Vijf jaar na Dolle Dinsdag Stad en Omgeving. Portsmouth Citadel Band oogstte grote waardering Strafschop bracht H.R.C. een verdiend gelijk spel Welgeslaagd concert in de Nieuwe Kerk Feestelijke middag voor jeugdige Oranjeklantjes Puzzelende motorrijders jaarvergadering J.V.C. Buurtvereniging BBM geeft toneelavond Brand bij „De Motordokter" Goede wedstrijd aan de Sportlaan Nieuws van D.O.K. Jongdierendag van „Streven naar Beter" Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Zeemacht won verdiend de laatste nederlaag-wedstrijd Aantrekkelijk spel bij WatervogelsHRC 2 Tussen Haaks en Kuitje VAN MARSDIEP TOT Ij Gemeente iets sterker dan Rijkswerfpersoneel In het kort Scheepvaart berichten De muzikanten van de Portsmouth Citadel Band leiden in hun vacantie geen lui leventje. Deze soldaten van het Engelse Eeger des Heils, die voor het merendeel in bedrijven en kantoren te Portsmouth werkzaam zijn. benutten hun vacantie in 1949 voor het maken van een drukke tournee door Nederland. De meeste korpsleden zijn amateurs, bezield met een warme liefde voor de arbeid in het Leger en een grote belangstelling voor de muziek. Ruim een week verblijven zij hier te lande, en ook Den Helder stond op hun programma. Het Helderse korps stelde dat buitengewoon op prijs en bereidde de Engelse gasten gistermiddag een allerhartelijkst welkom. Het bezoek slaagde volkomen, want voor een geheel bezette Nieuwe kerk werd van drie tot vijf een voor treffelijk concert gegeven. Alvorens de band op het Stations plein aankwam, hield het Helderse mu ziekkorps de wachtende belangstellen den (het waren er vele!) aangenaam bezig met pittige muziek. Om kwart over twee reed de bus binnen, en wel dra stond de band opgesteld. Niet al leen zeer sympathiek, maar ook bij zonder welluidend, klonk het Wilhel mus. door de buitenlandse gasten ge speeld. Een korte rondgang door de binnen stad werd gemaakt, terwijl de Nieuwe kerk zich vulde met een belangstellend publiek. Die belangstelling groeide uit tot enthousiasme, toen de band het openingsnummer had laten horen. Een voudige muziek, die technisch geen buitensporige eisen stelde, maar waar mede kapelmeester Harold Nobes en zijn blazers toch konden bewijzen, zeer bekwame amateurs te zijn. Het ensem- blespel liet niets te wensen over, het musiceren klonk beschaafd en de ver houding tussen solopartijen en accom- pagnementen was steeds weloverwogen. Enkele keurgie staaltjes van solo-tech niek werden gegeven, o.a. op piston en euphonium. Laatstgenoemd instrument werd voortreffelijk bespeeld door de jongste muzikant Bates, 15 jaar oud. Het programma bestond uit diverse selecties van typische Legermuziek. De Christelijke Oranjevereniging heeft haar plan, om op de verjaardag van Prinses Wilhelmina kinderfeesten te organiseren, moeten laten varen, cmdat niet alle leiders vrijaf konden krijgen. Vandaar dat 't Zaterdagmiddag zo gezellig druk was op het Hermes- terrein aap de Meeuwenstraat. Vrolijke muziek (ten gehore gebracht door de versterker-installatie van de heer Salie) schalde over het terrein, waarop een kleine tweehonderd kinderen hun prille krachten maten. Wij zagen een boze moeder met een huilend zoontje. Zij hadden de krant niet goed gelezen, en toen moesten zij op het laatste nippertje hardlopend naar het veld. De jongen was buiten adem en had al zijn krachten al voor de eigenlijke strijd verbruikt.... Dat gaf een groot verdriet. Even groot als dat kinderleed was de vreugd, waar mede de anderen hun baantje hardlie pen, hun vlaggetjes naar de stoof droe gen, draadjes garen inoogden, met een bal op een lepel manoeuvreerden, was goed ophingen, en nog meer aardige spelletjes deden, met de inzet van heel