De Zwarte fj rchiüee Van Est in demi finale achtervolging Alkmaarder Meer-week ten einde Joegoslavië duldt geen inmenging in zijn binnenlandse aangelegenheden Zelfs Coppi wilde de Nederlander zien rijden 8 "n Oostzaner Van Beek door een lekke band uitgeschakeld Van der Meer won de prijs 1940- 45 Vertrek van Dr. Baruch was een verrassing Viebahn, Riihl en Viermann komen voor 0ATA lnfiX £choen&\, dc lud\L Vatfai VON MANSTE1N VERLOOR EERSTE RONDE De rechtbank competent Er ligt goud bij Den Helder Een „Spook-stem" ageert tegen Tito Twee knaapjes verdronken Giuliano gevlucht? Een nieuwe nofa aan Sowjetunie VLIEGEN radicaal uitroeit t allan swintqn Jeugd-zwemdag te Haarlem Het Radioprogramma De wereldkampioenschappen te Kooenhxnm De wedstrijden om het wereldkampioenschap wielrennen op de Ordrup-baan te K0PenhaRen Helke^ DinsdaK werden voortgezet, hadden tot resultaat, dat V3Lnê dat Gerrit van u a"1 demi'finale voor het kampioenschap achtervoIginr, ^t^err"v^"®€ek door een bandbreuk in de laatste ronde werd In de derde serie achter grote mo toren kwamen aan de start Frosio (Italië). De Best (Nederland), Lohmül- jer (Zwitserland), Lesueur (Frank- rijk), Michaux (Belgie). Veel bijzon ders gebeurde er in de eerste 33 km riet. Na 90 van de 270 ronden lag Fro-, £io op kop, op 220 meter Lesueur, op 200 meter De Best, op 200 meter Mi chaux en op 220 meter Lohmüller. Enkele ronden later kreeg Lohmüller van Frosio zijn eerste lap. De Best liet, zonder aangevallen te worden, plotseling de motor los, hetgeen hem eveneens op een ronde achterstand kwam. Tot overmaat van ramp raakte de motor van zijn gangmaker De Graaf defect, zodat hij moest worden over genomen door Wiersma. De eerste aenval van de Fransman Lesueur op Frosio slaagde, waarna de wedstrijd Is een nachtkaars uitging. De uitslag was: 1 Lesueur 1 u. 31 m. 12 sec.; 2 Frosio op 4 ronden en 150 m.; 3 Mi chaux op 7 ronden en 150 meter; 4 De Eest op 9 ronden en 180 m. en 5 Loh müller op 13 ronden. In de herkan sing start De Best tegen de Zwitser Besson/ de Franse wereldkampioen Lamboley en de Belg Leliaert. 'Nederland) tegen Gillen (Luxem burg). In de halve eindwedstrijden achter volging voor amateurs versloeg An- dersen (Denemarken) Gandini (Italië) en Cartwright (Engeland) Jörgenssen (Denemarken). De eindstrijd gaat dus tussen Ander- sen en Cartwright; om de derde plaats komen tegen elkaar uit: Gandini en Jörgenssen. Een fout hersteld Nadat het programma Dinsdagavond was afgewerkt vond er nog een kleine plechtigheid plaats. Toen Faanhof Za terdagmiddag op het circuit van Lyng- by het wereldkampioenschap op de weg behaalde, was vergeten het Wil helmus te spelen. De organisatoren waren van mening, dat zij dit niet op zich kon laten zitten en dus mocht Faanhof Dinsdagavond een ereronde rijden met een prachtige bos bloemen, waarbij het Wilhelmus werd gespeeld, dat door de duizenden staande werd aangehoord. Een fout was hersteld. Een lekke band Gerrit van Beek, die zich door een Iraaie zege op de Zwitser Koblet in de kwart-finale had geplaatst, startte r.a de gemakkelijke zege van Coppi op Piel, in de tweede serie tegen de Deen Pedersen. Van Beek begon snel. Hij was wit van nervositeit, maar na twee en een halve ronde liep Peder sen uit en nam