Stad en Omgeving* Hebben onze voetbalclubs een kans in het komende seizoen? H.R.C. ontvangt R.F.C. uit Rotterdam „LangeJaap"onder doktershanden Geen feestdag, maar toch feest! Tussen Haaks en Kuitje Bespreking Sportraad In het kort Gymnastiekvereniging FAC bestaat vijf jaar Nieuwe raad vergadert Dinsdag a.s. Wandelsport Nieuwe torenlicht weldra gereed Seizoensluiting te Huisduinen VAN MARSDIEP TOTii Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Schietoefeningen op de Texelstroom Callantsoog De a.s. Raadsvergadering Anna Paulowna Urk Besommingen IJmuiden Evenals voorgaande jaren zullen wij ook nu een voorbeschouwing geven voor het komende seizoen, waarbij wij tevens de kansen zullen afwegen tegen over de andere clubs. Wij weten wel dat het moeilijk is om een dergelijke voorbeschouwing zoda nig te schrijven dat de werkelijkheid er ook maar enigszins mee in overeen stemming is. Er zijn verschillende facto ren die aan een bepaald elftal een mo rele steun of een inzinking kunnen ge ven. Eén van deze factoren is een goede en flinke start. Er wordt veel gesproken over be paalde tegenstanders die wel te over winnen zijn. Dat is 'n foutief standpunt. Aan de andere kant is het eveneens fout om nu al bij voorbaat te zeggen dat een wedstrijd verloren wordt. Een wedstrijd is niet eerder gewonnen of verloren dan wanneer de scheidsrech ter voor het laatst heeft gefloten. Dat betekent dat bij het aanvangssignaal ieder elfal gelijke kansen heeft, Laten de spelers dit toch voldoende begrij pen. Klinkende namen en daden in het verleden betekenen niets, helemaal niets. Het gaat om de prestaties van nu. En dat heeft ieder elftal in eigen hand. Gaan wij van dit standpunt uit, dan durven we gerust te zeggen dat onze clubs goed voorbereid aan destartko- men.Het is waar. de trainingsgelegen heid hier. ter plaatse is niet zoals net zijn moet, maar de eerste elftallen heb ben daar weinig last van ondervonden HRC in goede vorm Zonder overdrijving kunnen wij zeg gen dat HRC momenteel in goede vorm is. Er zijn nog enkele plaatsen die wij anders zouden willen en met ons de E.C waarschijnlijk ook wel, maar ge zien de resultaten van de voorgaande jaren zijn wij optimistisch gestemd. HRC heeft het klaar gespeeld tweemaal achtereen als nummer twee te eindi gen met twee punten achterstand op de kampioen. Ditmaal zal die taak nog moeilijker worden, omdat er volgens ons een aantal top-derdeklassers bij el kaar is ingedeeld, die van geen wij ken weten. Maar biedt dat ook geen voordelen? Een eventuele misstap is nu niet zo kostbaar. Weet HRC de mis stappen tegen de z.g. zwakke zusies achterwege te laten, dan menen wij dat rood-wit een aardige rol gaat spelen. De eerste helft van het seizoen biedt voor HRC uitwedstrijden tegen SDW, Kinheim. Vitesse, APGS en Zilver meeuwen. Een pracht programma. Lukt het om tegen deze tegenstanders een dragelijk resultaat te bereiken dan geloven wij dat het 30-jarig bestaan éen dubbel feest kan geven. De elf uitver korenen zullen straks misschien in tech niek iets te kort komen tegen enkele tegenstanders, maar het rode enthou siasme dat al meer wonderen heeft verricht moet ook nu bijspringen en wanneer dat gebeurt dan zijn wij er zelfs van overtuigd dat SDW op 18 September in Amsterdam zal zeggen „In die derde klasse valt het ook niet eens mee". En daar moet het op aan. Deze wedstrijd is voor HRC belangrijk. Deze wedstrijd moet geworden worden. Aan de spelers de eer om dit voor el