Geslaagd f ARBOR J. F. Beemsterboer, Uw arbeid is U teveel Stad en Omgeving. Anjerdag in Den Helder Bussum won de zilveren wisselbeker C.J.M.V. Den Helder bestaat 90 jaar Prachtige werkstukjes op O. en O.- huisvlijttentoonstelling UitslagenO.enO.-athletiekwedstrijden De finale der O. en O.-voetbalwedstrijden PRIJS62.50 Springlevend en vol nieuwe plannen Poedersf0.85 p. doosje 12st. Cacbetsf0.90koker 12st. Tabl. fl.7524st. BU apothekers en drogiste Reeds 600 deelnemers aan de Schoolwandeldag Predikbeurten STOFFEN en ESKA A 2 woorden - 1 begrip ÉKk W SPOORSTRAAT 103 V Tussen Haaks en Kuitje Commandant Zeemacht aan boord van zijn vfaggeschip In het kort VAN STRAATEN, Pet ten Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Woensdagavond vond op het IIRC a-veld de finale der O. en O. voetbal wedstrijden plaats. De strijd ging tussen het elftal van het Ile Techn. Bat. LSK Bussum en dat van Centr. Mag. II LSK Weesp. Een en ander werd opgeluisterd door het kranige muziekcorps van de Luchtstrijdkrachten uit Nij megen. Een werkelijk voortreffelijk corps! Het Helderse publiek, dat In dit opzicht nogal verwend en dus nogal critisch gestemd is, kon niet nalaten keer op keer krachtig te applaudisseren bij de verschillende rondgangen van deze in onberispelijke grijze uniformen gestoken LSK-mannen. Even vóór de aanvang van' de wedstrijd werd het korps vlak voor de tribune opgesteld met bij zich de beide elftallen waarna ons volkslied werd gespeeld. Hierna kon de wedstrijd een aanvang nemen. Majoor Nuver van de Luchtstrijd krachten verrichtte de aftrap. Het was Bussum dat de eerste aan vallen lanceerde op het Weesper-doel. Reeds na 5 minuten spelen kreeg hun midvoor Schoon vanuit een vrije schop de bal via zijn linksbuiten toegespeeld en scoorde onhoudbaar. Weesp bleef het antwoord niet schuldig en de Bussum-doelverdediger werd geducht aan de tand gevoeld. Na 12 minu ten spelen ontstond uit één dezer aan vallen een corner. Deze werd zeer goed voor het doel geplaatst en de goed op gestelde Weesp-rechtsbinnen Van Dam scoorde de gelijkmaker. Bussum zette hierna een geweldig offensief in en Weesp moest met man en macht ver dedigen om erger te voorkomen. Men had niet over geluk te klagen toen bij een Bussum-aanval de bal eerst hard tegen de lat werd geschoten en het veld instuitte waarna het hierop vol gende schot dank zij de paal geen doel trof. Even later wist keeper Smeetseen gevaarlijk hoog schot nog maar op het nippertje over de lat te stompen. Het verre opdringen der Bussum-backs werd hun bijna noodlottig toen de ge vaarlijke Van Dam na een uittrap het leder bemachtigde en ineens op het Bussum-doel afstoof. Vlak voordat hij werd achterhaald loste hij een hard schot, dat echter keurig door doelman Benjamins werd gestopt.. Bussum herneemt de leiding. Er waren ongeveer 25 minuten ge speeld toen Schoon op prachtige wijze de bal vrij maakte en zijn rechtsbuiten een goede schietkans gaf. welke deze prompt benutte (2—1). Hierdoor ge stimuleerd bleef Bussum in het offen sief en Weesp moest alle zeilen bijzet ten om verdere doelpunten te voorko men. Weliswaar poogde men met verre trappen de uit, nog maar drie man be staande voorhoede aan het werk te zetten en zododende even lucht te scheppen, maar het achterblijven der halflinie van Weesp had direct weer een Bussum-aanval tot gevolg. Toch wist