hun kinderlijke gemoed. Het was goed, dat men verscheidene groepen tegelijk bezig hield. De kin deren bleven nu allemaal in actie, en na anderhalf uur kon tot de prijsuit reiking worden overgegaan. Op de bank voor het kleedlokaal lagen de be loningen uitgestald: mooie kinderboe ken, verfdozen, portemonnaies en an dere begerenswaardige artikelen. En het fijnst van al was nog, dat de kin deren zelf mochten kiezen, de eerste prijswinnaars het eerst. Tot besluit liet de heer J. de Jong. voorzitter der Chr. Oranjevereniging, het Wilhelmus zin gen en bracht hij een hoera uit op Prinses Wilhelmina. De prijswinnaars waren: Jongens 1112 jaar: hardlopen: 1 Cor Jongkees, 2 Cees Kramer; hardlopen met hinder nissen: 1 Piet de Hartog, 2 Sjoerd Post. Meisjes 1112 jaar: touwspringen: 1 Netty v.d. Vliet, 2 Ria de Wit; bal-op lepel: 1 Marijke Kramer, 2 Corrie Groot. Jongens 8, 9 en 10 jaar: 1 D. Koorn, 2 L. Koorn: 1 J. Bezuijen, 2. J. Post. Meisjes 8, 9 en 10 jaar: naald- In-draad: 1 Laura Smallegange. 2 Geertje Reiff: was ophangen: 1. Janny Smallegange, 2 Willy Hooiveld. Jon gens 87 jaar: hardlopen met hinder nissen: 1. Kees Vermeulen, 2. Hugo Prins: blokjesrapen: 1 Jaap de Mooi, 2 Gert-Jan Biersteker. Meisjes 67 jaar: 1 A. Stedema, 2 R. Hartig: 1 J. v.d. Meer, 2 I. van Keulen. De motorclub „Den Helder en Om- staeken" hield Zaterdagmiddag een puzzlerit, waaraan werd deelgeno men door 25 motorrijders en auto mobilisten. Daarbij waren deelnemers uit Den Helder, Texel, Enkhuizen en Alkmaar. De opkomst mocht niet slecht heten, gezien het feit, dat in de kaasstad juist sintelbaanraces werden gehouden. Het parcours was niet gemakke lijk, maar de rijders bleken voor het merendeel van goed gehalte, want het aantal strafpunten bleef over het algemeen verrassend laag. De wissel beker, die door de club was uitge loofd, werd gewonnen door een deel nemer uit Enkhuizen, die 2 strafpun ten had gekregen. Op hem volgden twee motoristen met 4 strafpunten en daarna zes rijders met 5 strafpun ten. Het kon echtei veel erger, want er was niemand met 125 strafpun tenTwee deelnemers waren uit gevallen. De zes leden van „Helder en Om streken" kwamen met 5, 9, 11, 14, 15 en 18 strafpunten uit de bus. Zal één hunner volgend jaar de wisselbe ker weten te bemachtigen? Geestelijke liederen, op populaire wij ze getoonzet, met een frisse rhythmiek. Het moet aangenaam zijn, om zo spe lenderwijs betrokken te worden bij din gen van hoger orde. De wijze waarop de middag werd doorgebracht was al thans prettig en waardig tevens. De tournee-leider, luit.-kolonel Harry Tay- lor, sprak de aanwezigen toe in zeer correct Nederlands. Hij had ook een hartelijk woord voor wethouder Van Loo, die het gemeentebestuur verte genwoordigde. De wethouder dankte met een sympathiek speech je. Teneinde de band even rust te ge ven, werd enige malen gemeenschap pelijk gezongen. Ook trad een zang kwartet uit de band op, en speelden de muzikanten Heath en Monk de 5de Hongaarse dans van Brahms op de piano. Met grote waardering werd tel kens geapplaudisseerd, een hulde die dit fanfarecorps tenvolle verdiende. Zaterdagavond hield de voetbalver eniging JVC haar jaarvergadering in café Rol. De voorzitter, de heer A. Hoornsman, opende deze vergadering, die slechts door vijftien leden werd be zocht. Het jaarverslag, uitgebracht door de secretaris, de heer E. Zon, had al ler goedkeuring. Uit dit verslag bleek o.m., dat de vereniging 47 leden heeft en dat de heer S. Kos als ad- spirantenleider optreedt. De boeken van de penningmeester waren door de financiële commissie nagezien en in orde bevonden. Van deze commis sie was niemand aanwezig. De pen ningmeester, de heer T. Speur, gaf nu enige