wat de theaters brengen Stad en Omgemtg. Hr. Ms. „O 27" uit Noorwegen terug Feestelijke uitreiking van E.H.B.O.-diploma's ,Gouden Koets" werd door 2750 stadgenoten bewonderd Geslaagde duikproef naar 100 meier Zwemmend naar Texel Moedercursus van „Het Witte Kruis" Tussen Haaks en Kuit|e Moedige redding „Kunst aan het Volk" Porirei van de week: Pastoor Verheij Kunstenaarschap, vakbekwaamheid en toewijding Het BOVAG-examen Ontslag beroepspcrsoneel Koninklijke Marine Piet Hoebe oefenmeester In het kort Julianadorp Het feest begint Hippolytushoef Brand door hooibroei Besommingen Ijmuiden Scheepvaartberichten VAN MARSDIEP TOTij INGEZONDEN Op de thuisreis van Trondheim naar Den Helder heeft Hr. Ms. „O 27" een paar lelijke zeetjes over gehad, getuige de geblutste golfbrekers aan de voorkant van de toren. Maar het boeketje bloedrode anjers, een afscheids geschenk uit Noorwegen, heeft zich de hele reis keurig gehouden, Het aal niet zo dikwijls voorkomen, dat rode anjers een duik nemen naar honderd meter beneden de zeespiegel. Voor het eerst sinds haar Duitse dienstjaren ten misschien nog wel langer) heeft deze onderzeeboot, die enkele maanden geleden grondig hersteld door de Rykswerf werd afgeleverd, de duikproef naar honderd meter diepte ondergaan. „Geheel tot tevredenheid", oordeelde de commandant, de luitenant ter zee der le klasse N. J. H. Gregory, nadat het schip gistermiddag in de Buitenhaven gemeerd was. weer luisterrijk meewerkte. Een jonge kwartiermeester, die we aan dek spra ken, was enthousiast over de Noorse Toen hij dit vertelde, dachten wij on willekeurig aan die eerste maal, dat Hr. Ms. „O 27" na de oorlog onder water ging. Rare bonsgeluiden dreunden door het schip, toen afgetrimd werd op der tien meter. „Hé", vond de toenmalige commandant, de luitenant tor zee der 2e klasse H. M. van der Veen, thans commandant van de „Tijgerhaai", „hé. dat hoort er eigenlijk niet bij....". Wij vonden het geen prettige ervaring, maar het heeft blijkbaar geen kwaad gekund. Nu is ze naar honderd meter geweest (zo 'n tien atmosfeer overdruk op de huid!) en ze is in letterlijke zin heelhuids weer bovengekomen. Geheel tot tevredenheid, niets bijzonders. Gistermorgen een week geleden kwam de groep onderzeeboten „O 27" en „Tij gerhaai" in Drondheim aan, waar ge meerd werd bij de Noorse onderzee dienst. Het was voor officieren en be manning van beide schepen bijzonder prettig, onder hun Noorse collega's ver scheidene strijdmakkers uit de oorlogs jaren tegen te komen. Daar werd aan boord en aan de wal menige gemeen schappelijke herinnering opgehaald! De verstandhouding tussen de beide mari- ne's was dus onmiddellijk voor hon derd procent O.K., maar het leger en de burgerij lieten zich niet lang onbetuigd De hoogste autoriteiten van marine, landmacht en burgerij ontvingen depu taties van de Nederlandse oorlogssche pen, en brachten tegenbezoeken aan boord. Het werd weer een bijzonder ge slaagd contact, niet in de laatste plaats door de prachtige rondrit door de om geving van Drondheim, waarbij het Texel isde laatste jaren bij de va- cantiegangers zeer in trek. Iedere dag weer kunnen wij de Texelse boten afgeladen zien gaan en komen. De mensen brengen dan daar hun vacantie door of gaan eens genoegelijk 'n dagje uit. Zondag a.s. gaat er ook een flink aan tal personen naar Texel, zij het dan op een min of meer ongebruikelijke wijze. n.1. zwemmend. De jaarlijkse Texel- tocht, die zich hoe langer hoe meer in de belangstelling gaat