f; j 30 rl bischoff Stad en Omgeving. Deze maand twee oorlogsbodems uit Nieuwediep naar Oost en West Hr. Ms. Vulkaan" gaai terug naar Engeland Kazerne Bassingracht wordt klaargemaakt Het mysterie van de dood Politiekorps nam afscheid van adjudant Bakker De komende reünie van de R.K. Ulo-school Reserve-officieren der Kon. Marine gaan demobiliseren Toekomstige onderwijzers in feestelijk samenzijn Van hef handbalfront Burgerlijke Stand De nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Onvergetelijk feest voor diamanten bruidspaar Het lag voor het grijpen KOOPT BIJ Met aftrek van beloning? „Zwarte Hand" solliciteert naar pak voor de broek Marva-korps viert feest Tegen Bofbrug gevaren Uit het politierapport Maranatha-samenkomsten Evangelisatie-filmavond Tussen Haaks en Kuifje In het kort VAN MARSDIEP TOTlj Leger des Heils-nieuws Juiste stand van de derde klasse C Texel Nieuwe auto uitgebrand Julianadorp JVC won met b0 van Hollandia T Besommingen l|muiden dinsdag 1 november 1949 In de loop van deze maand zullen twee oorlogsschepen, die kortgeleden een grote periodieke herstelbeurt op de Rijkswerf hebben ondergaan, uit Nieuwediep vertrekken. Hr. Ms. kanonneerboot „Van Speijk" gaat op Dinsdag 15 November naar de West en Hr. Ms. torpedobootjager „Banckert" vertrekt een week later naar de Oost. Hr. Ms. korvetten „Ceram" en „Batjan", die op de thuisreis zijn, passeerden Vrijdag 28 October het Suez-kanaal. worden genomen, de kazerne zal ver moedelijk op 2 Januari in dienst wor den gesteld. Het vierde en het zesde flottielje mijnenvegers operegen voort durend voor de Nederlandse kust. Het vierde (de voormalige „Raumboote") gaat over enige dagen weer naar het zeegebied bij Borkum. het zesde (de z.g. Byms-mijnenvegers) zijn dagelijks in actie ten Zuiden van het Marsdiep. Het tweede flottielje (de z.g. Mickies) komt in Maart 1950 weer in dienst. Dan zal de geveegde route ten Noorden van Hr. Ms. „Van Speijk", die enige we ken geleden op de Rijkswerf in dienst werd gesteld, is bestemd om Hr. Ms. „Willem van der Zaan", die thans in de Nederlandse Antillen dienst doet, af te lossen. Op reis daarheen zal de „Van Speijk" gedurende enige dagen te Barbados verblijven. Hr. Ms. „Banckert", die momenteel nog druk aan het oefenen is, en zich op gezette tijden in Nieuwediep laat zien, vertrekt van hier op Dinsdag 22 November, en zal de reis maken met als aanloophavens Cadiz, Malta, Port- Said, Aden en Colombo. Wanneer de bodem in Tandjong-Priok zal aanko men is nog niet precies bekend. Aan boord van Hr. Ms. luchtverde digingskruiser „Jacob van Heems- kerck", die een gedeelte van de maand October heeft geoefend met eenheden van de Britse en Noorse marine, wor den thans de artillerie-opleidingen re gelmatig voortgezet. Hr. Ms. onderzee boten „Zeehond" en „Dolfijn", die voor het houden van gezamenlijke oefeningen tot een groep zijn verenigd zullen nog enige weken in actie blij ven in eskader-verband met eenheden der Britse marine. Hr. Ms. onderzeeboot „O 27" blijft voorlopig nog ingedeeld bij het torpe- do-inschietbedrijf. Hr. Ms. „O 24" as sisteert Hr Ms. onderzeebootjager „Johan Maurits" bij haar oefeningen ten dienste van de onderzeebootbe- strijding. Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman", dat gedurende twee weken in het Engelse kanaal heeft geoefend, wordt thans in Rotterdam gereed ge maakt voor een deze maand te hou den oefenreis in het Engels kanaal en de wateren ten Oosten van Schotland. De Mijnendienst Het ligt in de bedoeling, Hr. Ms. „Vulkaan", die sinds April 1947 heeft dienst gedaan als mobiel basisschip voor de Mijnendienst, begin volgend jaar weer aan de Britse marine terug te geven. De voormalige onderzee- dienstkazerne aan de Bassingracht wordt thans voor de Mijnendienst in gereedheid gebracht. De werkplaatsen kunnen over enige weken in gebruik Voor de Theosofische Vereniging, af deling Den Helder, hield de heer Karei de Jong dezer dagen een lezing over „Het mysterie van de dood". Voor een belangstellend gehoor, dat alle plaat sen in de bovenzaal van „Formosa" bezette, behandelde hij de beide pun ten van zijn onderwerp, n.1. „leven" en „dood". Hij wees er nadrukkelijk op, dat zijn uiteenzettingen geheel voor zijn eigen verantwoordelijkheid kwa men, overeenkomstig het karakter der vereniging, waarin ieder volkomen vrijheid van denken heeft, niet ge bonden aan enig dogma. „Pas wanneer wij het leven begrij pen", aldus spr., „kunnen wij ons in denken wat de dood eigenlijk is". De heer De Jong betoogde, dat het leven één eindeloze trilling is in de stof, een alomtegenwoordige krachtbron die geen oorsprong en geen einde heeft. Het menselijk denkvermogen kan dat niet omvatten, hoewel wij toch deel ervan uitmaken. Leven en stof zijn één, omdat zonder stof geen trilling moge lijk is. Door de wisselwerking tussen leven en materie ontstaat de vorm. Voortdurend zijn er veranderingen, maar er gaat niets verloren. Dé heer De Jong beschouwde het lven als een eeuwige verandering, één voortdurend groeiproces, waarbij de materie zich altijd trager betoont dan het leven zelf. De weerstand van de stof moet zoveel mogelijk worden opgeheven. Wanneer de pens zich hecht aan de vorm, voelt hij de verdwijning van die vorm aan als een verlies. De angst voor de dood verklaarde spr. uit deze hechting, die hij onjuist noemde omdat z.i. geen ster ven bestaat zonder geboorte. Er is hoog stens sprake van een vormverandering. Hel en hemel noemde hij menselijke begrippen, omdat in de eeuwigheid geen paren van tegenstellingen kunnen bestaan. „U bent alomtegenwoordig", zo be sloot spr.. „maar U bent het zich niet bewust. U kunt het zich wel bewust maken. Zoals een mens zich in bekrom penheid inkerkert, zo moet hij ook zichzelf bevrijden. De druppel moet zich oplossen in de oceaan". Serie van vier lezingen Over een vrijwel gelijkluidend on derwerp organiseert de Adventisten- gemeente een serie van vier lezingen in de Doopsgezinde kerk, welke door het kerkbestuur welwillend beschik baar werd gesteld. De eerste lezing over „Het raadsel van de dood" wordt hedenavond gehouden. Getracht zal worden te beantwoorden „Waar zijn onze doden?" In de volgende lezingen komen achtereenvolgens ter sprake „Is er een bewust voortleven na de dood'.'". „Wat te denken van het hedendaagse spiritisme, occultisme, enz.?", en „Is ei- een opstanding en wederzien na de dood?" Als sprekers treden op de evan gelist P. de Raad uit Amsterdam en ds. P. van Oossanen. predikant der Adven tisten-kerk te Amsterdam. Het Helderse politiekorps heeft gis termiddag in de gezellige recratie- zaal van het hoofdbureau afscheid genomen van adjudant J. BsLkker, die de dienst met pensioen heeft verla ten. Tijdens dit samenzijn is wel ge bleken dat deze politieman bij supe rieuren en collega's zeer goed staat aangeschreven. Commissaris Rijpma memoreerde in een geestig speechje dat sinds zijn komst in Den Helder zijn tiende af scheidswoord adjudant Bakker gold. De commissaris prees de betrouw baarheid en de collegiale houding van de scheidende politieman en zei te weten dat ook het gemeentebestuur alle achting heeft voor de heer Bak ker. Hierna spraken nog hoofdagent Zwaneveld (voorzitter van de Neder landse Politiebond) brigadier Heerin- ga voorzitter van de Heideree Politie Sportvereniging) adjudant Van Tol (de opvolger van adjudant Bakker) en brigadier Njjhof, die evenals de commissaris slechts node afscheid namen van hun collega. Tji.