kaar te spelen. En dat kan door inten sieve voorbereiding, met 100 werk lust. Een beter seizoen voor Helder? Helder heeft in de afgelopen periode een andere methode gevolgd dan in voorgaande jaren. Er werden n.1. min der vriendschappelijke wedstrijden ge speeld en het ligt voor de hand dat er ook betere resultaten op volgen dan in de twee voorgaande seizoenen. Want veel slechter kan het al niet en daar wij er van overtuigd zijn dat Helder beter kan, geloven wij ook wel dat het in het komende seizoen beter zal gaan. Of er een rol van betekenis gespeeld kan worden durven wij niet te beweren Het is met Helder een eigenaardig ge val. De spelers zijn technisch behoor lijk, beter dan van verschillende derde klassers die steeds een rol van beteke nis spelen, maar als geheel valt het elftal tegen. Er zit geen ploegverband in en de taktiek is ver te zoeken. Dat heeft een oorzaak. Welke willen en kunnen wij hier niet schrijven, maar wat wij wel willen zeggen is dat er enkele spelers zijn die vroeger goed voor de dag kwa men en die daar nu nog op denken te teren. Een gedachte die absoluut fout is en die door de tegenstanders van he den ook steeds wordt afgestraft. Wij willen de spelers van Helder een raad geven: Speel een goed spel, maar speel met je elftal. Het geeft niet wie het doelpunt maakt, als het maar gemaakt wirdt. Laat eens iets voor het voetbal spel, dat je toch vrijwillig als je spo-t gekozen hebt, staan. Speel eens met iets meer enthousiasme, want je mede speler die wel zijn uiterste best doet, heeft daar recht op. Eerst dan kunnen wij in het as seizoen schrijven dat Helder weer technisch beter was. maar ook de overwinning heeft verdiend Wij weten wel dat het hoofddoel is om een sport te beoefenen, maar die be oefening gaat eerst goed wanneer er nok eens successen worden geboekt. En daar mankeert het de laatste jaren bij Helder wel eens aan. De club is ge zond, laat het zo blijven door te zorgen voor een spannend seizoen. Watervogels nog 'n jaar geduld Watervogels heeft enkele aardige oefenwedstrijden gespeeld, waarbij de oudere spelers nog steeds een rol van betekenis speelden. Dat heeft een oor zaak. Men gaat n.1. bij onze vierde klassers van het standpunt uit dat de jonge spelers eerst een seizoen in net tweede moeten spelen, om deze knapen zo mogelijk het volgend jaar een kans te geven in het eerste elftal, waarbij cr dan vanzelf iets van verwacht wordt. Dat is een goed standpunt, hoewel wij het jaar verlies niet kunnen huldi gen, omdat volgens ons de sprong naar de res. Ie klasse NHVB of 4e klasse vrijwel gelijk uitkomt. Een kwestie van bekijken. Wij vooi1 ons zijn er echter toch wel van overtuigd dat wanneer Watervogels een goede start heeft het eerste elftal wel de aandacht krijgt die het verdient. Geenszins willen wij nu beweren dat dit tot heden nog niet het geval is. Integendeel, maar de wijze waarop steeds het eerste elftal wordt samengesteld doet Iets vreemd aan. De toekomst zal echter leren wie er gelijk heeft en eerlijk gezegd zijn wij er niet van overtuigd dat wij deze eer krijgen. WGW is favoriet Onze R.K.