verheugen, zowel binnen de stad als daarbuiten, wordt door de Helderse Bruinvissen voor de derde keer georganiseerd. Reeds hebben een veertigtal deelne mers ingeschreven, zodat Texel een hele invasie natte vastelanders kan verwachten. De tocht wordt echter al leen gehouden Indien het weer gunstig is, daar het anders geen tour-tocht meer is en het traject veel te zwaar wordt. De start is Zondagmiddag 13.00 uur vanaf het clubgebouw van de zwem vereniging Marsdiep aan de Dijk. Wij twijfelen er niet aan, of ook deze maal zullen vele belangstellenden met of zonder verrekijker de zwemsters en zwemmers op hun tocht volgen. Wij wensen de organiserende vereniging en de deelnemers goed water en veel suc ces. Evenals vorige jaren zal door de afd Den Helder van „Het Witte Kruis" weer een Moedercursus worden geor ganiseerd. Op deze cursus zal door een alleszins bekwaam docente, theoretisch en practisch, de vraag beantwoord wor den die zo vele moeders, a.s. moeders en verloofden zich stellen: „Hoe verzorg ik volgens de regelen der kunst een kleine wereldburger?" Dat deze vraag van groot belang is voor het welzijn en de gezondheid van de babies zal wel nie mand ontkennen en het grote nut van een dVskundige voorlichting zal aan iedereen duidelijk zijn. Wij wekken alle belanghebbenden dan ook op zich voor deze cursus op te geven aan het gebouw van „Het Witte Kruis", Breewaterstraat 72 De kosten. 2 voor de gehele cursus van 11 lessen, zullen voor niemand een bezwaar kun nen zijn. Dit bedrag moet bij de aan melding worden voldaan Te beginnen op Maandag 19 September a.s. zal de cursus elke Maandag en Donderdag worden gegeven in de zaal van de heer Sanderse aan het Koningsplein, 's av van half acht tot negen uur. Teneinde de lessen zo goed mogelijk aan hun doel te doen beantwoorden zal slerhts een beperkt aantal cursisten worden toegelaten. Het is daarom van belang tich zo spoedig mogelijk aan te melden Het verkeer over de marineschut sluis is gistermiddag weer even ge stremd geweest, omdat de beschadigde balans van de brug moest worden ge demonteerd en naar de Rijkswerf over gebracht. De coaster „Leuvehaven". die van Halmstadt (Denemarken) via Storte melk en Texelstroom op weg was naar Antwerpen, heeft Nieuwediep aangelo pen voor het vervullen van enkele for naliteiten. Het is morgen hoog water om 6 35 en 19.20 uur, en laag water om 0.20 en 13 15 uur Maandag is het hoog water om 7.25 en 20.05. en laag water om 1.20 en 1413. De maan is Maandag vol en komt dan op om 20.33 uur De tempera tuur van het zeewater was 17 5 «raden Celsius. Het ziet er voor de Texel- zwemmers niet ongunstig uit! meisjes. Keus genoeg, en piekfijn ge kleed, vond hij. Kennelijk bewaarde hij aangenamer herinneringen aan het zwakke geslacht dan aan de Noorse si garetten. „Bocht, mijnheer, en duur! En je kreeg toch al zo 'n beetje geld. Wat is nou tien kronen? Zeven en een halve gulden, wanneer je drie avonden aan de wal kan gaan". Neen, daarvan kun je geen bokke- sprongen maken. En zeker niet in een duur land als Noorwegen, waar de prij zen nog aanmerkelijk hoger zijn dan hier. Oost West, thuis best, ook voor de marineman! Gistermiddag tegen twaalf uur hrj- ben de heren Ewalt uit de De la Ret- straat en Kuiper uit de WUhelrrenj- straat door hun kordaat optreden hét leven van drie kinderen gered. Hét drietal speelde aan het strand bij cfe Donkere Duinen Da kleinste, de negen jarige Jacob C., geraakte in de nabij heid van een pier te ver in zee. Zijn li- jarig zusje en een 15-jarig vriendinne tje gingen hem te hulp. Eén van beide| was echter de zwemkunst niet machti zodat weldra drie kinderen in leven, gevaar verkeerden De leren E. en die in de nabijheid werkzaam ware zagen het gevaar en begaven zith gi kleed te water Er stond een vrij hevigè branding, maar toch slaagden zij erin, alle drie drenkelingetjes veilig aan waj te brengen. Het programma van het radioconcert^ dat morgenmiddag van 17.20—17.40 voor de VARA-microfoon (Hilversum II, 415 meter) wordt uitgevoerd door de arb.