Oude houtloods ging in laaiende vuurzee ten onder Marinierskapel marcheert en geeft Donderdagavond een taptoe Eeuwfeest H. M. v. L. besloten met harddraverij in Julianadorp KINDERWAGENS PITRIET WIEGEN Felle brand op de Rijkswerf Snelle overwinning door perfecte discipline Gratis adverteren! Zeven H.A.V.-junioren Zondag naar Zaandam Het lag voor het grijpen Hoe moet men denken over verkoop op afbetaling? De maritieme plechtigheden van deze week Ceslaagde E.H.B.O.-avond V.O.P. vloog op Vilvoorde Tussen Haaks en Kuitje Burgerlijke Stand Wedvlucht „Het Noorden" Chandu in Casino Twee avonden voor opera- en operette-liefhebbers Hermes bracht uit Velsen drie overwinningen mee In het kort VAN MARSDIEP TOT Ij J.V.C. en Petten deelden de eerste punten Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur ÏÏ«"SX.opu,ï•"00n" h" Texel 13.000 passagiers en 15.000 rijwielen meer dan vorig jaar Callantsoog De graven van Franse militairen Al» één reusachtige brandstapel heeft gisteravond van kwart over zeven tot kwart over acht de oude houtloods op de Rijkswerf een zee van vuur gevoed, die torenhoge vlammen ten hemel joeg, dichte rookwolken en een hagelbui van vonken over de hele stad deed drijven, en een leger van burgers en marine mensen tot de uiterste activiteit aanzette. Het oude houten gebéuw, dat vol gestouwd was met verschillende houtsoorten, brandde binnen tien minuten tijd als een fakkel. Maar binnen diezelfde tien minuten werden reeds van drie kanten krachtige waterstralen in die baaierd van vuur gericht. Het werd een harde strijd, waarin de gezamenlijke brandweren van gemeente, rijkswerf en marine binnen een uur tijd de zege behaalden. De houtloods brandde geheel uit, maar men mocht zich gelukwensen met de geslaagde localisering van het vuur, vooral nu de krachtige Oostenwind het gevaar voor de Westelijk gelegen gebouwen buitengewoon groot en voor de woningen in de binnenstad verre van denkbeeldig maakte. Het gevecht met het vuur was kort, maar zeer intens en werd in een voorbeeldige discipline geleverd. Het is vooral hieraan te danken, dat de schade tot het éne gebouw beperkt bleef. Tegen half zes had de magazijn beheerder van de houtloods en het nabijgelegen verfmagazijn, de heer Joh. C. van Leeuwen, zijn gebruike lijke rondje gemaakt. Er was niets bijzonders te constateren, de hout- voorraad die juist met een grote partij was aangevuld, zodat de loods vrijwel geheel was volgestouwd stond netjes op stapellatten als altijd, en de deuren konden dus op slot. Maar om kwart over zeven ging opeens de alarmroep over de werf: „Brand in de houtloods!" Wie het gevaar het eerst heeft opgemerkt? Dat zal moei lijk vast te stellen zijn, al waren en kele opvarenden van Hr. Ms. „Soem- ba", die in het natte dok lag, wel bij zonder snel bij de brand Er waren verschillende overwerkploegen op de werf, zodat binnen weinige minuten twee motorspuiten van de werfbrand- weer in actie kwamen en de eerste waterstralen in het steeds feller wor dend vuur konden worden gericht. Om tien voor half acht rukte ook de ge meentebrandweer met drie motor spuiten uit en vrijwel gelijktijdig kwamen ook enkele ploegen van de marinebrandweer de gelederen ver sterken. Hr. Ms. „RS 1" verliet de Marnixkade en lag weldra aan de Westelijke kade van het natte dok zwaar te werken met haar waterka non. Iedere minuut