Kort Bestek Acheson doet een beroep op de Sowjetunie vrede te handhaven Drents ingenieur construeert een nieuw type tweetakt-motor Conflictop Ronde Tafelconferentie Rajk hoort de doodstraf eisen Jongeman steelt f 400.- uit hulppost- kantoor te Velsen Chinese Volksrepubliek uitgeroepen Militair bestuur van West-Duitsland thans officieel ten einde #81 Donderdag 22 Sept. 1949 VERENIGDE NOORD HOLLANDSE DAGBLADEN 74e Jaargang No' 10690 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna De ernstige Griekse kwestie moet in onderling overleg worden opgelost Belangrijke rede van Assemblée der V.N. SELDEN CHAPIN ambassadeur der V.S. in Den Haag Roofoverval op klaarlichte dag Nederlandse boteruitvoer naar Belgie Illegale werker hielp de Duitsers Nederlandse vinding voldoet aan hoogste eisen Deviezenbesparing Vinnige woorden van oppositieleider Schumacher De Saar moet Duits blijven Gezin in kist uit Polen gevlucht Gehuwd vrouwelijk personeel tot Juli 1950 in Rijksdienst Twee lijken in Amsterdam uit het water gehaald „Hef zuiveringsproces" ie Boedapesf BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Directie: j. BIJLSMA en C KRAK COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm Kleine advertenties ...Juttertjes''' tot 15 woor den f 1.elk woord meer 5 cent Abonnementen per kwar taal 4.— oii vooruitbe taling, plus incassokosten De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, Dean Acheson, heeft op de glgemene vergadering van de V.N. de eerste grote redevoering gehouden, waar- In hU een beroep op de Sowjetunie deed mede te werken bij de oplossing der Internationale problemen en een uiteenzetting gaf van de Amerikaanse politiek ten aanzien van de kwesties, die door de Assemblée op deze zitting zullen wor den besproken. Acheson sprak de hoop uit dat de Sowjetunie, die geen zitting heeft genomen in de Balkancommissie, zal deelnemen aan het hernieuwde overleg, teneinde tot een oplossing te komen van de Griekse kwestie, die hij hardnekkig en ernstig noemde. Over andere kwesties zei Acheson Er moet een commissie van de VN In Korea blijven. De Assemblée moet een practisch plan aanvaarden voor een permanent internationaal bestuur van Jeruzalem en omgeving en voor de bescherming van de heilige plaat sen. De Assemblée moet een plan uit werken voor een verenigd en onaf hankelijk Libye, uit te voeren binnen drie of vier jaar. De volken van Eri trea moeten in staat worden gesteld zich in politiek opzicht te verenigen met naburige regeringen. De Ver. Staten zijn voorstander van voorlegging aan het internationale Hof van Justitie van de kwestie of Bulgarije, Hongarije en Roemenie verplicht zijn de bepalingen in de vredesverdragen na te komen. In Indonesië kunnen de Ver. Naties een voorbeeld zien van de ontwikkeling van een koloniaal volk tot vrijheid van onafhankelijkheid en, door de gezamenlijke pogingen van beide partij op de Ronde Tafel-confe rentie in Den Haag van een vrijwil lig samengaan in het belang van bei de. Slechts tweemaal leverde Acheson In zijn rede critiek op de Sowjetunie. De eerste maal toen hij zei dat Rus land „weigerde" hetzij het plan van de Ver. Naties betreffende de atoom- eontröle te aanvaarden, dan wel zelf met een ander practisch plan te ko men. De andere maal betrof de veilig heid in het algemeen. Een kleine groep zo zei de minister, heeft, met voorbij- sien van de in het Handvest neerge- President Truman heeft Selden Cha- pin tot Amerikaans ambassadeur te Den Haag benoemd, in welke functie hij dr. Herman Baruch, die kortgele den als zodanig is afgetreden, opvolgt. Chapin is gezant geweest der Ver enigde Staten te Boedapest. Zijn naam werd genoemd in getuigenissen, afge legd tijdens het proces tegen kardinaal Mindszenty, waarop de communistische Hongaarse regering zijn terugroeping eiste. Chapin ontkende in deze zaak be trokken te