- zangvereniging „Kunst aan het volk", o.l.v. de heer Jan Willems, luidt als volgt: 1. „Verhard", woorden van P. J. Troelstra, muziek J. Willems; 2. „Zon dagmorgen", met pianobegeleiding, C. S. Adama van ScheltemaCorn. Dop per; 3. „Du Hirte fcraels", Bortnianski; 4. „Ave Maria", met pianobegeleiding, J. Willems; 5. „Vaandellied", H. J. He geraatOtto de Nobel. IIET WAS Dinsdag 2 Augustus j.l. 35 jaar geleden, dat pastoor H. J. Verheij van de Oud-Katholieke kerk de heilige priesterwijding ont ving. De jubilaris had dit feit graag volkomen stilzwijgend laten voorbij gaan, maar er was toch iets van uitgelekt, en ja.... dan hoort de krant het allicht ook. Wij hebben hem gistermiddag eens opgezocht, maar het bleek ons al spoedig, dat pastoor Verheij in het geheel geen prijs stelde op bewierroking in het openbaar. Jk heb mijn plicht gedaan en heb dat kunnen doen, omdat ik altijd gezond en fit ben geweest. Het is dus niets bijzonders, al hebben we in heel intieme kring het feit toch even dankbaar herdacht!" Wij zullen ons daarom niet te buiten gaan aan uitvoerige beschouwin gen, maar menen toch dat het priesterjubileum van pastoor Verheij een be scheiden vermelding in de krant verdient. De eerste jaren was de jubilaris kape laan in Rotterdam een havenstad!), later werd hij pastoor in Culemborg en als zodanig woonde hij ook enige tijd in Zaandam. In October 1938 kwam pastoor Verheij naar Den Helder, waar hij een kleine paro chie van omstreeks 300 zie len onder zijn hoede kreeg. De oorlogstijd vormde een belangrijk deel van de elf jaren, die daarop zijn ge volgd. Het kerkje in de Langestraat werd gesloopt, vaarvan de gevolgen nog lang na de oorlog werden gevoeld Weliswaar genoot de Oud-Katholieke kerk op bijzondere wijze de gastvrijheid van de Hersteld-evangelisch Lutherse gemeente, maar het was toch een feestdag, toen in Juli 1946 het Zwitserse barakkerkje aan de Middenweg kon worden ingewijd. Dit vriendelijke gebouwtje be wijst de Oud-Katholieke eredienst goede diensten, al voelt men telkens wel het gemis van een behoorlijke vergaderruimte. Er zijn echter plan nen voor en nieuw kerkgebouw, dat in het toekomstig stadscentrum is geprojecteerd. Wij hopen, dat pastoor Verheij éénmaal getuige zal mogen zijn van de inwijding ervan. Zou die verheugende gebeurtenis nog vóór zijn 40-jarig priesterjubileum vallen? Nieuwe uniformen van Rode Kruis-colonne in gebruik De grote zaal van „Formosa" had gisteravond veel weg van een gezellige Cadi-club, waar soldaten en VHK-sters broederlijk en zusterlijk vereend zaten te bekomen van de vermoeienissen, opgedaan tijdens een drukke dag van dienst. Dit laatste was niet helemaal onjuist, want daar waren geüniformeerden die op deze avond konden zeggen „Het zit er op!" Alle 24 candidaten voor het EHBO-diploma waren geslaagd en konden uit handen van majoor Winter het veroverde papier in ontvangst nemen. Bovendien werden aan vier ver dienstelijke leden van de Rode Kruis transport- en