„Het Witte Kruis" groeide snel in de jaren na de oorlog Meesterlijke uitvoering van Chopin- programma tijdens Volksconcert Vader Knol was menige militair gisteravond te glad at ilfCKOFlF Stad en Omgeving- Kraamzorg-centrum wordt op Donderdag 17 November officieel geopend Wereldspaardag P. J. STEINBERG Anthony van Kampen houdt nogmaals zijn causerie Op weg naar huis Sinterklaas bij de jeugd Predikbeurten Géza Anda, tovenaar van de klank Glimlachje Negenhonderd spatborden kregen een verfje Wedstrijdprogramma van „Hermes" Avondlijke wandelaar tegen de vlakte gereden Helders team verloor in familie-competitie „Advendo" zong in het gemeentelijk verpleeghuis Uit het politierapport W nccsr HCSC 1 is Zaterdag vrij Tussen Haaks en Kuifje In het kort koopt bij HAV-elftallen spelen uitwedstrijden 1 T 1 i 1 l 14 14 i 1 5 t° Hippolytushoef Jan Visser met pensioen Breezand Bond voor Staats- pensionnering Besommingen l|muiden Dezer dag-en hield de vereniging „Het Witte Kruis" in de zaal van de heer Sanderse op het Koningsplein haar algemene ledenvergadering. Ook ditmaal was de belangstelling van de leden zeer gering. Nadat de voorzitter, dr. W. J. Bakker, de aanwezigen hartelijk had begroet, gaf hij een sumier overzicht van de groei van de vereniging in de jaren na de oorlog. Met een bijna leeg magazijn en vier wijkverpleegsters werd het werk hervat. Langzamerhand werd het echter uitgebreid. Naast de Wijkverpleging kwam de Wijkkraamverpleging, daarna de afde ling Gezinsverzorging en op 1 Septem ber ji. trad het Kraamzorg-centrum in acht. 'n Eenvoudige herdenking achtte men op zijn plaats. Men besloot de af gevaardigden op te dragen de ziens wijze van de afd. Den Helder op de Al- brengen. Als afgevaardigden werden aangewezen de heren W. J. Bakker, P. van Dalen en A. Dokter. Als reserve fungeert de heer W. C. de Bie. Tijdens de rondvraag werd medege deeld, dat het bestuur zich voorstelt het Kraamzorg-centrum, dat in de Breewa- terstraat 70 wordt gevestigd, op Don derdag 17 November enigszins officieel te openen. Op een desbetreffende vraag De Nutsspaarbank te Den Helder ver zoekt ons opname van het volgende: Op 31 October is het 25 jaar geleden, dat het eerste internationale spaarbank congres te Milaan zijn werkzaamheden beëindigde. Tot die werkzaamheden be hoorde o.a. de oprichting van een In ternationaal Instituut voor het Spaar wezen, dat zijn zetel na de oorlog naar Amsterdam verplaatste. Aan het einde van het congres werd op voorstel van een der deelnemers bij acclamatie besloten, die laatste con gresdag. de 31e October, tot Wereld spaardag uit te roepen. Waarom? Om de hele mensheid een aanleiding te ge ven, zich ten minste eenmaal in het jaar te bezinnen op de waarde van het spa ren. Sparen! Kunnen wij er niet beter over zwijgen? Het „klimaat" is immers niet gunstig voor sparen? Het zij zo, maar de atmosfeer is ook wel eens niet gunstig om te ademen en toch ademen wij. Wij moeten immers wel. Zo is sparen voor verreweg de meeste mensen de enige manier om kleding, schoeisel, brandstoffen enz. te kopen. De enige manier? Nu ja, er is ook nog de afbe taling. Maar is afbetaling dan geen sparen? Het is sparen achteraf en in •en heel wat ongunstige „klimaat". In de bijna anderhalve eeuw van spaarbank-werkzaamheid in West-Euro pa en in Nederland is er natuurlijk nog al eens wisseling in het „klimaat" ge weest, maar de spaarbanken hebben zich daardoor nimmer laten afbrengen van hun doelstelling: het