zijn geweest; hij werd hier in door minister Dean Acheson ge steund. Chapin is, na zijn terugkeer uit Hongarije, in het begin van dit jaar, als raadgever van minister Acheson op het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken werkzaam geweest. ïegae verpucntingen, voinarü in een politiek van bedreiging van andere le den van de internationale gemeen schap. Om aan dit gevaar het hoofd te bie den hadden de Ver. Staten zich met andere leden van de Noordatlantische gemeenschap in een verdrag verenigd. Het is duidelijk, aldus Acheson, dat partijen vastbesloten zijn een gewa pende aanval op een van haar te weer staan. Koningin Mary heeft in Londen aan de heer William Mucklow de prijs uitgereikt voor de mooist aangelegde tuin. Op weg naar Dul- wich, waar de prijsuitreiking plaats vond, werd de auto van koningin Mary aangereden, gelukkig liep de oude koningin geen verwondingen op. Geheel rustig vervolgde zij haar tocht. 27-jarige kanfoorhoudsier mei zwaar voorwerp in gezicht geslagen Een brutale overval op het hulppost kantoor te Driehuis-Velsen heeft gis termiddag de politie van Velsen, Haar lem en Amsterdam op de been gebracht. Een naar schatting vijfentwintigjarige jongeman heeft met een hard voorwerp de 27-jarige kantoorhoudster, mej. R. Arisz, in het gezicht geslagen en, na de korte worsteling die daarna ontstond, een greep in een geldtrommel gedaan. Met een bedrag van f 400 nam hij de benen. Het kantoor, dat door deze op klaar lichte dag gepleegde overval het ge beurde te ongeveer half vier in het middelpunt van de belangstelling kwam te staan, was sinds 1 Augustus j.1. in gebruik. Het is ondergebracht in een voormalige boerderij aan de Driehuizer- kerkweg 76. Uit getuigenverklaringen is komen vast te staan, dat enige ogen blikken vóór het tijdstip van de over val een jongeman, wiens signalement klopt met de vage beschrijving die mej. Arisz van de dader kon geven, op het hekje van het belendende perceel heeft gezeten. Beroofde was alleen. Op het ogenblik, dat de man het kan toortje is binnengegaan, was mej. A. alleen. Hü heeft haar met een hard voorwerp, vermoedelijk een loden pijp of een revolver, een slag in het gezicht gegeven. Hierdoor werd de bril van de kantoorhoudster verbrijzeld. Er volgde een worsteling, waarbij het meisje de man bij de hand greep. Aangezien zij slecht ter been is, moest zij echter het onderspit delven. De berover deed een greep in een trommel, die links van „Met Sowjetunie voor vrede en vrijheid'' De leider van de Chinese commu nisten, Mao Tse Toeng, heeft Woens dag te Peiping de vestiging van een „Volksrepubliek China" bekend ge maakt. Te San Francisco is een door de communisten uitgezonden verslag van "n rede van Mao Tse Toeng opgevangen. Deze rede werd gehouden tot de ope ningszitting van de „politieke consul tatieve conferentie van het Chinese Volk". Deze conferentie was bijeenge roepen om een regering voor het door de communisten bezette deel van Chi na te vormen. Mao sprak tot meer dan 600 afge vaardigden, die „alle democratische partijen en groepen, volksorganisaties en het communistische leger" vertegen woordigen. Hij zei: „Wij moeten ons Verenigen met alle landen en volken die vrede en vrijheid liefhbben in de eerste plaats de Sowjetunie en de nieuwe democratische landen opdat wij niet alleen staan in onze strijd ter bescherming van de vruchten der over winning". Spoedige Britse erkenning? Dl gewoonlijk welingelichte kringen te Londen is men van mening, dat Engeland definitief besloten heeft de nieuwe communistische regering in China onmiddellijk de facto te erken nen. Weerbericht Weersverwachting tot Donder dagavond: Vrij veel bewolking Het slechts enkele verspreid op tredende buien. Zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende rich tingen. Ongeveer dezelfde tempe ratuur als gisteren. Het Belgische