verpleegcolonne onder scheidingen voor langdurige en trouwe dienst uitgereikt. heer Boogert, mevr. Forrer en mevr. Winter, ook namens de cursisten harte lijk bedankt door mevr. Ten Bosch Gootjes. De 24 geslaagden waren de dames H. Goedegebuur, J. M. GoemaatZand, A. J. Boogert, Th. Hessel, M. C. ten Bosch —Gootjes, H. Boendermaker, A. Visser, R. M. Stevenson, A. Molijn, N. Schoorl, M. G. van Zoonen, A. M. J. Visser, R. C. Smit, R Schenkels, W. C. van der Plas en A. Delver, en de heren K. Veenstra, W. P. Visper, H. Th. Weenink, P. W. Kooiman, J. Snip, P. J. A Hen- drikse, M. Rus en S. Kuiper. In de loop van de avond gaf de heer Boogert nog enkele nuttige en practi- sche wenken voor de toekomst, en ver leenden enige der geslaagde dames op vaardige wijze de eerste hulp bij het versterken van de inwendige mens. Om goed half tien kon de heer Winter het slotwoord spreken, zodat er nog juist tijd was om een collectief bezoek aan de „Gouden Koets" te brengen. Nagenoeg alle leden der colonne wa ren hierbij aanwezig, en droegen voor de eerste maal hun nieuwe uniform. Onder de weinige „burgers" was ook de ere voorzitter van de afdeling Den Helder, burgemeester G. Ritmeester, die met zichtbaar genoegen de welstand van de afdeling waarnam en de pret tige kameraadschappelijke geest con stateerde. Zoals altijd werkten de uni formen een zekere eensgezindheid in de hand, het gevoel van samen te werken voor één gemeenschappelijk doel. In zijn openingswoord vestigde de heer Winter daar óp nog even de aan dacht. Het behalen van het EHBO- diploma is eigenlijk gedn eindpunt, maar een oegin. De nieuwe helpers en helpsters werden nu officieel bij de colonne ingedeeld Dat brengt mede. dat zij vooral de periodieke oefeningen trouw moeten bijwonen In de vier per sonen. die voor een onderscheiding in aanmerking waren gekomen, hadden de nieuwe leden uitstekende voorbeelden. Hartelijk zegde de heer Winter hun dank voor het vele goede werk. dat zij ten dienste van het Rode Kruis, en daardoor van de gemeenschap hadden verricht. De heer A Vermeulen ontving de zilveren gesp voor 20-jarige trouwe dienst, en aan drie damesleden werd het brevet met medaille voor 10-jarige trouwe dienst uitgereikt Het waren de dames A H Vermeulenvan der Eijk. E. de WijnKist en A. de Beurs, en zij mochten een persoonlijke gelukwens van de bestuursleden en 'een applausje van de gehele zaal incasseren. Alvorens d. heer Winter de diploma's aan de 24 geslaagde helpers en help sters uitreikte, richtte hij een welver diend woord-van dank tot de docenten, die alle candidaten over de barricaden hadden gebracht. Na «e uitreiking wer den deze docenten, dr. R. Franssen, de Het was jammer, dat de zware zeegang de Gouden .mèn'"^1 hef de algesproken tijd in Den Helder te zijn. Wij dat'het door een eerste maal was in de geschiedenis van dit vorstelijk -0 ,Mawa" motorslepertjs over de zilte baren werd getrokken. e last "Kesjord van schipper Sehot nit Bergen op Zoom vervoerde deze kostbare last KJ als gold het een transport over de Atlantic. Om elf uur g /waaronder Binnenhaven gemeerd en twaalf uur later waren ezoe moest zij 700 kinderen) de loopplank gepasseerd En nog twaal "U.r 'a De binnen- alweer in Alkmaar liggenAlles stipt volgens het schema. De De uitslagen van het hier ter stede gehouden BOVAG-examen leerling monteur zijn als volgt: Geheel-geslaagd: M. Beukema, H. G. Boogaard, W. H. Borgström, E. Bosma, A. Bossaert, S. Davids, H. J. Doorne- bos, C. Duinker, S. v. d. Haag, -d. Hoep, P. J. Johannes, J. P. Leyen. J. D. Schier, H