-voetbalvereniging WGW is nu als tweede klasser ingedeeld en het spijt ons ontzettend voor haar tegen standers, maar zoals de zaken er nu voorstaan moeten deze tegenstanders nog een seizoen wachten om kampioen te kunnen wórden. Dat is waarschijnlijk sterk gezegd, maar WGW was verleden jaar al te laag ingedeeld en nu de ploeg nog enkele versterkingen heeft ontvangen, menen wij sterk dat zij ook dit jaar weer de titel voor zich op eist. Het seizoen moet nog beginnen en deze verklaring doet dan waarschijnlijk ook wel buitengewoon optimistisch aan maar als wij het anders schreven was O i- de kans groter dat wij straks mis zijn dan nu. Onvoorziene omstandighe den vanzelf voorbehouden. l?e competitie 1949-1950 staat voor de deur. Honderden spelers in onze stad gaan weer aan de strijd om de punten beginnen. Laten deze spelers het fair doen. Laat de tegenstanders hoog tegen een Helderse club opkijken. Wij moeten gevreesde, maar faire tegenstanders zijn Dat is het doel en dan pas is er 'n voldoening. Enkele kampioenschappen daar nog aan toegevoegd en 1950 zal 'n uitstekend voetbaljaar zijn. Veel succes en een prettige strijd! Hr. Ms. kanonneerboot „Flores" is Dinsdag binnengelopen; de bodem heeft meteen ligplaats genomen op de Rijkswerf. Met de „Pieterman" van het Loodswezen zijn gisteren op het Marsdiep technici van de PTT op zoek geweest naar een lek in een te lefoonkabel. - Het is morgen hoog water om 10 uur en 13.55 uur, en laag water om 7.35 en 20 uur. De temperatuur van het zeewater was 18.71 graden Celsius. Hedenavond wordt in gebouw Mu- sis Sacrum een bespreking gehouden door het bestuur van de Helderse Sportraad met besturen van sportver enigingen die velden in Den Helder bespelen. Deze bespreking is het gevolg van een onderhoud dat het bestuur van de Sportraad heeft gehad met de wet houder van Financiën en Bedrijven. De aanvang is 20.30 uur. Gistermiddag kort na vieren verscheen een tweemotorig vliegtuig boven de stad, dat kennelijk iets in de zin had. Het maakte een rondje boven Fort Erfprins en zocht zich toen, op betrekkelijk geringe hoogte, een weg dwars over de stad. Onge veer ter hoogte van het Timorpark maakte zich onderaan het vliegtuig een klein wolkje los, even later nog één, en nog één. Het werd een lange sliert van dwarrelende voorwerpjes, die heel langzaam daalden. In de Bil- litonstraat zagen we de eerste pam fletjes in een pakje naar beneden ko men. Twee peuters stoven er onmid dellijk op af. Gul als de kinderen zijn, stonden zij onmiddellijk twee briefjes af. „Bezoekt de tentoonstel ling Jeugd van Nederland", stond erop. Commentaar van de peuters: „In de lucht leken ze zwart, maar ze zijn wit!" Dergelijke metamorphoses zulen zij in hun later leven zeker méér tegenkomen! Het jubilerende kosterpaar van de Lutherse kerk, de heer en mevr. Goudswaardt, houden vanmiddag van 2 tot 6 uur een receptie in het boven lokaal van de kerk. Vandaag vieren drie Helderse belastingambtenaren hun 25-jarig jubileum. Het zijn de heren J. de Jong, hoofdassistent, L. Niemeijer. hoofdassistent-controleur bij de grondbelasting en A. Proper, assis tent. In verband met de Sportdag van Zondag a.s. moeten de adspi- rantengroepen van W.G.W., afd. Gymnastiek, vanavond om half ze ven aanwezig zijn in 't gymnastiek lokaal van de RK Meisjesschool. Zaterdagmiddag om twee uur wordt op de speelplaats de generale repe titie gehouden, laatste oefengelegenheid staat voor de deur Matste proefnemin- in ohze stad vrijwel alle elftallen in het veld k - spannjng nog gen dus voor de clubs, de laatste wedstnjde vraaggesprek vreemd Is. Ir. Otten van rhilips zei Dinsdagaio jg yoor het bedrijfs- gen dus vre< vooi leven. Het teamwork dus zoals wfl nu is. u. vucii to" i ntrriik voor de radio, dat het teamwork in de sport zo be g J ■- k pn k0rf- m dat kennen bg voetbal, n«».' bal. Maar