Angstige uren op een zeiljacht Grote zwendelpraktijken in de hoofdstad Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN De notitieboeken van de omgekomen Amerikaanse journalisten gevonden Zeventig procent van stemmenaantal Noord-Holland gebruikte 22 millioen kubieke meter water Op zoek naar juwelen van Aga Khan Vrijdag 5 Aug. 1949 74e Jaargang No. 10650 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Thans onder beheer van Amerikaanse consul ie Bombay Hertog van Edinburgh weer naar de vloot Ook de Prinses naar Malia? De financiering van de terugkeer naar Djokja Kampioen Roozenburg voor een jaar geschorst M0/1. Hatia Een bevoorrechte positie voor de Nederlanders Grieken vielen Albanees grondgebied aan Liberale eis aan Koning Leopold En een meerderheid in Wallonië en Vlaanderen Rijst en koffie blijven op de bon Finland door grote stakingen bedreigd De„Decima"vocht tegen de storm Een metaalhandelaar voor f21.415 opgelicht Weerbericht Waterverspilling blijft aandacht vragen Uw stem op papier Wij leven snel, vrienden. De „Hu gin", dat moderne Vikingschip is al lang en breed in Engeland. De Denen werden warm ontvangen en zelfs vrouwen namen als moderne Gudruns en Brunhildes aan de strijd deel met vloerzwabbers en potdeksels. En nu komt het bericht, dat een Engels blad het schip heeft aangekocht, om er een tocht mee langs de Fnee's? bad plaatsen te gaan maken. Ik heb het u al gezegd, we leven snel. Wie herin nert zich nog de geruchten rond Ingrid Bergman en haar Italiaanse regisseur Roberto Rossellini? Er was toch wel wat waafs in die geruchten, want thans heeft de Zweedse filmster bekend ge maakt, dat zij zal gaan scheiden van haar echtgenoot Peter Lindstrom. En de film, waaraan zij thans werkt, zal haar laatste rolprent zijn. ExK Ingrid Maarschalk Tito verwacht weer een oorlog Windhoos te Panningen Opstand in gevangenis Bradley c.s. in Parijs Lloyds loofi een groot bedrag uit BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A KAPTEIN Directie: l BIJLSMA eD C. KRAK COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per ram. Kleine advertenties „Juttertjes"1 tot 15 woor den 1.— elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal f 4.— bij vooruitbe taling, plus incassokosten Naar het A.N.P. uit zeer betrouwbare bron verneemt is een groot aantal no titieboeken van de bü de ramp met de Franeker" omgekomen Amerikaanse 'journalisten gevonden. Deze aanteken boeken zijn vrijwel onbeschadigd ge borgen uit de bagage van de journalis ten, die slechts ten dele is gehavend. Enige van deze notitieboeken zijn zeer lijvig. Onder meer is een groot aantal aantekeningen gevonden van Burton Heath, van wie reeds een aantal artike len, die hij vóór zijn dood naar Ameri ka zond, is gepubliceerd. Verscheide ne der notities zijn met ball-point pen houders geschreven en zijn volkomen leesbaar. De boeken zijn niet door brand beschadigd doch door de regen slechts enigszins doorweekt. Uit zeer betrouwbare bron verneemt het ANP voorts, dat in de gevohden notities opinies der journalisten worden gegeven over vooraanstaande autori teiten in Indonesië, alsmede inzichten over de situatie in Indonesië in het al gemeen. In aansluiting hierop verneemt het ANP nog, dat de bezittingen van de Amerikaanse journalisten door plaatse lijke autoriteiten van India gescheiden De Hertog van Edinburgh, de echt genoot van Prinses Elisabeth van En geland, zal 17 October teruggaan naar de Britse vloot. De Hertog is aangesteld als eerste luitenant van de destroyer „Chequers" van het eerste destroyer-flottielje van de Middellandse-zeevloot. De „Che quers" is gestationneerd te Malta on der commandant J. E. H. McBeath. De Hertog heeft met toestemming van de Koning aan de admiraliteit ver zocht hem weder in actieve dienst te stellen. Als eerste luitenant van de destroyer zal de Hertog de tweede in commando zijn. De bemanning van het schip telt ongeveer 220 koppen. Er is op het ogenblik niets van be kend of Prinses Elisabeth haar gemaal zal volgen paar Malta, waren van die der omgekomen niet- Amerikaanse inzittenden