i Over drie artistieke drukmethoden Geen haan had naar die eend, die een ransuil was, gekraaid ST™"-" Gat in de zee Stad ett Omgeving. Sinterklaasfeest der Speeltuinen Overleg mei Ceniraal Comiié wel gewensi Jaarlijkse ledenvergadering van de „Vogelwijk" Donderdag volleybal, Vrijdag basketbal Tweehonderd winkeliers doen het met de helft Gezellige feestavond van de Molenstraat Tussen Haaks en Kuifje LIN JALDATI: Joodse Volkskunst Getuigenis van grote geestkracht Tweede lezing voor de Volksuniversiteit de ,,Die is boos zei kantonrechter Helderse politie won met 40 van Purmerend TexelBergen 30 Anna Paulowna Damsucces voor Veenstra Hippolytushoef Koe door bliksem gedood Glimlachje VAN MARSDIEP TOT IJ De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Nog altijd: seringen, aardbeien en pruimen Besommingen IJmuiden Inspecteur Ronkes Ier dood veroordeeld Zoals wtf reeds berichtten zal de speeltuinvereniging Den Helder dit jaar weer in eigen kring het Sint-Nicolaasfeest gaan vieren. Dat houdt in, dat extra moet worden opgepast wat het optreden van Sint Nicolaas in eigen persoon betreft. Op dit punt zullen het Centraal Comité en de commissie der speeltuinen terdege overleg met elkaar moeten plegen, wat naar wij aannemen ook wel gebeuren zal. In een dezer dagen gehouden ver gadering der drie speeltuinafdelingen met het algemene bestuur werd een commissie samengesteld, die het St. Micolaasfeest voor de speeltuinkinde ren zal voorbereiden. Tot voorzitter werd gekozen de heer Th. Mallot, tot secretaris de heer Gorter en tot pen ningmeester de heer A. den Hartog. Als leden kregen zitting de dames Kiers en Weerman en de heren Dek kers, Maarse, Pras, Vermeulen en Van Vliet. Men stelt zich voor, op Zaterdag middag 3 December in Casino feest te ▼leren, eerst met de kinderen van 6 t/m 8 jaar, en daarna met de kinde ren van 9 t/m 12 jaar. Onder aanwe- tlgheid van Sint Nicolaas zal onder leiding van tante Charla en oom Jan «en geheel nieuw toneelstukje worden opgevoerd. Natuurlijk staan er ook en kele verrassingen op het programma. De kleintjes, van 3 t/m 5 jaar, zul len het feest in eigen omgeving, na melijk in het clubhuis op de tuin, vie ren op Woensdagmiddag 7 December. Ook daar hoopt Sint Nicolaas aanwe zig te zijn. Ter dekking van de onkosten zal van de ouders een bijdrage van 35 cent per deelnemend kind worden ge vraagd. Dit geld zal worden afge haald terwijl dan tegelijk de toegang kaartjes zullen worden afgegeven. Vrijwillige bijdragen worden zeer op prijs gesteld, en kunnen worden be zorgd bij de bestuursleden der drie af delingen. Het adres van de secretaris is Sperwerstraat 35. De speeltuinafdeling „Vogelwijk" houdt vanavond in het clubgebouw aan de Kemphaanstraat de jaarlijkse ledenvergadering. Op de agenda komen enkele belangrijke punten voor. Aan deze avond wordt medewerking ver leend door de Mandoline -Jeugdclub „W. T. G.", onder leiding van de heer Geluk. Op initiatief van de Helderse Sport raad werd gisteravond In Formosa tus sen de heren F. van den Heuvel Rijn- ders en B. H. Perels en de afgevaar digden van een aantal verenigingen, dat zich voorlopig had opgegeven voor deelname aan een volley- of basketbal competitie, een bespreking gehouden teneinde hiervoor regelingen te kun nen treffen. De heer Perels, die de leiding van het basketbal op zich heeft genomen, kon de aanwezigen mededelen dat er waar schijnlijk een halve competitie zal wor den gespeeld. Men heeft Vrijdagsavonds de beschikking over de Sportschool