Joegoslavië in het brandpunt Kort Bestek Kinderen bij proces Von Manstein Drie slachtoffers van het water Japan is gereed voor vredesverdrag De leider van de opstand in Bolivia zou zelfmoord gepleegd hebben Donderdag 1 Sept. 1949 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 74e Jaargang No. 10677 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Geen troepen-concentraties in Macedonië Italië blijft afzijdig De gehele Koninklijke familie op het Loo Mc Arthur tevreden JOEGOSLAVIË EN DE VEILIGHEIDSRAAD Stappen mogelijk geacht Verklaring van Howley Smirnoff niet meer bij de K.L.M. Vijf-en-veertig textielpunten Duinbrand bij Monster De revolutie mislukt SERGEANT KREEG HULS OP HET HOOFD Dodelijk ongeval te Utrecht Vijfjarige kleuter luistert gespannen.... Twee auto-Zondagen Trix Terwindt 12!/2 iaar stewardess Mgr. Beran krijgt een hulpbisschop Van Dongen exposeert in de hoofdstad*' Amerikaanse vliegboot veróngelukt Taifoen teistert Tokio Chelsea klopt Arsenal Een Engelse vraag aan Joegoslavië? Cripps en Bevin naar Washington Twee meisjes en een baby BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Post gironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: J BIJLSMA en C. KRAK mierse courant TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm Kleine advertenties ...Juttertjes' tot 15 woor den f L— elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal t 4.— r>ij vooruitbe taling, plus incassokosten Door het officiële Joegoslavische persbureau Tanjoeg werd gisteren de juistheid ontkend van in buitenlandse bladen gepubliceerde berichten, volgens welke er Joegoslavische troepen zou den zijn samengetrokken in Macedonië. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Acheson, verklaar de Woensdag, dat de Westelijke mo gendheden overleg pleegden over de Russische „zenuwenoorlog" tegen Joe goslavië. De V.S. hielden de ontwikke lingen zeer nauwlettend in het oog. De ambassadeurs der westelijke mogend heden in Belgrado pleegden met elkaar overleg zonder evenwel volgens een speciaal program te werk te gaan. Volgens Acheson had Joegoslavië de V.S. geen verzoek om wapens gedaan. Italië en het geschil. De Italiaanse gezant te Belgrado, En- rico Martino, die een korte vacantie in Oostenrijk doorbracht, is gisteren met spoed naar Rome vertrokken, waar hij met de Italiaanse minister van buiten landse zaken, graaf Carlo Sforza, be sprekingen zal voeren over de Joego slavische situatie. Later werd bekend gemaakt, dat de gezant heden naar zijn post te Belgrado zal terugkeren, in plaats van zijn vacantie in Oostenrijk te voltooien. Van een zegsman, die in verbinding staat met het Italiaanse mi nisterie van buitenlandse zaken, werd vernomen dat Italië er in de eerste plaats naar streeft niet betrokken te worden in enige botsing in de Balkan. Italië slaat echter de ontwikkeling van het geschil tussen maarschalk Tito en het Kremlin eveneens nauwlettend ga de in verband met zijn aanspraken op Triest, dat ook door Joegoslavië wordt begeerd, Antwoord op jongste nota Door middel van een artikel in het communistische dagblad „Borba" geeft Joegoslavië antwoord op de laatste Sowjetrussische nota, In dit artikel wordt de beschuldiging uitgesproken, dat de Sowjet-regering haar houding inzake Joegoslavie's aanspraken op Slo- weens Karinthie uit „valse motieven heeft gewijzigd. De Sowjetunie heeft Joegoslavië beschuldigd van „verraad" van Sloweens Karinthie, omdat zij zelf .rekent op dollars en soortgelijke voor delen" (op grond van het Oostenrijkse vredesverdrag), aldus het blad. De wereld „raakt in steeds meerdere mate overtuigd van de schuld en het ondemocratisch karakter van de daden der Sowjetunie ten aanzien van Joe goslavië.". Het blad gaat in op de in de Sowjet- nota vervatte bewering, dat Joegosla vië het democratisch kamp „in de steek heeft