werden duizenden liters water over de gigantische brandstapel uitgestort. Het vuur leek best te benaderen van de Oost zijde, want aan de andere kamt van de loods (de wind kwam uit het Noordoosten) was de hitte ontzaglijk en de dichte scherpe rook ondoor dringbaar. Toch slaagden de eendrachtig, on der algehele leiding van commissaris Rijpma samenwerkende brandweren erin, de honderden kubieke meters grote vuurhaard tenslotte van alle kanten te overgieten met water, dat aanvankelijk onmiddellijk tot stoom verdampte, maar waardoor toch de toevoer van zuurstof werd vermin derd. Dat was hard nodig, want voor- en achterschot van de dubbele loods bestonden uit latten, terwijl ook de houten zijwanden het spoedig bega ven, zodat de lucht aan alle kanten kon worden aangezogen. Bovenop het dak van de even Zui delijk gelegen nieuwe plaatwerkerij stonden twee matrozen, en zjj weer den zich met hun straalpjjpen als han teerden zij een luchtdoelmitrailleur in het heetst van het gevecht. Deze dappere kerels in de hoogte wedijver den in strijdlust en paraatheid met de bedienaren van de andere twintig straalpjjpen, die zo dicht mogeljjk op drongen. Aan de kant van het natte dok waagden enkelen zich vlak onder de houten muur, die als een fakkel brandde en waarvan alleen nog de binten overeind stonden. Het rood gloeiende geraamte wankelde reeds, en ja..... daar stortte een deel ervan naar beneden. Precies op tijd wisten de spuitgasten de wjjk te nemen. Zij zetten opnieuw de aanval in, maar onmiddellijk daarop (het was 19.57 uur) plofte onder donderend gekraak, dat het loeien van het vuur overstem de, de rest van het hoge gebinte naar omlaag. Tussen de smeulende balken en de kademuur vonden de brand- Voor onze jongens uit Indonesië On» volk verkeert terecht in zorg over de vraag, of er straks vol doende werkgelegenheid bestaat vpor onze militairen, wanneer zij weldra in duizendtallen uit Indo nesië in het vaderland terugkeren. Het betreft hier een hoogst ern stige zaak, welke aller aandacht verdient. De Verenigde Noordhollandse Dagbladen willen in dit opzicht een bijdrage leveren door voor elke gerepatrieerde militair de gelegenheid te openen, tweemaal kosteloos een advertentie te plaat sen, waarin werk wordt gevraagd. Deze advertenties, waarvan de grootte hoogstens 20 m.m. mag bedragen, worden geplaatst in een afzonderlijke rubriek in alle zeven edities van de V.N.D. en be reiken dus het gehele gebied var Noordholland boven het Noordzee kanaal. Bij aanbieding van de adverten ties zal de betrokkene een bewijs dienen te overleggen, waaruit blijkt dat hij gerepatrieerd mili tair is. Hij kan de advertenties desgewenst tegelijk voor achter eenvolgende plaatsingen .pgeven dan wel deze met tussenpozen aanbieden. weerlieden nog juist een veilige wijk plaats. Regen van vonken Intussen bleven zware rookwolken over de stad trekken en zette de vuur zee de gebouwen en huizen in wijde omgeving in een dreigende, bloedrode gloed. Duizenden mensen waren samen gestroomd aan de Weststraat en op de Molengracht. Over hun hoofden bewo gen zich, als confetti op een duivels feest, millioenen gloeiende vonken in de richting van de binnenstad. Overal vielen kleine brokjes smeulend hout, dikwijls meer dan een kubieke centi meter groot naar beneden. De commissaris nam een verstandig besluit, toef hij de bevolking