Stad en Omgeving- DE FILMS VAN DEZE WEEK B. en W. wensen geen uitzonderingsgevallen Gemeente koopt 13'lz hectare Spoorweggrond boIkhandeiM rssjr1 ^kerF tottt SISL rD.t 1ÊtaT De vermakelijkheidsbelasting Twee feestavonden van de Ambachtsschool In het kort Spoorstraat hoek Spuistraat Om de damtitel De Koninklijke Marine in de Vierdaagse Zeekamp in Hellevoetsluis Nieuw zijspoor komt langs binnenzijde der linie RS1 STUDIEBOEKEN jg| SCHOOLBEHOEFTEN Uitslagen Nationale Vijf kamp te Amersfoort EXTRA LAGE PRIJZEN ENKELE_STUKS MOL BIBERETTE SEAL CHEVRETTE Hef onderhoud van graven Infergeallieerde zwemwed strijden te Kopenhagen Portret van de week: Echtpaar Swart-Jacob DE WITTE: TIVOLI Het gesprek van de stad Tussen Haaks en Kuitje Texel Oosterland Concert in de Ned. Herv. Kerk Breezand Een perfect alibi VAN MARSDIEP TOT IJ In de raadsvergadering van 28 Februari 1949 werd bij de behandeling van de verordening op de vermakelijkheidsbelasting door de heer G. J. Eijlders het voorstel gedaan om in die verordening de volgende bepaling op te nemen: „Samenkomsten, die niet gewinshalve worden gehouden en een zuiver over wegend godsdienstig of evangeliserend karakter dragen, zijn van de heffing dezer vermakelijkheidsbelasting vrijgesteld." Dit voorstel, dat werd gesteund door de heren P. Th. Luvekx en S. Prins, werd om advies in handen gesteld van burgemeester en wethouders. Dit advies werd inmiddels uitge bracht. B. en W. delen daarin mede, dat krachtens het bepaalde in artikel 4 aanspraak kan worden gemaakt op vrijstelling van. belasting voor lezingen en voordrachten, welke een godsdien' stig, wetenschappelijk, sociaal of poli tiek karakter dragen en waaraan geen vermakelijkheid in de zin van de ver ordening verbonden is of alleen één, welke dient ter toelichting. Bij de beraadslagingen in. de verga dering van 28 Februari 1949 is ge bleken, dat de heren Eijlders c.s. er eigenlijk bezwaar tegen hebben, dat bijeenkomsten met een godsdienstige of evangeliserende strekking als regel niet van de belasting kunnen worden vrijgesteld, indien zij geheel of groten deels worden gevuld met filmvertonin gen. Het hoofd van controledienst der ge meentebelastingen is van mening, dat de beoordeling van het karakter der vermakelijkheden en de uitleg van het begrip „niet gewinshalve" in de prak tijk tot moeilijkheden aanleiding zou geven. Daarom zou, indien een bepaling nla de voorgestelde voor filmvertonin gen in de verordening mocht worden opgenomen, zijns inziens uitdrukkelijk als voorwaarde moeten worden opge nomen, dat geen toegangsgelden wor den geheven. De commissie van bijstand voor de financiën is van oordeel, dat de be hoefte aan een dergelijke bepaling niet bestaat omdat B. en W. de bevoegdheid hebben om in bepaalde gevallen aan wensen en verlangens tegemoet te ko men. Tenslotte wordt gewezen op de con sequenties ten aanzien van filmverto ningen met een wetenschappelijk, so ciaal of politiek karakter, welke naar de geest der verordening op één lijn gesteld dienen te worden met gods dienstige samenkomsten. Het één en ander wordt door B. en W. uitvoerig toegelicht, waarna zij de raad advise ren het voorstel van de heren Eijlders c.s. niet aan te nemen. [Wij tekenen hierbij aan, dat bij het beoordelen van deze kwestie de letter lijke betekenis van 't woord „vermake lijkheid"' niet ter zake doet. Hoofdzaak ls de vraag, of entreé wordt geheven. Wanneer de organiserende vereniging of instelling een toegangsprijs heft om KOOPJES VAN DE DAG. Heden diverse zomerjaponnen 12,50 Vistra 1,98 Ribfluweel 3,15 DIVERSE KLEUREN Alles zonder punten E S K A Spoorstraat 103. Gisteravond en Donderdagavond was Casino vrijwel geheel gevuld met Am bachtsscholieren en