Het Witte Kruis Burgerlijke Stand Het was gistermorgen weer niet eenvoudig voor onze marinezeilers. Een krachtig doorstaande eb en een koeltje uit het Noordoosten maakten het erg ingewikkeld om op de vlugste manier van het Malzwin bij de Dode Hond te komen en het is lang niet allen gelukt om deze oversteek op voordelige wijze te maken. Ltz Sluyter werd ditmaal weer winnaar. aandacht. Bootsman, van der Zande van Vol goede moed lagen ze aan de start, het dozijn was weer compleet en het zou gaan tussen de sloepen van: boots man H. Kamphuis van Hr. Ms. „Heems- kerck"; bootsman J. A. Bosman van de onderzeedienst; kwm. C. J. Jansen uit Hilversum; schipper Grootjans van Hr. 0 Ms. „Neptunus"; kwm. P. H. Giesbers van Hr. Ms. „Neptunus"; bootsman W. Kolenbrander van Hr. Ms. „O 21"; bootsman J. Th. A. v. d. Zande van de onderzeedienst; bootsman J. Wind uit Hilversum; Ltz. N. W. Sluyter van het Kon. Ned. Instituut; bootsman L. v. d. Linden uit Hilversum; O.v.vd. H. J. Steyn van Hr. Ms. „Mercuur"; kwm. D. Dekker uit Hilversum. Het begin gaf geen moeilijkheden. Precies op tijd gaf het startkanon met een formidabele knal te kennen dat de strijd begonnen was en we roken de kruitdamp nog toen Giesbers de lijn al gepasseerd was, gevolgd door zijn rivalen. Er was geen keus, in verband met de eb moesten de zeilers natuur lijk bij boei no. 1 een goed eind door liggen om dan vervolgens te trachten de Dode Hond te bezeilen. Maar de vraag is: Hoe lang moet ik doorliggen, hoe staat het met de stroom en wat gaat de wind doen? Al zou je op het water geboren zijn, dan nog zijn deze vragen niet met zekerheid te beant woorden. Het blijft tot op zekere hoog te een kansspel en wie een gokje waagt en geluk heeft komt als nummer één uit de strijd. Maar wee je gebeente, als je in het Marsdiep geen geluk hebt. Dat zagen we gistermorgen. Streep door de rekening Bij tien meende de eerste dat hij de sprong wel kon wagen. Het zou wel wat meevallen met de eb en als het windje nu nog even wilde helpen, dan kwam het best voor elkaar. Hij aar zelde niet langer en ging door de wind. En zoals het dan meer gaat in het leven dat heeft niets te maken met die schapen en die dam er volgden er meer om gezamenlijk de aanval te wa gen op die boei onder Texels wal. Het leek zo aardig en in het begin gaven we onze optimisten nog een goede kans. Maar o wee, het windje ging er een ogenblikje bij liggen en haalde een streep door de hele berekening. Ze passeerden de boei, maar aan de ver keerde kant helaas. En toen kwam de kaart plotseling heel anders te lig gen. „Die zwarte ligt nu verreweg het beste", hoorden we zeggen en men wees op een sloep waarvan de zeilen wat donker uitgevallen waren. „Daar hoeven we niet verder meer over te praten, dat is Sluyter", luidde het oordeel. Het was ons niet duidelijk waarom we daarover niet meer hoefden te spreken, doch het leek ons raadzaam om het advies op te volgen en wij no teerden dus zonder meer dat de kansen voor de heer Sluyter wederom zeer goed waren, hetgeen ons overigens niet bevreemdde. Het zal kort na elf uur geweest zijn, toen „die zwarte" de Dode Hond pas seerde en \^>or wind en stroom op ons aan kwam daveren. Zeer snel kwam het scheepje naderbij en door de kijker herkenden we in het zeil nu duidelijk liet cijfer „9", Sluyter dus, we hoefden er inderdaad niet meer over te praten. Gesneden koek De rest was gesneden koek. Het was maar een sprongetje naar de wrakton en vandaar naar de eindstreep was de moeite niet meer waard. Om kwart vóór twaalf