dan moet het ook volledig en goed worden uitgevoerd, spelers dit terdege beseffen. Onze plaatselijke gymnastiekver eniging F.A.C. bestond deze week 5 jaar. In Augustus 1944 werd deze ver eniging door enkele dames opgericht, welke dames nu nog allen lid zijn en dus de kern van de club vormen. Het bleef echter niet bij deze kern, want nu, 5 jaar later, is de vereniging uit gegroeid tot een grote vereniging en was er in onze stad een geschikte ge legenheid voor oefening, dan konden nog meer leden worden aangenomen. Het ligt n.1. in de bedoeling om een af deling voor jongens en meisjes op te richten, doch de beperkte ruimte en beschikking over uren in het Lyceum, beletten dit. F.A.C. maakte verleden week een interessante en gezellige busreis, ter wijl het in de bedoeling ligt straks een gymnastiekrevue te organiseren. Wij twijfelen er niet aan of F.A.C^ onder leiding van de heer J. Dekkelv zal haar weg wel vinden. In de afgelopen week kwamen wij verschillende uitslagen tegen van vriendschappelijke wedstrijden als QSCBloemendaal 60, Alkm. Boys —WA 08, terwijl Kinheim en WE in een tournooi de finale bereikten voor DEM en Vitesse. KW won van GVO en Hollandia van Always For- ward. Het brengt ons weer in de sfeer, maar overigens zeggen deze uitslagen ons niets. H.R.C.—R.F.C. R.F.C., de Rotterdamse Footbal Club, komt a.s. Zondag naar Den Hel der om HRC partij te geven. Deze club is van beter gehalte dan Over maas en voor HRC dus een geduchte tegenstander. HRC speelde reeds acht vriendschappelijke wedstrijden, n.1. tegen BFC, Schagen, Hillinen, ZFC, Volewijckers, BKC, Helder jn Over maas, waarvan alleen tegen Volewij ckers gelijk werd gespeeld en 7 wed strijden werden gewonnen. Het zal ons benieuwen of HRC tegen het sterke RFC haar vorm kan handhaven. HRC II speelt om 10.30 uur tegen Watervogels op het Watervogels terrein. Een aardige match, waarbij voor beide elftallen de eer van de overwinning op het spel staat. Zeemacht—HRC III wordt Zater dagmiddag gespeeld om 16.30 uur. Zeemacht 2HRC-combinatie even eens op Zaterdagmiddag, aanvang 14.30 uur. ZwaagwesteindeHelder. Helder gaat op bezoek bij Zwaag westeinde, een behoorlijke tegenstan der, waar tegen Helder zich goed kan voorbereiden. Daar ons weinig gege vens van Zwaagwesteinde bekend zijn volstaan wij met Helder veel succes toe te wensen. Zoiiavenn Het veld van WGW is in reparatie, van welke ^legenheid gebruik ge maakt wordt een bezoek te brengen aan Zouaven. de vierde klasser in Lutjebroek. Of het nu wederom een overwinning zal worden menen w y moeten betwijfelen. De eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad zal Dinsdag avond a.s. ten raadhuize worden ge houden. De nieuwe raadsleden zullen worden geïnstalleerd, waarna onmid dellijk de wethoudersbenoeming aan de orde komt. Verder bevat de agenda de benoe ming van de vjjf commissies van bij stand, enige benoemingsvoorstellen en o.m. het voorstel om een crediet van 4800.