-nniBn.L-, i Het spreekt vanzelf, dat de vele stepd«^iiitermat mijnengevaar hartelijke woorden met het overhan- nog steeds uitermate groot is, worden j geveegd. Sinds enige maanden houden de ge moederen van de oud-leerlingen der R.K. ULO zich bezig met de feeste lijke herdenking van het 25-jarig be staan der school. Het comité tot voor bereiding acht thans de tyd gekomen haar plannen te ontvouwen. Nadat nog enige besprekingen zullen zijn gevoerd kan het volledige programma gepubli ceerd worden. De deelnemers van buiten de stad wordt verzocht op Zaterdag 19 Nov. ge bruik te maken van de trein, die om vier minuten vóór vier te Den Helder arriveert. De Helderse en omwonende deelnemers zorgen ervoor op die tijd bij het station aanwezig te zijn. 's Avonds heeft een intieme feest avond plaats in „Formosa", waar voor de reünisten zal optreden de succes volle voordrachtkunstenaresse en dan seres Tanny de Groot. De onlangs over leden prof. dr. Molkenboer schreef van haar: „De voordrachtkunstenares Fan- ny de Groot te 's Gravenhage heeft mij door haar beschaafde, met ernst beoe fende en innemende voordracht van de mooiste Nederlandse gedichten (met name van Vondel) en van uitmuntend schilderend en geestig proza, altijd geboeid en bevredigd. Zij kan een uit gelezen auditorium een avond lang waarachtig kunstgenot verschaffen. Ik kan haar voor selecte gezelschappen met warmte aanbevelen. Haar zegging is zuiver en melodieus, haar gebaar en houding zijn gracieus en van edel ge halte". Ook de pers is unaniem in haar waar dering, dat deze kunstenaresse over de gave beschikt een ieder van de schone kunst te doen genieten. Van één der door haar uitgevoerde dansnummers zegt een recensie: „Sibelius „Finlandia" was in deze plastische kunst wel het meest treffende staaltje; daarin wist Fanny de Groot diep te ontroeren en was haar uitbeelding aangriipend". Zondag 20 Nov. wordt de H.Mis uit dankbaarheid opgedragen in de Paro chiekerk H.H. Petrus en Paulus op een nader aan te geven uur. 's Middags om 3 uur verenigen de reünisten zich aan het diner, dat gehouden wordt in „For mosa". Het comité deelt ons nog mede, dat een misverstand is ontstaan vanwege het te laat onvangen van de laatste cir culaire door enkele deelnemers. Voor hen bestaat alsnog de gelegenheid zich voor deelname aan te melden tegen ge lijktijdige vergoeding van de "gestelde kosten bij: de heer H. Wildenberg Kerkgracht 58. J A. Snel, Weatstrant 80, mej. C Walboom, Singel 170 en C. de Voogd. Boerhaavestraat 42. dgen van geschenken gepaard gingen. Ook mevrouw Bakker werd niet ver geten; zij mocht enkele bouquetten bloemen in ontvangst nemen. Adjudant Bakker dankte tenslotte, mede namens zijn vrouw, de sprekers en alle belangstellenden. Naar het ANP verneemt, kunnen luitenants ter zee van de Koninklijke Marine reserve, die vóór 1 Januari 1948 zijn opgekomen, op korte termijn de dienst verlaten. Deze maatregel, zo werd van be voegde zijde medegedeeld, is genomen cm tegemoet te komen aan de wensen van vele reserve-officieren en officie ren van speciale diensten der marine, die weer terug willen in de burger maatschappij. De