cijfers over het afgelopen jaar. De ontvangsten bedroegen 2276.30, de uitgaven 2066.11, zodat er een saldo was van ƒ210.19. Brj de bestuursverkiezing werden de aftre dende leden, de heren E. Zon en J. Hoornsman herkozen. Tijdens de rond vraag kwamen nog enkele zaken aan de orde, die door het bestuur naar beste vermogen zullen worden opge lost. Voorts zal getracht worden met Petten tot overeenstemming te ko men, om de eerste competitiewed strijd, JVC IPetten I, die op Zon dag 11 September moet worden ge speeld, vóór de middag te houden, met het oog op de harddraverij, die 's middags is. De zogenaamde proeftuin, eigen dom van de heer H. Meyer, is onder hands verkocht aan de heer H. Dek ker te Egmond aan de Hoef, die er een kippenbedrijf wil inrichten. In afwachting van lustrum viering Dat de buurtvereniging Buys Ballot- straatMiddenweg niet stil zit, blijkt wel uit het feit dat deze vereniging tweemaal per jaar een revue-uitvoe ring voor haar leden geeft, welke dan wordt verzorgd door de eigen revue- en cabaretclub „Tot ons genoegen". In de bijna vijf jaren dat B.B.M. bestaat, wer den niet minder dan twintig opvoerin gen gegeven, niet alleen voor de eigen vereniging, maar ook voor andere. Zo werden avonden georganiseerd voor de bond van militaire oorlogsslachtoffers en ten bate van het Marine-Sanato riumfonds. Ook voor het komende sei zoen hebben B.B.M. en T.O.G. een pro gramma opgesteld. In verband met de viering van het eerste lustrum in Mei 1950, ter gelegenheid waarvan een grote jubileum-revue zal worden opgevoerd, besloot het bestuur binnenkort geen revue-avond, maar een toneelavond te geven. Onder regie van de heer A. Holtman wordt een kluchtspel in drie bedrijven ingestudeerd, en wel „Een vriend komt overvan J. Timmer. Behalve deze revueclub heeft B.B.M. ook een reisclub voor de ouderen en één voör de jeugd uit de buurtvereni ging. Reeds verscheidene uitstapjes werden gemaakt. Daarnaast werkte de vereniging menigmaal actief mede tot het welslagen van nationale feestdagen etc., en werden enige filmmiddagen ge organiseerd. Een vereniging dus, die haar levensvatbaarheid wel heeft be wezen. Met belangstelling zien wij nu het eerstvolgend optreden van de to neelclub tegemoet. De heer P. van Baaren wilde Za terdagmiddag in zijn werkplaats aan de Molenstraat een nieuwe Ariel aan slaan, toen het motorrijwiel plotseling door onbekende oorzaak in brand vloog. Voor het brandblusapparaat goed en wel functionneerde kwam me vrouw Van Baaren met dekens en een tafelkleed aandragen, waarmede het vuur een beetje kon worden gelocali- seerd. Tevergeefs probeerde de heer Van Baaren de zware motorfiets naar buiten te transporteren, want juist in de deuropening kantelde de motor. Met grote moeite slaagde men erin, de motorfiets (die inmiddels hevig brand de, daar de benzinetank was leegge lopen) op straat te krijgen. De dekens en het kleed waren verbrand, de ko zijnen en de zoldering van de werk plaats hadden vlamgevat, en de heer Van Baaren zelf had lelijke brand wonden aan zijn armen en hoofd op gelopen. Binnen tien mnuten was de brandweer ter plaatse, maar zij kon volstaan met nablussen, want met de hulp van de buren en omstanders was men erin geslaagd de vlammen te do ven. Precies op tijd, daar achter de brandende voordeur een vat olie en enige jerrycans met benzine stonden. Zo is alles nog wonderlijk goed afge lopen, al zat de heer Van Baaren een uur later stevig in het verband, zodat hij de eerste weken niet zal kunnen werken. Het is voor hem een grote schadepost, want de Ariel werd gron dig vernield, een andere motor liep veel schade op, en een partij banden verbrandde. De schade wordt ten dele door de verzekering