Volledige economische samenwerking kan Europa nog redden Defensie-besprekingen tussen Engeland, Noorwegen en Denemarken Onze Damrubriek DEBRALINE ewogen week - eind TRIBUNE Paul Hoffman over Europa's moeilijkheden Uw herstel bracht communisten in de war Nieuwe motoren in reddingsboot Gevangenen zorgen er voor „Weg met burgerlijke elementen en kantoor» krukken1' Twintig mille boete voor deviezenovertredingen Rood-witte vlag waait op Borneo Burgemeester D'Ailly terug „Ik kon de slangen horen sissen" Twaalf jaar voor „Hakkie" Holdert ■mt |p >m J®»BBw. Schaaktournooi te Barcetona OP HET MATJE Hei Radioprogramma *ju kan ik weer rustig slapen" is de reactie van de meeste Engelsen op Attiee's tamme bezuinigingsprogram- ,na, dat zfln psychologische uitwerking volkomen gemist heeft. Men had zich op het ergste voorbereid. Na de sombe re waarschuwingen van enkele minis ters, dat er .,zeer ernstig nieuws" op komst was, was het'grote publiek er eindelijk van overtuigd, dat de situatie vergeleken kon worden met een econo misch „Duinkerken". Op de dag van Attiee's rede was de spanning omtrent de ernst der toestand dermate gestegen, dat men elke maatregel, hoe Spartaans ook. aanvaard zou hebben. De „man-in- the-street", Conservatief zowel als La beur, was bereid zijn partij-politiek tijdelijk opzij te zetten en zich elke per soonlijke opoffering te getroosten om „the old country" te redden. De enorme anti-climax echter, die Attiee's weinig gtïnspireerde woorden teweegbracht, „het gepiep van een muis, waar men het gebrul van een dodelijk gewonde leeuw verwacht had", heeft het publiek weer in slaap gesust. Het overheersen de commentaar is „O, die shilling voor medicijnen is niet erg en de sigaretten zijn niet eens duurder geworden, dus zal de toestand wel niet zo erg zijn". De gevolgen van het nieuwe bezui nigingsplan een nog groter schaarste op de thuismarkt en onvermijdelijke prijsverhogingen zullen zich in de meeste huisgezinnen niet doen gevoe len over minstens vijf maanden. Dat is dus pas na de verkiezingen, die naar verwach- wordt in Maart of April ge houden zullen worden. Alsof het land er nog aan herinnerd moet worden,'dat algemene bezuiniging raadzaam is, is er zojuist een Nationale Spaarweek begonnen, compleet met vlaggen, bands, parades, schijnwerpers en concerten. Duizenden vrijwillige sparragenten, die elke week dapper hun straten afwandelen om spaarzegels te verkopen, werden ter gelegenheid hiervan in de Londense Empress Hall toegesproken door vader Cripps, die hen wegens hun lofwaardige arbeid practisch tot het engelengilde der maatschappij verhief. Hun taak is niet gemakkelijk. In deze inflatietijd het woord wordt niet langer vermeden is het vroegere wekelijkse spaarduitje van de meeste huisgezinnen een even k.ng vergeten begrip geworden als wij len Engelands beroemde roastbeef. De Britten brengen elke week gezamenlijk Ï4 millioen pond naar de spaarbanken. Maar, en Cripps stak een dreigende vinger op in de Empress Hall, zij halen er elke week 16 millioen pond af! Dat was treurig en moest precies omge draaid worden. Ter aanmoediging zei hij, dat er geen gevaar bestond, dat hij het huidige nationale spaarrestant van 6000 millioen pond zou gaan „bevrie zen" Sinds zijn negenvoudige ontkenning omtrent de devaluatie van het pond be hoort Sir Stafford echter niet meer tot één van de meest geruststellende pro feten. Ondanks dit alles bereiden de Lon dense nachtclubs zich voor op een gouden winterseizoen. De uit Parijs en New-York geïmporteerde nachte lijke cabarets met veel bloot en ve ren hebben geen