op de Rijkswerf, waar men verwacht drie of vier wedstrijden per avond te kun nen spelen. Deze proefcompetitie be gint de tweede week van November. De heer Van den Heuvel Rijnders leidt het volleybal. Deze competitie wordt gespeeld in de gymnastiekzaal van het Koninklijk Instituut, waar men Donderdags terecht kan. Ook hier waarschijnlijk een halve competitie. Op de vraag of ook dames kunnen mee spelen, moesten beide heren ontken nend antwoorden. Het bleek, dat men daarvoor geen zaal en geen kleedgele genheid had. Voor de basketbalcompetitie meldde zich een twaalftal verenigingen, voor de volleybalcompetitie schreven onge veer twintig verenigingen in. Defini tieve opgave kan tot en met 30 October geschieden. Tweehonderd winkeliers in Den Hel der hebben Maandag en Dinsdag van de gelegenheid gebruik gemaakt een formulier te tekenen, waardoor zij tij dens de spitsuren de helft van het aan tal lichtpunten in winkel en étalages kunnen laten branden. De overige win keliers zullen tijdens de piekuren in geheel geen licht in hun étalage mo gen ontsteken. Maandag hield de buurtvereniging „Molenstraat" in Casino haar feest avond. Nadat de voorzitter van het feestcomité een welkomstwoord had gesproken, kwam het cabaretgezel schap „de Molenwiek" aan de beurt. Er is een alleraardigst programma opgevoerd, waarmee de geestelijke va ders, Sanders Sr. en A. van Leeuwen, de dames Hoepen, Leeuwens, Meijer. Bakker, A. Hoek, C. Hoek en de he ren Meijer. Reuvers en Van Leeuwen, die de leiding had, veel succes oogst ten. Na afloop nam de voorzitter, de heer J. Makelaar, het woord. Hij dank te allen, die tot het slagen van de avond hadden bijgedragen, en bood de dames bloemen aan. Onder leiding van Jaap Kwak werd nog tot diep in de nacht gedanst. Kooot bij MEISJESMANTELS, Prima stoffen, 29.00 33.50 38.75 Hr. Ms. Banckert is gistermiddag tegen vijf uur uit Amsterdam terugge keerd, en heeft achter in de haven ligplaats genomen. Het zesde flottielje mijnenvegers kwam gisteren uit IJmuiden in Den Helder aan. Verder gingen twee Duitse kusters, beladen met hout achter de Zuidwal voor anker. Het is morgen hoog water om 11.20 en 23.25 uur, en laag water om 5.25 en 17.30 uur. De temeratuur van het zeewater bedroeg 13 graden Cels. DOK VIER IN ZIJN ELEMENT. Onder grote belangstelling gleed Zater dagmorgen op de Rijkswerf het nieuwe geheel gelaste ,JJok IV" in zijn element, nadat de echtgenote van de directeur, mevr. Barendregt, de doop plechtigheid had verricht. Op de foto zijn de beide afloopsleden duidelijk zichtbaar. JJAAR WAS GISTERAVOND, bjj alle reden tot diepe en ondefinieerbare vreug de, ook wel aanleiding tot enige wrevel. Want er stonden in Casino meer dan tweehonderd lege stoelen, terwijl de zaal eigenlijk te klein had moeten zijn. Maar we mogen het toch de mensen niet kwalijk nemen, dat zij de Bonte Dinsdagavondtrein (uit de rails daverende met Louis de Bree, Péronne Hosang en hun gerenommeerde trawanten) of welk ander genoegen ook, verkozen boven het verblijf in een Volksuniversiteit, met een voordrachtskunstenares (stel je voor...) wier naam in het goede Nieuwediep nog nimmer werd ver nomen. Je weet wel wat je hebt, maar niet wat je krijgt, en daarom laten wij dat „Programma van Joodse volkskunst" maar aan de liefhebbers over. Wij kunnen ons in die gedachtengang verplaatsen. Maar wij verbinden hieraan onmiddellijk de wens, dat de bevolking van Den Helder binnen afzienbare tijd andermaal voor eenzelfde keuze wordt geplaatst, en dat