gedekt. - Hnameisje, en HRC heeft haar trouwe aanhang Zondag 'n pittige party voetbal voor gezet. RFC uit Rotterdam was een goede tegenstander, die beter voet balde dan de vorige clubs die tegen Racing uitkwamen. De gasten speel den een frisse wedstrijd, hun techniek was verzorgd en ook tactisch warefi de Rotterdammers heel goed. Vóór de rust was RFC sterker dan de rood- jes. De aanvallen waren geraffineer der van opzet en verschillende ma len brachten de passes van de bin- nenspelers het HRC-doel in gevaar. Reeds binnen enkele minuten kwam midhalf De Jong in moeilijkheden en hjj scoorde onhoudbaar voor Dijks hoorn, het eerste doelpunt, waardoor RFC goedkoop aan de leiding kwam. Bij deze aanval bleef het niet, want vele malen ontsnapte Racing ternau wernood aan een doorboring, waarbij éénmaal de paal redde en verder Dijkshoorn zijn klasse moest tonen. Toch was de strijd geenszins eenzijdig en vooral het binnentrio van HRC, Heeris, De Vries en P. De Vries, was gevaarlijk. Tot tweemaal toe moest de bekende Rotterdamse spil redding brengen, toen de doelman reeds was geslagen. Voor der ust kwam er ech ter in de stand geen verandering. In de tweede helft was HRC vee) sterker. Snelle aanvallen, waaraan nu jook Knijff deelnam, volgden elkaar op en de Rotterdammers moesten zich in de verdediging terug trekken, om erger te voorkomen. De gelijkmaker De gelijkmaker ,kwam geheel on- De wielrennersvereniging D.O.K. zette gisteren haar training op de weg voort. Gereden werd over afstam den van 92 km (A-kasse), 73,6 km (B-klasse) en 64,4 km (C-klasse). De gemaakte tijden waren: A-klasse: 1 Trompetter 2.16.20; 2 Bijl 2.16.40: 3 Walraven 2.17.35. B-klasse: 1 Kap- tein 2.17.8; 2 Porsius 2.25.0; 3 Por sius Jr. C-klasse: 1 De Neeve 1.58.3; 2 Geene 2.26.2; 3 Oosterbeek 2.20.0. De overige renners moesten wegens pech opgeven. verwacht. Een flitsende aanval werd met een schuiver besloten, die doel man Verburg maar net kon stoppen. G. de Vries liep op de doelman in, op een wijze, die was geoorloofd. Apon vond het inlopen van de Vries niet sportief en deelde een stomp uit, die scheidsrechter Van den Hoff niet on gestraft liet. Beheerst deponeerde De Vries de bal uit de strafschop in het net (11). De strijd werd hier door spannender en er ontstond e»r echte competitiesfeer. De doelver^e- digers bleven echter de baas over de bal. In deze vorm, de vleugelspelers kunnen nog beter, Zal HRC in de competitie behoorlijk kunnen mee spelen. Het is opvallend, maar alle tegenstanders, die hoger zijn ge plaatst dan HRC, kunnen niet begrij pen, dat Racing een derde klasser is. Het is de kunst uit deze klasse te komen. Aan HRC de eer, deze kunst machtig te worden. f\P DE AVOND van 4 September 1944 liepen drie jonge meisjes door de Spoorstraat, gearmd. De linkse in het rood, de middelste in het tolt, de rechtse in het blauw. Dat was de Ne derlandse vlag, die zich daar levend temidden van het (schaarse) volk bewoog. Met dat trio meisjes, wier namen wij niet weten, als onderwerp, zou een wereld van gedachten op te bouwen z\jn. Ons nationaliteitsbesef leefde in die zware jaren sterker dan ooit tevoren. Het groeide gelijk een palmboom in de verdrukking. Wie kan zich nop volkomen indenken, hoe hij vijf jaar geleden tegenover de dingen stond Wachtten wij niet op de bevrijding, als op iets dat zeker komen zou? En was het niet tegelijkertijd, of die be vrijding een zaak was uit heel verre toekomstHet Nederlandse volk ver trouwde in onzekerheid, en twijfelde in vast vertrouwen. Een geestesge steldheid, waaraan men moeilijk wen nen kon, maar die er nu eenmaal was Zoals die dwaze oorlog er was, als iets strijdigs tegen onze natuur. Vijf September 1944. Dolle