gebrek aan be langstelling. Nog altijd schijnen er genoeg kapitaalkrachtigen te zijn op wier zak Cripp's belasting die de kromliggende middenstand nauwe lijks in staat stelt een wekelijks bioscoopje te nemen klaarblijkelijk geen vat heeft. Avond aan avond glij den de limousines genoeglijk langs Sir Staffords met schijnwerpers be schenen spaarleuzen naar de weel derig ingerichte nachtclubs, waar men zestig gulden per fles betaalt voor de rijkelijk vloeiende champagne. Onge veer dertig procent der cliëntele be staat uit leden van het internationale corps diplomatique. De rest uit film en radiosterren, renpaardeigenaren en het vrijwel voltallige „Blauwe Boek" van Engeland's aristocratie. De Em- bassy Club, met een cabaret dat tien duizend gulden per week kost, heeft 22.000 leden, waaronder 14 Brits-In dische maharadja's, de Aga Khan, Rita Hayworth en Ali Khan, en een groter aantal ambassadeurs dan men doorgaans op een regeringsreceptie aantreft. Momenteel is het wachten op Prin ses Margaret, die zojuist van haar Schotse vacantie is teruggekeerd. De bekende radio-bands die in deze top klasse nachtclubs optreden, zijn tot in den treure haar lievelingsliedje aan bet spelen, „Miss Liberty", uit een Amerikaanse show. De twee uitverko- ien nachtclubs van Prinses Margaret zijn de geheel in lila satijn behangen Orchid Room en de met gouddraad be klede Four Hundred. De Prinses, meestal in gezelschap van haar boe zemvriendin Sharman Douglas. de dochter van de Amerikaanse ambassa deur, en een aantal jonge officieren met een uitgelezen stamboom, is haar gewicht in goud waard aan de reeds steenrijke nachtclubeigenaren. Het pa leis weigerde verleden week echter om zijn goedkeuring te hechten aan een nieuwe cocktail, die men naar haar wilde noemen. Het bezoek van Prinses Margaret wordt nooit van tevoren aangekondigd, hoewel zij er minstens eenmaal, soms driemaal, per week heengaat. Gewoonlijk wordt er een uur vooraf telefonisch een tafel voor haar en haar gezelschap besproken meestal door de markies van Bland- ford, wiens naam nu nget die van Sharman Douglas gekoppeld wordt. Op de Noorderbegraafplaats te Vlissingen is een gedenkteken onthuld ter herinnering aan wijlen de heer S. Visser, eerste directeur van de Zee vaartschool „De Ruyter" aldaar. In de bijeenkomst van de raad der organisatie voor Enropese economi- i sche samenwerking heeft de admi nistrateur van het Plan-Marshall Paul Hoffman, Maandag een rede uit gesproken, waarin hjj er op wees, dat tussen nu en Juni 1952 de handel van Europa met de beide Amerika's „op zulk een laag niveau in evenwicht ge bracht zou moeten worden, dat dit voor Europa een ramp en voor de Ver. Staten moeilijkheden voorspelt", wan neer in genoemde periode de dóllarin- komsten van Europa niet bijzonder sterk stijgen. „Devaluatie alleen is niet voldoende", aldus Hoffman. Het is ge biedend noodzakelijk, dat maatregelen genomen worden om inflatie te voor komen. De vestiging van 'n gebied van permanente vrije handel, dat de 270 millioen verbruikers in West-Europa i omvat zou „een groot aantal gunstige gevoigen hebben." Zelfs wanneer wij aannemen, dat „het overwinnen van het dollartekort een schitterend succes heeft, zal „naar Hoffman zeide" aan het einde van de Marshall-hulp In 1952 op zijn best ge nomen een slechts precair evenwicht met het dollargebied voor Europa zijn". De hoop op economische redding voor West-Europa is gelegen in de „practische noodzaak" van algehele samenwerking, zo verklaarde Hoff man. Elk ander alternatief voorspelt „een ramp voor de landen en armoede voor de