Kort Bestek - Politiek van Washington bedreigt Amerika's veiligheid Clement Attlee vervangt Cripps Achtergrond van Londense staking VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN De indeling van de voetbalcompetitie „John G. Haigh vermoordde 5 vrouwen en 4 mannen en dronk hun bloed" Dinsdag 19 Juli 1949 74e Jaargang No. 10635 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Neer aandacht nodig voor standpunt van Nederland K.L.M. weer op de oude Indonesie-route „De Bijenkorf" krijgt een lichtere straf Stalin ontving de Britse ambassadeur Dominions volgen het Verenigd Koninkrijk Doodstraffen in Griekenland en Tsjechoslowakije Geweldige vuurzee te Rotterdam Het nieuwe seizoen staaf voor de deur Een kwestie van vertrouwen Ook heden groenten-export' „Kota Inten" in het vader land terug Arrestaties in Sowjet-zone Sensationele onthulling van beroemd verdediger De openbare aanklager bestrijdt krankzinnigheid BUREAU: Koningstraat 78—80 lJen Helder Telefoon 2345 postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTETN Directie: j BIJLSMA en C. KRAK TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties „Juttertjes"' tot 15 woor den f 1.?lls woord meer 5 cent Abonnementen per Kwar taal f 4.— nij vooruitbe taling. plus incassokosten Hef Indonesisch probleem In z(jn laatste vflf artikelen voor de „Scripps-Howartf'-groep schrijft je omgekomen journalist Burton Heath, dat de Amerikaanse journa listen in Indonesië vergeefs hebben getracht, te ontdekken uit welke bron jet Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken zfln inlichtingen verkreeg, die er toe hebben geleid, dat dit departement een politiek heeft gevoerd van steun aan de Indonesi sche Republiek die een zelf-uitge- roepen oligarchie is en zeer sterk geïnfiltreerd door te Moskou opge leide communisten in plaats van steun te verlenen aan de federalisten. De journalisten hebben als feiten geconstateerd, dat de vertegenwoor digers van het State Department in Indonesië hun misnoegen over de komst der Amerikaanse journalisten niet onder stoelen of banken hebben gestoken, dat de journalisten de politiek van het State Departement vrijwel eenstemmig veroordelen als een bedreiging van Amerika's veilig heid en ten slotte, dat de militaire waarnemers van de UNCI ervan overtuigd waren, dat hun meldingen van de feiten werden verdraaid, al vorens hun rapporten werden door gegeven aan Washington, Canberra en Lake Success. De „Washington Star" zegt in een hoofdartikel, dat als er uit het tra gische ongeluk bij Bombay één troost valt te putten, het deze is, dat daar- Na Pakistan heeft ook thans de re gering van India aan de KLM weder om de nodige faciliteiten verleend om de luchtverbinding NederlandIndo nesië via de oude route te herstellen. De KLM zal daarom van 20 Juli af om te beginnen haar driemaal weke lijkse dienst via Mauritius verleggen over Cairo, Basrah, Karachi, Calcut- ta, Bangkok, Singapore (tweemaal per week) naar Batavia. Drie jaar en zes dagen nadat een le gertje van 120 prijsbeheersingsambte- naren een controle uitvoerde in de warenhuizen van de N.V. Bijenkorf te Amsterdam, Den Haag en Rotterdam heeft de economische politierechter te Amsterdam uitspraak gedaan in deze zaak. De Bijenkorf was in hoger be roep gegaan tegen de uitspraak van de tuchtrechter, die de N.V. wegens overtreding der prijs voorschriften boe ten oplegde tot een totaal van ruim zes ton, waarin begrepen de in beslag genomen goederen. De straf is thans aanzienlijk verminderd. De Bijenkorf werd veroordeeld tot een geldboete van drie ton plus verbeurdverklaring van een deel der in beslag genomen goederen, dat op ongeveer f 100.000 (waarde 1946) geschat kan worden. door de aandacht van het publiek is gevestigd op de vraagstukken voor de bestudering waarvan de Ameri kaanse journalisten zich naar Indo nesië hadden begeven. Het artikel