Jubileum-Sportweek hedenmiddag geopend INMAAKGLAZEN Vroom 8t Dreesmann Het tehuis voor Ouden van Dagen „Avondzon" in wording Samenstelling Marine-elftal bekend De feestweek van Helder nadert haar einde Speeltuin Visbuurt kwam goed voor de dag Strijd om plaatselijke damtitel aangevangen Uitslag aanbesteding De bakkerswedstrijd NIEUWS VEGLA BRUINE INMAAKP0TTEN V. Nog één ronde! Athletiek-nieuws RAAD ANNA PAULOWNA De heer Glim heeft eigenaardige opvattingen Raadsverkiezingen in onze provincie In het kort Tussen Haaks en Kuitje Helderse Tenniskampioenschappen De bioscopen Urk Visserijbesommingen STOFFEN EN ESKA 2 woorden 1 begrip. W SPOORSTRAAT 103. Het is alles goed verlopen, de span ning was groot en de sportiviteit vier de hoogtij. Hedenmiddag om 3 uur speelt een Helder-combinatie tegen HCSC 1, waarna om 4.45 uur de prijs uitreiking plaats vindt. De voetbalkoning. Hedenavond wordt in Casino de „Voetbalkoning" opgevoerd voor leden en donateurs, met een groot slotbal tot besluit. Het gaat altijd met feesten, dat de leden zelf weinig of niets aan het gebodene hebben. Het slotfeest van he denavond nu moet dienen als alleen voor de werkers en leden en dona teurs. Wij zijn er van overtuigd dat het een waardig slot zal worden. Junioren-tournooi. Zondag vindt op het veld eveneens «en slottournooi plaats, maar dit ver dient wel bijzondere aandacht. Het grote Juniorentournooi dat verleden jaar door Helder voor het eerst is ge organiseerd vindt ditmaal voor de twee de maal plaats. Clubs als VSV, *t Gooi, Alcmaria, HRC, Helder, Volewijckers, Stormvogels en DWS komen naar Den Helder om in twee wedstrijden te trachten een eerste prijs naar huis te nemen. Dat zoiets niet zonder slag of stoot gaat. spreekt het vanzelf, maar te vens ligt het voor de hand dat er voet bal komt van de bovenste plank. De junioren van de grote clubs staan er voor bekend dat zii het ..betere" voet bal demonstreren. Zij zullen het U morgen bewijzen. Wat stellen Helder en HRC daar tegenover? Wij zijn er zeer benieuwd naar. Laten we echter afspreken dat onze jongens de steun krijgen van alle sportliefhebbers uit de stad. Of wit nu speelt of rood. Het programma is als volgt: 10.30 uur Ooening met vlaggenparade der deelnemende verenigingen. 11 uur Aanvang der wedstriiden. Deelnemende verenigingen: Groep 1: VSV. West-Friria. Sneek. RFC Groep 2: ZFC. 't Gooi, Alcm. Victrix. HRC. Groen 3: Volewijckers, DWS. Storm vogels. Helder. Programma der wedstriiden. groep 1: A. West-FrisiaVSV aanvang 11 uur terrein A. B: BFC—Sneek aanvang 12 uur terrein B. winnaar awinnaar B aanvang 2 uur terrein A. Vprliezer a— Verliezer B aanvang 2 uur terreiq B. Groep 2: A. 't Gooi—Alcm Victrix aanvang 11 uur terrein B. B ZFC— HRC aanvang 1 uur terrein A. win naar Awinnaar B aanvang 3 uur ter rein A. Verliezer A—Verliezer B aan vang 3 uur terrein B Groep 3: A. DWS—stormvogels aan vang 12 uur terrein A, B VolewU-kers —Helder aanvang 1 uur terrein B Win naar A—winnaar B aanvang 4 uur terrein A, Verliezer A—Verliezer B aanvang 4 uur terrein B. Fl.m. S uur prijsuitreiking. De Marinierskapel komi Tot onze vreugde vernamen wij, dat de kapel der Koninklijke Marine, onder lei ding van de kapitein der mari niers G. Nieuwland, a.s. Vrijdag en Zaterdag in de stad zal zijn, waardoor het feestelijke karak ter van de komende week nog zal worden verhoogd. Op Vrijdag 24 Juni de dag waarop schout bij nacht J. J. L. Willinge op zijn vlaggeschip Hr. Ms. „Tromp" ter rede van Texel zal