gelaten" en dat de Joegoslaven „luid pochen op hun desertie als ware het een soort heldendom". „Indien het woord heldendom dan ironisch gebruikt wordt, dan kan men spreken van het heldendom, dat de Sowjet-regering aan de dag legt tegenover een klein socia listisch land, Joegoslavië", zo repliceert het artikel. De 31 ste Augustus Het was voor de zomerresidentie Apeldoorn een nog wat vreemde situa tie, deze laatste Augustus-dag. H.K.H. Prinses Wilhelmina op 't Loo en toch geen Koninginnefeest. De vlaggen ga ven als vanouds kleur aan het straat beeld, de oranjespeldjes deden in aan tal niet onder voor vroeger en menig een maakte een omweg langs het witte huis, dat er van buiten zo verlaten uit zag, maar waarboven de koninklijke standaard verkondigde, dat ook de ko ninklijke ^dochter hier toefde. Zo kon het een waar familiefeest worden, want behalve Koningin Juliana en de vier prinsesjes, die hier al enige dagen wa ren, hadden ook Z.K.H. Prins Bern- hard en diens moeder zich naar 't Loo begeven. Het verjaardagsfeest speelde zich geheel in de intieme huiselijke kring af, Zelfs Rita Hayworih Een grote afbeelding van Rita Hayworth in een laaguit ge sneden avondjurk zal te zien zijn op een tentoonstelling over, atomen, welke te Kopenhagen wordt ge houden. Onder de afbeelding ziet men een papegaai in een kooi, die ge leerd wordt te zeggen atomen atomen". De bedoeling is, te tonen, dat alles in de wereld is samen gesteld uit atomen, zelfs Rita Hay worth Op de vierde verjaardag van Japans overgave heeft generaal Mc Arthur gis teren een officiële verklaring afgelegd, waarin hjj zegt, dat de communistische bedreiging van Japan voorbij is, de Ja panse industrie is hersteld en het land zelf gereed voor een vredesverdrag. McArthur zeide, dat de thans stem gerechtigde vrouwen en de brede mid denstandslagen der Japanse bevolking, Functionarissen der V.N. en de lei ders der delegaties te Lake Success hebben geen aanwijzing ontvangen dat Joegoslavië van plan is bij de Veilig heidsraad een klacht tegen de Sowjet unie in te dienen, doch men acht een dergelijke stap hier waarschijnlijk, al dus meldt Reuter uit Lake Success. Engelse noch Amerikaanse afgevaar digden zijn voornemens het initiatief in dezen te nemen. Zij laten het aan de Joegoslavische regering over om te be slissen, of haar geschil met de Sowjet unie een „situatie" vormt, die een ge vaar voor de wereldvrede kan vormen. Brigade-generaal Frank Howley, die op het punt staat zich terug te trekken als Amerikaanse bevelhebber in Ber lijn heeft op een afscheids-persconfe- rentie verklaard, dat de Sowjetrussen mogelijk hun pogingen om de Westelij ke mogendheden uit Berlijn te verdrij ven zouden verdubbelen, indien zij zou den menen hierbij succes te kunnen hebben. Zij zouden dan echter niet sla gen en zij moesten het ook maar niet proberen. Ik zou niet gaarne voorspel len, aldus Howley, dat het Amerikaanse volk een dergelijk probleem op dezelf- de wijze zou oplossen, als zij de vorige keer gedaan hadden. Howley wenste verder geen uitleg aan deze verklaring te geven. Om redenen van persoonlijke aard heeft de heer Smirnoff, de bekende pi loot, die thans bij de K.L.M. werkzaam is als inspecteur op het bureau hoofd' inspectie in Den Haag, per 1 September entslag genomen. Bepaalde plannen heeft hij, volgens het Hdbl., niet. Eerst neemt hij enige tijd rust, doch het is niet onmogelijk, dat hij daarna naar Amerika gaat om er een functie bij een luchtvaartmaatschappij te aanvaarden. Duitse socialisten protesteren tegen de ontmanteling De Duitse sociaal-democratische partij heeft de Britse Labourpartij een memorandum gezonden waarin zij het geschatte verlies van 1720 millioen gulden door de ontmanteling van de acht daartoe bestemde Duitse fabrie ken „volkomen ondraaglijk" noemt voor de Duitse economie, die reeds is „verminkt" door de overeenkomst van Potsdam. In het memorandum wordt verklaard, dat deze acht fabrieken bijna evenveel arbeiders werk ver schaffen als alle 159 fabrieken, die bij de overeenkomst van Washington in April van de lijst der te ontmantelen fabrieken zijn geschrapt. Beier nieuws van de handels besprekingen De handelsbesprekingen, die sedert 22 Augustus te Frankfort tussen Neder land en West-Duitsland worden ge voerd,' hebben de laatste dagen een gunstiger verloop gehad en zullen waarschijnlijk i aan het einde van deze week tot het sluiten van een handels verdrag leiden. Er moeten nog moeilijkheden uit de weg worden geruimd met betrekking tot de Duitse uitvoer van automobielen, daar Nederland geen prijs schijnt te stellen op de invoer van volkswagens. Ook bestaan er nog moeilijkheden voor de Duitse uitvoer van machines. Het DuitsNederlandse verdrag zal ge baseerd zijn op goederencontingente- ringen. De omvang van de overeen komst zal waarschijnlijk de verwach tingen overtreffen. die nu omhoog komen, de democratie steunen en „ieder dwaallicht-utopia, dat opgeving van de individuele vrij heid' vereist, met verachting verwer pen". Het plan voor decentralisatie van de politie heeft zulke goede vruchten afgeworpen, dat McArthur geen vrees meer koestert voor de wederopkomst van de politiestaat, Ook over het ar beiderswezen toonde hij zich tevreden. „Er bestaat geen massa-werkloosheid, geen sociale onrust en geen steun op grote schaal", zo zeide hij. De toene ming van de bevolking met 9.500.000 sinds October 1945 is volgens McArthur voor de helft toe te schrijven aan re patriëring. In Juni 1949 waren er min der dan 400.000 werklozen en McArthur verwacht niet, dat werkloosheid binr^n afzienbare tijd een probleem van de eerste grootte zal worden. Een militair voetbaltournooi Nederland, Denemarken, Belgie, Luxemburg, Frankrijk en Turkije ne men deel aan het internationale mili taire voetbaltournooi dat in Septem ber en October a.s. wordt gehouden Op 21 September apeelt het Neder- Het ministerie van Economische Za ken deelt mede, dat met ingang van 1 September 1949, van de textielkaart VA 905 geldig zijn de bonnen gemerkt „D een punt", „V een punt", „U vijf punten", „V vijf punten,, „U reserve" ter waarde van 10 punten en „V reser ve" ter waarde van 15 punten. Aan de Haagweg in de gemeente Monster, ter hoogte van de watertoren bij het voormalige dorp Terheide, is Woensdagmiddag een duinbrand uitge broken. De brand brak omstreeks 13.30 uur in het Polanerduin bij strandpaal 16 uit. Het vuur vond gretig voedsel in het droge duin. De Monsterse brand weer was echter vrijwel onmiddellijk ter plaatse en had de brand na plus minus anderhalf uur geblust. Ongeveer acht hectare duin, waarvan anderhalf hectare bosbeplanting is zwartgebla kerd, De brand is ontstaan doordat vier jongens van ongeveer 8 jaar, die in de duinen aan het bramen plukken waren met lucifers speelden. Volgens te Buenos Aires ontvangen berichten heeft generaal Carlos Pena y Lillo, een gepensionneerd legerofficier, die de opstand in Bolivia leidde, zich in Cochabamba van het leven beroofd, terwijl andere rebellenleiders per vlieg tuig naar Peru zijn gevlucht. Deze berichten werden niet beves tigd. Dinsdagavond werd echter in La Paz officieel bekend gemaakt, dat re geringstroepen het verzet van de re bellen te Cochabamba hadden gebro ken en de stad zouden bezetten. Co chabamba, de tweede stad van Bolivia, heeft 100.000 inwoners. De junta der rebellen in Cochabamba had vóór de aanval der regeringstroe pen in een bekendmaking medegedeeld dat zij Bolivia een regering wilde ge ven in handen van de nationale revolu- tionnaire beweging met medewerking van mijnwerkers en landarbeiders, De ze regering zou de mijnen en spoorwe gen nationaliseren en „welvaart schep pen voor de meerderheid van het