volken." In dit programma, zo zeide Hoffman tegen de raad. spelen wij samen om een hoge inzet. Het on middellijke doel ns een welvaart op soliede basis voor een economisch ver enigd West-Europa. Voor mijn vertrek uit Washington heeft president Tru- man mij dit nog eens bevestigd." „Hebt vertrouwen. Hoffman begroette met instemming de werkelijk verbazende vorderingen van West-Europa by het herstel van industriële en landbouwproductie in de afgelopen 15 maanden. De landen na derden de mijlpaal halverwege het herstelprogramma, „zy hadden commu nisten en andere cynici verward". „Van daag vraag ik u „om de hoop om te zetten in vertrouwen". De twee voornaamste taken, die nog wachten zijn ten eerste het in even wicht brengen van de Europese dollar rekeningen en ten tweede voortgaan Ter gelegenheid van het Ui- jarige bestaan van de Noord- en Zuidhollandse Reddingmaat schappij op 11 November zal Friesland een geschenk aanbie den in de vorm van nieuwe mo toren in de te Oostmahorn gesta- tionneerde motorreddingboot „In- sulinde". Het benodigde bedrag wordt door vrijwillige bijdragen bijeengebracht. Het mannenkoor Uit de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden heeft in dit werk een groot aandeel gehad. Meer malen werden met behulp van een lijnverbinding concerten naar verschillende plaatsen in Fries land uitgezonden. De hierbij ge houden collectes hebben in totaal f 4.000 opgebracht. Tanden blank en rein; adem fris als morgeodauw. „De coöperatieve beweging moet ge zuiverd worden van alle Kostof-natio- nalisten, verraders, burgerlijke elemen ten, onverbeterlijke kantoorkrukken en liefhebbers van oneerlijke zaken", heeft de plaatsvervangende premier, Valko Tsjervenkof, eerste-secretari» van het hoofdbestuur der Bulgaarse communis tische partij, op het 2e congres van de bond van coöperaties verklaard. Hoe wel de Bulgaarse coöperatieve bewe ging sinds 1944 goede vorderingen heeft gemaakt, heeft zij het beoogde peil nog niet bereikt, aldus Tsjervenkof. PAUL HOFFMAN slaat de handen ineen met een verstrekkend programma voor de opbouw in West-Europa van een dy namischer en expansiever economisch leven. Dit betekent niet minder dan eenmaking van de Westeuropese econo mie. Rapport gevraagd. Hoffman vroeg aan de ministers van meer dan 12 Europese landen om begin 1950 een rapport gereed te hebben over wat bereikt werd en een programma van nog te nemen maatregelen, welke tezamen Europa een heel eind zullen voorthelpen op de weg naar economi sche integratie. In de jaren na de oorlog waren vele winkeliers afhankelijk van de import uit het buitenland. Zo ook de 56-jarige winkelier P. L. H. uit Rotterdam. Daar kwam nog bU, dat uit vier par fumeriewinkels, die eigendom van H. waren, op last van de economische recherche een partij goederen ter waarde van f 200.000 werd verkocht. Om deze voorraad weer aan te vul len heeft H. van verschillende perso nen gesmokkelde goederen gekocht waarbij dollar-transacties tot stand kwamen. Verdacht van deze feiten, stond H. terecht voor de Economische Politie rechter te Rotterdam. De officier van justitie achtte de handelwijze van H. nadelig voor onze deviezenpositie en eiste een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van de preven tieve hechtenis en een geldboete van f 100.000, subsidiair zes maanden. De Economische Politierechter mr. W. Schenk veroordeelde H. tot een gevangenisstraf van vijf maanden met aftrek van de tijd in voorarrest door gebracht en een boete van f 20.000 subsidiair vier maanden. Met ingang van Maandag 24 Octo- ber werd in de residentie