van de „Fra neker". Bij de stukken, die aan de Amerikanen toebehoorden, bevonden zich de notitieboeken. De Amerikaanse consulaire autoriteiten in Bombay heb ben de bezittingen der journalisten, in clusief de notitieboeken onder hun be heer genomen. De persoonlijke bezit tingen van de Amerikaanse journalisten zijn tegelijk met de urnen, waarin zich de as der omgekomenen bevond, naar Amerika overgebracht. De notitieboeken zijn toen echter in Bombay achtergebleven. De zegslieden van het ANP konden niet mededelen, wat uiteindelijk met de notitieboeken is geschied. Op vragen van het Tweede Kamer lid Gerbrandy (A.R.) of het juist is, dat de regering van Indonesië de te rugkeer van de Republikeinse rege ring naar Djokja zal financieren heeft de minister van Overzeese Gebiedsde len bevestigend geantwoord. De Indonesische regering is hiertoe overgegaan, teneinde een verscherping van de splitsing van Indonesië in twee muntgebieden te voorkomen. Zij acht het van het grootste belang, dat de munteenheid in geheel Indonesië ten spoedigste wordt hersteld. Toen de Re publikeinse regering zich bij het aan de terugkeer naar Djokja voorafgaand overleg bereid verklaarde zich van federaal geld te bedienen,' is besloten haar dit in voldoende mate, ter voor ziening in reële behoeften, ter be schikking te stellen. Wegens het verstrekken van onjuiste gegevens in verband met de wedstrij den om het kampioenschap van Neder land 1948 heeft het bestuur van de Ne derlandse Dambond besloten P. Roo zenburg te schorsen voor de tijd van één jaar eindigende op 22 Mei 1950 en een boete van f 125. Aan de vooravond van zijn vertrek naar de Ronde Tafel-conferentie heeft de Republikeinse minister-president verklaard dat de toekomstige Verenig de Staten van Indonesië zich evenmin als India bjj enig blok zullen aanslui ten. De economische politiek, aldus Hatta, zal een socialistische zijn. zoals in de Scandinavische landen. In de komende periode, waarin de toekomstige Verenigde Staten van In donesië wensen samen te werken met Nederland, mogen er jegens de Neder landers geen gevoelens van bitterheid meer bestaan. Wanneer de vrijheid eenmaal is bereikt, kunnen er vriend schappelijke betrekkingen en samen werking bestaan met de Nederlanders en alle andere naties. Aangezien de Ne derlanders beter dan welke andere buitenlanders ook, het land kennen, zullen zij er een bevoorrechte positie innemen. Indonesië heeft behoefde aan technische hulp voor zijn industriële, agrarische en culturele ontwikkeling. Het is duidelijk dat de Nederlanders, beter dan wie ook, geschikt zijn om deze hulp te verlenen. Wij zouden zelfs bij machte zijn de Nederlanders te hel pen bij de oplossing van hun proble men van werkloosheid en andere fac toren. Het Albanese ministerie van strijd krachten heeft bekend gemaakt, dat op 2 Augustus drie Griekse „monarcho- fascistische" bataljons, gesteund door artillerie en 15 Spitfires, bij verrassing het Albanese gebied in de sector Boji- grad hebben aangevallen. Na een hevig gevecht zijn de Griekse eenheden 300 tot 400 meter op Albanees grondgebied doorgedrongen en hebben de hoogte 1309 bezet, vanwaar zij het vuur op de plaats Vidohove hebben geopend. Door een tegenaanval konden de Albanese eenheden de toestand herstellen en de vijand tot de aftocht dwingen. Twee Albanese officieren en vier soldaten zijn gedood en zes andere gewond. De door de Grieken geleden verliezen worden op 100 doden en gewonden ge schat. De regering heeft overwogen, of de rantsoenering van rijst en koffie reeds thans beëindigd zou kunnen worden. Daarbij is gebleken, dat de deviezen- situatie met betrekking tot beide im portartikelen onvoldoende mogelijk heden biedt, de voorziening van koffie en rijst bij vrije consumptie op bevre digende wijze te verzekeren. Rijst wordt bovendien nog steeds volgens internationaal verdelingssysteem ge rantsoeneerd, zodat Nederland afhan kelijk blijft van de toewijzingen, te meer, omdat landen, waar rijst het hoofdvoedsel is, voorgaan bij de inter nationale verdeling van de beschikba re rijst. Rijst en