Siersma, A. T. H. Tummers, H. F. Wiedenhoff en J. C. Wör. Voor het practische gedeelte slaag den J. A. van Galen, J. de Kluiver, H. Kooij, A. Kossen, W. Mul, B. J. Mulder, J. Raven, T. Ruiten en A. Slegh. Voor het theoretisch gedeelte slaagden A Duine, B. J. de Graaf en H. Kroonstui- ver. Afgewezen werd'l candidaat. Allen waren leerlingen (of oud-leer lingen) van de Ambachtsschool voor Den Helder en omstreken. vaart wil tonen wat ze presteren kan. De geringe bekendheid, die aan de komst van de „Mawa" kon worden ge geven, was oorzaak, dat de drukte gis termiddag nog niet groot was. Vóór zessen waren niet meer dan zevenhon derd bezoekers aan boord geweest Daarna scheen het echter, of een goed georganiseerde fluistercampagne resul taat begon af te werpen. Langzaam ipaar zeker werd het zelfs bijzonder druk aan de cassa, waarin ditmaal ambtenaren van de controle gemeente belastingen persoonlijk kaartjes ver kochten. Dank zij de medewerking van diverse firma's was de „Mawa" in een zeer ge schikte tentonostellingsruimte herscha pen. Wapperende vlaggen sierden het dek, en de spanten van binnen waren door strakke doeken aan het oog ont trokken. Eerst passeerde de bezoeker een schitterende vitrine met glanzend gepoetste accessoires, zoals gespen en stijgbeugels. In het achterschip bewaak ten drie martiale figuren (met de C. A.-gezichtjes van echte modepoppen) dé vriendelijke „crème calèche", een vöertuig omgeven met de sfeer van feen romantische tijd waarin men nog oog had voor krullige ornamenten en inge wikkeld snijwerk. Déze koets vertoon de verwantschap met de befaamde „Ko ningssloep", die nu ergens op de Rijks werf een onzekere toekomst ligt af te wachten. Een komisch onderdeel van de expo sitie was het complete paardentuig, op gehangen aan een sterk vereenvoudigd en gestyleerd houten paard, met een rechte rug en een heuse staart. In wer kelijkheid behoren zes ravenzwarte paarden, elk getuigd als dit model, de „Gouden Koets" voort te trekken. Daarachter, in het voorschip van de aak, stond dan de koets, als een stof felijk geworden droom uit een vervlo gen tijd. Meer dan vijftig jaar geleden hebben de bekwaamste handwerkslie den maanden en maanden gearbeid aan dit voertuig, het cadeau dat de Amster damse bevolking aan Koningin Wilhel- mina ter gelegenheid van Haar inhul diging in 1898 aanbood. Hoe zouden de 2750 bezoekers, die gisteren tussen twee en tien uur langs de Gouden Koets zijn gelopen, dit kunstwerk hebben gezien? Louter als de vervulling van een wens, omdat zij nog nooit met Prinsjesdag in Den Haag waren? Of zou het zijn geweest met bewondering voor de artistieke vaardig- Korporaals en manschappen, beho rende tot het beroepspersoneel der Ko ninklijke Marine, wier dienstverband vóór of op 1 Januari 1943 was geëin digd en die sindsdien geen reëngage- ment hebben gesloten, kunnen met in gang van heden hun verzoek tot ont slag indienen, welk verzoek alsdan zal worden ingewilligd. Korporaals en manschappen, die zijn overgebracht naar de Koninklijke Ma rine Reserve, doch wier dienstverband eveneens vóór of o pbovengenoemde datum was geëndigd, zonder dat zij sindsdien een reëngagement hebben gesloten, zullen op hun verzoek van de werkelijke dienst worden ontheven. Korporaals en manschappen, dienende in Indonesië of Nederlandse antillen, die aan genoemde eisen voldoen, doch wier gezinnen op 's rijks kosten naar deze gebieden zijn overgebracht, zul len eerst hun