volk" (de beweging was van 1944 tot 1946 aan het bewind). Tijdens een gistermiddag in de om geving van het Utrechtse stadion ge- honden militaire demonstratie in het bader van de garnizoensdag, is een militaire toeschouwer door een val lende projectielhuls dodelijk gewond. Het slachtoffer, de sergeant Koster uit Hengelo, bevond zich onder het publiek, dat een demonstratie gade sloeg, waarbij een denkbeeldige mi trailleur-opstelling werd vernietigd De huls van het afgeschoten projec tiel viel van vrij grote hoogte precies op het hoofd van de sergeant, en de kracht van de klap was zodanig, dat zijn schedel brak. Een hersenoperatie mocht niet meer baten. Luitenant-generaal Sir Frank Simp- lands militair-elftal een wedstrijd te- .son, president van de Britse militaire gen Denemarken. De ontmoeting wordt gehouden in het Olympisch Stadion te Amsterdam, bij kunstlicht. Belgie speelt tegen Luxemburg, ter wijl Frankrijk en Turkjje zijn vrij ge loot. Op 5 October worden te Rijs- sel de halve eindstrijden gespeeld, gevolgd drie dagen later door de fi nale te Parijs. rechtbank te Hamburg, waarvoor de gewezen Duitse veldmaarschalk Von Manstein op het ogenblik terecht staat, beeft Maandag de in de zaal aanwezige Engelse moeders verzocht haar kinde ren naar buiten te brengen. De president zeide, dat hij ver scheidene kinderen in de rechtszaal had opgemerkt. De ouders dezer kin- Teneinde tegemoet te komen aan de vele verzoeken, die hem hebben bereikt, verleent de minister van Ver keer en Waterstaat ontheffing van het Zondagsrijverbod op de Zondagen 11 September en 2 October 1949. De con- tróle op naleving van het Zondagsrij verbod zal op de overige Zondagen worden gehandhaafd. Op het ogenblik wordt er te Leiden de tentoonstelling „De Mens en Zijn Arbeid" gehouden. Een van de inzendingen, die het meest de aandacht trekt, is de kleiplastiek van de heer Jos. Mens, „Ronde Taf el-conferentie". Oostenrijks-Tsjechoslo waakse grens gesloten In kringen, die in contact met het Oostenrijkse ministerie van buitenland se zaken staan, werd Woensdagavond verklaard dat Tsjechoslowaakse grens wachten de grens tussen Tsjechoslowa- kije en Oostenrijk hadden gesloten. Niemand werd toegestaan Tsjechoslo- wakije binnen te komen of eruit te vertrekken. De reden van de grensslui- wng is niet bekend. Jjlders in deze courant, op een plaats, waar gemeenlijk minder de draak pleegt te worden gestoken met de ge beurtenissen des dagelijksen levens, iiiiiiiuiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii vindt u een bericht over Rita Khan, ge- te het oude L Gummik ls en boren Hayworth, die door Moeder Na- traangas f* tuur geheel en al uit atomen werd teza- mengemetseld. Het is al atoom, wat de klok luidt. Atoombommen, atoommen sen. Amerikaanse geleerden zouden nu Jn de streek van Bordeaux zijn op nieuw proeven gedaan om kunst regenen. De experimenten slaagden en Bordeaux kreeg een plensbui van je welste. Het is heus niet alleen daar om, dat de toeristen Frankrijk graag bezoeken. Dit jaar kwamen er drie millioen, die 195 millioen dollar in het land brachten. In New York had men geen behoefte aan regen uit een vliegtuig. Daar trok het staartje van een orkaan uit Florida over de stad. Weerbericht Verwachting, geldig tot heden avond: Warm en aanvankelijk droog weer met veranderlijke be wolking. In de namiddag echter enkele verspreide buien. Zwakke tot matige wind tussen Oost en Zuid. In het Westen van het land later iets koeler. 