ministerie van econo mische zaken en middenstand deelt me de, dat de Belgische regering in over leg met de Nederlandse instanties heeft besloten, dat vanaf heden de uit Nederland ingevoerde boter dient ge factureerd tegen de prijs van 77.50 fr, franco grens in plaats van de oude prijs van 82 fr. het loket op een bureau stond. Hierin werden o.m. de gelden van de postze- gelverkoop bewaard. Hij verdween met een bedrag van vierhonderd gulden en enige coupures. Politie zocht met radiowagen. Mej. Arisz had de tegenwoordigheid van geest onmiddellijk de politie op te bellen. Onder leidng van Hoofdinspec teur P. J. van IJzendoorn werd met be hulp van een jeep en de radiowagen de omtrek afgezocht. Hierbij kwam ook de politie van Amsterdam en Haarlem in actie. De politie van Haarlem heeft de stad afgezocht. De man bleek echter spoorloos verdwenen. De politie heeft het volgende signale ment uitgegeven: leeftijd naar schatting 2426 jaar, lang, slank postuur, don ker haar, hij draagt een bril met dón ker montuur of een zonnebril, die hij af en toe afzette, gekleed in beige plus four en wit overhemd. Het laatste kan ook verschoten khaki of blauw geweest zijn. De man is in het bezit van een oude herenfiets. De recherche, die een uitgebreid on derzoek instelt, vond op het kozijn van het loket een aantal vingerafdrukken, waarbij mogelijk die van de dader. Ook de PTT-recherche neemt aan het onder zoek deel. Bevestiging van het vonnis (10 jaar) gevraagd Welke fatale gevolgen het „doorslaan" van een illegale werker tegenover de Duitsers gedurende de bezetting kon hebben, kwam voor de Bijzondere Raad van Cassatie weer eens helder aan het licht. De illegale werker Brunë, lid van de OD, werd, nadat er in zijn groep verraad was gepleegd, door de Sipo gearresteerd en in de cellenbarakken opgesloten. Daar verklaarde hij zich bereid met de Duitsers samen te wer ken. De gevolgen waren verschrikkelijk: een illegale groep van 28 mensen werd .opgerold". Twaalf van hen vonden de dood. Het Bijzondere Gerechtshof te Arnhem veroordeeld B. tot 10 jaar ge vangenisstraf. Woensdag ondervroeg mr. Haga, de president van de Bijzondere Raad, re- quirant uitvoerig over zijn déraille ment als illegale werker. „U behoorde tot de pioniers van het verzet U hebt buitengewoon goed werk verricht" merkte mr. Haga op. „Hoe kwam u er toe uw kameraden uit te leveren?" „Ik ben zo beestachtig mishandeld door de Duitsers, dat ik op het laatst niet meer wist wat ik deed of zei", verklaarde requirant. De advocpat-fiscaal, mr. Baron Van Voorst tot Voorst, concludeerde tot verwerping van het beroep. Hij achtte een straf van 10 jaar in overeenstem ming met de zwaarte der misdrijven. SPOORKAARTEN NAAR BUITEN LAND WEER VERKRIJGBAAR Reizigers naar Engeland, Belgie en Luxemburg kunnen weer rechtstreeks plaatsbewijzen naar bestemmingen in deze landen kopen. Bagage voor deze landen kan ook weer rechtstreeks worden bevracht. £EN HET WAS ONS bekend, dat Ir. L Steenbergen, directeur van de machi nefabriek en reparatiewerkplaats voor motoren te Emmen na jarenlange stu die en voorbereiding, een tweetakt ben zinemotor had gebouwd volgens eigen inzichten en ontwerp. Ongeveer twee jaar geleden was een proefmotor ge reed. Dit exemplaar werd op een proef- stand gemonteerd en de onderzoekin gen namen een aanvang. Dagen achter- De socialistische leider dr. Kurt Schumacher is in de vergadering van het Westduitse parlement uitgejouwd, toen hy enige vriendelijke opmerkin gen aan het adres van Engeland had gemaakt. Dit geschiedde enkele uren nadat het militaire bestuur in West- Duitsland officieel beëindigd was met een officiële plechtigheid, waarbü kan selier Adenauer en vyf van zijn mi- Republikeinen maken zich weer los van afspraken te Namen yAN DE ZIJDE VAN DE DELEGATIE DER REPUBLIEK wordt ons verzocht op twee punten enige verduideiyking