Dinsdag Die wonderlijke spanning in ons hart, die daar al vier jaar voelbaar was werd duizendvoudig versterkt. Vele honderden transportvliegtuigen trok ken over, ook over Den Helder. Zou den zij de bevrijding brengenOf zou het weerWjj hoopten en ver trouwden meer intens, maar wisten tegelijk zekerder dan ooit: nog niet. De mannen van de O.D. kregen thuis het alarm: paraat houden. En Prins Bernhard riep de binnenlandse strijd krachten boven de rivieren op, ge leed te zijn. Wonderlijke uren. Zelden in een mensenleven worden zoveel moge lijkheden in één slag opgedrongen, als op „Dolle Dinsdag" het geval was. Negen milli oen Nederlanders moesten op die dag wel ontzaglijk veel verwerken. Maar het leven ging gewoon door. Na zeven uur 's avonds was het stil op straat. Marika Rökfc danste in Tivoll. „Wij verwachten de twee Tonelli's", an nonceerde de directie. De twee To nelli's zijn nooit gekomen. De firma Kalis vroeg op 4 September een hand wagen te koop. Zou de koop ooit zijn doorgegaan? Een gouden huwelijks feest werd aangekondigd, en een be jaard stadgenoot overleed op de voor avond van Dolle Dinsdag. De „prik- fabriek" vroeg om meisjes, en bij Kik kert waren briketten zonder hen te krijgen. Mevrouw Enklaar aan de Ongeveer driehonderd konijntjes wer den sinds Jongdierendag 1948 door de leden van „Streven naar Beter" ge fokt, en zij hadden daaruit zelf reeds de beste gekozen om deze Zaterdag middag, op Jongdierendag 1949, ter keuring te brengen in de kleuterschool aan de Narcisstraat. Door keurmees ter D. J. Kortman (het is voor de ver eniging buitengewoon prettig, zulk een expert onder de leden te hebben) werden 107 jonge dieren van diverse rassen uiterst critisch bekeken. Het was aardig om te zien, hoe een aantal jeugdige konijnenfokkers (adspirant- leden der vereniging) belangstellend toekeken, telkens wanneer de heer Kortman een ander exemplaar voor zich op tafel kreeg. Voor de inzenders heeft zulk een keuring een grote waar de, want nu weten zij welke dieren zij verder moeten opfokken, ter eventuele inzending op een tentoonstelling en voor de teelt van jonge dieren, Op Jongdierendag van het volgend jaar zal het kroost van verscheidene ZG- ers van Zaterdag worden voorge bracht! Bij de Vlaamse Reuzen behaalde W. Verblauw 1 ZZG (eerste prijs), 3 ZG en 2 GG; de heer J. Bakker 1 ZZG (tweede prijs), 1 ZG en 2 GG. Bij de Lotharingers behaalde C. Zits 2 ZG (waaronder de eerste prijs) en 4 GG; de heer J. Bakker 1 ZG en 1 GG. Bij de Franse hangoren behaalde H. H. Kruize 3 ZG (waarnder de eerste prijs) en 4 GG; de heer Schipper 2 ZG en 1 GG. Bij de Chinchilla's behaalde A. vd Wint 1 ZG (eerste prijs) en 3 GG; de heer A. Tendender 2 ZG (waaronder de tweede prijs). Bij de Wit Weners behaalde P, Breen 1 ZZG (eerste prijs) en 4 ZG; de heer L.Mos 1 GG; de heer H. H. Kruize 1 ZG en 4 GG. Bij de Blauwe Weners was de eerste prijs voor B. Reinderman met 1 ZG. En bij de Angora's tenslotte be haalde P. Breen 1 gG. Voor de prijzen kwamen uitsluitend dieren van eigen fok in aanmerking. 157. Dat is nu een tegenvaller. Pe pi is er onthutst van! Bijna waren ze veilig met hun vlotje aan de overkant, toteen draaikolk hen greep. Pepi is niet meer in staat het vloj te sturen en ze drijven nu snel de rivier af met de stroom mee „Waarom gaan we niet naar de kant?" vraagt Pom. Pepi geeft niet dadelijk antwoord Hij begrijpt het zelf ook niet goed Want zoals ik al zei. hij heeft niet zoveel verstand van varen. De drie hondjes kijken eerst angstig voor xich uit, want het ge vlot heeft een tamelijke snelheid kregen. Ook Pepi heeft een benauwd gezicht, maar plotseling begint hij weer te lachen: „In elk geval, al klinkt het mal, er zit schot in