'n middel hebben uitgevonden dat dieren maken Een Vliegtuig die stortregens meebracht, maar weinig immnnn maakt te0f»n atoomstralpn Fe>n vucgmig schade aanrichtte immuun maakt tegen atoomstralen. Een _tronide knolziiro aantal muizen werd blootgesteld aan stl00iae Koomjre atoombestraling en 70 a 80% der dier- sneeuw op en tussen cumulo-nimbuswolken. Cumulo-nimbus wolken, gij allen, die in de meteorolo- tjes, die door middel van het product, t7,„. „JL~ „7' «le met thuls zlJt. zon van die vette kan cysteine genaamd, immuun waren ge- J koppen, waar het zo lekker uit maakt, overleefde de proef, die nor maal dodelijk zou zijn geweest. Cysteine is een tamelijk goedkoop product en wordt gewonnen uit wol en paarden haar. Nog één stap verder en ook de mens trekt zich van een atoombom niets meer aan. Wie weet, komt het nog niet zover, dat men een gewoon wollen costuum met een paardenharen binnenwerk als afweerpantser kan ge bruiken? Dan moeten de geleerden weer aan het werk en op zoek naar nieuwe vernietigingsmiddelen. Zo blijft het werk in de wereld! O De beslissing van de scheidsrechter in een competitie wedstrijd in Buenos Aires gaf aanlei ding tot een stormloop van het publiek /ll naar het middenterrein. Er waren De Emmaüsgangers wel te kijk en 100.000 bezoekers en de politie gebruik- mijn werk niet? Dat nooit! J^evrouw Perón (Evita voor haar vrienden) wilde 70 milloen peso's hebben voor haar sociaal hulp program. Het Argentijnse congres zei: „Ja", maar de heer Perón, die behalve Eva's echtgenoot toch altijd ook nog president is, sprak zijn veto uit en Evi ta krijgt geen cent. Per slot kan er maar één de baas zijn in een geordend huishouden. Een vroegere Duitse S.S.-korporaal stond terecht wegens moorden op gevangenen in het concen tratiekamp Janowska. Volgens de West- duitse grondwet kon de rechter hem niet tot de doodstraf veroordelen (zeei tot zijn spijt zoals zijne edelachtbare mededeelde). Thans kreeg de verdach te tienmaal levenslang. Als daar in ho ger beroep nu eens de helft afgaat, blijft er nog genoeg over. deren dienden zich af te vragen of het v/el verantwoord was, dat hun kinde ren in de rechtszaal bleven, daar er stukken zouden worden voorgelezen ever de Russische veldtocht, die ver schrikkelijke dingen aan het licht zouden kunnen brengen. Hierop zetten enkele jongens hun koptelefoons af en holden, na hun moeders te hebben aangekeken, de zaal uit. Een uur nadat de president zijn tact volle vermaning had doen horen, kwamen twee andere Engelse vrou wen de zaal binnen met een jongetje van nauwelijks vijf jaar oudWaar schijnlijk werd hij door zijn kleine ge stalte niet door de president opge merkt, wel echter door Von Manstein, die afkeurend het hoofd schudde. Het knaapje zette een koptelefoon op en luisterde onbewogen naar de behan deling. Heden is het 12'/» jaar geleden, dat mejuffrouw Beatrix Terwindt, hoofd stewardess van de KLM in dienst van deze maatschappij trad. Mejuffrouw Terwindt was de eerste Nederlandse vrouw, die tijdens de be zetting als parachutiste boven Neder lands gebied werd neergelaten. Zij kreeg in de nacht van 13 op 14 Febru ari de opdracht boven Drente af te springen met de belangrijke taak een nieuwe ontsnappingslijn voor gealli eerde piloten op te bouwen. Zij werd door een zogenaamd ontvangstcom mando begroet. Zij bleek in handen van verraders te zijn gevallen en werd overgebracht naar het hoofdkwartier van de Gestapo, waar zij vier dagen verbleef. Via de SD-gevangenis te Haaren en het Oranjehotel Scheve- ningen is mej. Terwindt op 10 Mei naar het vrouwenkamp Ravensbrück getransporteerd en vandaar eind Fe bruari 1945 naar Mauthausen overge bracht. Hier werd zij door het inter nationale Rode Kruis op 25 April be vrijd. Naar in kerkelijke kringen te Praag wordt meegedeeld, zal in Tsjecho- slowakrje een derde katholieke bis schop met volledige kerkelijke plech tigheden worden gewijd zonder dat daarvoor toestemming van de Tsje choslowaakse staat is gevraagd. De nieuwe benoeming betreft de Praagse parochiegeestelijke Kajetan Matousek, die tot hulpbisschop van Praag zal worden gewijd en als zoda nig mgr. Beran, die onlangs verklaar de, dat hij in zijn paleis gevangen wordt