officieren van deze categorie, die thans geen verzoek tot ontheffing indienen, zullen allen ech ter gedurende het tweede half jaar 1950 van de werkelijke dienst onthe ven worden. Het woord „kwekeling" heeft voor sommige mensen altijd de bijsmaak van iets droogs, iets zeldzaam uitge kookts en saais. Er moet heel wat ge beuren, voor men een „kwekeling" als een normaal mens beschouwt. Mis schien horen daarom de toekomstige onderwijzers en onderwijzeressen zich niet graag bij die naam noemen. De merkwaardige gevoelswaarde van dat woord zal wel te wijten zijn aan muf fe boekjes van scribenten, die iets zochten waarom gelachen kon worden, toen or nog geen sprake was van be lasting-ambtenaren en dergelijke mo derne objecten. En het komt ook mis schien wel een beetje, doordat de mensen weinig meer van het onder wijzerschap weten dan hetgeen zij zich uit hun eigen schooltijd herinneren. Wat kon je die domme meesters en juffrouwen heerlijk te grazen nemen! Het zou werkelijk goed zijn, wanneer men na tot de jaren des onder scheids gekomen te zijn diezelfde „frikken" weer eens in actie kon zien voor een klasse vol dreigende onhei len, sluimerende opstanden, botte en schrandere breinen, tegenzin en leer gierigheid. Een „kwekeling" verkeert in het stadium, waarin hij (of zij) zich kan gewennen aan het verblijf temidden van enige dozijnen jongens en meisjes, die dikwijls even barm hartig zijn als muskieten in een zo mernacht. Een zestigtal van deze „kwekelin gen", alle leden van de Kweekschool vereniging Den Helder, heeft gister avond in „Formosa" de schoolzorgen eens opzij gezet op de eerste soirée die sinds de opening van de gemeen telijke kweekschool werd gehouden. De avond had niets officieels, al wa ren de meeste leraren met hun dames aanwezig. Voorzitter P. H. Groot noemde zo'n bescheiden feestje als dit heel belangrijk om het saamhorigheids gevoel op school te versterken. Sa men werken voor het diploma en aan de toekomst, samen je ook eens ont spannen. Grappig was het schetsje, waarin enkele kwekelingen een toe komstdroom ten tonele voerden. Ja wat zal er over 25 jaar van hen ge worden zijn? Zij bekeken het nogal van de vrolijke kant. en dat was wel goed op deze avond vol gezelligheid. Er kan later nog dikwijls genoeg met een liniaal op de lessenaar worden getikt De H.A.V.-dames hebben Zondag een gevaarlijke klip omzeild. Het elf tal telde twee invalsters. Niettemin werd in Krommenie van het lang niet zwakke Rood-Zwart gewonnen (32). Een keurige prestatie. Daar het veld van Animo in Zaan dam was afgekeurd, hadden de H.A.V.-heren een vrije dag. De handbalafdeling van de adel borsten speelde in de afdeling eerste klasse Zondag haar eerste wedstrijd. Op het Ankerpark werd met '133 van Tonegido (Wieringen) verloren. Het spel van de nieuwelingen was. ondanks deze grote nederlaag, niet onbevredigend te noemen. Nog wat routine, en de overwinningen zullen ook zeker wel komen. Bevallen: M. Koopman-Lighthart, z. H. Pompert-Selderbeek, z. A. Ver- wer-van den Berg, z. G. Kramer- van de Geer, d. C. Takken-de Jong, z. G. C. Wieren-Weij, d. C. M. Meijer-Hillier, z. A. J. Krijnen-van Gennip, z. H. Schoonbrood-Meringa, z. G. van Batenburg-Sandbrink, d. G. Klootwijk-Jeeninga, d. A. Stam- van Zweden, z J. Raven-Oudkerk, d. Ondertrouwd: J. Wulffelé en J. van Knijff H W. Cup en M. T. Ariëns F. Colli en C. van den Berg J. Walstra en M. A. Berende J. N Win kel en A. M. Wever L. H. C. Schee- we en E. A. Langeveld P. J. van der Linden en A. M. Schutte. Gehuwd: N. Laagland Winder en R. Slump G. Raeijmaeckers en C. van Twuijver. Overleden: D. Kooiman-Soutendijk, v„ 81 jaar Wed. W. Flens-Dral, v„ 88 jaar P. Agema, m., 77 jaar. ÊBnïïTTTÏÏjTTJü 6. Pim, Pam en Pom bedenken zich Pim, Pam en Pom nog even de wal niet lang. Ze kunnen niet naar huis cpgaan. „Je kunt hier van alles ko- gaan zonder een souvenir voor hun pen in de binnenstad" antwoordt hij. lieve Moeder te hebben meegenomen, „maar.... denk er om jongens, maakt „Laten we aan die matroos vragen of het niet te lang. De lading hebben we we nog iets in Bahano kunnen ko- al helemaal binnen en de „Salmiak" pen", stelt Pom voor en wijst op een vertrekt ongeveer over een half uur- dikke matroos, die bij de loopplank tje!" Pim, Pam en Pom beloven, dat staat. De beide anderen zijn het er ze op tijd terug zullen zijn en gaan op dadelijk mee eens. De dikke matroos een holletje de stad in. vindt het helemaal geen bezwaar, dat Het echtpaar BotBijl is gisteren de gehele dag het middelpunt geweest van een oprechte feestviering. De buurt leefde mee door het uitsteken van vele tientallen vlaggen, en van heinde en ver waren familieleden gekomen om deze blijde dag mee te maken. Gister morgen is burgemeester Ritmeester 'n poosje op visite geweest om namens het gemeentebestuur en het Dorus- Rijkersfonds het diamantenpaar ge luk te wensen. Het huis stond vol bloe men en stoelen. Opa Bot (82 jaar) en zijn vrouw (80) zagen er zo jong en opgewekt uit, dat het scheen of zij zelf bij het jubilerend echtpaar op be zoek waren. Zij lieten de drukte maar rustig over zich heen gaan, en hadden ook gisteravond nog heel wat feeste lijkheid te verstouwen. Eerst bracht het muziekkorps van het Leger des Heils hun een serenade, en later gin gen allen naar de zaal van „Mouton" aan de Spoorgracht om nog een poosje gezellig feest te vieren, tot besluit van een onvergetelijke dag. Gevonden: zwarte ceintuur, doos (inh. ijzeren beugeltjes), bankbiljet van 10, muntbiljet van 2.50, twee ma trozenmutsen, rode muts, zwarte muts, Lindbergh-kindermuts, portemonnaie (inh. 1.10), kinderportemonnaie (inh. 0.33), blauwe lakense pet, roeiboot (gemerkt Hotel de Uil), vulpen (merk Everhard), blauw geruite hoofddoek, schouderbedekking off. K.M., drie he renhoeden, drie dameshandschoenen een hond (poedel), vijf meter witte kant, gouden oorbel, damesrijwiel, he renrijwiel, tas (inh. tijdschriften), zie- kenfondskaart. Verloren: grijze ceintuur, hoeveel heid lood, nikkelen polshorloge, blauwe glacé dameshandschoenen, levensmid delenkaart, lederen riem, negen porte- monnaies (inh. variërende van 1 tot 200), portefeuille (inh. 202.50 plus papieren), portefeuille (inh. ruim 100), groene vulpen, grijze vulpen, verzilverd vulpotlood, rood kinderwindjack, wit wagenzeil, autoped, bankbiljet van 10, glacé linker-handschoen, rechter gymnastiekschoen, lederen koffertas met schoolboeken, zwart- vulpen in étui, rood kinderwantje, grijs windjack, zilverbon van 1. Inlichtingen op het hoofdbureau van Politie. jongenswinterjassen 24.90 33.60 jongensr atin jekker S v.a. 25.75 38.85 Onder „verloren voorworpen" staat vandaag een portefeuille, inhoudende 202,50 plus papieren. Helemaal actueel is dat niet meer, want de portefeuille is inmiddels terecht. Zij is het eigendom van de heer W. K. i. d. V. uit Gouda, die in Den Helder werk heeft gevon den. Het verliezen van zijn portefeuille was voor hem een bittere ervaring, maar zijn sympathie voor Nieuwediep besteeg hemelhoge toppen toen de post hem z'n kostbare bezit thuisbracht. De