te geven op ons verslag over het vraag gesprek met de pers tijdens het bezoek van minister drs. Moh. Hatta aan het perscentrum. Ten aanzien van de positie en functie van de Kroon heeft drs. Hatta een ver klaring gegeven in deze zin: „Men is het over de positie van het hoofd der Unie over het algemeen eens geworden. Besprekingen over de formuleringen welke daarop betrekking hebben zyn nog gaande." De passage in het verslag met betrekking tot drs. Hatta's mededelingen over het aanstaande contact van de Centrale Commissie met de financieel-economische commissie dient aldus te worden gelezen, dat de Centrale Commissie Vrydag de voorzitters van de Ne derlandse, BFO- en Republikeinse fractie der financieel-economische commissie zal uitnodigen om verslag over de werkzaamheden van de commissie uit te brengen. IN KRINGEN van de Nederlandse delegatie wordt uit het persgesprek dat minister Hatta in het perscentrum voerde, afgeleid, dat biykbaar in de Repu blikeinse delegatie nog geen aanvaarding van alle punten waarover men tydens het weekend in Belgie tot een overeenstemming is gekomen, heeft plaats gehad. Wanneer inderdaad mocht blpken, dat de Republikeinse delegatie de resultaten van dit overleg voor een deel ongedaan zou willen maken, dan zou de Neder landse delegatie genoodzaakt zyn, het gehele complex van vraagstukken o p- nieuw in beraad te nemen. NEDERLANDS WERKTUIGKUNDIG INGENIEUR is er in geslaagd een twee-takt benzinemotor van 125 kubieke centimeter cylinderinhoud te construeren. Deze motor kan met een aangebouwde versnellingsbak worden gebruikt als inbouwmotor in motorrywiel- of motordriewieler frames. Hij kan ook dienst doen als stationnaire tweetakt motor voor de aandrijving van land bouwwerktuigen, pompen, generatoren, compressoren, betonmolens, enz. Paten ten zijn aangevraagd. een liet men de motor twaalf uur per dag aan één stuk door op volle tracht lopen, zodat het geraas tot in wijde omtrek van het gebouw waar de motor werd onderzocht was te horen. Na de ze test werd de motor geheel uit elkaar genomen om te zien hoe het materiaal zich had gehouden. Er werd niets on regelmatigs ontdekt. Thans heeft de proefmotor, inge bouwd in een oud frame van een Puch-motorrijwiel, ongeveer 45.000 ki lometer op de wegen van Noord- en Oost-Nederland afgelegd. Hij heeft mee gereden in verscheidene terrein-, oriën- terings- en nachtritten en zijn berijder, de heer K. Stee uit Beilen reeds be kers en medailles opgeleverd. Om die prijzen was het niet begonnen, de be doeling was te onderzoeken hoe de motor zich onder zware en zeer zware omstandigheden zou houden. Ir. Steenbergen is over de resultaten zeer tevreden naar hij ons dezer dagen vertelde. Hij heeft op grond van de op gedane ervaringen een project ontwor pen voor de fabricage van zijn motor. Aan regeringsinstanties is dit project voorgelegd. Het is door overheidsdes- kundigen bekeken, die aan de construc teur alle medewerking hebben toege zegd. Hem is door het ministerie van economische zaken een bedrijfsver- gunning verleend voor het vervaardi gen van de motor. Ir. Steenbergen heeft becijferd, dat er de eerste jaren aan ongeveer 15.000 motoren per jaar behoefte bestaat. Dat aantal is door invoer niet te bereiken, omdat er niet voldoende deviezen be schikbaar zijn en omdat het buitenland nog te weinig kan produceren. Hij meent dat ons land nu de kans heeft, om de binnenlandse markt te voorzien en bovendien in het*buitenland afzet gebied te vinden. Serieproductie. Met verscheidene personen werd en wordt overleg gepleegd om te komen tot de stichting van een naamloze ven nootschap. Is deze opgericht, dan wordt met serie-productie van de motor be gonnen. De motor heeft een speciaal geconstrueerd spoelsysteem. De motor geeft een maximum-snelheid van 83 km per uur, wanneer de berijder voor over gebogen op de