gehouden, zal assisteren. Woensdagmiddag heeft de burge meester van Amsterdam, mr. Ara. J. d'Ailly, in de kunstzaal van de Moder ne Boekhandel te Amsterdam een ten toonstelling van werken van de Frans- Nederlandse schilder Kees van Dongen geopend. De expositie zal tot 24 Sep tember vrijelijk toegankelijk zijn. De directeur van de moderne Boek handel, had tevoren een korte inleiding gehouden, waarin hij o.a. mededeelde, dat op deze expositie een drietal schil derijen, welke van de tentoonstelling te'Rotterdam verwijderd waren, te zien zijn. Een reuzevliegboot van de Ameri kaanse marine is bjj San Diego in zee gestort. De gehele bemanning van 10 koppen kwam om het leven. PRONK ZEVENDE TE PARIJS Op de Buffalobaan te Parijs werd Woensdagavond als revanche van de wereldkampioenschappen een wedstrijd achter grote motoren over 100 km ge houden, welke werd gewonnen door Fournier (Frankrijk in 1 uur, 22 min., 52 sec. Onze landgenoot Pronk werd zevende op tien ronden. Een taifoen met een snelheid van 128 km per uur raasde over Tokio. De stroomvoorziening werd gestoord en electrische treinen tot stilstand gebracht. Van honderden huizen zijn de daken afgerukt. De taifoen ging gepaard met slag regens. De politie maakt melding van grote verwoestingen in het kustge bied van de stad. De laatste keer dat Tokio door een taifoen werd getrof fen was in 1938. De uitslagen van de Woensdag ge speelde wedstrijd voor de Engelse League luiden: Eerste divisie: Arsenal Chelsea 23; Bolton Wanderers Manchester United 1—2; Derby Coun- ty—Aston Villa 3—2; Fulham—Hud- dersfield Town 4—1; Liverpool—Stoke City 1-1; Manchester CityPortsmouth 10; MiddlesbroughBlackpool 20; New Castle UnitedEverton 40; Sun- derlandBurnly 21; West Bromwich AlbionBirmingham City 30. De correspondent van de „New York Times" Sulzberger meldt uit Belgrado, dat de Britse regering de Joegoslavi sche regering officieel heeft gevraagd, welke houding zij zou aannemen, in dien de huidige crisis in de Balkan openlijk aan de Veiligheidsraad voor gelegd zou worden. Er was nog geen officieel antwoord gegeven. De Britse ministers Bevin en Sir Staflord Cripps zijn aan boord van de Mauretania" van Southampton naar Washington vertrokken voor het voe ren van belangrijke besprekingen met Amerikaanse en Canadese autoritei ten over het dollarvraagstuk. Gistermiddag is het anderhalfjarige dochtertje van de familie G. te Diemen in een sloot achter het huis gevallen en verdronken. In een onbewaakt ogenblik is het meisje naar de sloot ga lopen. De vader, die zijn dochtertje in het water zag drijven, heeft haar eruit gehaajd, maar helaas waren de levens geesten toen reeds geweken. Ter hoogte van de Thomaspolder onder de gemeente ^iervliet op Zeeuws Vlaanderen waren Woensdagmiddag vier meisjes in de Westerschelde aan het baden. Plotseling werden de nicht jes Buysse, wonende te Biervliet en IJzendijke door de sterke stroom ge grepen en meegesleurd. De beide kin deren 11 en 13 jaar oud verdronken voor de ogen van een aantal mensen op de wal, waarbij *ich ook een broer van een der meisjes en diens vriend bevonden. Een onderwijzer, de heer H. Dupuy, die zich onmiddellijk te water begaf, moest zijn reddingspogingen echter opgeven door de sterke stroom. De twee andere meisjes, die hun vrien dinnetjes zagen wegdrijven, wilden ze achterna gaan, doch door hen met ge weld uit het water te trekken kon worden voorkomen, dat dit tragische ongeval nog twee slachtoffers zou heb ben gemaakt. COPPI SLAAT SCHULTE De Grote Prijs van Leon Louyet, een wedstrijd over 76 kilometer, welke te La Louviere werd gereden, eindigde in een overwinning van Coppi in 2 uur 2 min Tweede werd Schulte op één lengte gevolgd door de Belg Du Buis- son. Alle overige deelnemers hadden één of meer ronden achterstand.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1