inhoud bleek echter te zijn geslonken tot 27.50. Waar is nu het restje? Heeft de eerlijke vinder een goed voorbeeld genomen aan de heer Lieftinck, en bij tijds datgene afgetrokken waarop hij recht meent te hebben? Hij heeft dan de waarde van zijn eigen eerlijkheid wel bijzonder hoog geschat. Zeldzaam heden zijn altijd duur. Dat er kleuters zijn, die onder in vloed van Buffalo Bill, Lord Lister, cowboy-films en dergelijke, overgaan tot het vormen van heldhaftelingen- clubs, is een bekend en vrij normaal verschijnsel. Zo kennen we in Den Hel der „De zwarte hand", een stel kinde ren dat er plezier in heeft, zich flinke kerels te voelen. Vooruit, gun die kna pen wat, het leven zal ze later wel an ders leren. Maar ze moeten het niet te gek maken. Verleden jaar pleegden ze hier en daar vernielingen, en dat ging de perken te buiten. En nu weer slopen zij 's avonds om negen uur gemaskerd door de Tuinstraat, rustige voorbijgan gers de griebels over de grabbels ja gend, door vechtneigingen te demon streren. Kijk. dat gaat te ver. Nog even, en we worden genoopt tot het publi ceren van bloedige relazen. Mede om dat te voorkomen, overweegt de poli tie drastische dingen tot afkapping van de „Zwarte hand". Een pak slaag voor de (uitgetrokken) broek kan al een stap in de goede richting zijn. Met de blote hand op de zwarte hand. Gisteren vierde in 's Gravenhage het corps Marva het eerste lustrum. Een mijlpaal in de gescheidenis van deze vrouwenafdeling, onderdeel van dc Ne derlandse Marine, is ebreikt. Het officiële gedeelte der viering ving gistermiddag aan met een Marva-para- de op het plein van de oude Alexanaer- kazerne te Den Haag, waar de staats- secr. van marine, schout-bij-nacht H. C W. Moorman de parade afnam, in aan wezigheid van o.m.: de bevelhebber der zeestrijdkrachten, vice-admiraal Ji-r- J. van Holthe. de commandant van het korps mariniers, generaal-majoor der mariniers M. R. de Bruijne, de vlagof ficier personeel de schout-bij-nacht J. B. Meijer, de vlagofficier marine-lucht vaart dienst, schout-bij-nacht vlieger H. Schaper, de vlagofficier materieel, de schout-bij-nacht F. Stam, de comman dant zeemacht Nederland, de schout bij-nacht J J. L. Wi'linge, de vlagoffi cier technische dien.,, schout-bij-nacht J. B. Berck, de inspecteur van het on derwijs bij de zeemacht, de schout-bi] nacht P. Rouwenhorst, de hoofdvloot- predikant ds. J. H. Sillevis Smitt, de hoofdvlootaalmoezenier J. M. de Sain, de commandant der marine te Willems oord, de commandeur I. W. Reijnieise, en de commandant Marvo detachement Den Haag. de luit. ter zeer der le klasse A. van Miert. De visser C. S. de W. voer Zaterdag middag met zijn acht-jarige zoon door de Bassingracht, in de richting van de Botbrug. Dicht bij de brug gekomen wilde hij de motor van de vlet op „achteruit" schakelen, om naar de kant te manoeuvreren. De motor bleef ech ter vooruitlopen, en De W. kon zijn bootje op het laatste ogenblik onder de brug doorsturen. De opbouw aan de voorzijde stootte daarbij tegen een balk van het brugdek aan. en werd achteruit geschoven. De jongen kwam tussen opbouw en motorkap lelijk in de knel en liep ontvellingen op aan zijn hoofd cn zijn linkerhand. De heer W. J. J„ die vorige week bij een aanrijding op de Jan Verfaille- weg gewond werd, is voor nader spe cialistisch onderzoek overgebracht naar de Rijksklinieken te Utrecht. Twee jongens, elf en twaalf jaar oud, maakten zich verdienstelijk door met een mes enkele struiken in het Timorpark te vernielen. Op het po litiebureau