embarkeren maakt de kapel 's middags een mars door de stad en geeft zij 's avonds eer concert in de muziektent Julianapark. Wanneer Zaterdagmiddag de Nationale zee- en redezeilwed strijden der Koninklijke Marine Jachtclub een aanvang nemen, zal de Marinierskapel deze ope ning van twee tot drie uur op luisteren met muziek op het Wierhoofd. Vanmiddag om twee uur zal de Jubileum-Sportweek van O. en O. officieel een aanvang nemen, by de opening van de huisvlijttentoonstelling door burge meester G. Ritmeester. Het jubilerende stichtingsbestuur recipieert daarna van half vier tot half zes in „Formosa" en vanavond wordt om zeven uur de wed strijd tussen de vertegenwoordigende elftallen van Zeemacht en Landmacht gespeeld. De samenstelling van eerstgenoemd elftal is thans ook bekend. De lezer treft deze hieronder aan. Eerst een enkele opmerking over de huisvlijttentoonstelling. Wij hadden reeds het genoegen een kijkje in de bovenzaal van het Distributiekantoor te kunnen nemen tijdens het optuigen van de tentoonstelling. Met vaardige hand waren de helpers van het O. en O. bestuur bezig. Het werk was nog niet gereed, maar toch zagen wij met één oogopslag dat het met deze tentoon stelling wel in orde zou komen. Er waren al enkele tafels opgesteld, be vattende prachtige stukjes huisvlijt, werkelijk schitterende staaltjes van hout- en met-.albewerking, zeer kunst zinnig inlegwerk, pastels en schilder stukjes, scheepsmodellen, borduurwerk en nog vele andere fraaie dingen meer. Zo was in öqze bovenzaal een klein lustoord in aanbouw, dat één der aan trekkelijkste onderdelen van de Mili taire Sportweek zal vormen. De bezoe kers kunnen daar zien. hoe nuttig vele militairen hun vrije tijd weten te be steden. Het woord „Ontspanning door inspanning" wordt hier oo heel serieuze manier in practi.ik gebracht. Wii wensen O. en O. van harte geluk met dit initia tief. Voor deze tentoonstelling zal de belangstelling beslist heel groot zijn. De eerste wedstrijd. Vanavond om zeven uur treden op het HRC A terrein de vertegenwoordi gende elftallen van Marine en Land macht tegen elkaar in het veld. De op stelling van het Landmacht-elftal werd reeds gepubliceerd in het Sportweek- Journaal, de andere namen zijn thans ook bekend. Voor de goede orde laten wij beide opstellingen hier volgen: Koninklijke Marine: Doel: Dekker (Woensel); rechtsback: Van der Oord (Volewijckers)linksback: Jansen (D.W.V.); rechtshalf: Van der Kruus (Brabantia); spil: Deelen (P.S.V.); linkshalf: Davelaar (Venendaal)rechts buiten: Middeldorp (Xerxes); rechtsbin nen: Mangelmans (A D O.)midvoor: Beekhuizen (V.I.O.S.)linksbinnen: Brooymans (N.A.C.); linksbuiten: Van der Ruit (Volewijckers). Reserves: kee per: Verstegen (S.C.E.); achter: Van Meeuw (Alliance): midden: Olde Schol- tenhuis (Ouick '20); voor: Van der Voort (Hilversum). Van der Harst (A.D.O.), Knijff (H.R.C.) Koninklijke Landmacht: Doel: G. Frummel (Be Quick); rechtsback: A. Kil (D.W.S.); linksback: A. Veldkamp (Friesland); rechtshalf: J. Schenk (Sparta); spil: F. van Tuijl (Eindho ven); linkshalf: S. Roubos (Emma); rechtsbuiten: J. Heijster (H.D.V.S.); rechtsbinnen: M. Sijbers (V.V.V.); mid voor: M. Lommen (V.V.V.)linksbinnen: J. Kolkman (Go Ahead); linksbuiten: C. Luijten (D.O.S.) Reserves: J. G. Wil- lemse (H.B.C.); A. Bouwmeester (N.A. C.); C. Ardon (E.B.O.H.); P. Krams (Volewijckers); M. Spanjer (Limbur- gia); J. Rombout (N.O.A.D.) Bokswedstrijden. Dinsdagavond a.s. worden in Tivoli de O. en O.