wijst er op, dat uit hun artikelen en uit het verslag van de overlevende journalist Mathews wel duidelijk is geworden, dat deze schrijvers dingen van meer dan gewoon belang hadden te vertellen en dat hetgeen tot nu toe van hun hand is verschenen er wel op wijst, dat aan het Nederlandse standpunt in het Indonesische ge schil meer aandacht dient te worden besteed dan tot nu toe geschied is, aldus de „Washington Star". P.S.I. in oppositie. De secretaris-generaal van Sjahrirs Partai Socialis Indonesia heeft ver klaard, dat zijn partij de weg, die de Republikeinse regering in de vrijheids strijd heeft gekozen, niet kan volgen. De correspondent van Aneta verneemt dat in de vergadering van het werkco mité van het K.N.I.P., waarin een rege ringsverklaring zal worden afgelegd, een motie van vertrouwen zal worden ingediend. SIR DAV1D KELLY in het Kremlin De Britse ambassadeur in Moskou is, naar Radio-Moskou meldt, Maan dagavond door generalissimus Stalin ontvangen. De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinski, was bü het onderhoud van Stalin met de ambassadeur, Sir David Kelly, aan wezig. De Britse pre mier, Attlee, heeft in het par lement medege deeld, dat de minister van bui tenlandse zaken, Bevin, in Septem ber a.s. de minis ter van financien, Sir Stafford Cripps, zal ver gezellen, wanneer deze voor de financiële besprekingen naar Washington gaat. Hjj voegde daaraan nog toe, dat hjj zelf gedu rende het verblijf van Sir Stafford in Zwitserland, de leiding van het ministerie van financiën op zich zal nemen en als zodanig zal toezien, dat de algemene politiek tot besparing van 100 millioen pond sterling op de Britse met dollars te betalen invoer, zoals deze Donderdag j.1. door Sir Stafford werd uitgestippeld, wordt uitgevoerd. „Ik verklaar me volledig accoord met de woorden, die voor eakele da gen door minister Gaitskell zijn uit gesproken in verband met de huidi ge crisis, die hij als de topcrisis van het kabinet beschouwde", zo zeide Eden tijdens het voortgezette debat in het Lagerhuis over de economi sche toestand. Hij vervolgde: „het is tevens de „topcrisis" voor het En- Op last van de Tsjechoslcrwaakse autoriteiten zijn vijf mannen terecht gesteld, die in Juni j.1. door het Tsjechoslowaakse staatsgerechtshof schuldig zijn bevonden aan hoogver raad en het bedrijven van spionnage en sabotage. Een Grieks militair gerechtshof ver oordeelde negentien personen, die in de tenlasteleggingen als communisten worden beschreven, wegens het ver wekken van opstand, ter dood. Onder de veroordeelden bevinden zich twee vrouwen. israëlisch—syrische wapenstilstand Israëlische en Syrische vertegen woordigers en gedelegeerden der V.N. hebben een wapenstilstandsovereen komst geparafeerd. Een Israëlische woordvoerder zeide, dat de officiële ondertekening Woensdag ergens in Niemandsland aan de Syrisch—Israë lische grens plaats zou hebben. Middelburg ontving televisie uitzending uit londen °e Middelburger C. A. Kunst is er m geslaagd de BBC-televisieuitzending Londen enige malen zeer duidelijk °P te vangen. Weerbericht Verwachting, geldig tot heden avond: Over het algemeen vee bewolking, maar afnemend buiïg. Meest matige wind tussen West en Noordwest. Nog enige verdere daling van temperatuur. Veneiie onder hagelstenen Badgasten op het Lido in Venetie werden Maandag plotseling verrast door een onweer, dat vijftien minuten aanhield. Toen hagelstenen ter groot te van eieren op hen neerdaalden werden zij door een paniek gegre pen: bomen werden ontworteld en ruiten verbrijzeld. Motorboten voeren uit om gondels bij te staan, die gevaar liepen vol- geslagen te worden. Op het land werd zware schade aan de oogst toege bracht en het treinverkeer ondervond vertraging. Ter zelfder tijd steeg de temperatuur in Rome tot 32 graden tn in Florence tot 35 graden. gelse volk. Ik heb de indruk, dat