men aanvankelijk goed stand te houden en alle Bussum-aanvallen wer den tot twee minuten vóór ruft ge keerd. Bussum vergroot de voorsprong. In de 43e minuut was het de Bus- sum-linksbuiten die een afgemeten pass naar zijn midvoor gaf. Deze zag nog net een gaatje tussen al die gele shirts door en met een strak schot bracht hij de stand op 31, waarin tot de rust geen verandering meer kwam. Na de hervatting was het Weesp dat sterk ging aanvallen en dit gaf de Bussum-verdediging gelegenheid haar kunnen te tonen. Jammer was, dat het spel een nogal fors karakter kreeg. Ge lukkig begreep men wat later dat dit zeer zeker niet de bedoeling van de V. en V.wedstrijden is, en hoewel er zeer enthousiast gespeeld werd, bleef men toen toch binnen de perken van het geoorloofde. Scheidsrechter van 't Hoff hield het hoofd koel en ook dit kwam het verdere sportieve verloop ten goede. Ondanks hun offensief ge lukte het de Weesper voorhoede, waar in het gemis van rechtsbuiten Wijgh geducht werd gevoeld, voorlopig niet de achterstand te verkleinen. Hierdoor merkbaar ontmoedigd verslapte hun offensief en dit gaf de gevaarlijke Bussum-voorhoede weer gelegenheid Smeets' heiligdom onder vuur te ne men. Uit een dezer aanvallen loste linksbinnen Heerschop een zeer hard schot, dat de dóelverdediger maar net aan corner wist te stompen. Uit deze corner ontstond een scrimmage voor 't Weesper doel, waarbij tot tweemaal toe de bal werd ingeschoten maar nog net kon worden weggewerkt. Even daarna werd een gevaarlijk terugspelen op de keeper van Weeso bijna noodlottig, maar weer wist Smeets redding te brengen. Weesp begreep dat het zo niet ging en weer trok de halflinie naar voren om haar eigen aanval aan het werk te zetten. Er was nog een kwar tier te spelen toen de Weesn-rechtsbui- ten een goede voorzet gaf. Het was weer Van Dam die hiervan wist te oro- fiteren en de stand op 32 bracht Met nog een kwartier te spelen leek er nog van alles mogeliik Enigszins tot onze verbazing zette Weesn ecMer niet alles op de aanval Toch is dit naar onze mening de luiste tactiek eeweest Het gevolg ervan was dat nu Bussum weer volop gelegenheid kreeg aan te vallen en terecht maakte men er e»n dankbaar gebruik van F»n diro<-t° vrije schop, op uitstekand» wiize doo- Van Assel genomen, stelde de W.-kee- per in staat een keurige save te ver richten. Hoewel het laatste kwartier beide doelen nog enige malen in ge vaar verkeerden kwam in de stand geen verandering meer en 't laatste fluitsig naal betekende voor de juichende Bus- sum-spelers een verdiende 3—2 over winning. Burgemeester Ritmeester, die de ge hele wedstrijd aanwezig was, had aan de voorzitter van het V. en V.-comité, de heer Bouman. de taak opgedragen de beker aan de Bussum-aanvoerder te overhandigen. Met een korte speech overhandigde de heer Bouman de Zil veren Burgemeester Ritmeester Beker aan aanvoerder Schoon, die ook nog de eerste prijs nml. elf draagmedailles in ontvangst mocht nemen. Tot besluit sprak de heer Bouman de Weesp-aan- voerder Molle toe en raadde hem aan om het volgende jaar het voorbeeld van Bussum, dat vorig jaar tweede was, te volgen en dan op hun beurt de eer ste prijs te behalen. Geef hem een dan heeft hij iets goeds voor z'n leven en 't blijft een mooie herinnering. 