-bokswedstrijden gehouden. De volgende partijen staan op het pro gramma: 1. Middengewicht A-klasse: Korpo raal W. J. v. d. Hoek (militair kampioen van Nederland en internationaal mili tair kampioen 1949) tegen J. Hagenaar, kampioen van Nederland 1949 (Ver. Krieger, Amsterdam). 2. Zwaargewicht A-klasse: Soldaat H. de Voogd (internationaal mil. kamp. 1949) tegen J. Dijkman, 3e prijswinnaar kamp. v. Ned. 1949 (Ver. Krieger, Am sterdam) 3. Half-zwaargewicht A-klasse: Kor poraal L. Lambrix (mil. kamp. van Ned. 1949) tegen N. Cramer, 2e prijswinnaar, kampioenschap van Ned. (Ver. Krie ger, Amst.) 4. Vedergewicht A-klasse: Hulp-vlieg tuigmaker C. Rademakers tegen J. Bek- ker, Held. Boksver. „De Ring". 5. Lichtgewicht A-klasse: Hofmees ter C. Adriaanse (intern, mil. kamp. '49) tegen D. Sandbrink, Helderse Boksver. „De Ring". 6. Middengewicht A-klasse: Vliegtuig maker R. Politiek tegen J. Colijn, Hel derse Boksver. „De Ring". 7. Weltergewlcht A-klasse: Marinier II N. G. W. Schoemaker tegen J. Sal- thiano. Ver. Krieger, Amsterdam. 8. Vedergewicht A-klasse: Stoker Kleinherenbrink tegen B. Verboom, ver. Krieger, Amsterdam. 9. Half-zwaargewicht B-klasse: Sto ker J. F. Kanon tegen C. v. d. Helm, vereniging Krieger, Amsterdam. 10. Half-zwaargewicht C-klasse: Sto ker P. C. Punt, Helderse Boksver. „De Ring" tegen A. H. de Winter, Helderse Boksvereniging „De Ring". De tegenstander van de soldaat L. Ho- man (Weltergewicht), militair kampioen van Nederland 1949 en kampioen van Nederland 1949, zal nader bekend wor den gemaakt. Gisteravond werd in de clubge bouwtjes van de Speeltuin Visbuurt de tentoonstelling geopend, waarop men het tijdens de wintercursussen gemaakte werk kan bezichtigen. Dat alles is werkelijk zeer de moeite waard. Wat deze kinderen van vijf tot veertien jaar hebben gepresteerd, verdient alle lof. Een rijke sortering handwerkjes, waaronder prachtige kleedjes van z.g. „raamwerk", valt te bewonderen. De houten raampjes zijn voor het grootste deel vervaardigd op de cursus houtbewerking. Voor de rest heeft het bestuur een dankbaar ge bruik gemaakt van de medewerking van het bestuur der ambachtsschool vereniging. Op mooie witte tafels, die leuk met bloemen werden gegarneerd, staan bijna hondervijftig werkstukjes op aantrekkelijke manier gerangschikt. Vooral de ouders zullen met bewon dering waarnemen, welk een nuttig werk met geringe financiële middelen werd verricht. De leiders van de cur sus hebbek de kinderen een prettige bezigheid verschaft. De kinderen werd belangstelling bijgebracht, voor het secuur en netjes uitvoeren van de huisvlijtwerkjes. Het moest nog blij ven bij kleine werkstukjes, opdat niet al te veel kostbaar materiaal behoefde te worden gebruikt. Het bestuur hoop, dat het werk ge durende de volgende cursus nog kan worden uigebreid. Dat kan, wanneer het aantal deskundige leiders nog een kleine uitbreiding ondergaat. Het be stuur blijft, in overleg met het cen- raal bestuur en de raad van toezicht, zoeken naar nieuwe mogelijkheden. Zo spoedig mogelijk moet er in de tuin een glijbaan komen, en indien mogelijk een nieuw en beter club lokaal. Het werken hieraan is de eer ste taak na het sluiten van de tentoon stelling. Gelijk we reeds mededeelden, is de tentoonstelling ook vanavond geopend. Het Helders Fanfarecorps geeft in de speeltuin een openluchtconcert, aan vangende om acht uur. De volgende aannemers hebben in geschreven voor het maken van acht ducdalven met bijkomende werken op de Rijkswerf (A, met Basra-Locus pa len; B, met groenhart-palen; C, met Azobe palen): Fa. J. de Vries en Zn., Den Helder, A 43,733, B 49.840; Van Splunder's Aann. en Handel Mij, Rid derkerk, A 45.300, B 51.300, C 53.300; Amsterdamse Ballast Mij, A 47.378, B 53.378, C 57.378; A. Chr. Borst, Bakkum, A 47.605? B 53.605; C. van Essen, Den Helder, A 48.840, B 54.840; Gebr. Leemburg, Leeuwarden, A 51.710, B 57.710; fa. J. B. Uitslager, Amsterdam, A 51.800, B 57.800; Fa Van der Wouw, Den Helder, A 52.500, B 58.800; Fa Si- mon en De Ronde, Vlaardingen, A 52.700; N.V. Aannemersbedrijf v.h. Van Dongen en Van Hoven, Dordrecht B 59.500, C 61.200. Aan de bakkersgezellenwedstrijd an nex tentoonstelling (welke Dinsdag avond in Musis Sacrum wordt gehou den) zal ook een aantal bakkersge zellen, die bij de Koninklijke Marine in dienst zijn, deelnemen. Zo zou deze wedstrijd haast ook in het kader van de Militaire Sportweek kunnen vallen! De jury zal bestaan uit de heren Elte, De Langen, Hoogenbosch, Bos Sr. en de bakkerij-leraar Dinkla. Donderdagavond j.1. vond de eerste ronde van bovenstaande wedstrijd plaats. Alvorens de wedstrijden een aanvang namen hield de voorzitter van de Helderse Damclub een korte ope ningsrede waarin hij o.a. zijn spijt uitte over het feit dat verschillende voor aanstaande spelers ditmaal niet hebben ingeschreven. Hierna namen de wed strijden een aanvang. Er wordt dit jaar in één afdeling gespeeld. De uitslagen van de eerste ronde waren als volgt: v. d. Bergv. Veen 11; JoséZijder- veld 20; M. KwastWieren 20; LeibbrandMolema 20; v. Ooyen Ouwens en Verkerkv. d. Molen uit gesteld. De partij KwastWieren was het eerst beslist. Wieren maakte reeds kort na het begin een fout, die echter bij goed spel had deze dan ook moeten zijn. Hij zette echter verkeerd voort en verloor snel. Leibbrand toonde zich zoals te verwachten was de meerdere van Molema. Hij wist het voordeel dat hij in het middenspel wist te behalen spoedig in winst om te zetten. De grootste belangstelling in deze wed strijd ging uit naar het debuut van de Sneker kampioen v. d. Berg, die sinds kort hier ter plaatse woont. Over zijn spel in deze partij valt nog weinig te zeggen. Van Veen wist door goed po sitiespel enig voordeel te behalen doch werd verrast door een combinatie die v. d. Berg schijfwinst opleverde. Bij goed spel had deze dan ook moeoten winnen. Door enige minder sterke voortzettingen in het eindspel wist v. Veen echter remise te forceren. De langste partij van deze ronde was die tussen José en Zijderveld. In een klassieke partij wist laatstgenoemde het tot het eindspel gelijk te houden. Toen bleek hij echter al zijn kruit ver schoten te hebben en niet bij machte te zijn de bij goed spel bereikbare re mise te forceren. De uitgestelde par tijen zullen in de loop van deze week worden gespeeld. Donderdag 23 Juni a.s. wordt de 2de ronde gespeeld in het clublokaal van HDC, Hoogstraat 65. Zojuist ontvangen: het duurzame inmaakglas met volmaakte sluiting. I Liter met deksel 34 II ii ii ii 38 Hierbij leveren wij U 't nieuwe model rubberring, die apart wordt berekend. De bekende inhoud 20 Liter 3.60 30 5.40 Oefening baart kunst. Gistermorgen had de zevende wedstrijd plaats van de marinesloepen en het is zeker eén van de vlotste geweest die we gezien hebben. Tussen twaalf uur en half een, liepen elf van de 12 deelnemers binneri nadat ze de baan tweemaal gezeild had den, hetgeen voor ons betekent dat het Marsdiep voor de zeilers weinig ge