drie a vier meter. De Deen vergrootte langzaam maar zeker zijn voorsprong en op een gegeven moment lag hij zelfs 6 meter voor. Maar toen zette Van Beek de tanden cp elkaar, met elke ronde liep hij weer een meter in en toen de bel voor de laatste ronde luidde lag hij nog maar een meter op Pedersen achter. Plotseling kreeg Van Beek een lekke band, het startpistool weerklonk en Pedersen had de rit gewonnen, aan gezien de bepaling luidt dat degene, die in de laatste kilometer achter is en een lekke band krijgt, de strijd heeft verloren. Van Beek is op deze wijze wel op zeer merkwaardige wijze uitgeschakeld. Van Est in demi-finale In de derde kwartfinale kwam Van Est tegen Nielsen. Veertien dagen ge leden was Van Est eveneens op deze taan tegen de Deen uitgekomen en had toen verloren. Er zat dus een re vanche in de lucht. Direct na de start nam Van Est een voorsprong, maar Nielsen verdedigde stug. Prachtig bleef Van Est doordraaien. Vol bewondering keken de toeschouwers naar deze sterke jonge Hollander, die met ijze ren wil trachtte de halve eindstrijd te bereiken. Zelfs Coppi volgde Van Est met belangstelling, blijkbaar in de mening, dat er na Schulte weer een nieuwe Nederlandse renner was ge komen, die hem op dit zware indivi duele nummer zou kunnen bedreigen. Met wel dertig meter verschil won Van Est in de snelste tijd van de avond, t.w. 6 min. 30.1 sec. De tijd van Nielsen was 6 min. 34.4 sec. In de halve eindstrijden is de inde ling als volgt: Coppi (Italië) tegen Pedersen (Denemarken) en Van Est 180 Zeilers streden om de prijzen Sommige Amerikaanse kranten leg gen verband tussen president Trumans aanvaarding van Dr. Herman Baruchs ontslagaanvraag uit zijn functie als ambassadeur in Nederland en het feit dat de verhouding tussen de president en de staatsman Bernard Baruch, de broer van de ambassadeur, de laatste tijd koeler is geworden. Intimi van ambassadeur Baruch te Washington verklaren, dat hij niet voornemens was geweest zijn post te verlaten en dat de aanvaarding van zijn ontslagaanvraag voor hem een verrassing was. Volgens deze kringen was Baruchs ontslagaanvraag in Januari j.1. bij de president ingediend als een formaliteit overeenkomstig de gewoonte, dat functionarissen van de uitvoerende macht hun ontslag indie nen als het hoofd van de uitvoerende macht de president zijn ambtstijd ;egint. Drie der voormalige Kriminal-sekre- tare van de Amsterdamse Sicherheits Polizei en SD, Viermann, Viebahn en Riihl, zullen na hun chef Willy Lages, wiens proces begin September zal worden beëindigd, nog dezelfde maand door het Amsterdams Bijzonder Ge rechtshof worden berecht. Terwijl Viebahn en Hühl tezamen terecht zullen staan en wel op 20 en 21 September, zal het proces tegen Viermann op 13 September afzonder lijk worden behandeld. stakingsoproep van franse c.g.t. De bij de CGT aangesloten vakver enigingen van het departement Bou les du Rhone hebben alle arbeiders van het departement verzocht vandaag te staken uit sympathie met 1060 ar beiders, die beweren te zijn uitgesloten bij de scheepswerven te Port de Bouc üj Marseille. ^ie de advertentie von morgen Veldmaarschalk Von Manstein heeft de eerste ronde in zijn proces verloren toen de rechters twee Britse gene raals, twee brigade-generaals