benzinetank ligt. Wanneer de bestuurder rechtop zit bedraagt de maximum-snelheid onge- veei 75 km per uur. Het brandstof-ver bruik is één liter op circa vijftig kilo meter. Een Duits gezin van vier personen is er in geslaagd uit zijn woonplaats Ratibor in het door Polen bezette Op- per-Silezie weg te vluchten door zich te laten opsluiten in een kist, die dichtgetimmerd en verzonden werd en behouden te Furth im Walde in de Amerikaanse zone aankwam, meldt het te Frankfprt verschijnende blad „Nachtausgabe". Douane-beambten te Furth hoorden vreemde geluiden in de kist, openden deze en vonden moeder, vader en twee kinderen uitgeput, doch ongedeerd na hun verblijf van vijf dagen in de kist. Qoeden dag, vrienden! Ja, dank u, uitstekend. Nee, niet ziek, aller minst, allerminst. En ook geen vacan- tie, nee! Maar ziet u, er is de laatste dagen op het grote draaitoneel, dat Moeder Aarde heet, zo het een en ander van een millioen guldens (van honderd procent) toucheerde. En op gevaar af, vervelend te worden, nog éénmaal 11111m{de devaluatie: De Bredase officier van J^e Lips brandkastenfabriek in Justitie heeft voorspeld, dat de waarde- Dordrecht heeft een kluisdeur vermindering van de gulden een haus- gebouwd van 37 ton gewicht. De deur se in de smokkelhandel zal te zien ge- gebeurd. Een troonrede en een millioe- ig alleen te openen alsfmen het geheim ven. Vooral eyee ^el te doen nennota en een paar processen van van de twee sloten kent, die honderd zijn, zei hij. Maar, voegde hij erbij, de wat-ben-je-me. En, o, ja ook nog een millioen combinatiemogelijkheden heb- heren smokkelaars kunnen op stevige juweel van een devaluatietje. En zo ben. Het hele geval is geplaatst in het straffen rekenen, kon het gebeuren, dat ik met mijn Rotterdamse kantoor van de Amster- twee-mast-apencircus geen standplaats- damse Bank. De (gedevalueerde) gul- je kon krijgen. Maar al zijn we nu met dens zullen daar veilig bewaard zijn! z'n allen dertig procent minder waard P 9113 Nec!er^andse Venetie, Giethoorn, geworden, we gaan moedig voorwaarts ^schTde SavTn^dS met ons programma. D Om te begin- sightseeërs op vier per persoon, nen, vrienden, mag ik u in kennis Zodat Giethoorn het aardige sommetje brengen met meneer Henri Vilette in nisters aanwezig waren tezamen met de drie nieuwbenoemde geallieerde hoge-commissarissen. Schumacher bracht in zijn rede cri tiek uit op Adenauer, omdat deze Woensdag in zijn regeringsverklaring bij het dankbrengen aan de Amerika nen niet herinnerd had aan „wat door de Britse belastingbetaler voor het Duitse volk is gedaan.". Schumacher zeide verder, dat de Britse geleide economie beter in staat was het effect van de devaluatie op binnenlandse prijzen en lonen in de hand te houden dan de „vrije" West duitse economie. Dit werd beantwoord met spottend gelach van rechtse zijde en hekeling van de Britse geleide eco nomie als „nationaal-socialistisch stel sel". Hierop voegde Schumacher de demonstrerende parlementsleden vin nig toe: „Onder jullie waren Nazi's te vinden, maar niet onder de Britten, als ik me goed herinner". Schumacher deed op de regering een beroep, de Westduitse mark niet met een even groot percentage te devalueren als met het pond sterling is geschied. Hij deed verschillende middelen aan de hand om de gevaren van een devaluatie te be zweren als terugkeer tot prijsbeheer- sing, en bevordering van goedkope in voeren. De Saar. Schumacher zeide verder nog, dat het gehele Duitse volk het Saargebied als Duits gebied wenste te behouden, doch hij voegde er aan toe: „Wij socialisten, beschouwen een Frans-Duits accoord als van vitaal belang". James Webb, de Amerikaanse waar nemende minister van buitenlandse za ken, heeft te Washington zijn spijt be tuigd, dat Oost-Duitsland niet deel neemt aan de overgang van militair naar burgerlijk bestuur, die thans zijn beslag