koffie blijven der halve gerantsoeneerd. De door communisten beheerste Finse unie van transportarbeiders heeft ge dreigd met ingang van achttien Augus tus een staking te zullen uitroepen, waardoor alle scheepvaartverkeer in de Finse havens en het gehele treinver keer zouden worden verlamd, terwijl ook geen enkel warenhuis meer open zou kunnen blijven. De unie eist tien procent loonsverhoging voor haar leden. Ook andere, onder communistische leiding staande vakbonden, waaronder de vakvereniging van arbeiders, werk zaam in de bosbouw en in de houtvlot industrie wier werkzaamheden van vitaal belang zijn voor de Finse export bedrijven hebben voor deze maand stakingen uitgeschreven. VERZOEK VAN Dr. BUNCHE. Dr. Ralph Bunche, de waarnemende bemiddelaar van de V. N. voor Pa lestina, heeft de Veiligheidsraad ver zocht het embargo op de invoer van wapens in Palestina op te heffen. TURKIJE IN RAAD VAN EUROPA De Turkse ambassadeur te Parijs is gemachtigd een overeenkomst te te kenen, volgens welke Turkije wordt opgenomen in de Raad van Europa. Het Londense jacht „Decima", een scheepje van nauwelijks 12 ton, heeft benauwende dagen op de Noordzee doorstaan. Het scheepje werd door de storm overvallen, zodat men besloot ter hoogte van Goeree voor anker te gaan. Daar heeft men 24 uur liggen dobberen, ten prooi aan wind en gol ven, waardoor drie van de opvaren den ernstig zeeziek werden. Na een Enige tijd geleden arresteerde de Amsterdamse politie een zekere S., die zich aan oplichting had schuldig ge maakt. De man had zich tegenover een metaalhandelaar uitgegeven als kapi tein Robert Voogd van de Ned. mili taire missie te Berlijn en beweerd in staat te zijn op gemakkelijke wijze van Duitsland uit met militaire auto's goe deren naar Nederland te kunnen smokkelen. De metaalhandelaar had hier wel oren naar en gaf de „kapitein" een bedrag van f 21.415 om de zaken te regelen. Het was weggegooid geld, maar de politie slaagde erin S. te achterhalen. S. verklaarde het geld afgedragen te hebben aan een zekere Van R„ accoun tant en twee cargadoors .beiden K. ge heten. Het contact van S. is nader uit gezocht en heeft veel merkwaardige, zij het dan geen strafbare feiten aan het licht gebracht. De feiten zijn echter van dien aard, dat de politie een ernstige waarschuwing aan het publiek richt. S. heeft o.m. voorgesteld valse Indonesi sche paspoorten te vervaardigen. Ook handel in verdovende middelen is een onderwerp van gesprek geweest, even- sis het copieren en verhandelen van een doctorsbul van een Londense uni versiteit. Met gefingeerde houtcohces- sies hoopte men geld los te krijgen van houthandelaren, terwijl ook druk zaken gedaan waren met een zekere mevr. De W., een Belgische uit Antwerpen, die verdacht wordt van grote smokkel- praktijken. Zij zou voor de heren K. in Antwerpen een filiaal van het carga doorskantoor openen, waarvoor haar reeds een viertal ongedekte cheques van f 14.000 bij wijze van schuldbeken tenis ter hand gesteld waren. Op deze cheques leende zij op haar beurt flinke bedragen bij hotelportiers. Mevrouw De W. is op het ogenblik spoorloos en de hotelportiers zijn hun centen kwijt. Bij de politie bestaat het ernstige ver moeden, dat in het kantoor van de heren nog verscheidene andere zaken zijn afgehandeld, die nauw met zwen del verband houden. Verwachting, geldig tot heden avond: Geleidelijk toenemende be wolking, maar bijna overal droog weer. Meest matige naar Zuide lijke richtingen krimpende wind. Iets hogere temperaturen dan gis teren. vreselijke nacht te hebben doorge bracht, besloot men naar de dichtst bijzijnde haven, in dit geval Hoek van Holland, koers te zetten. Tussen de Hoek en Poortershaven liep het jacht echter op een strekdam en bleef muur vast zitten. Door de harde windvlagen en het keren van het getij ging het scheepje in zijn voegen kraken, er kwamen scheuren in de bodem en het begon flink water te maken. Aanvan kelijk kon men dit met pompen bij houden, maar de kans op „breken" van de „Decima" werd groter en gro ter. Men was ten einde raad en uiter mate vermoëid. Zeven