klonk het schot: Ltz Sluy ter was weer als eerste binnen. Gefeli citeerd, heer Sluyter, prachtig gezeild en prachtig berekend. Maar er waren er meer die er kaas van gegeten hadden Nauwelijks hadden we nummer één onze felicitaties toe- geschreeuw, of nummer twee vroeg de De heer Rietveld, Sluisdijkstraat 141, opent vanmiddag zijn geheel gemoder niseerde kapsalon en een nieuwe win kel. Het zal stellig veel dames inte resseren, hoe de salon er nu ziet. Er zijn vijf cabines naast elkaai met lage smeedijzeren hekjes ertussen, wat het onprettige „alleenzijn" opheft. Toch kunnen de dames, die liever apart zitten, in een afgesloten cabine plaatsnemen. Voor het wassen en ver ven zijn speciale cabines, irfgericht met de nieuwste toestellen. Een gezellig zitje zal de wachtende dames weer over haar ergernis heen 'helpen. De muren zijn Iichtcrême geschilderd, even als de gordijnen om de afgesloten af delingen. Het houtwerk is prettig licht pastelgroen gehouden, wat het geheel een rustige indruk geeft. De inge bouwde spiegels waren een idee van de heer Rietveld zelf, en nu ze aange bracht zijn, ziet het er bijzonder aar dig uit. De vloeren van ingelegd rub ber kunnen gemakkelijk schoongehou- den worden; de verlichting bestaat uit neonbuizen met een helder rustig licht. De kapstoeltjes zijn met rood leer over trokken. De geheel nieuwe winkel werd inge richt voor de verkoop van parfumerieën en bijouterieën. Een lichte étalage met glas-in-lood ruitjes aan de straat. Bin nen glaskasten met indirect licht en een glazen vitrine Het interieur is hier crème gehouden en maakt het geheel ruim en licht. Deze keurige modernise ring betekent voor salon Rietveld een prachtige vooruitgang. Aannemer Boon heeft tezamen met sanitair Schellinger en schilder Meijer keurig werd gele verd. Het electrische gedeelte verzorg de Tijdeman en het smeedwerk was van Rück. de onderzeedienst en kwartiermeester Giesbers lieten mooi werk zien en pas seerden als de nummers twee en drie de finish. Om half één liep bootsman Kolenbrander binnen en daarmee had den we het interessantste deel van deze wedstrijd zeker gezien. Hoe staat het er nu mee? Wel, de heer Sluyter heeft totaal 46 punten en moet nog één keer zeilen. Luiting en De Graaff kunnen hem nog dwarszit ten, maar zelfs wanneer Sluyter op z n laatste wedstrijd als nummer vijf bin nenloopt, heeft hij de eerste prijs. Dat zal uitgevochten worden op 24 Juni a.s. Wij denken er over de heer Sluyter te vragen die dag met hem mee te mogen. Maar het moet niet te hard waaien an ders lopen we de kans dat hij wraak neemt op onze wekelijkse kritieken door te commanderen: „Niet schrijven maar hozen". Donderdagavond hield de Morphy- Schaakmat-Combinatie jrder matige belangstelling haar eerste jaarverga dering na de fusie. In zijn openings woord drukte de voorzitter, de heer J. Wijker, er zijn leedwezen over uit, dat niet meerderen aan de oproep ge volg hadden gegeven. De jaarversla gen van secretaris, penningmeester en wedstrijdleider werden onveranderd goedgekeurd. Uit het financieel ver slag bleek, dat de financiële toestand van dien aard is, dat versterking der inkomsten zeer wenselijk zou zijn. Bij de verkiezing van een definitief bestuur werd in de plaats van de heer J. Wijker, die door vertrek naar el ders moest bedanken, tot voorzitter gekozen de heer A. Coppens, terwijl in de overige functies de heren C. J. Bosch, K. Geestman, H. Herderschee, P. Kelder, P. Kroon, J. Noordeloos, J. Valkenier en K. J. de Waard werden gekozen. Hartelijke