Geslaagd f ARBOR Stad en Omgeving, DUTTE MUllS" Kapitein Moens nam afscheid van het Loodswezen Jong blijven (X Autotocht voor alle ouden van dagen in voorbereiding J. F. Beemterhoer, Helder—G.V.A.V. Comité werd reeds gevormd Het geschenk aan het Koninklijk Bruidspaar De jeugd in actie voor het Rode Kruis Paspoorten...,. Tussen Haaks en Kuitje Kindermiddag op de kermis Voetreis naar de Rivièra De moeilijkheden der R.H.B.S. Predikbeurten Post voor opvarenden van oorlogsbodems Wijdingsavond Nieuwe Kerk Uitslag loterij Visbuurt Geë hem een PRIJS: 162.50 Eerste Kamer en R. H. B. S. VAN MARSDIEP TOT IJ In het- kort Zijpe Collecte voor de jongens overzee Besommingen IJmuiden A Het was gisteren voor kapitein Moens (van het lichtschip „Terschellinger- bank") de laatste dag van een periode van 43 dienstjaren. Om gezondheidsre denen heeft hij de dienst eerder moe ten verlaten, dan aanvankelijk werd verwacht. Toen hij onlangs door H.M. de Ko ningin werd onderscheiden, wezen wij leeds op de grote betekenis, die kapi tein Moens' uiterst bekwame arbeid voor de dienst van het Loodswezen en aanverwante takken altijd heeft ge had. Hij was een zeer gezien collega en voor zijn ondergeschikten op de licht schepen een uitstekend en humaan chef. Men klopte nimmer vergeefs bij hem aan, of het nu betrof een inge wikkelde technische moeilijkheid of een probleem van strikt persoonlijke aard. Kapitein Moens kon men ver trouwen, zijn inzicht was beproefd. De sympathie, die zijn collega's, su- Ook de collega's spraken sympathie ke woorden van afscheid. De schipper van de „Zeemeeuw" (thans tijdelijk van de „Regulus"), kapitein Runnen- burg, en de walmachinist, de heer Prins, prezen beiden de heer Moens cm zijn hulpvaardigheid, vakbekwaam heid en hoogstaand karakter. De ka piteins Van der Meer (van de „Ter- schellingerbank"), Vos (van de loods- dienst), Rozémond (gep. gezagvoerder) en Edzies (van de „Texel") bleven niet achter. Laatstgenoemde bood namens 't personeel een electrisch scheerapparaat aan. Mevrouw Moens ontving een fraaie boeket rose anjers. Nadat nog dt stuurman-magazijnmeester J. van Pel een woordje had gesproken, be dankte de heer Moens in welgekozen bewoordingen voor de hem gebrachte hulde. Wederkerig sprak hij met grote waardering over de heer Van Lieshout. Ik heb nergens zo prettig gediend als in dit district onder Uw leiding. Van Pijn maakt vroegtijdig oud. Wordt U dus geplaagd door hoofdpijn, rheumatiek- of zenuwpijnen, die U het leven vergallen en snel doen verouderen, verdrijft dan die pijnen met Witte Kruispoeders. Zij helpen direct, monteren U op en houden U jong. Poedersf0.85p. doosje 12st. CacbelsfO.90,, koker 12st. Tail. fl.75,, 24st. Bij apothekers en drogisten POEDERS CACHETS -TABLETTEN Voor NederlandDUTIM, Oegstgeest. I harte hoop ik, dat de harmonie onder perieuren en ondergeschikten voor hem het personeel zo zal blijven, als die tot hadden (en natuurlijk nog hebben) nu toe is geweest. Dan zal het bij het kwam duidelijk tot uiting tijdens de Loodswezen zeker goed gaan!" korte toespraken van hart tot hart, die gistermorgen bij zijn afscheid in het Loodskantoor aan. de Buitenhaven wer den gesproken De commissaris, de heer A. van Lies hout, heeft bijna drie jaar met de heer Moens samengewerkt, welke periorie ruimschoots voldoende