uur lang was men al met emmers aan het hozen geweest om het vaartuig voor zinken te behoeden en nu dit nog. Ten slotte is de jongste schepeling, David S. Best, in een klein roeibootje gestapt, dat men aan boord had, en erin ge slaagd de wal te bereiken, waar hij sleepboothulp inriep. De „Argus" van L. Smit Co's Internationale Sleep dienst ging er onmiddellijk heen en trof daar vijf dodelijk vermoeide sche pelingen aan, onder wie een vrouw. Toen was spoedig het leed geleden. STIKKER BIJ SPAAK Minister Stikker heeft zijn reis naar Straatsburg te Brussel onderbroken om een bezoek te brengen aan zijn Bel gische ambtgenoot Spaak, ter bespre-, king van vraagstukken betreffende de Raad van Europa. In de nota, die namens de Belgische Liberale partij aan Koning Leopold is overhandigd, wordt gezegd, dat als de koning en het land bij een volksraad pleging met een eenvoudige meerder heid genoegen zouden nemen, het re sultaat zou zijn, dat Leopold, indien hij die meerderheid behaalde, slechts de Koning der Katholieken of de Koning der Vlamingen zou zijn. Het is daarom nodig, aldus de nota, dat hij tenminste tweederden der stemmen op zich ver enigt en dat hij bovendien in Wallonië zowel als in Vlaanderen tenminste de helft van het stemmenaantal verwerft. Pirenne naar Brussel Professor Pirenne, particulier secre taris van Koning Leopold, is Donder dag per vliegtuig naar Brussel vertrok ken. Hij heeft een boodschap van de Koning over de „Koningskwestie" bij zich, opgesteld naar aanleiding van de besprekingen die de Koning met de afgevaardigden der drie grote Belgi sche partijen heeft gevoerd. Het speciale vliegtuig, waarmede de katholieke en socialistische delegaties, die een bezoek brachten aan Koning Leopold, naar Zwitserland zijn gevlo gen, is gisteren op het vliegveld te Meisbroek (nabij Brussel) terugge keerd. Op het vliegveld heeft de liberale Blijkens het jaarverslag van het Prov. Waterleidingbedrijf van Noordholland is de afgeleverde hoeveelheid water in 1948 ongeveer gelijk geweekt aan het voorgaande jaar, n.1. 22.212.500 m3, te gen 22.442.403 m3 in 1947. Kon in 1947 het abnormaal grote ver bruik nog ten dele worden toegeschre ven aan de strenge winter en de bui tengewoon warme zomer, in 1948 deden zich zulke klimatologische excessen niet voor, zodat deze ook niet van in vloed kunnen zijn geweest. Het oplos sen van het vraagstuk der beteugeling van de watervoorziening blijft alle aandacht vragen. De lengte van het hoofdleidingnet op 31 December 1948 bedroeg 2.630.922 m. Het aantal abonnementen was 120.025 (117.585). gedelegeerde Rey medegedeeld, dat hij niet de indruk heeft, dat er bij de be sprekingen te Pregny grote vorderin gen zijn gemaakt. Hij zeide, dat heden een verklaring van de koning verwacht kan worden. Hij las een liberaal com muniqué voor, waarin gezegd wordt, dat de koning de liberale delegatie mededeling heeft gedaan van zijn ziens wijze ten aanzien van de koningskwes tie en de problemen betreffende een volksraadpleging, en dat de delegatie de koning op de hoogte heeft gesteld van de «lening der liberalen. De katholieke gedelegeerde Van Zee land zeide, dat hij nog geen indrukken kon weergeven. De andere gedelegeer den onthielden zich van iedere verkla ring. De A.C.E.C. te Charleroi, een van de grootste jabrieken van electrische materialen en toéstellen in Belg ie, heeft een systeem uitgewerkt om via een apparaat, dat een kwarto vel pa pier als het ware door een „schrijf machine" haalt, zodanig met magne tische poeders te bewerken, dat het de menselijke stem vrijwel feilloos op neemt. De zakenman zal in de toe komst, aldus een mededeling van A.C.E.C., voor zijn apparaat rustig een zakelijke mededeling aan zijn relaties kunnen doen, het ogenschijnlijk vol komen blanco vel papier in een en veloppe sluiten en per post versturen. De ontvanger zet het stuk papier in zijn ontvaingstmachine en prompt klinkt de stem van de afzender door het vertrek van de ontvanger. De A.C.E.C. zal waarschijnlijk jeeds dit najaar met apparatuur en „briefpa pier" op de markt komen. Ma twee