17 steeds anker, water en stofdlcht, anti-magne tisch, schokvrij, roestvrije stalen kast met radium en centrale secondenwijzer. Firma Keizerstraat 1517 DEN HELDER LID KON. ACADEMIE VAN WETENSCHAPPEN. De Koninklijke goedkeuring is ver kregen voor de benoeming tot lid van de afdeling natuurkunde van de Kon. Nederlandse Academie van, Weten schappen van de heer Dr. Verwey, di recteur van het Zoölogisch Station der Nederlandse Weerkundige Vereniging aan de Buitenhaven alhier. Zondag 26 Juni zal het 90 jaar geleden zijn, dat in Den Helder de CJMV (Christelijke jongemannen-vereniging) werd opgericht. Met gepaste, zij het in verband met de restauratieschuld van het CJMV-gebouw zeer bescheiden, feestelijkheid zal dit feit Zaterdag en Zondag worden herdacht. Zaterdagavond van 8—9 uur zal het bestuur recipiëren in de bovenzaal van het gebouw en Zondag zal in een speciale dienst ds. J. Borghardt voorgaan. In deze jeugddienst is het middenvak van de Palmstraatkerk voor de jongeren gereserveerd, waar voor de medewerking van de ouderen wordt ingeroepen. Aan de dienst, waarin gesproken wordt over: „Leeftijd speelt geen rol", zal de oud-CJMV-er David Hollestelle zijn medewerking verlenen. Na afloop zal de jeugd gezamenlijk koffiedrinken in het gebouw aan de Spoorstraat. De volgende Zondag, dus 3 Juli, zullen de jongeren naar Huisduinen trekken, om daar 's middags een lezing te volgen en 's avonds op het strand een kampvuur bij te wonen. Negentig jaar geleden was het een dienstplichtige militair uit één van on ze grote steden, die dé Helderse jon- Uw arbeid vlot niet omdat U gt plaagd wordt door een barstend hoofdpijn. Dat iioeft niet. Neen een Witte Kruispoeder en de hoof u pijn verdwijnt direct. Witte Krui montert U op en U doet weei opgewekt Uw werk. Voor- Nederland DUTIM, Oegstgeest. gens voor de Christelijke Jonge Man nen Vereniging interesseerde. Deze be weging was sinds kort vanuit Engeland over ons land gekomen en vormt de oudste jeugdbeweging in ons land. Het waren hoofdzakelijk de Hervormde en Lutherse jongelui, die met het idee sympathiseerden en er werden gere geld bijeenkomsten gehouden in een evangelisatiegebouw in de Middenstraat in Oud Den Helder. Ruim 35 jaar kwamen de jongens in de Middenstraat bijeen, van daaruit werkend vooral onder de militairen, door welke acti viteit men later tot de oprichting van het Chr. Militair Tehuis is gekomen. Bekende namen uit die eerste jaren zijn L. Hartog, Kamp en De Graaf. Het gebouwje in de Middenstraat voldeed al lang niet meer en men had plannen voor een nieuw, groter eigen gebouw, zo mogelijk in het centrum. In betrekkelijk korte tijd werden gel den verzameld en speciaal deurwaarder Biersteker weerde zich dapper. De grond kreeg de actieve vereniging ca deau van de heer Weehuizen uit Am sterdam en op 20 December 1894 werd het CJMV-gebouw in de Spoorstraat geopend. De vereniging had intussen ook onderafdelingen gevormd, waarvan de jongeliedenclub, voor jongens en meisjes tussen 14 en 16 jaar, er één was. Deze onderafdeling is naderhand uiteengevallen in de nog bestaande jon gensclubs. Ook Tunrlust, de gymnas tiekvereniging, die volgend jaar 40 jaar bestaat, behoort bij de CJMV. De jongste spruit is de HCSC, die verle den jaar werd opgericht. In de oorlog heeft men het wel erg moeilijk gehad, hoewel het werk toch niet afgebroken behoefde te worden, daar de vereniging niet verboden was. Een kleine groep kwam op gezette tij