via de radiodistributie liet verzoeken vooral de ramen aan de windzijde te sluiten. Voor alle zekerheid waren in de brandweerkazerne enige manschap pen met materiaal in reserve gebleven. De koster van de Nieuwe kerk stond met emmers water gereed om onmid dellijk te kunnen ingrijpen, en de ge bouwen ten Noorden van de Werfpoort werden met stralen op de waterleiding nat gehouden. Om acht uur kon, hoewel de hout loods nog in alle felheid brandde, met aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid gezegd worden, dat verdere' uitbreiding niet behoefde te worden ge vreesd. Aan de loefkant van de brand gingen tientallen matrozen van de marinebrandweer in letterlijke zin het vuur te lijf. Met enthousiaste verbeten heid waagden zij zich op de geblakerde balken en brachten zo het dovend water nog dichter in het hart van 't vuur. Aan de kant van het werfsport- terrein stonden enkele iepen met gloeiende kronen. Hun bladeren waren weggeschroeid en hun takken smeul den al. Op die plaats, waar de grond drassig was geworden als na een tro pische slagregen, sloeg de burgemeester het blussingswerk gade. Verder zagen wij op het terrein van de brand de di recteur van de Rijkswerf, kapitein ter zee t.d. S. G. Barendregt, de hoofd ingenieur, ir. D. J. de Jonge, en ver scheidene andere autoriteiten van marine, rijkswerf, politie en burgerij. Het vuur meester. Een uur na het begin van de brand naderde het diabolische sprookje zijn einde. De smook werd dichter en min der zwart, een bewijs van de komen de overwinning. De vlammen bonden de hitte nam af. het werd een ach terhoedegevecht. De brandweerlieden temperden hun activiteit echter niet. Zoveel mogelijk werd de vuurhaard uit elkaar getrokken, waarbij nog me nigmaal het vuur hoog oplaaide. Dat bleven niettemin incidentele tegenaan vallen, die bij voorbaat tot mislukking waren gedoemd. Om negen uur kon den reeds verscheidene motorspuiten inrukken, en ook de brandweer van Breezand, die om half negen was aan gekomen, behoefde geen dienst te doen. Gelukkig behoefde evenmin gebruik te worden gemaakt van de ambulancewa gens, die waren klaargezet Geheel uitgebrand. De houtloods, waarin zich grote par tijen verschillende houtsoorten Co.a. mahonie-, eiken-, beuken- en vuren hout, alsmede ruim zes ton z.g. pokhout, dat wordt gebruikt als vulling van schroefaskokers) bevonden, brandde ge heel uit. Het juiste aantal kubieke me ters hout, dat verloren ging. kan eerst vandaag worden vastgesteld aan de hand van de voorraadstaten, zodat ook het schadebedrag nog niet kon worden opgegeven. Naar de oorzaak van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Wij vroegen gisteravond aan de di recteur van de Rijkswerf, of het be drijf door het verloren gaan van zoveel kostbare materialen schade zou onder vinden. Kolonel Barendregt vertrouw de echter, dat dit niet bet geval zal zijn. Men zal zich voorlopig kunnen redden met de hoeveelheden hout, die reeds uit het magazijn waren genomen, terwijl uiteraard het ontstane tekort met de grootst mogelijke spoed zal worden aangevuld. Op Zondag 18 September treedt in Zaandam de vertegenwoordigende ju- niorenploeg van het district Noord- Holland der Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie in het strijdperk tegen een ploeg uit Amsterdam. De districts technische commissie heeft voor deze jaarlijks te houden ontmoeting ook enkele leden van de Helderse Athletiek- vereniging uitgenodigd. Zo komt II. Wiedenhoff voor Noord-Holland uit op de 100 m en estafette jongen» A. Mej. J. Kwast neemt deel aan het hoog springen voor meisjes B. Verder gaan van de H.A.V. als reserves mee naar Zaandam Y. Weistra (1500 m A), J. Mobach (ver- en hoogspringen A), S. Huitinga (hoogspringen B) en de dames J. Bakker (verspringen meisjes B) en R. Wynja (ver- en hoogspringen meis jes A). Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de gekozen meisjes en jongens met deze eervolle uitnodiging zeer in hun nopjes zijn. NIEUWS Ontvangen: Prachtcollectie NIEUWSTE MODELLEN EN KLEUREN bekleed met gebloemde zijde, vanaf 18.75 Gevonden: Zilveren armbandje, vier zilveren broches, bankbiljet van f 10, witte ceintuur, rode ceintuur, wollen das, bovenstuk van kunstgebit, handdoek met zwembroek en badmuts, handdoek met badpak en haarkam, da meshoed. jongensjasje, grijze kous, wit sokje, zilveren kettinkje, kettinkje van parels, witte badmuts, portefeuille met foto's, vier portemonnaies, grijs poesje, strandschop en emmer, twee verschil lende kinderschoentjes, grijze sok, zil verbon van f 1 (waarin verpakt een kwartje), twee zilverbons van f 2.50. Verloren: autoped, zilveren arm band, twee rode ceintuurs, witte cein tuur, rood badpak, étui met vulpen en vulpotlood. handdoek met blauwe zwembroek, handdoek met zwarte zwembroek, hondje, hoofddoek, bruin jasje, doublé kettinkje, levensmiddelen kaart, portemonnaie met f 0.70, idem inh. f 7 en huurbriefjes, idem inh. f 5 en Lipssleutel, idem inh. f 2,80 en Tij- wielab. Tex. boot, riem waaraan por temonnaie, zwarte tas, shawl, blauwe vulpen, lichtblauwe vulpen, grijze vul pen, rode vulpen, vulpen (Parker). Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Onlangs werd in een vergadering van de Middenstandsvereniging „Den Hel der" de vraag besproken, welke hou ding ingenomen moet worden tegenover het afbetalingssysteem, dat hier en daar zjjn kop weer schijnt op te steken. Het bleek een onderwerp, waaraan veel haken en ogen vastzaten, zodat het be stuur besloot, deze zaak aan een ern stige studie te onderwerpen. Terecht heeft men dit vraagstuk niet alleen bezien vanuit de gezichtshoek van de eigen leden, maar 't in algemene zin beoordeeld. Het bestuur heeft daar om besloten, in een openbare vergade ring het onderwerp opnieuw aan de orde te stellen. Deze vergadering, die Maandagavond 19 September om acht uur in „Formo- sa" wordt gehouden onder auspiciën van de gezamenlijke middenstandsver enigingen, zal voor alle belanghebben den (leden en niet-leden) toegankelijk zijn. Wanneer men inderdaad zijn in teresse voor de behandeling van dit belangrijke onderwerp in brede kring toont, kan op deze vergadering hout snijdend werk worden gedaan. Het zal al onze lezers genoegen doen, te vernemen dat de beide militaire plechtigheden resp. op Donderdag en Vrijdag a.s., zullen worden opgeluisterd door de Marinierskapel met tamboers en pijpers. Beide dagen wordt bovendien een mars door de stad gemaakt, en Donderdagavond geeft de kapel een taptoe aan de Buitenhaven. Na de installatie van de honderd nieuwe adelborsten (waaronder vijf toekomstige officieren van de Indone sische marine) wordt Donderdagmid dag een mars gemaakt langs de route: Hoofdgracht, Kanaalweg, Postbrug, Kerkgracht, Singel, Krugerstraat, Van Galenstraat, Javastraat, Billitonstraat, Prof. Blokstraat, Gladiolenstraat, Cro- cusstraat, Brakkeveldweg, Overweg, Sluisdijkstraat, Keizerstraat, Spoor straat, Koningstraat, Loodsgracht, Hoofdgracht, Buitenhaven tot aan het Koninklijk Instituut. Donderdagavond om acht uur volgt de taptoe voor het Commandements- gebouw aan de Buitenhaven, waarna nog een korte rondgang wordt ge maakt. De route hiervan moet nog in overleg met de kapelmeester, de ka pitein der mariniers Gijsb. Nieuwland worden vastgesteld. De beëdiging van de tachtig adel borsten der eerste klasse vindt Vrij dagmiddag om drie uur plaats op het terrein Ankerpark. Ook hierbij zal, be- Onder leiding van dokter Swaters en zuster Boendermaker is dezer dagen de laatste grote EHBO-oefenavond gehouden. De heer K. Hoogschagen had hiervoor zijn erf en land beschik baar gesteld. De dokter en de zuster waren zeer tevreden over de wijze, waarop de gefingeerde ongevallen werden behandeld. Alle leden gaven zich op voor de vervolgcursus, die op Donderdag 6 October begint. Bij voldoende deelname zal ook een cursus voor beginnelingen worden ge houden. halve een aantal gewapende detache menten, de Marinierskapel aanwezig zijn. Na de plechtigheid wordt weer een mars gemaakt, ditmaal langs de route: Ankerpark, Nieuwstraat, tSak- man Bossestraat, Ruyghweg, Sluisdijk straat, Molenstraat, Weststraat, Hoofd gracht, Buitenhaven. De postduivenvereniging V.O.P. hield een wedvlucht voor oude en jonge dut- vpn van Vilvoorde af. De afstand be droeg 227 km. De eerste vogel werd geconstateerd om 12.35.15 uur. De prijs winnaars waren: M. de Boer, 1, 2,21,22; H. v. d. Giezen 3, 12, 13, 14; E. Stegers 4, 24; WitBuisBoon 5; Vroomede Boer 6, 31; Van Dam 7, 17, 25, 34; W. Fritz 8, 10, 20, 22, 35, 39; P. Bontes 9; J. Hengsdijk 11; P. J. Hufkens 15, 16, 36; G. Hendrikse 18, 37; J. Petrus 19; J. Vlaming 23, 29, 33; J. Bruin 26, 28, 30; C. de Boer 27; R. Ottevanger 38, 40. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aan gevoerd: 549 kg bot, 820 kg garnalen, 233 kg kaan, 513 kg kabeljauw, 1785 kg schar, 10690 kg schol, 57 kg pieterman. 50 kg poon, 529 kg tarbot, 3363 kg tong, 925 kg wijting. Het is morgen hoog water om 10.55 en 23.15 uur, en laag water om 5.05 en 17.25 uur. De temperatuur van het zeewater was 19.5 graden Celsius. Hr. Ms. „RY 2", die op de werf werd gerepareerd, heeft enkele proef tochtjes gemaakt. Bevallen: T. Zasburg—Veen, z. A. F. Kooijman—Van Houten, d. M. Bakker— Kreijger, z. P. W. de Wit—De Wijn, d. S. E. Uil—Kuiper, z. J. van Dijk—Van Dijk, z. A. M. Wuestenenk—Slootweg, z. C. A. v. d. Mark—Smit, d. M. A. G. Geus—Wisse, d., A. Spiekman—Post, z. - A. Vos—Boontjes, d. J. C. Bregman—Visser, z. M. Vader—Van Wolferen, z. M. van Lit—De Lange, d. W. Amels—De Kluij- ver, d. - W. Wal-Roeffel, z. Ondertrouwd; J. Meesters en S. A. M. van Roode. J. L. Warbout en N. Dijks hoorn. H. de Vries en A. van Schalkwijk. H. Tjittes en A. van Noord. C. Kater en M. C. Knol. C. Welboren en C. H. Isaksson. Ge t r o u w d J. W. Sevenhuijsen en D. H. M. Nijpels. J. H. Gerrits en C. Roozen- daaL P. Hilbers en H. E. van Nijnatten. G. Meringa en E. Bras. J. Broertjes en A. Renooij. C. van Vliet en M. C. H. v. d. Berg. J. Glim en O. Oorburg. "P. Oorburg en W. Starrenburg. Overleden: C. Bakker ^m.), 07 