mislukte pogingen het Kanaal over te zwemmen, komt nu de zestienjarige Shirley May in Calais aan met een imposante collec tie badpakken. Als het aan haar om wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Westen! Twee Hollanders hebben in Spa van zich doen spreken door tijdens de wereldkampioenschappen accordeon zich bij de beste tien te scharen. En in Den Haag werd een internationaal lijk onverenigbaar met de Russische ren uitverkocht. In Grenoble is een werkmethodes, vindt de Prawda. Picasso verdwenen. Zomaar verdwe- De academie voor geneeskunde in Ca- nen. Uit de lijst gesneden, opgerold en lifornie zal gaan onderzoeken, of de cyclotron, het apparaat, waarmede atomen worden gesplitst, dienstbaar gemaakt kan worden aan de kanker bestrijding. Het daghet in het Verre onder de arm meegenomen. De waarde bedraagt een half millioen francs. hulsel ligt, komt ze er vast. Er staan ding voorstanders zijn van een rustig jazz-festival gehouden, waarvoor reeds trouwens grote belangen op het spel, onbezorgd leven. Zoiets is^ natuur- dagen van te voren alle plaatsen wa- want een Amerikaanse filmproducer heeft bij Lloyd's Shirley's „face. figure and future" verzekerd voor 100.000 dol lar. Want als, ondanks haar badpak ken, de zee en de zilte wind eens scha delijk voor lichaam en gelaat zouden zijn, zou ook de toekomst in gevaar komen en daarin ziet meneer Small, zo heet de producer, een handeltje. Als straks nu maar blijkt, dat Shirley kan zwemmen ook, komt de sport misschien ook nog tot haar recht! O Knappe kop pen hebben via de burgerlijke commis sie voor de atoom-energie bekend la ten maken, dat ze een der „hoofdbe standdelen van het leven" hebben ont dekt, namelijk een combinatie van alle amino-azijnzuren die in de lever van alle dieren wordt aangetroffen. Goed beschouwd betekent dat, dat een zuur gezicht op een lang leven duidt. r\e „Prawda". ge weet wel, vrien- den. de Moskouse editie van de .Waarheid", heeft in een hoofdartikel "efulmineerd tegen sommige Russische industrieleider», die blijken» hun hou- Ik ben wel geen Picasso, maar wie weet, misschien stelen ze mijn werk óók nog wel eens.' In het laboratorium van het bedriji werden proeven genomen ter oplossing van het vraagstuk op welke wijze het water uit het IJselmeer zo economisch mogelijk gezuiverd zou kunnen wor den. Het ligt in de bedoeling deze proe ven op groter schaal voort te zetten, ter plaatse waar de wateronttrekking aan het IJselmeer eventueel zal plaats hebben. De opbrengst van het afgeleverde water bedroeg f 3.173.833,06 tegen f 3.008.952,04 in 1947, dus een vermeer dering van 5,5%. Het nadelig exploita tiesaldo. bedragende f 86.102,68, is een gevolg van de algemene stijging van lonen en prijzen der materialen. Het FWN heeft 442 man personeel in dienst, tegen 405 het vorig jaar. Maarschalk Tito heeft een rede tot zijn troepen in JoegoslavischMacedo nië gehouden, waarin hij onder meer tegenover zijn soldaten verklaarde dat zij zich thans „in een staat van paraat heid bevinden, welke ten doel heeft het vreedzame werk van de wederop bouw in het land te beschermen". Maarschalk Tito hield zijn rede in d# Macedonische republiek. In de laatste tijd hebben Joegoslavische leiders ver klaard, dat de Kominform-staten voor nemens zouden zijn dit gedeelte van Joegoslavië in te lijven bij een nieuwe Macedonische Balkanstaat, waarvan de andere bestandsdelen zouden worden gevormd door Bulgaars- en Grieks-Ma- cedonie. Tito zeide: „Wij moeten een sterk leger hebben. Wij moeten ons voorbereiden. Het zou een illusie zijn te denken, dat er geen oorlog meer zal komen." Een windhoos heeft te Panningen en omgeving grote schade veroorzaakt. Honderden pannen werden van de huizen in de gehuchten Beringen, Vos berg en Loo gerukt, terwijl tientallen op het veld staande oogstmijten geheel of gedeeltelijk uit elkaar geblazen en verspreid werden. Veel fruit- werd van de bomen gerukt, terwijl op verschil lende plaatsen bomen geknakt en kip penhokken in elkaar geblazen werden. Een bijzonder staaltje haalde de wind uit door een boerenwagen