verblijf aldaar moeten uitdienen, alvorens een dergelijk ver zoek kan worden ingewilligd. De aan dacht van betrokkenen wordt er ech ter op gevestigd, dat bij inwilliging van het verzoek het in de toekomst niet mogelijk zal zijn, wererom vrijwillig in beroepsdienst terug te keren. Van- zelfprekend wordt dus geadviseerd geen ontslag aan te vragen, alvorens een passende burgerwerkkring ls gevonden. Piet Hoebe, de eminente speler van Helder I, heeft besloten oefenmeester te worden van W.C.W. Hoebe heeft vele jaren zijn sportieve plicht vervuld voor zijn club Helder. Nu Piet enigszins op leeftijd komt wil hij toch actief blijven deelnemen en ihoopt hij als oefenmeester nog enige jaren zijn krachten te kunnen geven. Door dit besluit gaat Hoebe als amateur verloren. Aan de andere kant ,»jjn wij er van overtuigd dat W.C.G. van deze all-round speler nog veel -profijt kan hebben. De geneeskundige dienst wordt gedurende dit weekend te Den Helder 'waargenomen door de artsen dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712 en JJ. J. Fahrenfort, Westgracht 9, tel. 2981. Voor het te Amsterdam gehouden examen vakbekwaamheid huisschilder slaagden de heren H. Luider en C. Th. 3e Boer Jr., beiden leerlingen van de heer J. W. de Wit, leraar aan de am bachtsschool. STATIONSSCHIP IN DE WEST WORDT AFGELOST Het ligt in de bedoeling dat Hr. Ms. kanonneerboot „Van Speijk" dit na jaar naar Curagao vertrekt ter aflos sing van Hr. Ms. mijnenlegger „Willem yan der Zaan" als stationsschip aldaar. Hr. Ms. „Willem van der Zaan" zal paar Nederland terugkeren. heid en het grenzenloze geduld van de heren Spijker en hun helpers, die de koets vervaardigden? Of met een kin derlijk gevoel van eerbied voor al wat kostbaar en onbereikbaar is? Wij dachten, dat wel nimmer een automobiel uit 1949 voor het nageslacht zal worden tentoongesteld als een won der van schoonheid, als een product van kunstenaarschap, vakbekwaamheid, geduld en genegenheid. Het is goed en het Koningin Julianafonds vaart er wel bij dat reeds meer dan 200.000 Nederlanders tijdens deze tournée een kwartje en een kwartiertje ervoor over hadden om dit gouden stukje ge schiedenis te bewonderen. Tot 20 Augustus vaart de Gouden Koets door het land, en dan gaat zij weer naar de Koninklijke stallen, om op Dinsdag 15 September dienst te doen bij de opening der Staten-Gene- raal. Wat is voor de jeugd het mooiste van een kermis? Zeker wel de voorbe reidende werkzaamheden van de eige naars der verschillende vermakelijk heden. Als er weer een nieuw spul arriveert, zwermt de jeugd om de wagens en verdiept zich in gissingen, wat voor attractie dat wel weer zal wezen. De opbouw van de kramen is dan ook in volle gang en naar we ver nemen, komen er verscheidene van deze vermakelijkheden en wel een zweefmolen, bomsport, een suiker- goedkraam, een tent voor ballengooien en lijntrekken, een schiettent, een ge bakkraam, een hoeplatent, een tent voor platengooien, een kinderdraai molen en verder een tent met vis en ijs. Er is dus gelegenheid genoeg om de dubbeltjes te laten rollen, als er tenminste genoeg zijn. Tijdens de Sport- en Volksfees ten te Julianadorp speelt het eerste elftal van de handbalvereniging JHC Zondagavond om 7 uur een wedstrijd tegen Vlug en Vaardig I, waarvoor een mooie medaille is uitgeloofd. Woensdagmiddag rukte de brandweer van Hippolytushoef uit ter bestrijding van een brand in een hooiberg bij de heer R. Lont in de Elft. Er viel weinig meer te redden. De woning die naast