de mensen dan naar Lin Jaldati zullen gaan kijken en luisteren, met oog en oor en ziel. Want deze hoog-begaafde Joodse kunstenares heeft met haar zang en dans iets zeer bijzonders geboden, dat bij haar dankbare toehoorders en toe schouwers veel meer dan louter artis tieke bevrediging heeft verwekt. Zij heeft geen „gouden stem" in de geijkte zin van het woord, en evenmin heeft haar dansen een betoverende lichtvoe tigheid, maar heel haar wezen getuigt van zulk een intens leven en haar op treden is van een zodanige dramatische expressie, dat zang en dans, mimiek en kledij de weg openen naar een wereld, waarin blijdschap en verdriet, vrolijk heid en melancholie, moed en wanhoop, en alle andere uitersten des gemoeds tot een wonderlijke eenheid schijnen samen te smelten. Het is moeilijk om in woorden te In de tweede lezing voor de Volks universiteit over de drukmethoden hoogdruk, diepdruk en vlakdruk, heeft de heer Beekhuis van Till gesproken over de droge-naaldets. In hoofdzaak komt de bewerking hierop neer, dat de lijn door middel van een zeer scherpe naald direct in de koperplaat wordt gebracht. Aan de op deze manier in de plaat gekraste lijn zal aan weerszijden een opstaand braampje ontstaan, waarach ter na het ininkten en het verwijderen van de overtollige verf de inkt blijft hangen. En daarom is het de etser te doen. De achter de braam zittende inkt geeft aan de afdrukken van de naaldets een mooie, fluweelachtige, diepe toon. De braam van de inge kraste lijn slijt wel spoedig af, maar De visser C. D. uit Oudeschild die Dinsdagmiddag als laatste voor de kanton rechter verscheen, vond het jammer, erg jammer. Ach, het was niet zo vreselijk wat hij had misdaan, maar het speet hem, dat zag je zo. Had 'ie me daar in de avondschemering een ransuil voor een eend aangezien. Tja, zijn zoontje had hem er op gewezen, toen er pas een koppel eenden was gepasseerd: „Vader, daar komt er nog een!" kennen. „Ik kon er best mee remmen", stijfkopte de verdachte. Men had hem aangeraden voor de rechter te gaan. want dan zou de boete van f 50 wel minder worden. Dat wist men achter de groene tafel nog niet, maar omdat M. zijn goede wil had getoond door een andere, betere motor te kopen, kreeg hij de helft, f 25, boete. Van S. uit Cocksdorp had klachten over de schapen van M. B. die altijd op zijn land liepen. Zelfs nadat hij was bekeurd, had Van S. er last van. De ambtenaar wees B. er op, dat dit nu al de derde keer was dat hij zijn plich ten niet nakwam. De kantonrechter vorderde f 15. subs. 5 dagen. Toen de verdachte de deur wat hard achter zich dichtsloeg zei de kantonrechter: „Die is boos", en lachte de publieke tribune. J. uit Den Helder bekende ootmoe dig dat hij te diep in het glaasje had gekeken. Hij was naar een verjaarspar- tijtje geweest. „Dit is nu al de tweede keer", zei de ambtenaar vermanend. De verdachte kon het zich niet herinneren „Vorig jaar..", hielp de rechterhand van de kantonrechter hem. „O, ja wist J. weer. Voordat mr. Blankere Hooft f 15 of 5 dagen vonniste, werd J toevertrouwd dat hem bii de derde keer veertien deeen hecht°n'* f- neb ten staan. En pa had zijn geweer aangelegd met het bekende noodlottige gevolg. De ambtenaar was niet te spreken over de vergissing: „Een ransuil lijkt toch hele maal niet op een eend". De verdachte was het roerend met hem eens. maar het zat hém in die avondschemering. „Toen 'ie naar beneden kwam zag ik het, en als niet juist die Rijkspolitie in de buurt was geweest, dan had er