aankweken van de spaarzin ter bevordering van de volkswelvaart. Wat is welvaart? Wel vaart is volgens een bekend Engels econoom „a state of mind", een gemoeds toestand. In verband met de spaarge- dachte gezien heeft deze uitspraak zeker een diepe zin. Het gezin, dat zich na 'n lange tijd van moeizaam sparen een radiotoestel verwerft, geniet van de programma's maar ook op een heel bijzondere wijze van het bezit op zich zelf, waarvan het een diepe voldoening, een welvaartsgevoel ondervindt. Ja, zelfs het bezit alleen al van een be scheiden spaarduitje op het spaarbank boekje is voor velen reeds een bron van voldoening. Daarom is het goed, dat de spaarban ken voortgaan, bij jong en oud deze spaarzin in stand te houden op hun be proefde manier, d.w.z. los van commer ciële of politieke oogmerken. Daarom mogen bij alle polemiek over het so ciaal en economisch beleid de grote psychologische waarden van het spa ren niet lichtvaardig worden geschaad En daarom is het goed. ook de 25e ver jaardag van de Wereldspaardag niet stilzwijgend voorbij t« laten gaan. Voor een goede bril, welke doel matig is en aangenaam past, moet U tóch zijn bij Keizerstraat 47-49 Gediplomeerd vakopticiën Reparatieinlichting Levering aan alle Nederl. ziekenfondsen. werking. In enkele jaren werd ook het gemene vergadering naar voren te aantal personeelsleden sterk uitgebreid. Het steeg van vier tot dertig personen. Dr. Bakker richtte vervolgens een har telijk woord van dank tot de dames Houtman-Klercq en Smit-Winkelman, die respectievelijk de leiding hebben van de Wijkkraamverzorging en de Gezinsverzorging, en tot de penning meester, de heer P. van Dalen. De voorzitter wees er nog even op, dat de vereniging, die toch geheel in het be lang van de volksgezondheid van Den Helder werkt, niet de waardering ont moet, waarop zij had mogen rekenen. Enkele cijfers. Uit het verslag over het werk van de Wijkkraamverpleging bleek, dat van 1 Januari 1949 tot heden in honderdelf gezinnen hulp werd ver leend. Uit het jaarverslag van de secretaris putten wij de volgende ge gevens: Het aantal leden steeg in 1948 met 130 tot een totaal van 5520. De contributie steeg met f 955,50 tot een totaal bedrag van f 17276. De Wijkverpleegsters ver leenden in 1221 gezinnen 11762 keren hulp aan zieken, zuigelingen, kleuters en t.b.c.-patiënten. De Wijkkraamverzorgsters hebben in 1948 In totaal bij 104 bevallingen hulp verleend. De Gezinsverzorging kon in de korte tijd van haar bestaan reeds zeventig keren de helpende hand bieden. Op 31 December 1948 waren er reeds 11 ge zinsverzorgsters in dienst. Hiervan is één verzorgster gediplomeerd. Vijf leerlingen volgen de opleiding voor hun diploma voor rekening van „Het Witte Kruis". Het magazijn leende 3274 stuks verplegingsartikelen uit aan 1802 leden. Voor het vervoer van bedden en le dikanten en van grote stukken werd een handwagen gekocht. Voor het bouwvallige magazijn werd een nieuw stenen gebouw geplaatst. Bij al dit werk en deze vernieuwing sloot de rekening van de penningmees ter met een klein maar voordelig sal do van f 342,47. Allen herkozen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, dr. W. J. Bakker, mevr. J. Smit-Winkelman en mevr. Houtman-Klercq met algemene stem men herkozen. Bij de bespreking van de agenda van de Alg. Vergadering van de N.H. Ver. „Het Witte Kruis" lokte het voorstel van het Hoofdbestuur, om het 75-jarig bestaan van „Het Witte Kruis" op grootse wijze te vieren, en