jaar. T. Leenaars—De Vries (v.), 25 jaar. S. Krijnen (m.), 54 jaar. E. de Jong—Jacobs 66 jaar. A. A. J. v. Wijnsberge (m.), 0 mnd. De postduivenvereniging „Het Noor den" vloog met oude en jonge duiven van Vilvoorde af. De vogels werden om 8.55 uur in vrijheid gesteld met Oostenwind; de afstand bedroeg 227 km. De eerste duif werd geconstateerd om 12.30.57 uur, de laatste (30e) prijs duif om 12.54.29 uur. De prijswinnaars waren: P. Dirks 1, 19; P. Schotman 2, 26; A. Rietveld 3, 7, 8, 9, 16, 21, 22, 24, 27; J. Manshanden 4, 14; W. Piuljmers 5, 6, 28; G. Buis 10, 18; C. Bontes 11, 29, 30; J. Barendrecht 12; M. Nellestein 13, 25; T. J. Kos 15, 17; D. Blokker 20; R. J. Ran 23. Bij de adspiranten constateerde Loet Rietveld reeds om 12.43.18 uur de eer ste postduif, tweede werd Jaap Coster, derde Henny Manshanden en vier weer Loet Rietveld. Woensdagavond 14 September geeft de bekende geheugenkunstenaar etc. Chandu de reeds enige tijd geleden in uitzicht gestelde show-avond in Casino. De vorige maal vormde zijn optreden een onderdeel van een gevarieerd pro gramma, maar dit maal zal deze be scheiden en sympathieke jongeman para-normale gaven ten toon spreiden in een z.g. „Mental-show", die een ge hele avond vult. De zang-, reciteer- en orkestv6re1"' cing ..Harmonie" organiseert op Maan dag 3 en Dinsdag 4 October in „Casino een ooera-liederen- en operette-concert, te geven door het solisten-ensemble Entre-Nous" uit Amsterdam. Het pro gramma waarborgt enkele avonden van hoogstaande kunst. Zo staan voo- pauze onder meer op het programm het Ave Maria uit „Othello" van Verdi en een duet uit „Don Juan van - zart en na de pauze de vioolsolo Salut d' Amour en een duet uit „Das Land des Lachelns" van Léhar. De solisten zijn Tienka Nielsen (dra matische sopraan), Ninette Piëta tmezzo-sopraan), Anton Hoskam "J?1 ton), Georgien Sluiter (viool> en Hein Peters piano! In het voorjaar komt ..Harmonie m de operette Rosé Marie" voor het voet licht en daarna is er nog een operette avond, waarop solisten, koor en or es gedeelten uit bekende opera's en ope rettes ten gehore zullen brengen. De hockeyclub ..Hermes" speelde Zondag in Velsen enkele vriendschap pelijke wedstrijden tegen Strawber- ïies. Onze stadgenoten hebben het goed gedaan: drie wedstrijden werden ge wonnen. twee werden er verloren en een wedstrijd werd gelijk gespeeld. De dames-junioren van Hennes won- nen met 5—3 van Strawberries a Bij Strawberries 4—Hermes 3 was het een wedstrijd van oud tegen jong. De jonge Velsenaren verloren met 4—2. Hermes 2 (dames) verloor met 2—1 van Strawberries 3 en Hermes 2 (heren vocht" voor de overwinning tegen de heren van Velsen. Het werd tenslotte een gelijk spel (3-3). Hierna k£aB°fa de eerste elftallen in het veld. De da mes wisten een 3l-overwinning e behalen. De Helderse heren moesten de punten in Velsen laten (3—1). In de Keizerstraat werd de vijf- jarige George v. d. M., die plotseling de straat overstak, aangereden door een fietser. Hij brak zijn rechterbeen en werd met een ambulancewagen naar het ziekenhuis gebracht. Te 's-Gravenhage slaagden voor het diploma A Scheepswerktuigkunde onze stadgenoten T. Adriaansen en S. Kuiper. Op Donderdag 22 September zal in de marine-cantine de eerste cabare.