hun aanhang. Hun feestavonden werden gegeven en met behulp van enkele dames, acrobaten- groepjes en een paar musici, hadden de jongens zelf een aardig en vlot pro grammaatje in elkander gezet. De sfeer op zo'n avond heeft natuurlijk iets geheel eigens, waarvan de jongens zelf het meest genieten. De grootste praatjesmaker zit stil te kijken en te luisteren naar wat zijn kameraden pres teren en de stilste zielen tonen op het toneel hun talenten. Leraren zitten er niet met hun „gewone" gezicht bij. ze kijken anders, zijn ook geen leraar de ze avond. Daarom zijn deze avonden ook al lukken alle schetsjes niet zo goed als het eerste en al liep de ver loting in de pauze niet zo vlot, toch geslaagd. De voorzitter van de LVAS, R. Reyers, was in zijn openingswoord al net zo vlot als in zijn schetsjes en ook met de verloting ontwikkelde hij een enorme activiteit. Van zulke leden moet een scholierenvereniging bestaan. Daarvan gewaagde ook de heer G. G. Termeer, de directeur van de Ambachts school, in zijn korte praatje in de pau ze. „Een schoolvereniging is nuttig en nodig, de leerlingen moeten inspanning en ontspanning eens verwisselen en Ook hun talenten durven laten zien. Saamhorigheid wordt op deze manier aangekweekt en dat moet ook, want ons doel is: één grote familie. Elke ge- reratie moet het werk weer opvangen, elke nieuwe klas moet met zoveel mo gelijk jongens meedoen, als gewoon lid, maar nog liever als medewerker óp de feestavonden. Dat kan, dat blijkt Vanavond. De jongens hebben zonder lerarenhulp de avond in elkaar gezet én we zien allen, dat het leuk is. Daar- prn dank ik hen allen" Verder werkten aan het programma tnee de Parola's met hun acrobatiek, die sommigen de griezels over de rug deed lopen. Een paar gewichtheffers, paarden hun kracht aan gratie. Jack en partner gaven verbluffende staal tjes van lenigheid te zien. Als een spin in elkaar gedraaid en als een veeF achterovergebogen leek de kleinste van de jongens geen ruggegraat te bezitten, alleen maar elastiek. De Zingende Zwerver zong met pianobegeleiding 'n aantal aardige liedjes waarvoor hij 'n Vlot applausje ontving. Ria van Willi gen gaf een verbazend leuke voordracht en mej. Bedorf zong met een soepele, heldere stem enkele populaire liedjes. The Rhytm Three, als bandje en als clowns konden een applaus met voet- geroffel Incasseren. Na afloop werd nog even gedanst. de kosten te dekken, wordt dit bedrag verhoogd met een vastgesteld percen tage belasting. Deze belasting komt dus in feite boven de entrée en wordt niet betaald door de organisatoren, maar door de bezoekers. Theoretisch zou ontheffing der vermakelijkheidsbelas ting dus een lagere toegangsprijs tot gevolg hebben, maar in de practijk is het resultaat een gelijke entréeprijs, met een verhoogde recette. Het komt cok ons onjuist voor, om ten aanzien van samenkomsten met een godsdien stig of evangeliserend karakter een uit zondering te maken, vooral wanneer entrée's worden geheven. De discussie ligt in het laatste geval niet op geeste lijk, maar op materieel niveau. Red.] Spoorstr. 105 P. v. d. MADEN DAMESBADCOSTUUMS t/m. maat 48 Aparte modellen De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. Schoorl Timorlaan 25, telefoon 3108 en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13, telefoon 2030. De uitreiking der getuigschrif ten aan de leerlingen der ambachts school zal plaats vinden op Vrijdag middag 29 Juli a.s., om drie uur in de Witte Bioscoop. Te Alkmaar slaagden voor het MULO-diploma A de dames A. Zik- kenheiner, A. Groot en A. M. J. Kra mer. Voor het op 18 en 19 Juli te Haarlem gehouden examen handenar beid slaagden de dames D. H. Baren- dregt, J. P. M. Hoogerwerf, J. van