den bijeen in het gebouw Palmstraat. Maar na de oorlog bleek pas, hoe moei lijk kon worden doorgegaan met het mooie werk. De oude leden waren te oud en tijdens de bezetting kon geen kern van jonge leden worden gevormd. Met een kleine twintig leden en 4 jon gensclubs waagde men het er op, en het lukte! Een groot probleem was na tuurlijk het volkomen vervallen ge bouw, maar met man en macht werd aangepakt en vorig jaar kon de keurige nieuw-ingerichte bovenzaal feestelijk worden heropend. Maar dit is nog niet genoeg, er zijn al weer tal van mooie en goede plan nen. die de eerste paar jaren verwezen lijkt moeten worden. Een klein begin daarvan was het instuifwerk, dat deze winter de belangstelling van vele jon geren wegdroeg. Dit zal nog beter en grootser worden aangepakt, speciaal de buitenkerkelijken moeten worden bereikt. De CJMV is niet gebonden aan een groep van een bepaald geloof, ieder, van welke richting dan ook of van geen enkele richting, maar die zich er thuis voelt, kan meedoen. Velen voelen er niet voor. willen niet de ver antwoordelijkheid Maar juist dót moet overwonnen worden, men moet zijn naaste meer liefhebben dan zichzelven. dus de verantwoording voor zijn naaste aandurven en ook die voor zichzelf. Daarom zijn er plannen gerezen, om heel in de verte het voorbeeld van Fat.hpr Flanagan te volgen. Er zal een huis worden gehuurd, dat een beetje wordt opgeknapt Dan zullen er jongens voor worden geïnteresseerd, die het huis zelf bewoonbaar zullen maken. Er zal een werkruimte komen, waar ieder de afdeling van zijn gading kan vin- Duizend stadgenoten hebben tot nu toe de huisvlUttentoonstelling 'n de Spoorstraat bezocht. Dat is een mooi getal, al betekent het nog maar een klein percentage van de bevolking. Behoort u. lezeres of lezer, bij die duizend, of moet u nog gerekend worden bij de ruim dertigduizend anderen? Is dat laatste het geval, haast u zich dan om uw schade in te halen. Nog drie dagen hebt u de tijd. Vandaag (van 1517 en van 1922 uur), morgen (van 1517 uur) en Zondag (van 1517 en van 1922 uur) ls de tentoonstelling nog open. Het is de moeite waard om te zien, wat zieke en gezonde, mannelijke en vrouwelijke militairen in hun vrije tijd hebben vervaardigd. Niet alle werkstukken munten uit door artistici teit, maar wel is aan alle inzendingen te merken met hoeveel zorg en liefde er aan is gewerkt. Het zijn geen on verschillige slampampers, die uren en uren bezig zijn aan een scheepsmodel, met zovele minuscule onderdelen. Het zijn geen suffe slaapkoppen, die hele schilderijen van fineerwerk in elkan der toveren. Integendeel. De bereikte resultaten getuigen voor het meren deel van een grote vaardigheid, een scherp technisch inzicht, een vaste hand en.een bewonderenswaardig geduld. Om één voorbeeld te noemen. Mid den in de zaal staat, eigenlijk vrij on opvallend, een dingetje dat onopval lend blijft, ook wanneer het oog er reeds op gevallen is. Een zesspruit. Om zo te zien een doodgewoon samenstel van zes stukjes koperen buis, die lood' recht op elkander zijn gelast. Het is echter een werkstuk, dat gedreven werd uit één vlakke koperen plaat van 30 centimeter middellijn en 1,75 milli meter dikte. Serg.