woorden werden tot de scheidende voorzitter gericht, doch het officiële afscheid zal op 27 Juni plaats vinden. Een voorstel van de heer K. Geus tot wijziging van de wedstrijden voor de rangorde der spelers werd aange nomen, met dien verstande, dat deze wedstrijden voor dit seizoen achter de thans lopende wedstrijden zullen vol gen. Na nog enige besprekingen van huishoudelijke aard werd de vergade ring door de heer J. Wijker gesloten. Op een propaganda-avond van de Christelijke-Historische Unie, afdeling Den Helder, Donderdagavond gehou den in „Musis Sacrum", sprak de lan delijke voorzitter der C.H.U., het twee de Kamerlid H. W. Tilanus. De avond stond onder leiding van de heer H. van Markus, die de pl.m. honderd aan wezigen verwelkomde na het gebed en de lezing van Romeinen 12. De voorzitter betreurde het, dat de C.H.U. gedwongen was met een eigen lijst uit te komen, daar de A.R. niet meer wenste samen te werken in een Prot.- chr. groep. Ook de heer Tilanus sprak zijn spijt daarover uit. De gang van zaken was hem medegedeeld. „Het mag echter niet zo zijn", aldus spr., „dat hierdoor de prot.-chr. invloed in de gemeente raad wordt verzwakt. De leden der C.H. zullen deze laatste dagen moeten werken, teneinde het voor één zetel vereiste stemmenaantal te bereiken". In dit verband besprak ,de heer Tila nus op eenvoudige en heldere wijze de betekenis der gemeenteraadsver kiezingen. De bevolking gaat het col lege kiezen, dat straks de gemeente zal besturen. Ook voor de algemene iandspolitiek is het belangrijk, wan neer de gemeenten goed worden be stuurd. Niet voor niets worden de ge meenteraadsverkiezingen dikwijls ge zien in het licht van hetgeen zich af speelt in de algemene politiek. „De tijd onmiddellijk na de bevrij ding heeft een grote politieke verwar ring te zien gegeven", zeide spreker. Een geforceerde „Nederlandse Volks beweging". die geen reële volksbewe ging was, moest te paard worden ge holpen. Teneinde dat te kunnen be reiken en de z.g. „eenheidsgedachte" doorgang te laten vinden, werd een jaar gewacht alvorens verkiezingen te houden. De „doorbraak" moest er komen. Ook orthodox-Christenen wer den daarbij betrokken, in hoofdzaak personen die onder invloed waren ge komen van de Barthiaanse theologie. „Daarbij waren inderdaad zeer sociaal voelende mensen", aldus de heer Ti lanus, „maar zij vergaten dat sociaal voelend en socialistisch niet hetzelfde is. Vol idealisme gingen zij een bewe ging steunen, die zoveel mogelijk be voegdheden wil geven in handen van de staat. Hoe meer invloed één partij in die staat heeft, des te groter de kans, dat al die bevoegdheden ten slotte komen in handen van die ene partij. De steun van goed-willende doorbraak-Christenen is daarbij zeer welkom". De heer Tilanus besprak daarop in het kort de plaats van de Christelijke school, de houding der communisten, de betrekking tussen Christendom en staatkunde, de betekenis der Benelux en daarmee samenhangend de econo mische problemen in Nederland en daarbuiten, de précaire financiële si tuatie en het vraagstuk Indonesië. Wat dit laatste betreft verklaarde hij zich meer gematigd dan de A.R. partij. De heer Tilanus had ook gaarne gezien, dat orde en rust in Indonesië hersteld waren, alvorens de nieuwe staatkun dige verhoudingen te regelen, maar hij was anderzijds van mening, dat men op een gegeven moment moet werken op basis van de bestaande en niet meer te wijzigen situatie. „Voor God en mijn geweten heb ik vóór de grond wetswijziging gestemd, omdat wij an ders nooit verder waren gekomen. Vroeger vormden de Europeanen in Indonesië de bovenlaag, thans heeft een intellectuele groep die plaats in genomen. Deze groep kan en wil het echter niet stellen zonder de hulp dei- Europeanen", zo zeide de heer Tilanus. Aan het eind van zijn toespraak riep hij zijn hoorders nogmaals op, om in eigen kring de C.H.