- avond in het nieuwe seizoen worden gegeven. Tot nu toe he'sben tien elftallen ingeschreven voor de marinevoetbal competitie. Een dronken heerschap, M. ge naamd, wilde gisteravond proberen de dancing „Centraal" in de Koning straat binnen te gaan. Hij wankelde tegen een grote spiegelruit aan, die rinkelend aan scherven ging. Beduusd en half wezenloos strompelde M. ver der, maar de politie zal hem wel aan het gebeurde herinneren. Aan de Spanjaardstraat te Alkma» ortstond een binnenbrand in een hui. bewoond door twee bekende straat, typen, die waarschijnlijk in staat van dronkenschap, in bed hadden gerookt De huiskamer brandde uit. Hotel Victory te Alkmaar werd bezocht door mevr. J. Joliot Curi. een der dochters van het beroemde Franse echt paar Curie. Op een veehouders- bedrijf te Heerhugowaard heeft een schaap dezer dagen twee lammeren ter wereld gebracht, na hetzelfde ook reeds in Januari te hebben gedaan. De Beverwijkse wielrenner Ari» Vooren heeft in Duitsland een rol ver. vuld in de film „Met een neuslengte" waarin Hans Moser en Theo Lingen hoofdpersonen zijn. Onder grote be- langstelling heeft oud-wethouder c Krom te Uitgeest het politieke leven vaarwel gezegd. Burgemeester v. d. Ven heeft de gouden erepenning dier gemeente aangeboden, de heer E. Ver meer sprak voor het partijbestuur der P v. d. A. en burgemeester de Boer van Assendelft namens het gewestelijk bestuur dier partij. Ter gelegenheid van het 25-jarig be- staan van de Chr. school aan de Klaas Katerstraat te Zaandam hebben de oud- leerlingen een gedenkraam aangebo den. O In de voetbalwedstrijd Meer- vogels 3—Zilvermeeuwen 7 heeft een speler van Zilvermeeuwen een been gebroken. De Zaanse zeiler Jac. Swart is op de zeilwedstrijden op de Westeinder plassen kampioen van Ne derland geworden in de 16 m2 klasse. JVC ontving Zondagmorgen voor d» eerste competitiewedstrijd Petten I. JVC was aanvankelijk in de aanval, maar al spoedig namen de gasten het initiatief over. Hun linksbuiten scoor de, o.i. in buitenspelpositie, het eerste doelpunt. JVC maakte gelijk uit een penalty. Even later kreeg JVC weer een strafschop toegewezen, doch deze werd naast geschoten. In de tweede helft nam Petten op nieuw de leiding. De doelverdediger van JVC ging hierbij niet geheel vrij uit. H. de Haan wist de partijen ten slotte met een fraaie kopbal op gelijk» stand te brengen (22). JVC 2 leed in Den Helder een 3—1 nederlaag en de adspiranten dolven met 61 het onderspit tegen HRC c. UIT HET ZAKENLEVEN Als nieuwe handelszaken werden in het Handelsregister ingeschreven; J. Bambach, Ruyghweg 168. Groot- en tussenhandel in sloopmaterialen. Vermeplen's Groothandel, Brakke veldweg 32. Binnenl. groothandel in kruidenierswaren, eigenaar: A. Ver meulen. A. van Brenkelen, le Vroonstraat 71. Bemiddeling op reisgebied. Accoutantskantoor C. Buis, Juliana- dorp, Kortevliet 34b. Inr. bijhouden en controle van administraties, belasting zaken. Zaterdag werd de viering van het honderd-jarig bestaan van de afdeling Den Helder van de Hollandse Mij. van Landbouw in café Rol voortgezet met een feestavond. De voorzitter, de heer N. Hoornsman, gaf in zijn openings woord een overzicht van het werk van de afdeling in de afgelopen jaren. Zijn wens, dat het een gezellige avond mocht worden, ging geheel in vervul ling, want de toneelvereniging „Apol- lo" van Den Oever bracht het blijspel „Pomarius" voor het voetlicht. De tal rijke aanwezigen hebben genoten van het