-maj. Gerritsen van de RAO (zelf „standhouder" op de ten toonstelling, maar vol ambitie mede helpend bij het rondgeleiden der be zoekers) heeft ons uitgelegd hoe de maker deze zesspruit heeft vervaar' digd. Het spijt ons, maar wij zien geen kans, om deze uitéénzetting in over zichtelijke, duidelijke en korte termen hier weer te geven. Het zou gelijk staan met een poging om de muziek van het Warschau Concerto in het Ne derlands te vertalen. U moet maar eens gaan kijken. Wanneer serg.-maj. Ger ritsen er niet is, dan vindt u wel een ander die u graag langs de tafels ge leidt en overal wat vertelt. Behalve de zesspruit zijn er nog vele andere werkstukken, die een stille de monstratie zijn van de menselijke geest die wil heersen over de stof. In de strijd tussen geest en materie speelt de tijd geen rol (de zesspruit kostte 1200 arbeidsuren.maar gaat het alleen om de uitslag. Wij kunnen ons zo le vendig verplaatsen in de gemoeds gesteldheid van deze uiterst handvaar dige mensen, die eindelijk.eindelijk erin geslaagd zijn om vorm te geven aan hun gedachten. En wij kunnen grote bewondering koesteren voor hen. die in hun liefhebberijen kans zien het „zoveel uur per week zoveel gulden" te vergeten. Want ook dit is een over winning van de geest op de materie. den, knutselen, timmeren, fietsenma- ken, electrotechniek en allerlei anderie dingen. Wie er voor voelt, kan mee doen. Dit massa-jeugdwerk is een be langrijk besluit van het bestuur en het zal een zeer moeilijke opgave blijken. Maar de altijd nog frisse geest, die van het begin af de vereniging beheerste, zal stellig tot het slagen bijdragen. De methode van vroeger is wel gewijzigd, maar meer dan ooit blijkt de CJMV haar goede naam waardig te zijn. De morgen te houden „Schoolwan deldag" belooft een succes te worden, want het aantal inschrijvingen heeft inmiddels de zeshonderd reeds gepas seerd. De Vakschool voor meisjes en de Ambachtsschool behoren met een flinke groep tot de deelnemers op de vijftien kilometer. Ook een groep uit de Christelijke padvinders heeft zich gemeld, zodat thans alle richtingen en lagen der bevolking vertegenwoordigd zijn. Van verschillende zijden werd ge vraagd, of men alsnog zou kunnen in schrijven. Welnu, het kan nog, maar dan uiterlijk vanmiddag, anders kan de organiserende commissie de in schrijvingen niet meer verwerken. Morgenmiddag wordt om half drie gestart op de speelplaats van de R.K. meisjesschool, ingang Van Galenstraat. De deelnemers wordt echter ver zocht, uiterlijk om twee uur aanwezig te zijn, in verband met het formeren van de stoet. De commissie zou graag zien, dat iedere groep werd opgeluis terd door het meevoeren van de natio nale driekleur. VOOR ZONDAG 26 JUNI 1949. DEN HELDER. Ned. herv. gem., Niem we kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. de Hoest; Palmstraat 10 uur ds. J. Borg hardt (jeugddienst), 19 uur de heer E. Wanders. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Swen, 17 uur ds. Hartkamp; Re- hobothkerk, 10 uur ds. Hartkamp, 17 u. ds, Swen. Geref. kerk, art. 31, Nieu we kerk, Weststraat, 8.45 en 17 uur ds. F. Tollenaar. Chr. geref. kerk Steen gracht, 10 en 17 uur prof. Hovius van Apeldoorn. Oud geref. kerk, 10 en 17 uur leesdienst. Geref. gemeente, Jan- zendwarsstraat 8, 10 uur en 16 uur lees dienst. Luth. kerk, 10.30 uur eerw. btrci- J. K. Schendelaar. Duopsgezinde kerk, 10.30 uur mej. M. E. Dufont. Baptistengemeente, 10 uur samen komst; 12 uur Zondagsschool; 20 uur evang. Hofhuis; Vrijdag Bijbelbespre king en bidstond. Oud-kath. kerk, 10 uur Heilige Mis. Evangelisatie Vij zelstraat, 10 en 19 uur samenkomst, 12 en 14.30 uur Zondagsschool. Leger des Heils, Zaterdag 19.15 uur bidstond; 20 uur openluchtsamenkomst in de Spoorstraat; Zondag 10 uur heiligings samenkomst; 18.45 uur openluchtsamen komst in de Spoorstraat; 20 uur verlos- ringssamenkomst. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 10 uur leesdienst; 14.30 uur ds. 'Swen. Star of Hope Mission, 10 en 19 uur samenkomst, 15 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur Meisjeskrans, 19.30 uur Bidstond; Donderdag 19 uur Meisjes- krans; Zaterdag 19.30 uur Bidstond. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 15 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. Wel voor het publiek toeganke lijk is de wedstrijd tussen de elftallen van de Koninklijke Marechaussee (vijf de divisie) en van het torpedo-atelier Willemsoord, hedenavond om zeven uur op het HRC A-terrein. Het gaat om de 3e en 4e prijs van de serie-wedstrij den om de Burgemeester Ritmeester- wisselbeker. Ook in deze gemeente zal ten behoeve van het Prins Bernhardfonds een openbare inzameling worden gehouden in de vorm van een anjer-collecte en wel op 25 Juni 1949. Op die dag zullen worden verkocht metalen speldjes in de vorm van een anjer, alsmede levende anjers, welke laatste door verschillende plaat selijke bloemenhandelaren ten verkoop zullen worden aangeboden tegen f 0.50 per stuk. Een beroep wordt gedaan op de ingezetenen dezer gemeente, om aan deze collecte zoveel mogelijk medewerking te willen rerlenen, opdat een behoorlijke opbrengst zal worden verkregen. Hierdoor toch wordt het Prins Bernhardfonds in! staat gesteld om zijn mooie taak te vervullen, n.1. financiële hulp te verlenen aan instellingen, welke medewerken aan de wederopbouw van onze getstelijke en cultu rele weerbaarheid, waarbij niet uit het oog mag worden verloren, dat de culturele nood van ons volk zeer groot is. Dat ernst wordt gemaakt met deze daadwerkelijke hulpverlening moge blijken uit het feit, dat reeds grote bedragen zijn beschikbaar gesteld voor: herstel en wedêr-inrichten van jeugdherbergen; ontwikkeling en ontspan ningscentra; Protestantse en R.K. Militaire Tehuizen; Jeugdverenigingen, zoals de Vrijz. Chr. Jeugd Centrale,, de A.J.C., het Padvndersgilde, de Oranjegarde, de Herv. Jeugdraad, de Ned. Chr. Studentenv«reniging enz. Opgemerkt wordt dat door de instelling van Provinciale Anjerfondsen het mogelijk is gemaakt, dat van de ontvangsten 70 pCt. beschikbaar blijft voor de plaatselijke en gewestelijke culturele arbeid. Zodoende was het mogelijk, dat in 1948 o.m. een uitkering werd verstrekt aan het Stedelijk Muziekcorps alhier. Men kope dus a.s. Zaterdag zoveel mogelijk het anjerembleem én dragc lit tot en met 29 Juni a.s., de verjaardag van Zijne Koninklifce Hoogheid "rins Bernhard. Voor deze dagen geldt de leuze: Wie de cultuur ter harte gaat, Komt met een anjer op de straat. ,Een dringend beroep wordt gedaan op degenen, die gelegenhiid hebben m op 25 Juni a.s. als collectant medewerking te verlenen. Voor het in ontvangst nemen van een collecte-bus e.d. kunnei zij zich die dag, van des voormiddags 9 uur al. vervoegen ten Raadhuze alhier Den Helder, 24 Juni 1949. De Burgemeester, RITMEEST1R. Het is morgen hoog water om 6.50 en 19.05 uur, en laag water om 