geen haan naar gekraaid Dat kon de ambtenaar zich wel in denken. maar hij vond het toch maar zo zo, dat D. een beschermde vogel had neergehaald. „Ik had best kunnen zeg gen dat die uil daar al lag. of hem weg kunnen stoppen, maar ik heb er niet omheengedraaid", verdedigde deze zich. Dat waardeerde de kantonrechter, mr J. Blankers-Hooft. Het avontuurtje in de Prins Hendrikpolder kostte D. f 10 boete of vijf dagen hechtenis. C. P. M. uit Den Burg hield stijf en strak vol, dat hij altijd een heel kalme rijder was. Hij had op een mo tortje gezeten, waarvan de remmen in niet al te goede staat verkeerden. „Ik kon anders best overweg met die voet- rem", beweerde hij. „Maar hij was toch niet goed", gaf de kantonrechter te voor grote oplagen wordt de plaat langs galvanische weg verstaald. Tot de diepdrukmethode behoort ook de kopergravure. Met een drie hoekige burin wordt de lijn van de tekening in het koper gegroefd, zo, dat zich een fijn koperkrulletje voor het ijzer oprolt. Evenals bij de ets wordt de plaat dan geinkt. Deze inkt blijft in de groeven achter, wanneer de plaat is schoongewreven. De vlakdruk of lithografie, het ma ken van afdrukken van op bijzondere wijze geprepareerde steen, werd in 1796 door Aloys Senefelder het eerst toegepast. Slechts de plaatsen op de steen die met lithografische inkt of met vet krijt zijn betekend, nemen de drukinkt aan. Op de overige gedeel ten, die nat worden gehouden, heeft de inkt geen vat. De kalkachtige steen komt voornamelijk uit Solnhofen in Beieren. Zij wordt eerst gezaagd op een dikte van acht a negen centime ter, en daarna met puin en water goed glad geslepen. De steen wordt vóór het drukken met talkpoeder afgewreven en dan met verdunde etsgom en een weinig salpeterzuur ingeëtst, afgewassen en met een inktrol bewerkt. De inkt pakt alleen waar de vetkrijtlijnen staan. Staat de steen in de verf, dan wordt hij met harspoeder bestoven dat al leen op verf houdt, waarna de teke ning opnieuw wordt geëtst, met wa ter afgesponst en de inkt- en harslaag met terpentijn worden afgewassen De tekening die nu iets hoger ligt op de steen, is dan drukklaar. De graveer- manier verschilt enigszins van boven genoemde werkwijze, daar zij wat techniek en drukken betreft verwant schap vertoont met de plaatdruk. Het beeld wordt tegenwoordig ook langs foto-lithografische weg op de steen overgebracht. De voorzitter dankte de heer Beek huis van Till namens de cursisten voor de wijze waarop hij hun een in zicht in deze artistieke drukmethoden had gegeven. vangen, wat Lin Jaldati tezamen met haar onnavolgbare begeleider dr. Eber- hard Rebling over het voetlicht droeg. Misschien bestond daarvoor te weinig tastbaar contact tussen onze „cultuur' en de geest van het volk, waaruit deze kunst werd geboren. Dat contact was daar, ongetwijfeld, maar het bevond zich eerder in de sfeer van het aan voelingsvermogen dan van het gemeen schappelijk geestesbezit. Dat de beide kunstenaars deze band wisten te leg gen, kan grotendeels worden toege schreven aan de uiterst suggestieve kracht van hun optreden. Het was ver wonderlijk, hoe zij hun toehoorders meenamen van humor naar tragiek en hoe zij uiting gaven aan de fel-bewo- gen en cholerische geaardheid der Jid dische en Hebreeuwse kunst. En het was ontroerend, hoe zij getuigenis af legden van de grote geestkracht en de ontembare levensmoed van een volk, dat zich sinds de Diaspora door alles heen heeft gehandhaafd en van ge slacht tot geslacht een eigen nationaal