was om elkan der op de juiste waarde te laten schat ten. Ook namens de directeur van het Loodswezen bedankte de commissaris de heer Moens recht hartelijk voor hetgeen hij in het belang van de dienst en van de mensen die erbij werken, heeft gedaan. De heer Van Lieshout besloot met een welgemeende wens voor de toekomst van de heer en me vrouw Moens. Morgenavond 7 uur speelt Helder 1 tegen het bekende GVAV uit Groningen. Het is Hel der met medewerking van de „Groninger Ver eniging, Stad en Ommelanden" gelukt deze sterke Noordelijke 1ste klassqj naar onze stad te krijgen. GVAV is een wisselvallige club. Behoort zeker niet tot de zwakken in haar afdeling, doch heeft zelfs iets van een club die steeds om de tweede en derde plaatse strijdt. Helder zal aan de Groningers haar handen meer dan vol hebben om een draaglijk resultaat te be reiken. Om de punten gaat het echter niet, maar wel of het elftal zonodig nog sterker kan worden samengesteld. De Heideree ouden van dagen, die verleden jaar hebben deelgenomen aan de prachtige autotocht door de mooiste streken van Noord-Holland. Zuid- Holland en Utrecht, zullen nog met dankbare herinnering terugzien op die fees telijke dag. Men zal zich herinneren, dat toen de verpleegden uit de diverse tehuizen, alsook een aantal ouden van dagen die ondersteuning genieten van de Dienst voor Sociale Zaken, aan deze tocht deelnamen. De kosten van deze dag kwamen ten laste van het gemeentelijk bureau voor Maatschappelijk Hulp betoon, terwijl van een tweetal diaconieën een bijdrage werd ontvangen. Zoals bekend is, is een Landelijk Comité voor de Koperen Bruiloftsvie ring van het Koninklijk Echtpaar in het leven geroepen, welk comité zich voorstelt om op 7 Juli a.s. een pas send geschenk aan het Koninklijk Bruidspaar aan te bieden. Iedere Nederlander zal in de ge legenheid worden gesteld daaraan mede te werken. Aangezien de Regering het voor nemen koestert om het totaal ver ouderde Huis ten Bosch, historische verblijfplaats van de Oranjes, te restaureren en zoveel mogelijk in de oude glorie te herstellen, besloot ge noemd Comité voor een nieuwe park- aanleg, welke dringend noodzakelijk is, zorg te dragen. Deze parkaanleg vormt dan een waardig geschenk van het Nederlandse Volk aan zijn Vors tenhuis en past tevens in de nationale gedachte. Voorts werd besloten tot aankoop van een aanvullend gebruiksservies teneinde tegemoet te komen aan de wens van velen om het tevens moge lijk te maken ook in de meer huise lijke kring van het Vorstenpaar een beseheiden aandenken van de natie te brengen. Teneinde nu 'n ieder in de gelegen heid te stellen om aan bedoelde ge schenken een bijdrage te geven, zal afgezien van de actie, welke in de lagere en middelbare scholen wordt gevoerd ook in deze gemeente een geldinzameling gehouden worden en wel op Zaterdag 2 Juli a.s. Zij, die gelegenheid hebben om aan deze inzameling daadwerkelijk mede te helpen, gelieven zich op 2 Juli a.s. van des voormiddags 9 uur af te ver voegen „en Raadhuize alhier. Ik ben overtuigd, dat velen dit zul len doen en alle burgers de collecte zullen steunen. Den Helder, 1 Juli 1949. De burgemeester, RITMEESTER. UW SPECIAAL ADRES voor corsetten, elastieken kousen en buikgordels naar maat en op medisch voorschrift. P. J. STEINBERG, Keizerstraat 4749. Leverancier