hiervoor een bedrag van f 10.000 be schikbaar te stellen, enige discussie uit. Algemeen werd dit bedrag te hoog ge- Op uitnodiging van de personeelsver eniging „Debo" der N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr. zal de heer Anthony van Kampen op Woensdag 16 November in de grote zaal van „Formosa" weer een causerie houden over zijn reis naar 't pygmeeënland nabij de Wisselmeren in de Vogelkop van Nieuw-Guinea, en over zijn avonturen in het rijk van Jungle Pimpernel. Ter illustratie zal een serie lichtbeelden worden vertoond. Deze avond zal in de eerste plaats voor de leden van Debo bestemd zijn, maar voor een beperkt aantal belang stellenden buiten deze kring heeft het bestuur introducties beschikbaar. Wie interesse heeft, stelle zich in verbinding met de heer D. J. Luyendijk, Drukke rij de Boer, telefoon 2345 (toestel 3). Aan boord van het s.s. „Waterman", dat op Zaterdag 5 Nov. uit Indonesië wordt terugverwacht, bevinden zich onze stadgenoten: H. de Jong, Tulp straat 1; J. C. van Doorn, Soembastraat 707; S. P. Terpstra, Dahliastraat 67; L. Bromlewe, Weststraat 106; F. van der Wal, Goversstraat 31. Met het gecharterde Engelse s.s. „Em pire Brent", dat vermoedelijk op Maan- werd er op gewezen, dat de Wljkkraam- j dag Nov ial aankomen, varen thuis: verpleging naast het Kraameentrum c A Beussen, Violenstraat 45; G. van normaal blijft doorwerken. Aanmeldin- dg Blaak joubertstraat 31. gen voor de Wijkkraamverpleging moe ten geschieden bij mevrouw Houtman- Klercq, Julianapark 11; voor het Kraam eentrum vervoege men zich btJ zuster Cornellsse, Breewaterstraat 70. Het Centraal Sint Nicolaas-comlté deelt ons mede, dat op het Sint Nico- laasfeest voor de kleuters en niet- schoolgaande kinderen mevrouw Nol- les met haar poppenkast zal optrc i. Voor de kinderen uit de klassen 1 <n 2 komt Adri van Oorschot (een goede bekende van Sint Nicolaas en de Hel- derse jeugd) op de planken, en voor de klassen 3 tot en met 7 wordt door leden van de Nederlandse Onderwij zersvereniging het sprookje „Ali Ben Hassan" opgevoerd. Bij al deze feestelijkheden zijn meer dan vijfduizend kinderen betrokken, zodat Tivoli en Casino beide door de Sint werden gecharterd. De kleintjes vieren he' feest in de kleuterscholen. Mogen wij nog even eraan herinneren, dat Sint Nicolaas nog enkele adspi- rant-speelgoedfabrikanten kan gebrui ken? Zij kunnen zich opgeven bij de heer Th. de Vries. Prof. Blokstraat 14. Het comité heeft een flinke partij snoepgoed (van vóór-oorlogse kwali teit) besteld, in de hoop dat de begin November te houden collecte voldoen de zal opbrengen om de vele kosten te dekken. Sint Nicolaas zal op Zaterdagmiddag 3 December om half drie (het tijdstip is dus even vervroegd) aankomen aan de Binnenhaven, waar de jeugd opge steld zal staan. Langs een andere rou te dan verleden jaar zal de zegetocht naar het raadhuis worden gemaakt. VOOR ZONDAG 30 OCTOBER 1949. DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieu we kerk. Weststraat, 10.30 uur, ds. Rasch, jeugddienst, 19.30 uur ds. De Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. Borghardt, 19 uur de heer E. Wanders; Huisduinen, 19 uur ds. Borghardt. Donderdag 3 Nov, Palmstraat, 20 uur, Zendingsavond, oud zendeling Kamstra spreekt over „De Papoea's in de branding". Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur, ds. Swen, 17 uur ds. Hartkamp; Rehobothkerk, 10 tl ds. Hartkamp, 17 uur ds. Swen. Geref. kerk art. 31, Nieuwe kerk, West straat, 8.45 en 17 uur ds. F. A. den Boeft, van Helpman. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 en 17 uur lees- dienst. Oud-geref. kerk, Hoogstraat, 10 en 17 uur leesdienst. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur prof. Kok, van Amsterdam; Maandag 31 October (Her vormingsdag), 20 uur ds. C. C. G. Vis ser Sr., van Rotterdam. Doopsgezin de gemeente, 10.30 uur ds. J. J. J. van Sluijs. Baptisten gemeente, West straat, 10 uur de heer G. van Leeuwen, 12 uur Zondagsschool, 20 uur evang. Hofhuis; Woensdag 20 uur Bijbelbespre king; Donderdag 15 en 20 uur evang. Hofhuis en ds. Zijlstra. uit Eindhoven. Oud-kath. kerk, Middenweg, 10 uur Heilige Mis, pastoor Terheij. Evan gelisatie Vijzelstraat, 10 en 19.30 uur samenkomst; 12 en 14.30 uur Zondags school; Woensdag 20 uur Bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Za terdag 20 uur openluchtsamenkomst Visbuurt. 21 uur bidstond. Leger des Heils, Spoorgracht, 10 uur heiligings- samenkomst, 12 uur Zondagsschool. 18.45 uur openluchtsamenkomst 20 uur verlossingssamenkomst. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 10 uur leesdienst. 14 30 uur ds. Swen. Star of hope mission, 10 en 19 uur samen komst, 15 uur Zondagsschool; Dinsdag 16 uur meisjeskrans, 19.30 uur bid stond; Donderdag 19 uur meisjeskrans: Zaterdag 19.30 uur bidstond. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. péza Anda is een pianist met een buitengewoon talent. W'ie mocht menen, dat hij Woensdagavond wel een volledig exposé van zijn kunnen had gegeven, zal gisteravond tot de ontdekking gekomen zijn dat Géza Anda nog meer in zijn mars had. Hij komt vanavond niet terug, dus de reeks verrassingen heeft een einde genomen. Twee avonden achtereen voerde zijn spel maar steeds naar een climax, die dan ook prompt in het laatste nummer, Chopins 24 Préludes opus 28, werd bereikt. De ruim driehonderd bezoekers van het volksconcert, georgani seerd door de Musiekkring, hebben mogen genieten van een programma, dat geheel was gewijd aan Chopin, wiens honderdste sterfdag op 17 October werd herdacht. Chopin is wel eens een „tovenaar van de klank" genoemd. Zo'n tove naar is Anda ook. Hfl gaf van vier werken (de Ballade nr. 2 in F, df Sonate in b opus 58, de 24 Préludes opus 28, en als toegift de wals in Cis) een enomenale vertolking, waarin hij dezelfde meesterlijke tech niek demonstreerde als op de eerste avond, maar waarin deze techniek nu een meer dienende taak vervulde. Woensdagavond was het de pianist zelf die het meest de aandacht trok, maar gisteren fungeerde hij als een voortreffelijke schakel tussen de mu ziek en degenen die haar ondergin gen. Wie zich nu liet meedrijven op de volmaakte stroom van klanken, kon momenten beleven waarop het scheen, dat hijzelf achter dat tover- klavier zat en al improviserend won derschone composities schiep. De Ballade in F vormde een gave en boeiende inleiding tot de Sonate in b, waarvan de beide hoekdelen met meeslepend esprit werden uitgevoerd, emotioneel zonder een zweem van uit bundigheid. Het laatste deel was eigenlijk een virtuoos dubbel-concert, waarin beide handen een eigen partij speelden en samen een indrukwek kend geheel opbouwden. De beide tussendelen. Scherzo en Largo, vul den deze compositie aan met bekoor lijke melodische en rhythmische vond sten, vol romantiek. Na de pauze volgden ds. 24 Prélu des, en zij waren een openbaring. Dank z(j de radio lagen de meeste ervan bij de