bestaan bleef voorbereiden. Het lichaam kan men doden, maar niet de geest. de ,£>orus Rijkers had gelijk, toen hfj gis termorgen om vijf over half negen door de radio tot zijn collega op de „lnsulinde" zei: „we hebben een gat, nee, een winkelhaak in de Noord zee gevaren. We gaan op huis aan, zeven uurtjes stomen voor de boeg. Dat gesprek wer.i ge voerd even nadat beide reddingbooten radi "tele fonisch waren bedankt. Het kon voor de Doms wel toe. Sinds Zondag avond half twaalf had de motor vrijwel niet stilgestaan en vooral tij dens de nachtelijke uren was veel van de beman ning gevergd. Maanden lang had de reddingboot rustig in de haven ge legen, met een enkele oefentocht ter afwisse ling, maar nu moest zij opeens veertig uur ach tereen in de meer zijn. In de nacht van Maan dag op Dinsdag kruiste de „Doms Rijkers", ko mende van de Zuid, systematisch in Ooste lijke richting, terwijl de Jnsulinde" van Oostma- horn 't zeegebied vanuit het Oosten afzocht naar de sloep met zeven op varenden van de „Ivar" Het is waar, deze sloep was vier uur eerder te water gelaten dan kapi tein Larsen aanvankelijk had bericht, maar dit heeft geen zoals men hier en daar blijkt te veronderstellen na delige gevolgen gehad voor het opsporingswerk. Dat tijdstip van tewater- l aten was slechts één van de vele factoren, die de plaats van de ver miste sloep bepaalden. De invloed van de zce- stromingen, van de wind, van de richting die door de bemanning der sloep werd gestuurd, zij kon den niet eens worden gegist. De reddingboten moesten op hoop van zegen, maar wel zeer systematisch, de zee ten Zuiden en Oosten van de Deen afzoeken en zij hebben dat ook gedaan, tot zjj elkander ont moetten. Kapitein Larsen was niet ver mis ge weest, toen hij omstreeks half acht als zijn ver moeden uitsprak, dat de sloep ergens dicht bij de Oostpunt van Ameland moest drijven. Geen half uur later kwam zij daar, dwars door de branding heen, aan land. De red dingboten moesten haar op korte afstand gepas seerd zijn.,.. De vergissing van ka pitein Larsen had wel van invloed kunnen gw, op het werk van het marinev lieg tuig, dat ge charterd was. Dat vlieg, tuig is echter niet oné middellijk op gestegen naar verklaard werd we gens een motorstoring Het kwam eerst tegen het aanbreken van dag in de lucht en kon nadat het juiste ttjdjfip bekend was waarop <je sloep in zee was gelaten door middel van dé radio naar een ander punt worden gedirigeerd. Gelukkig kon men wel- dra het opsporingswerk staken, want de sloep was terecht. Alleen de vier drenkelingen dre ven nog ergens op het wijde watervlak en het was ondoenlijk hen te vinden. Omtrent deze slacht, offers is nog niets be kend, evenmin als van de beide opvarenden van de Staverse jol, die bij Oudeschild is vergaan, kt tegenstelling tot de ge ruchten is nog geen der lichamen aangespoeld. De „Dorus Rijkers» keerde gistermiddag om vier uur in de haven terug. Ze had naar schat ting 1S0 mijl afgelegd. Er komt nog meer slecht weer, maar moge de reddingboot dan rus tig aan de trossen blij ven liggen. Het politie-elftal bond gistermiddag voor de beker de strijd aan met de politie-voetballers van Purmerend Onze stadgenoten waren veel sterker en wonnen verdiend met 40. Met de rust was de stand 20, door doelpun ten van De Leeuw en Backer. Oom scoorde het derde doelpunt en Backer bracht uit een penalty de score op 40. Op 8 November speelt de Helderse politie thuis tegen de Rijkspolitie van Alkmaar voor de competitie de wed strijd van