en drie kolonels zich, in tegenstelling tot de opvatting der verdediging, compe tent verklaarden om de zaak te be handelen. De Britse verdediger van Von Man stein, Paget, zeide nog, dat Von Man stein geenszins de berechting wenste te ontlopen, doch dat hij zijn naam en zijn eer wenste te redden. Voor de verdaging van de rechts zitting tot Woensdag, werden zeven punten der beschuldiging voorgele zen en zeven maal stond Von Man stein op en zeide in het Duits „on schuldig". Dit waren de enige Duitse woorden die gehoord werden. De Duitse verdediger heeft niet gespro ken. De gewezen veldmaarschalk, ge kleed in burger, knikte tijdens de ve le onderbrekingen kennissen in de zaal toe. Af en toe gaf hij een notitie door aan zijn Duitse verdediger. Het haar van onze soldaten te lang Generaal mr. H. J. Kruis heeft tegenover Nederlandse journalis ten, die in verband met oefenin gen van Nederlandse legeronder delen in Luxemburg vertoeven, zijn misnoegen te kennen gege ven over de wijze, waarop vele Nederlandse soldaten het haar dragen. Hij heeft bezwaar tegen te lang en tegen gepermanent haar. Zoals reeds eerder is gepubliceerd, hopen ondernemende Zaankanters 'n poging te wagen een goudschat te bergen van het in 1917 door de En gelsen ter hoogte van Den Helder ge torpedeerd Duitse -schip „Renate Leon- hard". Maandagmorgen vertrok de H.D. 57 met een wichelroedeloper aan boord naar het wrak. Uit experimenten en pulsproeven blijkt, dat de ligging van het wrak richting Oost-Zuidwest is. Een eerder aangebrachte boei bleek na ruim een jaar nog precies op dezelfde plaats te liggen en stormen getrotseerd te heb ben. Het vooronderzoek is hiermede af gesloten en thans kan de beslissing tegemoet gezien worden op welke wijze men de bergingswerkzaamheden denkt uit te voeren. Evenals vorig jaar bevestigen de experimenten de aanwezigheid der goudlading. Wegens motorstoring kwam de H.D. 57 eerst Dinsdag vroeg de haven van Den Helder binnen. Gisteren was de laatste dag van de zeilwedstrijden op het Alkmaarder Meer en in tegenstelling tot de beide voorgaande dagen was het ideaal zcil- weer. Hierdoor kregen de deelnemers alle gelegenheid te tonen wat zjj waard waren; ieder kreeg gelijke kansen. Akersloot heeft weer een bijzonder prettig zeilfestijn achter de rng. De organisatie liet niets te wensen over en dit had tot gevolg dat er vrijwel geen protesten werden ingediend. De stemming onder de ruim ISO deelne mers was opperbest en dat was goed waarneembaar aan de wijze, waarop men met elkaar de avond en soms ook een gedeelte van de nacht, doorbracht. Een trompetist, die verscheidene soli a la Harry James blies, een drummer en een pianist stelden de zeilers na afloop van de wedstrijden in de gele genheid hun kunnen op de dansvloer te tonen. De prijs 19401945, een aandenken aan de gevallen zeilers, werd dit jaar door de heer S. vd Meer van de ARZV gewonnen, Deze prijs, een fraaie glas- mozaiek triptiek, was uitgeloofd voor degene die in de Valkklasse de mees te punten zou behalen. De uitslagen waren: 12 vierk. mtr. klasse A. 1 AeolusIII, stuurman G. Visser (H. N. D.), 2 Spot vogels, W. Guldemond (De Kaag), 3 Frany II, st. C. van Toor Jr. (DeBom- meer). De hoofdprijs viel ten deel aan Mustang, st. Sj. Kraan (Braassemer- meer). Deze had 60 punten. Vrijheidsklasse: 1 Duveltje, st. Ed. Frech Jr. (De Kaag), 2 Woodpecker, st. G. H. Draaisma (De Koenen), 3. st. A. van Tol (Z. W. V. U.). Hoofd prijs: Jolly Roger, st. A. Weterings (W. V. Amsterdam) met 56 punten. Valkklasse A.: 1 Tarantella, st. E. J. Hoppe (De Kaag), 2 Trewes, st. S. M. van der Meer. Deze kreeg naast de hoofdprijs de prijs 19401945, een zeer fraaie glas-mozaik triptiek. Hij ver wierf in zijn afdeling 77 punten, 3 Mie- ke, st. C. Scherpel (H. W. H.), 4 Nar wal, st. C. Nauta (De Kaag). De boot van Kirkenier werd aangevaren waar door zij een gat in het boord kreeg. Regenboogklasse: 1 Annemarie, st. L. de Wit (Z. Z. V.) (Hoofdprijs), 2 Woelwater, st. C. Walig. Drakenklasse: 1 Tyl Uilenspiegel, st. R. Blickman (K. N. R. Z. V.), 2 Puzzle II, st. G. van Wijk (De Kaag). Deze won met 80 punten de hoofdprijs. 3 Eska, st. W. Klomp (Vennemeer), 4 't Hondsbosch, st. J. W. Boersma (A. R. V.) Olympiajollen B.: 1 Witte Raaf, st. H. Willems (De Schinkel), die met 59 punten ook de hoofdprijs won, 2 Rêe, st. F. A. Pruymboom (Gouda), 3 Pa raat,. st. G. Masselma (W. V. Amster dam). 16 vier. mtr. Eenheidsklasse A.: De hoofdprijs verwierf de eerstaankomen- de Argus II, st. J. Swart (Zwet en Merken)2 Symon de Danser, J. P. van Dijk (De Kaag), 3 Hollands Roem, st. J. Roem Jr. (Z. W. V. U.), 4 Zaankan- ter, st. P. Jongens (Z. O.). 16 vierk. mtr. Eenheidsklasse B.: 1 „It is altijd whet", st. J. Visbeen (Z. W. V. U.), 2 Skua, st. J. Noot (H. W. N.), 3 Wilgré, W. Smit (Z. W. V. U.), 4 Fatima, st. J. Schiet (Hoofdprijs). Pampusklasse: 1 Vrijheid, st. G. vd Berg (H. N. D.) 2 Pampus, st. J. de Vries Lentsch (Z. V. Z.) 12 vts. Jollenklasse A.: 1 Dinghy, st. H. de Vries (Z. Z. V.), 2 Duimelot, st. G, Verwey <Z. W. V. U.), 3 Luckey Truck, st. P. Hellema (Z. Z. V.), 4 Jo- risz Jol, st. D. Schoute (K. N. R. Z. V.). Laatstgenoemde werd winnaar van de hoofdprijs. 12 vts. Jollenklasse B.: 1. st. T. Vergunst (Z. Z. V.), 2 Dobbertje, A. Bouwman (De Schinkel), 3 Rakker, st. H. van Heuveln (Nieuwe Meer), 4 Kloppertje, st. W. van Wessem (H. J. C.). Winnaar hoofdprijs: Cormoran, st. G. de Vries Lentsch (Z. Z. V.) 16 vierk. mtr. klasse: 1 Wim, st. S. van Tol (winnaar hoofdprijs), 2 Bu- cephalus, st. L. van Wijngaarden (Z, W. V. U.), 3 Walta, st. G. Willemse. B. M. klasse: 1 en hoofdprijs C. A. van Baak (Z. W. V. U.), 2 W. Bolding (Z. Z. V.). Teamwedstrijden 12 vts Jollenklasse: 1 A. R. Z. V. (J. Keyzer met Piraat en H. de Vries met Dinghy), 2 Z. O., 3 H. J. C. De hoofdprijs was voor A. E. H. Amons en L. Amons in Noreg en Jimmy (Z. O.) Teamwedstrijden 16 vier. mtr. Een heidsklasse: 1 Z. W. V. U.„ die ook de hoofdprijs kreeg, 2 Z. O., 3 H. W. N. De Cominform, die vorig jaar het re giem van Tito in Joegoslavië veroor deelde, is een radio-oorlog tegen de Joegoslavische leiders begonnen, zo meldt Reuters luisterpost. Tussen de uitzendingen van Radio-Belgrado door wordt critiek op Tito geleverd. „Tito heeft u tot de verschoppelingen ge maakt", zegt b.v. een „spookstem" tus sen de uitzendingen door, of „Tito heeft u in ellende gestort" of „Tito heeft de toorn van de machtige Sowjetunie en van al uw buurstaten tegen u opge wekt". De 6-jarige A. H. van Keulen te Rot