-gedachte uit te dragen. De C.H. Unie wil de critiek van de Bijbel, de stem van de kerk, laten schijnen over al haar politieke beslissingen. Er zullen zich in de ko mende zittingsperiode van de ge meenteraad stellig vraagstukken voor doen, die uit een principiële gezichts hoek bezien moeten worden. Na de pauze maakten vier personen gebruik van de gelegenheid tot vra gen stellen, waardoor de heer Tilanus enkele punten nog even nader kon belichten. Op verzoek van de heer Van Markus eindigde spr. met dank gebed. wekken op bij geestelijke en lichame lijke vermoeidheid en verdrijven .allerlei pijnen. De voetbalvereniging H.R.C. heeft reeds een paar seizoenen gebruik ge maakt van een uitstekende staantri bune, maar desondanks dat is het ge mis- van een goede zittribune wel dui delijk aan het licht getreden. Het Trai nersfonds heeft nu het initiatief ge nomen om de vereniging bij het 30 jarig bestaan een zittribune aan te bieden. Dit feit vindt volgend jaar in Mei plaats. De heren hebben dus nog een ruim jaar de tijd om de benodig de 10.000 bij elkaar te krijgen. Er is een oplossing gevonden, al thans in Racing-kringen gelooft men dat dit de oplossing is, om op een po pulaire manier deze som bij elkaar te krijgen. Een ieder wordt in de gele genheid gesteld aan de bouw van deze tribune mede te werken. Er zijn n.1. certificaten van 1, waarmede men de symbolische eigenaar wordt van 1 cm2 van deze tribune. Onder de leu ze „30 jaar tribune klaar" zijn de heren reeds gestart en de v.v. Schagen nam reeds 25 certificaten, terwijl de heer Bok uit Schagen er tien voor zijn rekening nam en de heer Beekma, eveneens uit Schagen 3 certificaten kocht van HRC. Het begin is goed, de weg is nog lang, maar wij zijn ervan overtuigd dat ook dit experiment zal slagen. De certificaten zijn bij onder staande heren te verkrijgen: H. Flerie, Sternstraat 6: L. de Werker, Narcis straat 45; J. Boersema, Begoniastraat 85 en nog enkele andere adressen. Wij bevelen de certificaten-verkoop voor de tribune van HRC aan, want er is niets mooiers dan een club, op welk gebied dan ook, die veel voor uw kin deren doet, ook uw steun krijgt. Het Ie team van de Helderse tennis club speelt morgen zijn eerste promo tiewedstrijd en wel tegen Hilversum 4. Wij zijn er van overtuigd dat het span nen zal op Huisduinen, want beide teams strijden met volle energie om de punten. Hoewel regen op vrije dagen door niemand gewenst wordt hopen wij toch voor de HTC dat het Zondag morgen althans even regent. De toe stand van de baan is n.1. momenteel zo dat bij een flinke wind de toplaag dreigt weg te waaien. Wat dat bete kent zullen insiders wel begrijpen en zij die er geld in hebben gestoken wel merken. De oorzaak hiervan is gelegen in 't feit dat de wateraansluiting nog steeds niet voor elkaar is. Afgezien van het feit dat de HTC naar buiten een slechte beurt maakt, want als morgen de Hilversummers van 10 uur tot 6 uur op de banen zijn dan ligt het toch voor de hand dat na afloop een fris bad wel tot zijn recht komt. Wij hopen dat in deze abnormale toestand heel binnenkort een einde komt, daar an ders het optimisme ten aanzien van de Helderse banen weer spoedig