ons vlot!" „Gaan we zo wel in de goede rich ting?" vraagt Pom weer, die, nog steeds niet gerustgesteld is". „Wees maar niet bang. het duurt niet lang" roept Pepi weer. En daar heeft hij gelijk in. In het Panko-dorp, dat stroomafwaarts aan de rivier ligt staat hen al een hele menigte op te wachten Lorentzstraat vroeg een daameX^der. m de Goversstraat was een ktnder stoel te koop. Wel Al deze kleine dtngen *ullen door Dolle Dinsdag zijn doorkruist^ Daar brak voor Den Helder rneer no0 dan voor de rest van nog-nxet-bevrijd Nederland, een uitzonderlijke tijd aam Dat wisten wij nog met, toen dxe meisjes door de Spoorstraat Hepen. De bevrijding was immers nog zo ver.... En we wisten het ook niet, die Zondag kort tevoren, toen in net Timorpark „Iphigeneia" werd opge voerd. Dat waren lichte en z°nm°e uren, in het gezelschap van de grote Goethe, wiens tweehonderdste g loortedag in deze weken wordt he - dacht. Het leven wentelde zich als een wiel met duizend spaken over ons ïieen. Wij werden meegesleept door een Niagara van gebeurtenissen, en wij geraakten aan het tempo gewend Volle Dinsdag bracht één moment van stagnatie. Juist daarom zullen vrij Dolle Dinsdag nooit vergeten, al weten wij niet meer hoe wij op die vreemde dag gestemd waren. Zaterdagmiddag vond op het Anker- parkterrein de laatste nederlaagwed strijd van Zeemacht plaats en wel tegen H.R.C. III. Het is een volkomen verdiende overwinning voor „the navy geworden. H.R.C. begon met een 2 1- schterstand en aangezien Zeemacht driemaal scoorde tegen H.R.C., niet een maal werd de uitslag 5—1 voor Zee macht. Het eerste doelpunt viel reeds na zeven minuten, toen een goede voorzet van Rossier door Kraus netjes werd benut. H.R.C. probeerde van alles om de achterstand te verkleinen, maar de doortastende Z.-achterhoede was de H.R.C.-aanval in de meeste gevallen de baas. De H.R.C.-achterhoede daaren tegen moest enige malen gevaarlijk te rugspelen op de doelman om erger te voorkomen. De Z.-aanval, waarin Ros sier na 10 minuten spelen werd ver vangen door Verlegh, was dan ook doorlopend gevaarlijk en doelman Looy kreeg enkele malen een open doekje toen hij op fraaie wijze redding bracht. De wedstrijd was een half uur oud toen Derksen een solo-ren onder nam. de H.R.C.-achterhoede het na kijken gaf en onhoudbaar voor Looy inschoot (4—1). In de eerste helft vie len geen verdere doelpunten meer. De tweede helft begon met een H.R.C.- offensief. Veel goede kansen gingen echter door te lang combineren of slecht scheten verloren en bovendien was doelman van Baggem uitmuntend op dreef. HRC bleef dapper volhouden, maar toen na 25 minuten spelen weer Derksen de gehele HRC-achterhoede passeerde en de stand op 51 bracht, zakte het tempo aanmerkelijk. Hoewel beide doelen nog enkele malen in ge vaar kwamen vielen er geen doelpun ten meer en bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Brouwer was de stand nog steeds 51 voor Zeemacht. Commandeur Reijnierse overhandig de na een korte toespraak de fraaie beker aan de Zeemacht-aanvoerder. De wedstrijd tussen Zeemacht II en een HRC-combinatie eindigde in een gelijk spel, n.1. 22. Watervogels speelde Zondagmorgen een oefenwedstrijd tegen HRC II. On danks het warme weer is er behoorlijk gevoetbald en het tempo was over het algemeen vrij hoog. De wedstrijd was nauwelijks 3 minuten oud, toan Beek hoven de bal in vrije positie kreeg toe gespeeld. Hij zwenkte meteen naar bin nen en voordat Lingbeek goed en wel wist wat er gebeurde werd hij gepas seerd met een vliegend schot. HRC bleef het antwoord niet schuldig, maar de aanvallen duurden telkens iets te lang en de beide Watervogels backs kregen steeds gelegenheid om in te grijpen. Ook