de minister van financiën Donderdag al te optimistisch is geweest en dat hij getracht heeft de ernst van de toe- fetand te verdoezelen, in het bijzon der wat betreft de vermindering met 25% van de invoer uit de dollarzone. Eden zeide het omtrent een punt volstrekt eens te zijn met Cripps, n.1. wat betreft diens verzet tegen een eenzijdige devaluatie van het pond. Conferentie gesloten. De conferentie van de ministers van financiën van het Britse Geme nebest is Maandag beëindigd. In een communiqué wordt verklaard dat de ministers overeengekomen zijn aan hun regeringen maatregelen aan te bevelen, die, wat de resultaten be treft, te vergelijken zijn met bespa ringsmaatregelen, waartoe reeds door het Verenigd Koninkrijk werd besloten. Een paalbewoonster Mevrouw Jean Ellis, een 24- jarige huisvrouw, zit al pier da gen bovenin een paal van 15 me ter hoogte, die midden tussen de tentjes op het strand van Re- vere (Massachusetts) staat. Zij is van plan daar te blijven tot dat aan haar en haar gezin een bewoonbaar huis wordt aange boden. Op de paal is van hout en zeildoek een klein hokje ge maakt. Haar echtgenoot ver klaarde, dat hij tevergeefs had getracht zijn vrouw te bewegen naar beneden te komen. Hij had reeds verschillende aanbiedingen gekregen, waaronder zelfs een huisje met vier kamers. Er was echter niets bij naar de zin van mevrouw en zij bleef waar zij was. Een felle brand, heeft een grote op slagplaats boordevol met hout, beho rende tot het fabriekscomplex van Al- lan en Co's Kon. Ned. fabrieken van meubelen en spoorwegmaterieel N.V., officieel gevestigd aan de Kleiweg maar gelegen langs de spoorbaan Rot terdam HofpleinVoorburg enz., ge heel in de as gelegd. De schade is enorm. De loods bevatte voor ongeveer vijf jaar kostbaar hout, dat practisch niet te vervangen is. Verzekering dekt echter de schade. De treinen moesten met omzichtigheid passeren, hetgeen gelukkig mogelijk was, doordat de wind de rook juist van de spoorbaan af hield. Niet meer militairen naar de tropen dan noodzakelijk Op vragen van het lid der Eerste Ka mer de heer Schoonenberg (CPN) be treffende uitzending met korte termijn van alle voor de tropen geschikte mili tairen die zich thans nog in Nederland bevinden hebben de ministers van Oor log en van Overz. Gebiedsdelen geant woord niet te kunnen bevestigen, dat het in het voornemen van de regering zou liggen binnen zeer korte tijd alle voor de tropen geschikte militairen, die zich nog in Nederland bevinden, naar Indonesië uit te zenden. De uit zending bepaalt zich tot de contingen ten, welke in het normale uitzendings schema zijn opgenomen. De Koninklijke Nederlandse Voet balbond heeft de competitie-indeling voor het voetbalseizoen 19491950 be kend gemaakt. Omtrent de indeling van de districten 4, 5 en 6 van de eer ste klasse is nog geen beslissing geno men, terwijl ook de samenstelling van de afdelingen der vierde klasse nog niet bekend is. Hoewel onderstaande groepering of ficieel in „De Sportkroniek" is ver meld, bestaat de mogelijkheid, dat nog vóór de aanvang van het nieuwe sei zoen een buitengewone vergadering van de KNVB wordt gehouden, met het doel te kom^n tot de samenstelling van vier eerste klasse-afdelingen van vijftien clubs. Eerste klasse district I: ADO, Blauw Wit, DOS, Feyenoord, Haarlem, HDVS, KFC, Sparta, VSV, Zeeburgia. Eerste klasse district ii: Ajax, DWS, 't Gooi, HBS, Neptunus, RCH, SVV, De Volewyckers, Xerxes. Eerste klasse district Hl: AGOW, Enschede, Ensch. Boys, Go Ahead, Heracles, Hengelo, NEC, Quick-N, Wa- geningen, Zwolse Boys. Tweede klasse A: AFC, Alcmaria Victrix, DWV, Elinkwijk, HVC, Rapidi- tas, De Spartaan, UW, Volendam, Vriendenschaar, Zaandijk. Tweede klasse B: Hercules, OSV, Stormvogels, TOG, Velox, WA, Wa tergraafsmeer, West Frisia, WFC, ZFC. Derde klasse A: Always