heimen meer heeft, behalve Schipper A. J. vd Kuyk kwam met een grote voorsprong als eerste bin nen, kwartiermeester T. de Bruin werd tweede en kwartiermeester Boom ar riveerde als nummer drie. Te oorde len naar de op- en aanmerkingen die we hoorden in het starthuis op het Wierhoofd kon het nog tweemaal be ter, driemaal sneller en viermaal net ter, maar we vonden het een mooie prestatie, die veel belooft voor de vol gende week. Dan komt de laatste ron de en wel op Vrijdag 24 Juni. Het hoogste aantal punten werd tot nu toe behaald door: Ltz N. W. Sluyter (46), schipper H. Luiting (40), Ltz A. J. de Graaff (39), schipper A. J. vd Kuyk (36) en kwartiermeester D. Dekker (35). We zijn zeer benieuwd. De twaalfde sloep was minder for tuinlijk dan zijn voorgangers. Hij ver daagde wat teveel in Oostelijke rich ting en maakte een pracht van een stranding. De motorsleepboot RS 19 van de Kleine Vaartuigendienst bracht sloep en bemanning in veilige haven. Had het Marsdiep toch nog geheimen? UW SPECIAAL ADRES voor cor- setten, elastieken kousen en buik gordels naar maat en op medisch voorschrift. P. J. STEINBERG, Keizerstraat 4749. Leverancier voor alle Nederlandse Ziekenfondsen. Goede prestatie van v. d. Wal Vorige week vermeldden wij, dat als enig H.A.V. vertegenwoordiger de heer Van der Wal naar Hengelo trok, om daar uit te komen op het nummer polsstokhoogspringen. Het doet ons nu genoegen te kunnen berichten, dat de verwachting, dat hij de 3 meter- grens zou passeren, bewaarheid is ge worden. Hij sprong namelijk bij de beste springers van Nederland 3.10 m., promoveerde hiermede naar de B- klasse en verbeterde zijn eigen rocord (wat ook het H.A.V.-record is) met 20 cm. Wij feliciteren hem van harte met deze goede prestatie, dit is zeker een beloning voor zijn stugge en intensieve training. Ook a.s. Zondag trekt de HAV. er weer met verschillende ploegen op uit. Een flinke damesploeg trekt naar Am sterdam om daar uit te komen in wed strijden op het bekende Mosveld, ge organiseerd door de athletiekafdeling van de Volewijckers. Op vrijwel alle nummers komen onze vertegenwoordi gers uit, terwijl nu ook de estafette ploeg volledig aan de start verschijnt. Wij zijn benieuwd of de dames in dit ongetwijfeld sterke gezelschap een goed figuur zullen slaan. Ook de jeugd heeft Zondag weer haar wedstrijden. In Heiloo wordt na melijk de eerste van de drie wedstrij den gehouden, welke in het kader van de juniorencompetitie worden georga niseerd. Hoewel de H.A.V.-ploeg niet groot is, zal toch een vrij sterk ploeg- je proberen de nodige punten voor Den Helder in te zamelen. Wij noemen in dit verband de namen Wiedenhoff (100 m.), Lastdrager (hoog- en vèr- springen), terwijl ook Mobach, die bij de indoortraining reeds veel beloofde, zal trachten een goede prestatie te ver richten op de springnummers. Wij re kenen er zeker op, dat eindelijk het oude clubrecord van 5.58 m., wat nog steeds op naam staat van Jo Vermeer (1942), nu verbeterd zal worden. Of dit gelukt is, hopen wij u volgende week te kunnen vertellen. Veel suc ces, leden van de H.A.V. De notulen waren vastgesteld en het voorzittershamertje tikte lustig de op de agenda staande mededelingen goed, toen bij het derde punt de heer Glim haas tig de raadszaal binnentrad en burgemeester Mijnlieff verzocht een opmerking te mogen maken over de notulen. De voorzitter gaf echter geen krimp en ad viseerde in het vervolg op tijd aanwezig te zijn. Allereerst werd medegedeeld, dat