Zuid-Borneo het verbod voor het uitsteken van de rood-witte vlag opgeheven. Naar aan leiding hiervan werd door een Indone sisch comité een plechtigheid georga niseerd, welke een waardig verloop had. Het Nederlandse gezag werd dank gebracht voor de daad van goodwill, die het verrichtte door thans reeds de rood-witte vlag toe te staan. Officieel is medegedeeld, dat van 28 October af ook ln het gehele gebied van Zuid-Oost Borneo de rood-witte vlag mag worden uitgestoken. De ministers van Defensie van Dene marken, Noorwegen en Engeland heb ben te Londen plannen goedgekeurd voor de instelling van een Noordeuro- pese regionale groep van landen van het Atlantisch Pact. De drie genoem de landen zullen eveneens deel uitma ken van de „planning-groep". Een door het Britse ministerie uitgegeven verklaring zegt, dat genoemde organi satie voorziet in het houden van ver gaderingen van de stafchefs en minis ters van Defensie. De stafchefs zullen vandaag bijeenkomen. Er zal tevens een permanente commissie van hoge stafofficieren worden ingesteld voorde dagelijkse coördinering der plannen, In het communiqué wordt verder nog gezegd, dat de V.S. „actief zullen deelnemen aan het opstellen der defensieve plannen, voor zover zulks geschikt is". Naar men verwacht zullen de mi nisters Alexander (Engeland), Hage (Noorwegen) en Hansen (Denemar ken) Woensdag weer bijeenkomen. Bij de voorbereidende besprekingen was Het gebrul van leeuwen en tijgers was niet om aan te horen, vertelde bur gemeester D'Ailly, toen hij Maandag morgen van zijn reis naar de West op Schiphol terugkeerde. Het gezelschap waarmede hij reisde, moest n.1. de nacht in het oerwoud doorbrengen, om dat een grote boom de doorvaart inde rivier versperde. Toen een der aanwe zige journalisten de burgervader er echter hoffelijk op wees, dat er geen leeuwen in Suriname voorkomen, riep deze lachend: „O ja. dat was ik verge ten. Maar in ieder geval kon ik de slangen horen sissen". Mr. D'Ailly heeft een uitstekende in druk van Suriname meegenomen. „Mijn bezoek daar heeft veel bijge dragen tot mijn kennis van het land" zeide hy. „Het is opvallend hoe veel relaties Suriname met Amsterdam heeft. Op het paleis van de gouver neur hangt naast het wapen van Su riname dat van Amsterdam". De burgemeester vertelde vervolgens hoe hy hij zijn bezoek aan het Bosne gerdorp Gansee. dat een keurige indruk maakt met psalmgezang werd ontvan gen. Hij werd er door het dorpshoofd in vloeiend Nederlands begroet. In Washington bezocht de burgemees ter de Internationale Bank. Hij is van mening, dat Amsterdam een goede kans maakt de zetel voor West-Europa te worden van deze bank als het Mars hallplan is afgelopen. Engeland vertegenwoordigd door Hud- leston, vice-maarschalk van de lucht macht, die het hoofd is van de Britse delegatie by de commissie der militai re staven van de Westeuropese Unie. Het Bljz. Gerechtshof te Amsterdam heeft de tweeënveertig-jarige Henry („Hakkie") Holdert, voormalig direc teur van „De Telegraaf', veroordeeld tot een gevangenisstraf van twaalf jaar met aftrek van de voorlopige hechtenis en ontzetting uit het recht tot het bekleden van ambten en het dienen bij de gewapende macht voor de duur van het leven. Oplossing probleem Tl: Stand: zw. 9 sch. op 17, 19, 21, 22, 27, 28, 29. 33, 35; wit 9 sch. op 16, 25, 30. 37. 39, 42, 43, 44, 48. Oplossing: 1. 42—38 (33 x 31); 2. 44-40 (35x33); 3. 16—11 (17x6); 4. 43—38 (33x42); 5. 48x17 (22x11); 6. 30—24 19x30 of 29x20); 7. 25x21 en wint En nu nog even het volgende stand je van de auteur A. Miedema: Zw. 9 sch. op 4. 9, 10. 