Grunningen, G. M. Veth en M. S. Zo mer. Voor het op 7 Juni te Alkmaar gehouden examen Nederlandse Han delscorrespondentie slaagden mej. A. M. J. Valkhoff en de heer L. Petrus. Het Stedelijk Muziekcorps geeft Maandagavond a.s. om acht uur zijn tweede zomerconcert in de Muziek tent Julianapark. Enkele leden van de Helderse Athletiekvereniging nemen morgen deel aan de Noordhollandse kampioen schappen op het Olympiapleln te Am sterdam. De Helderse brandstofhandela ren zijn de volgend week wegens va- cantie gesloten. Binnen afzienbare tijd zal ook de lege plek aan d Spoorstraat hoek Spul straat, waar eertijds het winkelpand van de fa. De Gruyter stond, verdwij nen. Daar zal namelijk de nieuwe apo theek van de fa. E. W. Beth (v.h. Hool- mans, Koningstraat) worden gebouwd onder architectuur van de heer J. J. van der Leek/ Boven de apotheek ko men twee bovenwoningen, elk over de gehele oppervlakte van het pand. In verband met de toekomstige bebouwing van het Centrum is de zijgevel aan de Spuistraat circa vijf meter achter waarts geprojecteerd, zodat deze straat evenveel breder wordt. Vermoedelijk kan in October met de bouw worden begonnen. Hieronder volgt een overzicht van de zevende ronde om de plaatselijke damtitel. De uitslagen waren als volgt: v. d. BergWieren 20; Josév. Ooyen 20; VerkerkLeibbrand 02. Het schijnt zo ongeveer wel een tra ditie te zijn dat de partijen uit deze wedstrijden een ontijdig einde vinden. Weinige partijen worden op regelma tige wijze beslist, en het aantal blun ders is legio. Ook de zevende ronde maakte hierop geen uitzondering. Het snelst was de partij v. d. BergWieren beslist. Door een combinatie dwong eerstgenoemde zijn tegenstanders reeds in de opening tot overgave. Ook in de partij Josév. Ooyen leek het er aan vankelijk op dat deze snel beslist zou zijn. Een fraaie damzet bracht José twee schijven winst en hiermede was de partij practisch beslist. José beging echter een grote fout, waardoor zijn te genstander weder enige tegenkansen wist te verkrijgen. Deze vermocht ech ter niet de juiste voortzetting te vin den, zodat hij toch de vlag moest strij ken. Het is jammer dat Verkerk het com binatiespel nog niet voldoende be heerst, zijn partijen getuigen van een goede spelopbouw. Ook in zijn partij tegen Leibbrand maakte hij in een goede stelling een fout die zijn tegen stander gretig uitbuitte. De stand na de zevende ronde is thans: José 7 Leibbrand 6 v. Veen 5 v. .d Molen 6 v. d. Berg 6 Verkerk 6 Zijderveld 5 Molema 8 v. Ooyen 5 Wieren 6 Uit bovenstaande stand blijkt, dat José bij een eventuele overwinning in de achtste ronde reeds kampioen is. In aansluiting op vorige berichten kunnen wij mededelen, dat de Konink lijke Marine met rond 600 deelnemers vertegenwoordigd zal zijn bij de Vier- di agse Afstandsmarsen te Nijmegen. Daarbij zijn tachtig man uit Den Hel der, die Maandagmorgen met de trein, van 9.11 uur (dus niet om 7.42 uur!) naar Nijmegen zullen vertrekken. Het zijn een detachement adelbor sten o.l.v. de luitenant ter zee vlieger der 2e klasse H. C. van Woerden, een detachement mariniers van de Sport torpedomakers o.l.v. de luitenant zee der 2e klasse P. Pieterse en ter jer. Aan de vooravond v zal het detachement uitmaken van een adelborsten loton van de Belgische landmacht, een peloton Luxemburgers, een peloton van compagnie, die onder commando Belgische leger, marcheren van Kraayenhof-kazerne naar de Wed waar om half acht de officiële opei van de Vierdaagse plaats vindt. Sedert 1936 organiseert de Jeugdver eniging het Nationaal Jongeren Ver bond met medewerking van de Konink lijke Marine zeekampen, met het doel de blik van de Nederlandse jongen te richten op de zee. Dit jaar wordt het kamp van 