zal over slaan in een pessimistische stemming. Zondagmorgen om 11 uur speelt de eerste klasser EDO tegen Watergraafs meer in het toumooi van Helder. De Haarlemmers hebben in de competitie bewezen nog steeds tot de beste clubs van Nederland te behoren, al zal de crack Schijvenaar niet van de party zyn. Zoals bekend speelt hij met het Nederlands elftal in Denemarken. Maar één speler maakt geen elftal uit en zo is het ook bij EDO, want de Haarlemmers hebben al meer zonder hun emi nente linksachter gespeeld en dan waren zy voor vele clubs toch niet te ver slaan. Doelman Wille heeft vele jaren behoord tot de beste doelverdedigers van ons land en stond zelfs eenmaal onder de lat in het Nederlands elftal. Trouwens verschillende spelers van EDO deden enkele malen in vertegenwoordigende elf tallen mede, hoewel zij daarin veelal niet tot een grote hoogte kwamen, ge wend als zij waren aan het aparte clubsysteem dat EDO vooral verleden jaar zo populair heeft gemaakt. Wy gaan niet tever met onze beweringen als wij schryven dat EDO o.i. de beste kans heeft om het tournooi te winnen. De leden van het Stedelijk Muziek korps, die graag keurig voor de dag willen komen wanneer zij de Helder se bevolking op vrolijke kanken 'ver gasten, streven naar een flinke ver steviging van het uniformfonds. De huidige uniformen zullen éénmaal vervangen moeten worden, en daar voor zal geld nodig zijn. Gezien de plaats, die het korps in onze gemeen te inneemt, kan men het rustig wa gen, een algemene actie te ontkete nen. Men heeft een verloting op touw gezet, waarvoor de lootjes dezer da gen huis aan huis zullen worden aan geboden. Een aantal trouwe mede werksters heeft zich hiervoor beschik baar gesteld. Wie weten wil, welke prijzen hij kan winnen, moet maar eens een blik slaan in de etalage van de fa. Nelis aan de Spoorstraat. De trekking zal plaats vinden op nader te bepalen datum. De tweede klasser Watergraafsmeer kan echter voor een verrassing zorgen, omdat deze Amsterdammers misschien niet minder voetballen en ook in de competitie voor enkele verrassende re sultaten hebben gezorgd. Wij noemen de tot tweemaal behaalde 0—0 uitslag te gen ZFC, terwijl een belangrijke plaats op de ranglijst werd ingenomen. Het is niet meer het Watergraafsmeer van vele jaren geleden toen Helder tegen de Amsterdammers promotiewedstrij den moest spelen. Nog duidelijk zien wij toen de jonge Burgers een bal van de lat terugkomend in het net schieten en daarmede Helder een 32 overwin ning bezorgend. Is dit dus al een wed strijd van veel belang, die zeer zeker interessant zal worden de tweede wed strijd is niet minder aantrekkelijk. KFCVitesse. Om 12 uur speelt KFC tegen Vitesse, de winnaar van het voortournooi. Wij hadden het graag anders gehad, maar nu de Castricummers het hebben klaar gespeeld om het voortournooi te win nen, verdienen zij ook ons aller sym pathie. Tenslotte is het een derde klasser en daarom alleen al heeft zij iets meer steun nodig dan de andere clubs. Wij stellen voor om Vitesse als onze club te engageren voor deze dag en hopen dat alle Helderse voetbalenthousiasten de jongens van Zuidema zullen aanvu ren. En dan is KFC nog niet klaar met Vitesse. Dan kan ook deze wedstrijd nog een verrassend verloop hebben, waar wij tenslotte allen op hopen. Verliezersronde. De verliezersronde wordt gespeeld om 3.30 uur, dus juist na afloop van het radioverslag HollandDenemarken. De finale. De finale vangt aan om 4.30 uur. Over de verliezersronde en finale kup- nen wij uiteraard weinig