werd hun aan het verstand gebracht, dat de gemeente voor snoei- werkzaamheden bekwame vakmensen in dienst heeft. Wanneer we een politieman op een bastaard-fiets tegenkomen, behoeven we niet te denken dat 't een inbeslag- genomen exemplaar is, want de politie heeft zo'n Solex aangeschaft voor spe ciale diensten. Ook in steegjes, die te breed zijn voor een zijspan, kan de misdaad nu gemotoriseerd worden achterhaald. In het gebouw van de Baptisten- gemeente, Weststraat 66a, worden op Donderdag 3 November z.g. Marana tha-samenkomsten gehouden, begin nende 's middags om drie uur en 's avonds om acht uur. Als spreker wordt verwacht ds. Sj. Zijlstra uit Eindhoven. Zijn onderwerp is „De ver wachting van de naderende weder komst des Heren". De toegang is vrij. De film „Drie mijlen hoog", die door het internationaal en interkerkelijk zendingsgenootschap „Wereldwijde Evangelisatie Kruistocht" reeds ver toond werd in Engeland. Scandinavië en verscheidene Nederlandse plaatsen, zal Donderdag 3 November worden gedraaid in een openbare samenkomst in het gebouw der Evangelisatie Vij zelstraat. .De film is opgenomen tij dens een expeditie naar de hoogste toppen van het Himalaya-gebergte in Centraal-Azie. 's Middags om zes uur wordt een speciale kindervoorstelling gegeven. Aan de gemeentelijke visafslag werd gedurende de vorige week aange voerd: 1707 kg bot, 902 kg garnalen, 119 kg kaan, 126 kg kabeljauw, 183 kg rog. 6491 kg schar, 7657 kg schol, 32 kg poon, 223 kg tarbot, 1840 kg tong, 6438 kg wijting, 1 kreeft. Het hoge water van de vorige week heeft weer een paar meter van de duinen afgeknabbeld; over een afstand van anderhalve kilometer is de onderste zoom van de zeereep (met de bosjes stro die door de Rijkswaterstaat waren aangebracht) verzakt, waardoor het duin nog steiler is geworden. Het is morgen hoog water om 5.05 en 17.55 uur, en laag water om 11.45 en 23.50 uur. De temperatuur van het zee water was 10,4 graden Celsius. De penningmeester van de Al gemene Bedrijfsbond voor voedinps- en genotmidelen, de heer Chr. Nord- berg uit Amsterdam, zal morgen avond om half acht in het HBB- gebouw aan de Zuidstraat spreken over de nieuwe Collectieve Arbeids overeenkomst in het slagersbedrijf. K.V.H. 2 heeft Zondag met 31 van Zaandam-Zuid 1 verloren K V H 3 deed het nog slechter. Het derde ging met niet minder dan 8—2 ten onder. en benoemd tot hoofdingenieur Bij K;B z'jn de beren R. F Schelte ma de Heere en ir. K. de Munter he noemd tot hoofdingenieur der Kon Manne in vaste dienst bij het mi„isfene van Marme zulks gerekend van ff* 4 Texelse kotters hebben de na,,.. Cudeschild gezonken Staverse jol j licht. Het vaartuigje bleek volkom-!" onbeschadigd. Het vermoeden is d 5 halve bevestigd, dat het scheepje doo een grondzee is overvallen en vol wa' ter gestort. De Texelse boot „Dokte," Wagemaker" heeft tijdens de jongst! storm de overtocht Den HelderTeM in de recordtijd van 23 minuten maaki (normaal ruim een half Uur)_ ff. Bij de Alkmaarse brug der zucht!, i c. de beruchte Friese brug, wordt mo men teel een verkeerstelling gehouden Daarbij wordt de autobestuurder ook gevraagd naar hun leeftijd. Eén hunne! antwoordde op deze (vreemde) vraag „Ik ben twaalf geweest, ik ben gf trouwd. heb vier kinderen en mij! schoonmoeder is óók nog in leven." n Zaterdag vindt op de algemene be. giaafplaats te Alkmaar door het be! trokken comité de overdracht Piaatj* van de grafsteen op de laatste rust plaats van de journalist Jan Werkman C De supporters van Alkmaarse Boy! hadden pech