onderstebo ven te keren. Dr. van Royen en Sultan Hamid uit Batavia vertrokken De heren Van Royen, Sultan Hamid, Blom, Gieben, Van Schelle en de secre taris-generaal van de Republikeinse delegatie Pringgodigdo zijn gisteren met de „Curagao" naar Den Haag af gereisd. Van nu af zullen vrijwel dagelijks deelnemers aan de Ronde Tafel-confe rentie vertrekken, naar schatting in to taal 139. De heer Critchley is gisteren naar Londen vertrokken, vanwaar hij zich naar Den Haag zal begeven. In een speciaal interview met „Mer- deka" heeft de heer Van Royen o.a. gezegd, dat de resultaten der bespre kingen van de laatste 3V« maand zul len worden gewaardeerd naar de wijze waarop de order tot het staken der vijandelijkheden zal worden uitgevoerd. Hij noemde president Sukarno „a very charming personality" en Moh Hatta een groot staatsman met een ver-zien- de blik, aldus „Merdeka". De Ronde van Zwitserland De zesde etappe van de Ronde van Zwitserland, van Friburg naar Bern over 268 km werd gewonnen door de Belg Verschueren in 7 uur 44 min. 40 sec. Zijn landgenoot Peeters werd tweede in 7 uur 54 min. 31 sec. In het algemeen klassement heeft Weilenmann nog steeds de leiding met een totaaltijd van 34.18.28 en Aeschli- mann op de tweede plaats in 34.18.37. Brule (Frankrijk) staat derde met 34.31.48 In de gevangenis van Velloere bij Madras zijn 220 communistische ge vangenen in opstand gekomen. Zij ver wondden 20 gevangenisfunctionarissen met steenen en flessen. De gevangenbewaarders bestormden de barricaden, die de communisten van tafels en stoelen hadden opgericht. Zij slaaagden erin de gevangenen te ont wapenen en vonden 400- bamboestok ken en andere wapenen, die van ge broken gevangenismeubilair gemaakt waren .Slechts één gevangene werd ge wond. De drie Amerikaanse stafchefs zijn Donderdag in Parijs aangekomen, waar zij de militaire besprekingen in het kader van het Atlantisch pact zullen voortzetten. De Amerikanen zullen heden een on derhoud hebben met de Franse staf chefs. Na de lunch zullen zq met de Franse minister van defensie, Paul Ra- madier. een ontmoeting hebben met veldmaarschalk Montgomery, te Fontai- nebleau. Men verwacht, dat generaal De Lattre de Tassigny, vice-admiraal Robert Jaujard en de Britse lucht- maarschalk Sir James Robb bij de be sprekingen aanwezig zullen zijn. PRINS BERNHARD WINT DERDE PRIJS. Prins Bernhard kwam Donderdag opnieuw uit in een springconcours te Dublin. Hij reed met „Cool Star" en won de derde prijs. De Britse minister-president, Cle ment Attlee, is geheel hersteld van de verkoudheid, waaraan hij enige dagen heeft geleden. Verschillende Franse bladen melden, dat minister van Binnenlandse Zaken Jules Moch, verontrust door de veel vuldigheid en brutaliteit der door gangsters gepleegde misdaden, specia le maatregelen overweegt om de poli tiecontrole te versterken. Intussen zijn ongeveer 300 politie agenten op post gezet om de grenzen te bewaken en te voorkomen, dat de mannen, die de Aga Khan beroofden, naar het buitenland zullen ontsnappen Lloyds, bij wie de gestolen juwelen van de echtgenote van de Aga KhaD waren verzekerd voor 213 millioen francs, heeft een beloning van 10 pro cent van de waarde uitgeloofd voor degene die nuttige aanwijzingen aan da polrti» kan gaven. Toen een correspondent van Reuter aan de secretaris van de Aga Khan vroeg of voorzorgsmaatregelen zullen worden genomen om herhaling van de diefstal te voorkomen, kreeg hij ten antwoord, dat dit niet meer nodig was, daar er niets meer te verliezen viel. Alleen de villa en het meubiair waren nog over. Wij zijn erg blij, aldus de secretaris, dat wij ons over diefstal geen zorgen meer behoeven te maken. COPPI NAAR NEDERLAND. De jaarlijkse Ronde van Den Bosch zal dit jaar worden gehouden op 4 September a.s. Het staat thans vast, dat Fausto Coppi, de winnaar van de Tour de France 1949 en de Ronde van Italië, alsmede zijn broer Serge, winnaar Pa rijsRoubaix 1949, in Den Bosch aan de start zullen verschijnen. Ook Gerrit Schulte zal van de party zijn.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1