werkelijk sublieme spel en zonder de anderen te kort te doen, noemen we in de eerste plaats de hoofdper soon Pomarius, de heer Van Glabbeek, die veel succes oogstte. Ook de enige dame, die in dit stuk voorkomt, mevr. Lont-Van Heukelen, speelde voortref felijk. Haar werd na afloop een bloem stuk aangeboden. De heer J. Hendrik- se bracht „Ap'ollo" dank voor het ge- bodene. Een gezellig bal hield de le den daarna nog enkele uren bijeen. Als besluit van de feestelijkheden werd Zondagmiddag op het land van de heer J. Hoornsman langs de School- weg een harddraverij voor boeren paarden uit Koegras gehouden. Er verschenen twaalf paarden aan de start. De uitslag was: Eerste prijs R. van Yperen, berijder 164. Pim, Pam en Pom zijn heel stil geworden bij de woorden van Pepi. En Pim voelt dat zijn gezicht rood wordt. Daar heeft hij zijn vriend weer eens verkeerd beoordeeld. Gelukkig heeft Pepi er niets van bemerkt. Die heeft trouwens zijn aandacht wel bij iets anders nodig. Plotseling maakt de rivier een bocht en over die bocht spreidt een boom zijn lommerrijke takken. „Dat is onze kans", roept Pepi en wijst op de boom. „Als we er on der komen, nemen we een sprong en verbergen ons onder het gebladerte" Pim, Pam en Pom vinden het wel een beetje eng, maar.... het moet! Om in de maag van een Panko-neger ver- On hof ftken 18 Ook 11161 20 Plezierig! Op het teken van Pepi nemen ze alle f8n, re"fe sprong en weten zich nog juist aait de takken vast te grii- X "'.dUWl P1» even mei ,ijn Hans van Yperen, 2 KI. Minnes, berij der P. Blaauboer, 3 Arie Zon, ber. M. Zon, 4 J. J. Kistemaker, ber. N. Kis- temaker, eerste troostprijs P. Konijn, ber. P. Konijn, tweede troostprijs A. Maters, ber. Adr. Oele. 's Avonds reik te de voorzitter met een toepasselijk woord de prijzen uit. De TESO heeft, volgens de Texelse Courant in de maanden Juni, Juli en Augustus ruim 13.000 passagiers en 15.000 rijwielen meer vervoerd dan in dezelfde maanden van het vorige jaar. Ook het aantal auto's is groter geweest, n.1. 1874 meer. Hieronder volgen de cijfers (tussen haakjes die van vorig jaar): auto's 6.342 (4.468); passagiers 163.627 (150.378)! rijwielen 59.495 (44.752). Over de drie maanden afzonderlijk! Juni 1685 auto's (1146); 33.504 passa giers (27401) en 7448 rijwielen (6719). Juli: 2379 auto's (1471); 56.482 passa giers (47005); en 22410 rijwielen (14026). Aug.: 2278 auto's (1851); 73.641 passa giers (75.972) en 29.637 rijwielen (24007). OUD-GEMEENTEONTVANGER OVERLEDEN Op 82-jarige leeftijd is te Alkmaar overleden de heer A. Langeveld Az., oud-gemeenteontvanger van Texel. Donderdagmiddag om 2 uur vindt te Alkmaar de teraardebestelling plaats. Ingevolge de wens van de overledene zal aan het graf niet worden gespro ken. Dezer dagen zijn door enige militai- ren, waarbij tevens een kapitein van het Franse leger aanwezig was, op de begraafplaats de stoffelijke overschot ten van drie Franse militairen opgegra- ven. Deze lijken zijn in de zomer van 1940 op het strand aangespoeld en des tijds hier begraven. De stoffelijke res ten zullen opnieuw ter aarde worden besteld op de begraafplaats voor Frans» militairen in Zeeland. WETHOUDER DE HAAN LOCO-BURGEMEESTER Bij ontsteltenis van de burgemeester is door B. en W. als loco burgemeester aangewezen wethouder P. de Haan.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2