616 Aug. gehouden te Hellevoetsluis (ver leden jaar te Den Oever). Van dit plaatsje uit zullen de ongeveer honderd deelnemers waaronder een vijftal Belgische jongens tochten maken op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse stro men. Er zullen lezingen en filmvoor stellingen worden gehouden over on derwerpen die met het water en de zeevaart in verband staan. De jongens vinden onderdak in het fort „Haer- lem". De onderhandelingen, die het gemeentebestuur reeds geruime tijd geleden met de directie der N.V. Nederlandse Spoorwegen heeft geopend over aan koop van spoorweggronden nabij de Burgemeester Houwingsingel hebben ein delijk tot een resultaat geleid. De Spoorwegen hebben .zich onder aannemelijke voorwaarden bereid verklaard, plm. 13i/2 hectare grond aan de gemeente te verkopen tegen een door drie onpartijdige deskundigen vast te stellen prijs. Een gedeelte van deze grond kan dan. overeenkomstig het raadsbesluit van 7 Juni j.L, worden verkocht aan de vereniging „Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken", terwijl ook de grond, waarop inmiddels de bouw der Centrale Magazijnen der Koninklijke Marine werd begonnen, aan het Rijk kan worden overgedragen. Eén der verkoopvoorwaarden is. dat de gemeente desgewenst binnen een jaar na schriftelijke aanzegging van de N.S. moet zorgdragen voor de aanleg van een terrein buiten de linie, waarop per spoor aangevoerde of te verzenden goederen kunnen worden opgeslagen, met inbegrip van de aanleg van de no dige sporen en wegen. Ook zal de gemeente de kosten op zich moeten nemen van de verplaat sing van de zijlijn naar het Bassin; vioeger splitste dit zich af bij de over weg. waar het reeds werd opgebroken. Het zal nu langs de binnenzijde van de linie worden gelegd. De kosten worden in totaal geschat op rond 65.000. De totale oppervlakte van de bij deze transactie betrokken grond bedraagt ongeveer 135.570 vierkante meter. Daar van is plm. 38.500 m2 bestemd voor de Centrale Magazijnen en plm. 8520 m2 voor de ambachtsschool. De resterende grond, plm. 88.560 m2 wordt bestemd voor de woningbouw. De gemeente kan reeds, in afwach ting van de definitieve overdracht, over de gronden beschikken, o.m. op voor waarde dat een billijke regeling wordt getroffen met de tegenwoordige gebrui kers van het terrein. KEIZERSTRAAT 37 TEl.2521 Zoals we berichtten, heeft in Amers foort de Nationale Vijfkamp plaats ge had, waaraan o.m. vertegenwoordigers van de marinesport- en gymnastiek - school deelnamen. Zij kwamen uit in groep B. waarin het handgranaatwer- pen, schermen, schieten, zwemmen en een veldloop zijn opgenomen. De Hel derse deelnemers waren Ltz. SD 3 J. C. Crane; serg. der mam. Brouwer; serg. der marn. Aalbersberg: serg. der marn. IJzendoorn; korp. der mam. Hessels en korp. der marn. Abrahams. Bovendien werkte ook mede de Ltz. SD 2 Outshoorn van het vliegkamp Valkenburg, die op de Sportschool ge traind heeft. De prestaties waren, wat de Helder se deelnemers betreft, niet slecht. Zes van hen kwamen bij de tien besten te recht. Verder hebben de heren Crane en Outshoorn de corpsprijs gewonnen voor het corps Officieren SD, welke verleden jaar bij de Mariniers is geko men. De heer Outshoorn behoorde ook tot de elf deelnemers, die aan de mi nimum eisen voldeden en daarvoor een diploma ontvingen. In het eind klassement stond hij bovenaan met 2'. punten; zesde werd Abrahams met 4; punten, Aalbersberg werd achtste met 49 punten, Hessels negende met 50 pnt., tiende werd IJzendoorn met 51 punten Crane werd met 52 punten twaalfde, er als zeventiende eindigde Brouwer met 79 punten. Het handgranaatwerpen leverde eerste dag de tweede plaats op voor Crane, die in 12 sec. 6 treffers