de W-aanval bleef niet werkeloos toezien en door onvoldoende dekken der HRC-defensie ontstonden ook voor Lingbeeks veste enige gevaarlijke mo menten. Vooral Beekhoven was zeer actief en van zijn kant kwam dan ook steeds het meeste gevaar. Er waren 20 minuten gespeeld toen de gelijkmaker kwam. Brandsma profiteerde van het weifelen der W-defensie en gaf doel man Oviks het nakijken. De wedstrijd bleef zeer aantrekkelijk en van een be paald veldoverwicht van een der ploe gen was geen sprake. De eerste helft was bijna verstreken toen HRC op wat fortuinlijke wijze de leiding nam. Een onverwachte bal van Papo stuitte van de lat op de rug van doelman dviks en verdween in het doel (1—2). Vlak erop fioot de goed leidende scheidsrechter Brouwer voor het verstrijken van de eerste helft. De tweede helft was slechts enkele minuten oud toen Beekhoven weer van een misverstand in de HRC- achterhoede profiteerde en de partijen op gelijke voet bracht. \V. bleef nu wat sterker en er ontstonden enige hache- lyke situaties voor het HRC-doel Een hard schot van Wijker had een beter lot verdiend, maar de bal sprong via de paal het veld weer in. De tweede helft was een half uur oud toen Hart man met een hard schot de rood jakken weer de leiding bezorgde Leng duurde deze voorsprong echter niet. want Wit minuten later gaf Wijker de rode doe - man het nakijken. Beide plwen deden hun uiterste best om da winnende goa" te scoren, maar het lukte niet meer w!i 1?atSate JflultsiSnaal bracht dus een 3 s and. die naar onze mening volkomen de juiste verhouding wefrgaf Ver ™'S(W1J n°8 dat Snijders in de twee de helft vervangen werd door Kesteloo Het is morgen hoog water om 7 nu uur en 19.50 uur en l».^ 1.00 uur en 13.M om In afwachting van de officiële ope. ning is de nieuwe Ambachtsschool in Schagen reeds in gebruik genomen. Er zijn ongeveer 100 leerlingen. Middenmeer is een Christ. school voor ULO geopend, waardoor het aantal scholen in de Wieringermeer tot tien is gestegen, n.1. 6 lagere, 2 ULO- en landbouwscholen, In de Houttil te Alkmaar is kinderwagen geheel jjernield na een aanrijding door een vrachtauto. Het 2 y„ jarig kind werd naar het Centraal Ziekenhuis overgebracht. Gelukkig had het slechts weinig letsel bekomen, q Een specifiek Langedijker motor, groenteschuit is verkocht naar Parama ribo teneinde ook op Curaqao dienst te doen voor groentenvervoer. B. en W. van Enkhuizen hebben btj de raad een voorstel aanhangig ge. maakt voor verbetering van het plavei sel van zes straten en de omgeving van de visafslag. Een bedrag van 78.300 tg daarmede gemoeid. De gemeenteraad van Purmerend heeft in beginsel besloten de fabricage van gas te eindigen en in de toekomst gas van het Hoogovenbedrijf te Velsen te betrekken. Een 3-jarig meisje is te Purmerend, ten huize van een buur. vrouw, in een wasketel met heet water gevallen. Overdekt met brandwonden is de kleine in zorgwekkende toestand in het Stadsziekenhuis opgenomen. 0 Te Schellingwoude heeft een visser in een fuik een meerval, de krokodil van de Nederlandse wateren, aangetroffen. Het gemeentebestuur van Zaandam heeft een hartelijke hulde bereid aan „juffrouw Winkels" (mevr. Veltmans— Winkels), die voor de zestigste maal de kermis aldaar met haar nougatkraam bezocht In „Formosa" waren Zaterdagavond talrijke sportmensen bijeen, om getui gen te zijn van een kleine plechtig heid, die het officiële einde betekende van de tweekamp tussen „Gemeente" en „Rijkswerf" en werd verricht door de voorzitter van het Werfsportvereni- ging de heer P. Selier. Die plechtig heid was het overhandigen van een lauwertak aan de wlnneer, de Ge meente, die in ontvangst werd geno men door de heer J. Helder. De heer