terdam, is nabij de mond van de Waal haven verdronken. Hij speelde op een plank en bleek plotseling verdwenen. Om half zes Dinsdagmiddag bemerk te de familie Romijnse te Naarden, dat het 22 maanden oude zoontje Johannes was verdwenen. De moeder en een buurvrouw begonnen onmiddellijk een speurtocht naar het ventje. De buur vrouw ontdekte de kleine Johannes tenslotte in een nabijgelegen sloot ach ter de Gooise kalkzandsteenfabriek. Na dat een jongeman het knaapje tenslotte uit de sloot had gehaald bleken alle tekenen van leven nog niet geweken. Toch vermocht de kunstmatige adem haling, die de gemeentegeneesheren van Bussum en Naarden toepasten, niet meer baten. De Italiaanse politie, die Maandag een poging in het werk stelde om de Siciliaanse bendeleider Salvator Giulia no te omsingelen moest zich Dinsdag terug trekken, gedwongen door het vuur der bandieten, die zich in spelon ken en kloven van de bergen by Pa- lermo verborgen opstelden. De politie tracht thans reeds vijf jaar Giuliano in handen te krijgen. In Rome doet het gerucht hardnekkig de ronde, dat de bandietenleider op een onder zeeër, bemand met huurlingen, uitge weken is naar Noord-Afrika. PRODENTA AMERSFOORT 392 Joegoslavië heeft aan de Sowjetunie een nota gezonden, waarin wordt ge zegd, dat Joegoslavië bereid is aan de Sowjetunie alle Sowjetrussische bur gers uit te leveren, die door de Joego slavische regering worden vastgehou den. Dit zou worden gedaan om een op lossing te vinden voor de geschillen tussen beide landen. Joegoslavië ver klaarde zich ook bereid onmiddellijk aan de Sowjetburgers, die permanent in het land wonen, alle faciliteiten te verschaffen om het land onverwijld te kunnen verlaten, indien zij er om zouden vragen. „De Joegoslavische regering spreekt haar verwondering er over uit, dat de arrestatie van enkele witgardistische Sowjetburgers, mannen met een du bieus verleden, die de wetten van de Joegoslavische republiek hebben over treden. aanleiding kon zijn tot een dergelijke ongefundeerde en beledi gende nota van de Sowjetregering". Deze verwondering is nog vergroot door het feit, dat de Sowjet-regering tezelfdertijd het stilzwijgen bewaart over de repatriëring van Joegoslavi sche kinderen, die in de Sowjetunie zijn en wier terugkeer herhaalde ma- PRINSJESDAG. Wanneer op de derde Dinsdag van September, de 20e van die maand, H. M. de Koningin de verenigde vergade ring der beide Kamers van de Staten- Generaal gaat openen, zal de koninklij ke stoet evenals het vorige jaar uitrij den van het koninklijk paleis aan het Noordeinde. Na de plechtigheid zal H. M. zich wederom naar dat paleis bege ven. De routes, welke daarbij gevolgd worden, zullen dezelfde zijn als ge woonlijk. ien door de Joegoslavische regering is gevraagd en het stilzwijgen over dia Joegoslavische burgers in de Sowjet unie. aan wie geen uitreisvisa werde^ verstrekt, ondanks alle verzoeken. De Joegoslavische regering acht het haar plicht er de nadruk op te leggen; dat Joegoslavië een souvereine en onj- afhankelijke staat is en dat zijn volk onder geen beding bereid is toe te laten, dat iemand, wie ook, zich mengt in zijn binnenlandse aangelegenheden. „ONS VOLKSLEGER" Op 26 Augustus zal erver Hilver sum II van 19.1519.30 uur de Kolonel