— te verlenen voor de bouw van een gebouwtje ten behoeve van de waterverstrekking aan sche pen. Onder de „Ingekomen stukken" is een ontslagaanvrage van de heer J Worp. Overeenkomstig zijn verzoek stellen B en W voor, hem met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag te verlenen als directeur der water en lichtbedrijven. FAILLISSEMENT In staat van faillissement werd ver klaard P. N. Krul, aannemer. Hoog straat 26, onder benoeming van mr. J Mulder, alhier, tot curator. Onze plaatselijke W.S,V. „De Duin- kanters heeft deelgenomen aan een door Soest uitgeschreven wandeltocht over afstanden van 10 en 25 km. Het parcours leidde door een prachtige streek, zodat de jongens en meisjes volop genoten. En dat „De Duinkan- ters" een goede indruk maakten, blijkt wel uit het feit dat zij met een tweede en derde prijs plus een groepsprijs naar Den Helder terugkeerden. Toen wij Dinsdagavond tegen mid dernacht „tussen Haaks en Kuitje" fietsten, misten wij één bijzonder ele ment. Het was net als thuis, wanneer de klok plotseling blijft stilstaan. De hemel lag donker en dreigend over Dijk en Marsdiep, aan de Noorderkim brandde rossig het hoge licht van De Mok en het lage knipperde aan en uit. Wat meer naar het Westen gloeide de rode ton op gezette tijden, en daar bleef het bij. Bij de nadering van Huisduinen verscheen aarzelend het licht van de „Texel" boven de horizon, telkens netjes toegewenkt door het lage licht op de Dijk, dat met het to- entje van Parkzicht het Molengat aanwijst Maar het meest karakteristieke licht ontbrak. De stralen vafi de Huisduiner toren verzaakten ditmaal hun plicht. Zij gleden niet meer gestaag langs de einder, en dat maakte de hemel rond Lange Jaap" leeg en dreigend. Dich terbij gekomen, bleek de vuurtoren toch met een gelig oog in de richting van het Schulpengat te loeren. Een inktzwart silhouet tegen een achter grond van diep indigo, met daarin, ergens m de hoogte, een verlicht ven ster. De zeeman moest het hiermee doen, want „Lange Jaap" was die middag onder doktershanden gegaan. Al weken van tevoren waren tech nici met de werkzaamheden begonnen. Uiteraard wilde men zover mogelijk komen, zonder dat het licht gedoofd behoefde te worden. Maar Dinsdag kwam toch het einde aan de periode, dat de Huisduiner toren een nood- licht had. Hebben wij niet reeds ver teld, enige maanden geleden, dat het optiek van dit noodlicht indertijd op de Remavi heeft gestaan? Dit demon stratie-optiek heeft dus nog nuttig werk kunnen doen. Maar eindelijk is toch het glanzend nieuwe en hypermoderne optiek uit Frankrijk aangekomen. In grote kis ten zijn de breekbare onderdelen ver pakt. Stuk voor stuk moeten zij langs het torenlichaam naar boven gehesen worden. Wie daarin geen erg heeft, zou denken dat zo'n kist ergens sta tussen hemel en aarde hangt Maar wie even goed toekijkt, ziet dat de vracht centimeter voor centimeter naar boven gaat. Een secuur werkje. dit transport van de kostbare onder delen! Wij hadden graag eens bovenin de toren een kijkje genomen, maar dat was niet mogelijk. De ruimte in de koepel is ook maar klein, en het was voor de technici al woekeren met de beschikbare vierkante decimeters. Morgen hopen zij echter klaar te zijn, dus het nieuwe licht (dat enige tientallen malen zo sterk is als het noodlicht) kan vermoedelijk morgen avond proefbranden. Wij zijn be nieuwd, ook en vooral naar de nieu we installatie! Al is het licht van „Lange Jaap' dus lamgelegd, de zeeman weet dat dit zoiets is als stilte voor de storm. In één dag tijd zal de toren zijn schade van een halve week hebben ingehaald, zoveel decalumen zal het nieuwe licht leveren. Het is gemakkelijker gezegd dan gedaan: op de 31ste Augustus voortaan geen feest meer! Zelfs wanneer Prinses Wilhelmina zelf een dergelijke wens heeft laten horen. Want deze datum is, na vijftig Koninginnedagen, niet meer als een gewone dag te beschouwen. Al is 30 April nu de Koninginnedag geworden, de laatste dag van Augustus