de hooiklamp staat, bleef behouden. De aanvoer van Donderdag was: 3072 kisten haring, 229 schelvis, 153 kabel jauw, 123 makreel, 69 koolvis, 28 poon tjes, 22 wijting, 9 leng, 5 haai, 4 tarbot en 10 diversen. Prijzen per kilo: heilbot 2.20—1.90, tarbot 2.40—2.20. Prijzen per 50 kilo: ham 3246; gr. schelvis 61— 53.50; gr. mid. schelvis 55—53.50; kl II schelvis 22—19; gr. gul 52—38; kl. gui 24 —20; wijting 21—15.50; makreel 20.50 —16.50; scha* 46; verse haring 21.50— 12.10; kl. koolvis 17; poontjes 5.10—4.40; kl. haai 22. Prijzen per 125 kilo: gr koolvis 28—23.50; gr. leng 68—67; ka beljauw 74136. Besommingen: 1 traw ler f 30.700; IJm. 57, Medan, f 10250' IJm. 6, Norma, f 13590. Aldabi, R'dam-Buenos Aires, passeerde 5-8 St meent Ara e dijk, 4-8 van Baltimore naar Norfolk. - Bali, New York-Java, passeerde 4-8 e™ - Blitar, R dam—Batavia, passeerde 4-8 om 11 uur Finisterre - Coryda (t), 4-8 van sablanca Miri Dordrecht (t), 4-8 van Burutu te Bonny (Nigeria) - Hera, A'dam- Cnstobal, 5-8 te Curasao - Kota Gede, Pa- tasna-R dam, passeerde 4-8 18,30 uur Suez - Kota Inten, R dam-Batavia, passeerde 4-8 21 uur Dover - Mariekerk, R'dam-Japan, 5-8 t» Genua - Samarinda, 4-8 van Penang naar Port Swettenhara - Sarangan, 4-8 van San ï?™°rto Manilla - Stagkep, A'dam-Java, 4-8 van Genua - Van Riebeek, 4-8 van Ba tavia naar Singapore - Van 't Hoff, 3-8 14 Beu* Baltimore - Waterman, 5-8 van R dam te Batavia - Weltevreden, New Zondag is Noordholland boven 1 best in de aether vertegenwoordig Die dag treden voor de radio op; v5^ doline-orkest „Entre Nous" uit HomS" Wognum's Zangkoor en de Arbeidt Zangvereniging „Kunst aan het Den Helder. Het bezoek aan de Alkmaarse ka» markt betekende gisteren een record Naar schatting waren er 28.000 menJ die tevens grote belangstelling aan a dag legden voor de Westfriese brui loftsstoet welke door de stad trok welk vrolijk gezelschap op de kaa markt Oud-Hollandse dansen ten best, gaf. Twee duizend mensen beklom®»' tussen half tien en twaalf uur de Waa» toren. De gemeenteraad van Egmónd aan Zee heeft de heer B. Blokker te Bergen benoemd tot directeur van d dienst van Gemeentewerken, q vangende 13 Augustus wordt te Eg mond aan Zee een lichtweek georga®] seerd. In de Zaanstreek is een actie gaand» om 7000 bijeen te brengen, zijnde de kosten van de door de Zaanse zwe®. ster Tiny Jonker te ondernemen Ka! naaltocht. Ook de Beemster heeft thans een verrold huis, n.1. de houten woning aan de Klaterbuurt 1, xvelke ongeveer een meter werd verplaatst. Na een afwezigheid van vier jaar i« de reddingboot ,„Johan Hodson" weer op haar basis, het reddingstation d« Cocksdorp, teruggekeerd. Het was deze boot die tijdens de opstand der Russen van Texel naar Engeland overstak. Tussen de voetbalclubs HRC en BFC vindt een jeugduitwisseling plaats. Het komende weekeinde zijn 70 jonge BFC'ers de gast van de Helderse club, De jaarlijkse LTM-tentoonstelling te Hoorn is vastgesteld op Vrijdag 2 Sept 4"- Te Enkhuizen vordert de restauratie van de Westerkerk naar wens. Nog dit jaar moeten de daken gereed zijn. Wel licht zal het noodzakelijk blijken tijdens de verdere werkzaamheden de be roemde librije te verplaatsen. Het jaarverslag van het Prov. Wa terleidingbedrijf maakt melding van een bijzondere merkwaardigheid: in ds duinterreinen werd een reebok gesigna leerd. In de streek Kennemerland geeft de stand van het bonengewas al lerminst reden tot optimisme. KOOPJES VAN DE DAG. Wij hebben nog steeds diverse coupons damesstoffen, verschil