voor alle Nederlandse Ziekenfondser Speciale reparalie-inrichiing In de filmwagen van het Rode Kruis, die dezer dagen door de stad rijdt en bij alle scholen stopt om de kinderen een voorstelling te geven, gaan lang zaam de lichtjes uit. Het witte doek, achter in de lange wagen, wordt ver licht en één voor één komen de beelden naar voren. Muziek gaat klin ken en soms vertellen stemmen, wat er gaat gebeuren. Ademloos kijken de twee klassen schoolkinderen, die als in een autobus op hun gemakkelijke bankjes zitten, toe en ze zeggen niets meer. Een vlag wappert, een rood kruis in een wit veld. De vlag wappert in elk land, over de gehele wereld. Ook na de oorlog. Altijd zal die vlag er zijn en altijd zal dit symbool van een prachtig werk, hoog gedragen worden. Het Rode Kruis is nuttig en nodig, altijd en overal. Er is ook een jeugdafdeling gevormd, die al heel veel werk kan overnemen. De film laat alles zien, wat deze jongens en meisjes van 8 tot 18 jaar bedenken en enthousiast volbrengen. Ze organise ren postzegelacties, maken pakketjes klaar voor noodlijdende gebieden, on derhouden en versterken vriendschaps banden tussen de verschillende landen, maken speelgoed en verzamelen gra- mofoonplaten voor ziekenhuizen, geven uitvoeringen en collecteren. Al dit werk is wel degelijk belangrijk, elk bedrag, hoe klein ook, is welkom. Kinderen uit verschillende landen, maken excursies naai' weer andere landen. Ze zien er het mooie, maar ook de geteisterde gebieden, de slag velden. Ze leren er de oorlog haten en er tegen vechten. Maar als er. onver hoopt, toch een oorlog zou komen, zou den ze onmiddellijk op de bres staan om te helpen, waar ze kunnen, want ze weten, hoeveel goeds het Rode Kruis deed en doet en zal blijven doen. De schoolkinderen van Den Helder hebben nu elk op hun beurt, een voor stelling van een half uur kunnen mee maken. Ze hebben gezien wat andere kinderen deden en stellig zullen ook zij, misschien onder de leiding van on derwijzers en onderwijzeressen, acties beginnen. Het zou prachtig zijn, want elke hulp is van heel groot belang. Zonder meer is wel gebleken, dat de bejaarde reisgenoten allen op deze uit gaansdag bijzonder genoten hebben. Voor velen was het ook een zeldzame afleiding in een dikwijls eentonig be staan. Zo zullen er in de gemeente ook andere ouden van dagen zijn, die niet tot de genoemde groepen behoren, maar die toch nooit in de gelegenheid zijn zo'n kostelijke reis te maken. De organisatoren hebben daarom er naar gestreefd, ook deze bejaarde stadgeno ten er bij te betrekken, en ook voor hen de gelegenheid tot deelname aan het uitstapje open te stellen. In verband met het feit, dat hiermede echter een tamelijk groot bedrag ge moeid zal zijn, ligt het in de bedoeling om te dezer zake ook de hulp van de burgerij in te roepen. Hiertoe is ge noemd comité in het leven geroepen, hetwelk o.m. door het houden van een geldinzameling, het beoogde doel zal trachten te bereiken. Gezien de ervaringen welke te dezer zake in andere gemeenten zijn opge daan en het mooie doel waarvoor de hulp wordt gevraagd, kan het wel niet anders of deze opzet moet slagen. Reeds werd toegezegd, dat de netto-opbrengst van de Woensdagavond ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard, door de Heideree Gemeen schap in „Casino" gegeven feestavond, aan genoemd comité zal worden afge dragen. Voorwaar een mooie geste, die allerwege navolging verdient. Het comité is als volgt samengesteld: C. Steenlage, wethouder Dienst voor Sociale Zaken, voorzitter; H. A. Boon directeur Dienst voor Sociale Zaken, secr-penningmeester; H. Wijnja, verte genwoordiger vereniging „Huisduiner Belang"; C. Jonker („Heideree Ge meenschap"); J. Henderikx („Juliana- dorper Gemeenschap"); N. Th. Graaf (R.K. Armbestuur); J. Kiljan (N.H. Diaconie); A. v. Drongelen (Diaconie der Ger. Kerk); G. H. Böhmer (Vercni ging „Humahitas"). Het is morgen hoog water om 11.40 uur en laag water om 5.40 en 18.35 uur. De temperatuur van het zee water was 15.8 graden Celcius. We gaan nog steeds vooruit! ZOMERTIJD HOOITIJD'. Het is al heel lang geleden, dat de Heideree Courant de kinde ren van haar abonné's in de ge legenheid stelde erm tegen een sterk gereduceerde prijs 'n pret tige middag te beleven in één der attracties tijdens de Feest- week Den Helder. Wij willen deze oude traditie weer doen herleven. Eén der vermakelijk heden van de Friese exploitant Sipkema werd daarvoor uitge kozen. In de krant van morgen wordt een „bon" afgedrukt, die recht geeft op één tienritten- boekje van veertig cents (de normale prijs van zo'n boekje bedraagt een guldeh). Deze tien- rittenbtfekjes zijn uitsluitend en tegen overlegging van de uitge knipte bon aan ons loket ver krijgbaar. Dus niet aan de kassa van de fa. Sipkema. In de krant van morgen vindt men, behalve de bon, ook verdere bijzonder heden. Vanmorgen is bij Paal 0 (op de Hel- derse zeedijk bij Huisduinen) een op gewekte wandelaar vertrokken voor een heel exclusieve tocht. De heer A. Koomen, speelgoedfabrikant uit Cam perduin, ia namelijk gestart voor een voetreis langs Europa's kusten naar de Franse Rivièra. Het is zijn plan om stipt de stranden en andere kustlijnen te volgen, met uitzondering van de gril lige kust van Bretagne en Normandie. Zijn reis zal hem ook over de Pyre neeën brengen. De heer Koomen zal de nachten in, de open lucht doorbrengen, in een eigengemaakte slaapzak. Alle noodza kelijke kampeerbehoeften heeft hij bij sich, zodat hij zijn eigen potje kan ko ken. Drie maanden denkt onze Noord hollandse globetrotter over de reis te doen. Hij ls niet getrouwd en geduren de de zomermaanden is het stil in zijn bedrijf, zodat hij op deze wijze een leerzame en aangename vacantie hoopt door te brengen. Het probleem van de huisvesting der Rijks Hogere Burgerschool te Den Helder heeft ook de aandacht van de landelijke pers getrokken. De onder- wijsredacteur van „Het Parool" heeft de situatie onderzocht en zijn bevin dingen neergeschreven in zjjn blad van Woensdag j.1. In het artikel, dat grotendeels voor onze lezers bekende gegevens bevat, wordt o.m. herinnerd aan de belofte, door de Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs gedaan op de verleden jaar gehouden receptie in Casino, ter gelegenheid van het gouden jubileum der RHBS. De heer Van Dam deelde toen namelijk mede, dat zo spoedig mogelijk met de bouw van een nieuwe school zou worden be gonnen. „Zo spoedig mogelijk" dat is een rekbaar begrip. De bevolking van Den Helder weet daarover sinds kort mee te praten, aldus het artikel. Op de begroting voor 1950 was een bedrag voor de bouw