12, 13, 14, 18 20, 23; wit 9 sch. op 15. 24, 25, 27. 29, 30, 31, 32, 33. Wit speelt: 32—28 (23 x 21)- 29—23 (18 of 20x33); 31—26 (20 of 18x29); 26x19 (14 x 23); 25x5 en wit wint omdat 2329 niet kan we gens 514 en 15 x 42. Ter oplossing ditmaal PRQBLEEM 78 VAN G. DE WOLF W ww SB m. Zw. 12 sch. op 3, 8, 11, 12, 13, 17, 19, 23. 24, 29, 30, 31; wit 12 sch. op 21, 28, 32, 35, 38, 39, 40, 43, 44, 46, 47, 48. Wit speelt en wint! De uitslagen van de partijen ge speeld in de zesde ronde van het in ternationaal dames-schaaktournooi te Barcelona luiden: Mej. Trammer (G.B.)mevr. Heems kerk (Ned.) 1—0, mej. Saunders (G.B.) —mej. Cisuentes (Spanje) 1—0. Na de zesde ronde luidt de stand: 1 en 2 mevr. Simans Chaude en mej. Trammer 4'/!pnt., 3 en 4 mej. Bussers en mej. Saunders 4 pnt., 5 en 6 mej. Cisuentes en mevr. Heemskerk 3 pnt., 7 en 8 mevr. Guinart en mej. Celat J^pnt. De Bijzondere Raad van Cassatie heeft P. J. van Megchelen te Den Haag, die tijdens de bezetting hoofdredacteur van het ANP was, veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf. Enige diplomatieke vertegenwoordigers uit India, die een bezoek brengen aan Australië, werden te Canberra door de leider van de huidige Austra lische oppositie in het Parlement, Robert Gordon Menzies, ontvangen. Mr. Menzies was minister-president vóór Labour de liberalen in 1941 versloeg. 1941 versloeg. PATRICIA WENTWORTH 23 „Ja, zijzelf gaat er ook niet naar toe", zei Dora lachend. Maar ze had den haar verteld, dat er lichtgevende verf te koop was en daarom vroeg ze mij er eens te willen kijken. Marty heeft namelijk zijn oude kinderjuf frouw terug en zij kan niet zien, hoe laat het is, als ze 's nachts wakker wordt, omdat hij intussen alle verf van de klok in haar kamer heeft af gehaald. Daarom moest ik zien, wat nieuwe verf te kopen". „Wie wist, dat je naar die winkel zou gaan?" „Wel. mrs. Oakley... en juf... en Doris, de dienstbode, die voor de kin derkamer enz. zorgt en.... och, ik denk eigenlyk iedereen in huis, want Marty vertelde overal, dat ik wat iichtgevende verf ging kopen, omdat hij zo'n stoute jongen was geweest en de verf van de klok had afgeschrapt. En telkens als hij dat zei, beweerde juf, dat het zo moeilijk te krijgen was. maar ze had gehoord, dat De Luxe Stores zulke verf verkochten. Wie haar dat gezegd heeft, weet ik niet" Justin werd er niet vrolijker op. „Als het een complot was, werd het opgezet door iemand, die wist, dat je naar die ellendige winkel zou gaan Weet je zeker, dat je niemand in die mensenmassa daar eerder had gezien?" Dorinda schudde het hoofd. „O heus, ik kende er niemand van!" „Welnu, het lijkt me geen soort po ging om het gestolene kwijt te raken uit vrees voor ontdekking. In dat ge val zou die jonge vrouw zich nooit tot een bediende gewend hebben. Dit zaak je bevalt mij niet. Je deed beter, mrs Oakley op te bellen en haar b.v. te vertellen, dat er plotseling een fami liecrisis is ingetreden en je naar het sterfbed van je tante Jemina wordt geroepen". „Nee, Justin, dat gaat niet. Zelfs als ze niet wist wat ze wel weet dat ik geen enkele tante op de wereld heb. zou ik zoiets niet kunnen uitha len. Ik heb zo juist twintig pond van haai- geld voor een japon uitgegeven en daar moet ik iets voor doen". Justin keek bozer dan ze ooit had gezien, toen hy uitriep: „Dan breng je dat ellendige ding terug!" ..Dat zou mij het geld niet terug be zorgen", zei Dorinda met overtuiging „Ze zouden daar zeggen, dat ze 't op creditrekening zouden plaatsen en dat zou niets geven, want mrs Oakley koopt zelf daar niet, vertelde ze me. Ze zei, dat