0.40 en 13.10 uur. De temperatuur van het zeewater was 14.3 graden Celsius. De oorlogsbodems Hr. Ms. „Vul kaan", „Tromp", ,„Piet Hein" en „Soemba", die de zeilwedstrijden door hun aanwezigheid zullen opluis teren, zijn gisteren op de rede voor anker gegaan. Hr. Ms. „Johan Mau- rits" zal in de loop van de dag hun voorbeeld volgen. Enige jachten, die morgen en overmorgen aan de zeilwedstrijden zullen deelnemen, zijn in de haven aangekomen. Het merendeel nam lig plaats» in de Binnenhaven. Hpt opnemingsvaartuig Hr. Ms. „RY 2", dat met Hr. Ms. „Hydro- graaf" opnemingen verricht in de Zeeuwse wateren, is gisteren de ha ven binnengelopen, om op de werf enige kleine reparaties te ondergaan. DE VOETBALWEDSTRIJD VAN MORGEN Voor de voetbalwedstrijd tussen het Ned. militair-elftal en het Ned. politie- elftal zullen, behalve op de bekende adressen, ook kaarten in voorverkoop verkrijgbaar Zijn aan de cassa op het HRC-terrein, van morgenochtend 10 uur tot morgenmiddag 3 uur. Voor het te Amsterdam gehou den examen leraar electrisch lassen slaagde onze stadgenoot, de heer J. Braveboer. Gisteravond werden op het HRC-B-terrein de atletiekwedstrijden tussen de vertegenwoordigende ploegen van Marine en Landmacht gehouden, met als laatste nummer de „Loop door Den Helder" over 3500 meter. De mannelijke athleten der Koninklijke Landmacht slaagden erin, meer punten te veroveren dan hun rivalen van de Koninklijke Marine. De totalen der puntentelling be droegen resp. 125 en 83. Bij de dames was het juist omgekeerd; de Marva's ver zamelden 34 punten tegen het V.H.K. 14. De gespecificeerde uitslagen luiden: 80 m. Dames: 1 J. Schoon (KM) 10.8; 2 N. M. Singerling (KM) 11.0; 3 R. Hil- lenaar CKM) 11.5; 4 v. d. Hoeven (KL); 5 v. Daal (KL); 6 Meersma (KL). 800 m. Heren: 1 Roffel (KL) 2,2.5; 2 C. Meerman (KM) 2,3.8; 3 E. G. Somer (KL) 2,4.9; 4 Wit (KL) 2,8.3; 5 v. Straa- ten (KM); 6 J. A. Hessels (KM). 400 m. Heren: 1 Elstak (KL) 53,1; 2 H. R. v. Deest (KL) 53,5; 3 Schaley (KL) 55.—; 4 J. H. Havelaar (KM) 57,7; 5 J. J. Koning (KM) 58,4. 100 m. Heren: 1 Th. Saat (KL) 11.—; 2 H. G. Prins (KL) 11.1; 3 v. Erp (KL) 11,1; 4 Th. Ernster (KM) 11,3; 5 Dek king (KM). Vèrspringen Dames: 1 J. Schoon (KM) 4,32 m.; 2 N. M. Singerling (KM) 4,28 m.; 3 R. Hillenaar (KM) 3,96 m.; 4 v. Daal (KL) 3,89 m.; 5 Jas (KL) 3,89 m.; 6 Meersma (KL) 3.40 m. E Kogelstoten heren: 1 C. Postma, KL, 12.26 m., 2 K. Pietersen, KM, 12.25 m., 3 J. C. Nass, KM. 11.35 m., 4 U. A. Binsbergen, KL, 10.93 m., 5 J. Hessink, JCM, 1084 m., 6 J. C. van Spronsen, KL, 10.60 m. 1500 m. heren: 1 E. Roffel, KL, 4.17, 2 J. Govers, KL, 4.17.2, 3 E.G. Somer, KL. 4.25.5, 4 H. P. Klaassen, KM, 5 vd Wal, 6 Walderveen, KM. Hoogspringen heren: 1 A. Keizer, KL, 1.76.5, 2 J. J. W. van Loozen, KL, 1.66.5 m., 3 U. A. Bindsbergen, KL, 1.16.5 m., 5 Einken, KM. 1.61.5 m., 5 de Winter, KM, 1.56.5 m„ 6 Dekking. KM, 1.30.0 m. 4 x 100 m. dames (Estafette): 1 Ploeg Marva 57.9, 2 Ploeg VHK 1.2.6. Vèrspringen heren: 1 H. van Egmond, KM, 6.7 m., 2 W. J. Schilpzand, KL, 6.1 m., 3 B. M. Einken, KM, 5.81.5 m.. 4 J Vos, KL, 5.74 m., 5 Zwigtman, KM, 5.64 m. 6 H. G. Prins, KL, 4.64 m. Speerwerpen heren: 1 B. Versteeg, KL, 49.24 m., 2 K. Pietersen, KM, 49 05 m., 3 Beulen, KL, 46.61 m., 4 M. H. Swart. KL, 43.74 m., 5 F. M. Bouwman, KM„ 42.80 m. 6 K. Oudshoorn, KM, 42.21 m. Discuswerpen heren. 