doordat de Rijksverkeers. inspectie verbood de tocht per autobui naar Bloemendaal te ondernemen. Er was n.1. geen vergunning voor het tra. ject Alkmaar—Bloemendaal verleend. ff. De tuindersvereniging „Kennemer. land" te Beverwijk heeft besloten. r0 nodig, de Staat een proces aan te doen wegens de h.i. onrechtmatig geheven vermogensaanwasbelasting. Het gaat hier om een bedrag van 90.000,— We. gens door le leden teveel betaalde vei. lingprovisie. De omzet aan deze vei- ling is tot heden ongeveer een half miUioen gulden lager dan in dezelfde periode van 1948. De Mulier-veid! loop, gehouden in het park „Veleer- beek" is in 14 min. 9,6 sec. gewonnen door J. Hoogschagen, lid van „Doves" te Heiloo. >f. In vier-en-twintig uur tijds zjjn met mirvder dan negen zeeschepen ie Zaandamse haven binnengelopen. Ds. Brouwer te Harlingen heeft het beroep van de Gereformeerde kerk té Zaan dam aangenomen. Het Leger des Heils te Den Helder heeft morgen en overmorgen twee z.g. „dagen van gebed en toewijding", waar op enige samenkomsten gehouden zul len worden. Woensdagavond om acht uur leidt de heer H. W. Elderkamp uit Amster dam een lichtbeeldensamenkomst, met o.a. „Een winterwandeling", „Het leven van de Oosterse herder" en „Bunyan's Pelgrimsreis". Donderdagmiddag om drie uur en Donderdagavond om acht uur worden samenkomsten gehouden met als spre kers kapitein P. Vons uit IJmuiden en mevr. HovenierVan der Ploeg uit Zutphen. Zoals de opmerkzame lezer zal heb ben gezien, is er een fout geslopen in de stand van de derde klasse C 'ie afdeling van Helder), die wij in ie krant van Maandag hebben opgeno men. De juiste stand is: Velsen 6 5 1 0 11 D.C.G. 6 4 2 0 10 Helder 6 3 3 0 9 O.V.V.O. 7 2 5 0 9 DEM. 6 2 2 2 0 W.M.S. 7 3 0 4 6 K.V.V. 6 2 13» Hollandia 6 2 13 5 Alkm. Boys 7 12 4 1 V.V.E. 6 114 3 Bloemendaal 7 10 6 2 De heer Daalder, die naast de ga rage van de heer J. Brouwer te Ooi- terend woont, ontdekte Zaterdagmor gen dat er brand was in deze garage. Het bleek, dat de nieuwe wagen, waarmede de heer Brouwer om twee uur 's nachts was thuisgekomen, 'n lichterlaaie stond. Door inmiddels aangekomen werkvolk werd de bran dende auto uit de garage gereden, waarna de vlammen met drie snel- blussers werden gedoofd. De auto brandde van binnen geheel uit. Wan neer de brand even later was ontdekt, zou het gehele pand in vlammen zij" opgegaan.. Zondagmiddag ontving JVC 1 bezoek van Hollandia T. JVC had vóór de rust het windvoordeel, en wist dit ui te drukken in doelpunten van A. K®" ter, S. Kos en De Visser. Hoewel J. Gortzak zelf niet scoorde had hij in het maken van de doelpun" ten een groot aandeel. Evenals vroe ger beheerste hij het gehele midden veld. De rust ging in met een 3—® voorsprong voor JVC. Hollandia T. veroorzaakte nog penalty, die door J. Smit werd benuk zodat de eindstand 40 voor werd. De besommingen van Zaterdag waren: J trawler f2 7.800; IJM 73 f 16.200: KW J KVV 92 570(JM 213 f370; HM 316 °"0; 249 f240; 226 f120; 230 f550. ,,.Pe aanvoer was totaal 3200 kisten, waar»«® 1800 kisten haring. Prijzen per kg: heilbot 2,30; gr. tonï B/j. ft. m,ddel 'ong 3; kl. middel tong 2,95-2 tcne T Q cn i si» t na. tarbo1 lid* -o v, jvi. iiuuuui ,°on 1 2.50-2,05; tong II 1.20-1,06. pmzen per 50 kg: gr. schelvis 54. del schelvis 46; kl schelvis 33-31; middel «f behanw 47; kl kabeliauw 24; wijting 3) -*■* middel schol 59 48; kl. schol 37-31; o 11; verse haring 19 12.56; makreel I* Prijzen per 125 kg: gr. kabeljauw Koolvis 60.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 2