van een nieuwe H.B.S. opgenomen, maar deze post is geschrapt. Waarom? Niemand in Den Helder weet het precies. Men fluistert dat het een kwestie van bouwvolume zou zijn: de Rijksgebouwendienst zou wat dit betreft tegen het plafond zitten, vandaar deze schrapping. Maar Den Helder stond na Sneek en naast Oost burg bovenaan op de urgentielijst. In zo'n geval begint men toch niet b o- v e n a a n een lijst te schrappen? Bo vendien is het merkwaardig, dat We deropbouw de schrapping uitvoerde en dat de hoge ambtenaar op het ministe rie van O., K. en W„ die mede deze ma terie behandelde, hier niets van af vist op het moment, dat deze schrapping reeds had plaatsgevonden. Den Helder heeft 't al vier jaar met deze „school" gedaan; er kunnen nog wel enkele jaren bij, zo besluit „Het Farool" schamper. Hei reisseizoen is weer aangebroken en velen hebben het druk met plan netjes in elkaar zetten over reizen en trekken. Voor diegenen, die naar het buitenland gaan, kan dat niet zonder meer, ze moeten eerst ter gemeente secretarie een paspoort aanvragen. Voor ben hebben we enkele inlichtin gen ingewonnen. Eventuele verdere bijzonderheden kan men altijd ten raadhuize vernemen. Allereerst dienen de gegadigden zich ten minste drie weken vóór de datum van vertrek ter secretarie te vervoe gen. Bij 't aanvragen van een pas moe ten twee dezelfde foto's worden over gelegd en indien men vóór de oorlog in het bezit van een paspoort is ge weest, het verlopen paspoort. Het komt natuurlijk voor, dat deze oude paspoorten zoek geraakt zijn, in dit geval dient de aanvrager op het po litiebureau een proces-verbaal te laten opmaken van de vermissing. In de Benelux-landen kunnen Ne derlandse onderdanen vertoeven, in dien ze in het bezit zijn van een pas poort dat afgegeven of verlengd is na 1 Januari 1946, dat geldig is of wel sinds maximaal vijf jaren is afgelo pen. De visa zijn voor vele landen af geschaft, o.m. Frankrijk, Zwitserland, Monaco, Noorwegen, Zweden en Spitsbergen. Ter secretarie kunnen hieromtrent alle mogelijke inlichtüv gen nog worden ingewonnen. Pas poorten worden alleen aan Nederlan ders en Nederlandse onderdanen ver strekt, vreemdelingen kunnen zich voor nadere inlichtingen ook ter se cretarie vervoegen. Voor Den Helder zijn de kosten voor een paspoort: 1. Voor één persoon, al of niet ver gezeld van kinderen beneden de 15 (vijftien) jaar: f 12 (twaalf gulden). 2. Voor man en vrouw, al of niet vergezeld van kinderen beneden de 15 (vijftien) jaar: f 22 (twee en twintig gulden). Dit paspoort wordt echter al leen op uitdrukkelijk verzoek van de betrokkene verstrekt en men kan er absoluut niet alleen op reizen. VOOR ZONDAG 3 JULI 1949 DEN HELDER. Ned. hevv. gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. Rasch; Palmstraat 10 uur ds J. Borg- hardt; 19 uur de heer E. Wanders. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hamming; 11 uur ds. Hartkamp; Reho- bothkerk, 10 uur ds. .Hartkamp; 17 uur ds Hamming Chr. geref. kerk, Steengracht, 19 en 17 uur leesdienst. Oud Geref. kerk, Hoogstraat 86, 10 en 17 uur leesdienst; Donderdag ds. W. v. Dijk. Geref. gemeente, Jansendwars- straat 8, 10 en 16 uur leesdienst; Dins dag dr. Steenblok van Gouda te 19.30 uur; Donderdag de heer U. van Gilst, Den Haag, te 19.30 uur. Doopsge zinde Gem., 10.30 uur ds. J. L. Wage- maker. Luth. kerk, 10.30 uur prop. M. de Vries van Rotterdam. Bap tistengemeente, geen dienst en geen Zondagsschool wegens doopdienst in Alkmaar; Vrijdag, bijbelbespreking en Bidstond. Oud-kath. kerk, 10 uur Heilige Mis, pastoor Verheij. Evan gelisatie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur samenkomst; 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bij belkring; Donderdag 19.30 uur vrou- wenkrans; Zaterdag 20 en 21 uur open luchtsamenkomst en bidstond. Leger des Heils, Zaterdag 2 Juli, 19.15 uur avondgebed, 20 uur openluchtsamen komst in de Keizerstraat; Zondag 10 uur Heiligingsdienst; 19 uur openlucht samenkomst in de Spoorstraat; 20 uur verlossingssamenkomst. JULIAN ADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Star of Hope, 10 en 19 uur samenkomst; 15 uur Zondagsschool; Dinsdag 18 uur meisjeskrans; 19.30 uur bidstond; Donderdag 19 uur meisjes- krans; Zaterdag 19.30 uur bidstond. Geref. kerk, 10 uur leesdienst; 14.30 uur ds. Hamming. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 19 u. ds. Papineaj Salm en ds. Borghardt. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19 uur Wika L Boon. HIPPOLYtUSHOEF. Ned. herv. gem., 19.30 uur ds. Rasch. OOSTERLiND. Ned. herv. 14.30 uur ds. Rasch. In tegenstelling met eerder versprei de berichten, kan aan opvarenden van aan de vlootmanoeuvres van de Wes terse Unie deelnemende Nederlandse oorlogsbodems slechts luchtpost wor den verzonden, die uiterlijk 5 Juli des middags om 12 uur gepost moet zijn, Op het adres moet naam, rang, stam boeknummer van de geadresseerde ver meld staan, alsmede het schip waarop geadresseerde is geplaatst. In géén ge val mag op het adres de aanduiding voorkomen: „Marine postkantoor Am sterdam". Vanavond om acht uur wordt in de Nieuwe kerk aan de Weststraat een wij dingsavond gehouden, waarop het le kenspel „De verloren zoon" zal worden opgevoerd. Het is een uitbeelding van de bekende gelijkenis, waaromheen zijn gegroepeerd zang, declamatie en een wijdingswoord. Bij de uitgang zal een collecte worden gehouden ter bestrij ding van de kosten en ter versteviging van de kampspaarpot der Ned. Herv. jeugdzorg. De kerk wordt reeds om hall acht geopend. De trekking van de verloting ten ba te van de speeltuinvereniging afd. Vis buurt heeft Woensdagavond plaats ge had. De prijzen zijn gevallen op de volgende nummers: 2677, 2643. 2619, 2506, 2514, 2594, 2108, 2180, 2135, 2216, 2299, 2257. 2311, 2380, 2347. 2498, 2450. 2487, 2731, 2769, 2781. 2800, 2844, 2851, 2931, 2999, 2910, 3047 3003, 3077, 3100. 3111, 3201. 3299, 3315, 3321, 3821, 3876. 4377, 4325, 3561, 3583. 3917, 3951, 4489. 4491, 3602, 3681, 4174, 4103, 4618, 3789, 3711, 4210, 4237, 4709, 4761, 4860, 4811, 4980, 4912, 5011, 5099, 2030. Zij kunnen morgen- (Zaterdag-)mid dag tussen twee en vier uur worden afgehaald aan de speeltuin Visbuurt. Prijzen, die dan niet zijn afgehaald vervallen aan de vereniging. Op ver zoek van het bestuur brengen wij gaar ne de dank over aan alle kopers van steunbonnen, die daarmede een goed werk gedaan hebben in het belang van dm speeltuin en de kinderen, gem dan heeft hjj iets goeds voor z'n lev*i en 't blijft een mooie herinnering. 