1 C. Postma, KL, 42.73 m., 2 K. Pietersen, KM, 40.22 m., 3 J. J. W. van Lpozen, KL, 34.87 m., 4 J. C. Van Spronsen, KL, 34.56 m., 5 J. F. B. de Winter, KM, 33.65 m., 6 J. C. M. Nass, KM, 32.18 m. Loop door Den Helder: 1 H. P. Klaas sen, KM, 12.21.0, 2 J. A. Hessels, KM, 12.27.6, 3 J. Verresen, KL, 12.30.7, 4 J. Bijlsma, KM, 12.36.2. 5 Drost, KM, 12.39.4, 6 G. van Weelij, KL, 12.55.3, 7 A. vd Walderveen, KM, 8 T, J. Mulder, KL, 9 C. Meerman, KM, 10 K. J. H. Spit, KL, 11 D. Henkes, KL. 12 D. Koolmees, KM, 13 A. Sekeris, KL, 14 E. Hartkamp KL. Hedenmorgen is de Commandant Zeemacht Nederland, de schout-bij- nacht J. J. L. Willinge, op de rede van Texel geëmbarkeerd aan boord van Hr. Ms. „Tromp", vlaggeschip van het Nederlandse smaldeel dat deel gaat nemen aan de Westeuropese vlootma- noeuvres. Om half negen, onmiddellijk na de aankomst van de CMZ te Willemsoord-, ging op Hr. Ms. Wachtschip „Neptu- nus" de schout-bij-nachtsvlag in top. Om negen uur begaf schout-bij - nacht Willinge zich met de sloep van de Commandant Marine naar Hr. Ms. „Tromp". Bij het overladen van een aantal paarden van de Texelse boot op een vrachtauto, kreeg één van de gelei ders een trap van een weerbarstig paard. De man zakte in elkaar, maar zijn toestand liet zich niet ernstig aanzien. Tóch werd het raadzaam ge oordeeld, hem ter observatie haar het gemeente-ziekenhuis te laten overbren gen. Van de kleuterschool in de Nar cisstraat werden zes ruiten stukge gooid. De Marinierskapel geeft vana vond om acht uur een openluchtcon cert in het Julianapark.en speelt mor genmiddag van twee tot drie uur op het Wierhoofd, ter muzikale illustratie van de eerste starts der grote zeilwed strijden. Vanavond worden in het zwem bad op de Rijkswerf de zwemwedstrij den tussen de vertegenwoordigende ploegen van Koninklijke Marine (met de Marva's) en de Koninklijke Land macht (met het VHK) gehouden. In verband met de beschikbare ruimte kunnen slechts genodigden deze wed strijden bijwonen. Wij brengen U deze week! Gebloemde zijde v.a. 2.95 Effen zijde in oud rose, groen, zwart, donker blauw, bléu en petrol, zeer fijn 8.40 wollen ruitstoffen 7.50 donker blauwe wollen japonstof 7.25 Mantelstoffen en voerings in een groot kleurenassortiment. Keizerstraat 63. SCHIETOEFENINGEN Op 28 Juni van 915 uur zullen te Petten schietoefeningen worden ge houden. Onveilig gebied: Cirkel met een straal van 14 km. Onveilige hoog te: 5.000 meter. 95. Pim, Pam en Pom zijn erg te leurgesteld. Niet alleen, dat ze afscheid van hun vriendje moeten nemen, maar ze mogen hem niet eens een eindje wegbrengen. Pepi vindt het ook hele maal niet prettig. Hij zit stil in een hoekje voor zich uit te staren Want hoe blij hij ook is om naar het oer woud terug te gaan, hij vindt het ver schrikkelijk om zijn trouwe vrienden die zo hun best voor hem gedaan heb ben te missen. „Als we Je alleen maar naar het station hadden mogen bren gen", zegt Pam snikkend. „Kom, huil nu niet", roept Pepi uit. „Jullie gaa' toch naar je moeder terug!" Ja, en jij naar je vader. Nu weten we nog niet eens, waar je woont", roep Pim uit. .Ik had zo graag je vader eens ont moet". „Ja, dat is nu eenmaal een on mogelijkheid", zegt Pepi zuchtend. „Daar klopt de kapitein op de deur van de hut. „Pepi, je moet je klaar maken voor je vertrek".

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2