wierp. Met het schermen werd IJzendoorn <Je tweede dag met 18 gewonnen partijen winnaar, gevolgd door Abrahams als tweede. Ook de anderen sloegen een goed figuur met het degenschermen. Het schieten was voor velen het las tigste onderdeel, maar ook hier kon de heer Outshoorn met 22 treffers en 179 punten eerste worden, terwijl Hes sels eveneens met 22 treffers, maar met 162 punten, tweede werd. In de 300 me ter zwemmen werd Outshoorn vijfde met een tijd van 6.21.5. gevolgd door IJzendoorn en Aalbersberg. De veld loop, die de laatste dag de beslissing moest brengen, bracht Hessels op de eerste plaats. We zien dus. dat de Ma rine zeer behoorlijk voor de dag is ge komen. De algemene resultaten van de vijfkamp waren bevredigend hoewel ze nog niet op het peil van vóór 1940 stonden. Bij de sluiting van de vijf kamp overhandigde een vertegenwoor diger van het Ministerie van Oorlog de wissel- en herinneringsbeker aan de heren Outshoorn en Crane. ZOMERPRIJZEN t ,j BONTMANTELS van 595 nu 295.- van 595 nu 295.- van 795 nu 325.- van 575 nu 269.- - Q0 De gemeenteraad heeft op 1 Decem ber ji. een verordening op de heffing en invordering van begrafenis- en an dere rechten vastgesteld, waarin o.m. een tarief is opgenomen voor het om derhoud van graven door de gemeen te. Voor onderhoud gedurende een jaar wordt daarbij gerekend op 8 in klasse A, 6 in klasse B en 4 in klasse C. Voor onderhoud gedurende 20 jaar resp. 120, 90 en 60, terwijl voor onderhoud tot sluiting der be graafplaats resp. wordt berekend 400, 300 en 200. De Minister van Binnen landse Zaken acht laatstgenoemde be dragen echter te hoog, omdat zij 30 maal het jaartarief overschrijden. Zij zouden derhalve mogen luiden 240, 180 en 120, maar dat zou onvoldoen de zijn. Daarom stellen B. en W. voor, dejaarbedragen te verhogen tot resp. 10, 7,50 en 5, zodat het z.g. af koopbedrag kan worden gesteld op resp. 300, 225 en 150. De intergeallieerde zwemwedstrijden die in 1947 in Tsjecho-Slowakije en verleden jaar in ons land (Apeldoorn) werden gehouden, vinden nu van 16 t.m. 23 Augustus a.s. te Kopenhagen plaats. De deelnemende landen zijn Frankrijk, Belgie, Luxemburg, Zweden, Denemarken en Nederland. Van de Nederlandse militairè ploeg maken o.m. deel uit de zieeknverpleger KM. J. van Daatselaar (crack op de 100 en 201 meter schoolslag), de marinier II Kettler (kampioen schoonspringen) en de landmachters G. J. van Rooy, Kröber en Korevaar. Zij namen onlangs ook deel aan de marine-kampioen- schappen en de wedstrijden tijdens de O en O.-sportweek. Het Nederlandse waterpolo-team behaalde beide vorige malen het kampioenschap. Chef d'équipe is de luitenant ter zee der le klasse SD J. C. H. Bol, hoofd der marinesport- en gymnastiekschool tc Den Helder. cp 26 „OOP. he. «MP» te herdenken. Dat begin. Daarvan konden we van de hun verhoudingnog de Fazantenstraat 28 een eenT nog eens getuige J Swart vertelde cms van de drukke dagen a zoekje ^f^^afga^^ merkte daarbij op, dat ze niet Sr*! Zferk was aS vroeger hoewel ze nooit zo'n kracht bezet enhad. „Maar bazigheid ben je nog lang niet kwijt", meende haar man, en hij vertel^ bazigheid Den j dat hlJ aneen maar baas mocht wezen, als zijn vrcruw niet th, was. „Natuurlijk", vond TÏ kittige dametje. „We hebbe gelijke rechten en ik mag n(!J zo goed baas spelen ais Maar haar man bleef erbij, J t hij niets in te brengen had, m leen maar lege briefjes. En bi" zo'n vriendschappelijk kibbela! rijtje houden ze de moed erin en bewaren hun gevoel voor humor. Als dat kan, is zo'n lan- ge tijd immers helemaal niet lang je komt warempel nog tijd tekort. Ze zijn beiden dolblij, dat ze zo'n prettige oude dag hebben, want alle kinderen zijn gezond en de klein- kinderen