Forward, APGS, Beverwijk, DIO, HRC, Kinheim, Schagen, SDW, Terrasvogels, Vitesse, Zilvermeeuwen. Derde klasse B: ADO, DTS, GVO, Halfweg. IW, De Kennemers, QSC, Succes, ZSGO, ZW. Derde klasse C: Alkmaarse Boys, Bloemendaal, DCG. DEM. Helder. Hol- landia, KW, OWO, Velsen, WE, WMS. Maandag ruim 15.000 stakende havenarbeiders (Van onze diplomatieke medewerker) £)e Britse regering heeft straffe maatregelen tegen de stakende havenarbeiders van Londen genomen en niemand kan zeggen, dat deze niet voor honderd procent gerechtvaar digd zijn. Een regering zelfs een socialistische die zou toegeven; dat voor de georganiseerde arbeiders een ruzie tussen twee buitenlandse vakverenigingen (in dit geval Cana dese) zwaarder mag wegen dan de ernstige economische moeilijkheden van het eigen land, zou haar eigen graf graven. Aangenomen mag worden, dat door afkondiging van de noodtoestand de stakers op den duur uit hun gevaar lijke droom zullen worden wakker geschud. Maar tot de kern van het probleem kan de Britse regering met dit optreden niet doordringen. De kwestie is, dat de Britse arbeiders op een of andere wijze het gevoel moe ten hebben, dat de communistische agitatoren, die deze staking ontke tend hebben, aan „hun zijde" staan, terwijl zij hun eigen leiders als „te genstanders" beschouwen. Waar schijnlijk is dit een gevolg van het feit, dat de vakverenigingsleiders zich niet meer enkel en alleen als kampioenen van de kleine man kun- Tsjechoslowaalcse motorrenner wil niet naar huis De Tsjechoslowaakse motorrenner Franta Juhan, die in een ziekenhuis te Bern verpleegd wordt wegens een zwa re val tijdens de motorwedstrijd om de grote Zwitserse prijs, heeft besloten niet naar Tsjechoslowakije terug te ke ren. Aan de pers heeft Franta Juhan gezegd: „Ik ben een sportman, ik doe niet aan politiek en ik wil niets te ma ken hebben met het in mijn land inge voerd communistisch regime". Het bedrijfschap van groente en fruit deelt mede, dat export van groen ten naar Duitsland heden doorgang kan vinden, waarbij dezelfde maximum exportpercentages als gisteren zullen gelden. Tuist toen de trein uit Londen ver- J trok viel een zwaarbepakte ma troos de coupé binnen, die vol was, op één plaatsje na. Daar zat het hondje van een dame en de zeeman vroeg be leefd: Mevrouw, mag ik daar zitten? Nee, zei de Lady, ik heb ervoor betaald en mijn toetepoetie kan niet op de ruwe planken verblijven, hij is pluus gewend. Enfin, dat werd een klein de bat, de matroos was moe en de dame vervelend en het slot was, dat de zee man het beest in z'n nek pakte en door het raampje op de gang zette. Hij z£t en tegenover hem zat een ouwe kolonel, die zei: Goed gedaan!, maar je hebt twee fouten gemaakt, m'n jongen. Hoezo Sir? Nou, je hebt het verkeerde van de twee mormels door het verkeerde raampje gegooid. En dat wordt nu een proces. In Bara, zuidelijk van Khartoem, hebben ze ge meenteraadsverkiezingen eehouden: elf gewonden en 21 arrestatie" En in San Giorgio by Napels hr Iden ze geen gemeenteraadsherrie, ma:* toch een politiek akkefietje tussen 'ascisten èn andersgerichte mes' au jagers. Al het draad van het zieker'-«'s us nodig «eweest om de slachtoffer." weer aan elkaar te plakken. De V nse stad Rouen werd in de oorlog 28 maal ge bombardeerd: 25000 doden en 17000 ver- loeste huizen. De stad kreeg nu^het niiluiiiltiiiHiii:iiuiiiiiiiiiiiiili:iiiiiiiM,:,.h::iiiiiiiiiiiimitiiiiiiiiMiiuiiiiiiiiiiiimiiiiiHlllllll«iiui legioen van eer en het kruis met de palm. Kruis was er overigens al genoeg geweest. pieck (niet die Winterhuiper, maar de Sowjet-Duitser) heeft op een vergadering in Berlijn beloofd, dat eind 1950, als het tweejarenplan slaagt, de distributie wordt opgeheven. Huis vrouwen en werklozen krijgen over 2 maanden al meer. Q De bevolking van Gahors heeft wereldburger Garry Davis (die gaat mediteren) op .de schouders rondgedragen, omdat hij hun stad tot -•SSs«Kir. Algehele