luisteraars in het ge hoor, maar men kon ervaren dat ook de minder bekende van buitengewone schoonheid z(jn. Chopin s onuitputte lijke fantasie en zijn meesterschap op het klavier werden door Géza Anda overtuigend bewezen. Deze pianist speculeerde niet op het sentiment en ook wist hij gelukkig verre te blij ven van coquetterie. Met grote fijn gevoeligheid, niet alleen tot uiting komend in de vingers, maar ook in het gebruik der beide pedalen, liet hij de componist aan het woord. In grote stilte heeft men geluisterd en onbewust hulde gebracht urn de na gedachtenis van de man, die zoveel schoonheid in muziek vermocht vast te leggen. De Vereniging voor Vt.lig Ver keer heeft succes gehad met de spatborden-actie. Gedurende de dagen, dat de man-met-de-witte- kwast in de brandweer-kazerne zijn vrijwillige strijkplicht vervul de, heeft hij een druk-beklante zaak gehad. Vooral 's middags na schooltijd liep het dikwijls storm en dat was prettig, want daaruit bleek men vat te hebben op de jeugd. Nu de actie is beëindigd, heeft men de turfjes eens geteld en de balans opgemaakt. Ruim negenhonderd wielrijders hebben het staartje van hun fiets onder handen laten nemen. Een respec tabel aantal, dat het nut van deze actie duidelijk aantoont. De poli tie neemt nu aan, dat alle fietsen aan de voorschriften voldoen en rekent erop, dat het uitreiken van bekeuringen (waarschuwingen worden niet gegeven) onnodig zal zijn. Het programma van de hockeyclub „Hermes" voor Zondag luidt: Hermes 4 (heren)Hoorn 2 (10.15 uur); Hermes 1 (dames)VW 1 (12 uur); Hermes 2 (dames)Ijsvogels 2 (12 uur); Hermes 3 heren)—H.I.C. 4 (2 uur); Adelbor stenPinoké (2 uur); Zandvoort 2 Hermes 1 (heren); DEM 1Hermes 2 (heren) Een bejaarde dame en een bejaarde heer liepen Woensdagavond gezelligte wandelen over de donkere Jan Ver- failleweg. Daar is geen trottoir en ook geen fietspad, maar de beide oudies d den hetgeen te doen gebruikelijk is. rustig voortkuieren, alsof men tijk - Üjk geïllumineerd is. ..Hij ziet me 8 rust wel", heeft de 62-jarige heer J. de G. gedacht, toen hij achter zich ee motorfiets hoorde aankomen De be stuurder van de ((onverlichte!) baK- fiets. die van de andere kant aanrijden, heeft waarschijnlijk hetzelf de gedacht Laatstgenoemde roekeloze kreeg toevallig gelijk, want de motor rijder, de ptt-werkman W. J. J zag hem op het laatste nippertje aankomen. Hij week naar rechts uit en.... schep te miinheer De G„ die kwam te vallen en zijn bewustzijn verloor. Maar ook de motorrijder zelf maakte een lelijke buiteling, waarbij hij een flinke kaak" wond opliep. Beiden werden naar het ziekenhuis overgebracht, waaruit ca bejaarde wandelaar onmiddellijk weer kon worden ontslagen. De flauwte was van de schrik gekomen, en hu had zelfs geen schrammetje opgelonen. Wanneer hij nog eens met zijn gezel lin een wandelingetje langs de Jan Verfailleweg gaat maken, laat hij dan aan de linkerkant van de weg gaan lopen. Hij kan dan alles zien aanko men. en zo nodig op het laatste nip pertje nog bermwaarts springen. De motorrijder zal de gevolgen van zijn val nog wel enige tijd gevoelen. Wie de schade aan zijn motorfiets moet betalen is een open vraag, want de duistere bakfietsbestuurder is als een dief in de nacht verdwenen. Het waa gisteravond bepaald rumoerig in het Christelijk Tehuis voor Militai ren aan de Kanaalweg. Van de piano werd druk en vaardig gebruik gemaakt, en het was recht gezellig aan de tafeltjes waar matrozen, mariniers en