17 steens inker, water en stofdicht, anti-magne tisch, schokvr, roestvrije stalen kast mt radium en centrale secononwijzer. Firma Keizerstraa 1517 DEN HEL,ER Tijdens het debat in de Eerste Ka mer bij de behandeling van de begro ting van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen wees Mr. Wendelaar (WD), minister Rutten op de alar merende toestand bij het L.O. door onderwijzers- en scholentekort. Voorts vroeg hij aandacht voor verbetering van de RHBS in Den Helder, waar voor reeds een toezegging was gedaan. Te Oost-Knollendam is de kapitale (boerderij van de veehouder C. Bus tot I de grond toe afgebrand. O Met de doorlichting van de Zaandamse bevol king zal na de vacanties, dus in Sep tember, een begin worden gemaakt. Te Schagen worden handtekeningen ingezameld ter voorkoming van de uit zending van dr. Koning naar Indonesië. De heer M. Klaver te Hoogwoud kwam door het op hol slaan van de voor de maaimachine gespannen paard zodanig ten val. dat hem de punten van de vingerbalk in het lichaam drongen. In ernstige toestand is de man naar het St. Jansziekenhuis te Hoorn verr oerd. De gemeenteraad van St. I' >rten besloot tot de stichting van een nieuwe o.l. school. De gemeenteraad van Medemblik heeft besloten tot de stichting van een gemeentelijk woningbedrijf. Bij het verleggen van spoorrails kreeg een spoorwegarbeider tijdens werkzaamhe den te Oudendijk een rail op zijn been, waardoor dit lichaamsdeel werd ver splinterd. De poppententoonstelling. die momen teel te Den Haag grote belangstelling trekt, komt ook naar Alkmaar, waar-' schijnlijk van 30 Aug.10 Sept. Za terdag 9 Juli worden in de kaasstad bokswedstrijden voor amateurs gehou den. De gemeenteraad van Oterleek heeft voor de vestiging van een lagere landbouwschool de oude school te Stompetoren voor f 5500 aangekocht van het Waterschap „De Schermeer". Echter ls om de school in goede staat te brengen nog f 12.000 nodig. M,?j. G. Mijlhoff, eerste verkoopster bij de firma Spruyt te Alkmaar, werd bij haar 40-jarig dienstjubileum door de Mij. voor Handel en Nijverheid vereerd met de zilveren medaille voor trouwe dienst. Burgemeester J. C. Haspels heeft onder grote belangstelling afscheid ge nomen van Enkhuizen in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Bussum, waar hij Zaterdag als zodanig wordt geïnstalleerd. Het circus Mikkenie geeft op 8. 19, en 10 Juli voorstellingen te Beverwijk. Hedenavond van 19.1519.30 uur spreekt Z. Exc. dr. Fockema Andreae, Staatssecretaris van Oorlog, over de zender Hilversum II (415 m.), in de radio-uitzending van de Regeringsvoor lichtingsdienst, over het onderwerp Vrijwilligers vóór". Hij zal daarin on der meer het Nationaal Instituut „Steun wettig gezag" ter sprake brengen. De motorclub „Den Helder en Om streken" organiseert a.s. Maandagavond een aardige puzzlerit, start zeven uur. Het inschrijfgeld bedraagt f 0.50. Op gaven uiterlijk morgenavond bij de heer Govers, Spoorgracht 24. Als enig HAV-Vertegenwoordiger neemt Arie van der Wal a.s. Zondag te Eindhoven deel aan het nummer pols stokhoogspringen. Wij durven niet op een Nederlands kampioenschap te re kenen, maar geven Arie toch een goe de kans. Op het geniebureau te Haarlem zal op Vrijdag 8 Juli a.s. om half elf worden aanbesteed de gedeeltelijke binnen- en buitenverving van militaire gebouwen te Den Helder, Den Oever en Kornwerderzand. Bestekken zijn verkrijgbaar ad f 