wethouder Jonker is aangewezen als loco-burgemeester. De heer L. v. Dam aanvaardde zijn betrekking als hoofd der O. L. school op 1 Juni j.1. De Ged. Staten keurden het raads- cesluit goed tot aankoop van zeven aandelen ad 1.000. In totaal zullen nog 39 straatlantaarns worden geplaatst. De heer Geerligs meende dat het licht bij de Driebruggen wel wat over dadig was, doch de voorzitter wees er op, dat ook de verlichting bij ongun stig weer voldoende moet zijn. Aan de heren Geerligs en Klooster man werd medegedeeld dat ook op de punten Kleiweg—Kneesweg en Molen vaartSchorweg lantaarns zullen worden geplaatst In voorbereiding is een Stichting voor een tehuis voor ouden van dagen, genaamd „Avondzon". Deze stichting zal worden bestuurd door vijf perso nen, vertegenwoordigd uit de Ned. Herv. Diaconie, de Geref. Diaconie, het R.K. Armbestuur, het Burg. Col lege van Wijkhoofden en tenslotte een vertegenwoordiger van de gemeente, door de gemeenteraad aan te wijzen. De heer Raven vroeg naar de reden waarom het tehuis niet van gemeente wege gesticht wordt en vreesde, dat door het in leven roepen van een stich ting deze zaak evenals voorheen weer op de lange baan geschoven zal wor den. Voorts had hij, bij een eventuele stichting, gaarne de toezegging van B. en W. dat er geen onderscheid ge maakt zou worden tussen kerkelijken en niet-kerkelijken. De heer Kloosterman (K.V.P.) zeide, dat zijn fractie in principe wel accoord kan gaan met de stichting, doch dat zijn geloofsgenoten beslist geen gebruik van het tehuis zouden maken. Hij wees er op, dat hij in geen geval voor de stichting was als het woningbouw volume er door in het gedrang zou ge l-aken of aanleiding zou geven tot het onder dwang ontruimen van woningen. Voorts waarschuwde hij voor eventuele financiële consequenties. De heer De Boer merkte op, dat door het tehuis voor Ouden van Dagen nreer ruimte, ook bij de duplexwonin- gen, gewonnen wordt. De heer Glim wilde bij dit probleem de Culturele Contactcommissie in schakelen. Voorzitter Mijnlieff betwij felde of de Cult. Commissie een blij vende instelling zou zijn, hetgeen de i eer Glim pareerde met de wedervraag of dit dan wel opging voor het N.V.V Geestelijke Volksgezondheid. Nadat de standpunten der verschil lende fracties bekend waren allen vóór met de aanhouding van de K.V.P. werd overgegaan tot de bespreking over een aanvraag tot verhoging van subsidie der Stichting voor Geeste lijk* Volksgezondheid. Mr. Mijnlieff meende dat de opzet van deze stich- ting niet op een reële basis steunde en stond er sceptisch tegenover. De heer Glim was van oordeel dat steun aan een stichting voor Geestelijke Volks gezondheid ongeveer gelijk stond met een abonnement °P »De Waarheid"! Na de hierqp volgende hilariteit werd be sloten, voorlopig nog niet tot verho ging der subsidie over te gaan. Aan de heer C. Wuis werd het wei land achter de burgemeesterswoning verhuurd voor f 50 per jaar. De Chr. School kreeg f 273 toegewezen om de versleten gordijnen te vervangen. Een verzoek van de Ned. Onderwij zersvereniging, afd. Schagen, om een regeling te willen vaststellen ten aan zien van het vergoeden van reis-, pen sion- en verhuiskosten werd goedge keurd met de toevoeging, dat ook de secretarie-ambtenaren van deze rege ling zullen profiteren. Omtrent het loslopen van honden werd de politieverordening dusdanig gewijzigd, dat daarin de bepaling „geen schade kunnende veroorzaken" opgenomen werd. Dit houdt in, dat de eigenaar van