marva's honderd-uit babbelden. Ook in het lokaal waar het prachtige biljart en de tennlstafel staan, drentelden de militairen in het rond. Daar was wat te zien voor die jonge kerels! Want daar stonden een geweldige ontvanger, een verster ker en een groot radiotoestel. Waar die voor dienden? Kjjk eens, Anton, hoe prachtig lipt het dal daar beneden. Waarom heb ie me dan naar boven laten sjouwen?? Wel, om negen uur zou het Militair Tehuis in Den Helder met het Protes tants Militair Tehuis in Nijmegen de strijd aanbinden in de „Familie-com petitie" van de N.C.R.V. Misschien zul len onze lezers zich afvragen: „Familie- competitie?", maar daar heeft Gerard Hoek van Hilversum uit het antwoord ai op gegeven. Het is immers zo, dat onze militairen iang van huis blijven of zijn? Zij staan dus eigenlijk buiten de familiekring, en toch.... Tegen negen uur zetten de leden van Helderse team hun koptelefoons op, nadat ze van de groepsleider, de heer J. Heuvingh, de laatste instructies had den ontvangen. Toen was de spanning in de drie kamers als het ware te snij den; de piano zweeg, er werd nerveus gelachen, en aan de tennistafel moest de strijd worden gestaakt. Het vreemde was, dat eigenlijk geen der toehoorders kon peilen op welk moment de uitzen ding was begonnen. Gerard Hoek, die in de studio de wedstrijd leidde, sprak een inleidend woord waarin hij het op de beurzen van de luisteraars had voor zien (ten bate van de Militaire Tehui zen) en daarna kon de competitie be ginnen. Buitenboordmotor. Door de ramen van de verschillende kamers konden de toeschouwers het Helderse team, bestaande uit vader Knol, zijn zoon Wim Knol, Alie Visser (marva III), W. Hofland (adelborst der le klasse). Jan Clee (matroos III) en Fokke Praamstra (marinier II), gade slaan. Het gezelschap, met de heer Heu vingh aan het hoofd, zat aan het einde van de lange schrijftafel. In dit kringe tje was midden op de tafel een micro foon aangebracht. De technicus in de ontspanningszaal gaf nog een enkele aanwijzing enhet Helderse team was aan de beurt. Wie zijn toestel op Hilversum 2 had afgestemd, heeft kunnen beluisteren wat de beide teams er van terecht brachten. Het kledingstuk dat met een B moest beginnen, leverde geen moei lijkheden op. Toen het weer er werd bijgesleept, kon Den Helder een flinke voorsprong nemen. De derde vraag luidde: Wat kan een hond doen? Ook dat was eenvoudig. Maar toen kwamen de moeilijkheden; een functie of titel bij leger of vloot. „Een buitenboordmo tor!", zei onze marva Alie. Maar dat Woensdagavond heeft het vrouwen koortje „Advendo" uit Koegras wind en regen getrotseerd, om de bewoners van het Gemeentelijk Verpleeghuis aan de Tuintjesweg te Huisduinen een paar genoeglijke uren te bezorgen Er werden tien liederen gezongen, die werden afgewisseld door orgelspel van mevrouw Bak-De Vries, en voor drachten. Vooral het laatste lied „Wak kere mannen, Hollands trots" maakte diepe indruk. De bewoners hebben ge noten. De directeur van het huis, de heer Greidanus, dankte „Advendo" na afloop hartelijk. De auto's die de da mes heen en weer brachten, werden beschikbaar gesteld door de heren Gouwenberg en Groot. P. A. S. haastte zich uit school naar huis, en passeerde om 11.55 de overweg juist toen de bomen wer den neergelaten. De heer S. dacht, dat het net nog kon, maar het kon net niet. De spoorboom strafte hem met een venijnige tik, die een bloedende hoofd wond totgevolg had. Op de Parallelweg, vlak bij