J. Termaten, Directeur der Nationale Reserve, spreken over „Ons Volks leger". Op 2 September 1949 spreekt op de zelfde zender een vrijwilliger der Reserve Grensbewaking. COMMANDANT GROEP „NORD WEST" KOMT VOOR. Op 10 September a.s. zal het Am sterdams Bijzonder Gerechtshof, onder praesidium van mr. B. de Gaay Fort man, de zaak behandelen tegen de voormalige commandant van de groep „Nord West", de 50-jarige S. S. Sturm- banführer Paul Anton Helle uit Oos tenrijk, aan wie talloze arrestaties van Nederlanders en mishandelingen van gevangenen in en om Amersfoort, Leer- sum, Uddel en Barneveld ten laste zijn gelegd. 147. Het is wel goed te merken dat Pepi in het oerwoud thuis hoort en weet wat hem te doen staat. Kijk, daar is hij al bezig met een boomstam naai de oever van de rivier te sjouwen. Pam en Pom scharrelen nog maar zo'n beet je rond. Zij hebben er niet zo'n neus voor om goed te zoeken. Bovendien zijn ze een beetje bang in dit onbe kende wilde land, ook al zouden ze het voor geen geld van de wereld willen bekennen. En Pim? Och, hij heeft al een klein takje gevonden en zwaait daar trots mee in het rond. Hij ver beeldt zich, dat hij een heel goede woudloper is, ook al moet hij steeds weer uit de moeilijkheden gehaald worden. Ah, wat ziet hij daar? Een pracht boomstammetje, dat half uit het water ligt, net aan de rand van de ri vier. „Wacht," mompelt hij in zichzelf. „Dat zal ik eens even uit het water halen. Wat zal Pepi opkijken, als ik met zo'n mooi stammetje aan kom sle pen." Arme Pim. Hij weet niet, dat die boomstam een krokodil is, die daar rustig in het water een dutje ligt te doen! Er is één middel, dat MUGGEN lö O.D.T.-POEDER in de practische, voordelige stuilzak 65 cent 30 DOOR Op ietwat angstige toon vroeg Sam: .Maar wie deed het dan? Heeft hij op een avond niet tegen jou er op gezin speeld, om op de een of andere manier het logboek in handen te krijgen, of om er met dat verhaal van die Zwarte Orchidee het een of ander mee uit te halen? Hij heeft het misschien gepro beerd en het is scheef gelopen". Hij zou dit niet hebben kunnen doen. Ik weet. dat hij het niet zou heb ben kunnen doen", herhaalde zij. Weer vroeg Sam: „Wie deed het dan? Wat deed hij dan zo vroeg op, vóór er iemand anders was opgestaan, terwijl hij niet bij de muildieren was? En waar is hij nu?" Ofschoon iedere vezel in haar lichaam tegen het idee in opstand kwam, kon zij hierop geen antwoord geven. Ir ver drietige gedachten verzonken bleef zij zitten, tot de grote miereneter, die na derbij' geschuifeld was, met een vriend schappelijk gegrom tegen haar been stootte. Het contact scheen haar geest van een band te bevrijden en zij riep uit: „Ik weet het. Het is Hulpé. Was hij niet gedurende enige jaren met grootvader in de jungle? Hoe weten wij, wat er tassen hen bestond? Toen ik zojuist in het kamp kwam, was hij er niet. Hij kwam eerst later binnen". „Deed hij dat?" zei Sam, voor wie deze inlichting iets geheel nieuws was. „Ja. Zijn beddegoed was ongebruikt en hij was niet in het kamp. Toen over viel mij een eigenaardig gevoel en toen ik mij omdraaide, stond hij als een doodshoofd achter mij". „Het zou mogelijk zijn", gaf Sam toe. „Hij was in het gezelschap van Don Arturo, toen hij deze stad vond En toen je