blijft toch iets eigens behouden. Jaren zullen nodig zijn, alvorens dat uitslijt. Maar waarom daarmee haast te maken? Moesten wij eigenlijk niet iedere dag in een Koninginnedag-stemming zijn? Evenmin als het mogelijk is, om zonder enige aanleiding oprecht feest te vieren, kan men wel bewust een aanwezige feestelijke stemming onderdrukken. En daarom is het wel goed geweest, dat de Helderse muziekverenigingen aan de dag van gisteren toch een beetje apart eaohet hebben gegeven. De hele dag wapperden overal in de stad de vlaggen, het was een heerlijke zomerse dag (mét een Oranjezonnetje) en gisteravond klonk pittige muziek op vier verschillende punten in de ge meente. het lang niet gemakkelijk. De jongens en meisjes hadden allemaal bijzonder hun best gedaan, maar onherroepelijk moest één bouwwerk het mooiste zijn. Het bestuur had een verstandig be sluit genomen, toen het de kinderen in drie groepen indeelde. Nu maakten ook de jongeren, met wat minder fan tasie en handigheid, een kans op een eerste prijs. De gelukkigen war^n; groep 1 (leeftijd 5, 6 en 7 jaar): 1 Jan Bakker, 2 Robby Dol, 3 Robby Mahieu, 4 Emmy Bouma, 5 Hanny Pieterse. Groep 2 (leeftijd 8, 9 en 10 jaar): 1 Ineke Boon, 2 Henny Keyzer, 3 (werkstukje no. 9), 4 Henk Hietbrink. 5 Henny Prins. Groep 3 (leeftijd 11 12, 13 en 14 jaar): 1 Martin de Bruin, 2 Jaap Pronk, 3 Henri van der Plaat, 4 Hans Slotboom, 5 Henk Koen. Zij kregen allemaal een mooie prijs, variërende van een koffertje of een grote bal tot een leuk kinderboek of een kleine bal. De allerkleinsten kre gen bovendien een aardige troostprijs. Na de eigenlijke wedstrijd werden alle kinderen in twee groepen verdeeld, die nog even een nummertje touw trekken weggaven. De ploegen bleken aan elkaar gewaagd, want het werd een spannende strijd. Het ging er ook om, want ieder lid van de winnende ploeg kreeg een reep chocolade! Na de prijsuitreiking besloot de heer Wynia namens het bestuur van „Huis ouiner Belang" deze alleszins prettige middag, waarop jong en oud zich heeft geamuseerd. Concerten En gisteravond om even over acht begon, voor een aanvankelijk nog niet zo heel groot publiek, het Stedelijk Muziekcorps zijn concert vóór de kerk te Huisduinen. Vier flinke lampen wa ien onder de goot opgehangen, zodat de muzikanten geen nootje over het hoofd behoefden te zien. Naarmate men verder in het programma kwam, groeide ook de belangstelling, en nog steeds bleven langs de Huisduiner weg en de Dijk fietsers (en zelfs een en kele wandelaar)- naar onze badplaats komen. Het was een goede gedachte op deze ook eens een concert te geven Wellicht kan dat volgend jaar, wan neer misschien wat meer vreemdelin gen naar Den Helder en omgeving ko men, nog wat worden uitgebreid. De heer Wynia maakte een opmerking in die richting, toen hij na de taptoe di bedanktStelnroth. en ziin muzikanten WO wi l" V°°r h6t daagde concert steunen WenS gaarne ünd- d® andere korpsen hadden niet over belangstelling te klagen Het hl Hf Jw* °uk zodan'g' dat het ver blijf buitenshuis op zichzelf al aange naam was. Het komt ons voor da. Prinses Wilhelmina er geen be /waar tegen zou maken, wanneei bevolking Haar verjaardag vierdé He.HW,J2e' Z°a!s dat gisteren ln "lder 's g^aan. Géén feest De Harmonie te Winkel besta jaar. Op 3 en 4 September zal dit» bileum feestelijk worden gevier? De brandweren van Dirkshorn enV^ Maarten hebben elkander in ee 5'"t zondere voetbalwedstrijd ontmoet n" mannen waren in uniform gekleed