het seizoen. De uitwedstrijd werd gewonnen en als deze ontmoe ting ook in het voordeel van Den Hel der eindigt, is de kans zeer groot dat onze politiemannen het kampioenschap behalen. De eerste bekerwedstrijd van Texel is geëindigd in een onbedreigde 30 overwinning op Bergen. Gedurende de gehele wedstrijd regende het hard, waardoor het veld zeer moeilijk te be spelen was. De eerste aanvallen waren voor Bergen, doch het bleek, dat de achterhoede van Texel met spil Boon aan het hoofd hiermede wel raad wist. Na ongeveer twintig minuten spelen kwam er vanuit de halflinie een scher pe bal; de Texelmidvoor Witte liep harder dan de achterhoede van Ber gen en met een goed schot gaf hij zijn club de leiding (10). Texel bleef aanvallen, doch liet verschillende kan sen onbenut. Na een benauwde tien minuten in de tweede helft wist Texel toch weer het heft in handen te krij gen. Bij een goed opgezette aanval kreeg Schermer de bal vrg op de rech tervleugel, een voorzet volgde en weer is het Witte, die de bal ineens Inschoot (20). Tien minuten vóór het einde wist Jullens de bal op de linkervleugel vrij te maken, hij dribbelde er mee naar voren en gaf op het laatste mo ment een schitterend trekballetje naar Boswijk, die zijn club de 30 zege bracht. Bergen gaf zich hierna volko men gewonnen, waardoor deze stand ongewijzigd bleef. LEZING VAN PLATTELANDS JONGEREN GEMEENSCHA?. Op de in „Veerburg" gehouden bij eenkomst van de Plattelands Jongeren Gemeenschap heeft Jaap Waiboer een lezing gehouden over Denemarken. Met Jan Wilms maakte hij deel uit van een landelijke groep, die gevormd was door de Coöp. Raad en verder voor het grootste deel bestond uit sociale wer kers en werksters. Na de eerste week op een Volksho geschool te hebben doorgebracht, waar veel lezingen op sociaal gebied wer den gehouden, maakte het gezelschap uitstapjes, waarbij o.m. scholen, zie kenhuizen en tehuizen voor kleuters en voor ouden van dagen werden be zichtigd. In verschillende plaatsen was de ontvangst allerhartelijkst. Meermalen werd de groep op het raadhuis verwelkomd en een maaltijd aangeboden. Interessant waren vooral de bezoeken aan Aarhuus in Kopenhagen, over wel ke steden spr. veel wetenswaardighe den wist te vertellen. In de damcompetitie hoofdklasse om het persoonlijk kampioenschap van Noord-Holland kwam onze plaatsge noot H. Veenstra met O. v. d. Sleen uit Amsterdam aan de terp. Beiden behaalden 12 punten uit 9 partijen. Vooraf had de heer Veenstra ook reeds 9 partijen gespeeld om het kam pioenschap N.H. Noorderkwartier, waarbij hij tweede werd achter de heer P. Beers. De nos. 1 en 2 van deze competitie mochten uitkomen voor het kampioenschap van geheel Noord- Holland. De heren Veenstra en v. d. Sleen zullen nu nog drie partijen spelen om te beslissen wie nummer één zal zijn. De winnaar mag het volgend jaar deel r.emen aan de voorwedstrijden voor het kampioenschap van Nederland. Wij feliciteren de heer Veenstra en ook diens vereniging „Excelsior met het reeds behaalde succes en wensen hem het beste toe voor de nog komen de strijd. FAILLISSEMENT In staat van faillissement is ver klaard A. Buisman Jr, restaurateur, Spoorbuurt 16, alhier, onder benoe ming van mr. H. J. Knüwer te Scha- gen tot curator. Tijdens het onweer van de laatste dagen is een koe van de wed. D. Wieg man, wonende aan de Normer, in de weide door het hemelvuur gedood. Het is naar de noodslachtplaats vervoerd. —Ik kan rustig verklaren, dat de werking van de carburator geen enkel