de hond onder alle om standigheden verantwoordelijk is. Omdat de neringdoenden van Anna Paulowna ongelijke concurrentie on dervinden van collega's buiten de ge meente is een wijziging van de bepa ling betreffende h»-t venten in het leven geroepen. Dit betekent, dat voor het venten in de gemeente Anna Pau lowna door niet-ingezetenen een spe ciale vergunning van B. en W. nood zakelijk is. De verordening op de heffing van bcgrafenisrechten werd gewijzigd in> die zin, dat de prijs voor een le klasse graf werd verhoogd van f 40 tot f 55 en voor grafkelders tot f 75. Het achter het raadhuis gelegen per ceel grond, toebehorende aan de Ned. t-.erv. gemeente, werd aangekocht voor f 0.75 per m2. Bij het vaststellen der suppletoire begrotingen merkte de heer Stromer cp, dat hij het bedrag, uitgetrokken voor de tb.c.-bestrijding, wel verant woord vond, doch dat in hoginsel deze ziekte bestreden dient te worden door aansluiting der woningen op het wa terleidingnet, o.m. aan de Balgweg. Hem werd medegedeeld, dat in de toekomst hierin zal worden voorzien, doch dat momenteel aan de aanleg nog geen gevolg kan worden gegeven. 60.000 voor badhuis. De heren Geerligs en Glim vonden het bedrag, uitgetrokken voor het badhuis, n.1. f 60.000, wel w^t hoog. De heer Mijnlieff was van mening, dat in het belang der volksgezondheid het bedrag volkomen verantwoord was, temeer daar er tevens een con sultatiebureau in het badhuis geves tigd wordt Tegenwoordig is het bureau gevestigd in een café, hetgeen de voorzitter een onhoudbare toe stand vond. Op een vraag van de heer Geerligs kreeg deze ten antwoord, dat de schoolartsendienst weer volledig werkt en een dergelijke regeling voor tand artsen in voorbereiding is. De heer Glim achtte het aanwezig zijn van twee straatlantaarns bij de burgemeesterswoning niet verant woord en meende, dat de heer Mijn lieff het P.E.N. op deze verspilling had dienen te wijzen. Bij de rondvraag wees de heer Kloosterman op de ergerlijke toestand van de Spoorput bij het station. De voorzitter deelde mede, dat men wacht op een goedkeuring van het Rijk om met verbetering ter plaatse te beginnen. Evenals de heer Oushoorn zag de heer Kloosterman gaarne verandering van het grintpad langs de riolenloop te Breezand. De heer Oudshoorn vroeg naar de mogelijkheid van verbetering der tijdsaanwijzing op de kerkklok. Bij sterke wind waaien de wijzers weieens een kwartiertje uit de goede richting. Na een verzoek tot verbete ring der waarschuwingsborden bij c' scholen werd do vergadering geslot VAN MARSDIEP TOT IJ (f Te Schagen heeft de Bond Ne derland—Indonesië een hartelijk wel kom bereid aan vijf militairen die de zer dagen uit Indonesië zijn terugge keerd. In Anna Paulowna worden plannen voorbereid voor de stichting van een tehuis voor ouden van dagen. Het zal „Avondzon" heten. De gemeenteraad van Groote broek heeft besloten tot de verkoop van gronden voor vestiging van indus trie. Het Zuiderzeemuseum te Enkhuizen krijgt de beschikking voor een nieuw museumstuk, bestaande uit eenZeeuwse hengst (zijnde een schip). >f. Öp de kaasmarkt te Alkmaar was gisteren 54.000 kg kaas aange voerd. De markt verheugde zich die dag in de bijzondere belangstelling van Friezen. O De voorzitter van de voetbalvereniging „Alcmaria Victrix',' de heer T. Bonsema, heeft het voor zitterschap neergelegd. (f Op de Beverwijkse aardbeienvei lingen wordt thans ook de soort Miz- zie Schindler", de bekende framboos aardbei, aangevoerd. Als gevolg