opruiming van Maart se buien, duikboten te huur voor vcoantiegangers! „eerste wereldstad" heeft uitgeroepen. Wie lid van de beweging wordt krijgt een vijftalige kaart (ook in 't Chinees!) p In Wenen had een kleermaker zich tot acrobaat verheven, door iedere avond per fiets de Donau over te steken op een draad, die 40 meter boven de golfjes was gespannen. Daarbij zat zijn dochter op 's vaders rug. Vijfdui zend mensen stonden gisteravond te kijken, maar de acrobaat weifelde al na de eerste tien meter en stortte met dochter en fiets op de oever neer. Beiden zijn dood. Qp een haventerrein in Amsterdam kwam tegen 't middernachtelijk ur een nachtwaker tot de chef-portier n zei: „Fouilleer jij me eens". Woorden, ie vergezeld gingen van pittige geu- en. De man was zo dronken als een ormbal; hij had een vat wijn groten- ?els leeg gedronken Met stijve be- >n en wandelstokben marcheerden in onden tweeduizend veteranen uit de oerenoorlog; zij hielden hun vijftigste ?ünie. Q In Belgisch Luxemburg en Henegouwen krioelt het van de veldmui en; de oogstschade is groot. O Voor het erst sinds 69 jaar mag er vandaag in Cansas sterke drank worden verkocht; 5et vuurwater mag niet in het open baar worden gedronken. En de flessen moeten ingepakt over de straat worden vervoerd. Woedende menigte trachtte negers te lynchen Te Tavares in de Amerikaanse staat Florida zijn aanvallen op de neger bevolking gedaan. Een menigte van honderd man wilde de plaatselijke ge vangenis bestormen, waar twee jonge negers gevangen zaten, beschuldigd van roof en het ontvoeren van een blanke vrouw. De sheriff, die op de stoep van de gevangenis zat toen de zwaar gewapende bende aankwam, slaagde er na een uur „snel praten" in de aanvallers te doen geloven, dat de negers naar een andere gevangenis waren overgebracht. Op de terugtocht vuurden de aanvallers schoten af op een negercafé en het huis van een ne ger. Alle negers uit de naaste omge ving, 400 in getal, zijn met vrachtwa gens naar omliggende steden gebracht in het belang van hun veiligheid. britse regering in hogerhuis verslagen Gisterenavond is de Britse regering driemaal in het Hogerhuis verslagen bij stemming over het regeringsont werp op de nationalisatie van de ijzer en staalindustrie. De regering heeft tot nu toe 12 maal een nederlaag met be trekking tot deze wet geleden. nen opwerpen, maar daarnaast ge dwongen zijn de socialistische rege ring, die zelf een grote ondernemer en werkgever geworden is, te steu nen. Daarom zal een ernstig gevaar van wilde stakingen, die zeker Groot- Brittannie zich niet verooloven kan, blijven bestaan, totdat middelen zijn gevonden, welke het vertrouwen tus sen de vakverenigingsleden en hun leiders kunnen herstellen. Reuter meldt omtrent de staking na der, dat in totaal 15.341 arbeiders werk weigerden. Op 71 schepen in de haven van Londen wordt niet gewerkt. De Londense reders verwierpen een voor stel om de Canadese reders en staken de leden van de Canadese zeelieden unie in een conferentie te verenigen. De regering houdt nog meer troepen gereed om de 6000 manschappen van het leger en de luchtmacht, die reeds bij het werk op de schepen zijn inge schakeld te versterken. Zondagmorgen vroeg arriveerde de „Kota Inten" aan de Lloydkade. Na dat iemand met blindedarmontsteking van boord was gehaald en ook nog een tweede, een licht pokkengeval, ging het schip weer los van de kant, nog steeds met de quarantainevlag in top. Eerst gisterochtend voor dag en voor dauw, had de ontscheping van passa giers en bemanning plaats. De troepen werden namens H.M. de Koningin toegesproken door de chef van het militaire huis N. A. Rost van Tonningen, namens de regering door minister W. F. Schokking en namens Prins Bernhard door maj -or Chr. van Goor. Ter verwelkoming was ook aan wezig de plaatsvervangend chef van de generale staf, luitenant-generaal