maken het ook best. Wat wil je nog meer? Alleen zoud enze zo dolgraag hun jongste dochter uit Amerika nog eens over gehad hebben, maar dat ging niet, omdat er pas weer een baby bijgekomen was. En zelf erheen gaan, dat was ze te geleerd, want verleden jaar pas waren ze nog geweest en zoveel geld hadden ze nu ook weer niet. En als ze het een maal over die wonderbaarlijk mooie reis krijgen, raken ze niet uitver- ..U 7„,K»n veleden ziin ze ook naar de Nieuwe wereld erheen gaan, aai» was - - geweest en zoveel geld hadden ze nu ook weer niet. En als ze het maal over die wonderbaarlijk mooie reis krijgen, raken ze niet uiwer. teld. Zestien jaar geleden zijn ze ook naar de Nieuwe wereld geweest' toen hadden ze, om aan voldoende geld te komen, hun eigen huisje tv'. voor verkocht. Maar dit huisje is gehuurd en kunnen ze niet meer ver kopen, en dat spijt ze genoeg. Ze halen van allerlei dingen nog weer eens voor de dag, vooral foto's komen bij bossen op de proppen. Want daar houden ze van, van foto's kijken. Uit zijn diensttijd, toen hij de gehele houden ze van, van xovos «c geneie wereld afgevaren had en stierengevechten, een Chinese onthoofding, de boerenoorlog, de Spaans-Amerikaanse oorlog in de Phillippijnen, een ex cursie naar Spitsberg enen gondelvaarten in Venetie meegemaakt had, verteld hij prachtige verhalen. Twee reizen naar Indie had hij gemaakt met de kleine torpedobootjes, eerst met de Sphinx, Minotaurus en Python en later met de Krokodil, Draak en Zeeslang. Ook met de De Ruyter had hij gevaren naar de West. „Ja", zegt zijn vrouw weer, „toen kenden we elkaar al, het was in '91 en ik stond op het Wierhoofd hem na te zwaai en". In die sfeer van levendige herinnering hebben ze die 55 jaren ge leefd en ze leven er nog in. Ze zijn er gelukkig bij, maar vergeten ook niet, wat de tegenwoordige tijd hun brengt en te zeggen heeft. Nog zijn ze vooruitstrevend, nog leven ze iel en geconcentreerd. Een gelukkig mensenpaar, dat deze feestdag ten volle verdient. De vraag „schuldig of onschuldig" heeft reeds menig auteur en draaiboek schrijver geïnspireerd. Het telkens weer interessant om te zien, hoe zij de feil baarheid der menselijke scherpzinnig heid met felle contrasten weten te te kenen. In „Het gesprek van de stad" (de gehele week in de Witte) staat weer zo'n arme onschuldige onder de zwaarste verdenking. Leopold Dilg (Cary Grant) wordt bijna het slachtof fer van allerlei duistere practijken en verwikkelingen. De advocaat Lightcap (Ronald Colman) toont echter zijn on schuld aan, waarna Leopold en Nora (Jean Arthur) hun geluk nog juist uit het vuur kunnen slepen. De historie komt door het goede spel uitstekend tot haar recht. Het is morgen hoog water om 6,25 en 18.55 uur en Maandag om 7.15 en 79.50 uur. De tijden van laag water zijn mor gen 0.15 en 13.00 uur, en Maandag 1.10 en 13.50 uur. De temperatuur van het zeewater was 18 graden Celsius. Het maximum tot nu toe, dus de perspec tieven blijven gunstig! PERSONALIA De heer J. N. v. d. Vorst, alhier, is te Haarlem geslaagd voor het gedeelte A van het hoofdakte-examen en de heer M. J. Ja- penga te Breezand voor gedeelte B. drankwet B. en W. hebben aan de heer C. d. Bre- mer te De Koog een verlof a verleend voer zijn. restaurantbedrijf „Selecta" te De Koog, ten einde de verkoop van zwak-alcoholisché dranken mogelijk te maken. benoeming De heer P. R. Blankevoort uit De Waal is benoemd tot klerk tweede klasse ter gemeente secretarie te Den Burg, op arbeidsovereen komst, zulks met ingang van 1 Augustus a.s. show van landbouwpaarden Op Woensdag 1 Augustus a.s. zal te De Koog der middags om twee uur een concours worden gehouden van landbouwpaarden. Het belooft een zeer interssante middag