van het koude weer valt de pluk tegen. Q Een te Beverwijk woonachtige scheepsbevrachter heeft in zijn vrije tijd een gerieflijke motor-directieboot gebouwd. Hij werkte er twee jaar aan. KOEDIJK. Uitgebracht: PvdA 452 (379); KVP 325 (307); Plaatselijk Be lang 223 (180); CPN 115 (209). Zetel verdeling: PvdA 3 (3); KVP 2 (2); Plaatselijk Belang 2 (1); CPN 0 (1). De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen A. J. F. Thorbecke, Javastraat 113, telefoon 2103, en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9 telefoon 2981. In de Nieuwe Kerk preekt mor genochtend om half elf ds C. J. Rasch; in de Palmstraat morgenochtend om tien uur ds. J. Borghardt,en morgen avond om zeven uur de heer E. Wan- ders. De hockey-wedstrijd, die Maan dagavond in het kader van de Militai re Sportweek zou worden gespeeld, moest door onvoorziene omstandighe den tot een nader te bepalen tijdstip worden uitgesteld. Het is morgen hoog water om 1.20 en 13.15 uur; laag water om 7.05 en 20.05 uur. Maandag zijn deze tijden resp. 2.15, 14.15, 7.55 en 20.55 uur. De tmeperatuur van het zeewater was 13.6 graden Celsius. Gistermorgen is Hr. Ms. „Queen Wilhelmina" binnengelopen. Haar voorlaatste aanloophaven wal Aberdeen. De Nederlandse coaster „Ruja", geladen met kolen, onderweg naar Skoghal in Denemarken, kwam in de Nieuwediepse haven bijleggen. De kampioenschappen van Den Hel der zullen gehouden worden in da week van 310 Juli. Zij worden geor- organiseerd door de HTC. Gespeeld worden: HE, DE, HD DD en GO. Het inleggeld bedraagt f 1.25 voor de en kelspelen en f 1 voor de dubbels. Behalve voor de zg. wedstrijdspelers wordt ook een apart tournooi gehou den voor beginners. Dezelfde nummers worden verspeeld, terwijl ook het in leggeld gelijk is. Men kan zich laten inschrijven bij de volgende adressen: Steilberg, Sluisdijkstraat 39; Feitier, Polderweg 40; Gorrissen, Hoogstr. 19. De inschrijving sluit op 25 Juni a.s. De promotie-wedstrijd van HTC 1 is thans definitief vastgesteld op a.s. Zon dag. De tegenstander blijkt niet te zijn Hilversum doch het 2e team der Alk- maarse TC „Inside". Tot en met Maandagavond kan men in Tivoli „De zaak Paradine" helpen ontsluieren. Over deze door Hitchcock geregisseerde film namen wij enkele weken geleden een uitvoerige beschou wing op. Dinsdagavond wordt in Tivoli gebokst (O. en O.), en de laatste twee dagen wordt de film „De mannen in de achterhoede" vertoond. De Witte Bioscoop brengt t/m Maan dagavond een vrij onbetekenend filmpJ® ,.De Piraat", waarin men Judy Garland weer eens kan zien spelen. De laatst* drie dagen komt „Het huis in de Duld* merstreet", welke film wij met belang stelling tegemoet zien. URK, 15 Juni. Woensdag aangevoerd door 105 vaartuigen ®8 de visafslag Urk: 5107 kg kuilpa>™ f 1.54f 1.82 per kg, 86 kg lijnpa"™ f 1.94—f 2.90 per kg, 125 kg wltvu f 0.06f 0.96 per kg. VISAFSLAG FLOREERT De visafslag te Urk mag zich v heugen in een zeer drukke aanV In tegenstelling met vorig 3aar' vele Urker vaartuigen in Enkhuiw»' hun vis losten, komen tegenwoor de meeste vaartuigen op Urk. 14 men in 1948 per dag ongeveer 70 to vaartuigen aan de markt, dit aanta nu toegenomen tot meer dan hen ■Het gemiddelde aantal vaartuigen te Urk lost, bedraagt nu ongevce: tot 130 per dag. Hiermede is te het bewfjs geleverd, dat de a0 grote visafslag recht van bes neeft De ouffcT visafslag had voor crrgclijk aantal vaartuigen niet ö'sndc ruimte.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2