M. R. H. Calmeijer. Met Rode Kruis-auto's werden spoe dig de eersten reeds naai Amersfoort gereden, om daar ontsmet te worden. Per dag zullen 400 man behandeld kunnen worden en dan onmiddellijk naar huis kunnen terugkeren. Het strijdkrachtenprogram zal telkens de namen noemen van hen, die naar huis komen. De onder Amerikaanse controle staande „Der Abend" meldt, dat ver scheidene hooggeplaatste functionaris sen in de Sowjetrussische zone van Duitsland zijn gearresteerd en dat een zelfmoord heeft gepleegd. Van offici ële zijde kon geen bevestiging van dit bericht verkregen worden. Volgens „Der Abend" zijn o.a. ge arresteerd professor Hermann Hen- selmann, directeur van de kunstacade mie te Weimar in Thüringen. Paul Müller, burgemeester van Zeickay in Saksen en Fritz Weber, het hoofd van de financiën van genoemde stad. Laatstgenoemde sprong echter tijdens de ondervraging uit het raam van een tweede verdieping en vond de dood. Maandagnacht werd in het Kat- tenlaantje in het Vondelpark te Am sterdam een mode-ontwerper door twee mannen aangerand, die trachtten hem van zijn portefeuille te ontdoen. Een passerende agent slaagde er in de twéé mannen te overmeesteren en mee te nemen naar het politiebureau, waar zij thans zijn opgesloten. „John George Haigh vermoordde vijf vrouwen en vier mannen, dronk hun bloed en loste hun lijken in zuur op, op bevel van een hem in zijn dromen ver schenen geest", zo verklaarde de ver dediger Sir David Maxwel Fyfe Maan dag voor de rechtbank te Lewesineen dramatische poging om te bewijzen, dat de 39-jarige directeur van een maat schappij niet toerekenbaar is. „Toen de gelegenheid om deze verschikkelijke daden te verrichten zich voordeed, voelde hij, dat hjj niet alleen zijn eigen verlangens uitvoerde, maar een boven natuurlijke hem aangewezen weg volg de", aldus sir MaxweL De Britse proc.-generaal, JSir Hartley Shawcross, een socialist, vindt in dit proces als verdediger van beschuldigde tegenover zich Sir David Maxwel Fyfe, conservatief parlementslid, die de leer meester van Sir Hartley is geweest en evenals Sir Hartley internationale be kendheid heeft gekregen bij de proces sen tegen de oorlogsmisdadigers te Neu renberg. Aan Haigh is slechts één moord ten laste gelegd die op de rijke 69-jarige nirs. Olive Durand Deacon. doch in het meest sensationele verdedigingsplei dooi in de hedendaagse geschiedenis der criminaliteit, gewaagde de verde diger van nog acht andere moorden. Haigh had ze hem allemaal bekend, zeide hg. Een inspecteur van de recherche gaf tijdens een kruisverhoor toe, dat de politie van vijf dezer moorden afwist, doch de andere drie niet kon bevesti gen. Niet zó gek. De openbare aanklager Sir Hartley Shawcross liep in het begin van het proces vooruit op het pleidooi van de verdediging door te zeggen, dat Haigh bekend had het bloed van mrs Deacon gedronken te hebben, hetgeen „waar of niet waar zou kunnen zijn". Haigh had een inspecteur van politie gevraagd, welke kansen er waren om uit het asyl voor krankzinnige misdadigers te Broadmoor vrijgelaten te worden, zo merkte Sir Hartley op. „Er was toen zeker geen teken van krankzinnigheid te bespeuren, aldus Sir Hartley. „Wan neer aan iemand, blijkbaar ontoereken baar, een moord ten laste wordt gelegd, waarop gezien de feiten geen ant woord gegeven kan worden, moet hij voordat hij kan zien hoe hij uit Broad moor kan komen, eerst overwegen, of en hoe hij daar terecht kan komen". De zitting wordt heden voortgezet. de ontwikkeling in china In nationalistische militaire kringen in China gelooft men, dat de commu nisten zijn begonnen met de voorbe reiding van hun opmars naar Zuid- China. Dit vermoeden vindt steun in de berichten, dat de communisten van drie zijden aantrekken op de spoor wegsteden Tsjangsja, Tsjoetsjou en Hengjang.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1