de' Sluisdijkstraat, werd een verkeerspaal door «en autobus omvergereden. werd niet goed gerekend. Vader Knol trok zich nergens iets van aan. Onver stoorbaar gaf hij zijn vele goede ant woorden. De held van de Javazee was Karei Doorman, en dè man van El Alamein was Montgomery. Bij deze vrije vraag verloor het Helderse team heel wat puntjes. Karei Doorman kwam er meestal wel uit, maar Montgomery schijnt in het vergeetboek te raken.. Een ontmoeting. Hierna ging het hard achteruit met de „hope van het tehuis in Den Helder" Vader Van Weelde en de zijnen in Nij megen namen een flinke puntenvoor sprong. Vooral de vraag over bekende personen uit het nabije verleden of het heden vormde een struikelblok. Ieder een werd erbij gehaald, tot Klaas van Beeck en Piet van de Pol toe. Onze adelborst bakte de broodjes helemaal bruin. Zijn derde naam was Piet Dek ker. Gerard Hoek wilde wel eens weten wie dat was. „Ja, dat vraag ik me ei venlijk ook af', antwoordde Hofland. Het resultaat van deze gezellige avond was een nederlaag voor de onzen. Nijmegen, het leger, behaalde 361 pun ten. Den Helder verzamelde er 288. Na afloop maakten we een praatje met de heer Heuvingh. We waren ech ter nauwelijks in een vlot gesprekje gewikkeld, of we werden gestoord door onze stadgenoot de heer A. Koning. Deze bleek veertien jaar geleden in Musselkanaal (gemeente Onstwedde) bij de heer Heuvingh in de klas geze ten te hebben. Toen ex-onderwijzer en ex-leerling in het Gronings de con versatie voortzetten, hebben we maar afscheid genomen. MAAR.. Een hoed van Spoedig SPOORSTRAAT 40 Het eerste elftal van HCSC is Za terdag vrij. Het tweede en derde elf tal spelen in Medemolik tegen DEK I en 2. HCSC 2 achten wij in staat re vanche te nemen voor de enkele we ken geleden in Den Helder geïncas seerde nederlaag. HCSC 3 mag tevre den zijn als één punt kan worden vergaard. Beide elftallen vertrekken om kwart over één van garage Moor man. Verd« wordt gespeeld: Flevo b- SSfS a' BKC b HCSC b en Helder- RLbc c. Laatstgenoemde wedstrijd begint om drie uur. 18 morSen hoog water om 0.15 u"r' en laa8 water om 7.05 en 19.05 uur. De temperatuur van het zee water was 12.8 graden Celsius. - D* hefr, M J Sterk, klerk bij de politie-administratie alhier, is met in fn£f iVan 15 November benoemd tot inspecteur van politie te Nijmegen. PERSONALIA De beren J. Kuiper en C. D. Plooy bestellers ten postkantore hier ter klasse benoemd tot besteller eerste De heren J. de Beurs, J. Holdorp, C Hooyschuur en P. Vijzelaar, adjunct- commiezen titulair bij de belastingen alhier, zijn benoemd tot adjunct-com- HEREN-PANTALONS 14.50 - 16.80 - 21.90 De HAV-dames. gaan Zondag »H Rood-Zwart op bezoek en kunnen W. de punten mee naar huis nemen p elftal is als volgt samengesteld: J Graaf; J. Bontes en J. Pieterse- p Schuszler, L. Molenaar en C. van'Me] zen; H. van Straten, T. Massault, j' Augustijn. C. Bot en C. vd Maas' n. „tonH ic hier momenteel: stand is hier momenteel: HAV I 5 Nieuwe Niedorp 5 HOC 1 4 Gita I 4 OSS I 4 Rood-Zwart I 4 Tonegido I 4 Rapiditas I 4 0 2 4 - 0 1 3 I De HA V-heren spelen uit tegen Ani. mo I. Dat is lang geen eenvoudige op! gave. Het elftal ziet er als volgt uit W. Erkelens; C. van El en Th. G. van Markus. C. Tijssen en Hcssinr P. Kroon, H. Enklaar, A. Lagerwey Giesbers en M. van Essen. Hier i, e-+or-if^* stand HOC I AHC 2 Turno I Lijnden I HAV I Animo I GVA I Unitas I 1 0 1 1 0 7 1 4 2 4 2 2 3 2 3 2 AMERIKAANSE MARINE WORDT INGEKROMPEN