geheim meer voor me heeft, ik heb alleen het ding nooit kun nen vinden. De Alkmaarse gevangenbewaarder, die in de gevangenis tabak had binnen gesmokkeld, is gisteren veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden. De heer W. L. Verburg te Alkmaar heeft een patent-mannequin uitge vonden voor gebruik in mode magazijnen. In het kader van de onderwijsver nieuwing heeft het hoofd der o.l. school te Wijk aan Zee het initiatief genomen de kinderen door middel van aan schouwelijk onderwijs vertrouwd te maken met de producten van indus trieën uit Beverwijk en omgeving en voor dat doel een tentoonstelling in gericht. De gemeenteraad van Velsen beeft bij wijze van garantie, een ere- diet van 1000 verleend voor een al daar te geven uitvoering van Bach's Johannes Passion. De eerste paai werd geslagen voor de bouw van 74 middenstandswoningen aan de Kepplerweg te Zaandam. De heer D. Feenstra die een halve eeuw werkzaam was bij de Zaanlandse Schoenhandel te Zaandam, werd ver eerd met de zilveren ere-medaille, ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau. Aan de Zaandamse gemeen teraad is voorgesteld elf woningen on bewoonbaar te verklaren 1. Het verblijf in het Apenwoud bevalt Pim, Pam en Pom best. Pepi weet steeds nieuwe spelletjes te be denken om zijn vriendjes bezig te houden. En onder leiding van hun bekwame leermeester, verliezen de drie hondjes ook hun boomvrees. Ze klimmen in de bomen op en neer dat het een lust is en de brief, die Moeder Woeffie van haar drietal ontvangt, is dan ook heel opgewekt. Maar Moeder Woeffie wil nu toch wel graag haar jongens terugzien en dat schrijft ze ook in de brief, die Kees Kakatoe mee terug zal nemen. „Zie je Kees, het is hier zo eenzaam en stil in het hok, sinds Pim, Pam en Pom weg zijn Ik zal bljj zijn, als die drie drukte makers weer in hun eigen mandje liggen!" Kees heeft medelijden met Moedei Woeffie en belooft, dat hij de brief zo spoedig mogelijk over zal brengen. In de tuin van de heer W. Hartog, wonende aan de Gem. Landsweg, staat nog een seringenboom te bloeien en mej. Hartog plukt elke dag nog aard beien. HET SOLISTENCONCOURS Op het te Middenmeer gehouden so listenconcours behaalden de volgende bewoners van Wieringen een prijs: Mej. Smid, Den Oever, accordeon, 147 P-I mej. Gre Bakker, Den Oever, accor deon, 138 punten, elk een 2e prijs; Co Plakers, Den Oever, accordeon, 157 P en A. Zwanink, H.Hoef, sopr.-saxofoon 168 p., elk een le prijs; A. Schagen, trombone, 138 p„ 2e prijs. Besommingen van Maandag: 2 toomtiawl® 46.530; IJM 57 f 25.420; IJM 41 130.00J 'JM 43 l 24.400; KW 108 (motorlogger) f 26» De aanvoer was 7500 tdst;en, waarvan 34" kisten met haring en 3190 met makreel. Prijzen per kg: heilbot 2,90; gr. tong 4,H gr. middel tong 4; kl. middel tong 3,70- tont 2,55; tong II 1,65; tarbot 2,90-2,40. Prijffi» per 50 kg: gr. schelvis 63—55; middel scheld* 54—44; kl. schelvis 40—18; wijting 32—tm gr. schol 60 middel schol 67-56; kl. 46—46; schar 38—34; verse haring 21—13," makreel 22-10; tongschar 64-59; schart®! 51- 48; zwarte poon 16 -14; kl. haai 23-IJ- Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw 200—1 koolvis 63-59; gr. leng 98. De inspecteur van politie Ronkes Kendal bij Semarang, die terecht bee" gestaan wegens het in koelen blo*^® neerschieten van 1 Chinese en 27 Ind*" nesische gevangenen, is Maandag»0'- gen door de landrechter in Kendal W dood veroordeeld. De eis was 15 gevangenisstraf.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2