grootvader bemerkte, dat hij ons hierheen geleid had. heeft hij hem uitgevloekt. Maar dan is er nog altijd het logboek Het is weg. Zou Hulpé dat willen hebben?" Mary bleef een ogenblik nadenken Toen gingen haar ogen w ijder open. „Hij wist er van wij weten, dat Hugh het met hem besproken had. Hij zou het kunnen herkennen als hij net zag. Iemand, die het zou willen hebben, kon hem misschien omgekocht heb ben. Sam's gezicht was een weerspiegeling van het hare. Plotseling stak hij een vinger omhoog. „Die man, die jou in Caracas kwam opzoeken. Die Franse orchideeënjager uit Cayenne „Pierre Bourassa. Natuurlijk. Wij raadden toen al, waar hij achteraan zat. En heeft grootvader niet meermalen gezegd, dat hij voor- een goede vondst voor niets terug zou deinzen? Het log boek bevat gegevens over honderden soorten, die hij nog nooit gezien heeft. Hij heeft Hulpé omgekocht, om het voor hem te krijgen, als hij kon. Hulpé heeft het geprobeerd, maar er is 'ets verkeerd gegaan en hij is in staat ge weest. om de "chuld op Hugh te gooien. Waarschijnlijk heeft hij hen tegenover deze mensen beschuldigd Oh we moe ten iets doen. Vlug!" Ten hoogste ontsteld sprong Mary op en hij stond eveneens op ..We zul len met Hulpé moeten praten Ga mee" En zij gingen op de brug af. Toen zij langs hun tenten liepen was Manuel daar bij het vuur aan het werk voor het. ontbijt. Zij hadden hem juist bereikt toen zij de mensen rondom de hut in beweging zagen komen. Op een onvermoeide suk keidraf kwamen de zes jonge mannen terug. Zij liepen op de voornaamste hut af, hurkten voor de oudere mann<" op de grond en praatten opgewonden. Al spoedig werd hun nieuws van mond tot mond geroepen. Zij hadden bemerkt, dat Manuel een klein beetje Jivanté kon spreken. Ter wijl haar mond droog werd van angst, zei Mary tegen hem: „Vraag dat meisje daar, wat zij zeggen". Na een. wat aarzelende woordenwis seling. verklaarde Manuel: „Zij zegt, dat de moorden ar van de Oude Man in het bos gedood is". Sam's hand sloot zich om Mary's arm. ..Houd je kalm". Achter de open plek liet een klokvo- gel zijn helder geroep horen. Een an dere antwoordde hem. Mary's wereld scheen plotseling in een diep duister te zijn gehuld. Op afgebeten toon zei zij: „Ik ben in orde", en ging snel zitten, terwijl Sam hevig ontsteld naast taai- stond. Eindelijk zei Sam: ..Je hield van hem, hè?" hebt ons die eerste avond ge- „Je zien?" „Ja" „Ik zei hij bedaard. „En hij?" weet het niet". Weer die ongelukkige stilte. Toen tond zij op Hij zag haar naar adem hijgen. „We kunnen hem daar niet la ten liggen. We moeten hem zien en ■et nodige verrichten" (Wordt vervolgd Op initiatief van de propaganda- commissie van de Kon. Ned. Zwem-, bond wordt op Zaterdag 27 Augustus een jeugdzwemdag georganiseerd;" waarbij de Nederlandse jeugd de kans krijgt te laten zien, dat zij inderdaad zwemmen kan. Met de wel zeer eenvoudige zwem- proef kunnen zij dat bewijzen, waar voor de jeugd in twee categorieën verdeeld is en wel van 1012 en van 1214 jaar. Voor de eerste catago- rie zijn de proeven 50 meter school slag en 25 meter rugslag, en voor de jongelui van 1214 jaar, 50 metep schoolslag, 50 meter rugslag en 1 minuut watertrappen. Aan hen die deze vaardigheidsproef met gunstig gevolg hebben