De sterkte der Amerikaanse maria» zal evenals die van het leger vermin, derd worden, zo heeft de inspecteur voor de begroting van defensie mede gedeeld. De huidige sterkte van ongeveer 516.000 man zou met 56.200 manschap, pen en officieren verminderd worden en wel tegen 30 Juni van het volgen- de jaar. Eerder in de week heeft de minister voor het leger, Gordon Gray, ver klaard, dat de legersterkte op 630,000 man gebracht zou worden. Na een 48-jarig dienstverband verlaat de heer J. Visser, postbode te Hippoly tushoef, vandaag de dienst der PTT, Op 15-jarige leeftijd werd hij telegram besteller ten tijde toen Jan Bruul kan toorhouder was op het Kerkplein. La ter werd hij brievenbesteller onder kan toorhouder P. Bruul. De laatste jaren fungeerde hij als brievenbesteller eer st klas. Met buitengewone plichtsbe trachting heeft de heer Visser zijn werk verricht, waardoor hij dan ook de waardering van zijn superieuren mocht verwerven. Zijn werk en toe wijding waren een voorbeeld voor ds jongeren en zeker heeft hij ook veel bij gedragen tot de zeer goede verstand houding die steeds op het kantoor te Hippolytushoef heerste. Groot vertrouwen genoot hij bij de burgerij met wie hij in alles meeleefde Visser stond steeds voor iedereen klaar. Zijn opgewekt humeur, slagvaardig heid en gevoel voor humor maakten hem bovendien populair. Het zal wel "reemd zijn als we hem niet meer zien lopen in zijn uniform en ook vreemd voor hem zelf als hij niet meer de Waard-Nieuwlandpolder in weer es wind zal bezoeken. De andere PTT- ambtenaren verliezen in hem een pret tig collega. De vriendschapsbanden, in al die jaren gelegd, zijn echter onver brekelijk en daarvan zal Zaterdag, al! Visser voor goed afscheid neemt, on getwijfeld getuigenis worden afgelegd. Wij wensen de heer Visser van dezs plaats vele jaren van gezondheid rust toe. De heer J. J. Jongejans kon als voor zitter der Breezander afdeling van da Bond voor Staatspensionnering slechts een gering percentage der 250 lede8 welkom heten op de vergadering, dis bij de heer Bossens werd gehouden. Het financieel verslag van de heef G. van Oeveren, werd goedgekeurd. D® had- heren Jn. Jonker en Van Leyen »•- den de rekening tevoren gecontroleerd- Doordat de vorige jaarvergaderingl*8' werd gehouden, waardoor de winter* uitgaven toen reeds waren gedaan, ter wijl deze nu nog moeten worden v»£ rekend, gaven de cijfers niet een vol- ledig beeld van de financiële voorn' gang. Dat deze er was, stond wel vaS~ Bij de bestuursverkiezing werde de heren J. J. Jongejans en C. W°J herkozen. Het belangrijkste besluit der ver3® dering vormde het besluit, omstrf 1 half Januari een propaganda-avond houden, waarop o m een film verfoor zal worden van de Victoria-fabriek Dordrecht. De besommingen van Woensdag d stoomtrawlers: IJM 94 13.900; I,V'„vV f40.300; IJM 8 f23.700; motnrloggers: SCfm 140 f 13.700; knstvissers: KW 92 f 213 f 590; IJM 226 f220; IJM 249 10u UM 277 f290. J(y) De aanvoer was 4480 kisten, waarv»» met verse haring en 16.30 met makreel. Prijsen per kg: heilbot 2.70-2.00: n del tong 3.05; tong I 3,00-2.40; 1-95 1,30 en tarbot 2,70-2,35. - ""jj. kg: grote schelvis 77 69; middel via 51—35; kl. schelvis 38-20.50; «ng 29-12,50; gr. schol 93-68; middel 14-61; kl. schol 49 43,50; schar 3S-21,50; haring 23,50-11,80- makreel 17.50-8,1®- bot II 108-102 en kl. haai 16 14. - Tt' 60 gr. kabeljauw 268-184; kooM» en leng 96-94.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2