schrijven. Maar niemand zal het ons kwaiyk ne men als wij het houden op een finale KFCEDO. Als het weer evenals ver leden week zijn medewerking verleent kan de dag van morgen de voetballief hebbers veel goeds - bieden. En een ieder kan de wedstrijd Denemarken Nederland zonder bezwaar volgen. Hedenavond zal van de feestavond een gedeelte op de gramofoonplaat wor den vastgelegd. De moeders en verloof den van de leden in Indie krijgen gele genheid een enkel woordje te zeggen, terwijl voorzitter Wiersma een opwek kend woord tot de jongens zal spreken. Binnenkort wordt deze opname uitge zonden in het programma van de Strijdkrachten. De kaarten strikt persooniyk. Het is gebleken dat enkele leden van Helder hun kaarten hebben wegegeven. De feestcommissie heeft vele moeilijk heden moeten overwinnen om alle kaarten goed te verdelen. Desondanks zijn er teleurstellingen. Het gaat dus niet op om kaarten weg te geven. Het bestuur zal er serieus op toe zien dat geen vreemde personen, of althans per sonen die geen recht hebben op een kaart, worden toegelaten. De feestweek. Maandagavond vindt de 3e revue avond plaats, die dus voorlopig de ees ten afsluit. Dinsdagavond worden er jeugdwed strijden gespeeld n.1. 6 uur Helder c WGW b, 7 uur Helder bWatervogels a, 7 uur Helder a—HRC a en om 9.15 uur prijsuitreiking. Woensdagavond spelen de Helder- welpen om 6.30 uur tegen de Welpen van HCSV. Om 7.30 gaan Helder 2 en HRC 2 het. voor de tweede maal bin nen korte tijd, proberen. HRC loert op revanche. Na afloop prijsuitreiking. Donderdagavond speelt Helder 5 te gen WGW 2 om 6.30 uur en Helder 3 tegen WGW 1' om 7.30 uur. Vrijdagavond is om half zeven de veteranenstrijd HelderHRC en om 7.30 uur Helder 4HRC 4. Tenslotte Zaterdag om 3 uur een Helder-combinatie tegen HCSC 1. Om 8 uur 's avonds opvoering van „De Voetbalkoning" met een groot slot- bal voor leden en donateurs. Het junioren-tournooi volgt op Zon dag, een feest waarop wij nog nader terug komen. De feestweek is o.i. buitengewoon goed samengesteld, voor een ieder wat, zodat wij er niet aan twijfelen dat een en ander wel de nodige aandacht zal krijgen. Zaterdag 18 Juni a.s. zal weer de jaarlijkse reclasseringsdag zijn m vrijwel alle gemeenten van Neder land. Er zullen dan collecten worden gehouden en de dagen daarvóór zul len intekenlijsten huis aan huis wor den bezorgd. Het reclasseringswerk vraagt enorme bedragen en daarom wordt op iedereen een beroep gedaan om door giften of als collectant(e) mee te werken. Wat is eigenlijk reclasseringswerk, wie verrichten het en waarom? Het motto van dit jaar: „Geef hem weer een kans", zegt misschien genoeg. Alle mannen en vrouwen, die om de één of andere reden in gevangenissen of tuchthuizen hebben gezeten, moe ten weer nuttige leden van de maat schappij worden. Ze moeten moreel en misschien financieël worden gesteund, want zonder dat zullen ze het nooit kunnen bolwerken. Men moet niet af wijzend tegenover hen staan, maar hun de helpende hand reiken door het reclasseringswerk te steunen. De Vereniging van Reclasseringsinstel- lingen heeft in dit opzicht een schone taak. Zy bestaat uit een aantal instel lingen en verenigingen vhn allerlei richting, naast die op kerkelijk ter rein ook de geheelonthoudersvereni gingen en de Internationale Orde van de Groene Tempeliers. Deze hebben de handen inéén geslagen om op deze manier meer mensen van alle gezind ten te bereiken, die anders nooit meer er bovenop gekomen zouden zyn. De reclasseringsdag is nationaal, omdat op het