afgelegd, wordt een speciaal KNZB-vaardig- heidsinsigne uitgereikt. Men kan zich hiervoor bij iedere zwemvereniging of zweminrichting in het land laten inschrijven. ADENAUER KANSELIER. Dr. Konrad Adenauer, van de chris ten-democratische partij, heeft te Bonn verklaard, dat de leiders van zijn par- tijd hem hebben doen instemmen kan selier te worden. Hij noemde enkele punten van de politiek van een door door hem gevormde regering. Senor Domingo Diaz Arosemena, Liberaal president van Panama sedert Augustus van het vorig jaar, is in een ziekenhuis te Panama in de leeftijd van 75 jaar overleden. Hij wordt op gevolgd door senor Daniël Chanis, die het presidentschap waarnam. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten cm 7, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7 30 Muziekfeest te Edinburgh. 9.15 Lezing. 9.35 Metropole-orkest. 10.15 Pianomuziek. 11.15 Piano-duo Rawicz en Landauer. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.30 Wat dunkt U van de mens. 7.30 Voor de jeugd. 8.05 Din gen van de dag. 8.20 Promenade-orkest. 9.00 Hoorspel. 9.30 Muziekfeest te Luzern. 10.20 Nieuwe opnamen. 10.45 Wereldkampioenschap pen Wielrennen. 11.15 Selecties. VOOR DONDERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag. 9.05 Muziek houdt fit. 9.35 Jachtkwar- tet. 10.15 Morgendienst. 11.00 De Zonne bloem. 12.03 Hans Ackerman, saxophoon. 12.30 Voor Land- en Tuinbouw. 12.33 Sep tet Jonny Ombach. 1.20 De Zevenklapper. 2.00 Kamerokest. 2.40 Even onder ons. 3.00 Can- zenette Sextet. 3.40 Zang. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Radio Jeugdjournaal. 5.30 Sans Souci. 6,30 Strijdkrachten. 7.30 Actueel geluid. 8.05 Programma-proloog. 8.15 Plaatvaria. 9.00 Plaatsnamen en hun geschiedenis. 9.30 Tuin- concert. 10.15 De vaart der Volken. 11.15 Cyclus „Beroemde concerten". HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Ochtend- varia. 9.00 Concert. 9.35 Soft and sweet. 10.15 Arbeidsvitaminen. 9.00 Concert. 12.00 Paris Vous Chante. 12.30 Voor Land- en Tuin bouw. 12.38 The Skymasters. 1.15 The Avro- leaus. 2.15 Solisten-concert. 3.00 Klim op. 400 Coloriet. 5.00 Reizen en trekken. 5.30 Surinaamse muziek. 6.15 Sportpraatje. 6.30 Radio Muziekjoumaal. 7.00 Pierre Palla. 7.30 In stukken en brokken. 8.05 In het Radio-Zoeklicht. 8.15 Radio Philharmonisch- orkest. 9.00 Hoorspel. 10.15 The Romancers. 10.45 Wereldkampioenschappen Wielrennen. 11.15 Gevarieerde Avondconcert. RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 7.05 Gram. 7.30 Kron. 7.40 Gymn. 7.50 Gram. 8.05 Radio Rhythm Revue. 9.10 Verz. pr. 10.00 Orgel. 10.30 Voor de soldaten. 10.45 Voordracht. 11.00 Honolulu Hawaiïans. 11.45 Voordracht. 12.00 VI. Br.: Gram. 12.40 Mac Neil Koor. 1.15 Gram. 2.00 Eng. H.S.: „Rumbaleros". 2.30 Phil Cardew Octet. 3.00 Kalundborg. Svend Nicolaisen eu orkest. 3.30 Eng. H.S.: BBC Northern Orch. 4,30 Gram.muziek. 5.00 Kootwijk: Batavia. 6 00 Eng. L.P.: Orgel. 6.30 VI. Br.: Voor de soldaten. 7.30 Eng. H.S.: Fram. uit „II Tro- vatore". 8.00 VI. Br.: Verz. pr. 9.00 Dis cussie over lichte en ernstige muziek. 9.20 Orkest onder leiding van Stokofski. '9.45 Ac tueel. 10.15 Fr. Br.: Dansmuziek. 11.00 Di versen. verfris l' dan met

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3