Selier sprak ook enkele woorden tot de vice-voorzitter van de Helderse Athletiek Vereniging, de heer H. Posthuma. en gaf deze. als be loning voor de wijze waarop HAV de leiding van de ontmoeting had ver zorgd, een enveloppe met inhoud voor het bouwfonds. Mevrouw Van de Wen de, het orkest Iep van Brugge en de dansvloer zorgden de rest van de avond voor een prettige stemming. De tweekamp, die 's middags op het HRC B-veld werd gehouden, had een zeer geanimeerd en spannend verloop. Het gemeente-personeel nam aanvan kelijk een vrij grote puntenvoorsprong, die echter langzamerhand kleiner werd. De Werf dééd van zich spreken bij het touwtrekken, toen de stand 1035—96.5 in het voordeel van de Gemeente was. Drie groepen namen aan dit atractieve nummer deel en vooral de laatste „trekkers" brachten de supporters in extase. Het Werfpersoneel trok met het touw twaalf punten bij elkaar, te gen de Gemeente zes. De Werf kwam dus één punt tekort om gelijk te ko men. Eindstand: 109,5—108.5. Hieron der volgen de belangste uitslagen: Verspringen dames 1 M. Zomer (Gem.) 4.40 m„ 2 T. de Bont (RW) 4.26 m, Kogelstoten heren 1 J. Bakker (RW) 10.11 m„ 2 C. Bakker (Gem.) 10.08 m. Hoogspringen heren 1 A. van der Wal (Gem.) 1.50 m„ 2 J, Visser (RW) 1.45 m. Vier maal 100 m. esta fette dames 1 Gemeente 58.2. 2 Rijks werf 59. Vier maal 100 m. estafette he ren 1 Gemeente 50.4. 2 Rijkswerf 50.5. Touwtrekken groep 1 Rijkswerf. 2 Ge meente, groep 2 Rijkswerf, 2 Ge meente groep 3 Rijkswerf, 2 Ge meente. 100 m. heren 39 jaar en ouder 1 A. Kuiper (Gema) 13.9 sec., 2 H. Wynja (Gem.) 14.1 sec., 100 m. heren 29 toten met 38 jaar 1 Van der Neut (RW) 13.1, 2 H. Schoenmaker (RW) 13.2, MO m. heren tot en met 28 jaar 1 A. M. Rottier (Gem.) 12.6, 2 A. K. van der Wal (Gem.) 13, 80 m. dames 1 T. d« Bont (RW) 11.4, 2 H. van Straaten (RW) 11.8, 400 m. heren 1 Boon (RW) 60.3, 2 W. P. Erkelens (Gem.) 61. Ter- springen heren 1 J. Vermeer (RW) 5.76 m., 2 A. van der Wal (Gem.) S.54. Morgenavond houdt de afdeling Den Helder van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen een leden vergadering in de bovenzaal van café Sanderse, Koningsplein. Mej. v. Vlaar- dingen zal daar een causerie houden. Van HRC-zijde deelt men ons me" de, dat het derde gedeelte van de re cette HRC—Helder 252.82 bedroeg. D1* is dus eveneens het bedrag dat het Ste delijk Muziekcorps Incasseerde. Verle den week noemden wij een bedrag van f 225.72. Albireo, 2-9 van Muscat naar Dubai detamin, 2-9 nog ten anker bij Lulea £>b, Porto Alcgre—R'dam, 3-9 van Rio Gran» - Arendskerk, 2-9 van Bombay naar AUepP** - Bantam, 2-9 van Liverpool naar R dam Borneo, 2-9 van New York naar Karacni Borneo (slibzuiger), R'dam-Java, 2-9 in Sttaa* van Malakka Johan van Oldenbarnevelt» J® -Adam, passeerde 2-9 Gibraltar - Kertosoni* lava—H dam, passeerde 2-9 Maladiven fontein, Kaapstad-A'dam, passeerde 2-9 Oue*" jrnt - Laurenskerk, Calcutta-R'dam, 2-9 Havre - Maaskerk, 2-9 van Dakar te Mu»derkerk, 2-9 te Libreville - Rotti, bay—Antwerpen, passeerde 2-9 Malta - and, A dam—Buenos Aires, passeerde 2-9 nando - Singkep, A'dam- Batavia, 2-9 Singapore - Slamat, R'dam-Batavia, 3-9 Genua verwacht - Stad Leiden, 3-9 van B'd*» C j Sumatra, A'dam—Makassar, P suerde 2-9 Aden- Tegelberg, Vokohaffl»-»" Jftneiro, 2-9 van Montevideo Wal®n« batavia—R'dam, passeerde 2-9 Kaap Serrat. Garoet, 2-9 van Ilalifax naar Boston - poera, R'dam-Batavia, passeerde 2-9, en 2-9 van Aden - Kota Agoeng, J»", ildam passeerde 2-9. 17 uur, Gibraltar in" uSf'j ''9' S van J*va B'dsr" a.n "oBand verwacht - Willem Ruy». F Java, passeerde 2-9, 23 uur. Ouessant. Amsteldijk, Japau-R'dam, 3-9 v» G*nu*

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2