de keepers hadden tot taak de bal een straalpijp uit het doel te spu;?et Dirkshorn won met 3—2. q De per motorclub zal Zaterdag lo SenC!' ber betrouwbaarheidsritten houd waarbij het parcours leidt door plaatsen in de kop van Noordhollan? Op de Nieuweweg te Hoorn is vrachtauto van de zuivelfabriek Ho na" geslipt en tegen een boom gered» De bestuurder moest in het ziekenhui worden opgenomen. Een grote hoeve»1 heid melk ging verloren. ne meenteraad van Hoorn besloot in zl' laatste zitting zes leden keren nie» terug - 500 bij te dragen in de kol. ten van restauratie van een in 1636 aan de Ned, Herv. Gem. te Schermerhorn geschonken gebrandschilderd kerk raam. De afdeling Enkhuizen en omstre. ken van het Rode Kruis heeft voor d» minder valide inwoners van Enkhui. zen. De Streek en Wervershoof en autobusuitstapje gehouden en daarin», de veel sympathie verworven. Te Castricum heeft de R.K. school de beschikking gekregen over een TiBS schoolgebouw. De opening geschiedde onder grote belangstelling. Niet min. der groot was de aandacht welke al. daar werd besteed aan het afscheid van de stationschef, de heer H Kingma. De propaganda-actie ten bate van de jubilerende afdeling Velsen van Het Witte Kruis heeft het mooie bedrag van 8000 opgeleverd. H- In Volendam luidden gisteren de klokken en trokken padvinders en gymnasten in vrolijke optocht dool het dorp. Alles ter ere van de opening van de hulp-secretarie aldaar, waardoor de Volendammers voor gemeentezaken niet meer naar Edam behoeven te gaan, O Op de kerrtiis te Zaandam heeft een 16-jarig meisje met haar (jonge) leven gespeeld door gevolg te geven aan de uitnodiging om een rit achter op een motor te maken in de steilwand. 't Is goed afgelopen! O Drs. D. J. de Haan te Haarlem is benoemd tot hoofd van het Sociografisch Bureau te Zaandam, welke instelling binnenkort streekbu- reau wordt. O Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan der vereniging en het sedert de oprichting onafgebroken vervulde dirigentschap van de heer Alb. Meijns Wzn.. zal de Harmonie „Ons genoegen" Zaterdag a.s. te Wor- merveer een receptie houden. De vereniging „Huisduiner Belang" heeft bovendien nog iets anders ge daan. Het was niet alleen Prinses Wilhelmina-dag, maar bovendien was het voor de meeste kinderen de laatste dag van de vacantie. Een geschikte gelegenheid om het badseizooen, dat met de Pinkster officieel werd ge opend, nu te sluiten. Dat wil niet zeg gen, dat het van nu af stil zal zijn aan het Huisduiner strand. Ook het bestuur van „Huisduiner Belang" hoopt op nog vele zomerse dagen, waarop bewoners van stad en dorp nog oprecht van de strandvreugde kunnen genieten. Bouwende jeugd „Huisduiner Belang" dan organiseer de gistermiddag op het strand tussen de tweede en derde pier wedstrijden voor de jeugd. Het terrein was reeds uit de verte kenbaar aan de frisse seinvlaggen, en dichterbijgekomen zag men de jeugd, met enthousiasme wer kend aan hun fort of kasteel van zand. Het was juist „stil van hoog" geweest, dus niemand behoefde bang te zijn dat ondeugende golven de bouwsels zou den vernietigen. Van half drie tot half vijf waren vijf en zestig Huisduiner kinderen (waaronder enkele van bad gasten) ijverig in de weer, onder het behoorlijk schijnende zonnetje. Het was ronduit gezegd „bloedheet" aan het strand, maar de kinderen liepen er luchtig bij en hadden trouwens alle aandacht voor hun werk! En Leo Ma hieu zorgde onvermoeibaar voor vro lijke