te wor den. Allerlei bespanningen, bestaande uit één of meer paarden met verschillende wagens, zullen deelnemen. Een en ander gaat uit van de paardenvereniging „Texel". Tevens zal een demonstratie worden gegeven door de Wad- Dank zij het initiatief van de heren D H de Haas en W C. Verstoep, beiden deel'm": lenden DmsdagtCd zT'ju^om 8elangS,el" orgel en de heer Versteen T l peelt het Het programma vermeldt n „KU-arigedichtjes" s an Cuido*CeJSb De toegang i, vrij. geslaagd lem voor de alrt* u j «aagae te Haar- Een variant op hetzelfde thema als dat van „Noodlot" en haast even on waarschijnlijk, ware het niet dat een soortgelijke geschiedenis momenteel het onderwerp vormt van één der meest sensationele moordprocessen in de ge schiedenis der Engelse criminologie. De realiteit is dikwijls fantastischer en gruwelijker dan de geraffineerdst ver zonnen scenario's, hoewel ook „Een perfect alibi" tussen deze laatste een vooraanstaande plaats inneemt. Het is echt een film om even te savouren, al vorens naar dromenland te gaan.... Een knap geschreven detectiveroman met een boeiende intrige wordt soms in één adem uitgelezen, maar men heeft daarvoor toch altijd nog een paar uur meer nodig dan voor het zien van een film. „Een perfect alibi" geeft beschaaf de „thrill" in bouillonblok-vorm. Dat blokje is wel eens wat brokkelig, maar de toeschouwer komt er toch wel uit. Hij heeft op deze manier iets te puzze len, afgezien van de beantwoording van de vraag, wie nu toch die geraffineer de misdadiger is. Zoals altijd komen alle betrokkenen danig onder verden king, behalve juist degene.... Maar laten we het verhaal niet verklappen. Het is een pakkende geschiedenis met diverse originele wendingen, dikwijls knap op het doek gebracht. „Een perfect alibi" draait t.e.m. Maan dagavond, waarna de laatste avonden van deze week „Verwoeste levens" wordt vertoond. In de Wieringermeer heeft de Land bouw Voorlichtingsdienst een proef ge nomen met de bestrijding van luis op de velden met bonen vanuit een vlieg tuig. De gemeente Alkmaar gaat de ves tiging van industrie daar ter stede pro pageren door het voeren van een reclame-campagne, waarvoor B. en W. de raad een crediet van f 3215 vragen. Het is 29 dezer 25 jaar geleden, dat in dezelfde stad de Accijnstoren werd verrold De Alkmaarse kaasmarkt verheugde zich gisteren in de belang stelling van duizenden vreemdelinge11! de aanvoer bestond uit 56.000. O Beemster Gemeenschap" heeft besloten de jaarlijkse kermis (ditmaal van 31 Juli7 Aug.) in een moderner kleed te steken door daaraan voetbal- en gym" nastiekwedstrijden, een wielerronde, ruiterdemonstrate, een harddraverij en een vuurwerk te verbinden. V De gemeenteraad van Hoorn, voor de laatste maal onder presidium van burgemeester mr. H. C. Leemhorst bij een, heeft de heer H. Kaldenbac» (KVP) benoemd tot derde wethouder. De wedstrijd die het Hoornse voet balelftal hedenavond speelt West Frisia, heeft moeilijkheden ver oorzaakt, zelfs van een zodanige om vang dat de spelers van Hollandia hebben teruggetrokken. V De Gereformeerde JeugdverenigmR te Enkhuizen heeft op feestelijke *0* haar 75-jarig bestaan gevierd. De distributiedienst te Beverwijk heeft de uitrei kposten te Heemsker Limmen en Uitgeest opgeheven; personeel, eens 75 man. omvat than nog slechts acht ambtenaren. O jaarlijkse Mid-Kennemerland Schaa tournooi is voor de derde keer SeV,° nen door de Beverwijkse schaakspe J. Zoontjes. Bij enkele lelaressen aan de school voor meisjes te Zaandam 's r0°. vonk geconstateerd; de school is 0iun' dellijk gesloten. In dezelfde stad stond het Leger des Heils 60 jaar. jubileumgift schonk de burgerij f 20

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2