gehelé Nederlandse volk een beroep gedaan wordt ten bate van de zwakken en degenen, die geestelijke steun behoeven. Dat zy ontspoorden is niet goed te praten, misschien ech ter wel te begrijpen, als men de om standigheden kende. Zij waren zwak, en vormen maar een klein aantal van de vele zwakken, die te glad waren om tegen de lanmp te lopen. Maar de zwakken vormen de overhand, vooral na de oorlog. Daarom is het nodig, dat iedereen helpt. Onze Koningin heeft met een grote gift van haar warme belangstelling blijk gegeven. In de Protestantse kerken zullen de predikanten het reclasse ringswerk aanbevelen. Pater Henri de Greeve zal vanavond in zijn weke lijks Lichtbaken er over spreken, ter- wyi ook de minister van Justitie voor de radio een lezing zal houden. In de programma's van alle vyf de omroep verenigingen zijn besprekingen en lezingen over dit mooie werk opge nomen. Donderdagavond zyn enkele leden van het Helderse-comité van uitvoe ring in het Chr. Militair Tehuis by- één geweest, om de collectedag voor te bereiden. Met spandoeken en aan plakbiljetten zullen de mensen van de a.s. collecte kennis kunnen nemen. De volgende week gaan de ïysten de stad rond en Zaterdag 18 Juni zal een straatcollecte worden gehouden. Nu zullen er natuuriyk nog gegadigden moeten komen om óf met lijsten èf met bussen rond te gaan. Deze col lectanten kunnen zich aanmelden by Voor het eerst dit jaar kunnen de inwoners van Den Helder weer getui gen zijn van een polowedstryd aan de Dijk. De tweede competitiewedstrijd van de Helderse Bruinvissen wordt thuis gespeeld, tegen Dolfijn I, dat, zo als wy reeds eerder meldden, vermoe delijk de zwaarste tegenstander zal worden. Zaterdagavond 11 Juni om 20.30 uur wordt begonnen. Als scheidsrechter fungeert A. M. Heerkens Thijssen. Ge durende de wedstrijd zullen enkele jeugdige leden van de Bruinvissen langs komen met de vrijwillige-entrée- bonnen, waarvan de opbrengst bestemd is om de onkosten te dekken; daar de ze club helaas niet in de gelegenheid is, zoals byna iedere andere sportver eniging, entrée te heffen. Het is te ho pen dat de verkopertjes niet tevergeefs bij de toeschouwers aankloppen. De opstelling is: Doel: H. v. d. Wa ter; achter: J. Baarda, A. W. Griles en H. W. Wildenberg; voor: J. Leder P. T. Gode en L. Davidse. de voorzitter van het Comité van uit voering, de heer Byisma, Singel 150; de secretaris, de heer S. van Ames- foort, Van Galenstraat 112 en boven dien aan de adressen Van Hogendorp- straat 39 en Jan in 't Veltstraat 152, De andere leden van dit comité zyn; G. J. de Geus, J. J. Vermeulen, S. Prins, J. de Lange, H. Wynia, J, Hen- derikx, J. Boendermaker, K. Groene- wegen en W. Nieuwenhuizen. Voor de collectanten is ook nog een wedstrijd georganiseerd. Voor de gene, die het hoogste bedrag bijéén- brengt, is een prijs beschikbaar ge steld. Eén voor de meisjes, één voor de jongens en één voor de ouderen. WITSAl FABRIEKEN APELDOORN De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P Schoorl, Timorlaan 18, tel. 3108 en G. van der Most, Weststraat 111, tel. 2059. - De stand van het kampioen schap der postduivenhoudersvereniging „Victoria" is momenteel als volgt- 1 Gebr Ramler 479 p.; 2. L. Schoonho ven 451 p.: 3. J. de Wit 359 p. visdétailhandelsvereniging Ons Belang" verzoekt ons mede te delen, daL de Helderse winkeliers, standplaatshouders en venters a s Maandag geen vis kunnen verkopen' aangezien zij op excursie gaan naar Den Haag en Scheveningen. Ten behoeve van de maritieme op leiding van personeel