lende lengten, halve prijs, zon der punten. E S K A, Spoorstraat 103. (Buiten verantwoordelijkheid van de redactie). HET JASJE VAN WOUTJE Het ingezonden stukje in de courant van Donderdag gelezen hebbende, wil de ik u even melden, dat ik er op 't ogenblik ook zo voorzit als de moeder van Woutje. Mijn zoontje heeft Maan dagmiddag zijn enige (Canadese) wind jack op het voetbalveldje aan een doel paal laten hangen. Toen hij even later ging kijken, was van het kledingstuk geen spoor meer te zien. Nu vroeg men om een oplossing. Mijns inziens behoort de vinder het naar het politiebureau te brengen. De eigenaar krijgt het dan zeker terug, want je loopt toch direct naar het politiebureau wanneer je iets kwijt bent. Mevr. HOOGVORST, Kroonstraat 23. Den Helder, 4 Aug. 1949. Onderschrift. Inderdaad, mevrouw Hoogvorst, io moest de gang van zaken zijn.... Nu bestaat de kans, dat één van beide kledingstukken inmiddels al bven wa ter is. Naar aanleiding van hetzelfde ingezonden stuk kwam iemand ons vertellen, dat een dame een jongens jasje had gevonden. Zij had het afge geven aa nde opzichter van de speel tuin „Vogelwijk". Een andere leze' reageerde door in een gesloten enve loppe een gulden aan ons te sturen. Aan de adreszijde stond „Voor Woutje zijn jasje". Wij zullen voor doorzending zongen. RED. York—Java, passeerde 4-8 16 uur Santa Man» Wieldrecht (t), 4-8 van Tandjong Oeban naar Durban Willem Ruys, Batavia—R'dam, 4-8 22 uur Perim. Delfland, Buenos Aires—A'dam, passeerde 4-8 Fcmando Noronha Garoet, Batavia—Ne* Vork passeerde 4-8 Point de Galle Joost van den Vondel, 3-8 van Narvik naar R'dam Laagkerk, R'dam—Basra, 4-8 van Alexandrie - Lekkerkerk, 4-8 van Perim te Aden Lin de kerk, R'dam—Calcutta, 4-8 van Marseule Bijnkerk, R'dam—Japan, 3-8 van Colombo Riouw, 3-8 Van Singapore naar Colombo. TIVOLI „TWEE JANTJES" Met twee Jantjes op stap kan niet n t0t de meest ^waze ver- Irr g6n ?anleidln2 geven, wan neer tenminste zoals dat in de gelijk namige film van deze week in Tivoli e geval is, slechts één meisje de uit verkorene van beide Jantjes is. W fn het vfhaal 2ich tijdens de oor- en <fct Biff K1Stra}ische haven afspeelt twee zo vL rfraS^ Cn Jeff Reard°n A JaPPenjacht terugko mende Amerikaan— mariniers zijn, kan de zaak alleen nog maar eraer maken, omdat zij door hun zotte vallen voortdurend met tucht in conflict komen. de tn- krijgs- Jantjes met verlof een aardig meis je, een onverbiddelijke serpeant Ón mandalletje maken tot een vacantie-programma. van e nie- geschikt Wanneer men zich kritiekloos over geeft aan de komische scènes, en dat behoren wij in dit geval te doen, dan kan men mèt alle in dezelfde stem ming verkerende mensen om zich heen hartelijk lachen om de listen en lagen die de vrienden elkaar en anderen spannen, totdat aan het slot natuurlijk de derde hond er met het spreekwoor delijke been i.c. het lieve meisje van door gaat. Waarmee in deze film ieder een en ook de toeschouwers vrede konden hebben. DE WITTE: „SAN ANTONIO" Errol Flynn en Alexis Smith spe len de hoofdrollen in deze avontuurlij ke geschiedenis uit de Far West In J exas cn Mexico, zo'n driekwart eeuw geleden, gebeurden dingen die stof êe~ n°eg opleverden voor onuitputtelijke rc-eksen boeken en films. Het verloop van de gebeurtenissen staat bij voor baat vast, maar toch blijft het pak- f nd\ "San Antonio" is zo'n film, die amilie is van boerenkool-met-worst. Lekker, maar niet iedere dag.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2