accordeonmuziek. De heren Stevers, Van Waarden en Polak, die de jury vormden, hadden 154. De Panko-verspieder trom- hij naar het opperhoofd. Deze zit juist melt regelmatig zijn berichten door in zijn stoel te knikkebollen. Zijn en op een zekere plek in het bos r.anden rusten op zijn dikke buik en worden die berichten gehoord ook. het is aan alles te zien, dat het opper De Panko-negers, die hier midden in hoofd van een goed leventje en van het bos zitten, vangen met een gretig lekker eten en drinken houdt. „Ma oor de berichten op en ais ze de hele jesteit", roept één van zijn toegesnel boodschap hebben begrepen, ver- de onderdanen. „Majesteit, we hebben schijnt er een brede grijns op hun ge- zojuist het bericht doorgekregen dat zichten. „Wacht." roept één van hen Uw diner onderweg is En het Dat zal ik eens even gauw aan Zijne wordt nog een uitgebreid diner ook Majesteit gaan zeggen. Hij was toen als ik de berienten geloven mag." Het al zo hongerig de laatste tijd." En dikke opperhoofd knikt goedkeurend met deze raadselachtige woorden rent en smakt eens met de lippen. de op Den Vrijdag a.s. des middags van 14.00 17.00 uur, zullen schietoefeningen wor den gehouden op de Texelstroom. Straal van de onveilige sector is 15 km. Onveilige hoogte 5500 m. Dinsdag 6 September komt de Raad 's morgens om tien uur in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Beëdiging en installatie van de Raad, benoeming wethouders en uit- brenging van het verslag van de Stich ting voor Geestelijke Volksgezondheid in Noord-Holland. VERGADERING VAN HOOFDINGELANDEN Hoofdingelanden van de Anna Pau- lownapolder vergaderen Zaterdagmor gen a-s. in het Polöerhuis. Op de agen da staat o.m. een voorstel om aan het personeel van de polder, evenals het vorige jaar, een gratificatie toe te ken nen van 2 proc. van de wedde tot een maximum van 50 en een voorstel om een terrein langs de Wijdenes Spaans- weg. groot 1220 vierkante meter, aan Ie kopen van de heer Th. P. Hogeveen Lz., tegen de prijs van 1 in totaal, teneinde de bocht in die weg te kun nen verbeteren, VISSERIJ Door 120 vaartuigen werd Woens dag aangevoerd: 15113 pond kuilpali™ prijs 0.63—0.75; 1119 pond lijn- beugaal, 0.85—1.00; 1554 pond wit»» 0.050.37 per pond. De aanvoer van Dinsdag was 35®" kisten haring, 350 makreel, 250 kabe jauw, 200 schelvis, 100 wijting, J* schol, 40 tarbot-tong, 25 schar, 50 kooF vis, 20 bot, 10 haai, 5 schar-tong en a» diversen. Prijzen per kg: tarbot 2.65-- 2.20, gr. tong 2.70—2.65, gr. m. 2.40, m. 2.45—2.35, kl. 1 2.30—1.95, kl. 1.05—0.55, heilbot 2.70—2.20. Pro** Per 50 kg: tong-schar 55-54, gr. sch« 54—51.50, m. 39—22, kl. 19—8.50, verse haring 14—10 50, makreel 1610. b° 12.509.50, schar 13.507, tarbot 118—114, tarbot III 82, wijting 16"J gr. schelvis 37—32, m. 40—33, kl. 9, gr. rode poon 45. kl. haai 14-5 12.50, gr. gul 25.50—24, kl. gul l6-5^ 6. poon 2.50. Prijzen per 125 kg: K®' beljauw 130—80, gr. hake 188, koo1»» 3230. Besommingen: twee trawler f 33300, IJM. 57, Medan (rest.) f KW. 6 f 2540 IJM 213 f 330, 241 f 2W' 276 f 58. HD. 79 f 2430. W ARMENHUIZEN, 31 Aug. 71.200 kg. aardappelen: Koop»®* blauwe 7—7.30, Meerlanders 7;81 7.80, Bevelanders 6.40—6.70, E'?® heimers 6.60—7.20, Bintje 6.90— Schotse muizen 8.50, Noordeling 5.80. 1600 kg bieten I 5, II 4, 48-^ kg. witte kool 10.70—11.70, 16.900 rode kool 5.50, 3500 kg gele kooi 5- 8-40, 11.640 kg slabonen 3043, kg peen 16.50.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2