die winkel aardige goed kope jurken voor meisjes had, maar dat ze vrij wat meer voor haar eigen kleren moest betalen. Je ziet dus. dat bet niet gaat". Justin boog zich over de tafel. „Dorinda, laat mij je die twintig ■end lenen". Dankbaarheid voor dit aanbod deed Dorinda's ogen schitteren als de zon. „Dat vind ik prachtig van je! Maar natuurlyk kan ik het niet aannemen". „Je moet". „Beste jongen, ik kan niet. Tante Mary zou uit haar graf opryzen en bij me komen spoken. Een van haar meest strikte stelregels was: Laat nooit een man tot je spreken als hy niet aan je is voorgesteld, laat nooit een man je schulden betalen. En als zulke dingen je zijn ingestampt, zo lang je je kunt berinneren, kan je het nietzelfs als je het zou proberen". „Met familieleden' is 't wat anders", zei Justin, maar Dorinda schudde het hoofd. „Niet als het mannen zyn. Tante Mary had een bepaalde opvatting wat neven aangaat. Volgens haar waren ze verraderlijk". (Wordt vervolgd) Vrijdagnacht zyn 200 gevangenen uit de gevangenis te Tuban uitgebro ken. Drie nachtwakers werden over rompeld en acht bewakers werden door de uitbrekers meegenomen, aldus werd te Surabaja medegedeeld SPEELGOED Het was begonnen met de kinderen. Die sloegen elkaar met speelgoed om de oren. Hannesje van Aafje had net een treffer geplaatst op het hoofd van Nelleke van Griet, toen de moe ders de volgende ronde voor haar re kening namen. Och, hoe gaat dat. Je laat as-moeder-zijnde je eige vlees en bloed niet aftuige door die snotneus van hiernaast, je zegt zo langs je neus weg: sommige wijve kenne beter kles- se as op d'r jong lette en dan ben je eigenlijk al midden in de polonaise. De zenuwen schieten op je maag, die totebel van hiernaast trekt je treite rend 't bloed vanonder je nagels en.. Maar toen kwamen de mannen t** tonele en namen de derde ronde voor hun rekening. Want je kunt je eigen vrouw niet laten afmaken door dat vod non hiernaast, je zegt kalm tegen dat stuk onbenul van een buurman asdat ie dat wijf van 'm het alderbes- te in een teil met water kon houwe en dus En dus stonden ze nu, als onschuldige getuige en als gedagvaard beklaagde voor de politierechter. Het bleek een drama te zijn geworden als uit zo'n hele ouwe film van Tom Mix: eerst waren er de normale beledigingen uitgewisseld, toen had de ene buur» man de andere nagezeten, maar die had zijn home zijn castle geacht en v>as in 't veilige hol geschoten. Waar op Janus, „totaal van steek, meneer cóelachtige", een emmer door bet raam van de ontsnapte had gekeild, zodat de sponningen voltooid verleden tijd waren geworden. En toen het zo ver was liepen Hannesje en Nellie weer in de beste harmonie zich samen te vermaken om de zottigheid hunner vaderen. Hoe gaat het tegenwoordig?, in formeerde de politierechter. Goed, edelachtige, zei de een en de ander omschreef het nader: Wt zwiigen. Maar dat bleek niet geheel conform de intenties van Janus, want die vinP een nieuw hoofdstuk aan over de witte was, die zijn vrouw altijd aan de H#* hangt en als die van hiernaast dan Jaja, zei de Kadi, de rest weet ik wel. Bij het ophangen van de wss begint meestal de herrie. Het werd vijftien gulden of negen dagen in het schuurtje en dat raam moet betaald worden. KAREL Wéér een bokswedstrijd met dodelijke afloop Wederom heeft zich, thans in de Italiaanse bokswereld, een ongeval met dodelyke afloop voorgedaan. Dit maal is het de jeugdige Rino Bettola, die na een wedstrijd naar een zieken huis moest worden overgebracht, waa* hy is overleden. De politie en d« sportautoriteiten hebben een onder zoek ingesteld