3.25 bij de Opzichter der Fortificatiën, Hoogerwerfstraat 5, Den Helder. Oj, initiatief van de afdeling Zuid- Zijpe van de Nederl. Bond van Plat- telandsvrcruwen, de Vereniging van oud-leerlingen van de landbouwcursus te St. Maartensbrug en enkele andere medewerkers trok een draaiorgel door de Zuid-Zijpe, waarbij een buscollecte werd gehouden voor het verzenden van pakketten aan onze jongens in Indonesiev Deze actie is een bijzonder succes geweest. Niet minder dan f 410.52 werd opgehaald, terwijl bovendien een aantal boeken en tijdschriften in ontvangst werd genomen, welke eveneens welkom waren. Alle hulde aan de jongens en meis jes, die aan deze dag belangeloos heb- Julianadorp De feesten in Augustus Dinsdagavond vergaderde het be-, stuur van de Harmonievereniging' „Kunstzin" met enige commissieleden ter bespreking van de jaarlijkse sport en volksfeesten, die dit jaar op 6. 7 en 8 Augustus zullen worden gehouden. De voorzitter van de Harmonievereni ging, de heer P. Constant, deelde mede, dat er reeds verschillende attracties voor deze dagen hebben ingeschreven, maar dat het nog niet gelukt is een zweefmolen te krijgen. Het programma voor de feestdagen werd als volgt vastgesteld: Op Zater dag 6 Augustus zullen na een muzikale omgang van de muziekvereniging kin derspelen worden gehouden, 's Avonds een voetbalwedstrijd, zo mogelijk tus sen JVC en ZAP. Zondag 7 Augustus zal de gymnastiekvereniging Sportlust 's middags een gymdemonstratie geven.' Daarna worden verschillende volksspe len gehouden en 's avonds nog een handbalwedstrijd tussen JHC 1 en eer. nader te bepalen tegenstandster. D« liefhebbers van katgooien zullen ook weer van hun aloude sport kunnen ge nieten en ongetwijfeld zal weer menig vaatje sneuvelen. De laatste dag van de feestelijkheden wordt besloten m«t een demonstratie van de Ruitersport vereniging „Hollands Noorden" Deze feesten worden voornamelijk gehouden om de Harmonievereniging financieel te steunen. Daar deze ver eniging te kampen heeft met gebrek aan instrumenten, zal zij aan de be voegde autoriteiten het verzoek doen tot het houden van een verloting om aan de nodige gelden te komen tenein de in deze leemte te voorzien. De aanvoer van Woensdag was: 800 kist®» makreel, 350 schol, 410 hake, 150 kabeljauw# 260 schelvis, 100 poon, 60 fynvis, 30 toni- schar, 50 schar, 60 haai, 70 bot 20 N I 20 wijting, 10 lof en 50 diversen. Prij'i.^ 50 kg: schartong 34; tongschar 59-53; schol 60—48,50; mid. schol 51—31.50; r. schol 36—10; bot 27—20; gr. geul 54—52; j; schelvis 58—49.50; mid. schelvis 55.50—43.5i kl. schelvis 40.50—23; kl. schelvis II 28.50 15; kl. wolf 47; horsmakreeij 4.90; wij tij 33—17.50; schar 22—12; kl. geul 42—26; haai 19.50—17; makreel 13.50; poon 8.5 4.80; tarbot II 96; prijzen per kg: tar L.90—1.80; heilbot 2.50—1 80; gr. tong 2.5 2.25; gr. mid, tong 2.35—2.20; kl. mid. t 2.40—2.25; kl. I tong 2.05—1.85; kl. II 1.80-1.55; Prijzen per 125 kg: gr. wolf Kabeljauw 160—113; gr. koolvis 77—76; V kustprijzen per 50 kg: makreel 30.50—1< gr. geul 40.50-36.50; kl geul 34-28; hake 42 37.50; kl. hake 37.50-35.50. Pr_ per 125 kg: koolvis 69; kabeljauw 118— Besommingen: IJM. 117, Beatrix, f 16, Bergen, f 24000; 14, Adelante, f 1 315, I 666; 249, i 566; 23, 2200.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2