heeft gekregen. „Voor de Sow- jetzone staat de deur open om zich in de toekomst op democratische grondslag met West-Duitsland te ver binden", aldus Webb. Na afloop van een Woensdag ge houden kabinetszitting is medegedeeld, dat Portugal de Escudo met ongeveer 20 pet. devalueert. Alencon. Meneer Vilette was bezig een kat in de vijver te verdrinken, toen hij in het water viel en zelf verdronk. De kat krabbelde op de kant en ver dween. De Fransen zullen óók wel een spreekwoord hebben dat luidt: „Wie een put graaft voor een ander, valt er zelf inHet was niet dezelfde kat, maar één van haar rasgenoten, die de Vlissingse politie alarmeerde. Omwo nenden van het distributiekantoor had den gehoord, dat daar een ruit werd ingeslagen. Het bleek, dat een specimen van felis domestica dwars door het glas het gebouw had betreden. Ik ben een paar Pond afgevallen, Theodoori Tean Conil is een Fransman, en dus een uitstekend kok. Hy heeft nu op zich genomen, de Engelse collega's dezer beter koken te leren, want dat, zegt hij, is huilen-met-de-lamp-uit. Conil is van mening, dat Amerikaanse toeristen langer in Engeland zullen blijven, als het eten smakelijker wordt. En in Lon den opende hy een academie voor koks. Hij neemt alleen leerlingen aan met twintig jaren practijk achter de rug. 275 hebben zich reeds opgegveen. Tot besluit een menselijke millioenen- nota. In Amerika zijn in het eerste halfjaar van 1949 1.706.000 kinderen ge boren tegen 1.865.881 in die periode van 1947. Toch neemt de bevolking weer snel toe. In 1950 zullen in de Sta tes 150.000.000 mensen wonen. Op het ogenblik zyn er 38.537.000 gezinnen. Sinds 1940 is het aantal echtparen met 26* frwganomoo. Naar wy vernemen, heeft de minis terraad besloten de maatregel in zake het ontslag van het gehuwde vrouwe lijke personeel uit de Rijksdienst, in afwachting van het door de commissie ter bestudering van het vraagstuk van de huwende en gehuwde ambtenares ir Rijksdienst uit te brengen rapport, zes maanden uit te stellen. Het gehuwde vrouwelyke personeel kan dientengevolge dus tot 1 Juli 1950 in dienst worden gehouden. Woensdagmiddag is uit het IJ naby het terrein van de NDSM te Amster dam het ljjk opgehaald van de 20-jari- ge W. G. Forster uit Portsmouth, een matroos van het tankschip „Francine Glore", die 8 September op eek hangen de plank de scheepswand stond te schilderen, uitgleed en verdronk. Woensdagavond heeft de rijkspolitie te water uit het Noordhollands kanaal in Noord het lijk opgehaald van de elf-jarige C. de W. uit Amsterdam-N. Het knaapje werd reeds enige uren vermist Op de plaats, waar het lichaam uit het water werd gehaald, lagen op de wal zyn kousen, schoentjes en zijn fiets. De openbare aanklager in het grote zuiveringsproces te Boedapest heeft tegen Rajk en zyn zeven medebe- klaagden de doodstraf geëist. Aanklager Alapi, die ook als zoda nig in het proces tegen kardinaal Mindszenty optrad, verklaarde, dat de „kop van de slang verpletterd" moest worden „Het volk eist de doodstraf voor deze verraders en ik aanvaard deze eis". Alapi concludeerde, dat het proces Tito's gehele strategie had blootgelegd evenals de rol, die de Joegoslavische leiders in ea na de oorlog *^Visn ge- Niet alleen de acht beklaagden staan hier terecht, aldus de aanklager, „doch ook hun opdrachtgevers in Washington en Belgrado". Eén ding, aldus verklaarde de aan klager, heeft dit proces duidelijk naar voren gebracht: „Hij die tegen de Sowjetunie is. is ook tegen de vrede en het Hongaarse volk". SYRISCHE V.S. ERKENNEN NIEUWE REGERING De regering van de V.S. heeft de Sy rische regering, die 14 Augustus door minister-president Hasjim al Atassi werd gevormd, officiëel erkend. Het Franse persbureau AFP meldt, dat ook Belgie, Engeland en Frankrijk de Syrische regering erkend hebben.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 1