naar de doodsoorzaak van de 20-jarige pugilist. De Italiaan se bladen eisen een krachtig ingrijpen van de Boksbond in Italië, teneinde dergelijke dodelijke ongevallen te voorkomen. Rino is de tiende bokser sedert Ja nuari van dit jaar, die op deze manier het leven verloor. DE VOORUITZICHTEN VAN DE VEEVOEDERVOORZIENING Ir. J. A. P. Franke, voorzitter van het bedrijfschap voor veevoeder, zal in een causerie welke op Maandag 7 Novem ber van 19.4519,55 uur via de zende* Hilversum 1 zal worden uitgezonden, enkele belangryke aspecten van de yee- voedervoorziening belichten, een en an der in het kader van de onlangs in wer king getreden regeling. De uitzending is voorbereid in samenwerking met de afdeling voorlichting van het ministe rie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM U 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.30 Strijdkrachten. 7.05 Hoort, zegt het voort. 8.05 In het Radio- Zoeklicht. 8.15 Avro's Bonte Dinsdagavond- trein. 10.00 The Dance Orchestra. 10.00 Strijk orkest 11.15 Italiaans opera-concert HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. 0.30 Regerings-uitzen- ding. 7.40 Weekkroniek. 8.05 Dingen van de dag. 8 .20 Promenade-orkest. 9.00 Viool en piano. 9.15 Kinderen van de straat, hoorspel. 10.15 Piano-duo. 10.45 Wetenschappelijke cau serie. 11.15 Swing and sweet. 11.40 Gramo- foonmuziek. VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.18 Oog in al. 3.23 Gramoloonplaten. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Mozart-cyclus. 10.35 Als de stofzuige* ïwijgt. 11.00 Non-stop-programma. 12.00 Jo- han Jong, orgel. 12.30 Mededelingen. 12.38 lierman Finck en orkest 12.55 Kalender. 1.1$ Vincentino. 1.40 Zuid-Amerikaanse klanken. 2.00 Gesproken portretten. 2.15 Jeugdconcert. 3.00 Kinderkoor. 3.20 Hoorspel voor de jeugd. 3.50 Instructieve muziek. 4.00 Zo de oude zongen, piepen de jongen. 5.30 Orgel-ensem ble. 6.20 Gramofoonplaten. 6.30 Strijdkrach ten. 7.00 Parlementair overzicht 7.15 Klank beeld. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Weekkroniek. 7.45 Wereldraad van kerken. 8.05 Dingen van de dag. 8.20 Promenade-orkest 9.00 Gramo foonplaten. 9.15 „Kinderen van de straat", hoorspel. 10.15 Piano-duo. 10.45 Populair we tenschappelijke causerie. 11.15 Swing and sweet 11.40 Garmofoonplaten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Muziek bij het werk. 9.00 Voor de jonge zieken. 9.35 Symphonisch morgenconcert. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gramofoonplaten. 11.20 Klank beeld. 12.00 Herhaling van Ster-avond. 12.33 Orgelconcert. 1.15 NCRV-koor. 1.20 Zang eu spel. 2.00 Opera „Orpheus en Eurydice" 3.00 Je.ugdconcert. 4.00 Gramofoonplaten. 4.15 Voor onze meisjes en jongens. 5.30 Accordeon-ver eniging. 5.45 Regerings-uitzending. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Radiostrip. 7 15 Het nieuw, uit Indonesië. 7.30 Sport- commentaar. 7.40 Radiokrant voor Nederland. 8.05 Dankdienst. 9.15 Concertgebouw-orkest, en koor. 10.45 Avondoverdenking. 11.13 Aovnd- concert RADIODISTRIBUTIE-DIENST LIJN III: 8.05 Concert. 9.05 Gram. 10.10 Verz. progr. 11.00 Orgel. 11.30 Eng. H.S.ï „Music while you work". 12.00 VI. Br.: Gram. I.15 Ital. Syniph. concert. 3.00 Kalundborg: Ivan Leth en orkest. Ev. vou 3.15-3.45 PCJ Het schip van de week. 4.00 Eng. L.P.: Jack Salisbury en orkest. 4.30 Arthur Young en sea- Kootwijk: Batavia. 6.00 VI. Br.: Piano 6 30 Voor de soldaten. 7.30 Fr. Br.: Werkjes van Ray Cr een. 8.00 Syniph. orkest. 10.00 II on s ?'15 Fpi Br,ï II.00 Symph. van Elgar.

Heldersche Courant | 1949 | | pagina 3