van het korps mariniers zal ter plaatse van het voor malige marinevliegkamp „De Mok" op Texel, een voorlopig nog provisorisch, amphibisch oefenkamp worden inge richt. Hier zullen de mariniers gelegen heid krijgen, zich te bekwamen in het uitvoeren van landingsoperaties en al wat daarmee samenhangt. Ook zal er in de vrpe uren gelegenheid bestaan om de watersport te beoefenen. Mo menteel is men bezig met het in ge reedheid brengen van het kampement; men hoopt op 1 Juli a.s. met de am- phibische training van de eerste groep mariniers een aanvang te kunnen ma ken. De opleiding bestaat uit remden- klassen en kader-klassen die geduren de perioden van resp. 4 weken en 16 dagen in het kamp „Texel" zullen ver blijven. Ia de zaal van hotel „De Oranjeboom" werd een bonte-avond gehouden ten bate van Het Witte Kruis. De zaal was uitverkocht. De initiatiefnemers van deze avond waren de „Rhythmische Eilanders". Alle medewerkers hadden hun diensten gratis aangeboden. Hier door kon worden bereikt, dat het batig slot van deze avond behoorlijk was en zodoende de stichting van een nieuw consultatie-bureau annex badhuis in Den Burg weer een stap nader is gekomen. Het gebodene was over het algemeen licht amusement. De creatie Snip en Snap was heel aadig, evenals de imitatie van Bing Crosby en de Andrew Sisters. Het duo de dames De Lugt en Beumkes (piano en viool) gaf een drietal klassieke nummers ten beste. Dit klonk zeer verdienstelijk, vooral het menuet van Mo- zart. De zangnummers van het trio Duinker, Langeveld en Boon deden het uitstekend. De onderlinge verhouding in dit trio was juist. Als laatste voor de pauze trad de heer Kuiper op met Bartje, een sprekende pop. Met dit nummer werd veel succes verworven. Na de pauze werd de één-acter „Het ver borgen lot" opgevoerd door de Toneelvereni ging „De Duinkanters" uit De Koog. Dit stuk was toepasselijk voor de lotenactie van Het Witte Kruis ten behoeve van het consultatie bureau en badhuis. Het spel kon ons niet ge heel bevredigen. Het feit, dat de kapper komt# binnenstormen met de mededeling, dat een prijs van f 50.000,— is gevallen op het lot van een der aanwezigen, verwekt in eerste instantie niet veel reactie. Was dit wel juist? Tevens moet ons van het hart, dat het stuk op verschil lende punten bepaald grof was. Dit is zeer te betreuren. De heer Halscma, kapper, ver tolkte zijn rol goed. Na afloop werd een gezellig bal gehouden onder leiding van de „Rhythmische Eilanders" waarvoor grote belangstelling bestond. Geboren: Arie, z. v. Jacob Knol en Trijntje Kikkert. Elisabeth C., d. v. Petrus G. den Brok en Frouwtje W- Halsema. Andreas J., z. v. Pieter BaK* ker en Annaatje Verberne. Petronella M., d.v. Johannes Hopman en Hann* Breur. Frederika M. C., d. v. Pieter Knip en Adriana Oud. Grietje, d. Lolle Goenga en Matje B. Boon. Ondertrouwd: Willem de Boer en Jannetje N. van Boven. Gehuwd: Lambertus A. Nooijen en Elisabeth C. de Porto. Overleden: Nicolaas Vos, 76 J-. wedn. van Fokeltje Lagerveld. I'OSTDUIVENNIEUWS De Postduivenvereniging „Texel" heelt wedvlucht vanuit Corbcil in Midden-Frankrijk gehouden. De afstand bedroeg 521 km. D» duiven werden gelost om 6.30 uur bij held»' weer en zuid-westenwind. De eerste duif was binnen om 13.26 wat oen snelheid betekent van 1251 meter V minuut. De uitslag was als volgt H. C. Prins 1» 3 en 4; H. Nieboer 5. Ds. DEKKER VERTREKT Ds T. W. Dekker, Ned. Herv. predikant Eierland, heeft het beroep naar Hemelum genomen.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2